Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

2021-03-28
Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Alati on võimalik minna kevadel poodi ja osta koju ükskõik milliste lilledega amplid, aga on ka palju neid, kes soovivad oma suvised aiakaunistajad ja õitsejad ise ette kasvatada. Oma hoole ja armastusega kasvanud taimed on kindlasti midagi muud kui lihtsalt ostetud.

Vastupidavate ja õiterohkete suvelilleamplite ettekasvatamise kohta annab nõu pikaaegse staažiga agronoom ja mullatootja Mart Ruumet.

 

Millest alustada?


Kõige mõistlikum on osta poest või aiandist juba seemnest ette kasvatatud noortaimed. Taimi kasvatatakse enamasti ette kassettide sees, kus on taime ümber üsna väike mullapall. Uude koju saabudes võib mullapall olla läbi kuivanud ja vajada kohe korralikku kastmist. Seega esimene asi, mida teha, on mullapall läbi kasta. Tegelikult võib taime isegi koos mullapalliga veeanumasse pista, et see enne ümberistutamist korralikult vee sisse imaks.

Kuidas käib taimede istutamine amplipotti?


Noortaime võib istutada ümber kas kohe amplisse või siis 8-10 cm läbimõõduga potti. Väiksema poti pluss on võit ruumikulu arvelt ja nii on ka lihtsam hooldada. Teine võimalus on istutada kohe amplipotti, kui mõtleme selle all spetsiaalseid riputatavaid potte. Levinud on ka suvelillede kasvatamine väga erinevates ja loomingulistes kohtades nagu vanad pesukausid, kastekannud, ämbrid, kännud ja isegi hobusevankrid. Sellisel juhul kasutatakse ettekasvatamiseks tavalisi potte. Tavaamplisse istutatakse vähemalt 3-4 taime, mis koos moodustavad hiljem lopsaka ja õiterohke puhmase. Lille noortaimed istutatakse ümber alati sama sügavale kui eelmises kasvukohas.

 

Palju mulda vajab üks taim? Millist mulda eelistada?


Mulla kogus taime kohta peaks amplis olema 3-4 liitrit, seega tavapärase 10-liitrise ampli sisse sobibki istutada 3-4 taime. Suvelillede mulla valikul on 2 võimalust, millest sõltub edasine hooldus. Soodsam võimalus on kasutada tavalist põhiväetisega rikastatud turbasubstraati, aga sellisel juhul tuleks juba ette arvestada, et lilled vajavad suvel rohkem hooldust, tihedamat kastmist ja väetamist. Teine võimalus on kohe alguses veidi rohkem investeerida ja istutada taimed mulda, millele on juba juurde segatud lisaks põhiväetisele ka lisaväetised ja niiskust hoidvad elemendid.  

Miks on hea Matogardi kompostmuld?


Matogardi amplites kasutatava mulla põhikomponendid on jämedama konsistentsiga turbasubstraat, mis juba ise seob rohkem vett, ja püsivalt toitaineterikas kompost. Lisaväetisena kasutatakse Matogardi mullasegus kontrollitud lahustuvusega intelligentseid väetisi, mis annavad lisatoitu välja vastavalt kasvuperioodile. Intelligentsed kontrollitud lahustuvusega väetised suudavad vastavalt mulla temperatuurile ise reguleerida, millal anda taimele lisatoitu ja millal mitte. Matogardi muld on timmitud täpselt selliseks, mis aitab taimel kasvada kuni 6 kuud ehk kogu taime kasvuperioodi kevadest sügiseni, kui taim peaks õues vastu pidama. Kontrollitud lahustuvusega väetist on alati võimalik ka ise mullale juurde segada, sellisel juhul peaks arvestama 2-4 kg 1 kuupmeetri kohta ehk 1 ampli kohta umbes supilusikatäis.

Mida on vaja teada väetamisest?


Väetamisega tagatakse tugev taim, kes terve suve ka ilusti õitseda jaksab. Väetamisel kehtib reegel, et pigem väetada tihedamini, aga mitte kangema lahusega. Alaväetamist saab alati parandada pealt väetamisega, aga üleväetamisel taim lihtsalt hukkub. Pealt väetamine on ette kasvatamise faasis kohustuslik juhul, kui taim kasvab ainult põhiväetisega rikastatud turbasubstraadis. Kui istutamiseks kasutati lisaks põhiväetistele ka kontrollitud lahustuvusega väetisega segatud mulda, aitab pealt väetamine taime veelgi lopsakamaks ja õierikkamaks kasvatada. Väetiste puhul tasuks valida selline suvelillede väetis, mille koostises on vähem lämmastikku ning rohkem fosforit ja kaaliumit. Kastmislahuse kontsentratsioon väikeste taimede puhul võiks olla 10 grammi väetist 10 liitri kohta ehk 1 teelusikas ämbri või kastekannu peale. Suvel, kui taimed on juba täis elujõus, võib väetise kontsentratsiooni suurendada, aga kindlasti mitte üle 30 grammi 10 liitri kohta, mis tähendab 1 supilusikatäit väetist ämbri peale.

Millised probleemid võivad kastmisel tekkida ja kuidas neid lahendada?

Kuidas tagada ühtlane veerežiim?
Kes on juba kunagi amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi. Sellisel juhul aitab terve ampli vähemalt tunniks suurde veeanumasse ujuma asetamine. Olukord, kus turbapall nii kokku kuivab, tekib tavaliselt muldadega, kuhu ei ole lisatud spetsiaalseid koostisaineid, mis turba vee imendumisvõimet tõstaksid. Profimuldades on sellise asja peale mõeldud ja lisatud ained, mis suurendavad turba vee imendumise võimet isegi 80%. See aitab vältida olukordi, kus turvas lihtsalt palliks kokku kuivab ja enam vett ligi ei lase. Kui profimulda ei soovita kasutada, siis sarnast efekti on võimalik saavutada ka kastmisgeeliga, mida on võimalik poest juurde osta. Väga tänuväärne looduslik lisand mullale on perliit. See valge graanul on mulla sees võimeline siduma vett umber 96% ulatuses oma mahust. Pool klaasi perliiti amplis suudab 0,5 liitrit vett enda sisse jätta ja vabastada seda mulda järk järgult, et muld läbi ei kuivaks. Samuti aitab perliit liigniiskuse korral, näiteks õues vihma ajal, kogudes üleliigse vee lihtsalt enda sisse. Meie kliimasse on kõige sobivam lahendus lisada 2-5% perliiti mullasubstraadi koguse kohta.  

Kus on suvelilletaime ettekasvatamiseks sobilik koht ja temperatuur?


Amplitaim tahab pärast istutamist temperatuuri 16-20 kraadi ehk siis tavapärane toatemperatuur on selleks liiga soe. Paremini sobiks spetsiaalne kasvuhoone või näiteks veranda. Õhuniiskus peaks kasvukohal kindlasti olema üle 60%, kõige parem on 75%. Õhuniiskust saab tõsta piserdamisega või näiteks veenõu lisamisega taimede juurde.

Kastmisel on oluline meeles pidada, et pigem kasta alati mulda, mitte taime lehti, et vältida mädanike teket. Kindlam on alati alt kastmine, et vesi imenduks mulda altpoolt. Olemas on isegi sellised amplid, kus pealt kallates jõuab vesi ampli all olevasse mahutisse. Ise peaks altkastmise süsteemi loomise peale mõtlema alles siis, kui amplina kasutatakse midagi suurt, näiteks hobuse vankrit, mis on maakodudes üsnagi populaarne. Muld on piisavalt niiske siis, kui võtta peopessa mulda ja seda tugevalt pigistades suudate sealt välja meelitada ühe veepiisa. Kui midagi ei tule, on muld liiga kuiv ja kui rohkem vett välja tilgub, liiga niiske.

Miks on taimede kärpimine vajalik?


Amplitaime ettekasvatamisel on kõige tähtsam tegevus kärpimine. Esimene kärpimine võiks toimuda umbes 2 nädalat peale ümberistutamist. Kärpimine tähendab ülemise võrse ära lõikamist. Seal võib isegi õienupp küljes olla, aga noore taime kärpimine tagab alati hiljem suurema puhmase ja rohkete õitega taime. Algul saab võrsed näppudega ära hammustada, aga hiljem on targem murukäärid hankida. Lobeelia kasvatab näiteks väga kiiresti endale suure puhmase, mille puhul on kindlasti üsna pea kääre vaja. Mida hoolsamalt kärpida, seda tihedam ja tublim õitseja kasvab.

Kui pikk on ampli kasvatamise aeg?


Väikestest ette kasvatatud taimedest ilusa lilleampli kasvatamine võtab aega umbes 2 kuud. Kes tahab mai lõpus, juuni alguses ampli välja panna, peaks väiksed taimed aprilli alguses kas vahepotti või amplisse ära istutama. Taimede valik sõltub igaühe maitsest, aga kindlasti tuleks arvestada ka liikide erinevustega ja sellega, kuhu ampel hiljem läheb, kas rippuma, millegi peale, millegi sisse ja sellest sõltub, kas taimed peaksid olema rohkem püstisemad või rippuvalt kasvavad.

Kuidas tagada ostetud lilleampli elujõulisus?


Kui ettekasvatamisega jäädakse hiljaks ja ikkagi on vaja osta juba valmis ampel, tasub teada mõningaid näpunäiteid, et taim ka kodus sama ilusana edasi püsiks kui ostmisel. Aiandist juba ette kasvatatud amplite ostmise puhul võib suurimaks komistuskiviks saada, et ei suudeta tagada taimele sama väetamise ja kastmise režiimi, millega ta harjunud on ja see võib põhjustada taime põdema jäämise. Sellise olukorra vältimiseks tasub taim peale ostmist natuke suuremasse amplisse ümber istutada. Mulla sisse lisatava lisaväetise võiks nüüd paigutada näiteks ühte poti nurka, mitte mulla sisse segada. Taimed on tegelikult nii targad, et õpivad üsna kiiresti ise oma juuri väetise poole sirutama täpselt siis, kui neid lisatoitu vaja on.

Seemnete külvamise ja noortaimede ettekasvatamise põhjaliku ülevaate saab siit videost ja tekstist. Tomatitaimede seemnest ettekasvatamine on sarnane!

Matogardi amplitega kasvatamisega tegeleb täna Mardi tütar Kadi Ruumet. Mart on spetsialiseerunud muldadele. Kui sul tekkis lisaküsimus, võta julgelt ühendust siit

Ilusat kasvatamist ja õiteilu nautimist!

Tutvu Gardesti aiakeskuse muldadega siin

A: Inkodu.ee (t: K. Viksne; J. R)

Zimmer+Rohde sisustuskangad - maastik jutustab loo!

Iga maastik, olgu selleks siis kõrb, kaljud või lavendlipõld, annab edasi erinevaid emotsioone-tundeid ja jutustab oma loo.

Nõuandeid seemnete külvamiseks

Veebruarist aprillini on hea aeg külvata taimi, mille kasvuaeg on pikem. Kiire kasvuga köögiviljad, nt kõrvitsad külvatakse alles mais.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Püsilillepeenra näidisplaan: Kuidas tagada püsiv õitemeri?

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on püsilillepeenra plaani parim koostamise ja kohendamise aeg just peale suvist õitsemisaega ja enne külmade tulekut.

Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Mis tagab noortaimede täieliku haiguskindluse?

Eesti aednikel on väga suuri probleeme külvide tõusmepõletikuga. Bio-külvimuld tagab köögiviljataime täieliku haiguskindluse.

Milline on parim muld köögivilja- ja püsililleaiale?

Iga aiapidaja ja lillekasvataja teab, kui oluline on, et muld oleks hea.

Milliseid lilli ja taimi istutada kevadel rõdule või terrassile?

Maikuus, öökülmaohu möödumisel on aga suvelillede valik väga lai. Rippuvatest suvelilledest tasuks esile tuua surfiiniaid, lobeeliaid, begooniaid, pelargoone, fuksiaid, kipslilli ja palju teisi.

Tule avasta selle aasta jõulutrende ja pühademaagiat Gardestis!

Gardestist leiab sel aastal viis erinevat jõulukollektsiooni, väga laia valiku jõulutulesid ja üle 70 000 erineva jõuludekoratsiooni. Jõulutrend 2021 on kuldse ja hõbedase kooslus!

9 põnevat toataime Sinu koju

Erilised toataimed ja toalilled pakuvad aastaringset silmailu. Näiteks häbelik mimoos voldib vähimagi puudutuse või liigutuse peale oma lehed kokku!

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Kastmissüsteemiga lilleriiul GroWert - kaunis ja praktiline lahendus!

Tänu sisse projekteeritud niisutussüsteemile on moodul lilleriiul suurepärane lahendus nii koju, kontorisse, kui kohvikusse.

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

AkzoNobeli värvieksperdid valisid 2022 aasta värviks helge taevasinise tooni

2022 aasta värv Bright Skies aitab meil omaks võtta uusi ideid ja kujundada uut tulevikku. Värvitrendid 2022!

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

Lõikelaiuse vaatamine on akuga muruniiduki valimisel oluline kaalutlus, kuna selle suurus sõltub sellest, kui hästi see teie aiaga töötab.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Väikese aia plaan! Heki ette koosluse rajamine - heki õige kõrguse ja taimede valimine jpm.

Fiskarsi uued istutustööriistad säästavad seljavalust

Xact ergonoomilist lillesibulate istutit kasutatakse püstiasendis, mis tähendab, et see hoiab selja- ja põlvevalu aednikust eemal.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, juubeliks või surfiranda?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Erinevad võimalused veemõnude nautimiseks aias

Milline aiabassein osta? Neid on erinevaid - täispuhutavad basseinid, täispuhutava äärega basseinid, karkassiga basseinid.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

LAE ALLA püsilillepeenra näidisplaan!

Uus. Põhjalik õpetus. Püsilillepeenar. LAE ALLA istutusplaan ja taimede nimekiri koos kogustega. Modernse aia kujundamine.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas saada muru samblavabaks?

Sambla tõrjeks tuleb likvideerida tema tekkepõhjused. Ainult väljakraapimine sambla levikut ei piira. Kui põhjust ei likvideerita, ilmub sammal kohe tagasi.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv käimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv kuivkäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Aia- ja terrassimööbli hooldamise ABC

Kuidas hooldata välimööblit vastavalt materjalile? Puidust, metallist, tiikpuust, plastikust ja pehme mööbel.

Milliseid lisavidinaid on vaja nutika kasvuhoone ehitamiseks?

Nutikas kasvuhoone on tõeline aednik teie koduhoovis. Te ei pea oma kallist aega igapäevaste ülesannete täitmiseks kulutama, kõik on automatiseeritud.

Biolani Kasvukott - pane tomatid, kurgid ja melonid rõdule kasvama

Biolani Kasvukott on looduslik aluspinnamuld tomati, kurgi, paprika, herneste, salati, peedi, meloni ja suvelillede kasvatamiseks.

Aiatööd algavad - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Tikkurila 2021. aasta värv on helesinine lootuse toon CUMULUS

Trendivärvide kollektsiooni toonid peegeldavad looduse ilu ja energiat ning on inspireeritud taevast, merest, päikeseloojangust ning värvikast taimeriigist.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaare moodulparketil on palju plusse - väga vastupidav, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, ülilihtne paigaldus, mõistlik hind.

Iittala 2021. aasta värvid on ametüst ja tumehall

Iittala 140.juubeli klaasist esemete kollektsiooni äratavad ellu maagiline ametüst ja elegantne tumehall.

Kuidas aitavad ColourFutures trendivärvid meid toetada ja tasakaalustada?

Iga värv kannab endas erinevat jõudu, mille võtame vastu alateadlikult. Oleme erinevates eluetappides, nooremas eas vajame aktiivsemat energiat kui vanemas eas.

Toataim loob kodule uue ilme

Mida tuleks tähele panne enne toalillede väljavalimist ja põhilised nipid nende hooldusel.

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Põhjamaa kargusest troopilisele Bali saarele

Igati rohepealinna vääriline kontseptsioon! Tähelepanu on pööratud töötajate loovust tõstvatele ruumilahendustele. „Olgu selleks sise- ja välisruumi vahelist piiri nihutav suur rõdudega siseaatrium, neljameetrine kosk või interaktiivne mets.

Põnevad diagonaalid modernses aias

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

Kas üürikast või ühikatoast saab hubase kodu?

Kasuta helgeid ja omavahel sobivad tekstiile ja pilte. Elus taim loob hubasust ja puhastab õhku. Mängi valgusega. Panipaikadeks sobivad ka dekoratiivsed kastid.

Muljeid Soome elamumessilt Tuusulas 2020

Märksõnad - musta värvi puit ja aksessuaarid, klaasvaheseinad, kivi imitatsioonid, avarad terrassid, kaunid iluaiad ja välimassaaživannid.

Hortensiad - hilissuvise aia pilgupüüdjad

Täies õies hortensia põõsas on tõeline pilgupüüdja sinu aias.

Täpne GPS mõõdistamine aitab vältida krundi piiridega seotud probleeme

Täpne GPS mõõdistamine on oluline nii majade ehituses, metsa või maa ostu-müügi tehingute korral, samuti trasside, teede, sildade ja raudteede ehituses.

Nipid ideaalse muruvaiba rajamiseks

Muruseemnete suvaliselt puistamisest ei ole kuigi palju kasu ning kõva ja kuiva maa puhul uhub järgmine vihm seemned lihtsalt minema.

Kuidas jõuda hooldusvaba aiani?

Hooldusvaba aeda ei ole olemas, küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt.

Pojeng kui armastuse ja romantika kandja

Pojengi võrreldakse Hiina luules tihti naise ilu ja graatsiaga. Lisaks ilule on pojengis peidus ka majanduslik küllus ja edukus.

Koduaed kui värvide pillerkaar

Fotograaf Sigrid Absaloni aed Tahkurannas – siia jagub värvirõõmu igaks aastaajaks.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Kuidas aia kujundamisega alustada?

Aeda on aja- ja rahasäästlikum rajada, kui sul on olemas läbimõeldud kujundusplaan.

Võililli tõrjuva muru rajamine koduaeda

Tihe ja tugev muru kasvab korralikult ettevalmistatud pinnasel, nii saab võimalikuks ka olukord, kus muru ise hakkab takistama võilillede kasvamist.

Kuidas tagada aia puitehitiste kõdunemise ja värvi koorumise kaitse?

Kui läheb aiaehitiste renoveerimiseks, siis esmalt puhastatakse pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ja siis kaetakse puidukaitsega.

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

Kas oled liiga kauaks ühte kohta seisma jäänud ja vajad muutust? Feng shui Bagua energiaõpetus võib imet teha!

Millisest puuliigist terrassilaud valida ja millise töötlusega?

Puitterrassi ehitamise lihtsaimaks võimaluseks on kasutada süvaimmutatud puitmaterjale kui aga immutatud puitu ei soovi kasutada, siis tasub panna Siberi lehisest terrassilauad.

Terrassi vundamendi ehitus Fibo plokkidest ja aluspinna ettevalmistus

Terrassi vundamendi tegemiseks on erinevaid lahendusi, aga üks lihtsam viis on ehitada vundament Fibo plokkidest.

Terrassi ehitamise õpetus

Terrassi ehitamine - vundamendi ehitus, terrassilaudade valimine, laudade vahe määramine, kinnitamine ja muud nõuanded.

Taimeseina moodulid loovad hea võimalus hakata rõduaednikuks

Taimeseina moodulitest saab ehitada nii kõrge ja laia taimeseina kui parasjagu soovi on. 1 m2 suurusele alale mahub 36 taime.

Taimelamp - vajalik abivahend meie kliimas

Ajal kui päevad on lühikesed ja päikesevalgust napib, on hea taimedele anda lisavalgust taimevalgustiga.

Kakumäel valminud IPE puitterrass on hooldusvaba ja pika eaga

IPE ehk Lõuna-Ameerika lehtpuu on mõeldud ökoloogilisemat ja eristuvamat terrassi eelistavale inimesele.

Kuidas luua koju helget vahemere stiili?

Jagame lihtsaid soovitusi, kuidas tuua koju vahemere stiili – et suvi kestaks igavesti!

Rooside multšimine - alusta enne püsivate külmade saabumist!

Rooside lõikamise peamiseks eesmärgiks on vabaneda vanadest võrsetest ning stimuleerida noorte, tugevate ja tervete võrsete arengut.

Sügis on parim aeg puukooremultšiga kaetud alade uuendamiseks?

Enne püsivate öökülmade saabumist on parim aeg multšiga kaetud alade uuendamiseks, seest pinnases toimub veel vilgas tegevus kuni selle külmumiseni.

Maastikuarhitekt Ülle Grišakov: Kuidas kujundada hooldusvaba aeda?

Kõik algab aiaplaanist. Maastikuarhitekt Ülle Grišakov soovitab aiakujundust alustada põhjalikust analüüsist, mida soovitakse aias teha ja kuidas seda kasutada.

Hea piirdeaed on vastupidavast materjalist

Kui lähtuda ainult vastupidavuse kriteeriumist, siis on korralikult kuumtsingitud ja pulbervärvitud metallaed kõige vastupidavam.

Varjutaimede rikkalik maailm

Helga Taimeaia omaniku Ülli-Riina Sildniku sõnul on varjutaimed väga põnev teema, sest neid leidub nii niiskesse kui kuiva kasvukohta ja eri mullatüüpidele sobivaid.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube