Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

FENG SHUI krundil ja aias

Feng shui aiakujunduses
Feng shui eesmärk on luua harmooniline elukeskkond, kus tuntakse end igatepidi hästi. Tasakaal pole tähtis ainuüksi eluruumides, vaid ka väljaspool seda.

Hiina targad märkasid juba viis tuhat aastat tagasi, et maailmas on kõik vastandatud. Kuid vastandpoolused ei saa eksisteerida üksinda: ilma eluta ei oleks surma, ilma meheta ei oleks naist, ilma pimeduseta poleks valgust. Neid vastandpoolusi nimetatakse kas yangiks (meeselement, künklik maastik, soojus, valgus, kosmos) või yinik (naiselement, tasane maastik, külm, pimedus, maa).


Yin-yang aias

Looduses yini ja yangi puhtal kujul ei esine, alati on ühes ka teist. Samamoodi on meie aedadega. Kui maapind on liiga tasane (yin), tuleks sisse tuua künklikke elemente (yang), näiteks kivimürakaid või puid.  Feng shui järgi on ideaalne krunt selline, kus põhjaküljel asub rohkete puudega mägi või küngas. Maja on enam-vähem krundi keskel, peasissepääs jääb lõunasse, maapind laskub samuti lõuna suunas ja lõuna  pool all orus voolab rahulik jõgi. Siis tungib looduses ringlev eluenergia chi meie elamusse ja annab vajalikku elujõudu.

Taoistid, feng shui rajajad, panid tähele, et inimesed, kes elavad voolava või langeva vee lähedal (joad ja kosed) on parema tervise juures ja elavad kaua. Samas õpetab feng shui, et puulehti liigutades paneb tuul eluenergia liikuma ja toob meieni. Tänapäeva teadus on tõestamas samm-sammult seda, mida Hiinas õpetati juba üle viie tuhande aasta tagasi. Nüüd teame meiegi, et tervislikuks hingamiseks vajalikud negatiivselt laetud ioonid tekivad puulehtedes ja langevas vees.
Negatiivselt laetud ioonidega rikastatud õhuga ravitakse neuroose, astmat, maohaavu, kilpnääret, suguorganeid, põletushaavu ja allergiaid. Tervetele annavad need heaolu-tunde, sügava ja rahuliku une ning nagu statistika näitab - ka pikaealisuse. Kuna bürooarhitektuuris hävitatakse õhu konditsioneerimisega kõik meile vajalikud negatiivselt laetud ioonid, tuleks hoone keskossa rajada väike park puude ja langeva veega - tuua aed majja.

Vesi on feng shui järgi põhiline ravielement, mis toob head energiat. Kui meil on võimalik luua liikuva veega veesilm (näiteks purskkaev), siis on selleks parim kõht maja pea-sissekäigu esine. Ideaalis on veesilm ovaalikujuline, mille kaks külge justkui embaksid maja. Sel juhul töötab veesilm nagu magnet, mis tõmbab majja tervist ja rikkust (vesi on ka raha sümbol). Kui ovaalse veesilma haarad on suunatud majast eemale, võib see tähendada finantskaotusi.

Puud ja põõsad on kaitsvad elemendid. Meid ründavad vahel ka negatiivsed energiad, mida nimetatakse shaks. Negatiivne hoovus võib tulla automagistraalilt, naabruses asuvalt surnuaialt, kirikust, vanglast või isegi politseijaoskonnast (mitte politseinike, vaid kurjategijate tõttu). Sellised halba mõju avaldavad vaated varjatakse roheluse või müüriga. Roheliste ümarvormidega tasakaalustatakse ka krundi teravnurkseid soppe. Kõik aias kasvav peab olema elujõuline, kuivanud ja haiged puud tuleb maha võtta, kuna need hingavad kahjulikku energiat.

Looduslikud või loodud helid hajutavad ja jagavad eluenergiat laiali. Tuulekandleid võib panna nii peasissepääsu kui ka terrassiukse ette, parem on muidugi, kui me neid mitte ainult ei kuule, vaid ka näeme. Aias on kuulda ka lehtede sahinat, voolava vee vulinat, linnulaulu, laste ja loomade häälitsusi.

Viie elemendi tasakaal


Maailmas koosneb kõik viiest elemendist ehk sümbolist: puust, veest, tulest, metallist ja maast. See käib ka inimeste kohta - oma sünniaasta ja -päeva järgi on võimalik saada teada, millise elemendi alla keegi kuulub. Need viis elementi on omavahel ühenduses loovas või hävitavas tsüklis. Loovas tsüklis puu toidab tuld, tuli teeb maa, maast tekib metall, metall võib muutuda veeks, vesi omakorda toidab puud. Hävitavas tsüklis on kõik vastupidi: tuli sulatab ja hävitab metalli, metall raiub puud, puu imeb maast kõik elumahlad, maa tõkestab tee veele ja vesi kustutab tule...

Nagu näha, on loov tsükkel positiivse loomuga, kuna iga element aitab oma naaberelementi. Hävitavas tsüklis mängib aga iga element negatiivset, kahju toovat rolli.
Aias vajame viie elemendi tasakaalu.

Puu elemendid on:
 • kõik taimed ja puud
 • kõik rohelist ja sinist värvi asjad
 • puidust mööbel
 • puidust piirdeaed
 • kõik venitatud vormiga objektid, näiteks sambad

Tule elemendid on:
 • kõik välisvalgustid
 • küünlad ja laternad
 • kõik punast värvi asjad
 • koduloomad
 • skulptuurid
 • kõik kolmnurksed ja püramidaalsed vormid

Maa elemendid on:
 • keraamilised objektid
 • savist, marmorist asjad
 • telliskivid
 • kõik kollakad ja pruunid asjad
 • liiv, killustik, kivid, kristallid
 • kõik ruudu- ja ristkülikukujulised vormid

Metalli elemendid on:
 • metallkonstruktsioonid
 • metallmööbel
 • vaskvaasid
 • sepisrauast esemed
 • kõik valget ja metallivärvi asjad
 • kõik ümarvormid, ringikujulised või ovaalsed vormid

Vee elemendid on:
 • kõik vett sisaldav (bassein, tiik, oja)
 • peeglid ja klaasseinad
 • kõik sinist ja musta värvi asjad
 • kõik lainelised, väänatud ja painutatud vormid

Bagua tsoonid aiakujunduses


Feng shui sisekujunduses tuttav bagua (kaheksanurk) on käsutusel ka krundi plaanil. See asetakse krundi- või aiaplaanile alati nii, et juurdepääs jääks ühele kolmest alumisest sektorist: kas teadmiste (mägi), karjääri (vee) või abistajate (taeva) tsooni.

Joonisel (allpool) on kujutatud koos kaheksanurgaga nn maagiline ruut, mille numbrid, ükskõik mis suunas kokku liidetuna, annavad arvu 15.

Kui nüüd vaatleme bagua aia tsoone numbrite järgi, siis:


Tsooni nr 1
(karjäär, vesi, värv: must) aktiviseeritakse juhul, kui soovitakse tõusta karjääriredelil või otsitakse paremat tööd. Siia tuleks istutada eredaid lilli ja taimi, et tõmmata aeda energia ja õnnestumine.

Tsooni nr 2 (abielu, maa, värvitoonid: valge, roosa, punane) aktiviseerime juhul, kui peame kaitsma oma abielu. Selleks sobivad kõige paremini lilled, mis sümboliseerivad armastust. Eeskätt roos - esimene inimese kodustatud lill. Kui abikaasade vahel on tülid, soovitatakse istutada aeda ka roosasid ja punaseid rododendroneid, lisaks valgeõielisi lilli. Sellesse tsooni sobib hästi ka istepink kahele.

Tsooni nr 3 (perekond, esivanemad, tervis, puu, äike, värvitoonid: roheline), aktiviseeritakse siis, kui keegi perest on haige või omavaheline läbisaamine on kehvavõitu. Selleks soovitatakse istutada sinna võimalikult palju eri värvi õitega lilli ja taimi, samuti neid lilli, mida haige eriti armastab.

Tsooni nr 4 (rikkus, tuul, värvitoonid: sinine, lilla, punane) aktiviseeritakse juhul, kui perekonna majanduslik seis nõuab parandamist. Lisaks tsooni värvitoonis õitele - sinistele, lilladele ja punastele - võiks sinna istutada ka kollaseid ja kuldseid lilli. Näiteks kevadlilledeks võiksid olla kollased nartsissid. Kuna vesi ja metall on samuti seotud rahaga, siis sobiks siia hästi ka purskkaev ja metallmööbel. Selle tsooni eest peaks eriti hoolt kandma: eemaldama siit kohe kõik surnud ja kuivanud taimed, põõsad ja puud, umbrohu ning närtsinud lilled. Kui see paik on hästi hooldatud, on korras ka teie rahaasjad!

Tsooni nr 5 (vaimne keskus, õnnepunkt, värvitoonid: kollakad ja pruunid) aktiviseeritakse juhul, kui see on vaba ehitistest. Siia sobib hästi salajane meditatsiooni ja eraldatuse kõht. Samuti võiks seda tsooni märgistada kas veesilma ja purskkaevuga või aiaskulptuuriga (suure kiviga). Hea koht jutuajamisnurgale ja lindude söötmispaigale. Lilled võiksid siin olla purpurpunased, näiteks pojengid.

Tsooni nr 6 (sõbrad, aitajad, õpetajad, reisid, taevas, värvitoonid: valge, hall, must) aktiviseeritakse, kui on vaja abi mingi probleemi lahendamiseks. Kui on vaja midagi õppida, aga pole õpetajat, või kui soovitakse reisida, aga see tundub hetkel võimatu. Sellesse tsooni sobivad heleda põhitooniga, samuti valged lilled, üleni ei soovitata siiski valgete lilledega ühtki aiaosa katta, sest see võib tekitada kurbust. Siia tsooni sobivad ka taimed või puud, mis meenutavad maad, kuhu tahaksime reisida.

Tsooni nr 7 (lapsed, looming, kirg, värvitoonid: metall ja valge) aktiviseeritakse, kui on raskusi laste saamisega või kui nad on juba olemas, aga nendega on probleeme. Ka siis, kui soovite tuua oma ellu rohkem loovust ja kirge. Hea kõht laste mänguväljakule ja liivakastile. Mida värvirikkam ja kaunim on see aiaosa, seda võimsam on tulemus.

Tsooni nr 8 (teadmised, töö iseendaga, mägi, värvitoonid: must, sinine, roheline) aktiviseeritakse, kui tahetakse parandada õpitulemusi ja süvendada teadmisi. Sellesse tsooni sobivad kõik pikaealised puud ja põõsad, ka viljapuuaed. Sümboliseerivad ju kõik need stabiilsust, tagasihoidlikkust ja rahumeelsust.

Tsoon nr 9
(kuulsus, tuli, värvitoonid: punane ja roostekarva punane) aktiviseeritakse juhul, kui soovitakse tõsta oma renomeed. Sellesse tsooni tuleks istutada pikavarrelisi lilli ja taimi. Sobib suurepäraselt ka istumiskohaks, kus teha oma tulevikuplaane. Kui üldiselt peaks igat lille istutades läbi viima teatud pühitsuse, andma lillele edasi oma südamesoovid, siis kuulsuse tsoonis soovitatakse jutelda lilledega pikemalt, rääkida nendega oma tulevikuplaanidest ja lootustest.

Kui aed asub ümber elumaja, siis on kõige parem alustada aia kujundamist elamu sees ringi käies ja akendest välja vaadates.
Kui teil ei ole oma aeda, tehke väike aianurk-rõduaed kasvõi korterisse, näiteka lilleredeliga taimesein. Ja pidage meeles, et lilled on nagu lapsed, kes vajavad armastust.
 

Viis eriti hea toimega lille on:

 • pojeng - armastuse ja rikkuse sümbol
 • krüsanteem -  õnnetooja
 • valge magnoolia ja orhidee - rahu ja naiselikkuse sümbolid             
 • lootoseõis - puhtuse sümbol

Üldised soovitused aiaplaani muutmise alustamiseks

 • Kasvatage ainult neid taimi ja lilli, mida armastate.
 • Ärge unustage lindude söögimaju!
 • Te ei jõua kunagi tervet aeda korraga valmis teha, tehke seda osade kaupa.
 • Kui kasvatate muru, külvake ka ristikheinaseemet - saate lõhnava muru.
 • Vastavalt tsooni värvidele värvige ka purskkaev.
 • Ärge unustage rajamast oma salaaeda või -nurka, kus olete teiste silma alt ara ja kus asub teie meditatsioonialtar. Salaaed võiks asuda geobioloogiliselt kõige positiivsema energiaga koha peal, kus isegi mõni tund puhates tunnete end uuesti energiast täislaetuna.
 
A: Rein Weber, arhitekt-geobioloog +feng shui spetsialist
Ilmunud ajakirjas Tevis 06/2000
Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

Kas oled liiga kauaks ühte kohta seisma jäänud ja vajad muutust? Feng shui Bagua energiaõpetus võib imet teha!

Kuidas rakendada kodus feng shuid inimese 2 põhivajaduse täitmiseks?

Feng shui. Inimene vajab 2 põhivajaduse täitmiseks ehk rahul ja tasakaalus olemiseks: tunda ennast turvaliselt ja omada kontrolli ümbritseva üle.

Aiakujundus feng shui võtmes

Hea emotsiooniga aias on olemas nii muruplats, veesilm, madalamad taimed silmailuks ja kõrgemad vormid turvatunde tekitamiseks.

Feng shui pole kosmoteadus, pigem oskus meid ümbritsevaga elada

Feng shui ei ole imeteadus, vaid lihtsalt kasulikud nõuanded, mis pärinevad loodusest endast ning mida järgides saame aidata kaasa muuta oma kodu turvaliseks pesaks.

Lilled sisekujunduses läbi feng shui prisma - 8 bagua tsooni

Ruumide aktiviseerimine lillede abil on loominguline protsess. Lõikelille peetakse üheks tugevamaks aktiveerijaks.

Feng shui kodus ja aias: köögiaknad itta, magamisase läände, vahtrapuu õuele

Kas iidne hiina elutarkus kehtib ka tänapäeva Eestis? Kas piisab tuulekellast ukse kohal ja rahapajast rikkusenurgas, et elu käima läheks?

 Avaekspertides Markiisid -30% Kuni 31.07! Miks on markiis sinu kodule või suvekodule vajalik?

Et saaksid suve nautida lõõskavast päikesest ja meile endiselt omastest vihmahoogudest hoolimata, telli rõdule või terrassi kaitseks mugav markiis!

Ekspert selgitab: mida eestlased oma koduhoovi puhul ihalevad

Ihaletakse seda, et saaks oma lapse turvaliselt koduuksest välja mängima saata, õues omaette lõõgastuda, aga ka sõprade või naabritega grillida ning vahest aiatöö kallal nokitseda.

Puidust kasvuhoone konstruktsioon ja taimekonteiner vajavad mürgivaba hooldust

Kasvuhoonete ja taimekonteinerite puhul on oluline, et kasutatavad puidukaitse vahendid ei sisaldaks mürke ega kemikaale.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Päikesevari on palju enamat kui vaid kaitse päikese eest

Päikesevarju valides arvesta ümbritsevaga. Lähtepunktiks võib olla maja või välisisustuse stiil ja värv vms. Mida rohkem see ümbrusega harmoneerub, seda kaunim tulemus.

Kuidas hooldada terrassi õigesti?

Lehisest terrassilauda ei saagi mitu aastat töödelda!

Võhma Valgusevabrikust leiab suviseks sääsetõrjeks spetsiaalsed küünlad

Kuidas peletada sääski? Võhma Valgusevabrikus oleme loonud pilkupüüdvad, aprikoosivärvi oranžid sääsetõrjeküünlad.

Põhivead aiakujunduses, mida ei pea tingimata ise järgi proovima

Kes soovib ilusat ja hooldusvaba aeda, peaks aia kujundamisel püüdma vältida järgnevaid tüüpvigu...

GOAT G1 robotniiduk - erakordselt nutikas ja kaablivaba abimees

Intelligentsuselt ei jää GOAT G1 robotniiduk alla ühelegi kodurobotile - positsioneerib väga täpselt, tuvastab takistusi, niidab süsteemselt, laeb nutikalt, ei vaja piirdekaablit.

Innovatiivsed välikraanid ja-dušid, mis trotsivad külmakraade: Frostline

Frostline-i välikraanid ja-dušid on loodud Põhjamaade kliima jaoks ning neid saab kasutada mitmel erineval otstarbel, alates koduaiast ja puhkealadest kuni spordiväljakute ja tööstuslike rajatisteni.

Miks valida markiis oma suvekodu või maja terrassile?

Markiis on suurepärane lahendus, mis pakub terrassil päikesevarju ja privaatsust ning pikendab terrassihooaega.

Aiatööd on alanud - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Kas teadsid, et mullal ja mullal on vahe sees?

Õige koostisega mulda kasutades pakud oma taimedele justkui kindlustus. Võti peitub mullasegu humiinhapete sisalduses.

 Inspiratsiooni peaaegu hooldusvaba aia rajamiseks

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Mere puudutus“ on hea näide peaaegu hooldusvabast aiast, kus argimured iga päev kasvõi hetkeks unustada ja lihtsalt looduse ilu nautida.

Inspiratsiooni koduaia rajamiseks: lopsakas ja pikalt õitsev lilleaas

Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Harmonicum“ on hea näide koduaeda sobivast lilleaia tüüpi aiast. Näidisaed pälvis isegi 3 rahvusvahelist tunnustust.

Eksperiment: mida lapsed mänguväljakutel päriselt kasutavad

Selgus, et köitvaimad mänguväljakud on need, mis pakuvad võimalusi ühisteks tegevusteks ja mängudeks sõprade või vanematega ning kus on mõeldud ka täiskasvanute peale.

Linnaaia kujunduses on aktuaalsed kõrgpeenrad, söödavad taimed ja seened

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 võiduaed „Söödav Summ“ on hea näide linnaaiast, mis sobiks hästi väikeste lastega peredele.

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Kuidas luua igava hekimüüri asemel aeda kaunis kooslus?

Heki puhul on oluline nii kõrgus kui laius. Kõrguse poolest on kõige lihtsam hooldada kuni 1,4 m kõrgust hekki.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Muruhooldus uuel tasemel - Stiga autonoomne kaablivaba robotniiduk

2023. kevadel tuli müüki täiesti uus Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada.

Kas ja miks panna oma aeda aprikoosipuu või virsikupuu?

Kellele meeldivad ploomid ja murelid rohkem kui õunad, selle jaoks on kindlasti ka aprikoosi- ja virsikupuud väga sobiv valik.

Multši kasutamine tarbeaias

Multši kasutamine tarbeaias parandab mulla viljakust, kastmise vajadust ja ka köögiviljade ning taimede maitset. Kõige ideaalsem on lehtpuuhake.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

3D mudel on realistlik, inimesele arusaadavalt visualiseeritud näidis, mis aitab aeda ette kujutada ja seal viibimist tunnetada.

Põhjamaade jaoks loodud õuevalgustid – Norlys

Õuevalgustite paigaldamine nõuab põhjalikku eeltööd ja detailset planeerimist aga selle kõige juures on peategelaseks siiski valgustid.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

5 põhjust, miks sügisel püsikuid ja kõrrelisi mitte maha lõigata

Osasid püsikuid ja kõrrelisi ei tohi sügisel maha lõigata, sest see mõjutab nende talvekindlust. Need on krüsanteemid, monardad, heleeniumid, hiina siidpöörised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Naantali elamumessil jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Aiamööbli valimine nõuab hästi läbimõeldud lähenemist!

Kui soovite, et teie õuemööbel näeks aastaid täiesti uus välja, valige alumiinium või roostevaba teras ja UV-kiirgusele vastupidav plast.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Kivimüürid võimaldavad luua sujuvaid üleminekuid eri aiaosade vahel, struktureerides õueruumi ja energiavoogu. Samuti on müürikivid asendamatud kaldega pinnase planeerimisel.

Ära kuluta oma vähest vaba aega taimede ise kastmiseks

Terrazzo Drip on Claberi ise kastmise ehk tilkkastmissüsteemi stardikomplekt sobib ideaalselt kuni 50 taime kastmiseks nii kasvuhoones, terrassil kui ka avamaal.

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks oaasiks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehituse valikus erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Välikäimla - praktiline igas maakodus

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi puidust käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Soome elamumess muljed: Lohja 2021

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Modernse koduaia püsilillepeenar: õpetus, näidisplaan, taimede nimekiri

Modernse aia kujundamine. Püsilillepeenra rajamise õpetus koos istutusplaani ja taimede nimekirja ning kogustega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Aia kujundamine! Okas- või elupuuheki istutamine ja selle ette taimepeenra rajamine. Heki õige kõrguse ja taimede valimine.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube