Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

EKSPERDI NÕUANNE
Terrassi ehituse maksumus on keskmiselt 100€ m² kohta ja hooldus maksab keskmiselt 20€ m² kohta.
Terrassi ehituse maksumus on keskmiselt 100€ m² kohta ja hooldus maksab keskmiselt 20€ m² kohta.

Terrass on oluline detail nii maja kui ka aia mõttes, andes mõlemale juurde lisaväärtuse. Kindlasti on palju osavaid meistrimehi, kes iga kell endale ise kauni terrassi ehitavad, aga kui terrassi ehitamine ikkagi igapäevatöö ei ole, tasuks enne katsetama hakkamist ennast teemaga korralikult kurssi viia. Nüansse ilusa ja kauakestva tulemuse saamiseks on üsnagi palju.  

Nagu iga asja puhul, on terrassi ehitamiseks esiteks vaja teadmisi, kuidas seda ehitada, teiseks õigeid tööriistu ja kolmandaks piisavalt aega. Kui kõik see kokku arvestada, jõuab nii mõnigi järeldusele, et lihtsam on selleks kaasata hoopis professionaalne partner, kes tuleb ja terrassi valmis teeb, räägib kogenud terrassiehitaja Kaspar Aruvee Remondifirma.ee-st.
 
Olles oma elus piisavalt terrasse ehitanud, toob Kaspar Aruvee välja olulisemad tegurid, millele terrassi ehitust alustades kindlasti tähelepanu peaks pöörama:

Terrassi ehitus algab alati plaanist

Enne ükskõik mille rajama hakkamist tehakse kõigepealt plaan. Parem oleks, kui terrassi ehituse plaan ka kohe põhjalikumalt läbi mõelda, et mitte hiljem asju ümber tegema hakata. Alati on võimalik ju tööd ka mitmesse etappi planeerida, kui mingil põhjusel pole võimalik kõike kohe teostada. Näiteks terrass kohe ning varikatus ja piirded järgmisel aastal.
 
Korrektne plaan aitab õigesti ideest teostuseni jõuda, eksimusi vältida ja materjalikulu arvestada. Kõige ideaalsem oleks muidugi 3D mudel, mis võimaldab ennast reaalselt ka kõige ümbritseva keskel tunnetada. Selleks võib kasutada näiteks tasuta planeerimise programmi SketchUp Free. Ka 2D ehk tavaline joonis ajab asja ära, kui mõõtkava ja proportsioonid üksteise suhtes õiged on.

Asukoha valik - määrava tähtsusega otsus

Terrassi planeerimine algab asukoha valikust. See tundub küll elementaarne, aga ometi juhtub tihti, et asukoht on valitud suvaline. Mis mõte on terrassil, mida ei kasutata või kus ei ole mugav olla? Miks seda siis üldse teha?
 
Asukoha valikul lähtutakse mitmetest teguritest. Jälgitakse päikese liikumist, tuulte suunda, terrassi varjavaid puid, positsiooni majaga, vaadet aknast terrassile ja terrassilt edasi jne. Päikese eest täielikult varjatud kohta või naabri akna alla pole terrassi mõtet ehitada.
 
Oluline otsustamise koht on, kas terrass saab olema maja osa või hoopis eraldi laudispind hoovis, kus on aiamööbel, grill ja lõkkease. Kas seintega või seinteta? Kogemuse pealt on Kasparil lihtne öelda, et keset lagedat platsi tuulte ja päikese käes asuv terrass leiab vähe kasutust, sest ükspäev on külm ja siis jälle palav. Inimene tahab ikka, et mugav ja mõnus olla oleks, muidu läheb tuppa ära.
 
Ka vana terrassi uuendamiseks tasub kõik nüansid uuesti üle kaaluda, sest võibolla saab midagi paremaks teha.

Maja vundamendiga arvestamine

Kui räägime majaga ühildatavast terrassist, saab määravaks tavaliselt vundamendi kõrgus. Sellest lähtuvalt on võimalik otsustada, kas terrass on toa laiendus ja ühildub tasapinnas maja vundamendi ja põrandaga või hoopis õueala osa ning otseselt maja vundamendi kõrgusega kokku ei puutu.

Kui terrass on planeeritud õueala osana, tuleks majast terrassile astumiseks ehitada aste. Vastupidisel juhul, kui terrass on maja osa, on vaja treppi õuealalt terrassile astumiseks. Värskenduskuuri läbinud rõduterrass @Remondifirma.ee
Kui terrass on planeeritud õueala osana, tuleks majast terrassile astumiseks ehitada aste. Vastupidisel juhul, kui terrass on maja osa, on vaja treppi õuealalt terrassile astumiseks. Värskenduskuuri läbinud rõduterrass @Remondifirma.ee

 
Valik sõltub see suures osas ka pere vajadustest, kumb on mugavam ja parem. Väikelastega peredes on oluline kindlasti arvestada ka terrassipiiretega.
 
Terrassi ehituse vundamendi tüüpe on erinevaid. Valikul peaks lähtuma oma võimalustest, pinnasest ja maja tüübist ehk kuidas on võimalik vundamenti kõige paremini majaga ühildada. Kivine pinnas on vundamendiks keeruline, tavaliselt siis postvundament ei sobi ja valima peaks hoopis plaatvundamendi.

Stiil ja proportsioonid kooskõlas ümbrusega

Terrass peab oma proportsioonidelt, stiililt ja toonilt kindlasti sobituma ka teiste aias asuvate rajatistega. Näiteks valge ja helehalli puitlaudisega maja juurde termotöödeldud tumepruun laudis lihtsalt ei sobi. Maitsekam oleks kasutada siis juba rohekat, mis aja jooksul nagunii hallikaks muutub või naturaalset puitu (nt Siberi lehis), mida otseselt ei viimistleta ja pikapeale ise helehalliks läheb.
 
Kui suur peaks terrass olema? Suuruse arvestamisel oluline lähtuda enda ja pere vajadustest. Mida suurem, seda uhkem muidugi, aga kui sinna ikka midagi peale pole panna, siis tühi terrass ka midagi juurde ei anna, aga hooldust nõuab ikkagi.  
 
Tavaliselt arvestatakse nii, et kindlasti peaks terrassile mahtuma laud ja toolid. Mööbli osas peaks mõtlema, kui mitme inimesega arvestada. Samuti võiks lisaks mööblile jääda terrassi ääreni vähemalt meeter vaba ruumi, et liikuma mahuks. Pigem olgu ruumi natuke rohkem kui vähem.  
 
Meie siin Eestis ei oska terrasse veel nii põhjalikult kasutada nagu põhjanaabrid soomlased. Kui vaadata elamumessi näiteid, siis praktiliselt kogu elu ongi majadest terassile kolinud ja need on kohati suuremad kui maja ise. Tegelikult on terrasse võimalik väga vingeid teha, erinevate tsoonide ja kõrgustega, söömiseks, puhkamiseks, ujumiseks, päevitamiseks, milleks aga vaja. Sellisel juhul on osa terrassist katuse all, osa klaasitud seintega ja osa päikese käes. Meil on sinnani veel pikk maa minna.
 
Terrassilaudade valimisel peaks lähtuma ka maja ja piirdeaiaga sobivast puidust. Viimistluseks on olemas erinevad toonid. Ka terrassi piirete puhul võiks vaadata teisi rajatisi, kui need on vertikaal- või horisontaallipiga, siis ka piirde puhul peaks sama kasutama. Nii moodustab kõik aias ühtse harmoonilise terviku.

Varikatus

Kui on plaan terrassile ka varikatus peale ehitada, tuleb sellega arvestada juba terrassi vundamendi ehitusel. Postvundamendi kandevõime peab olema vastavalt arvestatud, et konstruktsioon ikka katust ka kanda jõuaks. Varikatuse ise saab hiljem ehitada, aga alus peab olema õige.  
 
Varikatuse kinnitused ja katusekalde kõrgus on samuti olulised märksõnad, millega planeerimisel arvestada. Ikka alati varuga katuse poole.
 
Kui terrass näiteks vundamendi kõrguse järgi planeerida, peab jälgima, kas varikatuse jaoks üldse piisavalt kõrgust jääb. Kaspar Aruvee mäletab olukordi, kus majaga sunniviisiliselt sobima pandud varikatus on lõpuks nii madal, et pea on laes kinni. Selline tulemus ei tee kedagi õnnelikuks ja kui hiljem keegi terrassi kasutada ei taha, pole sel tegelikult ju ka mõtet.
 
Selleks tehaksegi enne ehitust korralik plaan, et mitte ennast taolisesse olukorda panna ja leitakse kitsaskohtadele lahendused juba enne ehitust.

Materjali valimine

Materjalide valik terrassi ehitamiseks on väga lai. Valiku peaks langetama oma võimalustest ning terrassi asukohast ja eesmärgist lähtuvalt. Kõige levinum, soodsam ja üldse mitte kehv valik on tavaline rihveldatud (soontega) termotöödeldud männi- ja kuuselaud, mida on rohelist või pruuni värvi. Terrassilaua optimaalne laius on kuni 12 cm, laiem laud kipub oluliselt mängima ja kaarduma. Laudade vastupidavus on otseses seoses hooldusega, see kehtib tegelikult kõigi puitude puhul. Mida laiem rihveldus, seda ilusam, arvab Kaspar.
 
Ilma viimistluseta sobib Eesti puitudest terrassile kõige paremini Siberi lehis. See on hästi vaigune puu, mis peaaegu ei vajagi hooldust. Küll aga igale naturaalsele puidule kohaselt võib see olenevalt piirkonnast hakata mängima, millest lähtuvalt võivad laua sisse tekkida praod.  Mida paksem on laua sügavus, seda väiksem mängimine. Kindlasti tasub meelde jäta, et sellise puidu puhul tohib kasutada ainult roostevabu kruve.
 
Üks valik terrassi ehituseks on ka puitplastkomposiit, mille suur eelis on see, et plast ei mädane. Põhimõtteliselt igavene terrass eeldab ka vastavat karkassi, mis peaks olema alumiiniumist või samuti puitplastist. Vastasel korral ei jää tulemus püsiv ja naelad tulevad lahti.
 
Miinusena võiks välja tuua selle, et puitplastlauad lähevad olenemata toonist päiksega kuumaks. Samuti ei kannata plastmass grilliplekke. Need imenduvad sisse ja ei tule hiljem välja. Aitab ainult laua vahetus.  
 
Puitplast sobib hästi kohtadesse, kus on suur määrdumisoht, näiteks palju pori või avaliku restorani alale. Hea lahendus ka kohtadesse, kus on ülioluline tuleohutusnõuetega vastavus.

Meistrite nipid - tasub teda!

Laua sooned (rihveldus) pannakse alati allapoole. Need tagavad tuulutuse aluskonstruktsiooni ja laudade vahel. Mõlemapoolse rihveldusega pole vahet.

Ideaalne oleks paigaldada laud nii, et puu kaar jääks allapoole, muidu kipub laud kaarduma ja väljapoole pressima.
 
Lauad paigaldatakse aluskonstruktsioonile optimaalselt 0,5 cm vahega, et tagada puidu loomulik nn mängimise ruum, mis on tingitud niiskuse muutustest. See kehtib igasuguse töötlusega puidu kohta.
 
Kui terrassilaudade toon valida pruun, tasuks enamasti rohelise immutusega aluskonstruktsiooni prussid ka enne laudade paigaldust pruuni immutusega üle teha, et tulemus ühtlane jääks.
 
Paigaldusel soovitatakse eelistada roostevabasid kruve ja alati paigaldada pigem külgedelt diagonaali.

Terrassilaudade pannakse üldiselt pikisuunas valgusega ehk vertikaali. Näiteks astudes maja terrassiuksest terrassile, kus avaneb kohe vaade hoovile ja valguse suunale, võiks lauad paigaldada vertikaali.

Hooldus

Kes arvab, et terrass hooldust ja puhastust ei vaja, selle terrass väga pikalt ei kesta. Puidu immutus kaob paari aastaga ja kui seda ei uuendata, siis see lihtsalt mädaneb läbi. Hooldatud terrass kestab pikalt ning see kehtib kõigi termotöödeldud ja naturaalsete laudade puhul.
 
Terrassilaudade vahele ei tohiks pikemaks ajaks jätta mingisugust mustust, mulda, puude lehti, seeni ega toidupuru. Kui terrassi puhastada, pesta ja paari aasta tagant sõltuvalt puidust üle viimistleda, kestab terrass kaua. Proovida tasuks ka näiteks korda aastas survepesuriga üle pesta, tulemus on üsnagi üllatav ja halli pealispinna alt võib taaskord imeilus puit nähtavale tulla.

Video: Naturaalsest lehisest terrassilaudade pinnale on 1,5 aastaga tekkinud hall kiht, mis on survepesuriga kergesti eemaldatav.

PS! Esimesel aastal termotöödeldud puitu toonida ja viimistleda pole võimalik, enne peab puit kuivama.

Terrassi ehituse ja hoolduse maksumus

Terrassi ehituse maksumus Remondifirma.ee teenusena on keskmiselt 100€ m² kohta. See sisaldab materjali, milleks on enamasti 12 cm lai immutatud männi- või kuuselaud, ja ehitust vundamendist kuni lõpliku valmimiseni. Väikeste terrasside ehitus on natuke kallim ja suuremate odavam.
 
Terrassi hooldus maksab keskmiselt 20€ m² kohta. Hind sisaldab pesu ja materjali viimistlust, kusjuures viimistlusvahendite valik on väga lai.

Galerii: tehtud tööd enne ja pärast

Remondifirma.ee  - usaldusväärne partner terrassi ehituses

Remondifirma.ee terrassiehituse kogemus ja teadmised on laialdased. Tehtud on kõike, 0-st üles ehitatud, taastatud, korrastatud, hooldatud ja seda nii rõdudel, eramutes kui restoranide välialadel.

Ettevõtte eesmärk on pakkuda seda, mida inimesel kõige rohkem vaja on. Seepärast aidatakse kliendil alati leida kõige paremad lahendused nii terrassi suuruse, asukoha kui materjalide valikul. Ainult nii ehitatakse terrasse, mida saab aastaid nautida ja kasutada.
 
Kõik tööd on lepinguga kaitstud, millega antakse kliendile kindlus, et kõiki riigi poolt ehitusele pandud nõudmisi järgitakse ja ettevõte vastutab oma töö eest.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu: K. Viksne)
Terrassi ehitamine: olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Seotud ettevõte:

Remondifirma.ee teostab kõiki siseviimistlus-, remont-, paigaldus- ja avariitöid. Kui jääd kodus, suvilas või kontoris mõne tööga hätta, helista meile!

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023 aastaks!

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha? Selleks kõige lihtsam viis, mida Puumarket teile pakkuda saab, on terrassi tuulutuslint 5x10mm. Aluskonstruktsiooni on mõistlik kaitsta ka terrassi katteteibiga.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

Näited vigadest, mida aiaplaani 3D mudeldamine aitab vältida!

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaarest moodul terrassilauad on väga vastupidavad, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, lihtne paigaldus, mõistlik hind. Puitlaudise hind on 105-115 eur/m2.

CAMO LEVER - abimees terrassi paigaldajale

CAMO LEVER sirgendab ja lukustab terrassilauad paigale. CAMO PRO-NB terrassilaudade naeluti peidab kruvid.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Kuidas tagada piirdeaia, terrassi  ja aiamaja kõdunemise ning värvi koorumise kaitse?

Kui alustad terrassi, piirdaia või aiamaja renoveerimist, siis esmalt puhasta pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ning siis kata puidukaitsega HOLZ Bio.

Millisest puuliigist terrassilaud valida ja millise töötlusega?

Puitterrassi ehitamise lihtsaimaks võimaluseks on kasutada süvaimmutatud puitmaterjale kui aga immutatud puitu ei soovi kasutada, siis tasub panna Siberi lehisest terrassilauad.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootlikkuse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Milleks rentida igapäevaselt kontoripinda? Viige kontor koduhoovi.

Ösel Select Office annab Teile võimaluse soetada oma isiklik kontor või ka büroo (valmismaja). Ösel Select Office kontorimooduli hinnad algavad 1700 eur/m2.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Kuidas luua igava hekimüüri asemel aeda kaunis kooslus? Parima aeg alustada istutamisega!

Heki puhul on oluline nii kõrgus kui laius. Kõrguse poolest on kõige lihtsam hooldada kuni 1,4 m kõrgust hekki.

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Tänased moodulmajad lähtuvad kompaktsusest ja energiatõhususest

Iseehitamise asemel tasub pilk pöörata moodul- või elementmajade lahenduste poole, mis võimaldab olulist paindlikkust – alustada saab ühest moodulist.

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad!

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Muruhooldus uuel tasemel - Stiga autonoomne kaablivaba robotniiduk

2023. kevadel tuli müüki täiesti uus Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Kodu koristamise vahendid ja pisiparanduste tõhusad ning nutikad lahendused

Põhjalik ülevaade vahenditest, mis on koduses majapidamises hädavajalikud. Zep Eesti valikust leiab tõhusad lahendused rasva, katlakivi, õli, hallituse, rooste, jää eemaldamiseks. Samuti vahendid küttesüsteemi puhastuseks ja pisiremondi teostamiseks.

Galerii: Muljeid sisustusmessilt INTERJÖÖR 2023

Eks meis kõigis ole peidus väikene sisekujundaja, aga on hetki, kui tunned, et ideedest ja mõtetest jääb vajaka. Hädast aitab välja 21. – 23. aprillil toimuv sisustusmess.

Multši kasutamine tarbeaias

Multši kasutamine tarbeaias parandab mulla viljakust, kastmise vajadust ja ka köögiviljade ning taimede maitset. Kõige ideaalsem on lehtpuuhake.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu Järvekülas

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga siiski duši all käimist nautida?

Tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga duši all käimist siiski nautida? Need lihtsad muudatused vannitoas mõjuvad hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Tartu Karl Bilder esinduses uus 1500 m2 puiduladu nüüd avatud

Karl Bilder esinduses on avatud uus 1500 m2 puiduladu. Lai valik puitmaterjali: sae- ja höövelmaterjal, puitlaast ja puitkiud plaadid, liimpuit, terrassilauad jpm.

Timbermore tammepuidust siseuksed: kvaliteetne ja vastupidav lahendus

Timbermore tammepuidust siseuksed on saadaval mitmekülgse disainide ja värvi valikuga.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

Saadaval on 2 tüüpi: tavaline veepump (veeautomaat) ja puurkaevupump. Kuidas valida veepumpa? Alusta pumba graafikuga tutvumisest.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Mitmefunktsioonilised laeliistud: standardliist, valgustusliist, kardinapuuliist

Universaalseid laeliiste (dekoorliiste) saab kinnitada seina kolmel erineval moel: standardliistuna, valgustusliistuna (kinnitus seina külge) või kardinapuuliistuna (kinnitus lae külge).

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

5 põhjust, miks sügisel püsikuid ja kõrrelisi mitte maha lõigata

Osasid püsikuid ja kõrrelisi ei tohi sügisel maha lõigata, sest see mõjutab nende talvekindlust. Need on krüsanteemid, monardad, heleeniumid, hiina siidpöörised.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Väikese vannitoa sisekujundus: kuidas planeerida ja viimistleda?

Nõuandeid väikese vannitoa sisustamiseks jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Naantali elamumessil jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Külmumiskindlad aiakraanid FM Mattsson, MORA ja FROSTLINE

Meil on pakkuda külmumiskindel aiakraan soojale ja külmale veele. Saate autot pesta, basseini täita või kausutada aiadušši soovitud temperatuuriga.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube