Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

EKSPERDI NÕUANNE
Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Kivi oli, on ja jääb alati ehituses üheks olulisemaks baasmaterjaliks, millega saavutatakse rajatiste kestvus ja vastupidavus. Nagu kivi kasutustrendid aja jooksul muutuvad ja arenevad, leiab kivi igas stiilis oma väärilise koha.

Erinevad kivimüürid on aiakujunduses juba peaaegu sama aktuaalsed kui sillutised ja erinevad teed. Eri kõrgusega pinnase planeerimisel on müürid lausa asendamatud, pakkudes lisaefekti nii peenarde, trepi kui ka terrassi ilmestamiseks. 
 

Müürikivide abil luuakse sujuvaid üleminekud

Müürikivide abil luuakse aia eri osade sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi kui ka energia voolu. Samuti on müürid abiks, et piiritleda aeda tänava poolt.

Tänapäeval ehitatakse maju aina keerulisematele kruntidele. Näiteks kallakule ehitatud krundil lihtsustavad just erinevad müürid olulisel määral pinnase planeerimist ja aiakujundust. Kaldeid ja eri tasandeid osavalt ära kasutades luuakse efektne astmeline aiakujundus. Veel lugemist: Kuidas rajada aiakujundust künklikule pinnasele ja Ilus koduaed on eluruumi pikendus.

Üks võimalus on kasutada müürikive kõrgemate müüride tegemiseks. Näiteks istumiskõrgune müür täidab aias nii praktilist kui esteetilist ülesannet. Ühelt poolt on sellel mugav istuda, aga miks mitte samal ajal ka taimi hooldada, teisalt on müür silmale kaunis vaadata. Samuti aitab sobivate kõrgemate püsilillede või -taimedega kaetud kõrgendatud peenar või istutusala varjata sisehoovi võõraste pilkude eest. 

Astmeline kujundus kaldega krundil. Istumiskõrgune müür täidab aias ja terrassil nii praktilist kui esteetilist ülesannet
Astmeline kujundus kaldega krundil. Istumiskõrgune müür täidab aias ja terrassil nii praktilist kui esteetilist ülesannet

Aiakujunduse oluline osa on kahtlemata valgustusel, mis toob aia ilu ka pimedal ajal esile. Kivimüüride eraldi välja valgustamine annab aiale juurde nii hubasust kui lihtsustab pimedal ajal liikumist.

Mõnede müürikividega saab kaasa osta ka müüriga sobituvaid integreeritavaid valgusteid. Tasub teada, et juhul kui on soov valgusteid kasutada, tuleks juba müüri planeerimisel arvestada elektrikaablite paigaldusega. Veel lugemist: Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Integreeritud valguslahendusega Paasikko müürikividest müür
Integreeritud valguslahendusega Paasikko müürikividest müür

Populaarsed on looduskivi imitatsioonid

Soome suurtootja Rudus on tuntud oma laia ja ainulaadse sillutus-, ääre- ja müürikivide valiku poolest, mille mustrid, värvid ja pinnastruktuurid omavahel hästi sobivad. Ruduse kivid on kõrge graniitkillustiku sisalduse tõttu väga vastupidavad ja näevad looduskiviga sarnased välja. Seepärast on Rudus oma valdkonnas populaarne ja suunanäitajaks ka Eesti turul.  

Eestlane eelistab müürina aiakujunduses põhiliselt paekivi. Alternatiivina pakub Ruduse oma valikust selleks müürikivi Rustikko, mis on looduskivi tõetruu imitatsioon. Rustiko kui betoonkivi on oluliselt vasupidavam ja kergesti paigaldatavam kui paekivi.

Teine kasvav suund on nn modernne disainikeel ehk lihtsa ja ajatu välimusega müürikivid. Näiteks korrapärase ja puhta visuaaliga Paasikko kivi. Elava murtud kivipinnaga Muurikko, millega saab muuhulgas rajada kaarjaid aiamüüre. Efektset rustikaalset pinnaviimistlust võimaldav Antikko tekitab jõulise ja massiivse aiaelemendi mulje. Paasikkoga saab teha ka ilusa ilmastikukindla istumiskoha Betonipenkki. See on müügil komplektina ja lihtsalt kokkupandavana.

Müürikivide paigaldus on lihtsam kui arvad!  

Müürikivide paigaldus on väga lihtne. Kivid asetatakse eelnevalt ette valmistatud pinnasel lihtsalt üksteise peale nagu Lego klotsid ja vahele läheb kiviliim. Igati jõukohane töö ka mittespetsialistile. Tulemuseks on vastupidav ja kaunis kivimüür, mis kestab aastaid. See on Ruduse betoonist müürikivide suur eelis tavalise looduskivi ees, mille kokku sobitamine on omaette kunst.

Tasub teada, et üle meetri kõrgune müür vajab siiski korralikku vundamenti, et tööd ei tuleks juba esimese talve järel uuesti alustada. Alla poole meetri kõrguse müüri puhul piisab 20 cm paksusest kruusapadjast.

Müürid ja aiateed käivad käsikäes. Seega võiks kivid omavahel kokku sobida, et luua ühtlane ja harmooniline tulemus. Sarnase struktuuri ja tooniga kivid on alati kindla peale minek.

Veel lugemist: Kõnniteekivide ladumise mustrid

Uued ja unikaalsed tooted Ruduse aiateekivide valikus

Rudus tuleb igal aastal välja täiesti uute unikaalsete toodetega. Ruduse puhul on omaette väärtus see, et kõik tootegrupid ühilduvad omavahel hästi nii paigaladusviisi, struktuuri kui tooni poolest.

Istumis- ja piirdekivi Beissi - uudne ja efektne linnaruumi sisustuselement.Beissi on kaasaegse viimistlusega istumis- ja piirdekivi, mis toob linnaruumi juurde mugavust ja turvalisust. Beiss kivisarja abil luuakse tänavakeskkonda nn elu: kohtumispaigad täiskasvanutele keskkonna nautimiseks ning lastele mängimiseks. Väikeste haljasalade integreerimine linna elukeskkonda loob väärtusliku sideme loodusega.

Kartano nupukivi - uudse antiikse profileeritud pinnaga pruuni, halli, musta ja liivapruuni varjundiga kivi.Mõisastiilis Kartano nupukivi on traditsioonilisest mõisakivist lühem (mõõdud 207x137 mm, paksus 60 mm). Kivi on saadaval ilma faasita ja antiikse pinnatöötlusega. Antiikne välimus on saavutatud pinna kulutamise ja tahumise teel, et see näeks välja kulunud, lohkude ja muhkudega. Kive on lihtne paigaldada, vahed jäävad automaatselt ühtlased. Antiikne pind sobib suurepäraselt vanadesse hoovidesse, aga loob ka unikaalset efekti kaasaegsesse õueatmosfääri.

Antiikviimistlusega Torino sillutuskivi - justkui loodusvärvides vanutatud antiik.

Torino sillutuskivid aitavad saavutada efektse lahenduse, mis on ühtviisi nii klassikaline kui modernne. Rustikaalse ja profileeritud (krobelise) pinnastruktuuriga Torino kive valmistatakse erivärviliste varjunditega.

Kartano plankkivi loob uudseid pilkupüüdvaid lahendusi.

Kartano plank on pika kujuga minimalistlik betoonkivi, mis sobib hästi erinevate mustrite loomiseks nii klassikalise kui modernne disainikeelega aedades. Kivi on saadaval ka eksklusiivse liivapritsitud kareda pinnaga (must, valge, hall).

Rudus OY müüri ja sillutuskivide kataloog 2023

Ruduse lahendused Soomes Naantalis elamumessil 2022

A: Inkodu.ee

 

Seotud ettevõte:
Logo - RUDUS AS sillutuskivide, betooni ja graniitkillustiku müük
Valukoja 8, 11415 Tallinn, Harjumaa
+372 634 9560

RUDUS AS-i põhitegevuseks on betooni ja graniitkillustiku müük. Samuti Premium klassi betoon sillutuskivide, liimitavate äärekivide ning graniidist sillutus- ja äärekivide müük jpm.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

Näited vigadest, mida aiaplaani 3D mudeldamine aitab vältida!

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Modernse koduaia püsilillepeenar: õpetus, näidisplaan, taimede nimekiri ja kogused

Modernse aia kujundamine. Püsilillepeenra rajamise õpetus koos istutusplaani ja taimede nimekirja ning kogustega.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Kuidas rajada aiakujundust künklikule pinnasele?

Hea tahtmise korral saab kallakul asuvale krundile luua erineva funktsiooniga alad nagu mänguplats või puhkenurk-grilliala. Pinnase planeerimine!

Kvaliteetsed terrassiõlid ja fassaadivärvid eriti hea hinnaga!

Tavaliselt on fassaadivärvi hind ligikaudu kuni 140 eurot purgi kohta koos toonimisega. Kuid Karl Bilderi kampaania ajal on selle värvi hind koos toonisega vaid 96 eurot.

Terrassi ehitamine: olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi planeerimine algab asukoha valikust. Terrassi ehituse maksumus on keskmiselt 100€/m²

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Muruhooldus uuel tasemel - Stiga autonoomne kaablivaba robotniiduk

2023. kevadel tuli müüki täiesti uus Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Kas ja miks panna oma aeda aprikoosipuu või virsikupuu?

Kellele meeldivad ploomid ja murelid rohkem kui õunad, selle jaoks on kindlasti ka aprikoosi- ja virsikupuud väga sobiv valik.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Miks on markiis must-have toode sinu majas või suvekodus?

See lihtsalt hooldatav varikatus (markiis) kaitseb sind heitliku ilma eest ja nii ei pea kauaoodatud koosviibimine õdusal terrassil edasi lükkuma.

2023. aastal toimub Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Tallinna linn kutsub osa võtma Tallinna aiakujunduse võistlusest "Linn ja loodus käsikäes"

Aiakunsti au sees hoidmisega rõhutame Tallinna kaunist ja looduslikku poolt veelgi ning saame seda rikastada.

Toatäis inspiratsiooni algavaks terrassihooajaks Home&you-st

Just nüüd on ideaalne aeg valmistuda terrassihooajaks. Home&you soovitab seal meeldivat õhkkonda loomiseks valida kauni laudlina, nõud, tekstiilid ja kaunistused.

Tartu Ülikooli Kliinikumi uus hoone - meditsiini ja ehitustehnoloogiliste lahenduste tippsaavutus

Selline kriitilise tähtsusega objekt nagu Tartu Ülikooli Kliinikumi ehitusprojekt on kahtlemata suur väljakutse iga ehitaja jaoks. Tehnilised lahendused peavad olema tipptasemel ja erinõuded kehtivad ka kõikidele kasutatavatele materjalidele.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

Biolani minikasvuhoone lihtsustab istikute ettekasvatamist

Kurgi, kõrvitsa ja suhkrumaisi seemikute kasvuperiood on vaid 3–4 nädalat, seega tuleks avamaale istutatavate istikute ettekasvatamist alustada alles mai alguses.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Seemnete külvamise õpetus

Veebruarist aprillini on hea aeg külvata taimi, mille kasvuaeg on pikem. Kiire kasvuga köögiviljad, nt kõrvitsad külvatakse alles mais.

Põhjamaade jaoks loodud õuevalgustid – Norlys

Õuevalgustite paigaldamine nõuab põhjalikku eeltööd ja detailset planeerimist aga selle kõige juures on peategelaseks siiski valgustid.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele, lubade taotlemine oluliselt kiirem.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga siiski duši all käimist nautida?

Tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga duši all käimist siiski nautida? Need lihtsad muudatused vannitoas mõjuvad hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Tartu Karl Bilder esinduses uus 1500 m2 puiduladu nüüd avatud

Karl Bilder esinduses on avatud uus 1500 m2 puiduladu. Lai valik puitmaterjali: sae- ja höövelmaterjal, puitlaast ja puitkiud plaadid, liimpuit, terrassilauad jpm.

Timbermore tammepuidust siseuksed: kvaliteetne ja vastupidav lahendus

Timbermore tammepuidust siseuksed on saadaval mitmekülgse disainide ja värvi valikuga.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

Olemas on 2 tüüpi veepumpasid: tavaline veepump ehk veeautomaat ja puurkaevupump. Kuidas valida veepumpa? Pumba võiks alata pumba graafikuga tutvumisest.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Mitmefunktsioonilised laeliistud: standardliist, valgustusliist, kardinapuuliist

Universaalseid laeliiste (dekoorliiste) saab kinnitada seina kolmel erineval moel: standardliistuna, valgustusliistuna (kinnitus seina külge) või kardinapuuliistuna (kinnitus lae külge).

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

5 põhjust, miks sügisel püsikuid ja kõrrelisi mitte maha lõigata

Osasid püsikuid ja kõrrelisi ei tohi sügisel maha lõigata, sest see mõjutab nende talvekindlust. Need on krüsanteemid, monardad, heleeniumid, hiina siidpöörised.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Väikese vannitoa sisekujundus: kuidas planeerida ja viimistleda?

Nõuandeid väikese vannitoa remondiprotsessi nõustamisel jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Külmumiskindlad aiakraanid FM Mattsson, MORA ja FROSTLINE

Meil on pakkuda külmumiskindel aiakraan soojale ja külmale veele. Saate autot pesta, basseini täita või kausutada aiadušši soovitud temperatuuriga.

Plaanid osta renoveeritud korteri? Ehitusvead annavad märku ajaga!

Kui renoveeritud korteri puhul mõni süsteem on ülekäte lahendatud, näiteks sansõlm, kipub küsitavaid lahendusi esinema ka mujal korteris. 7 aastat on aeg, mil oluliste varjatud puuduste ilmnemisel vastutab müüja!

Kuidas valida interjööri stiiliga sobivad lülitid ja pistikupesad?

Nõuandeid, kuidas lüliteid ja pistikupesasid valida ja miks eelistada tuntud tootjate kvaliteettooteid, jagab Silmani Elektri turundusjuht Kaire Amelin.

Ära kuluta oma vähest vaba aega taimede ise kastmiseks

Terrazzo Drip on Claberi ise kastmise ehk tilkkastmissüsteemi stardikomplekt sobib ideaalselt kuni 50 taime kastmiseks nii kasvuhoones, terrassil kui ka avamaal.

CAMO LEVER - abimees terrassi paigaldajale

CAMO LEVER sirgendab ja lukustab terrassilauad paigale. CAMO PRO-NB terrassilaudade naeluti peidab kruvid.

6 nõuannet, mis aitavad leida oma unistuste rõdu

Paljude koduostjate soovide nimekirjas on rõdu, millel saaks pere ja sõprade õues olemist nautida.

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

ESSVE Edgefast - 5 korda kiirem terrassilaudade paigaldamise meetod!

Uus süsteem terrassilaudade paigaldamiseks.Terrassilauad fikseeritakse peidetult. Kinnitusjäljed ei jää terrassi pinnal nähtavale ega teki teravaid puidukilde.

Keraamiliste plaatide värvimine: 12 lihtsat sammu

Keraamiliste plaatide värvimine on teema, mis kodu kujundamisel järjest populaarsust kogub. See on lihtne ja taskukohane viis põrand või seinad stiilseks muuta.

Gaasikatla väljavahetamine ja hübriidlahenduste võimalused

Gaasikatla väljavahetamine, täpsemalt hüübriid küttelahenduse loomine õhk-vesi soojuspumba lisamisega, maksab 200 m² eramaja puhul ca 8000 €.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Korter paneelmajas. Milliste probleemidega tuleb arvestada?

Kinnisvara ostueelse kontrolli teenus aitab need nii järelturukorteri kui uusarenduse korteri puhul tuvastada.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube