Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

EKSPERDI NÕUANNE
Rooste viimistlusega postvalgusti
Rooste viimistlusega postvalgusti

Kevad ei lase ennast enam kaua oodata ja praegu on parim aeg, et hakata mõtlema, kuidas valgustada aed ning õueala. Allpool annab Light24 spetsialist nõu (väikese juhendi), mida valgustite paigaldamisel silmas pidada ja millistest etappidest võiks koosneda välisvalgustuse planeerimine.

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan

Kui sul on olemas enda krundi asendiplaan, siis on väga lihtne märkida sellele erinevad tsoonid. Paljud maastikuarhitektid alustavad välisvalgustuse planeerimist samuti kinnistu visandamisega, märkides sellele valgustite asukohad. Kui asendiplaan puudub, siis piisab ühest jalutuskäigust paberi ja pliiatsiga – mida detailsem ja täpsem on joonistatud plaan, seda suuremaks abiks on see hiljem juba toiteliinide ja muude tehniliste aspektide kavandamisel.

Kuidas planeerida välisvalgustust? Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan.
Kuidas planeerida välisvalgustust? Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan.

Pane paika trafo asukoht

Madalpingetrafo (välisvalgustite toiteallikas) võiks paikneda majale võimalikult lähedal, varjatud kohas – peenra taga, kliimaseadme juures vms. Samas peaks see olema ka piisavalt lähedal esimestele valgustitele. Suuremal kinnistul ühest trafost ei piisa. Iga trafo jaoks on vajalik teha eraldi visand, millele märkida konkreetse trafo juurde kuuluvad välisvalgustid.

Määra välisvalgustite paiknemine kinnistul

Enne paigaldamist märgi maastikul välisvalgustite ligikaudne asukoht. Selleks võib kasutada mistahes pulki või vardaid, mida on võimalik maasse torgata. Seejärel märgi need ka oma visandile, pane kirja valgustite tüübid ning nende kinnitusviis (maa sisse kaevatav, betoonalusel vms).

Kinnistul liikudes tee ka ligikaudsed mõõtmised, et oleks teada valgustite vaheline vahemaa ning kaugus trafost. 

Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem

Välisvalgustitele toite andmiseks on mitmeid võimalusi, valik sõltub suurel määral sellest, millist tüüpi valgusallikad on sinu valgustitel. Üldistatult saab välja tuua 4 erinevat toiteviisi:

Keti meetod

See meetod ühendab kõik välisvalgustid ühe ketina, esimene valgusti on ühendatud trafoga. Keti meetodi puuduseks on, et voolu pinge väheneb vahemaa kasvades. See tähendab näiteks seda, et esimese valgustini jõuab 12 volti, samas viimase valgusti pinge võib olla ainult 9 volti.

Keti lahendus sobib LED valgusallikatele, mis ei ole pingeanomaaliatele nii tundlikud. Kasuta keti meetodit, kui valgustid ei ole rühmitatud ja neid saab hõlpsasti ketti ühendada.

Keti meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
Keti meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

T-meetod

T-meetod sarnaneb keti meetodile, ainult selle erinevusega, et trafo ühendatakse keti keskele. Üldine pingekadu trafost viimase valgustini on sel juhul väiksem keti meetodil.

T-meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
T-meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

Südamiku meetod

Trafo asub keskel ja sellest hargnevad kaablid viivad iga valgustini eraldi. See on parim meetod hõõglampidele, kuna tagab võrdse pinge kõigis välisvalgustites.

Südamiku meetod ei ole aga LED-idele parim valik, kuna kaablit kulub rohkem, kui eespool mainitud meetodite puhul. See lahendus sobib eelkõige juhul, kui valgustid paiknevad gruppidena väiksemal pindalal.

Südamiku meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
Südamiku meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

Kombineeritud meetod

Kombineeritud meetod on sobivaim meetod enamiku LED-süsteemide jaoks, kuna siin on koos erinevate meetodite positiivsed omadused - säästlik kaabli kasutus, vähem ühendusi ning kiirem ja lihtsam paigaldus. Kuigi see võib tunduda esmapilgul keerulisemana, on see tegelikult lihtne lähenemine.

LED-valgustussüsteemid annavad suurema paindlikkuse – lai pingevahemik ja madal võimsus – need muudavad energiakao minimaalseks ja vähendavad muret kasutatava meetodi pärast.

Kombineeritud meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
Kombineeritud meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

Välisvalgustite paigaldamiseks vajalikud lisaseadmed

Madalpinge transformaator. See on süsteemi toiteallikaks. Ideaalis paigaldatakse see maja lähedal olevale alusele või otse konstruktsiooni külge – trafo põhi peab jääma maapinnast vähemalt 30 cm kõrgusele.

Teise võimalusena võib trafo asuda majas sees – tavaliselt keldris või garaažis. Juhtmete viimise läbi seinte võiks teostada kutseline elektrik. Kui aga soovid välisvalgustuse paigalduse ise teostada, siis võiks eelistada õues paiknevat trafot.

Valgusallikad. Valgusallikad saavad toite trafost. Valgusallikas võib olla kas sisseehitatud LED-moodul või vahetatav valgusallikas. Vahetatavate valgusallikate puhul võib kasutada nii LED- ja halogeenlampe. Halogeenide puhul tuleb jälgida pinge jaotumist nagu ülal kirjeldatud.

Kaabel. Kaabel ühendab trafo valgusallikatega. Oluline on valida kaabel, mis oma tehniliste näitajate poolest sobib välitingimustesse.

Konnektorid. Kaablite omavahel ühendamiseks ning jagamiseks tuleb kindlasti kasutada IP68 kaitseklassiga konnektoreid.

PS! Õuevalgustite puhul on oluline jälgida IP ja IK markeeringuid – mida suuremad numbrid, seda parem kaitse. IP tähistab niiskuse ja tolmu kaitset ning IK vastupanu mehaanilisele jõule. Markeeringute tähenduse kohta saab lugeda siit: Kuidas lugeda valgusite tähiseid

Nõuandeid, ...

kuidas välisvalgustite paigaldamisel optimaalseim tulemus saavutada

1. Selgita välja, millised on loodava valguslahenduse peamised ülesanded. Konkreetne eesmärk (näiteks valgustada sissesõiduteed) sobib hästi, et kujundada ühe piiratud ala valguslahendus, kuid kasulik oleks kohe laiemalt mõelda. Hästi planeeritud välisvalgustus saab lahendada mitmeid probleeme sinu kinnistul:

  • Ohutus. Õigesti valgustatud õueala vähendab väiksemaid komistamisi ja kukkumisi. - Turvalisus. Paha peal väljas olevad inimesed väldivad valgustatud õuealasid.
  • Silmailu. Kasuta valgust, et tuua esile maastiku või aiataimede loomulik ilu, pane valgus ja varjud enda aia jaoks tööle.
  • Elustiil. Laienda oma eluruum maja seintest väljapoole ja valgusta piirkonnad, kus armastate perega aega veeta.  
  • Säästlikkus. Eelista LED valgusallikaid, kuna need on energiasäästlikud ning kestavad kaua.

2. Jaota oma välisvalgustite paigutus tsoonideks. Näiteks esimesed valgustid trafost kuni  10 meetri raadiuses, järgmised kuni 15m raadiuses jne. Eesmärk on, et kõik ühe trafoga ühendatud valgustid oleksid trafost umbes samal kaugusel, et pingelangus, mis juhtmetes paratamatult tekib, oleks kõikide jaoks sama suur. Mida madalam on valgustite võimsus, seda rohkem on võimalik valgusteid ühte vooluringi paigaldada. Siiski ei tasu neid ühte ahelasse liiga palju panna, et võimalike rikete korral oleks lihtsam probleemi allikas tuvastada.

3. Arvuta trafoni jõudmiseks vajalik kaabli mõõt ja pikkus. Mida lühem vahemaa, seda peenema ristlõikega võib kaabel olla. Süsteemidel, millel pole vaja väga pikka kaablit (kuni 50m), võib tavaliselt kasutada 3*1,5mm  kaablit. Pikemate vahemaade korral kasuta pingelanguse vältimiseks suuremat kaablisoone ristlõiget.

4. Vali õige trafo. Arvutage oma süsteemi koguvõimsus, liites kokku kõik valgusallikate võimsused. See on sinu välisvalgustite tarbitav võimsus. Seejärel vali madalpingetrafo, mille võimsus on suurem kui tarbitud võimsus; nüüd korruta valitud trafo võimsus 0,8ga - seda põhjusel, et soovituslik on hoida vähemalt 20-protsendilist puhvrit.

Kuigi välisvalgutuse planeerimine on jõukohane ettevõtmine, on Light24 spetsialistid hea meelega valmis abistama välisvalgustite ja lisaseadmete valikul.

Nüansse, millega arvestada on omajagu – milline peaks olema valgustite võimsus, kõrgus ja kaldenurk, et need valgustaksid piisavalt, kuid ei tekitaks üleliigset valgusmüra.

Välisvalgustite valimisel tuleb meeles pidada, kus paiknevad teie aknad. Valesti valitud ja paigutatud valgusti võib hakata ebamugavalt tuppa paistma. Ka naabrite heaolu ei tohiks unustada.

Light24 e-poest leiad suures valikus erinevat tüüpi välisvalgusteid – klassikalised pargivalgustid, minimalistlikud postvalgustid ja pollarid, prožektorid puuvõrade esiletoomiseks, maa sisse torgatavad punktvalgustid madalamatele taimekooslustele jne.

Loe ka: Välisvalgustuse erinevad valikuvõimalused

A: E. Donner

 

Seotud ettevõte:
Logo - Valgustikaubamaja LIGHT24 epood ja projektimüük
Pärnu mnt 146, 11317 Tallinn, Harjumaa
+372 518 4133

Light24 on õige valik kõigile, kelle päevakorras on valgustid ja lambid. Valikus on üle 100 000 erineva valgusti ja lambi. Parimad hinnad, kiired tarned.

Multši kasutamine tarbeaias

Multši kasutamine tarbeaias parandab mulla viljakust, kastmise vajadust ja ka köögiviljade ning taimede maitset. Kõige ideaalsem on lehtpuuhake.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

Näited vigadest, mida aiaplaani 3D mudeldamine aitab vältida!

Põhjamaade jaoks loodud õuevalgustid – Norlys

Õuevalgustite paigaldamine nõuab põhjalikku eeltööd ja detailset planeerimist aga selle kõige juures on peategelaseks siiski valgustid.

Light + Building valgustite mess: innovatsioon tehnoloogias ja mitmekesised disainitrendid

Innovatsiooni uuemad tuuled puudutavad peamiselt valgusallikaid ja nendega seotud kontrollereid, mis lubavad reguleerida valguse võimsust, intensiivsust, värvitemperatuuri jm.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Valguse värvitemperatuur on inimese kehale suure mõjuga

Valgustemperatuuri mõõdetakse Kelvinites. Mida kõrgem on selle näitaja number, seda erksama ja külmema valgusega tegu on.

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne toon-toonis tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Helsingis avatakse jaanuaris Soome esimene Radisson RED hotell

Radisson RED Helsinki avatakse modernistlikus uushoones, mille projekteeris kuulus Soome arhitektuurifirma Anttinen Oiva Arkkitehdit.

Arco Vara prognoosib aasta kasumiks ligi 3 miljonit eurot

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara jätkas kolmandas kvartalis oma ehitus- ja müügitegevust vastavalt planeeritule ning ootab käesoleval aastal 18,2 miljoni eurost müügitulu ja 2,7 miljoni eurost kasumit.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Aastapreemiate nominendid 2023: Eesti Arhitektide Liit, Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital

Selgunud on Eesti Arhitektide Liitu, Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali 2023. aasta aastapreemiate nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial 8. detsembril 2023.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Galerii: Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteeterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Galerii: Home&You sügis-talvised interjööri soovitus

Home&You valikusse jõudsid äsja uued sisustuskollektsioonid, tuues kaasa värsket inspiratsiooni ja võimaluse kodu uuendamiseks.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Kuidas luua igava hekimüüri asemel aeda kaunis kooslus? Parima aeg alustada istutamisega!

Heki puhul on oluline nii kõrgus kui laius. Kõrguse poolest on kõige lihtsam hooldada kuni 1,4 m kõrgust hekki.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Tänased moodulmajad lähtuvad kompaktsusest ja energiatõhususest

Iseehitamise asemel tasub pilk pöörata moodul- või elementmajade lahenduste poole, mis võimaldab olulist paindlikkust – alustada saab ühest moodulist.

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad!

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Muruhooldus uuel tasemel - Stiga autonoomne kaablivaba robotniiduk

2023. kevadel tuli müüki täiesti uus Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Kas ja miks panna oma aeda aprikoosipuu või virsikupuu?

Kellele meeldivad ploomid ja murelid rohkem kui õunad, selle jaoks on kindlasti ka aprikoosi- ja virsikupuud väga sobiv valik.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Rippvalgusti Croissant - 4Roomi uudistoode 2023

4Roomi Croissanti rippvalgustite suured mõõtmed teevad neist sobiva valiku avaratesse ja kõrgete lagedega ruumides, kus vajatakse efektset ja unikaalset aktsenti.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Miks on markiis must-have toode sinu majas või suvekodus?

See lihtsalt hooldatav varikatus (markiis) kaitseb sind heitliku ilma eest ja nii ei pea kauaoodatud koosviibimine õdusal terrassil edasi lükkuma.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

Biolani minikasvuhoone lihtsustab istikute ettekasvatamist

Kurgi, kõrvitsa ja suhkrumaisi seemikute kasvuperiood on vaid 3–4 nädalat, seega tuleks avamaale istutatavate istikute ettekasvatamist alustada alles mai alguses.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Tehisintellekti abil ühte võrku liidetud seadmed lubavad seninägemata mugavust

Aasta suurimal tarbijaelektroonika messil CES tutvustati tavapäraselt palju huvitavaid innovatsioone. Samsungi muude uuenduste kõrval oli ehk olulisemateks tehisintellektil põhinevad lahendused, mis liidavad kõik seni tutvustatud nutikad seadmed ühtsesse võrgustikku.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube