Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Kaasatud ekspert: Kaspar Aruvee
Terrassi ehituse maksumus on keskmiselt 100€ m² kohta ja hooldus maksab keskmiselt 20€ m² kohta.
Terrassi ehituse maksumus on keskmiselt 100€ m² kohta ja hooldus maksab keskmiselt 20€ m² kohta.

Terrass on oluline detail nii maja kui ka aia mõttes, andes mõlemale juurde lisaväärtuse. Kindlasti on palju osavaid meistrimehi, kes iga kell endale ise kauni terrassi ehitavad, aga kui terrassi ehitamine ikkagi igapäevatöö ei ole, tasuks enne katsetama hakkamist ennast teemaga korralikult kurssi viia. Nüansse ilusa ja kauakestva tulemuse saamiseks on üsnagi palju.  

Nagu iga asja puhul, on terrassi ehitamiseks esiteks vaja teadmisi, kuidas seda ehitada, teiseks õigeid tööriistu ja kolmandaks piisavalt aega. Kui kõik see kokku arvestada, jõuab nii mõnigi järeldusele, et lihtsam on selleks kaasata hoopis professionaalne partner, kes tuleb ja terrassi valmis teeb, räägib kogenud terrassiehitaja Kaspar Aruvee Remondifirma.ee-st.
 
Olles oma elus piisavalt terrasse ehitanud, toob Kaspar Aruvee välja olulisemad tegurid, millele terrassi ehitust alustades kindlasti tähelepanu peaks pöörama:

Terrassi ehitus algab alati plaanist

Enne ükskõik mille rajama hakkamist tehakse kõigepealt plaan. Parem oleks, kui terrassi ehituse plaan ka kohe põhjalikumalt läbi mõelda, et mitte hiljem asju ümber tegema hakata. Alati on võimalik ju tööd ka mitmesse etappi planeerida, kui mingil põhjusel pole võimalik kõike kohe teostada. Näiteks terrass kohe ning varikatus ja piirded järgmisel aastal.
 
Korrektne plaan aitab õigesti ideest teostuseni jõuda, eksimusi vältida ja materjalikulu arvestada. Kõige ideaalsem oleks muidugi 3D mudel, mis võimaldab ennast reaalselt ka kõige ümbritseva keskel tunnetada. Selleks võib kasutada näiteks tasuta planeerimise programmi SketchUp Free. Ka 2D ehk tavaline joonis ajab asja ära, kui mõõtkava ja proportsioonid üksteise suhtes õiged on.

Asukoha valik - määrava tähtsusega otsus

Terrassi planeerimine algab asukoha valikust. See tundub küll elementaarne, aga ometi juhtub tihti, et asukoht on valitud suvaline. Mis mõte on terrassil, mida ei kasutata või kus ei ole mugav olla? Miks seda siis üldse teha?
 
Asukoha valikul lähtutakse mitmetest teguritest. Jälgitakse päikese liikumist, tuulte suunda, terrassi varjavaid puid, positsiooni majaga, vaadet aknast terrassile ja terrassilt edasi jne. Päikese eest täielikult varjatud kohta või naabri akna alla pole terrassi mõtet ehitada.
 
Oluline otsustamise koht on, kas terrass saab olema maja osa või hoopis eraldi laudispind hoovis, kus on aiamööbel, grill ja lõkkease. Kas seintega või seinteta? Kogemuse pealt on Kasparil lihtne öelda, et keset lagedat platsi tuulte ja päikese käes asuv terrass leiab vähe kasutust, sest ükspäev on külm ja siis jälle palav. Inimene tahab ikka, et mugav ja mõnus olla oleks, muidu läheb tuppa ära.
 
Ka vana terrassi uuendamiseks tasub kõik nüansid uuesti üle kaaluda, sest võibolla saab midagi paremaks teha.

Maja vundamendiga arvestamine

Kui räägime majaga ühildatavast terrassist, saab määravaks tavaliselt vundamendi kõrgus. Sellest lähtuvalt on võimalik otsustada, kas terrass on toa laiendus ja ühildub tasapinnas maja vundamendi ja põrandaga või hoopis õueala osa ning otseselt maja vundamendi kõrgusega kokku ei puutu.

Kui terrass on planeeritud õueala osana, tuleks majast terrassile astumiseks ehitada aste. Vastupidisel juhul, kui terrass on maja osa, on vaja treppi õuealalt terrassile astumiseks. Värskenduskuuri läbinud rõduterrass @Remondifirma.ee
Kui terrass on planeeritud õueala osana, tuleks majast terrassile astumiseks ehitada aste. Vastupidisel juhul, kui terrass on maja osa, on vaja treppi õuealalt terrassile astumiseks. Värskenduskuuri läbinud rõduterrass @Remondifirma.ee

 
Valik sõltub see suures osas ka pere vajadustest, kumb on mugavam ja parem. Väikelastega peredes on oluline kindlasti arvestada ka terrassipiiretega.
 
Terrassi ehituse vundamendi tüüpe on erinevaid. Valikul peaks lähtuma oma võimalustest, pinnasest ja maja tüübist ehk kuidas on võimalik vundamenti kõige paremini majaga ühildada. Kivine pinnas on vundamendiks keeruline, tavaliselt siis postvundament ei sobi ja valima peaks hoopis plaatvundamendi.

Stiil ja proportsioonid kooskõlas ümbrusega

Terrass peab oma proportsioonidelt, stiililt ja toonilt kindlasti sobituma ka teiste aias asuvate rajatistega. Näiteks valge ja helehalli puitlaudisega maja juurde termotöödeldud tumepruun laudis lihtsalt ei sobi. Maitsekam oleks kasutada siis juba rohekat, mis aja jooksul nagunii hallikaks muutub või naturaalset puitu (nt Siberi lehis), mida otseselt ei viimistleta ja pikapeale ise helehalliks läheb.
 
Kui suur peaks terrass olema? Suuruse arvestamisel oluline lähtuda enda ja pere vajadustest. Mida suurem, seda uhkem muidugi, aga kui sinna ikka midagi peale pole panna, siis tühi terrass ka midagi juurde ei anna, aga hooldust nõuab ikkagi.  
 
Tavaliselt arvestatakse nii, et kindlasti peaks terrassile mahtuma laud ja toolid. Mööbli osas peaks mõtlema, kui mitme inimesega arvestada. Samuti võiks lisaks mööblile jääda terrassi ääreni vähemalt meeter vaba ruumi, et liikuma mahuks. Pigem olgu ruumi natuke rohkem kui vähem.  
 
Meie siin Eestis ei oska terrasse veel nii põhjalikult kasutada nagu põhjanaabrid soomlased. Kui vaadata elamumessi näiteid, siis praktiliselt kogu elu ongi majadest terassile kolinud ja need on kohati suuremad kui maja ise. Tegelikult on terrasse võimalik väga vingeid teha, erinevate tsoonide ja kõrgustega, söömiseks, puhkamiseks, ujumiseks, päevitamiseks, milleks aga vaja. Sellisel juhul on osa terrassist katuse all, osa klaasitud seintega ja osa päikese käes. Meil on sinnani veel pikk maa minna.
 
Terrassilaudade valimisel peaks lähtuma ka maja ja piirdeaiaga sobivast puidust. Viimistluseks on olemas erinevad toonid. Ka terrassi piirete puhul võiks vaadata teisi rajatisi, kui need on vertikaal- või horisontaallipiga, siis ka piirde puhul peaks sama kasutama. Nii moodustab kõik aias ühtse harmoonilise terviku.

Varikatus

Kui on plaan terrassile ka varikatus peale ehitada, tuleb sellega arvestada juba terrassi vundamendi ehitusel. Postvundamendi kandevõime peab olema vastavalt arvestatud, et konstruktsioon ikka katust ka kanda jõuaks. Varikatuse ise saab hiljem ehitada, aga alus peab olema õige.  
 
Varikatuse kinnitused ja katusekalde kõrgus on samuti olulised märksõnad, millega planeerimisel arvestada. Ikka alati varuga katuse poole.
 
Kui terrass näiteks vundamendi kõrguse järgi planeerida, peab jälgima, kas varikatuse jaoks üldse piisavalt kõrgust jääb. Kaspar Aruvee mäletab olukordi, kus majaga sunniviisiliselt sobima pandud varikatus on lõpuks nii madal, et pea on laes kinni. Selline tulemus ei tee kedagi õnnelikuks ja kui hiljem keegi terrassi kasutada ei taha, pole sel tegelikult ju ka mõtet.
 
Selleks tehaksegi enne ehitust korralik plaan, et mitte ennast taolisesse olukorda panna ja leitakse kitsaskohtadele lahendused juba enne ehitust.

Materjali valimine

Materjalide valik terrassi ehitamiseks on väga lai. Valiku peaks langetama oma võimalustest ning terrassi asukohast ja eesmärgist lähtuvalt. Kõige levinum, soodsam ja üldse mitte kehv valik on tavaline rihveldatud (soontega) termotöödeldud männi- ja kuuselaud, mida on rohelist või pruuni värvi. Terrassilaua optimaalne laius on kuni 12 cm, laiem laud kipub oluliselt mängima ja kaarduma. Laudade vastupidavus on otseses seoses hooldusega, see kehtib tegelikult kõigi puitude puhul. Mida laiem rihveldus, seda ilusam, arvab Kaspar.
 
Ilma viimistluseta sobib Eesti puitudest terrassile kõige paremini Siberi lehis. See on hästi vaigune puu, mis peaaegu ei vajagi hooldust. Küll aga igale naturaalsele puidule kohaselt võib see olenevalt piirkonnast hakata mängima, millest lähtuvalt võivad laua sisse tekkida praod.  Mida paksem on laua sügavus, seda väiksem mängimine. Kindlasti tasub meelde jäta, et sellise puidu puhul tohib kasutada ainult roostevabu kruve.
 
Üks valik terrassi ehituseks on ka puitplastkomposiit, mille suur eelis on see, et plast ei mädane. Põhimõtteliselt igavene terrass eeldab ka vastavat karkassi, mis peaks olema alumiiniumist või samuti puitplastist. Vastasel korral ei jää tulemus püsiv ja naelad tulevad lahti.
 
Miinusena võiks välja tuua selle, et puitplastlauad lähevad olenemata toonist päiksega kuumaks. Samuti ei kannata plastmass grilliplekke. Need imenduvad sisse ja ei tule hiljem välja. Aitab ainult laua vahetus.  
 
Puitplast sobib hästi kohtadesse, kus on suur määrdumisoht, näiteks palju pori või avaliku restorani alale. Hea lahendus ka kohtadesse, kus on ülioluline tuleohutusnõuetega vastavus.

Meistrite nipid - tasub teda!

Laua sooned (rihveldus) pannakse alati allapoole. Need tagavad tuulutuse aluskonstruktsiooni ja laudade vahel. Mõlemapoolse rihveldusega pole vahet.

Ideaalne oleks paigaldada laud nii, et puu kaar jääks allapoole, muidu kipub laud kaarduma ja väljapoole pressima.
 
Lauad paigaldatakse aluskonstruktsioonile optimaalselt 0,5 cm vahega, et tagada puidu loomulik nn mängimise ruum, mis on tingitud niiskuse muutustest. See kehtib igasuguse töötlusega puidu kohta.
 
Kui terrassilaudade toon valida pruun, tasuks enamasti rohelise immutusega aluskonstruktsiooni prussid ka enne laudade paigaldust pruuni immutusega üle teha, et tulemus ühtlane jääks.
 
Paigaldusel soovitatakse eelistada roostevabasid kruve ja alati paigaldada pigem külgedelt diagonaali.

Terrassilaudade pannakse üldiselt pikisuunas valgusega ehk vertikaali. Näiteks astudes maja terrassiuksest terrassile, kus avaneb kohe vaade hoovile ja valguse suunale, võiks lauad paigaldada vertikaali.

Hooldus

Kes arvab, et terrass hooldust ja puhastust ei vaja, selle terrass väga pikalt ei kesta. Puidu immutus kaob paari aastaga ja kui seda ei uuendata, siis see lihtsalt mädaneb läbi. Hooldatud terrass kestab pikalt ning see kehtib kõigi termotöödeldud ja naturaalsete laudade puhul.
 
Terrassilaudade vahele ei tohiks pikemaks ajaks jätta mingisugust mustust, mulda, puude lehti, seeni ega toidupuru. Kui terrassi puhastada, pesta ja paari aasta tagant sõltuvalt puidust üle viimistleda, kestab terrass kaua. Proovida tasuks ka näiteks korda aastas survepesuriga üle pesta, tulemus on üsnagi üllatav ja halli pealispinna alt võib taaskord imeilus puit nähtavale tulla.

Video: Naturaalsest lehisest terrassilaudade pinnale on 1,5 aastaga tekkinud hall kiht, mis on survepesuriga kergesti eemaldatav.

PS! Esimesel aastal termotöödeldud puitu toonida ja viimistleda pole võimalik, enne peab puit kuivama.

Terrassi ehituse ja hoolduse maksumus

Terrassi ehituse maksumus Remondifirma.ee teenusena on keskmiselt 100€ m² kohta. See sisaldab materjali, milleks on enamasti 12 cm lai immutatud männi- või kuuselaud, ja ehitust vundamendist kuni lõpliku valmimiseni. Väikeste terrasside ehitus on natuke kallim ja suuremate odavam.
 
Terrassi hooldus maksab keskmiselt 20€ m² kohta. Hind sisaldab pesu ja materjali viimistlust, kusjuures viimistlusvahendite valik on väga lai.

Galerii: tehtud tööd enne ja pärast

Remondifirma.ee  - usaldusväärne partner terrassi ehituses

Remondifirma.ee terrassiehituse kogemus ja teadmised on laialdased. Tehtud on kõike, 0-st üles ehitatud, taastatud, korrastatud, hooldatud ja seda nii rõdudel, eramutes kui restoranide välialadel.

Ettevõtte eesmärk on pakkuda seda, mida inimesel kõige rohkem vaja on. Seepärast aidatakse kliendil alati leida kõige paremad lahendused nii terrassi suuruse, asukoha kui materjalide valikul. Ainult nii ehitatakse terrasse, mida saab aastaid nautida ja kasutada.
 
Kõik tööd on lepinguga kaitstud, millega antakse kliendile kindlus, et kõiki riigi poolt ehitusele pandud nõudmisi järgitakse ja ettevõte vastutab oma töö eest.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu: K. Viksne)
Terrassi ehitamine: olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Remondifirma.ee teostab kõiki siseviimistlus-, remont-, paigaldus- ja avariitöid. Kui jääd kodus, suvilas või kontoris mõne tööga hätta, helista meile!

Puitfassaad ja terrassid korda! Pinotex lahendused Karl Bilderi esindustes väga hea hinnaga!

Pinotexi terrassiõlid, puidukaitse ja fassaadivärvid on kuni 31. augustini märkimisväärse allahindlusega. Lisaks ei pea nende toodete toonimise eest maksma.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

3D mudel on realistlik, inimesele arusaadavalt visualiseeritud näidis, mis aitab aeda ette kujutada ja seal viibimist tunnetada.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaarest moodul terrassilauad on väga vastupidavad, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, lihtne paigaldus, mõistlik hind. Puitlaudise hind on 105-115 eur/m2.

CAMO LEVER - abimees terrassi paigaldajale

CAMO LEVER sirgendab ja lukustab terrassilauad paigale. CAMO PRO-NB terrassilaudade naeluti peidab kruvid.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks oaasiks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Kuidas tagada piirdeaia, terrassi ja aiamaja kõdunemise ning värvi koorumise kaitse?

Kui alustad terrassi, piirdaia või aiamaja renoveerimist, siis esmalt puhasta pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ning siis kata puidukaitsega HOLZ Bio.

Elamuarendusettevõtte juht: ehitussektori tööohutuskultuuri kujundavad suured tellijad

Tööohutuskultuur ei teki trahvide, kontrolli ja mõõdikutega, vaid pikaajalise selgitustöö ning kaasamisega, milles suured arendajad peavad eeskuju näitama.

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Ekspert selgitab: mida eestlased oma koduhoovi puhul ihalevad

Ihaletakse seda, et saaks oma lapse turvaliselt koduuksest välja mängima saata, õues omaette lõõgastuda, aga ka sõprade või naabritega grillida ning vahest aiatöö kallal nokitseda.

Tenax Panel avas Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse

Põhjamaade üks suurimaid ehituspaneelide tootjaid ja Läti üks suurimaid ehitusmaterjalide eksportijaid Tenax Panel avas neljapäeval Lätis Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse.

Uus lamekatuse standard toob kaasa rangemad nõuded

Uus lamekatuste standard esitab senisest selgemad nõuded aurutõkkele ja soojustusele ning käsitleb põhjalikult bituumen-, plast- ja kummirullmaterjalist katuseid, samuti vedelplastikust, pööratud, käidavaid, liiklusega koormatud ning haljas- ehk rohekatuseid.

Biopuhastid: tõhus ja loodussõbralik viis reovee puhastamiseks ja ärajuhtimiseks

Kodusesse majapidamisse täisautomaatse biopuhtiku paigaldamine ja tulemused. Köögikraani all on 62 L vedeliku mahuti, mis töötab 24/7. veekulu ca 6-7 m3 kuus. Süsteemi maksumus kokku ca 850 € + km.

Puidust kasvuhoone konstruktsioon ja taimekonteiner vajavad mürgivaba hooldust

Kasvuhoonete ja taimekonteinerite puhul on oluline, et kasutatavad puidukaitse vahendid ei sisaldaks mürke ega kemikaale.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Vana kasekilpidest puitparketti tasub renoveerida

Amello juhi Rauno Ollema sõnul peaks vanast ja väärikast kasekilpidest parketist loobuma alles siis, kui see tõesti liiga kulunud või katki on.

Päikesevari on palju enamat kui vaid kaitse päikese eest

Päikesevarju valides arvesta ümbritsevaga. Lähtepunktiks võib olla maja või välisisustuse stiil ja värv vms. Mida rohkem see ümbrusega harmoneerub, seda kaunim tulemus.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks ning pakuvad võimalust loovalt kombineerida erineva mõõduga liiste.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Kuidas hooldada terrassi õigesti?

Lehisest terrassilauda ei saagi mitu aastat töödelda!

Võhma Valgusevabrikust leiab suviseks sääsetõrjeks spetsiaalsed küünlad

Kuidas peletada sääski? Võhma Valgusevabrikus oleme loonud pilkupüüdvad, aprikoosivärvi oranžid sääsetõrjeküünlad.

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Citadele uuring: kolmandik inimestest ei saa endale tänavu koduremonti lubada

Pikalt kestnud kõrge inflatsioon ja ebakindel aeg majanduses on selgelt pausile pannud paljude inimeste ehitus- ja remondiplaanid.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

Põhivead aiakujunduses, mida ei pea tingimata ise järgi proovima

Kes soovib ilusat ja hooldusvaba aeda, peaks aia kujundamisel püüdma vältida järgnevaid tüüpvigu...

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

GOAT G1 robotniiduk - erakordselt nutikas ja kaablivaba abimees

Intelligentsuselt ei jää GOAT G1 robotniiduk alla ühelegi kodurobotile - positsioneerib väga täpselt, tuvastab takistusi, niidab süsteemselt, laeb nutikalt, ei vaja piirdekaablit.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Innovatiivsed välikraanid ja-dušid, mis trotsivad külmakraade: Frostline

Frostline-i välikraanid ja-dušid on loodud Põhjamaade kliima jaoks ning neid saab kasutada mitmel erineval otstarbel, alates koduaiast ja puhkealadest kuni spordiväljakute ja tööstuslike rajatisteni.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

Aiatööd on alanud - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Kas teadsid, et mullal ja mullal on vahe sees?

Õige koostisega mulda kasutades pakud oma taimedele justkui kindlustus. Võti peitub mullasegu humiinhapete sisalduses.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – väga vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

 Inspiratsiooni peaaegu hooldusvaba aia rajamiseks

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Mere puudutus“ on hea näide peaaegu hooldusvabast aiast, kus argimured iga päev kasvõi hetkeks unustada ja lihtsalt looduse ilu nautida.

Inspiratsiooni koduaia rajamiseks: lopsakas ja pikalt õitsev lilleaas

Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Harmonicum“ on hea näide koduaeda sobivast lilleaia tüüpi aiast. Näidisaed pälvis isegi 3 rahvusvahelist tunnustust.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Eksperiment: mida lapsed mänguväljakutel päriselt kasutavad

Selgus, et köitvaimad mänguväljakud on need, mis pakuvad võimalusi ühisteks tegevusteks ja mängudeks sõprade või vanematega ning kus on mõeldud ka täiskasvanute peale.

Linnaaia kujunduses on aktuaalsed kõrgpeenrad, söödavad taimed ja seened

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 võiduaed „Söödav Summ“ on hea näide linnaaiast, mis sobiks hästi väikeste lastega peredele.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Vastutuskindlustuse suurus peaks kasvama iga korrusega

Olgu tegemist veeõnnetuse, tulekahju või tormituules kukkuvate puudega, vastutuskindlustuse juhtumid on enamasti seotud kahju põhjustamisega naabrile.

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Uued Eesti katusestandardid

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit tegeleb oma eriala standardite väljatöötamisega. Oleme Koostöös Eesti Standardikeskusega on nad loonud enamikele katusematerjalidele ja -tüüpidele 7 katuseehituse standardit.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube