Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

EKSPERDI NÕUANNE
Puurkaevupump Delfin SUB 150 4" 1,1kW 230V

Vesi majapidamises on elementaarne, ilma selleta ei saa. Majapidamised, mis ei asu suuremates linnades ja asulates, peavad oma veevärgi eest hoolitsema ise. See tähendab aga oma kaevu ja pumpa, mis aitaks vee kaevust majapidamisse tuua.

Õige pump peaks tagama majapidamise jaoks piisava hulga vett ja normaalse surve, arvestades seejuures kaevu tootlikkusega.

Põhimõtteliselt on olemas 2 tüüpi pumpasid: tavaline veepump ehk veeautomaat ja puurkaevupump. Kumba automaatse veeühenduse tagamiseks koduses majapidamises eelistada ja miks?

25-aastase veevärgisüsteemide müügi kogemusega ettevõtte Akvedukt spetsialistid on seisukohal, et olulised näitajad veepumba valikul on vee sügavus ehk kui sügaval on vesi selles kaevus, millest vett pumbata on vaja ja samuti ka kaevu tootlikkus ehk palju jõuab vett peale voolata kui me seda ära pumpame. Vähem tähtsam ei ole ka see, kas valitakse pumpa suvilasse, saunamajja või kodusesse majapidamisse. Pump peab igal juhul olema töökindel ja kvaliteetne.

Tegemist on üsnagi spetsiifilise ja elutähtsa teemaga, mille puhul ei kehti alati see, et võimsam või kallim on parem. Võimsamaga võib hoopis vastupidise efekti saavutada. Seepärast on mõistlik enne pumba soetamist kas ise ennast asjaga täpselt kurssi viia või siis küsida nõu tõesti selle ala spetsialistidelt.

Pumba valimine

Pumba valimine eeldab vastuse leidmist alljärgnevatele küsimustele. Lähtuvalt tulemustes saab otsustada, kas sobib veeautomaat või puurkaevupump.

Alustame kaevu tüübist, kas vesi tuleb salvkaevust, mis on tavaline rõngaskaev läbimõõduga ca 1 m või puurkaevust, millest maapeal näeme ainult 100-140 mm suurust ava.

Edasi vee tasapind kaevus ehk vee sügavus maapinnast. Kui sügaval on vesi, kas näiteks 2,5 või 8 meetri sügavusel.

Tavalised jaemüügikettides müügil olevad veeautomaadid suudavad imada maksimaalselt 8 m sügavuselt. Kuid peab arvestama ka paigutuskoha eripäradega, näiteks kui kaugele kaevust on vaja veeautomaat paigaldada. Mida kaugemale asetame veeautomaadi kaevust seda väiksemaks jääb ka imisügavus. Esialgse 8 meetri asemel võibolla ainult 4 meetrit. Iga meeter  mida pump peab vertikaalselt ülesse imema võtab pumba lõppsurvest 0,1 bar vähemaks.

Osades kaevudes võib veetase kõikuda ja langeda mingiks ajaks ka alla 8 m. Siis ei ole enam küsimust, tuleb valida kindlasti puurkaevupump, mille saab asetada mistahes sügavusele vee alla. Puurkaevupump sobib ka tavalisse salvkaevu.

Trassi pikkus ehk kui kaugel on kaevu asukoht majast, või vee tarbimise kaugemast kohast. Siin on oluline ka trassitorude läbimõõt, mis eramajapidamises võiks olla 32 mm. Kui kaev on majast mingite meetrite kaugusel, võtab ka see vastavalt survet vähemaks.

Kasutajate hulk peres ja nende vee kasutamise harjumused.

Veevõtukohtade ehk duššide ja veekraanide arv majas.

Need olulised küsimused aitavad välja arvutada, milline on maksimum veetarve, mida majapidamises 1 tunnis võib vaja minna.

Kõike eelnevat arvesse võttes hakkamegi valima pumpa.

Pumba valik võiks alata pumba graafikuga tutvumisest. Pumba graafik on aluseks, mille järgi valitakse välja õige tootlikkuse ja võimsusega seade, et tagada veesüsteemi mugav ja riketeta toimimine.

Graafikus näidatakse toodetava veehulga (tootlikkus) ning toodetava rõhu (tõstekõrgus) suhet.

Pumba graafiku näide:

Pumba maksimaalsed näitajad on:

H(max) ehk max tõstekõrgus 50 m (tootlikkus 0 l/min)    

Q(max) ehk max tootlikkus 80l/min (tõstekõrgus 0 m)

Pumba optimaalne tööpunkt võiks olla on:
Q=50 l/min        H=30 m

Pumba graafiku näide
Pumba graafiku näide

Graafikust näeme, mida suurem on pumbal vee tootlikkus, seda vähem annab pump tõstekõrgust ehk survet ja ka vastupidi. Kui pump annab maksimumis välja näiteks 50 meetrit tõstekõrgust, mis võrdub 5 bari survega, siis seda 0 liitri vee tootlikkuse juures.

1 bar survet = 10 meetrit tõstekõrgust.

20 liitrit/minutis = 1,2 m3/tunnis

Ühepereelamusse võiks jõuda kuskil 1 - 1,5 m3 vett tunnis, veesurve 2,5 - 3 bari juures.

Alljärgnevatel tootelehtedel on näha mõne pumpade tehnilised andmed ja graafikud:

Kummutame müüdi, et puurkaevupump on kallis

Kõige rohkem on siiani kasutatud veeautomaate, sest alles mõni aeg tagasi kuna puurkaevupumpade tootmine maailmas oli vähene olid puurkaevupumbad veeautomaatidest kordades kallimad, mille tõttu nende soetamine enamasti välistati.

Tavakaubanduses müüdavate veeautomaatide tootlikkused ja tõstekõrgused ei ole teinekord piisavad ja seepärast on inimestel veeautomaatidega ka halvad kogemused, sest paljudes olukordades ei suuda veeautomaat ikkagi korralikku veeühendust tagada.

Akvedukti esindaja sõnul on täna veeautomaadi ja puurkaevupumba hinnavahe pea olematu, ja arvestades kogu veesüsteemi ei ole see üldse märkimisväärne. Puurkaevupumpade valik on üldiselt ka suurem ja ka võimekam.

Energiatõhusus on au sees ka veepumpade maailmas

Enamasti on nii, kui tahta pikemas perspektiivis paremat tulemust, tuleb algul rohkem investeerida. See kehtib ka veepumpade juures. Mõnes mõttes ka loogiline, sest targad lahendused maksavadki rohkem. Kõrgema hinnaklassi targemad pumbad on näiteks varustatud sagedusmuunduriga. Kui tavapump töötab kraani avades täisvõimusega, siis sagedusmuundur optimeerib pumba tööd ega rakenda kraani avades kohe pumba maksimum võimsust. Sagedusmuunduriga pump hoiab etteantud survet ja tootlikkust, veemahtu antakse juurde kraanide avatuse mahust lähtuvalt.

Hüdrofoor kui oluline lüli veepumbasüsteemis

Nii veeautomaadi kui puurkaevupumba süsteemi puhul on automaatse veeühendusse loomiseks oluline lüli hüdrofoor.
 
Hüdrofoori nimetatakse tihti ka tarbevee paisupaagiks või membraanmahutiks, mille ülesanne on hoida ära hüdrolööke ja tagada veevarustuse ühtlus. See tähendab, et hüdrofoor kogub vee enda sisse ja kompenseerib rõhu kõikumist. Näiteks kraani avamise järel tagab hüdrofoor, et pump ei lülita ennast pidevalt sisse-välja.
 
Ka hüdrofoorid on erineva suurusega ja õige tuleb valida vastavalt pumba tootlikkusele.

-----

25-aastase kogemusega veevarustuse- ja kanalisatsioonimaterjalide müügiga tegelev ettevõte Akvedukt on võtnud oma missiooniks pakkuda kõike vajalikku puhta vee majja toomiseks ja musta välja viimiseks. Akvedukti spetsialistide pikaaegne kogemus ja nõuanded on kliendile alati tasuta saadaval.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne)

Seotud ettevõte:
Logo - AKVEDUKT OÜ veevärgi- ja kütteseadmed, kastmistarvikud
Veldi tee 5, Veneküla, 75325 Rae vald, Harjumaa
+372 607 5061

Oleme olnud Eestis pikka aega veevärgi- ja kütteseadmetega tegelevate ettevõtete esirinnas. Lisaks valikus Claber kastmissüsteemid ja tarvikud ning tööriistad.

Kuidas valida soojaveeboilerit?

Soovitame eelistada kaitstud ehk kinnise küttekehaga soojaveeboilerit, mis on vertikaalselt paigutatav. Veeboileri märgis A++ ei ole kõige olulisem näitaja!

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

2023. aastal toimub Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Galerii: Muljeid sisustusmessilt INTERJÖÖR 2023

Eks meis kõigis ole peidus väikene sisekujundaja, aga on hetki, kui tunned, et ideedest ja mõtetest jääb vajaka. Hädast aitab välja 21. – 23. aprillil toimuv sisustusmess.

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu Järvekülas

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Tartu Ülikooli Kliinikumi uus hoone - meditsiini ja ehitustehnoloogiliste lahenduste tippsaavutus

Selline kriitilise tähtsusega objekt nagu Tartu Ülikooli Kliinikumi ehitusprojekt on kahtlemata suur väljakutse iga ehitaja jaoks. Tehnilised lahendused peavad olema tipptasemel ja erinõuded kehtivad ka kõikidele kasutatavatele materjalidele.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaarest moodul terrassilauad on väga vastupidavad, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, lihtne paigaldus, mõistlik hind. Puitlaudise hind on 105-115 eur/m2.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele, lubade taotlemine oluliselt kiirem.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga siiski duši all käimist nautida?

Tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga duši all käimist siiski nautida? Need lihtsad muudatused vannitoas mõjuvad hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Tartu Karl Bilder esinduses uus 1500 m2 puiduladu nüüd avatud

Karl Bilder esinduses on avatud uus 1500 m2 puiduladu. Lai valik puitmaterjali: sae- ja höövelmaterjal, puitlaast ja puitkiud plaadid, liimpuit, terrassilauad jpm.

Timbermore tammepuidust siseuksed: kvaliteetne ja vastupidav lahendus

Timbermore tammepuidust siseuksed on saadaval mitmekülgse disainide ja värvi valikuga.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Mitmefunktsioonilised laeliistud: standardliist, valgustusliist, kardinapuuliist

Universaalseid laeliiste (dekoorliiste) saab kinnitada seina kolmel erineval moel: standardliistuna, valgustusliistuna (kinnitus seina külge) või kardinapuuliistuna (kinnitus lae külge).

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Väikese vannitoa sisekujundus: kuidas planeerida ja viimistleda?

Nõuandeid väikese vannitoa remondiprotsessi nõustamisel jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Unidrain seab vannitoa renntrappidele uue standardi

Unidrain renntrapp (duširenn) teeb ehitamise lihtsamaks, parandab ka ehituse kvaliteeti ja ka väljanägemist!

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Müürikivide abil luuakse aias sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi. Kaldega pinnase planeerimisel on müürikivid asendamatud.

Plaanid osta renoveeritud korteri? Ehitusvead annavad märku ajaga!

Kui renoveeritud korteri puhul mõni süsteem on ülekäte lahendatud, näiteks sansõlm, kipub küsitavaid lahendusi esinema ka mujal korteris. 7 aastat on aeg, mil oluliste varjatud puuduste ilmnemisel vastutab müüja!

Kuidas valida interjööri stiiliga sobivad lülitid ja pistikupesad?

Nõuandeid, kuidas lüliteid ja pistikupesasid valida ja miks eelistada tuntud tootjate kvaliteettooteid, jagab Silmani Elektri turundusjuht Kaire Amelin.

CAMO LEVER - abimees terrassi paigaldajale

CAMO LEVER sirgendab ja lukustab terrassilauad paigale. CAMO PRO-NB terrassilaudade naeluti peidab kruvid.

6 nõuannet, mis aitavad leida oma unistuste rõdu

Paljude koduostjate soovide nimekirjas on rõdu, millel saaks pere ja sõprade õues olemist nautida.

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

ESSVE Edgefast - 5 korda kiirem terrassilaudade paigaldamise meetod!

Uus süsteem terrassilaudade paigaldamiseks.Terrassilauad fikseeritakse peidetult. Kinnitusjäljed ei jää terrassi pinnal nähtavale ega teki teravaid puidukilde.

Keraamiliste plaatide värvimine: 12 lihtsat sammu

Keraamiliste plaatide värvimine on teema, mis kodu kujundamisel järjest populaarsust kogub. See on lihtne ja taskukohane viis põrand või seinad stiilseks muuta.

Gaasikatla väljavahetamine ja hübriidlahenduste võimalused

Gaasikatla väljavahetamine, täpsemalt hüübriid küttelahenduse loomine õhk-vesi soojuspumba lisamisega, maksab 200 m² eramaja puhul ca 8000 €.

Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

Palkmaja palgi suuruse ja materjali valimine, palkseinte soojustamine, katuse ehitamine. Palksauna siseviimistlustööd.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Korter paneelmajas. Milliste probleemidega tuleb arvestada?

Kinnisvara ostueelse kontrolli teenus aitab need nii järelturukorteri kui uusarenduse korteri puhul tuvastada.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Sauna viimistlemine õli ja vahaga: looduslik vs tööstuslik

Amello puiduõli sobib hästi sauna leiliruumi viimistlemiseks. Linaõli ei kaitse ainult pealispinda, vaid imendub puitu põhjalikult sisse ja teeb selle oluliseks tihedamaks.

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Niiskus- ja kulumiskindlad Sadolin Easy Care ja Ambiance värvid

EasyCare Kitchen&Bathroom on matt seina-ja laevärv, mis on rasvaplekkide, niiskuse ja hallituse kindel. Revolutsiooniline mustust hülgava tehnoloogia.

Väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad - hea kvaliteet ja hind!

LADU6 väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad on kõrge kvaliteedi ja hea soojapidavuse ning sealuures ka väga hea hinnaga. Puitukse hind alates 199 €.

Nõuanded ruumi akustika probleemide lahendamiseks kangastega

Ruumi akustika parandamine. Tüüpviga on see, et ei tehta vahet heli neeldumisel ja heli isoleerimisel. Kajavad ruumid vajavad heli neelavaid materjale.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

ALUTHERMO tagasipeegelduv soojustusmaterjal aitab energiat kokku hoida

Aluthermo Quattro ekstraõhuke (10 mm) isolatsioonimaterjal sobid ideaalselt valatava põranda, seina, lae ja katuse soojustustöödeks. U = 0,175w/m2 K. Parim hind Eestis - Metalplast!

KÜSI NÕU: ahjud, kaminad, pliidi, korstnad

Siin saab küsida tasuta nõu pottsepalt ja korstnapühkijalt kõikvõimalike ahjusid, kaminaid, pliite ja korstnaid puudutavate teemadega kohta.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube