Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

2020-04-30
Kõnniteed aias on nagu veresooned, mis annavad energiat ja liigutavad seda edasi. Foto: sanctuaryhomedecor.com (English garden)

Ilmselt pole olemas kedagi, kellele positiivsus ja heaolu ei meeldiks. Kõik me naudime head seltskonda rahulikus ja mõnusas ümbruses. Kodu on kindlasti koht, mis võiks seda kõike meile esmajoones pakkuda.

Iidne hiina õpetus feng shui koosneb paljudest kasulikest loodusest endast inspireeritud nõuannetest, kuidas oma kodu ja selle ümbrus rahu ja naudingu allikaks muuta.

Enamasti arvatakse ekslikult, et feng shui on mõeldud ainult siseruumide kujundamiseks. Tegelikult panid feng shui ajaloo kirja taoistlikud preestrid, kes aastatuhandete jooksul looduse energiate liikumist, selles toimuvaid muudatusi, soodsaid ja ebasoodsaid ilminguid ning nende mõju inimeste igapäevaelule jälgisid.

Kui feng shui ajalugu loetakse erinevate allikate järgi 5000-10000 aasta vanuseks, siis siseruumidesse kolis õpetus alles hiljuti, umbes 2500 aastat tagasi.

Tunnustatud feng shui spetsialist Siret Seeder õpetab meile loodust teadlikult kuulama, sest loodus teab, kuidas energiaid kasutada ja selgitab, miks on hea feng shui bagua tsoonide plaani aiakujunduses rakendada.

Iidse õpetuse kohaselt juhivad kogu meie elu 5 erinevat energiat maa, tule, vee, puu ja metalli energiad – millega saame kas koostööd teha nendega koos muretult kaasa liueldes või siis nende vastu võidelda ja takistada sellega energiate vaba liikumist meie ümber.

Täpselt samamoodi, nagu inimese enda sees on oluline tasakaal, kehtib see ka meid ümbritsevale keskkonnale. Ehk siis täpsemalt räägime siin yin-yang poolte omavahelisest tasakaalust ehk naiseliku ja meheliku energia omavahelisest harmooniast.

Nõuanded videos:

Bagua 8 tsooni teooria

Kodu- ja aiakujunduses energiate liikumise tasakaalustamiseks tasub alustada 8 tsooni teooriast ehk bagua tsoonidest, mille kohaselt on sinu koduses interjööris ja aias 8 erinevat tsooni, mis nö peegeldavad suhteliselt täpselt 8 olulist eluvaldkonda. Näiteks, kui suhtetsoonis asub üleüldine segadus, vana kola või muu selline, on sageli sarnane olukord ka suhetes inimese ümber.

Bagua tsoonide kaart näitab, millistes tsoonides, milline energia liigub ning kuidas neid tsoone enda ja pere toetuseks tööle panna ning jõudu juurde anda. Lihtsalt võtad kaardi ette, jaotad oma koduaia 8 sektoriks ning ülejäänud märksõnad on juba kaardil kirjas.

Baqua 8 tsooni plaan
Baqua 8 tsooni plaan

Foto: Bagua tsoonide plaan aitab teha energiamängu korda.

Kaart asetatakse krundile nii, et sissepääs asub alati all ääres. Millises tsoonis täpselt, sõltub juba konkreetselt värava või sissepääsu asukohast. Sama kehtib ka maja või korteri puhul, aga keskendume praegu just aiale. Ehk kuidas luua harmooniline ja igati peret toetava energiaga aed?

Yin-yang tasakaal aias

Nagu öeldud, on kõige olulisem yin-yang tasakaal, mis tähendab seda, et kui ühte või teist energiat on liiga palju, läheb üldpilt paigast ära ning sellega koos ka elu üldine tasakaal. Üldiselt tähendab kõik lopsakas ja nurgeline yin (naiselikku) ning ümar, avar ja lage yang (mehelik) energiat, üks keerleb päri- ja teine vastupäeva.

Värava asukoht määrab ära energia liikumise aias, sest sealtkaudu liigub energia sisse.

Vasakul asuv värav tingib yang energia ülekaalu ja vastupidi. Siin tulebki appi harmooniaõpetus, et ühele poole kaldu olev olukord tasakaalustada. Yang energia tasakaalustamiseks lisatakse pehmemaid ja sisukamaid vorme, et yin energiat elanike toetuseks ja rahustamiseks juurde tuua, sest kui sellisest väravast sisse minna ning vastu vaatab ainult suur avarus ja lage plats, liigub energia sealt tuulekiirusel läbi, jättes maha üldise rahutuse.

Keskel asuv värav on alati parim lahendus, see loob juba ise tasakaalu, mida saab veelgi võimendada. Isegi puhtalt loogikat kasutades teame, mis on hubane ja mis mitte.

Lage muruplats ja traataed ei ole seda enamasti, aga mõnusad taimekooslused ja vaiksed istumisnurgad on alati mõnusad. Maja esine kõnnitee tee ei tohiks otse tulla, sest nii tormab energia otse majja. Samuti ei sobi fassaadi ette akendest kõrgemad taimed, sest siis ei näe õnn sisse tulla. Nii ütles kunagi juba vanarahvas.

Ümbrus korda

Kui Bagua plaan ette võtta, selgub tihti, et asjad ei asu aias üldse sellises kohas, kus oleks vaja. Kellel asub suhtenurgas prügimajandus ja kellel abistajate nurgas segamini garaaž. See ei ole tegelikult midagi hullu, pigem on see hoopis tavaline olukord. Kõige tähtsam on alati kord. Segadus ja katkised asjad häirivad mistahes energiat nagunii, tekitavad masendust ja soodustavad allakäiku. Korras ümbrus aga laeb ja toetab inimest. Seega esimene reegel on, et kõik tuleb korda teha.

Kui on kindel plaan oma elu ja ümbrust korrastama hakata, tasub kõigepealt endalt ausalt küsida, millist eluvaldkonda on hetkel vaja kõige kiiremas korras turgutada ning sellest tsoonist alustadagi. Kõik korraga ette võtta oleks väga suur töö.

Muutuste algus on alati raske ja kõige lihtsam on alati pealiskaudne vastus, et mul on kõik hästi, sest oleme lihtsalt harjunud olukordadega meie elus. Paljud ei oska isegi vastata küsimusele, mida ma elult tahan ja mida on muuta vaja.

Pigem võiks endalt küsida, mis on puudu? Kui liiga kauaks ühte kohta seisma jääda, loob universum täpselt selles valdkonnas kriisi, mis muutust vajab. Tähtis on sellest vaid aru saada, mitte suhtuda sellesse kui saatuse kiusu. Tavaline ei ole hästi ja kõik ei pea alati olema nii nagu ta parasjagu on.

Suhete tsoon

Tegelikult ei olegi bagua plaani järgi õigeid ja valesid tsoone, tähtis on seal asuv üle vaadata ning tavaliselt saab üsna väikeste muudatustega segava energia positiivseks muuta. Näiteks kui suhte, pere ja armastuse piirkonnas aias asub kompostihunnik ja mujale seda tõesti panna ei saa, pole katki midagi. Esiteks tuleks üle vaadata, kuidas see välja näeb. Hunniku asemel võiks olla korralik kast, et oleks silmal ilus vaadata. Kuna suhteid sümboliseerivad paarid ja paarisarvud, võiks kaaluda sinna hoopis 2 kompostikasti või 4. Paari kaupa sobivad sinna ka ümarate või kandiliste vormidega puud ja kivid. Ideaalis sobiks sellesse tsooni kõige paremini mõnus pehmetes maalähedastes toonides puhkeala või istumiskoht 2, 4 või 6 tooliga, kus kõrval näiteks kuju armastajatest, kaks südant või linnukest, pojengid ja alla voogav ripptaim, millest kõige efektsem on roos.

Tsoonide numbrid plaanil näitavad, mitme kaupa sümbolid sinna sobivad, kas paaris või paaritul arvul, et aidata tsooni laadida.

Foto: Aiken House & Garden
Foto: Aiken House & Garden

Maine tsoon

Maine tsoon peegeldab üldist head nime ehk missugust sõnumit enda kohta maailma soovitakse saata. Tule energiat aitavad aktiveerida kõik punast ja muud tulevärvi asjad, kaminad, grillid, küünlad ja valgustid. Kindlasti ka punase, roosa ja lillaõielised lilled. Tsooni sobivad hästi lipuvarras või lõkkekoht, püramiidse vormiga taimed ja kõrged puud. See on koht, kus töötavad hästi kolmnurksed ja koonilised detailid, näiteks viilkatusega ehitised.

Miks mitte eksponeerida seal midagi, mille üle uhked oleme, näiteks oma kätega valmistatud esemed. Sobivad hästi ka inimese ja looma kujud või maitsetaimede peenar. Ainus, mis siia üldse ei sobi, on vesi. Mujal on vesi teretulnud oma liikuva energia ja valgete, hallide ning sinakate toonidega.

Teadmiste tsoon

Teadmiste tsoon tähendab tööd iseendaga ja enesearengut. Siia sobivad kõige paremini madalad voolavad vormid, näiteks kiviktaimla, kivid või kivi-kompositsioon, mõni madal hoone, kauakestvad puud või taimed ja viljapuud. Värvidest on eelistatumad sinised või maalähedased toonid. See oleks hea paik vaikseks istumisnurgaks koos pruunikaspunase aiamööbliga.

Foto: Kodune ja sõbralik vabakujulises stiilis aed, Kivisilla OÜ - Ülle Grišakov
Foto: Kodune ja sõbralik vabakujulises stiilis aed, Kivisilla OÜ - Ülle Grišakov

Abistajate tsoon

Abistajate tsoon tähendab kõike seda, mis tuleb meist väljastpoolt, igas mõttes õpetajad, sõbrad ja isegi silmaringi avardavad reisid.

Siia tsooni sobib hästi metalli energia. Metalli energiat kannab edasi loomulikult metall ise, seega kõik metallist esemed ja metallik-värvid: hõbedane, tinakarva, vask, hall, aga ka must ja valge.

Ümarad, ovaalsed ja kaarjad vormid on ka õige valik, samuti eksootilised taimed ja aiakaunistused. Puudest näiteks rippvormiline vaher ja pihklakas. Eriti hea metalli aktiveerija on valge õiega hortensia.

Inglikujud või vaimsete juhtide sümbolid aitavad ka kindlasti tsooni jõudu tugevdada. Miks mitte lindude söögimaja, et vajalikke abistajaid kohale kutsuda.

See on koht, kuhu sobib hästi prügimajake, varjualune või abihoone tehnilistele abivahenditele, kuhu paigutada auto, muruniiduk ja kõik muu aiatehnika. Auto kannab seistes jõulist metalli energiat ja liikudes vee energiat, seega päris igasse tsooni see ei sobi. Sobib hästi ka loovuse ja laste ning teadmiste tsooni, aga pigem mitte näiteks karjääritsooni, sest siis võivad soodsad võimalused elus käest libiseda või märkamata jääda. Sama lugu on rahatsooniga, auto seal tsoonis viib raha käest.

Blossom Of White Hydrangea Hortensia In A Garden, Istockphoto.com
Blossom Of White Hydrangea Hortensia In A Garden, Istockphoto.com

Loovuse ja laste tsoon

Loovuse ja laste tsoon tähendab tulevikuplaane ja inspiratsiooni. Seda juhib samuti metalli energia, mida võimendavad ümarad vormid ja metall ise nii materjalis kui värvis, kõik peegeldav ja läikiv, aga ka valge ja pastelsed toonid. Paaritud arvud iseloomustavad seda tsooni. Loovus on palju seotud lapsepõlvega, seepärast sobivad siia meenutused lapsepõlvest, oma laste mänguasjad, kunsti- ja tarbeesemed, keraamika, miks mitte vihje tähtsale projektile, millega just praegu vaeva nähakse. See on hea koht ka ateljee või töötoa jaoks.

Raha ja rikkuse tsoon

Raha tsoon tähendab laiemalt rahulolu, nii vaimset kui materiaalset rikkust. Sinna sobib kõik, mis soodustab küllusetunde ja heaolu loomist. Hea koht, kuhu paigutada tuulekellad, kiik, lilled, viljapuud või okaspuud, eriti mänd. Värvidest on parimad punane, purpur, kuldne, hõbedane ja roheline. Hoogu annaksid ka purskkaev, ülespoole pürgivad taimed ja hobuseraud kui õnne sümbol. Siia sobiksid hästi ka kompostihunnik, puuriit või kasvuhoone, ainult mitte garaaž. Ka paarisarvud käivad selle tsooniga koos.

Karjääri tsoon

Karjääritsoon mõjutab laiemalt nii õigeid valikuid kui eluteed üldse. Tsoon kannab vee energiat. See on õige koht siltidele, aadressile, majanumbrile. Siia sobivad lainelised ja amfora-kujulised vormid ja peegeldavad detailid, purskkaev või veesilm. Pigem tumedamad toonid. Hea koht majaesiseks platsiks, kus madal piirdeaed ning igihaljad põõsad ja taimed. Tsooni ei soovitata panna asju paaris arvul. Ka lilled ja muu ikka kas 1 või 3 jne kaupa. Kusjuures alateadlikult märkab inimene just paaritutes arvudes kombinatsioone palju paremini kui näiteks paari.

Foto: Roman Ait, Maint Haljastus
Foto: Roman Ait, Maint Haljastus

Mineviku ja sugupuu tsoon

Mineviku tsoon tähendab päritolu: perekond, sugupuu ja lugupidamine kõige vastu, mis oli varem. See on koht, kus rõhutada sõnumeid minevikust, mida aitavad hästi toita esivanematega seotud detailid ning vanad puidust ja torukujulised esemed, vanad kaevud, vankrirattad, mõni vana õunapuusort. Kui keegi jääb haigeks, pannakse sinna taim kasvama. Värvidest sobivad roheline ja pruun. See on koht väiksele pargile, peenrale, kasvuhoonele või istumisnurgale, ka veesilm on jällegi hea täiendus. Tegelikult tunneme ise ka aias töötades, millest teatud tsoonis puudust on, tuleb seda vaid teadvustada.

Tarbeaed, Villem Garden Design, Pille-Riin Villem
Tarbeaed, Villem Garden Design, Pille-Riin Villem

Keskus

Keskus ehk tai chi on harmoonia tsoon, yin-yangi ühendus kõigi 8 sektoriga auas. See on kõige keskpunkt, kus rõhk on asjadel, mis toovad tervist ja tasakaalu. Siia sobiks hästi ovaalne või ringikujuline plats, potis erksavärvilised lilled, tervislikud taimed, värsked või kunstpuuviljad. Värvidest maatoonid. Mõni kaunis kuju või lindude söögimaja oleksid head täiendused.

Villem Garden Design
Villem Garden Design

Sümbolitest on linnud alati positiivne, liikuv ja vaba energia, neid ei tohiks kindlasti eemale tõrjuda. Linnukujud, linnupesad, lindude söögimaja ja jooginõu sobivad hästi nii keskusesse, suhete kui maine tsooni. Ka lilled on postiivse mõjuga olgu siis aias või toas.

Why you need a bird house telegraph.co.uk
Why you need a bird house telegraph.co.uk

Kõnniteed aias on nagu veresooned, mis annavad energiat ja liigutavad seda edasi, kõige ideaalsemad maine tsoonis, aga sobivad üldiselt hästi igale poole.

Kas seda kõike uskuda või mitte, on igaühe vaba valik, aga positiivseid töötavaid näiteid on hulgaliselt.

Aastaid tagasi soovis poliitmaastikul tegutsev naisterahvas oma karjääri elavdada ning otsustas just nimelt feng shui appi võtta. Oma aia maine tsooni istutas ta püramiidja vormiga kadakad ja punase õiega taimed, maja esise tegi autodest tühjaks, mineviku ja raha tsooni paigutas aiamaa ja kasvuhoone ning suhete tsooni istumiskoha hubase kohvinurga. Selle kõrvale tuli lastelaste mänguala, mis ulatus otsapidi laste ja tuleviku tsooni. See naisterahvas kujundas oma aia ümber nii, et selle energia toetaks tema arengut kõiges ja paari aasta pärast asus ta tööle kõrgele ametikohale kohalikus omavalitsuses.

Võta nüüd kinni, oli see siis loomulik asjade kulg või aitas kaasa usk energiate toimimisse, aga nii see oli. Ja vastupidist tõestada on ka võimatu, rääkis Siret Seeder.


A: Inkodu.ee ( K. Viksne; J. R)

 

Hortensiad - hilissuvise aia pilgupüüdjad

Täies õies hortensia põõsas on tõeline pilgupüüdja sinu aias.

Pojeng kui armastuse ja romantika kandja

Pojengi võrreldakse Hiina luules tihti naise ilu ja graatsiaga. Lisaks ilule on pojengis peidus ka majanduslik küllus ja edukus.

Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Kuidas rakendada kodus feng shuid inimese 2 põhivajaduse täitmiseks?

Feng shui. Inimene vajab 2 põhivajaduse täitmiseks ehk rahul ja tasakaalus olemiseks: tunda ennast turvaliselt ja omada kontrolli ümbritseva üle.

Aiakujundus feng shui võtmes

Hea emotsiooniga aias on olemas nii muruplats, veesilm, madalamad taimed silmailuks ja kõrgemad vormid turvatunde tekitamiseks.

Feng shui pole kosmoteadus, pigem oskus meid ümbritsevaga elada

Feng shui ei ole imeteadus, vaid lihtsalt kasulikud nõuanded, mis pärinevad loodusest endast ning mida järgides saame aidata kaasa muuta oma kodu turvaliseks pesaks.

Lilled sisekujunduses läbi feng shui prisma - 8 bagua tsooni

Ruumide aktiviseerimine lillede abil on loominguline protsess. Lõikelille peetakse üheks tugevamaks aktiveerijaks.

Lumekoristustööd: Lumelabidas, -sahk või -puhur?

Värsket lund on kõige parem lükata lumelükkajaga – pikk vars ja sahakujuline labidaosa aitab värskelt sadanud lume võimalikult kaugele lükata.

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

Lõikelaiuse vaatamine on akuga muruniiduki valimisel oluline kaalutlus, kuna selle suurus sõltub sellest, kui hästi see teie aiaga töötab.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Väikese aia plaan! Heki ette koosluse rajamine - heki õige kõrguse ja taimede valimine jpm.

Fiskarsi uued istutustööriistad säästavad seljavalust

Xact ergonoomilist lillesibulate istutit kasutatakse püstiasendis, mis tähendab, et see hoiab selja- ja põlvevalu aednikust eemal.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Klaasitud terrass annab väljas olemise aega juurde

Klaasitud terrass on hädavajalik mugavuslahendus meie kliimas. Gampre terrassiklaasid ja varikatus on väga vastupidav ja kaunis lahendus.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, juubeliks või surfiranda?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Erinevad võimalused veemõnude nautimiseks aias

Milline aiabassein osta? Neid on erinevaid - täispuhutavad basseinid, täispuhutava äärega basseinid, karkassiga basseinid.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

LAE ALLA püsilillepeenra näidisplaan!

Uus. Põhjalik õpetus. Püsilillepeenar. LAE ALLA istutusplaan ja taimede nimekiri koos kogustega. Modernse aia kujundamine.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas saada muru samblavabaks?

Sambla tõrjeks tuleb likvideerida tema tekkepõhjused. Ainult väljakraapimine sambla levikut ei piira. Kui põhjust ei likvideerita, ilmub sammal kohe tagasi.

Kasutusloa dokumentatsiooni tegemine peab algama ehituse algjärgus

Kasutusloa taotlemiseks on vaja esitada mitmeid dokumente, millest osad on väga spetsiifiliselt seotud geodeesia ehk maa mõõdistamise valdkonnaga.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv käimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv kuivkäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Aia- ja terrassimööbli hooldamise ABC

Kuidas hooldata välimööblit vastavalt materjalile? Puidust, metallist, tiikpuust, plastikust ja pehme mööbel.

Milliseid lisavidinaid on vaja nutika kasvuhoone ehitamiseks?

Nutikas kasvuhoone on tõeline aednik teie koduhoovis. Te ei pea oma kallist aega igapäevaste ülesannete täitmiseks kulutama, kõik on automatiseeritud.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik!

Mustri valikust leiab tapeedid, mööbli, valgustid, vaibad, kodutekstiilid, valimiskardinad, aksessuaarid ja aiamööbli.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Biolani Kasvukott - pane tomatid, kurgid ja melonid rõdule kasvama

Biolani Kasvukott on looduslik aluspinnamuld tomati, kurgi, paprika, herneste, salati, peedi, meloni ja suvelillede kasvatamiseks.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Aiatööd algavad - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Nõuandeid seemnete külvamiseks

Veebruarist aprillini on hea aeg külvata taimi, mille kasvuaeg on pikem. Kiire kasvuga köögiviljad, nt kõrvitsad külvatakse alles mais.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaare moodulparketil on palju plusse - väga vastupidav, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, ülilihtne paigaldus, mõistlik hind.

Kuidas aitavad ColourFutures trendivärvid meid toetada ja tasakaalustada?

Iga värv kannab endas erinevat jõudu, mille võtame vastu alateadlikult. Oleme erinevates eluetappides, nooremas eas vajame aktiivsemat energiat kui vanemas eas.

Põnevad diagonaalid modernses aias

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

Püsilillepeenra näidisplaan: Kuidas tagada püsiv õitemeri?

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on püsilillepeenra plaani parim koostamise ja kohendamise aeg just peale suvist õitsemisaega ja enne külmade tulekut.

Muljeid Soome elamumessilt Tuusulas 2020

Märksõnad - musta värvi puit ja aksessuaarid, klaasvaheseinad, kivi imitatsioonid, avarad terrassid, kaunid iluaiad ja välimassaaživannid.

Täpne GPS mõõdistamine aitab vältida krundi piiridega seotud probleeme

Täpne GPS mõõdistamine on oluline nii majade ehituses, metsa või maa ostu-müügi tehingute korral, samuti trasside, teede, sildade ja raudteede ehituses.

Nipid ideaalse muruvaiba rajamiseks

Muruseemnete suvaliselt puistamisest ei ole kuigi palju kasu ning kõva ja kuiva maa puhul uhub järgmine vihm seemned lihtsalt minema.

Kuidas jõuda hooldusvaba aiani?

Hooldusvaba aeda ei ole olemas, küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt.

Koduaed kui värvide pillerkaar

Fotograaf Sigrid Absaloni aed Tahkurannas – siia jagub värvirõõmu igaks aastaajaks.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Kuidas aia kujundamisega alustada?

Aeda on aja- ja rahasäästlikum rajada, kui sul on olemas läbimõeldud kujundusplaan.

Laineprofiiliga läbipaistvad katteplaadid kergkatuse ehituseks

Kui otsite valgust läbilaskvaid materjale katusealuse ehituseks, lehtlale seina tegemiseks vms? Gutta laineprofiiliga läbipaistvad katteplaadid on hea valik.

Võililli tõrjuva muru rajamine koduaeda

Tihe ja tugev muru kasvab korralikult ettevalmistatud pinnasel, nii saab võimalikuks ka olukord, kus muru ise hakkab takistama võilillede kasvamist.

Kuidas tagada aia puitehitiste kõdunemise ja värvi koorumise kaitse?

Kui läheb aiaehitiste renoveerimiseks, siis esmalt puhastatakse pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ja siis kaetakse puidukaitsega.

Revonial energiasäästlikud võlvhooned: koobassaun, maakelder, suveköök

Revonia energiasäästlikud võlvhooned peavad vastu sajandi ja vajavad minimaalselt hooldust.

Tööstuslikult immutatud puit - parim valik välitingimustes ehitamiseks

Puitmaterjalide eluiga pikeneb tööstusliku immutamisega 3-5 korda.

Millisest puuliigist terrassilaud valida ja millise töötlusega?

Puitterrassi ehitamise lihtsaimaks võimaluseks on kasutada süvaimmutatud puitmaterjale kui aga immutatud puitu ei soovi kasutada, siis tasub panna Siberi lehisest terrassilauad.

Terrassi vundamendi ehitus Fibo plokkidest ja aluspinna ettevalmistus

Terrassi vundamendi tegemiseks on erinevaid lahendusi, aga üks lihtsam viis on ehitada vundament Fibo plokkidest.

Terrassi ehitamise õpetus

Terrassi ehitamine - vundamendi ehitus, terrassilaudade valimine, laudade vahe määramine, kinnitamine ja muud nõuanded.

Taimeseina moodulid loovad hea võimalus hakata rõduaednikuks

Taimeseina moodulitest saab ehitada nii kõrge ja laia taimeseina kui parasjagu soovi on. 1 m2 suurusele alale mahub 36 taime.

Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK

Värvid peegeldavad seda, kes me päriselt oleme, millises arenguetapis ja kuhu poole liigume. Vaimselt hästi tasakaalus inimesed julgevad end ümbritseda ka tumedamate toonidega.

Rooside multšimine - alusta enne püsivate külmade saabumist!

Rooside lõikamise peamiseks eesmärgiks on vabaneda vanadest võrsetest ning stimuleerida noorte, tugevate ja tervete võrsete arengut.

Sügis on parim aeg puukooremultšiga kaetud alade uuendamiseks?

Enne püsivate öökülmade saabumist on parim aeg multšiga kaetud alade uuendamiseks, seest pinnases toimub veel vilgas tegevus kuni selle külmumiseni.

Maastikuarhitekt Ülle Grišakov: Kuidas kujundada hooldusvaba aeda?

Kõik algab aiaplaanist. Maastikuarhitekt Ülle Grišakov soovitab aiakujundust alustada põhjalikust analüüsist, mida soovitakse aias teha ja kuidas seda kasutada.

Hea piirdeaed on vastupidavast materjalist

Kui lähtuda ainult vastupidavuse kriteeriumist, siis on korralikult kuumtsingitud ja pulbervärvitud metallaed kõige vastupidavam.

Varjutaimede rikkalik maailm

Helga Taimeaia omaniku Ülli-Riina Sildniku sõnul on varjutaimed väga põnev teema, sest neid leidub nii niiskesse kui kuiva kasvukohta ja eri mullatüüpidele sobivaid.

Looduskivide paigaldamise õpetus

Looduskivide paigaldus. Õpetus isetegijale.

Kaitse maja efektiivselt põlemise ja mädanemise eest

Tänu Holz Prof OÜ toodetele võite Te unustada kallid ja kahjulikud kemikaalid, sest saate kindlalt kaitsta oma maja efektiivselt põlemise ja mädanemise eest.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube