Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

EKSPERDI NÕUANNE
Puurkaevupump Delfin SUB 150 4" 1,1kW 230V

Vesi majapidamises on elementaarne, ilma selleta ei saa. Majapidamised, mis ei asu suuremates linnades ja asulates, peavad oma veevärgi eest hoolitsema ise. See tähendab aga oma kaevu ja pumpa, mis aitaks vee kaevust majapidamisse tuua.

Õige pump peaks tagama majapidamise jaoks piisava hulga vett ja normaalse surve, arvestades seejuures kaevu tootlikkusega.

Põhimõtteliselt on olemas 2 tüüpi pumpasid: tavaline veepump ehk veeautomaat ja puurkaevupump. Kumba automaatse veeühenduse tagamiseks koduses majapidamises eelistada ja miks?

25-aastase veevärgisüsteemide müügi kogemusega ettevõtte Akvedukt spetsialistid on seisukohal, et olulised näitajad veepumba valikul on vee sügavus ehk kui sügaval on vesi selles kaevus, millest vett pumbata on vaja ja samuti ka kaevu tootlikkus ehk palju jõuab vett peale voolata kui me seda ära pumpame. Vähem tähtsam ei ole ka see, kas valitakse pumpa suvilasse, saunamajja või kodusesse majapidamisse. Pump peab igal juhul olema töökindel ja kvaliteetne.

Tegemist on üsnagi spetsiifilise ja elutähtsa teemaga, mille puhul ei kehti alati see, et võimsam või kallim on parem. Võimsamaga võib hoopis vastupidise efekti saavutada. Seepärast on mõistlik enne pumba soetamist kas ise ennast asjaga täpselt kurssi viia või siis küsida nõu tõesti selle ala spetsialistidelt.

Pumba valimine

Pumba valimine eeldab vastuse leidmist alljärgnevatele küsimustele. Lähtuvalt tulemustes saab otsustada, kas sobib veeautomaat või puurkaevupump.

Alustame kaevu tüübist, kas vesi tuleb salvkaevust, mis on tavaline rõngaskaev läbimõõduga ca 1 m või puurkaevust, millest maapeal näeme ainult 100-140 mm suurust ava.

Edasi vee tasapind kaevus ehk vee sügavus maapinnast. Kui sügaval on vesi, kas näiteks 2,5 või 8 meetri sügavusel.

Tavalised jaemüügikettides müügil olevad veeautomaadid suudavad imada maksimaalselt 8 m sügavuselt. Kuid peab arvestama ka paigutuskoha eripäradega, näiteks kui kaugele kaevust on vaja veeautomaat paigaldada. Mida kaugemale asetame veeautomaadi kaevust seda väiksemaks jääb ka imisügavus. Esialgse 8 meetri asemel võibolla ainult 4 meetrit. Iga meeter  mida pump peab vertikaalselt ülesse imema võtab pumba lõppsurvest 0,1 bar vähemaks.

Osades kaevudes võib veetase kõikuda ja langeda mingiks ajaks ka alla 8 m. Siis ei ole enam küsimust, tuleb valida kindlasti puurkaevupump, mille saab asetada mistahes sügavusele vee alla. Puurkaevupump sobib ka tavalisse salvkaevu.

Trassi pikkus ehk kui kaugel on kaevu asukoht majast, või vee tarbimise kaugemast kohast. Siin on oluline ka trassitorude läbimõõt, mis eramajapidamises võiks olla 32 mm. Kui kaev on majast mingite meetrite kaugusel, võtab ka see vastavalt survet vähemaks.

Kasutajate hulk peres ja nende vee kasutamise harjumused.

Veevõtukohtade ehk duššide ja veekraanide arv majas.

Need olulised küsimused aitavad välja arvutada, milline on maksimum veetarve, mida majapidamises 1 tunnis võib vaja minna.

Kõike eelnevat arvesse võttes hakkamegi valima pumpa.

Pumba valik võiks alata pumba graafikuga tutvumisest. Pumba graafik on aluseks, mille järgi valitakse välja õige tootlikkuse ja võimsusega seade, et tagada veesüsteemi mugav ja riketeta toimimine.

Graafikus näidatakse toodetava veehulga (tootlikkus) ning toodetava rõhu (tõstekõrgus) suhet.

Pumba graafiku näide:

Pumba maksimaalsed näitajad on:

H(max) ehk max tõstekõrgus 50 m (tootlikkus 0 l/min)    

Q(max) ehk max tootlikkus 80l/min (tõstekõrgus 0 m)

Pumba optimaalne tööpunkt võiks olla on:
Q=50 l/min        H=30 m

Pumba graafiku näide
Pumba graafiku näide

Graafikust näeme, mida suurem on pumbal vee tootlikkus, seda vähem annab pump tõstekõrgust ehk survet ja ka vastupidi. Kui pump annab maksimumis välja näiteks 50 meetrit tõstekõrgust, mis võrdub 5 bari survega, siis seda 0 liitri vee tootlikkuse juures.

1 bar survet = 10 meetrit tõstekõrgust.

20 liitrit/minutis = 1,2 m3/tunnis

Ühepereelamusse võiks jõuda kuskil 1 - 1,5 m3 vett tunnis, veesurve 2,5 - 3 bari juures.

Alljärgnevatel tootelehtedel on näha mõne pumpade tehnilised andmed ja graafikud:

Kummutame müüdi, et puurkaevupump on kallis

Kõige rohkem on siiani kasutatud veeautomaate, sest alles mõni aeg tagasi kuna puurkaevupumpade tootmine maailmas oli vähene olid puurkaevupumbad veeautomaatidest kordades kallimad, mille tõttu nende soetamine enamasti välistati.

Tavakaubanduses müüdavate veeautomaatide tootlikkused ja tõstekõrgused ei ole teinekord piisavad ja seepärast on inimestel veeautomaatidega ka halvad kogemused, sest paljudes olukordades ei suuda veeautomaat ikkagi korralikku veeühendust tagada.

Akvedukti esindaja sõnul on täna veeautomaadi ja puurkaevupumba hinnavahe pea olematu, ja arvestades kogu veesüsteemi ei ole see üldse märkimisväärne. Puurkaevupumpade valik on üldiselt ka suurem ja ka võimekam.

Energiatõhusus on au sees ka veepumpade maailmas

Enamasti on nii, kui tahta pikemas perspektiivis paremat tulemust, tuleb algul rohkem investeerida. See kehtib ka veepumpade juures. Mõnes mõttes ka loogiline, sest targad lahendused maksavadki rohkem. Kõrgema hinnaklassi targemad pumbad on näiteks varustatud sagedusmuunduriga. Kui tavapump töötab kraani avades täisvõimusega, siis sagedusmuundur optimeerib pumba tööd ega rakenda kraani avades kohe pumba maksimum võimsust. Sagedusmuunduriga pump hoiab etteantud survet ja tootlikkust, veemahtu antakse juurde kraanide avatuse mahust lähtuvalt.

Hüdrofoor kui oluline lüli veepumbasüsteemis

Nii veeautomaadi kui puurkaevupumba süsteemi puhul on automaatse veeühendusse loomiseks oluline lüli hüdrofoor.
 
Hüdrofoori nimetatakse tihti ka tarbevee paisupaagiks või membraanmahutiks, mille ülesanne on hoida ära hüdrolööke ja tagada veevarustuse ühtlus. See tähendab, et hüdrofoor kogub vee enda sisse ja kompenseerib rõhu kõikumist. Näiteks kraani avamise järel tagab hüdrofoor, et pump ei lülita ennast pidevalt sisse-välja.
 
Ka hüdrofoorid on erineva suurusega ja õige tuleb valida vastavalt pumba tootlikkusele.

-----

25-aastase kogemusega veevarustuse- ja kanalisatsioonimaterjalide müügiga tegelev ettevõte Akvedukt on võtnud oma missiooniks pakkuda kõike vajalikku puhta vee majja toomiseks ja musta välja viimiseks. Akvedukti spetsialistide pikaaegne kogemus ja nõuanded on kliendile alati tasuta saadaval.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne);

Seotud ettevõte:
Logo - AKVEDUKT OÜ veevärgi- ja kütteseadmed, kastmistarvikud
Veldi tee 5, Veneküla, 75325 Rae vald, Harjumaa
+372 607 5061

Oleme olnud Eestis pikka aega veevärgi- ja kütteseadmetega tegelevate ettevõtete esirinnas. Lisaks valikus Claber kastmissüsteemid ja tarvikud ning tööriistad.

Kuidas valida soojaveeboilerit?

Soovitame eelistada kaitstud ehk kinnise küttekehaga soojaveeboilerit, mis on vertikaalselt paigutatav. Veeboileri märgis A++ ei ole kõige olulisem näitaja!

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne toon-toonis tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Helsingis avatakse jaanuaris Soome esimene Radisson RED hotell

Radisson RED Helsinki avatakse modernistlikus uushoones, mille projekteeris kuulus Soome arhitektuurifirma Anttinen Oiva Arkkitehdit.

Arco Vara prognoosib aasta kasumiks ligi 3 miljonit eurot

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara jätkas kolmandas kvartalis oma ehitus- ja müügitegevust vastavalt planeeritule ning ootab käesoleval aastal 18,2 miljoni eurost müügitulu ja 2,7 miljoni eurost kasumit.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Aastapreemiate nominendid 2023: Eesti Arhitektide Liit, Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital

Selgunud on Eesti Arhitektide Liitu, Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali 2023. aasta aastapreemiate nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial 8. detsembril 2023.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteeterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Tänased moodulmajad lähtuvad kompaktsusest ja energiatõhususest

Iseehitamise asemel tasub pilk pöörata moodul- või elementmajade lahenduste poole, mis võimaldab olulist paindlikkust – alustada saab ühest moodulist.

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad!

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaarest moodul terrassilauad on väga vastupidavad, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, lihtne paigaldus, mõistlik hind. Puitlaudise hind on 105-115 eur/m2.

Lehisepuidust saab tugeva ja ilmastikukindla terrassi, fassaadi ja piirdeaia

Lehist peetakse üheks vastupidavaimaks puuliigiks, kuna ta on looduslikult ehk töötlemata kujul sama vastupidav kui sügavimmutatud materjal.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga siiski duši all käimist nautida?

Tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga duši all käimist siiski nautida? Need lihtsad muudatused vannitoas mõjuvad hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Timbermore tammepuidust siseuksed: kvaliteetne ja vastupidav lahendus

Timbermore tammepuidust siseuksed on saadaval mitmekülgse disainide ja värvi valikuga.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Mitmefunktsioonilised laeliistud: standardliist, valgustusliist, kardinapuuliist

Universaalseid laeliiste (dekoorliiste) saab kinnitada seina kolmel erineval moel: standardliistuna, valgustusliistuna (kinnitus seina külge) või kardinapuuliistuna (kinnitus lae külge).

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Väikese vannitoa sisekujundusideed: planeerimine ja viimistlemine

Nõuandeid väikese vannitoa sisustamiseks jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube