Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

Kaasatud ekspert: Aigar Zahkna
Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

Keskkonnasõbralik, ökonoomne ja hingav palkmaja (palksaun, suvemaja, elumaja) on alati hea valik, mis püsib talvel soe ja suvel jahe. Mida tasub teada seda valima asudes ja ehitades? Millega arvestada, millest hoiduda? Alati on hea ka ise asjadega kursis olla, et tulemuse vastupidavuses ja kvaliteedis kindel olla.
 
Viljandimaal tegutseva käsitöö palkmaja ehituse ja renoveerimise ettevõtte Pupsi AZ OÜ juht ja asutaja Aigar Zahkna on palkmajade ehitamise ja renoveerimisega tegelenud juba üle 20 aasta ning kogemuste ja teadmiste pagas selles osas muljetavaldav. Siinkohal räägime lähemalt käsitöö palkmajadest.
 
Aigari sõnul on pisemat sorti nn kaks ühes palksaun-elumajad täna väga levinud. Esiteks on see hea lisaruum külaliste majutamiseks või ka endale ajutiseks elamiseks, kui näiteks krunt on ostetud, aga päris elumaja ehitus võtab veel aega. Uus trend on viinud selleni, et saunamajad ei ole enam väikesed 20 m2 majad, vaid ikka juba põhjapindalaga 30-40 m2 ja isegi suuremad ning koos katusekorrusega.
 
Palksaun-elumaja suurus oleneb ennekõike pereliikmete arvust. Tavaliselt tehakse esimesele korrusele köök, elutuba ja saun ning teisele korrusele magamistoad. Keskmise suurusega 30-40 m2 palkmaja on lihtne ehitada, julgustab Aigar.

Palksaun-elumaja ehitusprotsess algab piirkonna eripärade ja ehitusnõuetega tutvumisest

Uus hoone peaks esmalt kindlasti kokku sobima nii ümbritseva looduse, keskkonna kui olemasolevate või tulevaste hoonetega. Kindlasti tasub tutvust teha ka kohaliku omavalitsuse ehitusnõuetega.
 
Enamasti kehtib reegel, et alla 60 m2 suuruse maja puhul pole vaja mitte ehitusluba, vaid teatist ja mitmes kohas ka eelprojekti. Samuti on paljudes Eesti piirkondades sellistele hoonetele sätestatud kõrgusepiirang kuni 5 m.
 
20-60 m2 hoone puhul on vajalik ehitusteatis, mis ei eelda enamasti arhitekti projekti, piisab oma tehtud joonistest. Neid asju on vaja teada, kui on plaan midagi ehitama hakata. Õiged vastused annab alati ka ehitusseadustik.   

Eelprojekti on kõige rohkem endale vaja

Saunamaja-elumaja korrektne projekt on oluline isegi siis, kui seda ei pea vallale esitama.  See on oluline juba ainuüksi seepärast, et ise aru saada, mida, millest ja kuidas ehitama hakatakse ning kus loogiliselt üks või teine asi paikneks. Samuti tehakse projekti järgi ka kõik materjalide arvutused.
 
Palkmajade ehituseks on vajalikud üsnagi spetsiifilised teadmised, mida isegi kõik tavamaju projekteerivad arhitektid ei tea. Seega tasub palkmaja tellides ka ise nüanssidega kursis olla.

Näiteks kas saunamaja-elumaja sissekäik on ainult peauksest või soovitakse teist sissepääsu ka pesuruumist? Kas maja ümber on planeeritud ka terrassid või siis populaarsed veetünnid, mis samuti tuleks terrassiga ühendada? Millega saunamaja köetakse, kas puu- või elektripliidi või hoopis ahjuga? Puupliit näiteks välistab kamina, kuigi sellisel juhul on lahenduseks kaminahjud, mis aitavad hädast välja.

Tuleohutusest ei saa üle ega ümber

Tuleohutuse eeskirjade täitmine on palkmaja puhul väga oluline. See ei ole kindlasti koht, kus millestki mööda hiilida. Sauna puhul on nr 1 teema küttekehade kaugus palgist. See info on tootjate lõikes erinev ja ilusti kirjas ka toodete infolehel. Näiteks mõned kerised lubatakse paigaldada seinale lähemale ja teised vajavad ohutuse jaoks suuremat vahemaad.
 
Teine oluline koht on läbiviigud ja korstna paigaldus. Kui selles osas on midagi valesti planeeritud ja ehitatud, läheb varem või hiljem saunamaja lihtsalt põlema. Kui aus olla, siis see ongi tegelikult peamine põhjus, miks täiesti uued saunamajad maha põlevad.

Ümarpalk vs tahutud lamellpalk

Pupsi valmistab ümarpalgist või tahutud ehk lamellpalgist maju. Aigar Zahkna ise eelistab ümarpalki, kuna see on pikemas perspektiivis vastupidavam ja hooldusvabam. Lamell vajab palju töötlust, et see vastupidavaks saada. See tähendab iga mõne aasta tagant uuesti puidukaitsega viimistlemist, et omadused püsiks. Samas on lamellpalk visuaalselt väga kaunis ja mõnes piirkonnas modernse arhitektuuri seisukohalt ainuõige valik.
 
Ümarpalk ei ole nii tundlik, aga päris ilma töötlemata ikkagi ei saa. Kuna iga naturaalne palkmaja läheb töötlemata halliks, vajab ka ümarpalk tooni hoidmiseks esialgset viimistlust. Ka siseseinad tuleks kindlasti viimistleda. Selleks sobivad hästi erinevad sauna lakid, peitsid ja õlid, mis lasevad palgil hingata. Tavalakk siseviimistluseks ei sobi.

Millisest puidust käsitöö palkmaja ehitada?

Palkmaja ehitamiseks sobivad mitmed puidud. Kõige levinumad on Eestis siiski mänd ja kuusk. Haruldasem ja kallim on lehis, kuna seda pole kerge saada, aga tulemus on tihe ja vastupidav.

Ilusa maja saab ka haavast ja mustast lepast. Kõige õigem vastus on, et ehitada tuleb sellest, mida hetkel turult mõistliku hinna eest saab.

Kuusepalk vs männipalk

Pupsi ehitab kõige rohkem palkmaju kuusest. Siin on Aigari sõnul ka väga praktiline põhjus, nimelt kestab kuusepalk lihtsalt kauem, sest kannatab ka meie kliimat paremini. Erinevus on ka see, et kuusepalk hakkab mädanema seest, aga männipalk väljast. Kuusel on lihtsalt palju kõvem pealmine osa kui männil ja väiksemad oksakohad.
 
Loomulikult mängivad palkmaja kestvuse tagamisel olulist rolli ka vastavad teadmised. Näiteks peab palkmaja ehituseks kasutatav palk olema talvel külmaga lõigatud ning käsitsi ja õigel ajal kooritud. Koorima peab kohe, kui kevadel esimese päikesega koore lahti lööb. Hiljem muutub koorimine juba väga raskeks ning palju suurem on võimalus kahjustada palgi pinda, millest omakorda sõltub tulevase maja ilmastikukindlus. Suuremad firmad koorivad lausa survepesuritega, eriti just männipalki.
 
Samas on vahel kliendil ka oma palkmaterjal olemas, sellisel juhul ehitatakse maja loomulikult sellest, olgu see siis kuusk, mänd või midagi muud.

Palgi jämeduse valimine

Palgi jämedus määrab talvise soojapidavuse. Kui palksaun täidab suuremal või väiksemal määral ka elumaja rolli, peaks palgi jämedus olema vähemalt 22-24 cm. Lihtsalt sauna puhul võib see olla väiksem, eriti just väikse suvise saunamaja puhul.

Nõuanded ja korduma kippuvad vead palkmaja ehituses:

Palkmaja välisseinte soojustamine

Pupsi palkmajad valmivad kohapeal, kus palk laotakse palgi peale ja soojustatakse vahelt  turbasamblaga, mis on väga väärt soojustusmaterjal. Nii valmivad hästi hingavad palkmaja seinad, mis tõesti ka kestavad. Turbasammalt on looduses mitmeid sorte ning oluline on täpselt teada, mida sobib ehituses kasutada.

Palksauna vahelae soojustamine

Katusekorrusega palkmaja puhul on vahelae soojustamine ülioluline. Nimelt peab lagi sauna ja pesuruumi osas olema soojakindel. Vastasel korral kütab saun ka ülemist korrust ning toast teisel korrusel saab saunalava. See on tüüpviga, mille vastu palju eksitakse.

Palkmaja vaheseintele tuleb jätta vajumisruum

Vajumisega ehk puidu mängimisega tuleb palkmaja puhul igal juhul arvestada. Kui ka siseruumide vaheseinad ei ole palgist, on see tähtis. Puidu mängimine sõltub suuresti palgi kuivusastmest. Näiteks kui maja toorest palgist laduda, tuleb jätta meetri kohta 2-4 cm vajumisruumi. Hoone peab saama igalt poolt järgi vajuda.

Ventilatsioon peab olema!

Ventilatsioonist sõltub otseselt kogu maja niiskustasakaal. Palkmaja puhul on eriti oluline, et niiskus sisse ei jääks. Nii kestab ka maja kauem. Rääkimata siis õhu liikumisest magamistubades, mis tagab hea une. Saun vajab nagunii korraliku ventilatsiooni. Tänapäeval ei ole see teistmoodi enam mõeldav. Leiliruumi ventilatsioonist sõltub ka kvaliteetne saunakogemus.

Palksauna põrand peab olema niiskuskindel

Kui põrand ei ole õigesti tehtud ja niiskus palgi vahele saab, mädaneb põrand umbes 2 aastaga ära. Nii lihtne see ongi. See on tavaline viga, mida sageli ette tuleb. Palgiringi vahetamine aga on juba suur ja kulukas töö, mida on võimalik ära hoida.

Teadmatusest ei osata teha pesuruumi õigeid kaldeid ja niiskustõkked ei ole korrektselt ülesse seinale keeratud ja nii pääsebki vesi palgi vahele. Ideaalis võiks kalle ja trapp olla näiteks suunaga põranda keskele kokku, et vältida niiskuse kogunemist seinte äärde. Sobib ka seina ääres, aga sellisel juhul peaks niiskustõke olema ülesse tõstetud ja kalded ikkagi otse trappi.

Lahendused peavad olema õiged, siis kestavad kõik asjad.

Soovitav oleks panna leili- ja pesuruumi ka põrandaküte, esiteks on omal mõnus astuda ja vähendab ka niiskust.  

Eluruumides võiks eelistada puitpõrandat, mis on jala all soojem. Kivipõranda puhul tasub kindlasti ka küte all panna. Isegi saunamajas, sest tegemist on ikkagi puhkepaigaga.

Palkmaja katuse pannakse otse palgile

Palkmaja katus otse palgil on kõige püsivam ja tuulekindlam lahendus, kinnitab Aigar. Katuse puhul ei panda prussi vahele, vaid otse ümarpalgi külge kinni. Otsakelpasid ei ole soovitav palgist üles laduda. See teeb lahenduse mõttetult keerukaks.
 
Kui mingil põhjusel on nii tehtud, et katusekelbad tulevad palgist otse välja katuseni, tuleb harja venituspalk panna, mis on lisatöö. Lõpuks peale veel ka ujuvad sarikad. See on tõesti üks võimalus katust ehitada, aga tuulepidavus jääb kehvem.

Näiteks mõnel freespalkmaja tootjal on katuse sarikad valesti peale pandud ja otsakelbad jäävad lahti. Nii vajuvad nurgad katuse sarika alt ära. Tegelikult peaks peal olema liikuvad sarikad ja lahendus toimiks, aga kõik seda ei tea. Mõne millimeetri ulatuses jääb palkhoone katus nagunii mängima ja see peabki nii olema.
 
Kõiki selliseid nüansse on vaja teada, kui palkmaja tellima hakata. Kõige parem soovitus vastupidava ja kvaliteetse palkmaja saamiseks on kasutada kogenud spetsialisti abi. Pupsi käsitöö palkmajad valmivad kiiresti: 1 kuu palgi osa jaoks ja 1-1,5 kuud sisetöödele, kui kõik plaanipäraselt sujub.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne)
Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

 

Logo - PUPSI AZ OÜ käsitöö palkmajad, saunamajad
Pupsi talu, 71404 Kabila, Suure-Jaani vald, Viljandimaa
+372 516 7406

Pupsi AZ OÜ missioon on väärtustada Eesti traditsiooniliste käsitööd palkmajade ehitust. Tegeleme palkmajade valmistamise ja renoveerimisega.

Elamuarendusettevõtte juht: ehitussektori tööohutuskultuuri kujundavad suured tellijad

Tööohutuskultuur ei teki trahvide, kontrolli ja mõõdikutega, vaid pikaajalise selgitustöö ning kaasamisega, milles suured arendajad peavad eeskuju näitama.

Kui palju on mõistlik maksta kodulaenu omafinantseeringut?

Eluaseme ostuga kaasnevad lisaks omafinantseeringule ka ühekordsed kulutused nagu lepingutasu, notaritasud ja riigilõiv, investeeringud sisustusele.

Puitfassaad ja terrassid korda! Pinotex lahendused Karl Bilderi esindustes väga hea hinnaga!

Pinotexi terrassiõlid, puidukaitse ja fassaadivärvid on kuni 31. augustini märkimisväärse allahindlusega. Lisaks ei pea nende toodete toonimise eest maksma.

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Ekspert selgitab: mida eestlased oma koduhoovi puhul ihalevad

Ihaletakse seda, et saaks oma lapse turvaliselt koduuksest välja mängima saata, õues omaette lõõgastuda, aga ka sõprade või naabritega grillida ning vahest aiatöö kallal nokitseda.

Tenax Panel avas Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse

Põhjamaade üks suurimaid ehituspaneelide tootjaid ja Läti üks suurimaid ehitusmaterjalide eksportijaid Tenax Panel avas neljapäeval Lätis Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse.

Uus lamekatuse standard toob kaasa rangemad nõuded

Uus lamekatuste standard esitab senisest selgemad nõuded aurutõkkele ja soojustusele ning käsitleb põhjalikult bituumen-, plast- ja kummirullmaterjalist katuseid, samuti vedelplastikust, pööratud, käidavaid, liiklusega koormatud ning haljas- ehk rohekatuseid.

Biopuhastid: tõhus ja loodussõbralik viis reovee puhastamiseks ja ärajuhtimiseks

Kodusesse majapidamisse täisautomaatse biopuhtiku paigaldamine ja tulemused. Köögikraani all on 62 L vedeliku mahuti, mis töötab 24/7. veekulu ca 6-7 m3 kuus. Süsteemi maksumus kokku ca 850 € + km.

Vana kasekilpidest puitparketti tasub renoveerida

Amello juhi Rauno Ollema sõnul peaks vanast ja väärikast kasekilpidest parketist loobuma alles siis, kui see tõesti liiga kulunud või katki on.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks ning pakuvad võimalust loovalt kombineerida erineva mõõduga liiste.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – väga vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad - hea kvaliteet ja hind!

LADU6 väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad on kõrge kvaliteedi ja hea soojapidavusega Puitukse hind al. 199€. Uudistoode - topeltuksed!

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Uued Eesti katusestandardid

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit tegeleb oma eriala standardite väljatöötamisega. Oleme Koostöös Eesti Standardikeskusega on nad loonud enamikele katusematerjalidele ja -tüüpidele 7 katuseehituse standardit.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube