Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

EKSPERDI NÕUANNE
Oleme harjunud, et välisvoodrilaud jookseb tavapäraselt hoonel horisontaalselt, siis moodne lähenemine on paigaldada need hoopis vertikaalselt.
Oleme harjunud, et välisvoodrilaud jookseb tavapäraselt hoonel horisontaalselt, siis moodne lähenemine on paigaldada need hoopis vertikaalselt.

Iga maja on kellelegi kodu. See on paik, mida soovitakse muuta kauniks, mugavaks ja hubaseks. Kuigi linnapilti ilmestavad enamjaolt krohvitud kiviseinad, siis järjest rohkem on sinna lisandunud ka puidust fassaade.

Selline “puidune” lähenemine on eriti levinud just maapiirkondades, kuhu linnakära nii naljalt enam ei kostu. Metsaserval asuv puidust välisvoodriga maja paistab kui ideaalne pelgupaik, otsekui muinasjutust ehk kodu, selle kõige ehedamas tähenduses.

Miks eelistada välisvoodrilaudu?

Puidul on kahtlemata omad võlud. Puit annab hoonele unikaalse välimuse ning lisab kodusoojust. Puidust välisvoodrilauad, mis on kombineeritud kivimaterjali või krohvseinaga, muudavad maja välimuse pehmemaks ning looduslikumaks.

Loomulikult on võimalus ka kogu maja katta ehedast puidust välisvoodrilaudisega ning muuta nii oma kodu eriti maa- ja looduslähedaseks. Siinkohal meenuvadki kohe Eesti saared, kus rootsi punase laudisega majad meenutavad justkui Astrid Lindgreni raamatutes kirjeldatud maailma.

Kui nüüd hoone välimus hetkeks kõrvale jätta, siis on välisvoodrilauad ka väga praktilised ja vastupidavad. Kui neid korralikult hooldada, kestab puit muutumatult kaunina aastakümneid.

Välisvoodrilaua materjalivalik

Välisvoodrilauad on toodetud erinevatest puitmaterjalidest, kuid kuusepuit on nendest jätkuvalt kõige eelistatuim. Nimelt on kuusepuit ühtlasema tihedusega ja tugevam kui männipuit, sest niiskusest tingitud suuruse mahumuutused on selles minimaalsed. Need head omadused aitavad aga omakorda kaasa kuusepuidust välisvoodrilaua- ja selle viimistluskihi pikaealisusele.

Termotöödeldud voodrilauad

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust voodrilauad. Termotöödeldud välisvoodrilauad on ilusad ja loodusliku välimusega, ent nende suureks eeliseks on parem vastupidavus ja stabiilsus. Termotöötluse käigus toimuvad puidus keemilised protsessid, mis muudavad puidu struktuuri ja omadusi.

Näiteks väheneb puidu niiskussisaldus, mis vähendab selle paisumist ja kokkutõmbumist keskkonna muutuste tõttu. Samuti väheneb puidus toitainesisaldus, mis muudab selle vähem atraktiivseks putukatele ja erinevatele mikroorganismidele. Seetõttu ei levi termotöödeldud puidus hallitus ega mädanik ning voodrilauad peavad vastu aastaid. Küll aga soovitame välitingimustes olevad voodrilauad katta UV-kaitset sisaldava naturaalse puiduõliga.


Pildid: Thermory

Kas valida silehööveldatud laud või saepinnaline laud?


Kõik sõltub sellest, kus kohas maja paikneb. Kuigi karedapinnaline ehk saepinnaline voodrilaud imab värvimise ajal endasse rohkem värvi, mis omakorda tagab värvikihi pikema eluea, on seina keeruline puhastada.

Silehöövellauast fassaadi on vastupidiselt aga oluliselt lihtsam puhtana hoida, kuid see vajab sagedamini värskendamist värvimise näol. Seega, kui maja asub kohas, kus on palju tolmu ja fassaad tihti määrdub, näiteks suuremate teede ääres, on mõistlik kasutada siledapinnalist laudist.

Kas eelistada töödeldud- või töötlemata välisvoodrilauda?

Olgugi, et isetegemise rõõm on tore asi, siis tegelikult on fassaadilaudade värvimine päris suur töö ning ajakulukas ettevõtmine. Rääkimata voodrilaudade värvimistöö kvaliteedist, kui võrrelda neid tööstuslikult viimistletud välisvoodrilaudadega. Ole sa nii hoolikas kui tahad, siis tehase kvaliteeti koduaias laudu värvides sa paraku ei saa.

Nimelt toimub tööstuslik värvimine siseruumis, kus on selleks tegevuseks tolmuvaba, ühtlase temperatuuri- ja õhuniiskusega keskkond. Kogu puidu töötlemisprotsess toimub tootja poolt ettenähtud juhiste ja normide järgi ning tänu sellele on lõpptoode kvaliteetne ja vastupidav. Värvimisel kasutatakse Teknose tippkvaliteetseid värve ning tootja annab tööstuslikult värvitud välisvoodrilaudadele kuni 10 aastase garantii.

Ainukene mõttekoht on siis muidugi puidu kogus. Tööstusliku värvimise puhul on majanduslikult mõistlik nii värvitoonimise kui masinate häälestamise mõistes minimaalselt 100m2 puidu värvimist ühe värvitooniga. Väiksema koguse puhul läheb värvimise hind juba oluliselt kallimaks.

Lisaks pinnatekstuurile on oluline jälgida ka voodrilaua paksust, sest mida paksem on voodrilaud, seda väiksemad on niiskusest tingitud mahumuutused. Ehk siis lihtsamalt öelduna, mida paksem on voodrilaud, seda stabiilsem ja kauakestvam on maja välisfassaad. Põhjamaiste standardite järgi peaks välisvoodrilaua minimaalne paksus olema vähemalt 21 mm.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas

Mood muutub ja ilu on loomulikult vaatajate silmis. Kuigi tuleb tõdeda, et maja fassaadide trendid aastal 2023 on päris põnevad ja mitmekesised. Esimese kiire näitena võib tuua, et kui oleme harjunud, et välisvoodrilaud jookseb tavapäraselt hoonel horisontaalselt, siis moodne lähenemine on paigaldada need hoopis vertikaalselt.

Kaasaegse hoone fassaadil kombineeritakse omavahel mitmeid erinevaid materjale nagu puitu, klaasi, metalli ja kivi. See kõik muudab maja välimuse stiilseks ja modernseks, ent samas on märgata fassaadil ka pisut looduslähedust sooja puidu näol.

Ja siinkohal on üha enam maja fassaadide puhul esile toodud ka keskkonnasõbralikkust, sest üha enam inimesi otsib jätkusuutlikumaid ja rohelisi lahendusi oma kodu ehitamiseks ja kaunistamiseks.

Kontrastsed ja maalähedased värvitoonid

Värvitoonide maailm on samuti põnev, sest sel aastal on populaarsed kontrastsed värvitoonid. Kui musta ja valge kombinatsioon enam naljalt kulmu kergitama ei pane, siis julgem majaomanik võib oma maja mürkroheliseks, veinipunaseks või hoopis siniseks võõbata.

Kui selline lähenemine tundub ühe Eesti inimese jaoks aga “liiga palju”, siis võib vabalt minna ka Põhjamaist teed ning jääda truuks naturaalsetele ja maalähedastele värvitoonidele. Kerged hallid, pruunid ning vaevu aimatavad rohekad toonid on samuti trendikad.

Veel on tõusuteel erinevad metallivärvi toonid, mis muudavad hoone ilme väga modernseks ja šikiks. Tõsi küll, et need on mõeldud pigem aktsendi andmiseks. Ka tumedad värvitoonid pole fassaadide moelavadelt kuhugi kadunud, sest hetkel löövad jätkuvalt laineid tumedamates rohelistes toonides majad, mida ehivad mustad aknaraamid.

Ja on nende trendidega nagu on, sest need tulevad ja lähevad, siis tegelikult peaksid sa oma kodule valima just sellist tooni fassaadi mis sulle meeldib. Olgugi, et potisinine maja võib vau-efekti tekitada, siis mõtle hoolikalt järgi, et kas see on ikka sinule?

Kodu on koht, mis peab pakkuma meelerahu ja lõõgastust ning kui oled Põhjamaiselt konservatiivne, siis tasub eelista jätkuvalt maalähedasi ja heledaid toone, mis muudavad meele rahulikuks ning koduõue helgeks.

Logo - PUUMARKET AS puit- ja ehitusmaterjalid
Väike-Männiku 11, 11216 Tallinn, Harjumaa
+372 655 9232

Puumarketil on kogemusi ehitusmaterjalide turul juba 1991. aastast. Selle aja jooksul oleme kasvanud Eesti suurimaks puitmaterjalide valikut pakkuvaks kaupluste ketiks. Lisaks saab ka kõik muu ehituseks vajaliku.

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Merko Lahekalda kvartalis algas uute korterite müük

Merko jätkab Kadrioru ja Pirita vahel Maarjamäe looduskaunil kõrgendikul Lahekalda elukvartali ehitamist. Järgmisena valmib Paekalda 21 eluhoone, mille 54 korterit on nüüd müügis.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Helsingis avatakse jaanuaris Soome esimene Radisson RED hotell

Radisson RED Helsinki avatakse modernistlikus uushoones, mille projekteeris kuulus Soome arhitektuurifirma Anttinen Oiva Arkkitehdit.

Arco Vara prognoosib aasta kasumiks ligi 3 miljonit eurot

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara jätkas kolmandas kvartalis oma ehitus- ja müügitegevust vastavalt planeeritule ning ootab käesoleval aastal 18,2 miljoni eurost müügitulu ja 2,7 miljoni eurost kasumit.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Aastapreemiate nominendid 2023: Eesti Arhitektide Liit, Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital

Selgunud on Eesti Arhitektide Liitu, Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali 2023. aasta aastapreemiate nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial 8. detsembril 2023.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Tänased moodulmajad lähtuvad kompaktsusest ja energiatõhususest

Iseehitamise asemel tasub pilk pöörata moodul- või elementmajade lahenduste poole, mis võimaldab olulist paindlikkust – alustada saab ühest moodulist.

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad!

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Lehisepuidust saab tugeva ja ilmastikukindla terrassi, fassaadi ja piirdeaia

Lehist peetakse üheks vastupidavaimaks puuliigiks, kuna ta on looduslikult ehk töötlemata kujul sama vastupidav kui sügavimmutatud materjal.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga siiski duši all käimist nautida?

Tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga duši all käimist siiski nautida? Need lihtsad muudatused vannitoas mõjuvad hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Timbermore tammepuidust siseuksed: kvaliteetne ja vastupidav lahendus

Timbermore tammepuidust siseuksed on saadaval mitmekülgse disainide ja värvi valikuga.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

Saadaval on 2 tüüpi: tavaline veepump (veeautomaat) ja puurkaevupump. Kuidas valida veepumpa? Alusta pumba graafikuga tutvumisest.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Mitmefunktsioonilised laeliistud: standardliist, valgustusliist, kardinapuuliist

Universaalseid laeliiste (dekoorliiste) saab kinnitada seina kolmel erineval moel: standardliistuna, valgustusliistuna (kinnitus seina külge) või kardinapuuliistuna (kinnitus lae külge).

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Väikese vannitoa sisekujundusideed: planeerimine ja viimistlemine

Nõuandeid väikese vannitoa sisustamiseks jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube