Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

2021-03-03
Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Mida aeg edasi, seda rohkem jõuavad inimesed tagasi oma kasvatatud toidu juurde. Mõnel on pisike rõduaed, teisel lausa suur kasvuhoone aias. Kodu lähedal ja enda kasvatatud toidul on ka palju suurem energeetiline toiteväärtus, eriti just mahetoidul. Tomatid on kindlasti üks populaarsemaid köögivilju eestlase toidulaual ja kõik teavad, et poetomat ei maitse iialgi nii hästi kui oma kasvatatud.

Mart Ruumet on tomatikasvatusega tegelenud üle 30 aasta, millest 20 mahepõhimõtete järgi, mis tähendab ilma keemiliste väetiste ja taimekaitsevahenditeta. Mulla suurtootja ja fanaatilise aednikuna teab ta mõndagi rääkida, kuidas tomatitaimi õigesti ette kasvatada.

Millal on õige aeg tomatite ettekasvatamisega alustada?

Õige aeg sõltub sellest, millal soovitakse taimed kasvukohale istutada. Alustuseks on tähtis teada, et tomatitaim vajab kasvamiseks mulda temperatuuriga vähemalt 15 kraadi.

Kui on olemas küttega kasvuhoone ja taimed soovitakse maha istutada aprilli lõpus või mai alguses, siis jääb seemnete külvamise aeg veebruari lõppu - märtsi algusesse. Kui on tavaline ilma kütteta kasvuhoone, siis meie looduslikes tingimustes saavutab muld sobiva temperatuuri mai lõpus - juuni alguses. Sellisel juhul on sobiv aeg seemnete külviks märtsi lõpp. Seemnest kuni istutuseni arvestatakse ca 60-70 päeva.

Tomatiseemned vajavad idanemiseks temperatuuri 20-25 kraadi. Lubatud optimaalne temperatuuri kõikumine on +/- 7 kraadi. Kui optimaalset temperatuuri rikkuda, tekib taimel kasvustress ja saame kidura taime. Toatemperatuur sobib tomatitaime ettekasvatamiseks suurepäraselt. Jälgima peaks, et oleks piisavalt valgust ja õhk ei oleks liiga kuiv.

Kuidas külvata seemneid ja millist mulda selleks kasutada?

Külviks on kõige paremad külvikastid, mis täidetakse spetsiaalse külvimullaga. Külvimuld on peenema struktuuriga, väiksema toitainete sisaldusega ja õhulisem kui köögiviljamuld. Mart kasutab külviks nende oma toodetud innovaatilist Matogard Bio-külvimulda. Alati võiks külvata 20-30% ulatuses rohkem seemneid kui hiljem taimi vaja. See annab võimaluse valida kasvukohale istutamiseks ainult tugevamad.

Mugavam on kasutada hajuskülvi, mis tähendab, et seemneid ei pikeerita vahemaade järgi. Külv teostatakse kasti, kus on ca 5 cm kõrgune külvimulla kiht. Seejärel tuleb külmumise vältimiseks seeme katta. Katmiseks sobib näiteks kas sama külvimulla kiht, mida juba allpool kasutati või siis liivakiht.

Mart kasutab katmiseks aga hoopis vulkaanilise tekkelooga mineraali perliit, mis aitab hästi mulla niiskustaset hoida. Idanemise juures on ülioluline, et arenema hakanud seeme ära ei kuivaks. Kui idujuur jääb hetkekski kuivale, seeme hävib. Kõige lõpuks võib külvikasti pealt kuni idanemiseni klaasi või kilega katta, mis aitab hoida niiskuse ja temperatuuri tasakaalu.

Idulehtede tekkimisest alates vajavad taimehakatised lisavalgust, sest veebruari lõpus ja  märtsi alguses on looduslikku valgust nende jaoks liiga vähe. Inimese jaoks piisav valgus ei ole piisav tomatitaimele. Taim vajab valgust fotosünteesi tekitamiseks, mille suudab tagada päikesevalgusele sarnane valgusspekter. Hõõglamp selleks kindlasti ei sobi, seega peaks taimede valgustamiseks sobivaid lampe küsima aianditest ja taimekasvatusega tegelevatelt ettevõtetelt.

Mis on noortaimede tõusmepõletik?

Kõige suurem oht kõikide köögiviljataimede ettekasvatamisel on tõusmepõletik. See tähendab, et peale tärkamist 2 idulehe faasis muutub taime juur ootamatult vesiseks, taim ise pruuniks ja hävib. Tõusmepõletik tekib taimedel 3 halva teguri koosmõju tulemusena. Põhjustajaks on seen, mis on tegelikult igas mullas nagunii olemas. Seen saab elujõudu ja hakkab vohama liiga niiskes või jahedas kasvukeskkonnas, seepärast on ülioluline jälgida õiget temperatuuri. Oluline on ka muld, milles seemneid idandatakse.

Teaduslikult on tõestatud, et komposti kasutamine külvimullas kaitseb taimi ja muudab nad tugevamaks. Matogardi külvimuld sisaldab lisaks kompostile ka halvale seenele vastukaaluks Trichoderma seent, mis moodustab oma seeneniidistiku taime ümber ja takistab haigustekitajatel sinna kinnituda. Kui aga on juba näha, et taim ei ole elujõuline, on alati targem teha uus külv ja kasvatada elujõulised taimed, kui hakata poputama juba nigelaid.

Millal on õige aeg pikeerida ja millist mulda ettekasvatamiseks kasutada?

Kui idulehe faasis hakkab kahe idulehe vahelt õrnalt välja paistma juba lehekese moodi täpp, on käes aeg pikeerimiseks. Pikeerimine tähendab idanema hakanud taimede hõredamat istutamist, et taimel oleks piisavalt ruumi kasvada. Tomatitaimedele piisab tegelikult ühest pikeerimisest, aga 2 pikeerimist annavad tugevama taime. Kõige lihtsam on istutada taimekesed kasvukastist ümber näiteks 12 cm suurustesse pottidesse, kuhu nad jäävad kuni kasvukohale istutamiseni.

Taimede kasvades peaks jälgima reeglit, et kogu aeg jääks kahe taime lehtede vahele sirutamiseks vähemalt 50-sendise mündi suurune tühi ruum. Mart ise kasutab tomatitaimede ettekasvatamisel 2 pikeerimist, esimese skeemile 5x5 cm ja teise 12 m pottidesse siis, kui taimed on umbes 10-12 cm kõrgused. 2 pikeerimist annab võimaluse juurte kärpimise ja erinevale kõrgusele istutamise abil kasvatada ette tugevamad taimed. Iga pikeerimine pikendab taimede arengut 1 nädala võrra.

Tomatitaime pikeerimisel on soovitav kasutada köögiviljamulda, kus on rohkem toitaineid kui külvimullas. Matogardi köögiviljade ettekasvatamise muld on varustatud kõigi taime arenguks vajalike ainetega ja ei vaja lisaväetamist. Kui kasutada mineraalväetiste baasil kasvumulda, on ettekasvatamise perioodil lisaväetamine vajalik.

Tomatitaim on kasvukohale istutamiseks valmis  siis, kui tal on tekkinud esimene õiepung. Madalakasvulisi sorte võib istutada ka varem. Kindlasti peab jälgima, et mulla temperatuur kasvukohal oleks vähemalt 15 kraadi, vastasel korral hakkavad taimed põdema. Istutatakse alati sügavamale, kui eelmises kohas, mis sunnib taime rohkem juuri kasvatama ja tugevamaks saama.

Kuidas kasvatada tomateid mahedalt, milliseid väetisi kasutada?

Kasvukohal kasvatamiseks sobib hästi aiamuld. Aiamulda võiks lisaks rikastada kas komposti, granuleeritud kanakaka või mõne muu elemendipõhise maheväetisega. Kui soovitakse mulda lisada ka kasulikke mikroorganisme, siis granuleeritud väetised seda ei võimalda. Mikroorganisme saab kompostist. Elu tekitab alati elu juurde ja muld muutub kogu aeg viljakamaks. Selline muld on väärtuslik ükskõik milliste taimede kasvatamiseks veel pikki aastaid.  

Milliseid tomatisorte võiks eelistada, miks?

Tomatisorte on väga palju, nii Eesti oma sorte kui välismaiseid. Valikul tuleks lähtuda eelkõige sellest, mis plaan meil tomatite kasvatamisega on.

Müügiks minevate tomatite puhul on kriteeriumiks transpordikindlus ehk tugev pealispind, mis kergelt ei lõhene ja kannataks ühest kastist teise valamist. Kes kasvatab tomateid oma pere söögilauale, hindab eelkõige maitset, et tomat oleks õige tomati maitsega ja haiguskindel mahedalt kasvatamiseks. Kõiki omadusi paraku koos ei saa.

Mart Ruumet soovitab pigem Eestis aretatud sorte, mis sobivad meie kliimas kasvatamiseks kõige paremini, sest on varase valmimisega. Näiteks on hea valik F1-tähisega hübriidsort Malle, mis on hea haiguskindlusega, saagikas ja kõrge kasvuga või siis natuke ühtlasema suuruse ja väiksemate viljadega sort Evelle. Kirsstomatisortidest on populaarsemad saagikas punane Gartenfreude ja tume kirsstomat Black Cherry, mis on maitse poolest ületamatu, aga sobib kohe söömiseks mitte säilitamiseks.

Sordi valimisel tuleks lähtuda ka kasvukohast, kas sinna sobivad pigem kõrgema või madalama kasvuga sordid. Väikses kasvuhoones on näiteks kõige otstarbekam kasvatada keskel kõrgemaid ja äärtes madalamaid sorte.

Vaata videoõpetust siit:
A: Inkodu.ee (t: K. Viksne; J. R)
Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus!

Aiatööd algavad - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

Õiterohke suvelilleampli kasvatamine

Kuidas ettekasvatatud amplitaimede ümber istutada? Mitu taime potti istutada ja mis sügavusele? Kuidas tagada ühtlane veerežiim? Milline muld ja väetis valida?

Nõuandeid seemnete külvamiseks

Veebruarist aprillini on hea aeg külvata taimi, mille kasvuaeg on pikem. Kiire kasvuga köögiviljad, nt kõrvitsad külvatakse alles mais.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Taimelamp - vajalik abivahend meie kliimas

Ajal kui päevad on lühikesed ja päikesevalgust napib, on hea taimedele anda lisavalgust taimevalgustiga.

Kuidas saavutada köögiviljataimede maksimaalne haiguskindlus?

Kompost mullasegus vähendab olulisel määral kasvustressi.

Milline on parim muld köögivilja- ja püsililleaiale?

Iga aiapidaja ja lillekasvataja teab, kui oluline on, et muld oleks hea.

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan.

Eramaja renoveerimine: Sise- ja välisruum on mõistlik tervikuna lahendada!

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

Lõikelaiuse vaatamine on akuga muruniiduki valimisel oluline kaalutlus, kuna selle suurus sõltub sellest, kui hästi see teie aiaga töötab.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Väikese aia plaan! Heki ette koosluse rajamine - heki õige kõrguse ja taimede valimine jpm.

Fiskarsi uued istutustööriistad säästavad seljavalust

Xact ergonoomilist lillesibulate istutit kasutatakse püstiasendis, mis tähendab, et see hoiab selja- ja põlvevalu aednikust eemal.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, juubeliks või surfiranda?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Erinevad võimalused veemõnude nautimiseks aias

Milline aiabassein osta? Neid on erinevaid - täispuhutavad basseinid, täispuhutava äärega basseinid, karkassiga basseinid.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

LAE ALLA püsilillepeenra näidisplaan!

Uus. Põhjalik õpetus. Püsilillepeenar. LAE ALLA istutusplaan ja taimede nimekiri koos kogustega. Modernse aia kujundamine.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas saada muru samblavabaks?

Sambla tõrjeks tuleb likvideerida tema tekkepõhjused. Ainult väljakraapimine sambla levikut ei piira. Kui põhjust ei likvideerita, ilmub sammal kohe tagasi.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv käimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv kuivkäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Aia- ja terrassimööbli hooldamise ABC

Kuidas hooldata välimööblit vastavalt materjalile? Puidust, metallist, tiikpuust, plastikust ja pehme mööbel.

Milliseid lisavidinaid on vaja nutika kasvuhoone ehitamiseks?

Nutikas kasvuhoone on tõeline aednik teie koduhoovis. Te ei pea oma kallist aega igapäevaste ülesannete täitmiseks kulutama, kõik on automatiseeritud.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Biolani Kasvukott - pane tomatid, kurgid ja melonid rõdule kasvama

Biolani Kasvukott on looduslik aluspinnamuld tomati, kurgi, paprika, herneste, salati, peedi, meloni ja suvelillede kasvatamiseks.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaare moodulparketil on palju plusse - väga vastupidav, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, ülilihtne paigaldus, mõistlik hind.

Põnevad diagonaalid modernses aias

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

Püsilillepeenra näidisplaan: Kuidas tagada püsiv õitemeri?

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on püsilillepeenra plaani parim koostamise ja kohendamise aeg just peale suvist õitsemisaega ja enne külmade tulekut.

Muljeid Soome elamumessilt Tuusulas 2020

Märksõnad - musta värvi puit ja aksessuaarid, klaasvaheseinad, kivi imitatsioonid, avarad terrassid, kaunid iluaiad ja välimassaaživannid.

Hortensiad - hilissuvise aia pilgupüüdjad

Täies õies hortensia põõsas on tõeline pilgupüüdja sinu aias.

Täpne GPS mõõdistamine aitab vältida krundi piiridega seotud probleeme

Täpne GPS mõõdistamine on oluline nii majade ehituses, metsa või maa ostu-müügi tehingute korral, samuti trasside, teede, sildade ja raudteede ehituses.

Nipid ideaalse muruvaiba rajamiseks

Muruseemnete suvaliselt puistamisest ei ole kuigi palju kasu ning kõva ja kuiva maa puhul uhub järgmine vihm seemned lihtsalt minema.

Kuidas jõuda hooldusvaba aiani?

Hooldusvaba aeda ei ole olemas, küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt.

Pojeng kui armastuse ja romantika kandja

Pojengi võrreldakse Hiina luules tihti naise ilu ja graatsiaga. Lisaks ilule on pojengis peidus ka majanduslik küllus ja edukus.

Koduaed kui värvide pillerkaar

Fotograaf Sigrid Absaloni aed Tahkurannas – siia jagub värvirõõmu igaks aastaajaks.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Kuidas aia kujundamisega alustada?

Aeda on aja- ja rahasäästlikum rajada, kui sul on olemas läbimõeldud kujundusplaan.

Võililli tõrjuva muru rajamine koduaeda

Tihe ja tugev muru kasvab korralikult ettevalmistatud pinnasel, nii saab võimalikuks ka olukord, kus muru ise hakkab takistama võilillede kasvamist.

Kuidas tagada aia puitehitiste kõdunemise ja värvi koorumise kaitse?

Kui läheb aiaehitiste renoveerimiseks, siis esmalt puhastatakse pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ja siis kaetakse puidukaitsega.

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

Kas oled liiga kauaks ühte kohta seisma jäänud ja vajad muutust? Feng shui Bagua energiaõpetus võib imet teha!

Millisest puuliigist terrassilaud valida ja millise töötlusega?

Puitterrassi ehitamise lihtsaimaks võimaluseks on kasutada süvaimmutatud puitmaterjale kui aga immutatud puitu ei soovi kasutada, siis tasub panna Siberi lehisest terrassilauad.

Terrassi vundamendi ehitus Fibo plokkidest ja aluspinna ettevalmistus

Terrassi vundamendi tegemiseks on erinevaid lahendusi, aga üks lihtsam viis on ehitada vundament Fibo plokkidest.

Kuidas valida kasvuhoonet?

Kasvuhoone valimisel tasuks kõigepealt läbi mõelda, mida soovite seal kasvatada ja kui palju – sellest sõltub suurus.

Terrassi ehitamise õpetus

Terrassi ehitamine - vundamendi ehitus, terrassilaudade valimine, laudade vahe määramine, kinnitamine ja muud nõuanded.

Taimeseina moodulid loovad hea võimalus hakata rõduaednikuks

Taimeseina moodulitest saab ehitada nii kõrge ja laia taimeseina kui parasjagu soovi on. 1 m2 suurusele alale mahub 36 taime.

Kakumäel valminud IPE puitterrass on hooldusvaba ja pika eaga

IPE ehk Lõuna-Ameerika lehtpuu on mõeldud ökoloogilisemat ja eristuvamat terrassi eelistavale inimesele.

Rooside multšimine - alusta enne püsivate külmade saabumist!

Rooside lõikamise peamiseks eesmärgiks on vabaneda vanadest võrsetest ning stimuleerida noorte, tugevate ja tervete võrsete arengut.

Sügis on parim aeg puukooremultšiga kaetud alade uuendamiseks?

Enne püsivate öökülmade saabumist on parim aeg multšiga kaetud alade uuendamiseks, seest pinnases toimub veel vilgas tegevus kuni selle külmumiseni.

Maastikuarhitekt Ülle Grišakov: Kuidas kujundada hooldusvaba aeda?

Kõik algab aiaplaanist. Maastikuarhitekt Ülle Grišakov soovitab aiakujundust alustada põhjalikust analüüsist, mida soovitakse aias teha ja kuidas seda kasutada.

Klaasist aiamaja - kaks ühes puhkemaja ja kasvuhoone

Õige sisustuse ja taimedega saab igast klaasist kasvuhoonest stiilse ja eristuva aiamaja lahenduse oma koduaeda.

Hea piirdeaed on vastupidavast materjalist

Kui lähtuda ainult vastupidavuse kriteeriumist, siis on korralikult kuumtsingitud ja pulbervärvitud metallaed kõige vastupidavam.

Varjutaimede rikkalik maailm

Helga Taimeaia omaniku Ülli-Riina Sildniku sõnul on varjutaimed väga põnev teema, sest neid leidub nii niiskesse kui kuiva kasvukohta ja eri mullatüüpidele sobivaid.

Looduskivide paigaldamise õpetus

Looduskivide paigaldus. Õpetus isetegijale.

Hillar Nassar soovitab koduaeda madalkirsipuu kasvama panna

Madalkirsipuud kasvavad ainult 2,5-3,5 m kõrguseks, tolmnevad ise, peavad meie kliimas hästi vastu ja ei vaja ka suurt lisahooldust.

Nõuanded puude ja põõsaste istutamiseks

Valida aias istikule sobivat kohta jälgi päikese liikumist. Vali koht kuhu päike peale paistab.

Kuidas muru talvekahjusid likvideerida ja sammalt tõrjuda?

Kevad on õige aeg muru korrastamiseks, et see kasvaks tugevaks ja roheliseks.

Mis tagab noortaimede täieliku haiguskindluse?

Eesti aednikel on väga suuri probleeme külvide tõusmepõletikuga. Bio-külvimuld tagab köögiviljataime täieliku haiguskindluse.

Kas teha aiakujunduse plaan ise või tellida?

Kogenud aiakujundaja Pille-Riin Villem soovitab alustuseks langetada otsus, kas teha plaan aiakujunduseks ise või tellida spetsialistilt.

Tee ise: keemiavabad väetised koduste vahenditega

Parim valik keskkonnale, tervisele, rahakotile ja taimedele on isevalmistatud orgaaniline väetis.

Ruumisäästlikud vertikaalsed peenrad maha, seintele ja nurka

Kastmissüsteemiga lillepotid rõdule, terrassile ja aeda.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube