Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

EKSPERDI NÕUANNE
Puurkaevupump Delfin SUB 150 4" 1,1kW 230V

Vesi majapidamises on elementaarne, ilma selleta ei saa. Majapidamised, mis ei asu suuremates linnades ja asulates, peavad oma veevärgi eest hoolitsema ise. See tähendab aga oma kaevu ja pumpa, mis aitaks vee kaevust majapidamisse tuua.

Õige pump peaks tagama majapidamise jaoks piisava hulga vett ja normaalse surve, arvestades seejuures kaevu tootlikkusega.

Põhimõtteliselt on olemas 2 tüüpi pumpasid: tavaline veepump ehk veeautomaat ja puurkaevupump. Kumba automaatse veeühenduse tagamiseks koduses majapidamises eelistada ja miks?

25-aastase veevärgisüsteemide müügi kogemusega ettevõtte Akvedukt spetsialistid on seisukohal, et olulised näitajad veepumba valikul on vee sügavus ehk kui sügaval on vesi selles kaevus, millest vett pumbata on vaja ja samuti ka kaevu tootlikkus ehk palju jõuab vett peale voolata kui me seda ära pumpame. Vähem tähtsam ei ole ka see, kas valitakse pumpa suvilasse, saunamajja või kodusesse majapidamisse. Pump peab igal juhul olema töökindel ja kvaliteetne.

Tegemist on üsnagi spetsiifilise ja elutähtsa teemaga, mille puhul ei kehti alati see, et võimsam või kallim on parem. Võimsamaga võib hoopis vastupidise efekti saavutada. Seepärast on mõistlik enne pumba soetamist kas ise ennast asjaga täpselt kurssi viia või siis küsida nõu tõesti selle ala spetsialistidelt.

Pumba valimine

Pumba valimine eeldab vastuse leidmist alljärgnevatele küsimustele. Lähtuvalt tulemustes saab otsustada, kas sobib veeautomaat või puurkaevupump.

Alustame kaevu tüübist, kas vesi tuleb salvkaevust, mis on tavaline rõngaskaev läbimõõduga ca 1 m või puurkaevust, millest maapeal näeme ainult 100-140 mm suurust ava.

Edasi vee tasapind kaevus ehk vee sügavus maapinnast. Kui sügaval on vesi, kas näiteks 2,5 või 8 meetri sügavusel.

Tavalised jaemüügikettides müügil olevad veeautomaadid suudavad imada maksimaalselt 8 m sügavuselt. Kuid peab arvestama ka paigutuskoha eripäradega, näiteks kui kaugele kaevust on vaja veeautomaat paigaldada. Mida kaugemale asetame veeautomaadi kaevust seda väiksemaks jääb ka imisügavus. Esialgse 8 meetri asemel võibolla ainult 4 meetrit. Iga meeter  mida pump peab vertikaalselt ülesse imema võtab pumba lõppsurvest 0,1 bar vähemaks.

Osades kaevudes võib veetase kõikuda ja langeda mingiks ajaks ka alla 8 m. Siis ei ole enam küsimust, tuleb valida kindlasti puurkaevupump, mille saab asetada mistahes sügavusele vee alla. Puurkaevupump sobib ka tavalisse salvkaevu.

Trassi pikkus ehk kui kaugel on kaevu asukoht majast, või vee tarbimise kaugemast kohast. Siin on oluline ka trassitorude läbimõõt, mis eramajapidamises võiks olla 32 mm. Kui kaev on majast mingite meetrite kaugusel, võtab ka see vastavalt survet vähemaks.

Kasutajate hulk peres ja nende vee kasutamise harjumused.

Veevõtukohtade ehk duššide ja veekraanide arv majas.

Need olulised küsimused aitavad välja arvutada, milline on maksimum veetarve, mida majapidamises 1 tunnis võib vaja minna.

Kõike eelnevat arvesse võttes hakkamegi valima pumpa.

Pumba valik võiks alata pumba graafikuga tutvumisest. Pumba graafik on aluseks, mille järgi valitakse välja õige tootlikkuse ja võimsusega seade, et tagada veesüsteemi mugav ja riketeta toimimine.

Graafikus näidatakse toodetava veehulga (tootlikkus) ning toodetava rõhu (tõstekõrgus) suhet.

Pumba graafiku näide:

Pumba maksimaalsed näitajad on:

H(max) ehk max tõstekõrgus 50 m (tootlikkus 0 l/min)    

Q(max) ehk max tootlikkus 80l/min (tõstekõrgus 0 m)

Pumba optimaalne tööpunkt võiks olla on:
Q=50 l/min        H=30 m

Pumba graafiku näide
Pumba graafiku näide

Graafikust näeme, mida suurem on pumbal vee tootlikkus, seda vähem annab pump tõstekõrgust ehk survet ja ka vastupidi. Kui pump annab maksimumis välja näiteks 50 meetrit tõstekõrgust, mis võrdub 5 bari survega, siis seda 0 liitri vee tootlikkuse juures.

1 bar survet = 10 meetrit tõstekõrgust.

20 liitrit/minutis = 1,2 m3/tunnis

Ühepereelamusse võiks jõuda kuskil 1 - 1,5 m3 vett tunnis, veesurve 2,5 - 3 bari juures.

Alljärgnevatel tootelehtedel on näha mõne pumpade tehnilised andmed ja graafikud:

Kummutame müüdi, et puurkaevupump on kallis

Kõige rohkem on siiani kasutatud veeautomaate, sest alles mõni aeg tagasi kuna puurkaevupumpade tootmine maailmas oli vähene olid puurkaevupumbad veeautomaatidest kordades kallimad, mille tõttu nende soetamine enamasti välistati.

Tavakaubanduses müüdavate veeautomaatide tootlikkused ja tõstekõrgused ei ole teinekord piisavad ja seepärast on inimestel veeautomaatidega ka halvad kogemused, sest paljudes olukordades ei suuda veeautomaat ikkagi korralikku veeühendust tagada.

Akvedukti esindaja sõnul on täna veeautomaadi ja puurkaevupumba hinnavahe pea olematu, ja arvestades kogu veesüsteemi ei ole see üldse märkimisväärne. Puurkaevupumpade valik on üldiselt ka suurem ja ka võimekam.

Energiatõhusus on au sees ka veepumpade maailmas

Enamasti on nii, kui tahta pikemas perspektiivis paremat tulemust, tuleb algul rohkem investeerida. See kehtib ka veepumpade juures. Mõnes mõttes ka loogiline, sest targad lahendused maksavadki rohkem. Kõrgema hinnaklassi targemad pumbad on näiteks varustatud sagedusmuunduriga. Kui tavapump töötab kraani avades täisvõimusega, siis sagedusmuundur optimeerib pumba tööd ega rakenda kraani avades kohe pumba maksimum võimsust. Sagedusmuunduriga pump hoiab etteantud survet ja tootlikkust, veemahtu antakse juurde kraanide avatuse mahust lähtuvalt.

Hüdrofoor kui oluline lüli veepumbasüsteemis

Nii veeautomaadi kui puurkaevupumba süsteemi puhul on automaatse veeühendusse loomiseks oluline lüli hüdrofoor.
 
Hüdrofoori nimetatakse tihti ka tarbevee paisupaagiks või membraanmahutiks, mille ülesanne on hoida ära hüdrolööke ja tagada veevarustuse ühtlus. See tähendab, et hüdrofoor kogub vee enda sisse ja kompenseerib rõhu kõikumist. Näiteks kraani avamise järel tagab hüdrofoor, et pump ei lülita ennast pidevalt sisse-välja.
 
Ka hüdrofoorid on erineva suurusega ja õige tuleb valida vastavalt pumba tootlikkusele.

-----

25-aastase kogemusega veevarustuse- ja kanalisatsioonimaterjalide müügiga tegelev ettevõte Akvedukt on võtnud oma missiooniks pakkuda kõike vajalikku puhta vee majja toomiseks ja musta välja viimiseks. Akvedukti spetsialistide pikaaegne kogemus ja nõuanded on kliendile alati tasuta saadaval.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne);

Logo - AKVEDUKT OÜ veevärgi- ja kütteseadmed, kastmistarvikud
Veldi tee 5, Veneküla, 75325 Rae vald, Harjumaa
+372 607 5061

Oleme olnud Eestis pikka aega veevärgi- ja kütteseadmetega tegelevate ettevõtete esirinnas. Lisaks valikus Claber kastmissüsteemid ja tarvikud ning tööriistad.

Kuidas valida soojaveeboilerit?

Soovitame eelistada kaitstud ehk kinnise küttekehaga soojaveeboilerit, mis on vertikaalselt paigutatav. Veeboileri märgis A++ ei ole kõige olulisem näitaja!

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Bauroc GREEN - erakordselt madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

Bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad - hea kvaliteet ja hind!

LADU6 väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad on kõrge kvaliteedi ja hea soojapidavusega Puitukse hind al. 199€. Uudistoode - topeltuksed!

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus. Eesti toode!

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube