Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

2022-07-08
Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Kivi oli, on ja jääb alati ehituses üheks olulisemaks baasmaterjaliks, millega saavutatakse rajatiste kestvus ja vastupidavus. Nagu kivi kasutustrendid aja jooksul muutuvad ja arenevad, leiab kivi igas stiilis oma väärilise koha.

Erinevad kivimüürid on aiakujunduses juba peaaegu sama aktuaalsed kui sillutised ja erinevad teed. Eri kõrgusega pinnase planeerimisel on müürid lausa asendamatud, pakkudes lisaefekti nii peenarde, trepi kui ka terrassi ilmestamiseks. 
 

Müürikivide abil luuakse sujuvaid üleminekud

Müürikivide abil luuakse aia eri osade sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi kui ka energia voolu. Samuti on müürid abiks, et piiritleda aeda tänava poolt.

Tänapäeval ehitatakse maju aina keerulisematele kruntidele. Näiteks kallakule ehitatud krundil lihtsustavad just erinevad müürid olulisel määral pinnase planeerimist ja aiakujundust. Kaldeid ja eri tasandeid osavalt ära kasutades luuakse efektne astmeline aiakujundus. Veel lugemist: Kuidas rajada aiakujundust künklikule pinnasele ja Ilus koduaed on eluruumi pikendus.

Üks võimalus on kasutada müürikive kõrgemate müüride tegemiseks. Näiteks istumiskõrgune müür täidab aias nii praktilist kui esteetilist ülesannet. Ühelt poolt on sellel mugav istuda, aga miks mitte samal ajal ka taimi hooldada, teisalt on müür silmale kaunis vaadata. Samuti aitab sobivate kõrgemate püsilillede või -taimedega kaetud kõrgendatud peenar või istutusala varjata sisehoovi võõraste pilkude eest. 

Astmeline kujundus kaldega krundil. Istumiskõrgune müür täidab aias ja terrassil nii praktilist kui esteetilist ülesannet
Astmeline kujundus kaldega krundil. Istumiskõrgune müür täidab aias ja terrassil nii praktilist kui esteetilist ülesannet

Aiakujunduse oluline osa on kahtlemata valgustusel, mis toob aia ilu ka pimedal ajal esile. Kivimüüride eraldi välja valgustamine annab aiale juurde nii hubasust kui lihtsustab pimedal ajal liikumist.

Mõnede müürikividega saab kaasa osta ka müüriga sobituvaid integreeritavaid valgusteid. Tasub teada, et juhul kui on soov valgusteid kasutada, tuleks juba müüri planeerimisel arvestada elektrikaablite paigaldusega. Veel lugemist: Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Integreeritud valguslahendusega Paasikko müürikividest müür
Integreeritud valguslahendusega Paasikko müürikividest müür

Populaarsed on looduskivi imitatsioonid

Soome suurtootja Rudus on tuntud oma laia ja ainulaadse sillutus-, ääre- ja müürikivide valiku poolest, mille mustrid, värvid ja pinnastruktuurid omavahel hästi sobivad. Ruduse kivid on kõrge graniitkillustiku sisalduse tõttu väga vastupidavad ja näevad looduskiviga sarnased välja. Seepärast on Rudus oma valdkonnas populaarne ja suunanäitajaks ka Eesti turul.  

Eestlane eelistab müürina aiakujunduses põhiliselt paekivi. Alternatiivina pakub Ruduse oma valikust selleks müürikivi Rustikko, mis on looduskivi tõetruu imitatsioon. Rustiko kui betoonkivi on oluliselt vasupidavam ja kergesti paigaldatavam kui paekivi.

Teine kasvav suund on nn modernne disainikeel ehk lihtsa ja ajatu välimusega müürikivid. Näiteks korrapärase ja puhta visuaaliga Paasikko kivi. Elava murtud kivipinnaga Muurikko, millega saab muuhulgas rajada kaarjaid aiamüüre. Efektset rustikaalset pinnaviimistlust võimaldav Antikko tekitab jõulise ja massiivse aiaelemendi mulje. Paasikkoga saab teha ka ilusa ilmastikukindla istumiskoha Betonipenkki. See on müügil komplektina ja lihtsalt kokkupandavana.

Müürikivide paigaldus on lihtsam kui arvad!  

Müürikivide paigaldus on väga lihtne. Kivid asetatakse eelnevalt ette valmistatud pinnasel lihtsalt üksteise peale nagu Lego klotsid ja vahele läheb kiviliim. Igati jõukohane töö ka mittespetsialistile. Tulemuseks on vastupidav ja kaunis kivimüür, mis kestab aastaid. See on Ruduse betoonist müürikivide suur eelis tavalise looduskivi ees, mille kokku sobitamine on omaette kunst.

Tasub teada, et üle meetri kõrgune müür vajab siiski korralikku vundamenti, et tööd ei tuleks juba esimese talve järel uuesti alustada. Alla poole meetri kõrguse müüri puhul piisab 20 cm paksusest kruusapadjast.

Müürid ja aiateed käivad käsikäes. Seega võiks kivid omavahel kokku sobida, et luua ühtlane ja harmooniline tulemus. Sarnase struktuuri ja tooniga kivid on alati kindla peale minek.

Veel lugemist: Kõnniteekivide ladumise mustrid

Uued ja unikaalsed tooted Ruduse aiateekivide valikus

Rudus tuleb igal aastal välja täiesti uute unikaalsete toodetega. Ruduse puhul on omaette väärtus see, et kõik tootegrupid ühilduvad omavahel hästi nii paigaladusviisi, struktuuri kui tooni poolest.

Istumis- ja piirdekivi Beissi - uudne ja efektne linnaruumi sisustuselement.Beissi on kaasaegse viimistlusega istumis- ja piirdekivi, mis toob linnaruumi juurde mugavust ja turvalisust. Beiss kivisarja abil luuakse tänavakeskkonda nn elu: kohtumispaigad täiskasvanutele keskkonna nautimiseks ning lastele mängimiseks. Väikeste haljasalade integreerimine linna elukeskkonda loob väärtusliku sideme loodusega.

Kartano nupukivi - uudse antiikse profileeritud pinnaga pruuni, halli, musta ja liivapruuni varjundiga kivi.Mõisastiilis Kartano nupukivi on traditsioonilisest mõisakivist lühem (mõõdud 207x137 mm, paksus 60 mm). Kivi on saadaval ilma faasita ja antiikse pinnatöötlusega. Antiikne välimus on saavutatud pinna kulutamise ja tahumise teel, et see näeks välja kulunud, lohkude ja muhkudega. Kive on lihtne paigaldada, vahed jäävad automaatselt ühtlased. Antiikne pind sobib suurepäraselt vanadesse hoovidesse, aga loob ka unikaalset efekti kaasaegsesse õueatmosfääri.

Antiikviimistlusega Torino sillutuskivi - justkui loodusvärvides vanutatud antiik.

Torino sillutuskivid aitavad saavutada efektse lahenduse, mis on ühtviisi nii klassikaline kui modernne. Rustikaalse ja profileeritud (krobelise) pinnastruktuuriga Torino kive valmistatakse erivärviliste varjunditega.

Kartano plankkivi loob uudseid pilkupüüdvaid lahendusi.

Kartano plank on pika kujuga minimalistlik betoonkivi, mis sobib hästi erinevate mustrite loomiseks nii klassikalise kui modernne disainikeelega aedades. Kivi on saadaval ka eksklusiivse liivapritsitud kareda pinnaga (must, valge, hall).

Lisainfot küsi Rudus Eesti esindusest.

Rudus OY müüri ja sillutuskivide kataloog 2022

Ruduse lahendused Soomes Naantalis elamumessil 2022

A: Inkodu.ee

 

 


 

 

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Modernse aia püsilillepeenar: õpetus, näidisplaan, taimede nimekiri ja kogused

Modernse aia kujundamine. Püsilillepeenra rajamise õpetus koos istutusplaani ja taimede nimekirja ning kogustega.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Põnevad diagonaalid modernses aiakujunduses

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Kas teha aiaplaan ise või tellida?

Kogenud aiakujundaja Pille-Riin Villem soovitab alustuseks langetada otsus, kas teha aiaplaan ise või tellida spetsialistilt (maastikuarhitektilt-aiakujundajalt).

Kuidas rajada aiakujundust künklikule pinnasele?

Hea tahtmise korral saab kallakul asuvale krundile luua erineva funktsiooniga alad nagu mänguplats või puhkenurk-grilliala. Pinnase planeerimine!

Lemmikloomanädal Gardesti keskuses 26.09-02.10.2022

Ideaalne võimalus tulla ja nautida kvaliteetaeda enda pere, sõprade ja lemmikloomaga ühel vahval orienteerumisel!

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Gardesti lillesibulate valikust leiab palju uusi põnevaid sorte

Täienenud on tulpide, nartsisside, püvilillede, hüatsintide, krookuste ja laukude valik, lisandunud on sillad, kirgaslilled, puškiiniad.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Väikese vannitoa sisekujundus: kuidas planeerida ja viimistleda?

Nõuandeid väikese vannitoa remondiprotsessi nõustamisel jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Aiamööbli valimine nõuab hästi läbimõeldud lähenemist!

Kui soovite, et teie õuemööbel näeks aastaid täiesti uus välja, valige alumiinium või roostevaba teras ja UV-kiirgusele vastupidav plast.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Külmumiskindlad aiakraanid FM Mattsson, MORA ja FROSTLINE

Meil on pakkuda külmumiskindel aiakraan soojale ja külmale veele. Saate autot pesta, basseini täita või kausutada aiadušši soovitud temperatuuriga.

Klaasist aiamaja Domelor - suurepärane valik igas suuruses koduaeda

Domelor klaasist aiamaja on ainulaadne näide inseneritööst, mida saab muuta kõigeks - väliköök, grillmaja, talveaed, klaasist aiapaviljon, terrass või välikontor.

Täispuhutav bassein ja teised ägedad aialahendused

Täispuhutav bassein, mugav aiamööbel ja mitmed teised lihtsad lahendused toovad suviselt mõnusa äraolemise koju kätte.

Kuidas valida interjööri stiiliga sobivad lülitid ja pistikupesad?

Nõuandeid, kuidas lüliteid ja pistikupesasid valida ja miks eelistada tuntud tootjate kvaliteettooteid, jagab Silmani Elektri turundusjuht Kaire Amelin.

Viis trendi selleks välihooajaks

Taimed muudavad rõdud ja terrassid elavamaks. Moes on erinevates suurustes, materjalides ja stiilides lillepottide ning taimekastide kombineerimine.

Ära kuluta oma vähest vaba aega taimede ise kastmiseks

Terrazzo Drip on Claberi tilkkastmissüsteemi stardikomplekt sobib ideaalselt kuni 50 taime kastmiseks nii kasvuhoones, terrassil kui ka avamaal.

CAMO LEVER - abimees terrassi paigaldajale

CAMO LEVER sirgendab ja lukustab terrassilauad paigale. CAMO PRO-NB terrassilaudade naeluti peidab kruvid.

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

ESSVE Edgefast - 5 korda kiirem terrassilaudade paigaldamise meetod!

Uus süsteem terrassilaudade paigaldamiseks.Terrassilauad fikseeritakse peidetult. Kinnitusjäljed ei jää terrassi pinnal nähtavale ega teki teravaid puidukilde.

Keraamiliste plaatide värvimine: 12 lihtsat sammu

Keraamiliste plaatide värvimine on teema, mis kodu kujundamisel järjest populaarsust kogub. See on lihtne ja taskukohane viis põrand või seinad stiilseks muuta.

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus-murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Sadolin Easy Care ja Ambiance värvid - ülim kulumiskindlus ja plekikaitse!

EasyCare Kitchen&Bathroom on niiskuskindel matt seina-ja laevärv, mis on rasvaplekkide, niiskuse ja hallituse kindel. Revolutsiooniline mustust hülgavale tehnoloogial!

ALUTHERMO tagasipeegelduv soojustusmaterjal aitab energiat kokku hoida

Aluthermo Quattro ekstraõhuke (10 mm) isolatsioonimaterjal sobid ideaalselt valatava põranda, seina, lae ja katuse soojustustöödeks. U = 0,175w/m2 K. Parim hind Eestis - Metalplast!

KÜSI NÕU: ahjud, kaminad, pliidi, korstnad

Siin saab küsida tasuta nõu pottsepalt ja korstnapühkijalt kõikvõimalike ahjusid, kaminaid, pliite ja korstnaid puudutavate teemadega kohta.

Bauroc videopodcasti 8-osaline sari: kivimaja ehitamine

Tasub kuulata kui kivimaja ehitamine on teemakorras. Esimese osa teemaks olid päris uue kodu erinevad valikud, teises projekteerimisega ja ehitusloa taotlemisega seotud teemad.

Peidetud raamiga seinasisene lükanduks Ermetika

Peidetud raamiga seinasisesel lükanduksel pole näha ei lenge ega ka liiste, ainult seinaga samas viimistluses vormistatud ava.

Betoonist trepikatteplaadid - libisemiskindel ja vastupidav lahendus!

Kuidas trepimademeplaate paigaldada? Uue trepi ehitus ja olemasoleva trepi renoveerimine. Betoonist trepiplaadi valimine.

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Aia kujundamine! Okas- või elupuuheki istutamine ja selle ette taimepeenra rajamine. Heki õige kõrguse ja taimede valimine.

Kuidas valida soojaveeboilerit?

Soovitame eelistada kaitstud ehk kinnise küttekehaga soojaveeboilerit, mis on vertikaalselt paigutatav. Veeboileri märgis A++ ei ole kõige olulisem näitaja!

Ahju ja kamina viimistlemine: kuidas ja millega seda teha?

Ahju ja kamina viimistlemiseks sobivad hästi looduslikud savi ja lubja baasil viimistlusmaterjalid. Tadelakt on täiesti kuumakindel ja praktiliselt hooldusvaba.

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Woodmood – unikaalsed põrandalauad ja seinalauad

Sisevoodrilaud Dragon on põnevalt reljeefse ja põletatud pinna taolise efektiga ja Arktik põrandalauad loomulikult kulunud välimuse ja dekoratiivse puidumustriga.

GoldenTile keraamilised plaadid – kvaliteet mõistliku hinnaga!

GoldenTile keraamilised plaadid pakuvad tõelist valikuvabadust interjööri kujundamiseks. Plaadipood.

Lamekatuse ehitus: kas valida bituumen- või plastrullmaterjal?

Bituumenrullmaterjal on lamekatusel vastupidavam ootamatutele kahjustustele ja seda on lihtne parandada. Kõndimiseks on parem plastrullmaterjal. Murukatuse valimine!

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

Lõikelaiuse vaatamine on akuga muruniiduki valimisel oluline kaalutlus, kuna selle suurus sõltub sellest, kui hästi see teie aiaga töötab.

Fiskarsi uued istutustööriistad säästavad seljavalust

Xact ergonoomilist lillesibulate istutit kasutatakse püstiasendis, mis tähendab, et see hoiab selja- ja põlvevalu aednikust eemal.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, saunamajale või juubeliks?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Uued krohvisegud ja krohvisegude koguste kalkulaator

Bauroc tõi turule KROHVISÜSTEEMi, mis sisaldab nii sise- kui ka välisviimistluseks sobivaid krohvisegusid. Tootekoguste hindamiseks on olemas kalkulaator.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Pundunud puitparkett - probleemi põhjused ja lahendused

Praod puitparketis. Kõikide nende põhjuste taga on enamasti õhuniiskus ja temperatuur.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas saada muru samblavabaks?

Sambla tõrjeks tuleb likvideerida tema tekkepõhjused. Ainult väljakraapimine sambla levikut ei piira. Kui põhjust ei likvideerita, ilmub sammal kohe tagasi.

Kasutusloa dokumentatsiooni tegemine peab algama ehituse algjärgus

Kasutusloa taotlemiseks on vaja esitada mitmeid dokumente, millest osad on väga spetsiifiliselt seotud geodeesia ehk maa mõõdistamise valdkonnaga.

Puitparketi valimine - tasub teada!

Paljud parketid tunduvad esmapilgul sarnased. Siis tuleb aga mängu nende kvaliteedi ja hinna suhe, mille puhul on määrav puidukihi paksus, vineeri kvaliteet...

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv välikäimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv välikäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kuivkäimla kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube