Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kuidas jõuda hooldusvaba aiani?

EKSPERDI NÕUANNE
Kuidas jõuda hooldusvaba aiani?

Ingliskeelsest keeleruumist tulnud mõiste low-maintenance garden tähendab eesti keeles pigem „vähest hoolt nõudvat aeda“, kuid aiahuviliste seas on hooldusvaba aia mõiste kiiresti liikvele läinud. Kes ei tahaks ilusat aeda, kus tööd tegema ei pea? Nagu kõik aiaomanikud teavad, ei ole päris hooldusvaba aeda olemas. Küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt ja pakub sellevõrra rohkem rõõmu selle ilu nautida. Vaatame lähemalt, millised on võimalikult hooldusvaba aia rajamise ja hooldamise põhitõed.

Püsiumbrohuvabad peenrad

Vähe hoolt nõudev aed algab juba selle rajamisfaasis. Püsiumbrohtudest vabade peenarde rajamine võib esialgu tunduda väga töö- ja ajamahukas protsess, aga see vaev tasub ennast ära. Hiljem saad piirduda ainult üksikute üheaastaste umbrohtude rohimisega, mille eemaldamine peenralt käib kordades kiiremini, kui naadi-, võilille- või ohakajuurte välja juurimine. Laialtlevinud praktika, kus püsiumbrohtudel kakutakse pealt vaid pealseid ja juured jäävad maasse, ei taga mingil viisil nö. hooldusvaba või vähe hoolt vajavat aeda.

Peenraala ja kasvuhoone planeerimine
Peenraala ja kasvuhoone planeerimine

Taimevalik ja istutamine

Vali taimed, mis sobivad aia mulla- ja valgustingimustega. Nii ei pea kidurate taimede eest lisahoolt kandma ja väldid ka rahalist kahju, mis võib vale valiku korral juhtuda. Mõtle ka selle peale, kes külvavad end ise seemnest, kes levivad hoopis maa alt risoomidega, kes vajavad talveks lisakatet. Kui eesmärgiks on aias võimalikult vähe tööd teha, siis tasub valida aeglase kasvu ja tagasihoidliku seemneleviga liigid, kes Eesti tingimustes saavad igal aastaajal hakkama.

Istuta taimed peenrale nii, et püsikute vahele ei jääks vaba mullapinda, kus saaksid umbrohud kasvama hakata. Püsililled peaksid hiljemalt paari aasta jooksul omavahel kokku kasvama. Kui taimed katavad oma lehtedega mullapinna ära, siis jääb umbrohuseemnetele idanemiseks ja kasvamiseks vähe valgust ning niiskust.

Järjepidev hooldus

Vähest hoolt vajav ala nõuab siiski järjepidevat korrastamist. Ainult kevadel ja sügisel istutusalade hooldamisega piirduda ei saa. Küll aga võtab hooldusvaba aia hooldamine vähem aega, kui aias, kus ei ole neid põhimõtteid järgitud.

Hooldatud peenrakooslus
Hooldatud peenrakooslus


Hooldust aitab vähendada erinevate multšide kasutamine, kusjuures teadma peaks ka seda, millist multši millise istutusala peal kasutada.

Töövõtted ja tööriistad

Õiged töövõtted aitavad sul kiiremini aeda hooldada ja väldivad valedest liigutustest või tööasendist tulenevaid võimalikke vigastusi või lihasvalu. Võid avastada, et paljusid töid saab teha teisiti, kui oled seni harjunud tegema.

Tänapäeval leidub väga palju erinevaid tööriistu, mis aia hooldamise lihtsamaks teevad. Lisaks töö lihtsustamisele säästavad need tihtipeale ka tervist. Näiteks pika varrega kobestiga saad töö kiiremini tehtud ja see säästab ka sinu selga. Kvaliteetsetesse tööriistadesse tasub investeerida. Üldjuhul peavad need ka kauem vastu ja aitavad seega säästa veelgi enam raha ja aega, mis kuluks odavamate alternatiivide ostmisele.

Kui aed on suur, siis tasub mõelda ka erinevate tehnoloogiliste lahenduste peale. Kastmissüsteem ja robotniiduk aitavad suures aias palju aega kokku hoida. Nii ei muutu aiatöö tüütuks kohustuseks ja ka kiiremal ajal saavad kõik toimetused tehtud.

Õige ajastus

Vähest hooldust nõudvas aias tasub samuti aiatöid planeerida ja need õigel ajal ära teha. Näiteks pärast vihma on parim aeg kobestada ja rohida, sest siis on maa pehme ja saab umbrohud kergesti kätte.  Samas pead jälgima, et niiskele pinnale välja rohitud umbrohutaimed uuesti kasvama ei läheks.

Kui sul on mõned lemmiklilled, mis levivad kergesti seemnetega, aga sa ei taha nende õieilust loobuda, siis tasub osad äraõitsenud õied enne seemnete valmimist ära lõigata. Nii väldid olukorda, kus pead neid hiljem hoopis rohima hakkama.

Teadlik lähenemine

Hooldusvaba aia põhimõtete rakendamist alusta väikesest alast! Ka väikese istutusala korras hoidmisel saab enda aega ja tervist säästa. Loe ja uuri erinevate rajamis- ja töövõtete kohta näiteks Palusalu Aia Facebooki lehelt ja tee enda elu lihtsamaks, et saaksid rohkem oma aeda nautida!
Loe hooldusvaba aia rajamise kohta lisaks ka siit

10 võimalust, kuidas aias töötamisel aega kokku hoida

Soovid endale  ilusat aeda, aga pole võimalik väga palju aia hooldamisele aega pühendada? Siin mõned soovitused, mis aitavad aiatöid kiirendada. Eriti kasulik lugemine neile, kes alles alustavad aia planeerimise või rajamisega.

  1. Vali enda aeda taimed, mis ei vaja kasvuperioodil kastmist või väetamist. Uuri enne ostmist taimede kasvutingimusi ja lisahoolduse vajadusi.
  2. Raja oma peenrad umbrohuvabalt. Algne vaev ja ajakulu tasub hiljem ära, sest umbrohuvaba peenra hooldus võtab väga vähe aega.
  3. Planeeri taimed peenrale sobivate vahedega, et nad kasvaksid omavahel kokku ja ei jätaks umbrohtudele kasvuruumi.
  4. Kasuta aeglasekasvulisi hekitaimi, siis püsib hekk kauem ilus ja ei vaja tihedat pügamist.
  5. Kasuta tehnoloogilisi lahendusi nagu erinevad kastmissüsteemid, robotniidukid. Nii saad ise samal ajal aias muid töid teha või aia ilu nautida.
  6. Kasuta õigeid tööriistu. Tänapäeval leidub palju tööriistu, mis lihtsustavad aiatöid ja säästavad seejuures ka tervist. Tasuta nimekirja kasulikest ja vajalikest aiatööriistadest saad oma e-posti aadressile tellida siit
  7. Sea endale kindel eesmärk, mida tahad aias korda seada või saavutada. Konkreetne eesmärk aitab selle suunas kiiremini liikuda. Juhuslik hooldamine eri aia osades ei anna erilist efekti. Kui teed ühe aia osa korda, siis on muutus märgatavam ja see annab motivatsiooni edasi teha.
  8. Kasuta ekspertide abi. Kui ei tea, kuidas täpselt mingit asja teha, siis tasub küsida kellegi käest, kes on seda juba varem teinud! Nii hoiad väga palju aega kokku.
  9. Muuda aiatöö nauditavaks ja kasulikuks. Võta aiatööd kui puhkust või võimalust stressi maandada. Aias töötamine on enamasti aktiivne liikumine, nii et see asendab edukalt ka trenni. Nii ei pea sa kurvastama, kui rohimise tõttu jõusaali ei jõua.
  10. Kutsu suuremate tööde puhul keegi appi. Koos läheb peenarde kaevamine ja rohimine kiiremini ja lõbusamalt. Suuremate tööde puhul võid korraldada ka talgud, kuhu kutsud sõbrad ja tuttavad.


Tule osale ka põneval ja väga kasulikul väljakutsel: Kaunis aed 5 minutiga. Seal õpid, kuidas vähese ajaga oma aeda korras hoida. Väljakutse leiad siit


A: Maria Palusalu Dipl.-Ing, Palusalu Aiad OÜ

Palusalu Aed tegeleb aia planeerimise ja hooldusega. Lisaks aiakujunduse ja aianduse alased online koolitused.

Kuidas aia kujundamisega alustada?

Aeda on aja- ja rahasäästlikum rajada, kui sul on olemas läbimõeldud kujundusplaan.

Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Maastikuarhitekt Ülle Grišakov: Kuidas kujundada hooldusvaba aeda?

Kõik algab aiaplaanist. Maastikuarhitekt Ülle Grišakov soovitab aiakujundust alustada põhjalikust analüüsist, mida soovitakse aias teha ja kuidas seda kasutada.

Kas teha aiaplaan ise või tellida?

Kogenud aiakujundaja Pille-Riin Villem soovitab alustuseks langetada otsus, kas teha aiaplaan ise või tellida spetsialistilt (maastikuarhitektilt-aiakujundajalt).

Aiakujundaja annab nõu, kuidas teha ridaelamu tüüpaiast pilgupüüdja

Uute ridaelamute ja paarismajade aedu ääristavad sageli standardsed piirdeaiad või elupuuhekid. Sellist lahendust saab ilmestada erinevate taimekooslustega.

Taimede valimisel on oluline suurus ja juurte olukord

Taimede internetist ostmisel peab üsna ettevaatlik olema, sest nii ei saa kunagi kindel olla, kas taim ikka vastab lubatud kirjeldusele.

Ilus koduaed on maja pikendus - kasutage selle võimalusi

Kui juba krunt osta, võiks läbi mõelda aiaplaani, see on ju elukeskkonna laiendus. Aed võimaldab teha neid asju, mida me tavaliselt soojamaa puhkuselt ootame.

 Avaekspertides Markiisid -30% Kuni 31.07! Miks on markiis sinu kodule või suvekodule vajalik?

Et saaksid suve nautida lõõskavast päikesest ja meile endiselt omastest vihmahoogudest hoolimata, telli rõdule või terrassi kaitseks mugav markiis!

Ekspert selgitab: mida eestlased oma koduhoovi puhul ihalevad

Ihaletakse seda, et saaks oma lapse turvaliselt koduuksest välja mängima saata, õues omaette lõõgastuda, aga ka sõprade või naabritega grillida ning vahest aiatöö kallal nokitseda.

Puidust kasvuhoone konstruktsioon ja taimekonteiner vajavad mürgivaba hooldust

Kasvuhoonete ja taimekonteinerite puhul on oluline, et kasutatavad puidukaitse vahendid ei sisaldaks mürke ega kemikaale.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Päikesevari on palju enamat kui vaid kaitse päikese eest

Päikesevarju valides arvesta ümbritsevaga. Lähtepunktiks võib olla maja või välisisustuse stiil ja värv vms. Mida rohkem see ümbrusega harmoneerub, seda kaunim tulemus.

Kuidas hooldada terrassi õigesti?

Lehisest terrassilauda ei saagi mitu aastat töödelda!

Võhma Valgusevabrikust leiab suviseks sääsetõrjeks spetsiaalsed küünlad

Kuidas peletada sääski? Võhma Valgusevabrikus oleme loonud pilkupüüdvad, aprikoosivärvi oranžid sääsetõrjeküünlad.

Põhivead aiakujunduses, mida ei pea tingimata ise järgi proovima

Kes soovib ilusat ja hooldusvaba aeda, peaks aia kujundamisel püüdma vältida järgnevaid tüüpvigu...

GOAT G1 robotniiduk - erakordselt nutikas ja kaablivaba abimees

Intelligentsuselt ei jää GOAT G1 robotniiduk alla ühelegi kodurobotile - positsioneerib väga täpselt, tuvastab takistusi, niidab süsteemselt, laeb nutikalt, ei vaja piirdekaablit.

Innovatiivsed välikraanid ja-dušid, mis trotsivad külmakraade: Frostline

Frostline-i välikraanid ja-dušid on loodud Põhjamaade kliima jaoks ning neid saab kasutada mitmel erineval otstarbel, alates koduaiast ja puhkealadest kuni spordiväljakute ja tööstuslike rajatisteni.

Miks valida markiis oma suvekodu või maja terrassile?

Markiis on suurepärane lahendus, mis pakub terrassil päikesevarju ja privaatsust ning pikendab terrassihooaega.

Aiatööd on alanud - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Kas teadsid, et mullal ja mullal on vahe sees?

Õige koostisega mulda kasutades pakud oma taimedele justkui kindlustus. Võti peitub mullasegu humiinhapete sisalduses.

 Inspiratsiooni peaaegu hooldusvaba aia rajamiseks

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Mere puudutus“ on hea näide peaaegu hooldusvabast aiast, kus argimured iga päev kasvõi hetkeks unustada ja lihtsalt looduse ilu nautida.

Inspiratsiooni koduaia rajamiseks: lopsakas ja pikalt õitsev lilleaas

Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Harmonicum“ on hea näide koduaeda sobivast lilleaia tüüpi aiast. Näidisaed pälvis isegi 3 rahvusvahelist tunnustust.

Eksperiment: mida lapsed mänguväljakutel päriselt kasutavad

Selgus, et köitvaimad mänguväljakud on need, mis pakuvad võimalusi ühisteks tegevusteks ja mängudeks sõprade või vanematega ning kus on mõeldud ka täiskasvanute peale.

Linnaaia kujunduses on aktuaalsed kõrgpeenrad, söödavad taimed ja seened

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 võiduaed „Söödav Summ“ on hea näide linnaaiast, mis sobiks hästi väikeste lastega peredele.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Kuidas luua igava hekimüüri asemel aeda kaunis kooslus?

Heki puhul on oluline nii kõrgus kui laius. Kõrguse poolest on kõige lihtsam hooldada kuni 1,4 m kõrgust hekki.

2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Muruhooldus uuel tasemel - Stiga autonoomne kaablivaba robotniiduk

2023. kevadel tuli müüki täiesti uus Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada.

Kas ja miks panna oma aeda aprikoosipuu või virsikupuu?

Kellele meeldivad ploomid ja murelid rohkem kui õunad, selle jaoks on kindlasti ka aprikoosi- ja virsikupuud väga sobiv valik.

Multši kasutamine tarbeaias

Multši kasutamine tarbeaias parandab mulla viljakust, kastmise vajadust ja ka köögiviljade ning taimede maitset. Kõige ideaalsem on lehtpuuhake.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

3D mudel on realistlik, inimesele arusaadavalt visualiseeritud näidis, mis aitab aeda ette kujutada ja seal viibimist tunnetada.

Põhjamaade jaoks loodud õuevalgustid – Norlys

Õuevalgustite paigaldamine nõuab põhjalikku eeltööd ja detailset planeerimist aga selle kõige juures on peategelaseks siiski valgustid.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

5 põhjust, miks sügisel püsikuid ja kõrrelisi mitte maha lõigata

Osasid püsikuid ja kõrrelisi ei tohi sügisel maha lõigata, sest see mõjutab nende talvekindlust. Need on krüsanteemid, monardad, heleeniumid, hiina siidpöörised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Naantali elamumessil jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Aiamööbli valimine nõuab hästi läbimõeldud lähenemist!

Kui soovite, et teie õuemööbel näeks aastaid täiesti uus välja, valige alumiinium või roostevaba teras ja UV-kiirgusele vastupidav plast.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Kivimüürid võimaldavad luua sujuvaid üleminekuid eri aiaosade vahel, struktureerides õueruumi ja energiavoogu. Samuti on müürikivid asendamatud kaldega pinnase planeerimisel.

Ära kuluta oma vähest vaba aega taimede ise kastmiseks

Terrazzo Drip on Claberi ise kastmise ehk tilkkastmissüsteemi stardikomplekt sobib ideaalselt kuni 50 taime kastmiseks nii kasvuhoones, terrassil kui ka avamaal.

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks oaasiks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehituse valikus erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Välikäimla - praktiline igas maakodus

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi puidust käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Soome elamumess muljed: Lohja 2021

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Modernse koduaia püsilillepeenar: õpetus, näidisplaan, taimede nimekiri

Modernse aia kujundamine. Püsilillepeenra rajamise õpetus koos istutusplaani ja taimede nimekirja ning kogustega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Aia kujundamine! Okas- või elupuuheki istutamine ja selle ette taimepeenra rajamine. Heki õige kõrguse ja taimede valimine.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube