Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

Kaasatud ekspert: Siret Seeder
Kõnniteed aias on nagu veresooned, mis annavad energiat ja liigutavad seda edasi. Foto: sanctuaryhomedecor.com (English garden)

Ilmselt pole olemas kedagi, kellele positiivsus ja heaolu ei meeldiks. Kõik me naudime head seltskonda rahulikus ja mõnusas ümbruses. Kodu on kindlasti koht, mis võiks seda kõike meile esmajoones pakkuda.

Iidne hiina õpetus feng shui koosneb paljudest kasulikest loodusest endast inspireeritud nõuannetest, kuidas oma kodu ja selle ümbrus rahu ja naudingu allikaks muuta.

Enamasti arvatakse ekslikult, et feng shui on mõeldud ainult siseruumide kujundamiseks. Tegelikult panid feng shui ajaloo kirja taoistlikud preestrid, kes aastatuhandete jooksul looduse energiate liikumist, selles toimuvaid muudatusi, soodsaid ja ebasoodsaid ilminguid ning nende mõju inimeste igapäevaelule jälgisid.

Kui feng shui ajalugu loetakse erinevate allikate järgi 5000-10000 aasta vanuseks, siis siseruumidesse kolis õpetus alles hiljuti, umbes 2500 aastat tagasi.

Tunnustatud feng shui spetsialist Siret Seeder õpetab meile loodust teadlikult kuulama, sest loodus teab, kuidas energiaid kasutada ja selgitab, miks on hea feng shui bagua tsoonide plaani aiakujunduses rakendada.

Iidse õpetuse kohaselt juhivad kogu meie elu 5 erinevat energiat maa, tule, vee, puu ja metalli energiad – millega saame kas koostööd teha nendega koos muretult kaasa liueldes või siis nende vastu võidelda ja takistada sellega energiate vaba liikumist meie ümber.

Täpselt samamoodi, nagu inimese enda sees on oluline tasakaal, kehtib see ka meid ümbritsevale keskkonnale. Ehk siis täpsemalt räägime siin yin-yang poolte omavahelisest tasakaalust ehk naiseliku ja meheliku energia omavahelisest harmooniast.

Nõuanded videos:

Bagua 8 tsooni teooria

Kodu- ja aiakujunduses energiate liikumise tasakaalustamiseks tasub alustada 8 tsooni teooriast ehk bagua tsoonidest, mille kohaselt on sinu koduses interjööris ja aias 8 erinevat tsooni, mis nö peegeldavad suhteliselt täpselt 8 olulist eluvaldkonda. Näiteks, kui suhtetsoonis asub üleüldine segadus, vana kola või muu selline, on sageli sarnane olukord ka suhetes inimese ümber.

Bagua tsoonide kaart näitab, millistes tsoonides, milline energia liigub ning kuidas neid tsoone enda ja pere toetuseks tööle panna ning jõudu juurde anda. Lihtsalt võtad kaardi ette, jaotad oma koduaia 8 sektoriks ning ülejäänud märksõnad on juba kaardil kirjas.

Baqua 8 tsooni plaan
Baqua 8 tsooni plaan

Foto: Bagua tsoonide plaan aitab teha energiamängu korda.

Kaart asetatakse krundile nii, et sissepääs asub alati all ääres. Millises tsoonis täpselt, sõltub juba konkreetselt värava või sissepääsu asukohast. Sama kehtib ka maja või korteri puhul, aga keskendume praegu just aiale. Ehk kuidas luua harmooniline ja igati peret toetava energiaga aed?

Yin-yang tasakaal aias

Nagu öeldud, on kõige olulisem yin-yang tasakaal, mis tähendab seda, et kui ühte või teist energiat on liiga palju, läheb üldpilt paigast ära ning sellega koos ka elu üldine tasakaal. Üldiselt tähendab kõik lopsakas ja nurgeline yin (naiselikku) ning ümar, avar ja lage yang (mehelik) energiat, üks keerleb päri- ja teine vastupäeva.

Värava asukoht määrab ära energia liikumise aias, sest sealtkaudu liigub energia sisse.

Vasakul asuv värav tingib yang energia ülekaalu ja vastupidi. Siin tulebki appi harmooniaõpetus, et ühele poole kaldu olev olukord tasakaalustada. Yang energia tasakaalustamiseks lisatakse pehmemaid ja sisukamaid vorme, et yin energiat elanike toetuseks ja rahustamiseks juurde tuua, sest kui sellisest väravast sisse minna ning vastu vaatab ainult suur avarus ja lage plats, liigub energia sealt tuulekiirusel läbi, jättes maha üldise rahutuse.

Keskel asuv värav on alati parim lahendus, see loob juba ise tasakaalu, mida saab veelgi võimendada. Isegi puhtalt loogikat kasutades teame, mis on hubane ja mis mitte.

Lage muruplats ja traataed ei ole seda enamasti, aga mõnusad taimekooslused ja vaiksed istumisnurgad on alati mõnusad. Maja esine kõnnitee tee ei tohiks otse tulla, sest nii tormab energia otse majja. Samuti ei sobi fassaadi ette akendest kõrgemad taimed, sest siis ei näe õnn sisse tulla. Nii ütles kunagi juba vanarahvas.

Ümbrus korda

Kui Bagua plaan ette võtta, selgub tihti, et asjad ei asu aias üldse sellises kohas, kus oleks vaja. Kellel asub suhtenurgas prügimajandus ja kellel abistajate nurgas segamini garaaž. See ei ole tegelikult midagi hullu, pigem on see hoopis tavaline olukord. Kõige tähtsam on alati kord. Segadus ja katkised asjad häirivad mistahes energiat nagunii, tekitavad masendust ja soodustavad allakäiku. Korras ümbrus aga laeb ja toetab inimest. Seega esimene reegel on, et kõik tuleb korda teha.

Kui on kindel plaan oma elu ja ümbrust korrastama hakata, tasub kõigepealt endalt ausalt küsida, millist eluvaldkonda on hetkel vaja kõige kiiremas korras turgutada ning sellest tsoonist alustadagi. Kõik korraga ette võtta oleks väga suur töö.

Muutuste algus on alati raske ja kõige lihtsam on alati pealiskaudne vastus, et mul on kõik hästi, sest oleme lihtsalt harjunud olukordadega meie elus. Paljud ei oska isegi vastata küsimusele, mida ma elult tahan ja mida on muuta vaja.

Pigem võiks endalt küsida, mis on puudu? Kui liiga kauaks ühte kohta seisma jääda, loob universum täpselt selles valdkonnas kriisi, mis muutust vajab. Tähtis on sellest vaid aru saada, mitte suhtuda sellesse kui saatuse kiusu. Tavaline ei ole hästi ja kõik ei pea alati olema nii nagu ta parasjagu on.

Suhete tsoon

Tegelikult ei olegi bagua plaani järgi õigeid ja valesid tsoone, tähtis on seal asuv üle vaadata ning tavaliselt saab üsna väikeste muudatustega segava energia positiivseks muuta. Näiteks kui suhte, pere ja armastuse piirkonnas aias asub kompostihunnik ja mujale seda tõesti panna ei saa, pole katki midagi. Esiteks tuleks üle vaadata, kuidas see välja näeb. Hunniku asemel võiks olla korralik kast, et oleks silmal ilus vaadata. Kuna suhteid sümboliseerivad paarid ja paarisarvud, võiks kaaluda sinna hoopis 2 kompostikasti või 4. Paari kaupa sobivad sinna ka ümarate või kandiliste vormidega puud ja kivid. Ideaalis sobiks sellesse tsooni kõige paremini mõnus pehmetes maalähedastes toonides puhkeala või istumiskoht 2, 4 või 6 tooliga, kus kõrval näiteks kuju armastajatest, kaks südant või linnukest, pojengid ja alla voogav ripptaim, millest kõige efektsem on roos.

Tsoonide numbrid plaanil näitavad, mitme kaupa sümbolid sinna sobivad, kas paaris või paaritul arvul, et aidata tsooni laadida.

Foto: Aiken House & Garden
Foto: Aiken House & Garden

Maine tsoon

Maine tsoon peegeldab üldist head nime ehk missugust sõnumit enda kohta maailma soovitakse saata. Tule energiat aitavad aktiveerida kõik punast ja muud tulevärvi asjad, kaminad, grillid, küünlad ja valgustid. Kindlasti ka punase, roosa ja lillaõielised lilled. Tsooni sobivad hästi lipuvarras või lõkkekoht, püramiidse vormiga taimed ja kõrged puud. See on koht, kus töötavad hästi kolmnurksed ja koonilised detailid, näiteks viilkatusega ehitised.

Miks mitte eksponeerida seal midagi, mille üle uhked oleme, näiteks oma kätega valmistatud esemed. Sobivad hästi ka inimese ja looma kujud või maitsetaimede peenar. Ainus, mis siia üldse ei sobi, on vesi. Mujal on vesi teretulnud oma liikuva energia ja valgete, hallide ning sinakate toonidega.

Teadmiste tsoon

Teadmiste tsoon tähendab tööd iseendaga ja enesearengut. Siia sobivad kõige paremini madalad voolavad vormid, näiteks kiviktaimla, kivid või kivi-kompositsioon, mõni madal hoone, kauakestvad puud või taimed ja viljapuud. Värvidest on eelistatumad sinised või maalähedased toonid. See oleks hea paik vaikseks istumisnurgaks koos pruunikaspunase aiamööbliga.

Foto: Kodune ja sõbralik vabakujulises stiilis aed, Kivisilla OÜ - Ülle Grišakov
Foto: Kodune ja sõbralik vabakujulises stiilis aed, Kivisilla OÜ - Ülle Grišakov

Abistajate tsoon

Abistajate tsoon tähendab kõike seda, mis tuleb meist väljastpoolt, igas mõttes õpetajad, sõbrad ja isegi silmaringi avardavad reisid.

Siia tsooni sobib hästi metalli energia. Metalli energiat kannab edasi loomulikult metall ise, seega kõik metallist esemed ja metallik-värvid: hõbedane, tinakarva, vask, hall, aga ka must ja valge.

Ümarad, ovaalsed ja kaarjad vormid on ka õige valik, samuti eksootilised taimed ja aiakaunistused. Puudest näiteks rippvormiline vaher ja pihklakas. Eriti hea metalli aktiveerija on valge õiega hortensia.

Inglikujud või vaimsete juhtide sümbolid aitavad ka kindlasti tsooni jõudu tugevdada. Miks mitte lindude söögimaja, et vajalikke abistajaid kohale kutsuda.

See on koht, kuhu sobib hästi prügimajake, varjualune või abihoone tehnilistele abivahenditele, kuhu paigutada auto, muruniiduk ja kõik muu aiatehnika. Auto kannab seistes jõulist metalli energiat ja liikudes vee energiat, seega päris igasse tsooni see ei sobi. Sobib hästi ka loovuse ja laste ning teadmiste tsooni, aga pigem mitte näiteks karjääritsooni, sest siis võivad soodsad võimalused elus käest libiseda või märkamata jääda. Sama lugu on rahatsooniga, auto seal tsoonis viib raha käest.

Blossom Of White Hydrangea Hortensia In A Garden, Istockphoto.com
Blossom Of White Hydrangea Hortensia In A Garden, Istockphoto.com

Loovuse ja laste tsoon

Loovuse ja laste tsoon tähendab tulevikuplaane ja inspiratsiooni. Seda juhib samuti metalli energia, mida võimendavad ümarad vormid ja metall ise nii materjalis kui värvis, kõik peegeldav ja läikiv, aga ka valge ja pastelsed toonid. Paaritud arvud iseloomustavad seda tsooni. Loovus on palju seotud lapsepõlvega, seepärast sobivad siia meenutused lapsepõlvest, oma laste mänguasjad, kunsti- ja tarbeesemed, keraamika, miks mitte vihje tähtsale projektile, millega just praegu vaeva nähakse. See on hea koht ka ateljee või töötoa jaoks.

Raha ja rikkuse tsoon

Raha tsoon tähendab laiemalt rahulolu, nii vaimset kui materiaalset rikkust. Sinna sobib kõik, mis soodustab küllusetunde ja heaolu loomist. Hea koht, kuhu paigutada tuulekellad, kiik, lilled, viljapuud või okaspuud, eriti mänd. Värvidest on parimad punane, purpur, kuldne, hõbedane ja roheline. Hoogu annaksid ka purskkaev, ülespoole pürgivad taimed ja hobuseraud kui õnne sümbol. Siia sobiksid hästi ka kompostihunnik, puuriit või kasvuhoone, ainult mitte garaaž. Ka paarisarvud käivad selle tsooniga koos.

Karjääri tsoon

Karjääritsoon mõjutab laiemalt nii õigeid valikuid kui eluteed üldse. Tsoon kannab vee energiat. See on õige koht siltidele, aadressile, majanumbrile. Siia sobivad lainelised ja amfora-kujulised vormid ja peegeldavad detailid, purskkaev või veesilm. Pigem tumedamad toonid. Hea koht majaesiseks platsiks, kus madal piirdeaed ning igihaljad põõsad ja taimed. Tsooni ei soovitata panna asju paaris arvul. Ka lilled ja muu ikka kas 1 või 3 jne kaupa. Kusjuures alateadlikult märkab inimene just paaritutes arvudes kombinatsioone palju paremini kui näiteks paari.

Foto: Roman Ait, Maint Haljastus
Foto: Roman Ait, Maint Haljastus

Mineviku ja sugupuu tsoon

Mineviku tsoon tähendab päritolu: perekond, sugupuu ja lugupidamine kõige vastu, mis oli varem. See on koht, kus rõhutada sõnumeid minevikust, mida aitavad hästi toita esivanematega seotud detailid ning vanad puidust ja torukujulised esemed, vanad kaevud, vankrirattad, mõni vana õunapuusort. Kui keegi jääb haigeks, pannakse sinna taim kasvama. Värvidest sobivad roheline ja pruun. See on koht väiksele pargile, peenrale, kasvuhoonele või istumisnurgale, ka veesilm on jällegi hea täiendus. Tegelikult tunneme ise ka aias töötades, millest teatud tsoonis puudust on, tuleb seda vaid teadvustada.

Tarbeaed, Villem Garden Design, Pille-Riin Villem
Tarbeaed, Villem Garden Design, Pille-Riin Villem

Keskus

Keskus ehk tai chi on harmoonia tsoon, yin-yangi ühendus kõigi 8 sektoriga auas. See on kõige keskpunkt, kus rõhk on asjadel, mis toovad tervist ja tasakaalu. Siia sobiks hästi ovaalne või ringikujuline plats, potis erksavärvilised lilled, tervislikud taimed, värsked või kunstpuuviljad. Värvidest maatoonid. Mõni kaunis kuju või lindude söögimaja oleksid head täiendused.

Villem Garden Design
Villem Garden Design

Sümbolitest on linnud alati positiivne, liikuv ja vaba energia, neid ei tohiks kindlasti eemale tõrjuda. Linnukujud, linnupesad, lindude söögimaja ja jooginõu sobivad hästi nii keskusesse, suhete kui maine tsooni. Ka lilled on postiivse mõjuga olgu siis aias või toas.

Why you need a bird house telegraph.co.uk
Why you need a bird house telegraph.co.uk

Kõnniteed aias on nagu veresooned, mis annavad energiat ja liigutavad seda edasi, kõige ideaalsemad maine tsoonis, aga sobivad üldiselt hästi igale poole.

Kas seda kõike uskuda või mitte, on igaühe vaba valik, aga positiivseid töötavaid näiteid on hulgaliselt.

Aastaid tagasi soovis poliitmaastikul tegutsev naisterahvas oma karjääri elavdada ning otsustas just nimelt feng shui appi võtta. Oma aia maine tsooni istutas ta püramiidja vormiga kadakad ja punase õiega taimed, maja esise tegi autodest tühjaks, mineviku ja raha tsooni paigutas aiamaa ja kasvuhoone ning suhete tsooni istumiskoha hubase kohvinurga. Selle kõrvale tuli lastelaste mänguala, mis ulatus otsapidi laste ja tuleviku tsooni. See naisterahvas kujundas oma aia ümber nii, et selle energia toetaks tema arengut kõiges ja paari aasta pärast asus ta tööle kõrgele ametikohale kohalikus omavalitsuses.

Võta nüüd kinni, oli see siis loomulik asjade kulg või aitas kaasa usk energiate toimimisse, aga nii see oli. Ja vastupidist tõestada on ka võimatu, rääkis Siret Seeder.


A: Inkodu.ee ( K. Viksne; J. R)

 

Logo - SEEDER KONSULTATSIOONID OÜ Siret ja Janno Seeder
Pärnu mnt 142, Donte Ärimaja, Tallinn, Harjumaa
+372 505 9080;+372 527 9763

FENG SHUI - GEOBIOLOOGIA nõustamine ja koolitus

Pojeng kui armastuse ja romantika kandja

Pojengi võrreldakse Hiina luules tihti naise ilu ja graatsiaga. Lisaks ilule on pojengis peidus ka majanduslik küllus ja edukus.

Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Kuidas rakendada kodus feng shuid inimese 2 põhivajaduse täitmiseks?

Feng shui. Inimene vajab 2 põhivajaduse täitmiseks ehk rahul ja tasakaalus olemiseks: tunda ennast turvaliselt ja omada kontrolli ümbritseva üle.

Aiakujundus feng shui võtmes

Hea emotsiooniga aias on olemas nii muruplats, veesilm, madalamad taimed silmailuks ja kõrgemad vormid turvatunde tekitamiseks.

Feng shui pole kosmoteadus, pigem oskus meid ümbritsevaga elada

Feng shui ei ole imeteadus, vaid lihtsalt kasulikud nõuanded, mis pärinevad loodusest endast ning mida järgides saame aidata kaasa muuta oma kodu turvaliseks pesaks.

Lilled sisekujunduses läbi feng shui prisma - 8 bagua tsooni

Ruumide aktiviseerimine lillede abil on loominguline protsess. Lõikelille peetakse üheks tugevamaks aktiveerijaks.

Eksperiment: mida lapsed mänguväljakutel päriselt kasutavad

Selgus, et köitvaimad mänguväljakud on need, mis pakuvad võimalusi ühisteks tegevusteks ja mängudeks sõprade või vanematega ning kus on mõeldud ka täiskasvanute peale.

Linnaaia kujunduses on aktuaalsed kõrgpeenrad, söödavad taimed ja seened

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 võiduaed „Söödav Summ“ on hea näide linnaaiast, mis sobiks hästi väikeste lastega peredele.

2024 on Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Kuidas luua igava hekimüüri asemel aeda kaunis kooslus?

Heki puhul on oluline nii kõrgus kui laius. Kõrguse poolest on kõige lihtsam hooldada kuni 1,4 m kõrgust hekki.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Muruhooldus uuel tasemel - Stiga autonoomne kaablivaba robotniiduk

2023. kevadel tuli müüki täiesti uus Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada.

Kas ja miks panna oma aeda aprikoosipuu või virsikupuu?

Kellele meeldivad ploomid ja murelid rohkem kui õunad, selle jaoks on kindlasti ka aprikoosi- ja virsikupuud väga sobiv valik.

Välidiivan MOOD ei vaja kaitset vihma ega liigse päikese eest

Oot-Oot Stuudio uue terrassimööbli MOOD vorm on minimalistlik, kuid hoolimata sellest on see siiski väga mõnus istumiskoht.

Miks on markiis must-have toode sinu majas või suvekodus?

See lihtsalt hooldatav varikatus (markiis) kaitseb sind heitliku ilma eest ja nii ei pea kauaoodatud koosviibimine õdusal terrassil edasi lükkuma.

Multši kasutamine tarbeaias

Multši kasutamine tarbeaias parandab mulla viljakust, kastmise vajadust ja ka köögiviljade ning taimede maitset. Kõige ideaalsem on lehtpuuhake.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

Näited vigadest, mida aiaplaani 3D mudeldamine aitab vältida!

Hoiusüsteem Smartlift - luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus

Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Biolani minikasvuhoone lihtsustab istikute ettekasvatamist

Kurgi, kõrvitsa ja suhkrumaisi seemikute kasvuperiood on vaid 3–4 nädalat, seega tuleks avamaale istutatavate istikute ettekasvatamist alustada alles mai alguses.

Põhjamaade jaoks loodud õuevalgustid – Norlys

Õuevalgustite paigaldamine nõuab põhjalikku eeltööd ja detailset planeerimist aga selle kõige juures on peategelaseks siiski valgustid.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Halb ilm ei riku sinu pidulikke plaane

Välitingimustes ja vihmas toimuvaid üritusi saab päästa presendi, telkide või katetega, kui ilm pole liiga külm. Need peotelgid on erakordselt kvaliteetsed!

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

5 põhjust, miks sügisel püsikuid ja kõrrelisi mitte maha lõigata

Osasid püsikuid ja kõrrelisi ei tohi sügisel maha lõigata, sest see mõjutab nende talvekindlust. Need on krüsanteemid, monardad, heleeniumid, hiina siidpöörised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Naantali elamumessil jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Külmumiskindlad aiakraanid FM Mattsson, MORA ja FROSTLINE

Meil on pakkuda külmumiskindel aiakraan soojale ja külmale veele. Saate autot pesta, basseini täita või kausutada aiadušši soovitud temperatuuriga.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Müürikivide abil luuakse aias sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi. Kaldega pinnase planeerimisel on müürikivid asendamatud.

Ära kuluta oma vähest vaba aega taimede ise kastmiseks

Terrazzo Drip on Claberi ise kastmise ehk tilkkastmissüsteemi stardikomplekt sobib ideaalselt kuni 50 taime kastmiseks nii kasvuhoones, terrassil kui ka avamaal.

Puidust aiamööbli renoveerimine – tõhusad ja lihtsad lahendused!

Immutusaine Holz Bio kaitseb puitu tõhusalt mädanemise, hallituse, puidukahjurite ja seeneeoste tekkimise eest. Puitmööbli viimistlemisel asendamatu!

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehituse valikus erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi puidust käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Soome elamumess muljed: Lohja 2021

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Klaasitud terrass annab väljas olemise aega juurde

Klaasitud terrass on hädavajalik mugavuslahendus meie kliimas. Gampre terrassiklaasid ja varikatus on väga vastupidav ja kaunis lahendus.

Modernse koduaia püsilillepeenar: õpetus, näidisplaan, taimede nimekiri ja kogused

Modernse aia kujundamine. Püsilillepeenra rajamise õpetus koos istutusplaani ja taimede nimekirja ning kogustega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Aia kujundamine! Okas- või elupuuheki istutamine ja selle ette taimepeenra rajamine. Heki õige kõrguse ja taimede valimine.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Kasutusloa dokumentatsiooni tegemine peab algama ehituse algjärgus

Kasutusloa taotlemiseks on vaja esitada mitmeid dokumente, millest osad on väga spetsiifiliselt seotud geodeesia ehk maa mõõdistamise valdkonnaga.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv välikäimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv välikäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kuivkäimla kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine: Eestis ei tunta hästi kivide tüüpe

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Biolani Kasvukott - pane tomatid, kurgid ja melonid rõdule kasvama

Biolani Kasvukott on looduslik aluspinnamuld tomati, kurgi, paprika, herneste, salati, peedi, meloni ja suvelillede kasvatamiseks.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube