Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Sammasõunapuu - hea valik linnaaeda

Sammasõunapuu - ideealne valik väikesesse linnaaeda


Sammasõunapuud on hea alternatiiv tavalisele õunapuule, kuna need võtavad aias vähe ruumi, saab istutada hekina ja puud on ka külmakindlad, räägib Hillar Nassar Päidre Puukoolist.
Puu maksimum kõrgus on ca 2,5 m ja laius 30 cm. Piisab kui istutada puud 1 m-ste vahedega. Ühe tavapuu asemel saab panna 5 sammaspuud! Hea valik linnaaeda!
Üks puu annab õunu ca 4-8 kg.

 

Sammasõunapuu hooldus

Sammasõunapuud on suhteliselt hooldusvabad. Kevadeti võiks puud väetada viljapuude kompleks-väetisega. Kui on tuuline kasvukoht ja puul palju vilju, siis kindlasti vajalik ka toestamine. Palaval suvel tuleks kasta lisaks ja jälgida, kas on vaja teha lehetäi tõrjet. Sammaspuid tuleks lõigata ainult äärmisel vajadusel ehk kui mõni oks on liiga välja veninud või kui kasvab mitu latva. Lõigates tuleb peaoks jätta kõige püstisem). Pritsida võiks rohelise seebi lahusega või Neemazal-TS-iga. Esimesel istutusaastal on mõistlik puult viljad eemaldada, et puu paremini juurduks.

PS! Päidre puukool on liitunud kodumaisus- ja kvaliteedi märgiga "Eestis kasvatatud", mis tähendab, et toodang on kasvatatud Eesti kliimale omastes välitingimustes. Just seeläbi saavad nad pakkuda ilmastikule vastupidavamaid istikuid, taimi.

Ostke eestimaist istikut ja eelistage kodumaist puuvilja!

Päidre puukooli sammasõunapuud siit

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google