Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

Kaasatud ekspert: Siret Seeder
Kõnniteed aias on nagu veresooned, mis annavad energiat ja liigutavad seda edasi. Foto: sanctuaryhomedecor.com (English garden)

Ilmselt pole olemas kedagi, kellele positiivsus ja heaolu ei meeldiks. Kõik me naudime head seltskonda rahulikus ja mõnusas ümbruses. Kodu on kindlasti koht, mis võiks seda kõike meile esmajoones pakkuda.

Iidne hiina õpetus feng shui koosneb paljudest kasulikest loodusest endast inspireeritud nõuannetest, kuidas oma kodu ja selle ümbrus rahu ja naudingu allikaks muuta.

Enamasti arvatakse ekslikult, et feng shui on mõeldud ainult siseruumide kujundamiseks. Tegelikult panid feng shui ajaloo kirja taoistlikud preestrid, kes aastatuhandete jooksul looduse energiate liikumist, selles toimuvaid muudatusi, soodsaid ja ebasoodsaid ilminguid ning nende mõju inimeste igapäevaelule jälgisid.

Kui feng shui ajalugu loetakse erinevate allikate järgi 5000-10000 aasta vanuseks, siis siseruumidesse kolis õpetus alles hiljuti, umbes 2500 aastat tagasi.

Tunnustatud feng shui spetsialist Siret Seeder õpetab meile loodust teadlikult kuulama, sest loodus teab, kuidas energiaid kasutada ja selgitab, miks on hea feng shui bagua tsoonide plaani aiakujunduses rakendada.

Iidse õpetuse kohaselt juhivad kogu meie elu 5 erinevat energiat maa, tule, vee, puu ja metalli energiad – millega saame kas koostööd teha nendega koos muretult kaasa liueldes või siis nende vastu võidelda ja takistada sellega energiate vaba liikumist meie ümber.

Täpselt samamoodi, nagu inimese enda sees on oluline tasakaal, kehtib see ka meid ümbritsevale keskkonnale. Ehk siis täpsemalt räägime siin yin-yang poolte omavahelisest tasakaalust ehk naiseliku ja meheliku energia omavahelisest harmooniast.

Nõuanded videos:

Bagua 8 tsooni teooria

Kodu- ja aiakujunduses energiate liikumise tasakaalustamiseks tasub alustada 8 tsooni teooriast ehk bagua tsoonidest, mille kohaselt on sinu koduses interjööris ja aias 8 erinevat tsooni, mis nö peegeldavad suhteliselt täpselt 8 olulist eluvaldkonda. Näiteks, kui suhtetsoonis asub üleüldine segadus, vana kola või muu selline, on sageli sarnane olukord ka suhetes inimese ümber.

Bagua tsoonide kaart näitab, millistes tsoonides, milline energia liigub ning kuidas neid tsoone enda ja pere toetuseks tööle panna ning jõudu juurde anda. Lihtsalt võtad kaardi ette, jaotad oma koduaia 8 sektoriks ning ülejäänud märksõnad on juba kaardil kirjas.

Baqua 8 tsooni plaan
Baqua 8 tsooni plaan

Foto: Bagua tsoonide plaan aitab teha energiamängu korda.

Kaart asetatakse krundile nii, et sissepääs asub alati all ääres. Millises tsoonis täpselt, sõltub juba konkreetselt värava või sissepääsu asukohast. Sama kehtib ka maja või korteri puhul, aga keskendume praegu just aiale. Ehk kuidas luua harmooniline ja igati peret toetava energiaga aed?

Yin-yang tasakaal aias

Nagu öeldud, on kõige olulisem yin-yang tasakaal, mis tähendab seda, et kui ühte või teist energiat on liiga palju, läheb üldpilt paigast ära ning sellega koos ka elu üldine tasakaal. Üldiselt tähendab kõik lopsakas ja nurgeline yin (naiselikku) ning ümar, avar ja lage yang (mehelik) energiat, üks keerleb päri- ja teine vastupäeva.

Värava asukoht määrab ära energia liikumise aias, sest sealtkaudu liigub energia sisse.

Vasakul asuv värav tingib yang energia ülekaalu ja vastupidi. Siin tulebki appi harmooniaõpetus, et ühele poole kaldu olev olukord tasakaalustada. Yang energia tasakaalustamiseks lisatakse pehmemaid ja sisukamaid vorme, et yin energiat elanike toetuseks ja rahustamiseks juurde tuua, sest kui sellisest väravast sisse minna ning vastu vaatab ainult suur avarus ja lage plats, liigub energia sealt tuulekiirusel läbi, jättes maha üldise rahutuse.

Keskel asuv värav on alati parim lahendus, see loob juba ise tasakaalu, mida saab veelgi võimendada. Isegi puhtalt loogikat kasutades teame, mis on hubane ja mis mitte.

Lage muruplats ja traataed ei ole seda enamasti, aga mõnusad taimekooslused ja vaiksed istumisnurgad on alati mõnusad. Maja esine kõnnitee tee ei tohiks otse tulla, sest nii tormab energia otse majja. Samuti ei sobi fassaadi ette akendest kõrgemad taimed, sest siis ei näe õnn sisse tulla. Nii ütles kunagi juba vanarahvas.

Ümbrus korda

Kui Bagua plaan ette võtta, selgub tihti, et asjad ei asu aias üldse sellises kohas, kus oleks vaja. Kellel asub suhtenurgas prügimajandus ja kellel abistajate nurgas segamini garaaž. See ei ole tegelikult midagi hullu, pigem on see hoopis tavaline olukord. Kõige tähtsam on alati kord. Segadus ja katkised asjad häirivad mistahes energiat nagunii, tekitavad masendust ja soodustavad allakäiku. Korras ümbrus aga laeb ja toetab inimest. Seega esimene reegel on, et kõik tuleb korda teha.

Kui on kindel plaan oma elu ja ümbrust korrastama hakata, tasub kõigepealt endalt ausalt küsida, millist eluvaldkonda on hetkel vaja kõige kiiremas korras turgutada ning sellest tsoonist alustadagi. Kõik korraga ette võtta oleks väga suur töö.

Muutuste algus on alati raske ja kõige lihtsam on alati pealiskaudne vastus, et mul on kõik hästi, sest oleme lihtsalt harjunud olukordadega meie elus. Paljud ei oska isegi vastata küsimusele, mida ma elult tahan ja mida on muuta vaja.

Pigem võiks endalt küsida, mis on puudu? Kui liiga kauaks ühte kohta seisma jääda, loob universum täpselt selles valdkonnas kriisi, mis muutust vajab. Tähtis on sellest vaid aru saada, mitte suhtuda sellesse kui saatuse kiusu. Tavaline ei ole hästi ja kõik ei pea alati olema nii nagu ta parasjagu on.

Suhete tsoon

Tegelikult ei olegi bagua plaani järgi õigeid ja valesid tsoone, tähtis on seal asuv üle vaadata ning tavaliselt saab üsna väikeste muudatustega segava energia positiivseks muuta. Näiteks kui suhte, pere ja armastuse piirkonnas aias asub kompostihunnik ja mujale seda tõesti panna ei saa, pole katki midagi. Esiteks tuleks üle vaadata, kuidas see välja näeb. Hunniku asemel võiks olla korralik kast, et oleks silmal ilus vaadata. Kuna suhteid sümboliseerivad paarid ja paarisarvud, võiks kaaluda sinna hoopis 2 kompostikasti või 4. Paari kaupa sobivad sinna ka ümarate või kandiliste vormidega puud ja kivid. Ideaalis sobiks sellesse tsooni kõige paremini mõnus pehmetes maalähedastes toonides puhkeala või istumiskoht 2, 4 või 6 tooliga, kus kõrval näiteks kuju armastajatest, kaks südant või linnukest, pojengid ja alla voogav ripptaim, millest kõige efektsem on roos.

Tsoonide numbrid plaanil näitavad, mitme kaupa sümbolid sinna sobivad, kas paaris või paaritul arvul, et aidata tsooni laadida.

Foto: Aiken House & Garden
Foto: Aiken House & Garden

Maine tsoon

Maine tsoon peegeldab üldist head nime ehk missugust sõnumit enda kohta maailma soovitakse saata. Tule energiat aitavad aktiveerida kõik punast ja muud tulevärvi asjad, kaminad, grillid, küünlad ja valgustid. Kindlasti ka punase, roosa ja lillaõielised lilled. Tsooni sobivad hästi lipuvarras või lõkkekoht, püramiidse vormiga taimed ja kõrged puud. See on koht, kus töötavad hästi kolmnurksed ja koonilised detailid, näiteks viilkatusega ehitised.

Miks mitte eksponeerida seal midagi, mille üle uhked oleme, näiteks oma kätega valmistatud esemed. Sobivad hästi ka inimese ja looma kujud või maitsetaimede peenar. Ainus, mis siia üldse ei sobi, on vesi. Mujal on vesi teretulnud oma liikuva energia ja valgete, hallide ning sinakate toonidega.

Teadmiste tsoon

Teadmiste tsoon tähendab tööd iseendaga ja enesearengut. Siia sobivad kõige paremini madalad voolavad vormid, näiteks kiviktaimla, kivid või kivi-kompositsioon, mõni madal hoone, kauakestvad puud või taimed ja viljapuud. Värvidest on eelistatumad sinised või maalähedased toonid. See oleks hea paik vaikseks istumisnurgaks koos pruunikaspunase aiamööbliga.

Foto: Kodune ja sõbralik vabakujulises stiilis aed, Kivisilla OÜ - Ülle Grišakov
Foto: Kodune ja sõbralik vabakujulises stiilis aed, Kivisilla OÜ - Ülle Grišakov

Abistajate tsoon

Abistajate tsoon tähendab kõike seda, mis tuleb meist väljastpoolt, igas mõttes õpetajad, sõbrad ja isegi silmaringi avardavad reisid.

Siia tsooni sobib hästi metalli energia. Metalli energiat kannab edasi loomulikult metall ise, seega kõik metallist esemed ja metallik-värvid: hõbedane, tinakarva, vask, hall, aga ka must ja valge.

Ümarad, ovaalsed ja kaarjad vormid on ka õige valik, samuti eksootilised taimed ja aiakaunistused. Puudest näiteks rippvormiline vaher ja pihklakas. Eriti hea metalli aktiveerija on valge õiega hortensia.

Inglikujud või vaimsete juhtide sümbolid aitavad ka kindlasti tsooni jõudu tugevdada. Miks mitte lindude söögimaja, et vajalikke abistajaid kohale kutsuda.

See on koht, kuhu sobib hästi prügimajake, varjualune või abihoone tehnilistele abivahenditele, kuhu paigutada auto, muruniiduk ja kõik muu aiatehnika. Auto kannab seistes jõulist metalli energiat ja liikudes vee energiat, seega päris igasse tsooni see ei sobi. Sobib hästi ka loovuse ja laste ning teadmiste tsooni, aga pigem mitte näiteks karjääritsooni, sest siis võivad soodsad võimalused elus käest libiseda või märkamata jääda. Sama lugu on rahatsooniga, auto seal tsoonis viib raha käest.

Blossom Of White Hydrangea Hortensia In A Garden, Istockphoto.com
Blossom Of White Hydrangea Hortensia In A Garden, Istockphoto.com

Loovuse ja laste tsoon

Loovuse ja laste tsoon tähendab tulevikuplaane ja inspiratsiooni. Seda juhib samuti metalli energia, mida võimendavad ümarad vormid ja metall ise nii materjalis kui värvis, kõik peegeldav ja läikiv, aga ka valge ja pastelsed toonid. Paaritud arvud iseloomustavad seda tsooni. Loovus on palju seotud lapsepõlvega, seepärast sobivad siia meenutused lapsepõlvest, oma laste mänguasjad, kunsti- ja tarbeesemed, keraamika, miks mitte vihje tähtsale projektile, millega just praegu vaeva nähakse. See on hea koht ka ateljee või töötoa jaoks.

Raha ja rikkuse tsoon

Raha tsoon tähendab laiemalt rahulolu, nii vaimset kui materiaalset rikkust. Sinna sobib kõik, mis soodustab küllusetunde ja heaolu loomist. Hea koht, kuhu paigutada tuulekellad, kiik, lilled, viljapuud või okaspuud, eriti mänd. Värvidest on parimad punane, purpur, kuldne, hõbedane ja roheline. Hoogu annaksid ka purskkaev, ülespoole pürgivad taimed ja hobuseraud kui õnne sümbol. Siia sobiksid hästi ka kompostihunnik, puuriit või kasvuhoone, ainult mitte garaaž. Ka paarisarvud käivad selle tsooniga koos.

Karjääri tsoon

Karjääritsoon mõjutab laiemalt nii õigeid valikuid kui eluteed üldse. Tsoon kannab vee energiat. See on õige koht siltidele, aadressile, majanumbrile. Siia sobivad lainelised ja amfora-kujulised vormid ja peegeldavad detailid, purskkaev või veesilm. Pigem tumedamad toonid. Hea koht majaesiseks platsiks, kus madal piirdeaed ning igihaljad põõsad ja taimed. Tsooni ei soovitata panna asju paaris arvul. Ka lilled ja muu ikka kas 1 või 3 jne kaupa. Kusjuures alateadlikult märkab inimene just paaritutes arvudes kombinatsioone palju paremini kui näiteks paari.

Foto: Roman Ait, Maint Haljastus
Foto: Roman Ait, Maint Haljastus

Mineviku ja sugupuu tsoon

Mineviku tsoon tähendab päritolu: perekond, sugupuu ja lugupidamine kõige vastu, mis oli varem. See on koht, kus rõhutada sõnumeid minevikust, mida aitavad hästi toita esivanematega seotud detailid ning vanad puidust ja torukujulised esemed, vanad kaevud, vankrirattad, mõni vana õunapuusort. Kui keegi jääb haigeks, pannakse sinna taim kasvama. Värvidest sobivad roheline ja pruun. See on koht väiksele pargile, peenrale, kasvuhoonele või istumisnurgale, ka veesilm on jällegi hea täiendus. Tegelikult tunneme ise ka aias töötades, millest teatud tsoonis puudust on, tuleb seda vaid teadvustada.

Tarbeaed, Villem Garden Design, Pille-Riin Villem
Tarbeaed, Villem Garden Design, Pille-Riin Villem

Keskus

Keskus ehk tai chi on harmoonia tsoon, yin-yangi ühendus kõigi 8 sektoriga auas. See on kõige keskpunkt, kus rõhk on asjadel, mis toovad tervist ja tasakaalu. Siia sobiks hästi ovaalne või ringikujuline plats, potis erksavärvilised lilled, tervislikud taimed, värsked või kunstpuuviljad. Värvidest maatoonid. Mõni kaunis kuju või lindude söögimaja oleksid head täiendused.

Villem Garden Design
Villem Garden Design

Sümbolitest on linnud alati positiivne, liikuv ja vaba energia, neid ei tohiks kindlasti eemale tõrjuda. Linnukujud, linnupesad, lindude söögimaja ja jooginõu sobivad hästi nii keskusesse, suhete kui maine tsooni. Ka lilled on postiivse mõjuga olgu siis aias või toas.

Why you need a bird house telegraph.co.uk
Why you need a bird house telegraph.co.uk

Kõnniteed aias on nagu veresooned, mis annavad energiat ja liigutavad seda edasi, kõige ideaalsemad maine tsoonis, aga sobivad üldiselt hästi igale poole.

Kas seda kõike uskuda või mitte, on igaühe vaba valik, aga positiivseid töötavaid näiteid on hulgaliselt.

Aastaid tagasi soovis poliitmaastikul tegutsev naisterahvas oma karjääri elavdada ning otsustas just nimelt feng shui appi võtta. Oma aia maine tsooni istutas ta püramiidja vormiga kadakad ja punase õiega taimed, maja esise tegi autodest tühjaks, mineviku ja raha tsooni paigutas aiamaa ja kasvuhoone ning suhete tsooni istumiskoha hubase kohvinurga. Selle kõrvale tuli lastelaste mänguala, mis ulatus otsapidi laste ja tuleviku tsooni. See naisterahvas kujundas oma aia ümber nii, et selle energia toetaks tema arengut kõiges ja paari aasta pärast asus ta tööle kõrgele ametikohale kohalikus omavalitsuses.

Võta nüüd kinni, oli see siis loomulik asjade kulg või aitas kaasa usk energiate toimimisse, aga nii see oli. Ja vastupidist tõestada on ka võimatu, rääkis Siret Seeder.


A: Inkodu.ee ( K. Viksne; J. R)

 

Logo - SEEDER KONSULTATSIOONID OÜ Siret ja Janno Seeder
Pärnu mnt 142, Donte Ärimaja, Tallinn, Harjumaa
+372 505 9080;+372 527 9763

FENG SHUI - GEOBIOLOOGIA nõustamine ja koolitus

Pojeng kui armastuse ja romantika kandja

Pojengi võrreldakse Hiina luules tihti naise ilu ja graatsiaga. Lisaks ilule on pojengis peidus ka majanduslik küllus ja edukus.

Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Kuidas rakendada kodus feng shuid inimese 2 põhivajaduse täitmiseks?

Feng shui. Inimene vajab 2 põhivajaduse täitmiseks ehk rahul ja tasakaalus olemiseks: tunda ennast turvaliselt ja omada kontrolli ümbritseva üle.

Aiakujundus feng shui võtmes

Hea emotsiooniga aias on olemas nii muruplats, veesilm, madalamad taimed silmailuks ja kõrgemad vormid turvatunde tekitamiseks.

Feng shui pole kosmoteadus, pigem oskus meid ümbritsevaga elada

Feng shui ei ole imeteadus, vaid lihtsalt kasulikud nõuanded, mis pärinevad loodusest endast ning mida järgides saame aidata kaasa muuta oma kodu turvaliseks pesaks.

Lilled sisekujunduses läbi feng shui prisma - 8 bagua tsooni

Ruumide aktiviseerimine lillede abil on loominguline protsess. Lõikelille peetakse üheks tugevamaks aktiveerijaks.

Ekspert selgitab: mida eestlased oma koduhoovi puhul ihalevad

Ihaletakse seda, et saaks oma lapse turvaliselt koduuksest välja mängima saata, õues omaette lõõgastuda, aga ka sõprade või naabritega grillida ning vahest aiatöö kallal nokitseda.

Biopuhastid: tõhus ja loodussõbralik viis reovee puhastamiseks ja ärajuhtimiseks

Kodusesse majapidamisse täisautomaatse biopuhtiku paigaldamine ja tulemused. Köögikraani all on 62 L vedeliku mahuti, mis töötab 24/7. veekulu ca 6-7 m3 kuus. Süsteemi maksumus kokku ca 850 € + km.

Puidust kasvuhoone konstruktsioon ja taimekonteiner vajavad mürgivaba hooldust

Kasvuhoonete ja taimekonteinerite puhul on oluline, et kasutatavad puidukaitse vahendid ei sisaldaks mürke ega kemikaale.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Avasta uus välidiivan MOOD - 3 moodulit, 33 võimalust!

Modulaarne välidiivan MOOD on kerge ning valmistatud meie kliimat arvesse võttes, saab jätta õue aastaringselt. Moodulite asetust muutes saab luua endale sobiva lahenduse.

Päikesevari on palju enamat kui vaid kaitse päikese eest

Päikesevarju valides arvesta ümbritsevaga. Lähtepunktiks võib olla maja või välisisustuse stiil ja värv vms. Mida rohkem see ümbrusega harmoneerub, seda kaunim tulemus.

Kuidas hooldada terrassi õigesti?

Lehisest terrassilauda ei saagi mitu aastat töödelda!

Võhma Valgusevabrikust leiab suviseks sääsetõrjeks spetsiaalsed küünlad

Kuidas peletada sääski? Võhma Valgusevabrikus oleme loonud pilkupüüdvad, aprikoosivärvi oranžid sääsetõrjeküünlad.

Põhivead aiakujunduses, mida ei pea tingimata ise järgi proovima

Kes soovib ilusat ja hooldusvaba aeda, peaks aia kujundamisel püüdma vältida järgnevaid tüüpvigu...

GOAT G1 robotniiduk - erakordselt nutikas ja kaablivaba abimees

Intelligentsuselt ei jää GOAT G1 robotniiduk alla ühelegi kodurobotile - positsioneerib väga täpselt, tuvastab takistusi, niidab süsteemselt, laeb nutikalt, ei vaja piirdekaablit.

Innovatiivsed välikraanid ja-dušid, mis trotsivad külmakraade: Frostline

Frostline-i välikraanid ja-dušid on loodud Põhjamaade kliima jaoks ning neid saab kasutada mitmel erineval otstarbel, alates koduaiast ja puhkealadest kuni spordiväljakute ja tööstuslike rajatisteni.

Miks valida markiis oma suvekodu või maja terrassile?

Markiis on suurepärane lahendus, mis pakub terrassil päikesevarju ja privaatsust ning pikendab terrassihooaega.

Aiatööd on alanud - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Kas teadsid, et mullal ja mullal on vahe sees?

Õige koostisega mulda kasutades pakud oma taimedele justkui kindlustus. Võti peitub mullasegu humiinhapete sisalduses.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

 Inspiratsiooni peaaegu hooldusvaba aia rajamiseks

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Mere puudutus“ on hea näide peaaegu hooldusvabast aiast, kus argimured iga päev kasvõi hetkeks unustada ja lihtsalt looduse ilu nautida.

Inspiratsiooni koduaia rajamiseks: lopsakas ja pikalt õitsev lilleaas

Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Harmonicum“ on hea näide koduaeda sobivast lilleaia tüüpi aiast. Näidisaed pälvis isegi 3 rahvusvahelist tunnustust.

Eksperiment: mida lapsed mänguväljakutel päriselt kasutavad

Selgus, et köitvaimad mänguväljakud on need, mis pakuvad võimalusi ühisteks tegevusteks ja mängudeks sõprade või vanematega ning kus on mõeldud ka täiskasvanute peale.

Linnaaia kujunduses on aktuaalsed kõrgpeenrad, söödavad taimed ja seened

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 võiduaed „Söödav Summ“ on hea näide linnaaiast, mis sobiks hästi väikeste lastega peredele.

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Kuidas luua igava hekimüüri asemel aeda kaunis kooslus?

Heki puhul on oluline nii kõrgus kui laius. Kõrguse poolest on kõige lihtsam hooldada kuni 1,4 m kõrgust hekki.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Vahemerehõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Ruduse kõnniteekivid 2023: uude sammukivi ning kaari ja kaldeid võimaldav mosaiik

Erinevate struktuuridega sillutuskivide toon toonis ladumine on hetkel väga populaarne ja efektne lahendus!

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Muruhooldus uuel tasemel - Stiga autonoomne kaablivaba robotniiduk

2023. kevadel tuli müüki täiesti uus Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada.

Kas ja miks panna oma aeda aprikoosipuu või virsikupuu?

Kellele meeldivad ploomid ja murelid rohkem kui õunad, selle jaoks on kindlasti ka aprikoosi- ja virsikupuud väga sobiv valik.

Multši kasutamine tarbeaias

Multši kasutamine tarbeaias parandab mulla viljakust, kastmise vajadust ja ka köögiviljade ning taimede maitset. Kõige ideaalsem on lehtpuuhake.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

3D mudel on realistlik, inimesele arusaadavalt visualiseeritud näidis, mis aitab aeda ette kujutada ja seal viibimist tunnetada.

Põhjamaade jaoks loodud õuevalgustid – Norlys

Õuevalgustite paigaldamine nõuab põhjalikku eeltööd ja detailset planeerimist aga selle kõige juures on peategelaseks siiski valgustid.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Halb ilm ei riku sinu pidulikke plaane

Välitingimustes ja vihmas toimuvaid üritusi saab päästa presendi, telkide või katetega, kui ilm pole liiga külm. Need peotelgid on erakordselt kvaliteetsed!

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

5 põhjust, miks sügisel püsikuid ja kõrrelisi mitte maha lõigata

Osasid püsikuid ja kõrrelisi ei tohi sügisel maha lõigata, sest see mõjutab nende talvekindlust. Need on krüsanteemid, monardad, heleeniumid, hiina siidpöörised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Klaasitud terrass annab väljas olemise aega juurde

Klaasitud terrass on hädavajalik mugavuslahendus meie kliimas. Gampre terrassiklaasid ja varikatus on väga vastupidav ja kaunis lahendus.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Naantali elamumessil jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Aiamööbli valimine nõuab hästi läbimõeldud lähenemist!

Kui soovite, et teie õuemööbel näeks aastaid täiesti uus välja, valige alumiinium või roostevaba teras ja UV-kiirgusele vastupidav plast.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Kivimüürid võimaldavad luua sujuvaid üleminekuid eri aiaosade vahel, struktureerides õueruumi ja energiavoogu. Samuti on müürikivid asendamatud kaldega pinnase planeerimisel.

Ära kuluta oma vähest vaba aega taimede ise kastmiseks

Terrazzo Drip on Claberi ise kastmise ehk tilkkastmissüsteemi stardikomplekt sobib ideaalselt kuni 50 taime kastmiseks nii kasvuhoones, terrassil kui ka avamaal.

Puidust aiamööbli renoveerimine – tõhusad ja lihtsad lahendused!

Immutusaine Holz Bio kaitseb puitu tõhusalt mädanemise, hallituse, puidukahjurite ja seeneeoste tekkimise eest. Puitmööbli viimistlemisel asendamatu!

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks oaasiks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehituse valikus erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube