Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

FENG SHUI krundil ja aias

Feng shui aiakujunduses
Feng shui eesmärk on luua harmooniline elukeskkond, kus tuntakse end igatepidi hästi. Tasakaal pole tähtis ainuüksi eluruumides, vaid ka väljaspool seda.

Hiina targad märkasid juba viis tuhat aastat tagasi, et maailmas on kõik vastandatud. Kuid vastandpoolused ei saa eksisteerida üksinda: ilma eluta ei oleks surma, ilma meheta ei oleks naist, ilma pimeduseta poleks valgust. Neid vastandpoolusi nimetatakse kas yangiks (meeselement, künklik maastik, soojus, valgus, kosmos) või yinik (naiselement, tasane maastik, külm, pimedus, maa).


Yin-yang aias

Looduses yini ja yangi puhtal kujul ei esine, alati on ühes ka teist. Samamoodi on meie aedadega. Kui maapind on liiga tasane (yin), tuleks sisse tuua künklikke elemente (yang), näiteks kivimürakaid või puid.  Feng shui järgi on ideaalne krunt selline, kus põhjaküljel asub rohkete puudega mägi või küngas. Maja on enam-vähem krundi keskel, peasissepääs jääb lõunasse, maapind laskub samuti lõuna suunas ja lõuna  pool all orus voolab rahulik jõgi. Siis tungib looduses ringlev eluenergia chi meie elamusse ja annab vajalikku elujõudu.

Taoistid, feng shui rajajad, panid tähele, et inimesed, kes elavad voolava või langeva vee lähedal (joad ja kosed) on parema tervise juures ja elavad kaua. Samas õpetab feng shui, et puulehti liigutades paneb tuul eluenergia liikuma ja toob meieni. Tänapäeva teadus on tõestamas samm-sammult seda, mida Hiinas õpetati juba üle viie tuhande aasta tagasi. Nüüd teame meiegi, et tervislikuks hingamiseks vajalikud negatiivselt laetud ioonid tekivad puulehtedes ja langevas vees.
Negatiivselt laetud ioonidega rikastatud õhuga ravitakse neuroose, astmat, maohaavu, kilpnääret, suguorganeid, põletushaavu ja allergiaid. Tervetele annavad need heaolu-tunde, sügava ja rahuliku une ning nagu statistika näitab - ka pikaealisuse. Kuna bürooarhitektuuris hävitatakse õhu konditsioneerimisega kõik meile vajalikud negatiivselt laetud ioonid, tuleks hoone keskossa rajada väike park puude ja langeva veega - tuua aed majja.

Vesi on feng shui järgi põhiline ravielement, mis toob head energiat. Kui meil on võimalik luua liikuva veega veesilm (näiteks purskkaev), siis on selleks parim kõht maja pea-sissekäigu esine. Ideaalis on veesilm ovaalikujuline, mille kaks külge justkui embaksid maja. Sel juhul töötab veesilm nagu magnet, mis tõmbab majja tervist ja rikkust (vesi on ka raha sümbol). Kui ovaalse veesilma haarad on suunatud majast eemale, võib see tähendada finantskaotusi.

Puud ja põõsad on kaitsvad elemendid. Meid ründavad vahel ka negatiivsed energiad, mida nimetatakse shaks. Negatiivne hoovus võib tulla automagistraalilt, naabruses asuvalt surnuaialt, kirikust, vanglast või isegi politseijaoskonnast (mitte politseinike, vaid kurjategijate tõttu). Sellised halba mõju avaldavad vaated varjatakse roheluse või müüriga. Roheliste ümarvormidega tasakaalustatakse ka krundi teravnurkseid soppe. Kõik aias kasvav peab olema elujõuline, kuivanud ja haiged puud tuleb maha võtta, kuna need hingavad kahjulikku energiat.

Looduslikud või loodud helid hajutavad ja jagavad eluenergiat laiali. Tuulekandleid võib panna nii peasissepääsu kui ka terrassiukse ette, parem on muidugi, kui me neid mitte ainult ei kuule, vaid ka näeme. Aias on kuulda ka lehtede sahinat, voolava vee vulinat, linnulaulu, laste ja loomade häälitsusi.

Viie elemendi tasakaal


Maailmas koosneb kõik viiest elemendist ehk sümbolist: puust, veest, tulest, metallist ja maast. See käib ka inimeste kohta - oma sünniaasta ja -päeva järgi on võimalik saada teada, millise elemendi alla keegi kuulub. Need viis elementi on omavahel ühenduses loovas või hävitavas tsüklis. Loovas tsüklis puu toidab tuld, tuli teeb maa, maast tekib metall, metall võib muutuda veeks, vesi omakorda toidab puud. Hävitavas tsüklis on kõik vastupidi: tuli sulatab ja hävitab metalli, metall raiub puud, puu imeb maast kõik elumahlad, maa tõkestab tee veele ja vesi kustutab tule...

Nagu näha, on loov tsükkel positiivse loomuga, kuna iga element aitab oma naaberelementi. Hävitavas tsüklis mängib aga iga element negatiivset, kahju toovat rolli.
Aias vajame viie elemendi tasakaalu.

Puu elemendid on:
 • kõik taimed ja puud
 • kõik rohelist ja sinist värvi asjad
 • puidust mööbel
 • puidust piirdeaed
 • kõik venitatud vormiga objektid, näiteks sambad

Tule elemendid on:
 • kõik välisvalgustid
 • küünlad ja laternad
 • kõik punast värvi asjad
 • koduloomad
 • skulptuurid
 • kõik kolmnurksed ja püramidaalsed vormid

Maa elemendid on:
 • keraamilised objektid
 • savist, marmorist asjad
 • telliskivid
 • kõik kollakad ja pruunid asjad
 • liiv, killustik, kivid, kristallid
 • kõik ruudu- ja ristkülikukujulised vormid

Metalli elemendid on:
 • metallkonstruktsioonid
 • metallmööbel
 • vaskvaasid
 • sepisrauast esemed
 • kõik valget ja metallivärvi asjad
 • kõik ümarvormid, ringikujulised või ovaalsed vormid

Vee elemendid on:
 • kõik vett sisaldav (bassein, tiik, oja)
 • peeglid ja klaasseinad
 • kõik sinist ja musta värvi asjad
 • kõik lainelised, väänatud ja painutatud vormid

Bagua tsoonid aiakujunduses


Feng shui sisekujunduses tuttav bagua (kaheksanurk) on käsutusel ka krundi plaanil. See asetakse krundi- või aiaplaanile alati nii, et juurdepääs jääks ühele kolmest alumisest sektorist: kas teadmiste (mägi), karjääri (vee) või abistajate (taeva) tsooni.

Joonisel (allpool) on kujutatud koos kaheksanurgaga nn maagiline ruut, mille numbrid, ükskõik mis suunas kokku liidetuna, annavad arvu 15.

Kui nüüd vaatleme bagua aia tsoone numbrite järgi, siis:


Tsooni nr 1
(karjäär, vesi, värv: must) aktiviseeritakse juhul, kui soovitakse tõusta karjääriredelil või otsitakse paremat tööd. Siia tuleks istutada eredaid lilli ja taimi, et tõmmata aeda energia ja õnnestumine.

Tsooni nr 2 (abielu, maa, värvitoonid: valge, roosa, punane) aktiviseerime juhul, kui peame kaitsma oma abielu. Selleks sobivad kõige paremini lilled, mis sümboliseerivad armastust. Eeskätt roos - esimene inimese kodustatud lill. Kui abikaasade vahel on tülid, soovitatakse istutada aeda ka roosasid ja punaseid rododendroneid, lisaks valgeõielisi lilli. Sellesse tsooni sobib hästi ka istepink kahele.

Tsooni nr 3 (perekond, esivanemad, tervis, puu, äike, värvitoonid: roheline), aktiviseeritakse siis, kui keegi perest on haige või omavaheline läbisaamine on kehvavõitu. Selleks soovitatakse istutada sinna võimalikult palju eri värvi õitega lilli ja taimi, samuti neid lilli, mida haige eriti armastab.

Tsooni nr 4 (rikkus, tuul, värvitoonid: sinine, lilla, punane) aktiviseeritakse juhul, kui perekonna majanduslik seis nõuab parandamist. Lisaks tsooni värvitoonis õitele - sinistele, lilladele ja punastele - võiks sinna istutada ka kollaseid ja kuldseid lilli. Näiteks kevadlilledeks võiksid olla kollased nartsissid. Kuna vesi ja metall on samuti seotud rahaga, siis sobiks siia hästi ka purskkaev ja metallmööbel. Selle tsooni eest peaks eriti hoolt kandma: eemaldama siit kohe kõik surnud ja kuivanud taimed, põõsad ja puud, umbrohu ning närtsinud lilled. Kui see paik on hästi hooldatud, on korras ka teie rahaasjad!

Tsooni nr 5 (vaimne keskus, õnnepunkt, värvitoonid: kollakad ja pruunid) aktiviseeritakse juhul, kui see on vaba ehitistest. Siia sobib hästi salajane meditatsiooni ja eraldatuse kõht. Samuti võiks seda tsooni märgistada kas veesilma ja purskkaevuga või aiaskulptuuriga (suure kiviga). Hea koht jutuajamisnurgale ja lindude söötmispaigale. Lilled võiksid siin olla purpurpunased, näiteks pojengid.

Tsooni nr 6 (sõbrad, aitajad, õpetajad, reisid, taevas, värvitoonid: valge, hall, must) aktiviseeritakse, kui on vaja abi mingi probleemi lahendamiseks. Kui on vaja midagi õppida, aga pole õpetajat, või kui soovitakse reisida, aga see tundub hetkel võimatu. Sellesse tsooni sobivad heleda põhitooniga, samuti valged lilled, üleni ei soovitata siiski valgete lilledega ühtki aiaosa katta, sest see võib tekitada kurbust. Siia tsooni sobivad ka taimed või puud, mis meenutavad maad, kuhu tahaksime reisida.

Tsooni nr 7 (lapsed, looming, kirg, värvitoonid: metall ja valge) aktiviseeritakse, kui on raskusi laste saamisega või kui nad on juba olemas, aga nendega on probleeme. Ka siis, kui soovite tuua oma ellu rohkem loovust ja kirge. Hea kõht laste mänguväljakule ja liivakastile. Mida värvirikkam ja kaunim on see aiaosa, seda võimsam on tulemus.

Tsooni nr 8 (teadmised, töö iseendaga, mägi, värvitoonid: must, sinine, roheline) aktiviseeritakse, kui tahetakse parandada õpitulemusi ja süvendada teadmisi. Sellesse tsooni sobivad kõik pikaealised puud ja põõsad, ka viljapuuaed. Sümboliseerivad ju kõik need stabiilsust, tagasihoidlikkust ja rahumeelsust.

Tsoon nr 9
(kuulsus, tuli, värvitoonid: punane ja roostekarva punane) aktiviseeritakse juhul, kui soovitakse tõsta oma renomeed. Sellesse tsooni tuleks istutada pikavarrelisi lilli ja taimi. Sobib suurepäraselt ka istumiskohaks, kus teha oma tulevikuplaane. Kui üldiselt peaks igat lille istutades läbi viima teatud pühitsuse, andma lillele edasi oma südamesoovid, siis kuulsuse tsoonis soovitatakse jutelda lilledega pikemalt, rääkida nendega oma tulevikuplaanidest ja lootustest.

Kui aed asub ümber elumaja, siis on kõige parem alustada aia kujundamist elamu sees ringi käies ja akendest välja vaadates.
Kui teil ei ole oma aeda, tehke väike aianurk-rõduaed kasvõi korterisse, näiteka lilleredeliga taimesein. Ja pidage meeles, et lilled on nagu lapsed, kes vajavad armastust.
 

Viis eriti hea toimega lille on:

 • pojeng - armastuse ja rikkuse sümbol
 • krüsanteem -  õnnetooja
 • valge magnoolia ja orhidee - rahu ja naiselikkuse sümbolid             
 • lootoseõis - puhtuse sümbol

Üldised soovitused aiaplaani muutmise alustamiseks

 • Kasvatage ainult neid taimi ja lilli, mida armastate.
 • Ärge unustage lindude söögimaju!
 • Te ei jõua kunagi tervet aeda korraga valmis teha, tehke seda osade kaupa.
 • Kui kasvatate muru, külvake ka ristikheinaseemet - saate lõhnava muru.
 • Vastavalt tsooni värvidele värvige ka purskkaev.
 • Ärge unustage rajamast oma salaaeda või -nurka, kus olete teiste silma alt ara ja kus asub teie meditatsioonialtar. Salaaed võiks asuda geobioloogiliselt kõige positiivsema energiaga koha peal, kus isegi mõni tund puhates tunnete end uuesti energiast täislaetuna.
 
A: Rein Weber, arhitekt-geobioloog +feng shui spetsialist
Ilmunud ajakirjas Tevis 06/2000
Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

Kas oled liiga kauaks ühte kohta seisma jäänud ja vajad muutust? Feng shui Bagua energiaõpetus võib imet teha!

Kuidas rakendada kodus feng shuid inimese 2 põhivajaduse täitmiseks?

Feng shui. Inimene vajab 2 põhivajaduse täitmiseks ehk rahul ja tasakaalus olemiseks: tunda ennast turvaliselt ja omada kontrolli ümbritseva üle.

Aiakujundus feng shui võtmes

Hea emotsiooniga aias on olemas nii muruplats, veesilm, madalamad taimed silmailuks ja kõrgemad vormid turvatunde tekitamiseks.

Feng shui pole kosmoteadus, pigem oskus meid ümbritsevaga elada

Feng shui ei ole imeteadus, vaid lihtsalt kasulikud nõuanded, mis pärinevad loodusest endast ning mida järgides saame aidata kaasa muuta oma kodu turvaliseks pesaks.

Lilled sisekujunduses läbi feng shui prisma - 8 bagua tsooni

Ruumide aktiviseerimine lillede abil on loominguline protsess. Lõikelille peetakse üheks tugevamaks aktiveerijaks.

Feng shui kodus ja aias: köögiaknad itta, magamisase läände, vahtrapuu õuele

Kas iidne hiina elutarkus kehtib ka tänapäeva Eestis? Kas piisab tuulekellast ukse kohal ja rahapajast rikkusenurgas, et elu käima läheks?

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Novembris feng shui online koolitused!

Feng shui põhipostulaat on sarnane tõmbab sarnast. Seega missugune on sinu kodu energia, sellist elu ja suhteid sa ka oma ellu igapäevaselt tõmbad.

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan.

Eramaja renoveerimine: Sise- ja välisruum on mõistlik tervikuna lahendada!

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

Lõikelaiuse vaatamine on akuga muruniiduki valimisel oluline kaalutlus, kuna selle suurus sõltub sellest, kui hästi see teie aiaga töötab.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Väikese aia plaan! Heki ette koosluse rajamine - heki õige kõrguse ja taimede valimine jpm.

Fiskarsi uued istutustööriistad säästavad seljavalust

Xact ergonoomilist lillesibulate istutit kasutatakse püstiasendis, mis tähendab, et see hoiab selja- ja põlvevalu aednikust eemal.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, juubeliks või surfiranda?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Erinevad võimalused veemõnude nautimiseks aias

Milline aiabassein osta? Neid on erinevaid - täispuhutavad basseinid, täispuhutava äärega basseinid, karkassiga basseinid.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

LAE ALLA püsilillepeenra näidisplaan!

Uus. Põhjalik õpetus. Püsilillepeenar. LAE ALLA istutusplaan ja taimede nimekiri koos kogustega. Modernse aia kujundamine.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas saada muru samblavabaks?

Sambla tõrjeks tuleb likvideerida tema tekkepõhjused. Ainult väljakraapimine sambla levikut ei piira. Kui põhjust ei likvideerita, ilmub sammal kohe tagasi.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv käimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv kuivkäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Aia- ja terrassimööbli hooldamise ABC

Kuidas hooldata välimööblit vastavalt materjalile? Puidust, metallist, tiikpuust, plastikust ja pehme mööbel.

Milliseid lisavidinaid on vaja nutika kasvuhoone ehitamiseks?

Nutikas kasvuhoone on tõeline aednik teie koduhoovis. Te ei pea oma kallist aega igapäevaste ülesannete täitmiseks kulutama, kõik on automatiseeritud.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Aiatööd algavad - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Nõuandeid seemnete külvamiseks

Veebruarist aprillini on hea aeg külvata taimi, mille kasvuaeg on pikem. Kiire kasvuga köögiviljad, nt kõrvitsad külvatakse alles mais.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaare moodulparketil on palju plusse - väga vastupidav, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, ülilihtne paigaldus, mõistlik hind.

Kuidas aitavad ColourFutures trendivärvid meid toetada ja tasakaalustada?

Iga värv kannab endas erinevat jõudu, mille võtame vastu alateadlikult. Oleme erinevates eluetappides, nooremas eas vajame aktiivsemat energiat kui vanemas eas.

Põnevad diagonaalid modernses aias

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

Püsilillepeenra näidisplaan: Kuidas tagada püsiv õitemeri?

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on püsilillepeenra plaani parim koostamise ja kohendamise aeg just peale suvist õitsemisaega ja enne külmade tulekut.

Muljeid Soome elamumessilt Tuusulas 2020

Märksõnad - musta värvi puit ja aksessuaarid, klaasvaheseinad, kivi imitatsioonid, avarad terrassid, kaunid iluaiad ja välimassaaživannid.

Hortensiad - hilissuvise aia pilgupüüdjad

Täies õies hortensia põõsas on tõeline pilgupüüdja sinu aias.

Täpne GPS mõõdistamine aitab vältida krundi piiridega seotud probleeme

Täpne GPS mõõdistamine on oluline nii majade ehituses, metsa või maa ostu-müügi tehingute korral, samuti trasside, teede, sildade ja raudteede ehituses.

Nipid ideaalse muruvaiba rajamiseks

Muruseemnete suvaliselt puistamisest ei ole kuigi palju kasu ning kõva ja kuiva maa puhul uhub järgmine vihm seemned lihtsalt minema.

Kuidas jõuda hooldusvaba aiani?

Hooldusvaba aeda ei ole olemas, küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt.

Pojeng kui armastuse ja romantika kandja

Pojengi võrreldakse Hiina luules tihti naise ilu ja graatsiaga. Lisaks ilule on pojengis peidus ka majanduslik küllus ja edukus.

Koduaed kui värvide pillerkaar

Fotograaf Sigrid Absaloni aed Tahkurannas – siia jagub värvirõõmu igaks aastaajaks.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Kuidas aia kujundamisega alustada?

Aeda on aja- ja rahasäästlikum rajada, kui sul on olemas läbimõeldud kujundusplaan.

Võililli tõrjuva muru rajamine koduaeda

Tihe ja tugev muru kasvab korralikult ettevalmistatud pinnasel, nii saab võimalikuks ka olukord, kus muru ise hakkab takistama võilillede kasvamist.

Kuidas tagada aia puitehitiste kõdunemise ja värvi koorumise kaitse?

Kui läheb aiaehitiste renoveerimiseks, siis esmalt puhastatakse pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ja siis kaetakse puidukaitsega.

Millisest puuliigist terrassilaud valida ja millise töötlusega?

Puitterrassi ehitamise lihtsaimaks võimaluseks on kasutada süvaimmutatud puitmaterjale kui aga immutatud puitu ei soovi kasutada, siis tasub panna Siberi lehisest terrassilauad.

Terrassi vundamendi ehitus Fibo plokkidest ja aluspinna ettevalmistus

Terrassi vundamendi tegemiseks on erinevaid lahendusi, aga üks lihtsam viis on ehitada vundament Fibo plokkidest.

Kuidas valida kasvuhoonet?

Kasvuhoone valimisel tasuks kõigepealt läbi mõelda, mida soovite seal kasvatada ja kui palju – sellest sõltub suurus.

Terrassi ehitamise õpetus

Terrassi ehitamine - vundamendi ehitus, terrassilaudade valimine, laudade vahe määramine, kinnitamine ja muud nõuanded.

Taimeseina moodulid loovad hea võimalus hakata rõduaednikuks

Taimeseina moodulitest saab ehitada nii kõrge ja laia taimeseina kui parasjagu soovi on. 1 m2 suurusele alale mahub 36 taime.

Kakumäel valminud IPE puitterrass on hooldusvaba ja pika eaga

IPE ehk Lõuna-Ameerika lehtpuu on mõeldud ökoloogilisemat ja eristuvamat terrassi eelistavale inimesele.

Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK

Värvid peegeldavad seda, kes me päriselt oleme, millises arenguetapis ja kuhu poole liigume. Vaimselt hästi tasakaalus inimesed julgevad end ümbritseda ka tumedamate toonidega.

Rooside multšimine - alusta enne püsivate külmade saabumist!

Rooside lõikamise peamiseks eesmärgiks on vabaneda vanadest võrsetest ning stimuleerida noorte, tugevate ja tervete võrsete arengut.

Sügis on parim aeg puukooremultšiga kaetud alade uuendamiseks?

Enne püsivate öökülmade saabumist on parim aeg multšiga kaetud alade uuendamiseks, seest pinnases toimub veel vilgas tegevus kuni selle külmumiseni.

Maastikuarhitekt Ülle Grišakov: Kuidas kujundada hooldusvaba aeda?

Kõik algab aiaplaanist. Maastikuarhitekt Ülle Grišakov soovitab aiakujundust alustada põhjalikust analüüsist, mida soovitakse aias teha ja kuidas seda kasutada.

Klaasist aiamaja - kaks ühes puhkemaja ja kasvuhoone

Õige sisustuse ja taimedega saab igast klaasist kasvuhoonest stiilse ja eristuva aiamaja lahenduse oma koduaeda.

Hea piirdeaed on vastupidavast materjalist

Kui lähtuda ainult vastupidavuse kriteeriumist, siis on korralikult kuumtsingitud ja pulbervärvitud metallaed kõige vastupidavam.

Varjutaimede rikkalik maailm

Helga Taimeaia omaniku Ülli-Riina Sildniku sõnul on varjutaimed väga põnev teema, sest neid leidub nii niiskesse kui kuiva kasvukohta ja eri mullatüüpidele sobivaid.

Looduskivide paigaldamise õpetus

Looduskivide paigaldus. Õpetus isetegijale.

Hillar Nassar soovitab koduaeda madalkirsipuu kasvama panna

Madalkirsipuud kasvavad ainult 2,5-3,5 m kõrguseks, tolmnevad ise, peavad meie kliimas hästi vastu ja ei vaja ka suurt lisahooldust.

Nõuanded puude ja põõsaste istutamiseks

Valida aias istikule sobivat kohta jälgi päikese liikumist. Vali koht kuhu päike peale paistab.

Kuidas muru talvekahjusid likvideerida ja sammalt tõrjuda?

Kevad on õige aeg muru korrastamiseks, et see kasvaks tugevaks ja roheliseks.

Mis tagab noortaimede täieliku haiguskindluse?

Eesti aednikel on väga suuri probleeme külvide tõusmepõletikuga. Bio-külvimuld tagab köögiviljataime täieliku haiguskindluse.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube