Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Õhupuhasti, pliidiplaadi ja välimootori ühildamise nutikad lahendused

2022-03-21
Induktsioon pliidiplaat 83cm koos õhupuhastiga Elica NikolaTesla Prime

Õhupuhasti olemasolu vajalikkuses ei kahtle täna enam keegi. Praegu on pigem teemaks nutikad lahendused ehk kuidas õhupuhasti tööd oskuslikult integreerida, kombineerida ja kaugjuhtida.

Kodumasinate ja varuosade müügi ning paigalduslahenduste disainiga tegeleva ettevõtte E-sisustus esindaja Rene Mölleri sõnul soovivad kliendid enamasti õhupuhastit, mis on piisavalt võimsa tõmbega, aga samas võimalikult müravaba ning mugavalt kaugjuhitav näiteks pliidiplaadilt.

Samuti ei saa mööda vaadata kaasaegsete kodude puhul tekkida võivatest erinevates rõhu probleemidest, kus valitud õhupuhasti seadme tõmbevõimsus tekitab alarõhu. Selline mure lahendatakse enamasti paigaldamise käigus, aga ka sellest tasub olla teadlik. Aga millist tüüpi ja millise tootja lahendus valida ning milliseid tingimusi järgida?

Alusta planeerimist kodu projekteerimise algjärgus

Nagu ikka – kõik algab planeerimisest. Rene Mölleri soovitus on, et mida varem köögitehnika ja teiste kodumasinate paigutamisele projekti käigus mõelda, seda lihtsam pärast. Sageli eeldavad need ventilatsioonitorude ja elektrijuhtmete spetsiaalset vedamist.

Õhupuhasti vajab enamasti kas põrandasokli, seina või lae kaudu õue suunatud ventilatsiooniava, olgu tegu siis pliidiplaadi sees oleva õhupuhasti, lae sisse integreeriva või seinale kinnitatavaga.

Samuti eeldavad eemale paigaldatavad välimootorid eraldi torustike ja ühenduste planeerimist. Kui see tõsiasi tähelepanuta jätta, jäävad valikuvõimalused sageli standardsete lahenduste piiresse. Ikka tuleb ette ka olukordi, kus õhupuhasti paigaldamine on praktiliselt võimatu, sest loogilise ventilatsiooni asetusele ei olegi üldse mõeldud. Valmis korteri puhul tulebki lihtsalt leida sobivaim lahendus.

Õhupuhasti välimootori müra vähendamise võimalused

Nii eramajades kui uute avara planeeringuga korterites, kus on suured ventileeritavad pinnad, mis eeldavad suure võimsusjõuga seadet (välimootorit), viiakse seade enamasti juba maja projekteerimise käigus katuse alla. Nii saavutatakse praktiliselt müravaba köök. On olemas ka selliseid seadmeid, mille müratase ongi juba madalam.

Linnakorterisse parima lahenduse leidmiseks leiab lisaks nõuandeid ka siit

Lase pliidil juhtida õhupuhasti tööd ja enneta rõhu probleemi

Nullenergia nõuded on viinud olukorrani, kus majad ja korterid on nii hermeetilised, et õhku ei tule köögiseadmete kasutamiseks piisavalt peale. Kui näiteks integreeritava pliidiplaadi õhupuhasti ventilatsiooni võimas tõmme tööle panna, ei tule rõhu pärast enam avatud planeeringuga maja välisuks lahti. Sõltuvalt maja ehituslikest eripäradest tekib seal kas ala- või ülerõhk.

Rene Mölleri sõnul lahendaks probleemi iseenesest varasemalt ehituses kasutatud lahtised seinaklapid või uksealused tuulutusavad, mis aga energia kokkuhoiu mõttes ei ole enam nii levinud.

Täna on olemas uued lahendused. Näiteks on Bora pliitplaat-õhupuhastil kohe olemas spetsiaalne toiteplokk, mille abil Wireless anduri kaudu on pliit ühendatud magnetlülitiga toimiva tuulutusaknaga. Aken avaneb automaatselt kui pliidiplaadi õhupuhasti tööle pannakse ja sulgub, kui see välja lülitatakse. Selline süsteem tagab piisava õhu pealevoolu ruumi ja lahendab rõhuprobleemi.

Bora Classic Hyper-tsoonidega induktsioon pliidiplaat õhupuhastiga
Bora Classic Hyper-tsoonidega induktsioon pliidiplaat õhupuhastiga

 
Samal põhimõttel saab lahendada ka teisi õhupuhastiga seotud ventilatsiooni teemasid. Tuulutusavad avanevad ja sulguvad kaugjuhitava käskluse peale. Wireless elektrooniline plokk annab ventilatsioonile signaali, kui õhupuhasti hakkab kiiremini tööle ja tuulutusaken avaneb automaatselt.

Paljudes uutes kortermajades on õhupuhasti ventilatsioonil vahel elektrilised klapid, mis reageerivad õhupuhasti ventilatsiooniseadme tööle. Oma tööd teevad hästi ka ventilatsiooni ühildatud ja vedruga avanevad ning sulguvad klapid.

Klappide süsteemi saab edukalt ümber teha ka vanadel majadel ja see ei ole sageli üldse mitte kulukas ega suur ümberehitamine, kinnitab Rene Möller.  Klappe müüakse erinevates ventilatsioonisüsteemide poodides ja vahereleed ühildamiseks saab tehnikapoodidest.

Rene sõnul lahendatakse täna tihti kogu tubase õhupuhasti juhtimine pliidiplaadi kaudu. See tähendab, et õhupuhastit ei pea eraldi seadmelt sisse lülitama ega ka eraldi pulti kasutama.

Electroluxi ja AEG toodetel kasutatakse selleks Hob2Hood tehnoloogiat, mis võimaldab pliidiplaadi kaudu õhupuhasti seadet juhtida ja reguleerida.

See tähendab, et pliidiplaadi kasutamise ajal kohandub ventilaatori kiirus automaatselt vastavalt temperatuuri muutumisele või täiendava keeduala sisselülitamisele ja inimene saab seadete sättimise asemel lihtsalt mugavalt toiduvalmistamisele pühenduda.

Electroluxi ja AEG pliidiplaat-õhupuhasti Hob2Hood lahenduse kaudu kaudu saab juhtida ka Siruse ja Falmec`i välimootorit ning välimootoritega ühilduvaid ventilatsiooniseadmeid.

Electroluxi ja AEG erinevate Hob2Hood pliidiplaatide ja õhupuhastite valik on väga suur. Neid saab ka omavahel kombineerida, sest ühilduvad hästi (valmistatakse ühes tehases).

Tutvu valikuga E-sisustuse veebipoes:
Electrolux Hob2Hood induktsioon pliidiplaadid (üle 30 mudeli), kappi paigaldatavad õhupuhastid, õhupuhastiga pliidiplaadid
Pakkumine: Electrolux õhupuhasti + pliidiplaat
AEG Hob2Hood induktsioon pliidiplaadid

Välimootori juhtimiseks on olemas spetsiaalne elektroonikaplokk

Erinevate ventilatsiooniseadmete ja õhupuhasti töö juhtimiseks ning ühildamiseks on olemas ka spetsiaalne elektroonikaplokk (juhtplokk), mis aitab välist katusemootorit ja ventilatsioonisüsteemi omavahel suhtlema panna. Siinkohal on aga oluline välja selgitada õhupuhastaja ja välimootori mudelid, sest kõikidele mudelitele juhtplokk ei sobi.
Elektroonikaplokk juhib AC ja EC katusemootoreid ja sobib Falmec, Eletrolux, Faber, Sirius toodetele ning ka osadele teistele õhupuhastitele. 

Mida juhtplokk teeb?

Kui õhupuhasti tööle panna, siis juhtplokk avab näiteks automaatselt elektrilise õhuklapi ja annab signaali korteripõhisele ventilatsiooni agregaadile, et see hakkaks kiiremini tööle ja suurendaks väljatõmbe mahtu õhupuhastist.

Kui katusemootor töötab ja tekitab alarõhku, siis annab juhtplokk maja või korteripõhisele ventilatsiooni seadmele signaali suurendada ülerõhku, et ei tekiks liigset vaakumit.

Lisainfo juhtploki kohta siin

E-sisustus on spetsialiseerunud selliste erilahenduste väljatöötamisele. Kui valimisega hätta jääda, võib julgelt nende poole pöörduda.

Kodumasinate varuosade nutiladu Harku vallas!

E-sisustuse e-poes leiab laias valikus erinevaid kodumasinaid (köögitehnika, pesumasinate, kesktolmuimeja seadmed). Electrolux Eesti ametlik edasimüüja. Kõik hooldusvahendid ja varuosad, mida kodumasinad võiksid vajada, on olemas ning kaubamärkide lõikes ühilduvad. Kui e-poe valikust varuosa ei leia, tasub kasutada varuosade päringut.

Kodumasinate varuosade nutiladu Harku vallas -  Electrolux, AEG, Zanussi jpm.
Kodumasinate varuosade nutiladu Harku vallas - Electrolux, AEG, Zanussi jpm.

Harku vallas Tabasalu külje all on Kookoni nutiladu, kust saab ööpäevaringselt asju kätte – ladu on kaugjuhitavalt avatav!

Lisaks müügile on ettevõtte spetsialiseerunud kesktolmuimeja süsteemide projekteerimisele ja paigaldamisele. Samuti saab E-sisustusest köögiseadme valimise ja paigaldamise nõu ning isegi kogu elektriskeemi õhupuhasti ja pliidiplaadi nutika süsteemi korrektseks lahendamiseks.

A: Inkodu.ee (K. Viksne; J. Rohtsalu): E-sisustus
Õhupuhasti, pliidiplaadi ja välimootori ühildamise nutikad lahendused

Eksperdid selgitavad: levinud müüdid mikrolaineahjude kohta, mis ei vasta tõele

Tehnoloogia arenedes on mikrolaineahjust saanud köögis aga tõeline abimees, mille tööülesanded ei piirdu enam pelgalt toidu soojendamise ja sulatamisega.

Electrolux: tõhusad hooldusvahendid pikendavad kodumasinate eluiga

Spetsiaalsed ahju, pliidi, pesumasina, kohvimasina, õhupuhasti hooldusvahendid E-sisustus.ee (Electrolux, AEG, ZANUSSI). Mugav kasutada, väga tõhusad!

Tüüpilised vead köögimööbli tellimisel, mida hiljem kahetseda tuleb

Kui aga köögimööbli tellimisel on mõni oluline nüanss jäänud läbi mõtlemata, annab see köögi kasutamisel end kohe tunda. Võib juhtuda, et osa köögist tuleb ümber teha.

Kuidas valida uude korterisse õhupuhastit?

Õhupuhasti valimisel on sobivus ventilatsiooniga kõige olulisem parameeter, kuna teeb kindlaks, millist õhupuhastit on vaja.

Home&you lemmikkolleksioon SHADES OF NATURE sobib suurepäraselt lõõgastumiseks

Erinevat stiilide oskuslik kokkusobitamine võimaldab kerge vaevaga luua mõnusalt eristuva ja hubase uue energiaga atmosfääri!

Väikese vannitoa sisekujundus: kuidas planeerida ja viimistleda?

Nõuandeid väikese vannitoa remondiprotsessi nõustamisel jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Eesti disaini uus toode - lauakesega seina- ja põrandavalgusti SAXO!

4ROOMi kaks ühes meeleolu- ja lugemisvalgusti SAXO muudab eriliseks väike lauake. Metalljalg ja lauake saadaval 13-s ja kangaskuppel 40-s erinevas toonis.

Professionaalne tehnika mängib töökeskkonnas olulist rolli

Logitech on loonud kasutajale väga mugava ruumilahenduse, millega saab videokõnesid teha nii, et kasutaja ei pea koosolekule oma arvutit kaasa võtma.

Japandi vannitoas: neile, kes eelistavad rituaali rutiinile

Vannitoas iseloomustavad Japandi stiili naturaalsed materjalid, soojad puiduvarjundid ja must värv. Villeroy & Boch valikus uus Loop & Friends vannitoa sari.

Eestis on ilmavalgust näinud uus disainmajake lemmikloomadele

Cuut on ajatu ning esteetilise disainiga väikekoeramajake, mis on loodussõbralik ning sobib igasse modernsesse koju.

Plaanid osta renoveeritud korteri? Ehitusvead annavad märku ajaga!

Kui renoveeritud korteri puhul mõni süsteem on ülekäte lahendatud, näiteks sansõlm, kipub küsitavaid lahendusi esinema ka mujal korteris. 7 aastat on aeg, mil oluliste varjatud puuduste ilmnemisel vastutab müüja!

Kuidas valida interjööri stiiliga sobivad lülitid ja pistikupesad?

Nõuandeid, kuidas lüliteid ja pistikupesasid valida ja miks eelistada tuntud tootjate kvaliteettooteid, jagab Silmani Elektri turundusjuht Kaire Amelin.

Sisekujundaja: kuidas luua koju head kontorinurka, mis näeks ka kena välja?

Sisekujundaja Merili Miido sõnul peaks reguleeritava kõrgusega laud või eraldi arvutimonitor olema igas kodukontoris, sest silmade kõrgusel olev suur ja selge ekraan väsitab palju vähem kui väike ekraan.

Viis trendi selleks välihooajaks

Taimed muudavad rõdud ja terrassid elavamaks. Moes on erinevates suurustes, materjalides ja stiilides lillepottide ning taimekastide kombineerimine.

Väikese lastetoa nutikas sisustamine

Õpetusi, kuidas kujundada väike, vaid 11 m² lastetuba kahele eri soost lapsele, kel vanust viis ja seitse, jagab sisekujundaja Heily Kaarna. 3D pildi hind on 62€.

Colombini Casa köögimööbel: uudsed materjalid ja palju kombineerimisvõimalusi

Valgustus, klaasvitriinkapid ja värvilised alumiiniumprofiilid lisavad köögimööblile luksulikkust. Köögisaared ja eri kõrgustel tööpinnad loovad rohkelt kombineerimisvõimalusi.

Uued niiskuskindlad seinapaneelid Stretto!

Uued ribi seinapaneelid on absoluutselt niiskuskindel materjal, vajadusel ning soovil võib paigaldada ka niisketesse ruumidesse. Kõrgus 270 cm.

Unikaalne Itaalia köögimööbel ja sisustuslahendused D-SIGN stuudiost

D-sign on spetsialiseerunud lisaks sisekujundusel unikaalsele Itaalia mööbli müügile kataloogi alusel - köögid, transformer-diivanid, vannitoa- ja söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

Roheline mõtteviis sisustusmaailmas

ELKE Mööbel jagab enda sisustussalongi valikust põnevamaid ja vahest ka ootamatumaid leide, mille puhul jätkusuutlikkus on kõige olulisem märksõna.

hansgrohe Finoris – mitmekülgne abiline valamu juures

hansgrohe Finorise segistisarja väljatõmmatav versioon pakub palju liikumisvabadust ja lihtsustab argirutiini. Kiire peapesu kraani all pole enam mingi probleem.

6 nõuannet, mis aitavad leida oma unistuste rõdu

Paljude koduostjate soovide nimekirjas on rõdu, millel saaks pere ja sõprade õues olemist nautida.

U&K Interiors: Parim koht omanäolise sisustuse hankimiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Väikeste lastetubade sisustamisel on esikohal ruumi säästvad lahendused

Väikeses lastetoas on sageli ainuvõimalik lahendus voodi päevaks kappi lükata ja õhtul magama minnes välja tõsta.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Ideaalse telerivaatamiskoha loomine nõuab planeerimist

Kui elutoa suurus on mitte rohkem kui 4x4 m, siis on ka kõige parema tahtmise juures 75" liiga suur. Küll aga sobib sellisesse ruumi panna 65" teler.

Skandinaavialik vannituba võlub värviga

Gustavsberg üllatab uue Artic vannitoamööbli sarja nelja värvitooniga: Peach, Ash Grey, Black Ash ja valge.

Väikese suvituskorteri sisustamine: ideid ja inspiratsiooni

Sisekujundaja Aivi Kuke ülesandeks oli sisustada väike, vaid 40 m2 suvituskorter uues kortermajas Pärnu ranna lähedal.

Videoõpetus: Kuidas valida töötooli?

Soovitusi jagab sisekujundaja Heily Kaarna. Reguleeri töötooli kõrgus. Jalad peavad olema korralikult maas...

2022. aasta energiad sisekujunduses: Mida, miks ja kuidas muuta?

Videos jagab feng shui spetsialist Siret Seeder soovitusi, millele oma kodus sel aastal tähelepanu pöörata, et sisekliimat paremaks ja toimivamaks muuta ning head õnne ka sel aastal ligi meelitada.

Keraamiliste plaatide värvimine: 12 lihtsat sammu

Keraamiliste plaatide värvimine on teema, mis kodu kujundamisel järjest populaarsust kogub. See on lihtne ja taskukohane viis põrand või seinad stiilseks muuta.

Kumb on parem, kas eraldi pesumasin ja kuivati või kuivatiga pesumasin?

Eraldiseisva kuivati ja pesumasina puhul saab ühe täie kuivatisse panna ja alustada juba järgmise portsu pesuga samal ajal.

Kuidas olla sisustust valides hooliv enda ja ümbritseva suhtes?

Kas ümbritsevad sisustuselemendid teenivad sind ausalt ja kaunistavad interjööri ka aastate pärast või on pigem kiired ning keskkonda reostavad lahendused?

Miks eelistada sisekujunduse konsultatsiooni sisekujundusprojektile?

Sisekujunduse konsultatsiooni eelised on vahetu ja kiire tagasiside ning raha- ja ajasääst. Sisearhitekti konsultatsiooni hind on 550 eur + km, kestus 2-3 h.

Korter paneelmajas. Milliste probleemidega tuleb arvestada?

Kinnisvara ostueelse kontrolli teenus aitab need nii järelturukorteri kui uusarenduse korteri puhul tuvastada.

Kardinate toon mõjutab meie meeleolu ja ruumi suurust

Heledad kardinate värvid mõjuvad avatult ja õhurikkalt, tehes ruumi suuremaks ja säravamaks. Tumedamad toonid mõjuvad väljapeetumalt ja muudavad suured ruumid intiimsemaks.

Uue põlvkonna  filterkann J. SHMIDT 500 - nutikas elektrooniline puhastussüsteem

Maailma esimene nutifilter, mis on pea sama võimas, kui valamualaune filtersüsteem! See ei lisa puhastamiseks ühtegi keemilist ainet! Sobib hästi beebitoitude valmistamiseks ja allergikutele.

Japandi väljapeetus modernses Eesti eramus

Jaapani (elu)stiili sügavamõttelisus ja lihtsus rõhutab looduslikke materjale ning jätkusuutlikku mõtteviisi. Just tänu neile elementidele leiab Japandi stiil üha rohkem järgijaid.

Tekstiili- ja tapeeditrendid, millest ei saa üle ega ümber 2022 aastal

Maalilised maastikud ja metsistunud aiad ehk muinasjutumaailm on olulisim märksõna 2022 aasta tapeeditrendides.

Eksperdid selgitavad: kuidas integreerida jätkusuutlikud lahendused oma igapäevarutiini?

Kas tead, kui palju energiat kasutavad töötamiseks kodumasinad? LG InstaView nutikülmikud muudavad energiatõhusate harjumuste kujundamise eriti mugavaks

Sadolin Easy Care ja Ambiance värvid - ülim kulumiskindlus ja plekikaitse!

EasyCare Kitchen&Bathroom on niiskuskindel matt seina-ja laevärv, mis on rasvaplekkide, niiskuse ja hallituse kindel. Revolutsiooniline mustust hülgavale tehnoloogial!

Pingmaterjal on kaasaegne võimalus lae ja seinte viimistlemiseks sisekujunduses

Sisustusega sobiva pingmaterjalist lae- või seinalahenduste taha on võimalik peita kõik vajaminev ventilatsioonist valgustuseni.

Lastetoa üldvalgustust planeerides lähtu kaudvalguse põhimõttest!

Lastetoa üldvalgustuse saavutamiseks lähtu kaudvalguse põhimõttest, kus vajalik valgustase saavutatakse pindadelt peegelduva valgusega.

Nõuanded ruumi akustika probleemide lahendamiseks

Ruumi akustika parandamine. Tüüpviga on see, et ei tehta vahet heli neeldumisel ja heli isoleerimisel. Kajavad ruumid vajavad heli neelavaid materjale.

Seinakatete trendid 2022. aastal

Tapeeditrendides on eristatavad 2 paralleelset suunda - rahulik, lõõgastav tagasi loodusesse suund ja külluslikus maksimalismis, kus domineerivad rohked taimemustrid...

Pantone nimetas 2022. aasta värviks lillakassinise 17-3938 Very Peri

See rõõmus ja soe lillakassinine 2022. aasta trendivärv annab meile juurde enesekindlust ning aitab muutunud võimaluste maastikul kergemini uute värskete ideedeni jõuda.

HEIMTEXTIL 2022: Looduse juurest tuleviku horisondile

JÄRGMISED HORISONDID on sisustustekstiilide ja -trendide messi Heimtextil selle aasta roheinnovatsioonist juhinduv ja tulevikku vaatav ning läbiv põhiteema.

2022. aasta alguse vineermööbli trendideks on 3 uut nime: MAZE, LOXI ja ROMB

Disainer Vitold Heer on Eesti vineermööblitootjale Radisele 2022. aastaks loonud MAZE mööblisarja, mis sobib elutuppa, stuudiosse, tööruumi või lastetuppa.

Meet a Rebel tapeedikollektsioon muudab seinad kaasaegseks kunstiteoseks

Meet a Rebel on uus tapeedikollektsioon Rebel Wallsi disainerilt Linda Vagnelind, mis paneb interjööri kujundamist vaatlema hoopis uue nurga alt.

Uue Fluff-ONE sulepatjadega diivani pehmus ja välimus jääb ajas kestma

Rave Mööbli Fluff-ONE sulepadja tehnoloogiaga diivan on täiesti teistsugune. Seal ei kasutata lahtisi sulgi ega sulekotte. Suled püsivad paigal.

4 DESIGN mööbli- ja seinapaneelid: kordumatu muster ja kumerad vormid

Dekoratiivsed puitpaneelid Techno Veneers võimaldavad luua ainulaadseid kumeraid vertikaalpindasid ja seda nii mööblile kui seintele.

Läbipaistva uksega LG nutikülmik üllatab mitme uue funktsiooniga

LG InstaView Door-in-Door külmikutel on uued nutikad funktsioonid ja täiustatud jahutussüsteem, mis aitab hoida toitu kauem värskena.

Wallstories vannitoatarvikute süsteem - kõik lihtsalt seinale!

Stiilse mattmusta või mattvalge viimistlusega uus hansgrohe WallStories vannitoatarvikute süsteem sobib igasse vannitoa või ka köögi interjööri.

Iittala 2022. aasta klaasitoonideks on ultramariinsinine ja vask

Iittala 2022. aasta klaasitoonid on inspireeritud loodusest. Vask on loomulik ja maalähedane toon, mis mõjub lõõgastavalt ja rahulikult.

Eksperdid jagavad soovitusi: kuidas tunda end nagu kinos ilma kodust lahkumata

Veel hiljuti oli kino üks parimaid vaba aja veetmise viise. Elu on aga muutunud ning kinosaal on asendunud elutoaga, kus perega ühiseid filmiõhtuid teha.

Suvemaja Võsul - harmoonia loob keskkonnaga arvestamine

Sisekujundaja Ulvi Raudsiku ülesandeks oli maja sisearhitektuurse lahenduse välisega kokku sidumine. Maja sobitub oma omapärase puitfassaadiga igati rannaküla neutraalse olustikuga.

Radis: nutikad ja paindlikud väikese kodukontori mööblilahendused

Minimalistliku disainiga stiilne riiul, kummut või kirjutuslauad sobib nii kodukontorisse kui ka koolilapse tuppa. Mööbel on valmistatud naturaalsest kasevineerist.

Tikkurila aasta värv 2022: Iga seiklus algab kodust

Tikkurila aasta värv on L478 Kestrel, rahulik ja maandav pruun, millele on lisatud veidike külma punast.

Lõpuks ometi! Nutikas robottolmuimeja suudab ise maas vedelevaid sokke ja juhtmeid vältida

Kuna Samsung Jet Bot AI+ robottolmuimeja näeb ära esemed, mis on vähemalt ühe sentimeetri kõrgused, siis ei ole enam ka muret koduloomade omanikel.

Peidetud raamiga seinasisene lükanduks Ermetika

Peidetud raamiga seinasisesel lükanduksel pole näha ei lenge ega ka liiste, ainult seinaga samas viimistluses vormistatud ava.

Simplicity tapeedid - ultramoodne disain ja lõputud modifitseerimise võimalused!

Vastavalt väljatöötatud interjööri disaini kontseptsioonile saab vahetada tapeetide: kujunduse värvi, tausta struktuuri, kujundite asukohta, proportsioone ning suuruseid.

Ekspert annab nõu: kuidas pesta sulejopet ja villaseid rõivaid

Sulejope pesemisel on eriti oluline kuivatusprotsess, mida on soovitatav teha kasutades trummelkuivatit või kuivatusrežiimiga pesumasinat.

Avatud köök-elutuba on ökonoomne, aga kujundamisel ka väljakutseks

Disainer soovitab kogu avatud ruumi ulatuses järgida ühtset mööbli stiili. Köögi kapiuste tooni sobib tuua elutoa osasse juurde ning valida sellist värvi diivan.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube