Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

EKSPERDI NÕUANNE
Süvisvalgustid fassaadil

Kevad ei lase ennast enam kaua oodata ja praegu on parim aeg, et hakata mõtlema, kuidas valgustada aed ning õueala. Allpool annab Light24 spetsialist nõu (väikese juhendi), mida valgustite paigaldamisel silmas pidada ja millistest etappidest võiks koosneda välisvalgustuse planeerimine.

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan

Kui sul on olemas enda krundi asendiplaan, siis on väga lihtne märkida sellele erinevad tsoonid. Paljud maastikuarhitektid alustavad samuti kinnistu visandamisega, märkides sellele välisvalgustite asukohad.

Kui asendiplaan puudub, siis piisab ühest jalutuskäigust paberi ja pliiatsiga – mida detailsem ja täpsem on joonistatud plaan, seda suuremaks abiks on see hiljem juba toiteliinide ja muude tehniliste aspektide kavandamisel.

Kuidas planeerida välisvalgustust? Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan.
Kuidas planeerida välisvalgustust? Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan.

Pane paika, kus hakkab olema välisvalgustite toiteallikas

Välisalgustite toiteallikas (madalpingetrafo) võiks paikneda majale võimalikult lähedal, varjatud kohas – peenra taga, kliimaseadme juures vms. Samas peaks see olema ka piisavalt lähedal esimestele valgustitele.

Suuremal kinnistul ühest trafost ei piisa. Iga trafo jaoks on vajalik teha eraldi visand, millele märkida konkreetse trafo juurde kuuluvad valgustid.

Välisvalgustite paiknemine kinnistul

Enne paigaldamist märgi maastikul välisvalgustite ligikaudne asukoht. Selleks võib kasutada mistahes pulki või vardaid, mida on võimalik maasse torgata.

Seejärel märgi need ka oma visandile, pane kirja valgustite tüübid ning nende kinnitusviis (maasse kaevatav, betoonalusel vms).

Kinnistul liikudes tee ka ligikaudsed mõõtmised, et oleks teada valgustite vaheline vahemaa ning kaugus trafost. 

Otsusta, milline hakkab olema välisvalgustite toitesüsteem

Välisvalgustitele toite andmiseks on mitmeid võimalusi, valik sõltub suurel määral sellest, millist tüüpi valgusallikad on sinu valgustitel. Üldistatult saab välja tuua 4 erinevat toiteviisi:

Keti meetod

See meetod ühendab kõik välisvalgustid ühe ketina, esimene valgusti on ühendatud trafoga. Keti meetodi puuduseks on, et voolu pinge väheneb vahemaa kasvades. See tähendab näiteks seda, et esimese valgustini jõuab 12 volti, samas viimase valgusti pinge võib olla ainult 9 volti.

Keti lahendus sobib LED valgusallikatele, mis ei ole pingeanomaaliatele nii tundlikud. Kasuta keti meetodit, kui valgustid ei ole rühmitatud ja neid saab hõlpsasti ketti ühendada.

Keti meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
Keti meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

T-meetod

T-meetod sarnaneb keti meetodile, ainult selle erinevusega, et trafo ühendatakse keti keskele. Üldine pingekadu trafost viimase valgustini on sel juhul väiksem keti meetodil.

T-meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
T-meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

Südamiku meetod

Trafo asub keskel ja sellest hargnevad kaablid viivad iga valgustini eraldi. See on parim meetod hõõglampidele, kuna tagab võrdse pinge kõigis välisvalgustites.

Südamiku meetod ei ole aga LED-idele parim valik, kuna kaablit kulub rohkem, kui eespool mainitud meetodite puhul. See lahendus sobib eelkõige juhul, kui valgustid paiknevad gruppidena väiksemal pindalal.

Südamiku meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
Südamiku meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

Kombineeritud meetod

Kombineeritud meetod on sobivaim meetod enamiku LED-süsteemide jaoks, kuna siin on koos erinevate meetodite positiivsed omadused - säästlik kaabli kasutus, vähem ühendusi ning kiirem ja lihtsam paigaldus. Kuigi see võib tunduda esmapilgul keerulisemana, on see tegelikult lihtne lähenemine.

LED-valgustussüsteemid annavad suurema paindlikkuse – lai pingevahemik ja madal võimsus – need muudavad energiakao minimaalseks ja vähendavad muret kasutatava meetodi pärast.

Kombineeritud meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
Kombineeritud meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

Välisvalgustite paigaldamiseks vajalikud lisaseadmed

Madalpinge transformaator. See on süsteemi toiteallikaks. Ideaalis paigaldatakse see maja lähedal olevale alusele või otse konstruktsiooni külge – trafo põhi peab jääma maapinnast vähemalt 30 cm kõrgusele.

Teise võimalusena võib trafo asuda majas sees – tavaliselt keldris või garaažis. Juhtmete viimise läbi seinte võiks teostada kutseline elektrik. Kui aga soovid välisvalgustuse paigalduse ise teostada, siis võiks eelistada õues paiknevat trafot.

Valgusallikad. Valgusallikad saavad toite trafost. Valgusallikas võib olla kas sisseehitatud LED-moodul või vahetatav valgusallikas. Vahetatavate valgusallikate puhul võib kasutada nii LED- ja halogeenlampe. Halogeenide puhul tuleb jälgida pinge jaotumist nagu ülal kirjeldatud.

Kaabel. Kaabel ühendab trafo valgusallikatega. Oluline on valida kaabel, mis oma tehniliste näitajate poolest sobib välitingimustesse.

Konnektorid. Kaablite omavahel ühendamiseks ning jagamiseks tuleb kindlasti kasutada IP68 kaitseklassiga konnektoreid.

Nõuandeid, ...

kuidas välisvalgustite paigaldamisel optimaalseim tulemus saavutada

1. Selgita välja, millised on loodava valguslahenduse peamised ülesanded. Konkreetne eesmärk (näiteks valgustada sissesõiduteed) sobib hästi, et kujundada ühe piiratud ala valguslahendus, kuid kasulik oleks kohe laiemalt mõelda. Hästi planeeritud välisvalgustus saab lahendada mitmeid probleeme sinu kinnistul:

  • Ohutus. Õigesti valgustatud õueala vähendab väiksemaid komistamisi ja kukkumisi. - Turvalisus. Paha peal väljas olevad inimesed väldivad valgustatud õuealasid.
  • Silmailu. Kasuta valgust, et tuua esile maastiku või aiataimede loomulik ilu, pane valgus ja varjud enda aia jaoks tööle.
  • Elustiil. Laienda oma eluruum maja seintest väljapoole ja valgusta piirkonnad, kus armastate perega aega veeta.  
  • Säästlikkus. Eelista LED valgusallikaid, kuna need on energiasäästlikud ning kestavad kaua.

2. Jaota oma välisvalgustite paigutus tsoonideks. Näiteks esimesed valgustid trafost kuni  10 meetri raadiuses, järgmised kuni 15m raadiuses jne. Eesmärk on, et kõik ühe trafoga ühendatud valgustid oleksid trafost umbes samal kaugusel, et pingelangus, mis juhtmetes paratamatult tekib, oleks kõikide jaoks sama suur. Mida madalam on valgustite võimsus, seda rohkem on võimalik valgusteid ühte vooluringi paigaldada. Siiski ei tasu neid ühte ahelasse liiga palju panna, et võimalike rikete korral oleks lihtsam probleemi allikas tuvastada.

3. Arvuta trafoni jõudmiseks vajalik kaabli mõõt ja pikkus. Mida lühem vahemaa, seda peenema ristlõikega võib kaabel olla. Süsteemidel, millel pole vaja väga pikka kaablit (kuni 50m), võib tavaliselt kasutada 3*1,5mm  kaablit. Pikemate vahemaade korral kasuta pingelanguse vältimiseks suuremat kaablisoone ristlõiget.

4. Vali õige trafo. Arvutage oma süsteemi koguvõimsus, liites kokku kõik valgusallikate võimsused. See on sinu välisvalgustite tarbitav võimsus. Seejärel vali madalpingetrafo, mille võimsus on suurem kui tarbitud võimsus; nüüd korruta valitud trafo võimsus 0,8ga - seda põhjusel, et soovituslik on hoida vähemalt 20-protsendilist puhvrit.

Kuigi välisvalgutuse planeerimine on jõukohane ettevõtmine, on Light24 spetsialistid hea meelega valmis abistama välisvalgustite ja lisaseadmete valikul.

Nüansse, millega arvestada on omajagu – milline peaks olema valgustite võimsus, kõrgus ja kaldenurk, et need valgustaksid piisavalt, kuid ei tekitaks üleliigset valgusmüra.

Välisvalgustite valimisel tuleb meeles pidada, kus paiknevad teie aknad. Valesti valitud ja paigutatud valgusti võib hakata ebamugavalt tuppa paistma. Ka naabrite heaolu ei tohiks unustada.

Light24 e-poest leiad suures valikus erinevat tüüpi välisvalgusteid – klassikalised pargivalgustid, minimalistlikud postvalgustid ja pollarid, prožektorid puuvõrade esiletoomiseks, maa sisse torgatavad punktvalgustid madalamatele taimekooslustele jne.Kõik välisvalgustid on Light24 e-poes veebruari lõpuni -20% soodsamad.

Loe ka: Välisvalgustuse erinevad valikuvõimalused

A: E. Donner

 

 

Seotud ettevõte:
Logo - Valgustikaubamaja LIGHT24
Pärnu mnt 146, 11317 Tallinn, Harjumaa
+372 5620 0005

Light24 on õige valik kõigile, kelle päevakorras on valgustid ja lambid. Valikus on üle 100 000 erineva valgusti ja lambi. Parimad hinnad, kiired tarned.

Light + Building valgustite mess: innovatsioon tehnoloogias ja mitmekesised disainitrendid

Innovatsiooni uuemad tuuled puudutavad peamiselt valgusallikaid ja nendega seotud kontrollereid, mis lubavad reguleerida valguse võimsust, intensiivsust, värvitemperatuuri jm.

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Valguse värvitemperatuur on inimese kehale suure mõjuga

Valgustemperatuuri mõõdetakse Kelvinites. Mida kõrgem on selle näitaja number, seda erksama ja külmema valgusega tegu on.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Veesein-kaskaadkosk: uudne ja atraktiivne ruumiliigendaja

Veesein-ruumiliigendaja on nutikas neli-ühes-lahendus, mis lisaks interjööri ilmestamisele ning ruumi eraldamisele aitab ka õhku puhastada ja niisutada.

Palazzo Interiors tõi Ruukki Pärnu kontori uude ajastusse

Palazzo sisekujundajad said ülesandeks luua kogu Pärnu Ruukki kontoripinnale täiesti uus sisekujunduse kontseptsioon.

Valgustid: kuidas valida elutuppa see õige?

Elutuppa valgustite valimine sõltub väga palju ruumi suurusest ja sellest, kas elutuba on eraldi või köögiga koos.

5 põhjust, miks sügisel püsikuid ja kõrrelisi mitte maha lõigata

Osasid püsikuid ja kõrrelisi ei tohi sügisel maha lõigata, sest see mõjutab nende talvekindlust. Need on krüsanteemid, monardad, heleeniumid, hiina siidpöörised.

Noore ja aktiivse pere julgete valikutega kodu

Sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya kujundatud köögi värvilahendus oli algselt valitud rahulik ja vaoshoitud, kuid pere soovis värvi juurde lisada.

Lastetoa sisustamise 5 nippi

Lastetuba sisustades tuleks lähtuda lapse pikkusest. Väiksemate laste puhul tasub vältida maast laeni riiuleid või siis panna olulised esemed madalamale.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Külmumiskindlad aiakraanid FM Mattsson, MORA ja FROSTLINE

Meil on pakkuda külmumiskindel aiakraan soojale ja külmale veele. Saate autot pesta, basseini täita või kausutada aiadušši soovitud temperatuuriga.

Eesti disaini uus toode - lauakesega seina- ja põrandavalgusti SAXO!

4ROOMi kaks ühes meeleolu- ja lugemisvalgusti SAXO muudab eriliseks väike lauake. Metalljalg ja lauake saadaval 13-s ja kangaskuppel 40-s erinevas toonis.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Müürikivide abil luuakse aias sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi. Kaldega pinnase planeerimisel on müürikivid asendamatud.

Kuidas valida interjööri stiiliga sobivad lülitid ja pistikupesad?

Nõuandeid, kuidas lüliteid ja pistikupesasid valida ja miks eelistada tuntud tootjate kvaliteettooteid, jagab Silmani Elektri turundusjuht Kaire Amelin.

Ära kuluta oma vähest vaba aega taimede ise kastmiseks

Terrazzo Drip on Claberi ise kastmise ehk tilkkastmissüsteemi stardikomplekt sobib ideaalselt kuni 50 taime kastmiseks nii kasvuhoones, terrassil kui ka avamaal.

Unikaalne Itaalia köögimööbel ja sisustuslahendused D-SIGN stuudiost

D-sign on spetsialiseerunud lisaks sisekujundusel unikaalsele Itaalia mööbli müügile kataloogi alusel - köögid, transformer-diivanid, vannitoa- ja söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

Roheline mõtteviis sisustusmaailmas

ELKE Mööbel jagab enda sisustussalongi valikust põnevamaid ja vahest ka ootamatumaid leide, mille puhul jätkusuutlikkus on kõige olulisem märksõna.

U&K Interiors: Parim koht omanäolise sisustuse hankimiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus-murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Elustiilipood AEG & RUUM Sisustus: eristuv tootevalik ja head hinnad

Elustiilipoe valikus on moodne mööbel (diivanid, voodid, toolid, söögilauad, kummutid), valgustid, portselan, vannitoatarbed, sisustusaksessuaarid jpm.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Pingmaterjal on kaasaegne võimalus lae ja seinte viimistlemiseks sisekujunduses

Mis on pinglagi? Sisustusega sobiva pingmaterjalist lae- või seinalahenduste taha on võimalik peita kõik vajaminev ventilatsioonist valgustuseni.

Lastetoa üldvalgustust planeerides lähtu kaudvalguse põhimõttest!

Lastetoa üldvalgustuse saavutamiseks lähtu kaudvalguse põhimõttest, kus vajalik valgustase saavutatakse pindadelt peegelduva valgusega.

Suvemaja Võsul - harmoonia loob keskkonnaga arvestamine

Sisekujundaja Ulvi Raudsiku ülesandeks oli maja sisearhitektuurse lahenduse välisega kokku sidumine. Omapärane puitfassaad sobib rannaküla olustikuga.

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Aia kujundamine! Okas- või elupuuheki istutamine ja selle ette taimepeenra rajamine. Heki õige kõrguse ja taimede valimine.

Kombineeri valgusti endale ise: 4Rroomis on lai valik komponente

4Room on paindlik oma tootmises ning soovi korral on võimalik panna kokku Teie vajadustele vastav valgusti. Võimalik on ka vana lambikupli vahetus.

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Galerii: Skyline Plaza merevaatega korteri sisekujundus loob lendamise tunde

4-toalisesse merevaatega korteri sisekujunduse loomiseks said Wax Design sisekujundajad inspiratsiooni korteri asukohast Skyline Plaza nimelises majas.

Galerii: Männimetsa projekteeritud nurgeline must eramu sai julge sisu

Galerii! Meie poole pöörduti sooviga saada maja, milles kasutatakse "koledaid materjale nõnda, et tulemus jääks ilus".

Fiskarsi uued istutustööriistad säästavad seljavalust

Xact ergonoomilist lillesibulate istutit kasutatakse püstiasendis, mis tähendab, et see hoiab selja- ja põlvevalu aednikust eemal.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, saunamajale või juubeliks?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Modernse aia püsilillepeenar: õpetus, näidisplaan, taimede nimekiri ja kogused

Modernse aia kujundamine. Püsilillepeenra rajamise õpetus koos istutusplaani ja taimede nimekirja ning kogustega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Painutatud puidust valgustid uBent - ainulaadne Eesti käsitöö

uBent disainer Viljo Naarits käe all valmivad unikaalsed painutatud puidust lillekujulised käsitöövalgustid, mis on inspireeritud Eesti kevadlilledest nagu krookus, lumikelluke, ülane, sinilill.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv välikäimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv välikäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kuivkäimla kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine: Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Font Barcelona disain lülitid ja pistikupesad - ajatu disainiklassika

Font Barcelona disainib ja toodab lüliteid ja pistikupesasid, mis ühendavad endas ajatut ilu ja uusimaid tehnoloogiaid.

Moodne valgusprofiil võimaldab ruumi valgust ümber kujundada

Valgusprofiil Easy Light võimaldab valgusvälimuse muutmist lihtsalt mõne liigutusega. Need siinvalgustid ja profiil sobivad nii lakke kui seinale.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Valgusmooduliga pinglagi võimaldab luua illusioonefekte

Valgusmooduliga pinglagi ehk valguslagi loob illusioonefekti topeltprindiga, mis tuleb esile valguse muutumisega. Kuidas käib pinglae paigaldamine?

Valgustid: kuidas valida koju see õige?

Elutoa, söögitoa, magamistoa ja kodukontori valgustamise ideed.

Vannitoa valgustamine: 5 viga, mida tasuks vältida!

Vannitoa valgustamisel jägi, et ei oleks liiga vähe valgusteid, valesid lampe, ebapraktilisi lülitite asukohtasi, valede valgustite kombineerimist vannitoa värvusega...

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube