Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Feng shui sümboolika kasutamine aitab kodu energiat muuta

Feng shui sümboolika kasutamine aitab kodu energiat muuta. @Most Interiors

Kujutage ette, et te saate oma elukäiku muuta- jah, lihtsa remondi käigus, kui soovite. Teil pole vaja teada muud kui vastust küsimusele „mida ma sooviksin oma elus muuta“ Ülejäänu on peaaegu liigagi lihtne ja toetub väga lihtsatele  tõdedele, mis on püsinud muutumatuna  juba tuhandeid aastaid.

Üks neist põhitõdedest on see, et meie ümbruse energeetika mõjutab meie mõtlemist ja seega ka elu kvaliteeti. See protsess on kahepidine – kui ma hakkan muutma oma mõttemustreid, hakkan tegema ümberkorraldusi ka oma lähiümbruses, märkama... Ja samas, kui muudan midagi keskkonnas, siis selle tulemusena muutuvad mu mõttetrajektoorid.  Peab lihtsalt teadma mida ja kui palju muuta.

Loomulikult pole see imerohi, nagu pole seda ükski filosoofia või eneseabisüsteem, ent on vaieldamatu ,et kui hakkame oma koduga süvendatult ja reeglipäraselt tegelema, toimuvad soodsad muutused kogu meie elus. Jättes siinkohal kõrvale  tuhanded hiina pisividinad ja asjaolu, et erinevad inimesed vajavad sarnases olukorras erinevat lahendit, keskendume olulisele- energiate tundmaõppimisele ja suunamisele ning iga inimese unikaalsusele, lähtuvalt tema sünniajast.

Hiljem tuleb mängu ka bagua – kaheksaväljasüsteem, mis on olnud au sees ja kasutusel ka endisaegsetel soome-ugri ja lääne-põhja hõimudel (kaheksakand, mänd), seega mitte sugugi võõras ka meile.

Väga lihtsa reegli abil saad leida oma põhielemendi ja oma kodu sellest lähtuvalt üles ehitada.      

Nimelt sünniaasta lõpu numbriga:

  • 0 ja 1 on METALLI elemendi mõju all
  • 2 ja 3 - element VESI mõjusfääris
  • 4 ja 5 - element PUU mõjusfääris
  • 6 ja 7 – element TULI mõjusfääris
  • 8 ja 9 – element MAA mõjusfääris.

Seega on näiteks aastal 1978 sündinud inimene MAA elemendis, samas kui 1982. a. sündinud inimest saadab element VESI.

1. Veest saab elusloodus alguse. See element on muutlik ja käänuline kui sinu elujõgi , kuid ta jõuab alati sihile. Lisades enda ümbrusse, eriti bagua esimesse tsooni, vee elementi, soodustad oma mõtte avatust, loovust ja valikuid elus ning julgustad rahavoogude teket. Samuti ergutad arengut ja kasvu.Veele iseloomulikud tunnused on must, tumesinine, sinakashall, voolav muster, klaas ja kaarvorm.

2. Heleroheline, kuuseroheline, samblaroheline, türkiis ja mereroheline on kõik värvid, mis viivad sind tagasi lapsepõlve, aega mil veetsid suvesid maal vanaema juures. Puu energia seobki meid eelnenud põlvede tarkusega, aga ka arengu ja kasvuga, samuti omasugustega. See on rahustav ja julgustav- Sa suudad! Lisaks eelnevalt nimetatud värvidele onpuu energiale iseloomulik ülespoole sirutuv, triip, sammas, lillemuster, bambus ja puitmööbel.

3. Tulega tõmbame me oma ellu lisaenergiat, tähelepanu, nö.“väljapoole valgustatust“. Tule energia väljendub eredamas valguses, punastes-oranžides toonides, kolmnurksed, sakilised vormid. Tuli rõhutab meie imidžit, meie julgust olla mina ise.

4. Maa energia on kõige rohkem tasakaalus olev ja sõna otseses mõttes maandav. Samas ei tohi ainult maa energiaga kodus liialdada, kuna see võib tekitada apaatiat ja stagnatsiooni. Maa energia väljenduseks on:  kõik maa toonid hallidest ja beežidest kollase, savi ja terrakotani. Armastuse ja abielu bagua tsoonis ka roosakad, pärlvalged toonid. Energia on toekas ja toetav, iseloomulikud on tekstiilid, loodusliku murruga kivid, keraamika, krobeline pind, vormiks ruut ja ristkülik.

5. Kõige teravam (kontrastsem), ent ühtlasi kõige kvaliteetsem on metalli energia- see lõikab nagu nuga, aga ka ehib nagu teemantkee. Avaldub kuldse, hõbedase plaatina toonina peegeldused, lihvitud graniit ja marmor ning kõik vääriskivid iseloomustavad metalli elementi. Vormilt ümmargune – nagu münt. Värvus- valge, samuti kontrastid.

6. Muidugi tuleks jälgida, millises tsoonis me millist energiat muudame, et need ruumi energiat toetaks, mitte ei hakkaks sellele vastu töötama. Samas tasub jälgida harmoonia printsiipi, kus oleks esindatud kõik energiad ning pisut enam oleks tähtsustatud vaid ruumi enda energia.

Järgnevalt on välja toodud erinevad ruumid ning neid esindavad energiad:

  • Köök – tule energia
  • WC – esindab vee energiat
  • Magamistuba – esindab metalli energiat
  • Elutuba – esindab maa energiat
  • Kabinet, töötuba – esindab puu energiat

Kui hinges on valgus, on inimeses ilu. Kui inimeses on ilu, on majas harmoonia. Kui majas on harmoonia, on rahvas korralik. Kui rahvas on korralik, on maailmas rahu. – Hiina vanasõna

A: Riina Eigi, 2014

Logo puudub - Sisekujundaja Riina Eigi
Künni 12, Viljandi, Viljandimaa
+372 515 0828

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Kuidas aitavad trendivärvid meid toetada ja tasakaalustada?

Iga värv kannab endas erinevat jõudu, mille võtame vastu alateadlikult. Oleme erinevates eluetappides, nooremas eas vajame aktiivsemat energiat kui vanemas eas.

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

Kas oled liiga kauaks ühte kohta seisma jäänud ja vajad muutust? Feng shui Bagua energiaõpetus võib imet teha!

Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK

2020. aasta trendivärv on KOIDIK. Värvid peegeldavad seda, kes me päriselt oleme, millises arenguetapis ja kuhu poole liigume.

Kuidas rakendada kodus feng shuid inimese 2 põhivajaduse täitmiseks?

Feng shui. Inimene vajab 2 põhivajaduse täitmiseks ehk rahul ja tasakaalus olemiseks: tunda ennast turvaliselt ja omada kontrolli ümbritseva üle.

Aiakujundus feng shui võtmes

Hea emotsiooniga aias on olemas nii muruplats, veesilm, madalamad taimed silmailuks ja kõrgemad vormid turvatunde tekitamiseks.

Hea tundega kodu feng shui prisma läbi

Olles teadlik energia liikumise seadustest looduses ja elades nendega kooskõlas, oleme tasakaalus ning terved ja meie tegemised-toimetused edenevad hästi.

Lapse toa sisekujundus feng shui võtmes ehk lapse oma tehtud tuba

Mida tähele panna laste toa kujundamisel?

Feng shui pole kosmoteadus, pigem oskus meid ümbritsevaga elada

Feng shui ei ole imeteadus, vaid lihtsalt kasulikud nõuanded, mis pärinevad loodusest endast ning mida järgides saame aidata kaasa muuta oma kodu turvaliseks pesaks.

FENG SHUI krundil ja aias

Feng shui eesmärk on luua harmooniline elukeskkond, kus tuntakse end igatepidi hästi. Tasakaal pole tähtis ainuüksi eluruumides, vaid ka väljaspool seda.

Lilled sisekujunduses läbi feng shui prisma - 8 bagua tsooni

Ruumide aktiviseerimine lillede abil on loominguline protsess. Lõikelille peetakse üheks tugevamaks aktiveerijaks.

Kodu head energiat saab ise luua

Juba 5000 aastat tagasi pani hiina õpetlane Fu Xi esmakordselt kirja feng shui ühe põhialuse: oluline on tagada inimese turva- ja heaolutunne.

Feng shui kodus ja aias: köögiaknad itta, magamisase läände, vahtrapuu õuele

Kas iidne hiina elutarkus kehtib ka tänapäeva Eestis? Kas piisab tuulekellast ukse kohal ja rahapajast rikkusenurgas, et elu käima läheks?

Imelised islamiaiad

Traditsiooniline islami aiakunst on üks teadlik püüe luua maa peal nurgakest, mis meenutab igaviku välju. See on inimese peatuspaik puhkuseks tema maises elus.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube