Hooldusvaba aeda ei ole olemas, küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt.
Fotograaf Sigrid Absaloni aed Tahkurannas – siia jagub värvirõõmu igaks aastaajaks.
Aiakujundaja Maria Palusalu soovitab püsilillepeenarde rajamist alustada põhjalikust plaanist.
Kõik algab aiaplaanist. Maastikuarhitekt Ülle Grišakov soovitab aiakujundust alustada põhjalikust analüüsist, mida soovitakse aias teha ja kuidas seda kasutada.
Helga Taimeaia omaniku Ülli-Riina Sildniku sõnul on varjutaimed väga põnev teema, sest neid leidub nii niiskesse kui kuiva kasvukohta ja eri mullatüüpidele sobivaid.
Parim valik keskkonnale, tervisele, rahakotile ja taimedele on isevalmistatud orgaaniline väetis.
Hea emotsiooniga aias on olemas nii muruplats, veesilm, madalamad taimed silmailuks ja kõrgemad vormid turvatunde tekitamiseks.
Taimede internetist ostmisel peab üsna ettevaatlik olema, sest nii ei saa kunagi kindel olla, kas taim ikka vastab lubatud kirjeldusele.
Et oma toidulauale uute maitseelamustega särtsu anda, võib julgelt katsetada mitmesuguste maitsetaimede kasvatamist nii aknalaual kui ka peenras.
Kui rohenäpp soovib aeda tugevat ja kena roositaime, siis tasub istutamisel jälgida mõnd väikest, kuid olulist nüanssi.
Istutushooaja vältel kerkivad sageli üles küsimused väetamisest: kas väetada? Millega väetada? Kuidas ja kui palju peaks väetama?
Eakamas aias kujuneb tahes või tahtmata puudealuseid alasid, mis aegapidi laokile kipuvad jääma, sest perenaise arvates "seal ju ei kasva midagi!
Iga aiapidaja ja lillekasvataja teab, kui oluline on, et muld oleks hea.
Rõdusid ja terrasse saab õdusamaks muuta, kui istutame pottidesse, amplitesse, lille- või rõdukastidesse erinevaid taimi.
Paljud uue aia omanikud seisavad küsimuse ees, kuidas endale taimi (istikuid) koduaeda valida ning mida jälgida ostu sooritades.
Pealt näha nii lihtne ja tagasihoidlik aianurgake peidab endas piiritut ilu - leia lihtsalt aega seda näha ja tunda.
Teadlased on põhjalikult analüüsinud paljude taimede keemilist koostist, tänu sellele on täpselt doseeritud kaasaegsete rohtude raviomadused.
Istutusauk kaeva diameetriga 40cm ja sügavus ka ca 40cm. Pealmine mullakiht sega läbi istutusmullaga suhtes 1:1.