Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kamina puhastamine: südamik, klaas, tellised

Kamina puhastamine: südamik, klaas, tellised

Kas Sina juba tead, kuidas käib õige kamina puhastamine? Kamina süvapuhastus tuleks jätta professionaalide hooleks, aga siiski saate ka ise palju ära teha.

Alljärgnevalt toome välja mõned näpunäited kamina iseseisvalt hooldamiseks.

Kamina puhastamine tahmast ja tuhast

Kõige suuremat väljakutset pakuvad kamina puhastamisel tolm, tahm ja tuhk. Nende eemaldamiseks puhastage kaminat järgmiselt:

 • Kui olete äsja teinud kaminas tuld, peate ootama, kuni kamin on täielikult jahtunud.
 • Kui kamin on jahe, laotage suur rätik või vana lina kamina ette. See hoiab ära peenikese tahma sattumise vaibale või põrandale. Samuti on hea katta kinni vahetus läheduses asuv mööbel ja rullida kokku vaibad. Ja kuna see on keeruline ülesanne, siis pange selga riided, mis võivad mustaks minna ning kaaluge juuste katmist või kinnitamist.
 • Asetage väike prügikast enda lähedusse ja alustage käsiharjaga tahma ja tuha pühkimist kamina põhjast ning seintelt. Visake see natukese haaval prügikasti, aga tehke seda võimalikult ettevaatlikult, et liiga palju tolmu õhku ei lendaks.
 • Kui olete lõpetanud, pühkige tolm ettevaatlikult kokku ja visake see õue prügikasti. Samuti võtke kaasa kõik linad ja rätikud, mida olete põrandate ja mööbli katmiseks kasutanud. Kui olete väga tahmane, võiksite enne selle sammu tegemist käsi pesta ja riideid vahetada.
 • Kasutage tolmuimejat toas oleva mööbli puhastamiseks, et ennetada peidus oleva tuha jääke. Seejärel tõmmake ka põrandad tolmuimejaga puhtaks.

Kaminaklaasi puhastamine

Kaminaklaas võib aja jooksul üsna tugevalt määrduda. Mida te ütleksite, kui kuulete, et saate kaminaklaasi puhastamiseks ning selle pikaajaliseks säilitamiseks kasutada ühte tõhusat vahendit. Loe lähemalt, kuidas toimida:

 • Veenduge, et tulekolle on täielikult kustutatud ja klaas on jahe.
 • Võtke K1 puhastusvahend, spray pudel ning vesi. Lahjendage puhastusvahendit vastavalt mustusastmele.
 • Kandke sprayga üks kiht puhastusvahendit klaasile, nii et terve klaas on ainega koos.
 • Oodake 1 kuni 15 minutit, olenevalt mustuse astmest.
 • Mässige majapidamispaber palliks. Töödelge klaasi väikeste ringjate liigutustega, kuni see on puhas.
 • Sitkema mustuse korral korrake protseduuri.
 • Kui kogu mustuse kiht on kadunud, pühkige kõik triibud kuiva mikrokiudlapiga.

Kaminatelliste puhastamine

Kui ilm soojeneb ja olete valmis oma kamina puhkusele jätma järgmise sügise või talveni, siis peate teadma, kuidas kaminatellist õigesti puhastada. Kuid enne järgmistest ülesannete võtmist, ülaltoodud juhiste järgi veenduge, et olete tahma või tolmu välja pühkinud. Samuti peaksite kamina seinad üle töötlema spetsiaalse tolmuimeja harjaga. Kui see on tehtud, saate liikuda järgmiste sammude juurde.

Lugege üle kaminasüdamiku tootja puhastusjuhised ja garantii veendumaks, et sellel pole konkreetseid puhastamise soovitusi.

Väikeste alade puhastamine nagu näiteks värvimata tellised ja telliste vahed saab puhastada K1 puhastusvahendi ning väikese harjaga (nt hambahari). Enne alltoodud meetodi kasutamist soovitame väikese ala peal toodet testida. Samuti peate eemaldama restid ja halupukid, asetage need linale või rätikule. Nende komponentide abil kamina puhastamiseks toimige järgmiselt:

 • Vaja läheb K1 puhastusvahendit ning spray pudelit.
 • Lahjendage kontsentraati veega sõltuvalt mustuse astmele.
 • Seejärel pihustage toode väikesele harjale ning töödelge vastavat ala, tehes väikseid ümmargusi liigutusi.
 • Kandke uuesti ja korrake vastavalt vajadusele.

Lisaküsimuste korral, võtke julgesti ühendust!

A: Nanaomaxi Eesti
Kamina puhastamine: südamik, klaas, tellised

Seotud ettevõte:
Logo - Nanomaxi OÜ tõhusad pinnakaitse- ja puhastuvahendid
Kadaka tee 133, 12915 Tallinn, Harjumaa
+372 501 1405

Kvaliteetsed puhastus- ja pinnakaitsevahendid - tõhus katlakivieemaldi, vee- ja mustusekaitse klaasile ning keraamilisele pinnale, tekstiilide plekikaitse, kivikaitse.

Millised on kõige lihtsamad ja tõhusamad viisid katlakivi eemaldamiseks?

Tõhus katlakivieemaldi OneSystem eemaldab kerge vaevaga katlakivi, rooste ja lubjasette jääke.

KÜSI NÕU: ahjud, kaminad, pliidi, korstnad

Siin saab küsida tasuta nõu pottsepalt ja korstnapühkijalt kõikvõimalike ahjusid, kaminaid, pliite ja korstnaid puudutavate teemadega kohta.

Ahju ja kamina viimistlemine: kuidas ja millega seda teha?

Ahju ja kamina viimistlemiseks sobivad hästi looduslikud savi ja lubja baasil viimistlusmaterjalid. Tadelakt on täiesti kuumakindel ja praktiliselt hooldusvaba.

Kuidas käib korstna puhastamine toast lahkumata?

Kaasaegne korstna pühkimise meetod eemaldab kütteseadmetest 2 korda rohkem tahma. Korstna otsa ei ole vaja ronida!

Köögi puhastusained: Kuidas teha nii, et köök ei läheks mustaks?

Millised on köögi puhastusvahendid, mis aitavad tekkivaid rasva ja katlakivi plekke efektiivselt eemaldada nii erinevatelt tööpindadelt, klaasilt, plaatidelt kui tehnikalt.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootlikkuse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Kodu koristamise vahendid ja pisiparanduste tõhusad ning nutikad lahendused

Põhjalik ülevaade vahenditest, mis on koduses majapidamises hädavajalikud. Zep Eesti valikust leiab tõhusad lahendused rasva, katlakivi, õli, hallituse, rooste, jää eemaldamiseks. Samuti vahendid küttesüsteemi puhastuseks ja pisiremondi teostamiseks.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele.

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Kuidas saada vannituba peaaegu hooldusvabaks?

Vannitoa puhastamine. Nano pinnakaitse- ja puhastusvahendid kaitsevad nii klaaspindu kui ka metalli ja keraamikat mustuseplekkide pinnale kinnitumise eest.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Naantali elamumessil jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Plaanid osta renoveeritud korteri? Ehitusvead annavad märku ajaga!

Kui renoveeritud korteri puhul mõni süsteem on ülekäte lahendatud, näiteks sansõlm, kipub küsitavaid lahendusi esinema ka mujal korteris. 7 aastat on aeg, mil oluliste varjatud puuduste ilmnemisel vastutab müüja!

Puidust aiamööbli renoveerimine – tõhusad ja lihtsad lahendused!

Immutusaine Holz Bio kaitseb puitu tõhusalt mädanemise, hallituse, puidukahjurite ja seeneeoste tekkimise eest. Puitmööbli viimistlemisel asendamatu!

Electrolux: tõhusad hooldusvahendid pikendavad kodumasinate eluiga

Spetsiaalsed ahju, pliidi, pesumasina, kohvimasina, õhupuhasti hooldusvahendid E-sisustus.ee (Electrolux, AEG, ZANUSSI). Mugav kasutada, väga tõhusad!

Kuidas vähendada küttesüsteemi küttekadu hooldusvahendite abiga?

Küttesüsteemi hooldusvahend Loop Clean valatakse vesipõrandakütte süteemi ja jäetakse sinna ringlema 3-4 nädalaks. Torudest kaob katlakivi, muda ja rooste.

Kuidas valida soojaveeboilerit?

Soovitame eelistada kaitstud ehk kinnise küttekehaga soojaveeboilerit, mis on vertikaalselt paigutatav. Veeboileri märgis A++ ei ole kõige olulisem näitaja!

5 nõuannet, kuidas kodu tolmust puhtaks saada

Keskeltläbi koguneb igasse kodusse aastas ca 20 kg tolmu, milles elavad tolmulestad võivad põhjustada terviseprobleeme

Sõelaga küttesüsteemi kuulventiil IMPEL - kellele ja miks?

Küttesüsteem sisaldab paratamatult mustuseosakesi ja aja jooksul neid vaid lisandub. Ventiili kasutamine tagab saasteainete tõhusa kinnipidamise.

Nõuanne: diivanikanga plekivabaks muutmine

Nano naha ja tekstiili kaitsevahendeid, millega uus diivan või miks mitte ka uus mantel, autoiste või nahkpolstrid üle teha, annavad tõhusa plekikaitse. Diivani- ja toolikanga plekikaitse.

Targa maja lahendused liidavad hoone erinevad süsteemid ühtseks tervikuks

Nutikodu lahenduse juures saab peaaegu kõiki koduseid seadmed (küte, valgus, valve, pesumasin, küpsetusahi, kardinad) panna ennast ise juhtima.

Pottsepp annab nõu, mida tasub teada kaminat või ahju tellides

Soojamüüri suurus ja ahju paigutus tasuks paika panna koos spetsialistiga. Heitmenorme aitab vähendada puuhalgude õigesti süütamine. Süütamise õpetus!

Süüteroosid - kasulikud abivahendid algajale grillahju süütajale

Süüteroosid on tõhus tulehakatus, mida saab lihtsalt kodustest vahenditest ise teha.

Kivist radiaatorid ei kuivata õhku ega tee müra

Üha suurenev nõudlus looduslike materjalide järgi meie interjöörides on meid inspireerinud looma kiirgusefektiga töötavaid kivist radiaatorid.

Eramu katlamaja korraline hooldus on oluline

Kõik kohad, kus on tegemist lahtise ja tule ja rõhuga, on korrapärane kontrollimine väga oluline. Nt paisupaaki iga poole aasta tagant.

Tõhusad kaitsevahendid: kivikatus, sillutis, puitfassaad, terrass

Hoiab fassaadidel ära sambla tekke, mehhaaniliste kriimustuste vältimiseks, UV kaitse. Katus püsib kaua puhtana. Tõrjub terrassi pinnalt nii mustust, vett kui õliseid ja happelisi vedelikke.

Mida oleks vaja teada, kui kutsud korstnapühkija

Siin mõned väiksed meeldetuletused, millele võiks tähelepanu pöörata, kui on aeg on hakata mõtlema korstnapühkija kutsumise peale.

Tõhus puidu puhastusaine puhastab vana vaha, õli ja rasva

Puidu puhastusaine puhastab tõhusalt vana vaha, õli, rasva jms. Puhastusaine töötleb puitu õrnalt ega kuivata teda.

Millist looduskivi eelistada?

Millist looduskivi eelistada väli- ja sisetingimustes?

Kuidas kaitsta puid ja ennast puude eest

Teile meeldivad krundil kasvavad põlised puud. Kuidas teostada vajalikke ehitustöid nii, et puud ülemäära kannatada ei saaks? Kuidas hinnata, kas mõni teie valdustes kasvav puu võib edaspidi osutuda ohtlikuks teie varale?

Korralik ahi kütab soojaks terve maja ja hoiab temperatuuri 24 h

Ahju, millega kütta ära kogu maja, ei ole üldiselt võimalik soodushinnaga ühes tükis poest osta. Kogu saladus peitub massis, palju kivi talletab palju sooja.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube