Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Hooldatud ukselukk annab turvatunde ja uksesulgur lisamugavuse!

Hooldatud ukselukk annab turvatunde ja uksesulgur lisamugavuse!

Isegi siis, kui sinu kodu lukustus vastab kaasaja nõuetele, vajavad ukselukud regulaarset hooldust ja kontrolli. Hea on seda teha just enne talvekülmade saabumist. Vaata, kas uks käib tõrgeteta ja lukk lukustub lihtsalt.

Kui pead ukse sulgemiseks õlaga vastu ust suruma või lausa jõuga ust kinni lükkama, siis on see märk kiivas, valesti valitud või paigaldatud uksetihenditest või ilmastikutingimuste käes deformeerunud uksest. Sellist ust on keerukas avada-sulgeda lastel ja eakatel ning uks-lukk võivad peale sellist kulutamist lakata töötamast ega anna kodule mingit kaitset.

Vajadusel reguleeri uksehingesid või remondi uks. Tõsisema vea korral kutsu appi väljaõppinud lukumeister või remondimees - hooldustööks kulutatud eurod säästavad sind hiljem suurematest muredest. Määri lukukeelele lukuõli ja kontrolli, et lukukeel liiguks uksepiidas asuvasse vasturauda ilma selle vastu „saagimata“ ehk takistuseta.

Veendu, et ukselingi kruvid oleksid korralikult kinni keeratud, vajadusel pinguta need.

Võtmekanal peab olema puhas ja võtme sisestamine võtmepesasse peab toimuma sujuvalt. Lase võtmekanalisse suruõhku – nii saad sinna sattunud liiva või lehepuru eemaldatud.

Lukkude tõrgeteta töötamine tõstab oluliselt koduturvalisust ja annab lukkudele pika eluea.

Lisamugavus ja turvalisus uksesulguri abil

Lisaks turvalisele ukselukule tasub oma kodumaja välisuks varustada ka uksesulguriga. Uksesulguri põhiliseks ülesandeks on sulgeda uks sujuvalt ja kindlalt. Oluline on see just talveperioodil, sest kes meist siis sooviks kallist kodusoojust õue lasta? Samuti kaitseb sulgur ust kõva tuulega lahtipaiskumise eest - nii jääb terveks uks, välisfassaad, ukse hinged ja lukud.

Uksesulgur annab kindla sulgumise ka juhul, kui  uksel on näiteks automaatselt tagalukustuv lukk – koduuksest väljudes tõmbab uksesulgur ukse kindlalt kinni ja lukk lukustab ukse. Pole vaja tagasi pöörduda veendumaks, et kas välisuks ikka kinni ja lukku sai.

Töötavad igas olukorras

Selleks, et valida uksele õige sulgur on vaja teada ukse kaalu ja ukselehe laiust – erineva kaalu ja mõõduga uksele on olemas erinevad sulgurid. Suuremale ning raskemale uksele on olemas tugevama sulgemisjõuga ja väiksemale ning kergemale uksele nõrgema sulgemisjõuga sulgur. Olenevalt sulgurist on võimalik reguleerida ka selle sulgumiskiirust. Selleks on sulguri korpuses olev eraldiseisev reguleerimisventiil – nii saab ise sulgurit reguleerida vastavalt kasutusvajadusele.

ABLOY uksesulgurid töötavad väga laias temperatuurivahemikus. Aastaaegade vaheldumisel pole vaja sulgureid reguleerida, kuna nende sees olev hüdroõli on temperatuuride suhtes inertne ja töötab sama hästi nii kuumas kui külmas. Suvel taluvad välistingimustes soojakraade kuni +45°C ning talvel kuni -35°C talvepakast.

Abloy uksesulgur
Abloy uksesulgur

Uksesulgurite erinevad omadused

Sulgumisaeglustiga varustatud sulgur tasub valida juhul, kus uksest väljutakse näiteks lapsekäruga või on majas liikumispuudega inimene - sel juhul ei hakka uks sulguma kohe peale avamist, vaid ootab teatud viivitusaja. Kõigepealt avad ukse, siis väljud näiteks lapsekäruga ja uks sulgub hetke pärast ise. Nii ei jää te rattaga ukse vahele ega pea uksest väljumisel kiirustama.

Veendu, et soetatud uksesulguri korpus on valmistatud valualumiiniumist, see annab sulgurile kulumiskindluse ja pika eluea. Selle kohta võid infot küsida lukupoe müüjalt.

Abihoone lukustamiseks sobib ripplukk

Kuuri lukustamiseks sobivad olenevalt kuurist ning uksest kas ripplukk või süvistatav lukukorpus ning võtmepesa. Kui kuuris on vaid moosipurgid ja paar päevinäinud mööblitükki, pole muidugi mõtet kuuriuksele osta hinnalist karastatud terasest ripplukku koos spetsiaalsete kinnitusraudadega.

Korralik lukustusvalik tuleks aga teha siis, kui kuuris on hoiul hinnalisem kraam – muruniitja, aiagrill, jalgratas ja suusad.

Oluline on ka kuuri uks, mis peaks olema üheleheline ja tugeva raamiga, et lukku oleks võimalik ukselehe sisse või ukse pinnale kinnitada. Puulaudisest valmistatud kuuri seintest ja uksest on võimalik lihtsate vahenditega (näiteks tavalise saega) läbi minna ning paraku ei paku see kuuris olevale varale mingit kaitset. Kuurid on tavaliselt välistingimustes ja seega igapäevases kokkupuutes erinevate ilmastikuoludega (vesi, lumi, liiv. tolm).

Kuuriuksele tasub paigaldada vastupidav ilmastikukindel ripplukk, mis toimib tõrgeteta nii käredas pakases, kui ka vihmasajus.

SWP (Super Weather proof) ripplukule on kinnitatud spetsiaalne hermeetiline kaitsekork – sealt ei pääse luku sisemusse vett ega mustust. Lukult saab kerge liigutusega korgi eemaldada, võtmega luku avada ja hiljem sulgedes kork uuesti tagasi keerata. Kork on kinnitatud väikese traatvibuga luku külge, nii et maha kukkumist pelgama ei pea.

Super Weather Proof (SWP) tabalukkude tootevalik vastab IP68 spetsifikatsioonidele ja talub ka kõige karmimaid olusid nagu soolane merevesi või peen kõrbetolm.
Super Weather Proof (SWP) tabalukkude tootevalik vastab IP68 spetsifikatsioonidele ja talub ka kõige karmimaid olusid nagu soolane merevesi või peen kõrbetolm.


Lisaks on rippluku sangadele lisatud spetsiaalsed kummitihendid, mis takistavad rippluku sisemusse vee sattumise. Lisamugavuseks on rippluku juures see, et võtme saab lukust eemaldada alles siis, kui lukk on lukku keeratud - avatud asendis pole lukust võtit eemaldada võimalik. Nii ei unune kuuriuks kogemata lukust lahti. Kui tuppa jõudes märkad võtme puudumist, siis on see selge märk lahtiununenud kuuri lukust ja uksest.

Nii nagu igas lukustuses on oluline lukustatav koht, on ripplukuga lukustamisel oluline kuhu lukk kinnitub ehk kinnitusaasad. Suuremale ja vastupidavamale lukule paigalda kuuriuksele toekamad kinnitusrauad, väiksemale lukule sobivad väiksemad kinnitusaasad. Kinnitusrauad vali kindlasti sellised, mida kinnitatakse uksele seestpoolt, ehk mida ei saa väljast mutrivõtmega lahti keerata. Korralikud kinnitusrauad ja tugev, karastatud terasest ripplukk on vastupidavad ning kaitsevad sinu vara kaua.

Luku hoolduse ja ABLOY toodete kohta saab lisainformatsiooni edasimüüjatelt

A: G. Toomesoo, ASSA ABLOY Opening Solutions Baltic AS
Hooldatud ukselukk annab turvatunde ja uksesulgur lisamugavuse!

 

Logo - ASSA ABLOY Opening Solutions Baltic AS
Priisle 10, 13914 Tallinn, Harjumaa
+372 655 9101

Meie tootevalikusse kuuluvad mehhaanilised ja digitaalsed ASSA lukud ja ABLOY lukud, ripplukud, kontorimööbli lukud, pindlukud, silindrid, uksesulgurid, ukselingid, ukseautomaatikaseadmed ja ehitussulused.

ABLOY ukselukud: valik ja võimalused

Välisukse lukukomplekt peab vastama kõrgematele turvanõuetele ja olema ilmastikukindel. Lisaks on välisuksel soovitatav kasutada lisalukku (turvalukku).

Ukseluku vahetamine ja valimine: Mida silmas pidada?

Kui tänane on kodu ukselukk korras ja soov on tõsta kodu turvalisust, tasub kaaluda turvaluku paigaldamist või uue ostmisel kaaluda võtmekaardiga lukustust.

Targa maja lahendused liidavad hoone erinevad süsteemid ühtseks tervikuks

Nutikodu lahenduse juures saab peaaegu kõiki koduseid seadmed (küte, valgus, valve, pesumasin, küpsetusahi, kardinad) panna ennast ise juhtima.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad - hea kvaliteet ja hind!

LADU6 väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad on kõrge kvaliteedi ja hea soojapidavusega Puitukse hind al. 199€. Uudistoode - topeltuksed!

PROTEC² CLIQ - digitaalne lukk, mille puhul piisab ühest võtmest kõigi vajalike uste avamiseks

Ühendades Abloy parima mehaanilise ja elektromehaanilise tehnoloogia üheks digitaalseks lahenduseks, pakub PROTEC² CLIQ juurdepääsuhalduslahendus vastuse kaasaegsetele globaalsetele turvaprobleemidele.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Timbermore tammepuidust siseuksed: kvaliteetne ja vastupidav lahendus

Timbermore tammepuidust siseuksed on saadaval mitmekülgse disainide ja värvi valikuga.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Naantali elamumessil jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Liuguks saab samaaegselt olla nii praktiline sisustusselement kui ruumijagaja

Eriti hästi sobivad liuguksed kitsasse ruumi, kuna liiguvad horisontaalselt üksteise ette. Tank liuguksed on sobilikud ka kaldlagedega ruumidesse.

Hörmann välisuksed - atraktiivne hinna kvaliteedi suhe

Ilusa välimusega metallist välisuksed. Kompromissitu kvaliteet. 5-aastase garantii.

Garaažiukse valimine - mida jälgida?

Garaažiukse ostmisel tuleb tähelepanu pöörata kümnetele näiliselt tühistele pisiasjadele, mis pikemas perspektiivis väga olulisteks osutuvad.

Kuidas muuta avar eramu mugavaks peret toetavaks koduks?

Kodu kujundamine on inimese jaoks üks olulisemaid ülesandeid elus. Täiuslik tulemus sünnib pererahva ja sisekujundaja vahelisest usalduslikust koostööst.

ACTIVE pinnakattega ukselingid takistavad 99% bakterite levikut

Välja on töötatud innovaatiline hõbedaosakesi sisaldav antimikroobne värv, millega on kaetud ABLOY ACTIVE ukselingid, käepidemed ja võtmepesad.

Büroo kergvaheseinte süsteem EXCEL REYEM

Mendali OÜ valikust leiab töökohtade kiire ja efektiivse lahenduse, teisaldatava seinasüsteemi Excel Reyem tootegrupi näol.

Seinasisene lükanduks on ühtlasi ka ruumijagaja

Seinasisese lükandukselahendus eeliseks on võimalus lükata ukselehed kogu avatäite ulatuses ava eest ära ja vajadusel ava taas ustega sulgeda.

Mida võiks kindlasti teada, soovides tellida ja paigaldada uued puitaknad?

Aknatootja soovitab kindlasti eelistada 3-kordset kahe selektiivklaasi ja argoontäitega klaaspaketti.

Akende ja välisukse valimine

Aknad ja uksed moodustavad olulise osa hoone eelarvest. Riskid on väga suured – kõige odavama pakkumise valimine ei pruugi kõige soodsamat lõpptulemust anda.

EXCEL vaheseinad ja ruumijagajad kontorisse

Teisaldatavad Excel vaheseinad on efektiivne MDF-st või alumiiniumprofiilidest, europaneelidest (umbosa värvitav) ja klaasist vaheseintesüsteem,

Skandinaavialikult helge korter

Selle skandinaavialikult helge ja valge korteri Oslo kesklinnas on kujundanud sisearhitektid Mariann Paulsen ja Kristine Nilsen.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube