Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Kivist radiaatorid ei kuivata õhku ega tee müra

Kivist radiaatorid ei kuivata õhku ega tee müra

Üha suurenev nõudlus looduslike materjalide järgi on meid inspireerinud looma kiirgusefektiga töötavaid kivist radiaatoreid.

Kodude soojendamise idee kivide abil ulatub tagasi kaugesse minevikku enne meie aja arvamist. Vana-Rooma ajal oli kivide kasutamine soojuskandjate ja andjatena juba laialdaselt levinud.

Läbi sajandite on kasutatud erinevaid tehnoloogiaid ning täiendusi.

Meie radiaatorid on sümbioos iidsetest teadmistest kividega soojendamisest ning tänapäeva tehnoloogiast.

Kividega soojendamisel kiirgub soojus ümbritsevasse keskkonda igale poole. Tulemuseks on ühtlasem sisetemperatuur toa ristlõikes. See tähendab, et meil on väiksem temperatuuride vahe lae all oleva õhu ja põranda pinna läheduses asuva õhu temperatuuride vahel.

Tavaradiaatorid tekitavad suunatud õhu ringluse, mis saadab sooja õhu lae alla tekitades ühtlasi ka õhu turbulentsi, millega kaasneb ka tolmuosakeste kaootiline liikumine õhus. Õhu jahtudes langeb õhk põranda poole ning ring sulgub. Tulemuseks on suurem energiakulu, tolmusem ja allergilisem õhk jne.

Kaunis kuid rabavalt lihtne radiaatori disain harmoneerub iga kodu või kontori interjööriga, moodustades meeldiva terviklahenduse. Suurepärane ja väljapeetud pinnaviimistlus on saavutatud tänu kõrgtasemel kivitöötlustehnoloogiale.

Radiaatorid on valmistatud spetsiaaltöötlusega kõrgkvaliteedilisest marmorist/graniidist (eritellimusel lubjakivist), mis tagab radiaatori suure vastupidavuse ja tugevuse. Standardseeria (standardmõõtmetega marmor/graniit radiaatorid, võimsused on 600 W, 800 W.,1200 W ja 1500 W) elektri- ja keskkütteradiaatorid on tehase  garantiiga 2 aastat.

Radiaatori ehitus tagab, et 75% soojusest eraldub esipaneeli kaudu. Kivi suurepärased energiasalvestusomadused lubavad talletada 50% rohkem energiat, kui selleks on võimelised tavalised radiaatorid. Efekt tuleb teravalt esile elektriradiaatorite puhul. Säilitades endas soojusenergiat ning hoides pikalt oma temperatuuri töötab radiaator vaid osalise aja tunnist, hoides sellega kokku energiat.

Kiviradiaatorid ei kuivata õhku. Nende pehme kiirgav soojus tagab toa ristlõikes ühtlasema temperatuuri ning vähendab õhu tsirkulatsiooni, ei tekita õhu turbulentsi ja õhk liigub korrapäraselt ning puuduvad õhukeerised. Tänu sellele on õhus lendleva tolmu sisaldus väiksem ja tagatakse tervislikum sisekliima. Ei looda aktiivset allergiat tekitavat keskkonda, seega sobivad kiviradiaatorid eriti hästi kohtadesse ja peredesse, kus on suurenenud allergia oht. Radiaatorid ei levita suitsu ega müra.

Radiaatorit võib paigaldada nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt ja paigaldada nii elu- kui ka ametiruumides, kontoritesse, muuseumitesse jne. Lubatud kasutada ka kõrge niiskusega ruumides nagu vannitoad ja köögid. Täiesti hooldusvaba.

Tehniline info:Radiaatorite komplektis on metallist paigalduskronsteinid ja reguleerimistallad. Kivist radiaatorid ei oma komplektis termostaati ( 13 A) ega ühenduspistikut. Antud detailid lisab kvalifitseeritud elektrik vastavalt paigaldustingimustele ja – kohale.

Soovitav on radiaatorit juhtiv termostaat paigaldada radiaatorist eraldi ja teha elektriühendus radiaatori taha peidetult. Nii on kiviradiaator kui küttekeha samaaegselt ka ruumi disainielement.

Lisainfo Mendali OÜ

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google