Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Deco kivispoon köögimööblil
Deco kivispoon köögimööblil

Üliõhuke looduskivi ehk Deco kivispoon on ainulaadne materjal, mis võimaldab luua kordumatuid ja pilkupüüdvaid lahendusi.

Naturaalsest looduskivist kivispoon on omadustelt õhuke, kerge (kihi paksus on 0,5 - 2 mm, kohtkõrgendused -5 mm) ja painduv, mis ongi spooni suurimaks eeliseks paksema looduskivist plaadi ees ning seetõttu saab seda kasutada väga paljudel materjalidel kattematerjalina, kus looduskivist plaadi kasutamine ei tundu kõige otstarbekam.

Näiteks saab kivispooniga katta erinevaid materjale nagu  betoon, keraamika, metall, vineer, MDF, PLP ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, baarilettide disainelemendina, aga ka välisfassaadidel. Visuaalselt jääb mulje nagu oleks kasutatud looduslikku paksu looduskivi plaati.

Naturaalne kivispoon sobib nii sise- kui välitingimustesse. Teatud tingimustel ka vannitubade seintele. Uue trendina on hakanud levima kivispooniga kaetud seinad, mille sees on ka sama kivispooniga kaetud lükanduksed. Poolläbipaistvat kivispooni kasutatakse koos tagavalgustusega, et luua huvitavaid disainielemente.

Kivispooni eelised looduskivist plaatide ees:

  • Soodne hind, kerge kaal, lihtne töödeldavus koos -paigaldusega;
  • Kerge ja lihtne disainelementide väljalõikamine ja paigaldus
  • Erinevaid kujundite, kaasa arvatud ruumiliste loomine.

Kivispoon on looduskivist soodsam kui arvestada selle paigalduslihtsust. Painduvus ja kergus,  see on üks põhiomadusi, mis tõstab esile kivispooni erinevusi. Seda saab lõigata ja kujundada mis tahes lahenduses.  

Sõltuvalt keskkonnast, kuhu kivispooni soovitakse paigaldada, tuleb valida õige paigaldusliim. Niisketes keskkondades niiskus- või veekindel liim. Naturaalset kivispooni valmistatakse eelkõige kiltkivist ja kvartsiidist. Naturaalne kivispoon on lamineeritud klaaskiust ja polüestervaigust alusmaterjalile.

Paigutus ja mustrid

Kaetava ala ettevalmistamine ja paigutamine naturaalse kivispooni puhul on sama, mis looduskivi või keraamilise plaadi puhul. Soovitav on kivispooni lehed enne laiali laotada ja kontrollida materjali mustri ühtivust, et tekiks ühtlase jaotusega kivikate. Enne lõikamist ja tasandamist on soovitav lehed nummerdada (märgistada). Kivispooni käsitlemisel soovitame kasutada töökindaid, et vältida nähtavate näpujälgede tekkimist kivispoonile.

Naturaalne kivispoon on tehtud looduslikust kivist, materjali värvuse ja tekstuuri varieerumine ei ole defekt, vaid selle loomuomane omadus ning ilu kordumatu element.

NB! Naturaalse kivispooni puhul ei saa garanteerida erinevate partiide kokkusobivust, s.t. kogu partii tuleb tellida korraga.

Lõikamine

Materjali lõikamisel kasutada teemantteraga lõikeriistu ja puurimisel kivi- või betoonipuuri.

Liimimine ja pinna ettevalmistus

Kõiki liime tuleks enne paigaldamist testida niiskuse ja temperatuuri osas kuhu kivispooni soovitakse paigaldada. Välitingimustesse paigaldamise puhul on oluline pöörata tähelepanu aluspinna termilisele mahumuutusele.

Naturaalne kivispooni liim peab olema elastne st. paisuma ja kokku tõmbama koos alusmaterjaliga, vastasel korral võib materjal liimist lahti minna. Kui liimimisel on ettenähtud Praimeri (aluskrundi) kasutamine, siis enne lõplikku paigaldamist tuleks seda testida. Betoonile liimimiseks peab olema betoon kuivanud vähemalt 28 päeva ning kindlasti tuleks kasutada aluskrunti.

Kivispooni paigaldus ja vuukimine

Naturaalset kivispooni võib paigaldada vuukidega nagu klassikalist looduskivi, kuid võib ka paigaldada serv-serva vastu, sõltuvalt soovist. Kivispooni paigaldamisel vuukidega jäetakse lehtede vahele  3-4-6-10 mm vuugivahed, mis hiljem täidetakse spetsiaalse vuugitäitega. Kui aga vuuke ei soovita, siis liimitakse servad üksteise vastu. Servad tuleb enne vuukimist kinni teipida maalriteibiga, et vältida kivipinna määrdumist. Vuukimiseks võib kasutada silikooni või õhukest vuugitäidet. Pärast vuukimist tuleb teip kohe ära võtta. Peale seda lasta vuugitäitel või silikoonil taheneda. Nurkade tegemisel tuleks lehed lõigata õigesse mõõtu. Seejärel tuleb mõlemad tükid asetada serv serva vastu ja kinnitada pakketeibiga üle kogu liitekoha, et tagada serva painutamisel ühtlane tõmbepinge. Kandke liim liitekohale materjali tagaküljel ja üle kogu lehe. Pärast materjali vajalikku kohta pealekandmist andke liimile aega kõveneda. Kui liim on kõvenenud, tõmmake teip maha ja lihvige peene liivapaberiga kergelt üle serva.

Hooldamine

Kivispooni pinna hooldamiseks sobib looduskivi hooldevahend Steinfix, mis katab kivi poorse pinna, et vesi ja niiskus pooridesse ei satuks.

UV-kiirgus ja temperatuur

Naturaalse kivispooni kivipind toimib nagu enamik kivielemente UV-kiirguse tõkestajatena. See peab vastu tugevale päiksevalgusele aastaid. Kivispooni aluspinnale liimimisel tuleb arvestada ehitusmaterjalide kokku tõmbumise ja paisumise vahemiku standardeid. Naturaalne kivispoon sobib nii kõrgetesse kui ka madalatesse temperatuuridesse.

Tehnilised andmed:

Suurus:1220 x 610 mm või eritellimistööna toodetud spooniplaate ka suurusi 2400 x 1200 või 2600 x 1200 või 2800 x 1200 või 2440 x 1220 mm.
Paksus: 0,5 – 2,5/5 mm, varieerub koos värvidega.
Tekstuur: varieerub, sõltuvalt kivispooni artiklist.
Värvus: loodusliku päritolu tõttu on värvuse, mustri ja tekstuuri varieerumised tavapärased, kuna suurem osa kvartsplaate on originaalis metalsed ja mitmevärvilised, siis värvuse varieerumine üle erinevate plaatide on tavapärane.
Kaal: ca 1,5-1,8 kg/m2
Pakend: iga leht on ükshaaval pakendatud paberisse / 10 lehte pakendatud omakorda lainepapist kasti. Paki mõõdud 1270 x 635 x 5 cm. Kaal ~15~18  kg
Niiskus: kivi ja alusmaterjal on mõlemad stabiilsed vee ja niiskuse suhtes.
Temperatuur: spoon on stabiilne vahemikus 25˚C – 80˚C. Liimi valik peab vastama temperatuurile ja keskkonnale, millega pind kokku puutub.
Soojusjuhtivus: ei juhi soojust.
Löögikahjustused: talub ühtlast survet kuid kardab lööke.
Painduvus: spoon on painduv kuni 6˚ raadiuseni
Paisuvus: spoon ei paisu ega tõmbu kokku üle 1mm.
Liim: vastavalt tootele

Näidised on olemas Mendali kivisaalis Vana-Narva mnt 1a. Eksisteerib ka mõningane Tallinna laovaru.

Tegeleme looduskivide müügi ja paigaldusega ning hooldusvahendite müügiga. Lisaks leiab valikust klaasist vaheseinad ja ruumijagajad ning looduskivist radiaatorid.

Suvekodu romantika tapeedimustrites

kevad-suvisest värskusest, elujõust ja -rõõmust pakatavad tapeedimustrid ja -värvid aitavad lihtsalt sinu ruumi uueks muuta.

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Jalka EM on alanud: kuidas kodune telekas spordisündmuseks valmis panna?

Esimese asjana tasub läbi mõelda teleri asetus ruumis. Kuna õhtud on meil valged ja päike paistab õues rohkelt, siis võiks teler ideaalis asetseda kohas kus päike ei paista aknast otse teleriekraanile.

Elitis | Tapeedid, mis loovad ruumilise illusiooni ja suhtlevad vaatajaga

Eksklusiivsed Elitise tapeedid on struktuursed ja ruumilised ning valmistatud looduslähedastest ja loodust imiteerivatest materjalidest nagu pilliroog, puit või paber.

Tenax Panel avas Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse

Põhjamaade üks suurimaid ehituspaneelide tootjaid ja Läti üks suurimaid ehitusmaterjalide eksportijaid Tenax Panel avas neljapäeval Lätis Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Vana kasekilpidest puitparketti tasub renoveerida

Amello juhi Rauno Ollema sõnul peaks vanast ja väärikast kasekilpidest parketist loobuma alles siis, kui see tõesti liiga kulunud või katki on.

Päikesevari on palju enamat kui vaid kaitse päikese eest

Päikesevarju valides arvesta ümbritsevaga. Lähtepunktiks võib olla maja või välisisustuse stiil ja värv vms. Mida rohkem see ümbrusega harmoneerub, seda kaunim tulemus.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks ning pakuvad võimalust loovalt kombineerida erineva mõõduga liiste.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Vahumöll Milano Fieras. RAVAK Itaalias.

Tuntud Tšehhi tootja RAVAK koostas Euroopa prestiižsema disainisündmuse Salone del Mobile esmaesitluseks põhjalikult läbimõeldud ja visuaalselt kütkestava väljapaneku.

Eritellimusel pulmaküünlad

Kunstnike abiga kujundatakse Sulle just selline pulmaküünal, nagu oma unistustes soovinud oled.

Võhma Valgusevabrikust leiab suviseks sääsetõrjeks spetsiaalsed küünlad

Kuidas peletada sääski? Võhma Valgusevabrikus oleme loonud pilkupüüdvad, aprikoosivärvi oranžid sääsetõrjeküünlad.

Eritellimusköök täidab sinu unistused! Kutsu disainer enda juurde koju

Eritellimusel köögimööbel valmib täpselt vastavalt iga kliendi elustiilile ja soovidele.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Fabricor stuudio elegantne kardinadisain Kuressaare butiikmajutuses

Õhulise ja helge disainikeelega interjööris kohtub uudne disain väärika ajalooga, kõneledes endisaegsete aadliperede heast maitsest, jõukusest, uhkusest ning pühendumisest.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Kardinate hooldamine on lihtne, kui tead õigeid nippe

Kardinate hooldamine võib tunduda tüütu kohustus, kuid õigete meetodite abil on võimalik säilitada nende värske välimus.

Kuidas transportida televiisorit, pesumasinat ja külmikut nagu proff

Kindlasti tasub enne teleri lahti ühendamist teha foto teleri tagumisest küljest, et hiljem sujuks uues kodus teleri ühendamine hõlpsalt ja kiirelt.

Bodyfood – tervislik rukkikama sportlastele

Bodyfood on loodud eesmärgiga propageerida traditsioonilist Eesti kama, tervisliku toitu ning saadud müügitulust toetada Eesti noorsportlasi.

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

SleepCity on keskendunud premium klassi une- ja puhketoodete müügile

Uue magamistoasisustuse poe SleepCity eesmärk on pakkuda lahendusi, mis aitavad inimestel paremini magada ja seeläbi parandada nende elukvaliteeti.

Minimalistlik metall-puitmööbel

Ruumi ja mööbli kujundamisega tegeleme juba üle 30 aasta, pakkudes samas ka sisustuse valmistamist ja paigaldamist terviklahendusena.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

BLEUU lastetoa vaibad

BLEUU lastetoa vaibad on 100% orgaanilisest puuvillast, mis on GOTS sertifitseeritud. Vaipade kiupikkus on veidi alla 1cm, et nendesse ei ladestuks liigselt tolmu.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

Kvaliteetdiivan eritellimusel Eesti tootjalt Atto Collection

Eesti tootja Atto Collection valmistab käsitööna kvaliteetset pehmet mööblit (diivani, tugitoolid, tumbad, järid, voodid).

AXOR x Philippe Starck: kui innovatsioon kohtub disainiga, saab duši all käimisest eriline kogemus

AXOR ShowerCompositioni dušid, AXOR x Philippe Starck, dušipaneel, üladušš, õladušš, termostaatmoodul, käsidušš, tekstiilkattega dušivoolik

AXOR x Philippe Starck: kauakestvad elegantsed valamud ja vannid

Tänu elegantsele disainile toovad maailmakuulsa looja Philippe Starcki disainitud AXOR Suite-i valamud ja vannid isikupära iga vannitoa interjööri.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani

CBS-i Los Angelese telekanalil KCAL-9 näidati 24. veebruaril viieminutilist videot Eesti disainist ja jätkusuutlikest ettevõtetest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

6.-10. veebruaril toimus Stockholmis põneva katselavana interjöörimess eelkõige ka uutele ideedele - see on kokkuvõttes ka uhtiv Skandinaavia sisustussündmus.

Uus SISEKUJUNDUSE KÄSIRAAMAT nüüd veebipõhiselt allalaetav

Sisekujundaja Heily Kaarna lõi Sisekujunduse käsiraamatu, kust leiad praktilisi juhiseid oma kodu kujundamiseks.

Parimad ahjunipid – kuidas valmistada pidupäeval parimad road?

Toidu ahju panemine, välja võtmine ja vajadusel vahepealne kontrollimine, liigutamine ja maitsestamise lihtsustamiseks soovitatakse paigaldada teleskooprööpad.

Nanoplasti osakesed plastikpudelivees: oht tervisele?

Uues USA uuringus avastasid teadlased hiljuti, et plastikpudelivesi võib sisalduda 10–100 korda rohkem plastiosakesi kui varem arvati. Ekspertide sõnul on plastikpudelivees leiduvad nanoplast tervisele kahjulik.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Stockmann avas uuenenud koduosakonna

Kuudepikkuse põhjaliku planeerimise järel on Stockmanni 4. korruse koduosakond täielikult uuendatud ning siit võib leida laia valiku sisustus-, sisekujundus- ja elustiilitooteid.

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides tuua ruumi juurde positiivset energiat ja head aurat. Sel aastal on moes peamiselt soojad Maa värvid.

Lucano kokkupandaval treppredelil saab olla mitu funktsiooni

Lucano treppredel on disainitud asjade kasutamise lihtsustamiseks ning interjööri osaks. Kui Sa selle parasjagu ei roni, saad seda kasutada teistmoodi.

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Palazzol uus e-pood! Sisustusdisaini asjatundjate koostatud valik!

Palazzo Interiorsi e-mööblipood esindab tipptasemel funktsionaalset disaini, mis on hoolikalt valitud sobitumaks Eesti inimeste maitse-eelistustega.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Valgustite trendid aastal 2024

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube