Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

Keskkonnasõbralik, ökonoomne ja hingav palkmaja (palksaun, suvemaja, elumaja) on alati hea valik, mis püsib talvel soe ja suvel jahe. Mida tasub teada seda valima asudes ja ehitades? Millega arvestada, millest hoiduda? Alati on hea ka ise asjadega kursis olla, et tulemuse vastupidavuses ja kvaliteedis kindel olla.
 
Viljandimaal tegutseva käsitöö palkmaja ehituse ja renoveerimise ettevõtte Pupsi AZ OÜ juht ja asutaja Aigar Zahkna on palkmajade ehitamise ja renoveerimisega tegelenud juba üle 20 aasta ning kogemuste ja teadmiste pagas selles osas muljetavaldav. Siinkohal räägime lähemalt käsitöö palkmajadest.
 
Aigari sõnul on pisemat sorti nn kaks ühes palksaun-elumajad täna väga levinud. Esiteks on see hea lisaruum külaliste majutamiseks või ka endale ajutiseks elamiseks, kui näiteks krunt on ostetud, aga päris elumaja ehitus võtab veel aega. Uus trend on viinud selleni, et saunamajad ei ole enam väikesed 20 m2 majad, vaid ikka juba põhjapindalaga 30-40 m2 ja isegi suuremad ning koos katusekorrusega.
 
Palksaun-elumaja suurus oleneb ennekõike pereliikmete arvust. Tavaliselt tehakse esimesele korrusele köök, elutuba ja saun ning teisele korrusele magamistoad. Keskmise suurusega 30-40 m2 palkmaja on lihtne ehitada, julgustab Aigar.

Palksaun-elumaja ehitusprotsess algab piirkonna eripärade ja ehitusnõuetega tutvumisest

Uus hoone peaks esmalt kindlasti kokku sobima nii ümbritseva looduse, keskkonna kui olemasolevate või tulevaste hoonetega. Kindlasti tasub tutvust teha ka kohaliku omavalitsuse ehitusnõuetega.
 
Enamasti kehtib reegel, et alla 60 m2 suuruse maja puhul pole vaja mitte ehitusluba, vaid teatist ja mitmes kohas ka eelprojekti. Samuti on paljudes Eesti piirkondades sellistele hoonetele sätestatud kõrgusepiirang kuni 5 m.
 
20-60 m2 hoone puhul on vajalik ehitusteatis, mis ei eelda enamasti arhitekti projekti, piisab oma tehtud joonistest. Neid asju on vaja teada, kui on plaan midagi ehitama hakata. Õiged vastused annab alati ka ehitusseadustik.   

Eelprojekti on kõige rohkem endale vaja

Saunamaja-elumaja korrektne projekt on oluline isegi siis, kui seda ei pea vallale esitama.  See on oluline juba ainuüksi seepärast, et ise aru saada, mida, millest ja kuidas ehitama hakatakse ning kus loogiliselt üks või teine asi paikneks. Samuti tehakse projekti järgi ka kõik materjalide arvutused.
 
Palkmajade ehituseks on vajalikud üsnagi spetsiifilised teadmised, mida isegi kõik tavamaju projekteerivad arhitektid ei tea. Seega tasub palkmaja tellides ka ise nüanssidega kursis olla.

Näiteks kas saunamaja-elumaja sissekäik on ainult peauksest või soovitakse teist sissepääsu ka pesuruumist? Kas maja ümber on planeeritud ka terrassid või siis populaarsed veetünnid, mis samuti tuleks terrassiga ühendada? Millega saunamaja köetakse, kas puu- või elektripliidi või hoopis ahjuga? Puupliit näiteks välistab kamina, kuigi sellisel juhul on lahenduseks kaminahjud, mis aitavad hädast välja.

Tuleohutusest ei saa üle ega ümber

Tuleohutuse eeskirjade täitmine on palkmaja puhul väga oluline. See ei ole kindlasti koht, kus millestki mööda hiilida. Sauna puhul on nr 1 teema küttekehade kaugus palgist. See info on tootjate lõikes erinev ja ilusti kirjas ka toodete infolehel. Näiteks mõned kerised lubatakse paigaldada seinale lähemale ja teised vajavad ohutuse jaoks suuremat vahemaad.
 
Teine oluline koht on läbiviigud ja korstna paigaldus. Kui selles osas on midagi valesti planeeritud ja ehitatud, läheb varem või hiljem saunamaja lihtsalt põlema. Kui aus olla, siis see ongi tegelikult peamine põhjus, miks täiesti uued saunamajad maha põlevad.

Ümarpalk vs tahutud lamellpalk

Pupsi valmistab ümarpalgist või tahutud ehk lamellpalgist maju. Aigar Zahkna ise eelistab ümarpalki, kuna see on pikemas perspektiivis vastupidavam ja hooldusvabam. Lamell vajab palju töötlust, et see vastupidavaks saada. See tähendab iga mõne aasta tagant uuesti puidukaitsega viimistlemist, et omadused püsiks. Samas on lamellpalk visuaalselt väga kaunis ja mõnes piirkonnas modernse arhitektuuri seisukohalt ainuõige valik.
 
Ümarpalk ei ole nii tundlik, aga päris ilma töötlemata ikkagi ei saa. Kuna iga naturaalne palkmaja läheb töötlemata halliks, vajab ka ümarpalk tooni hoidmiseks esialgset viimistlust. Ka siseseinad tuleks kindlasti viimistleda. Selleks sobivad hästi erinevad sauna lakid, peitsid ja õlid, mis lasevad palgil hingata. Tavalakk siseviimistluseks ei sobi.

Millisest puidust käsitöö palkmaja ehitada?

Palkmaja ehitamiseks sobivad mitmed puidud. Kõige levinumad on Eestis siiski mänd ja kuusk. Haruldasem ja kallim on lehis, kuna seda pole kerge saada, aga tulemus on tihe ja vastupidav.

Ilusa maja saab ka haavast ja mustast lepast. Kõige õigem vastus on, et ehitada tuleb sellest, mida hetkel turult mõistliku hinna eest saab.

Kuusepalk vs männipalk

Pupsi ehitab kõige rohkem palkmaju kuusest. Siin on Aigari sõnul ka väga praktiline põhjus, nimelt kestab kuusepalk lihtsalt kauem, sest kannatab ka meie kliimat paremini. Erinevus on ka see, et kuusepalk hakkab mädanema seest, aga männipalk väljast. Kuusel on lihtsalt palju kõvem pealmine osa kui männil ja väiksemad oksakohad.
 
Loomulikult mängivad palkmaja kestvuse tagamisel olulist rolli ka vastavad teadmised. Näiteks peab palkmaja ehituseks kasutatav palk olema talvel külmaga lõigatud ning käsitsi ja õigel ajal kooritud. Koorima peab kohe, kui kevadel esimese päikesega koore lahti lööb. Hiljem muutub koorimine juba väga raskeks ning palju suurem on võimalus kahjustada palgi pinda, millest omakorda sõltub tulevase maja ilmastikukindlus. Suuremad firmad koorivad lausa survepesuritega, eriti just männipalki.
 
Samas on vahel kliendil ka oma palkmaterjal olemas, sellisel juhul ehitatakse maja loomulikult sellest, olgu see siis kuusk, mänd või midagi muud.

Palgi jämeduse valimine

Palgi jämedus määrab talvise soojapidavuse. Kui palksaun täidab suuremal või väiksemal määral ka elumaja rolli, peaks palgi jämedus olema vähemalt 22-24 cm. Lihtsalt sauna puhul võib see olla väiksem, eriti just väikse suvise saunamaja puhul.

Nõuanded ja korduma kippuvad vead palkmaja ehituses:

Palkmaja välisseinte soojustamine

Pupsi palkmajad valmivad kohapeal, kus palk laotakse palgi peale ja soojustatakse vahelt  turbasamblaga, mis on väga väärt soojustusmaterjal. Nii valmivad hästi hingavad palkmaja seinad, mis tõesti ka kestavad. Turbasammalt on looduses mitmeid sorte ning oluline on täpselt teada, mida sobib ehituses kasutada.

Palksauna vahelae soojustamine

Katusekorrusega palkmaja puhul on vahelae soojustamine ülioluline. Nimelt peab lagi sauna ja pesuruumi osas olema soojakindel. Vastasel korral kütab saun ka ülemist korrust ning toast teisel korrusel saab saunalava. See on tüüpviga, mille vastu palju eksitakse.

Palkmaja vaheseintele tuleb jätta vajumisruum

Vajumisega ehk puidu mängimisega tuleb palkmaja puhul igal juhul arvestada. Kui ka siseruumide vaheseinad ei ole palgist, on see tähtis. Puidu mängimine sõltub suuresti palgi kuivusastmest. Näiteks kui maja toorest palgist laduda, tuleb jätta meetri kohta 2-4 cm vajumisruumi. Hoone peab saama igalt poolt järgi vajuda.

Ventilatsioon peab olema!

Ventilatsioonist sõltub otseselt kogu maja niiskustasakaal. Palkmaja puhul on eriti oluline, et niiskus sisse ei jääks. Nii kestab ka maja kauem. Rääkimata siis õhu liikumisest magamistubades, mis tagab hea une. Saun vajab nagunii korraliku ventilatsiooni. Tänapäeval ei ole see teistmoodi enam mõeldav. Leiliruumi ventilatsioonist sõltub ka kvaliteetne saunakogemus.

Palksauna põrand peab olema niiskuskindel

Kui põrand ei ole õigesti tehtud ja niiskus palgi vahele saab, mädaneb põrand umbes 2 aastaga ära. Nii lihtne see ongi. See on tavaline viga, mida sageli ette tuleb. Palgiringi vahetamine aga on juba suur ja kulukas töö, mida on võimalik ära hoida.

Teadmatusest ei osata teha pesuruumi õigeid kaldeid ja niiskustõkked ei ole korrektselt ülesse seinale keeratud ja nii pääsebki vesi palgi vahele. Ideaalis võiks kalle ja trapp olla näiteks suunaga põranda keskele kokku, et vältida niiskuse kogunemist seinte äärde. Sobib ka seina ääres, aga sellisel juhul peaks niiskustõke olema ülesse tõstetud ja kalded ikkagi otse trappi.

Lahendused peavad olema õiged, siis kestavad kõik asjad.

Soovitav oleks panna leili- ja pesuruumi ka põrandaküte, esiteks on omal mõnus astuda ja vähendab ka niiskust.  

Eluruumides võiks eelistada puitpõrandat, mis on jala all soojem. Kivipõranda puhul tasub kindlasti ka küte all panna. Isegi saunamajas, sest tegemist on ikkagi puhkepaigaga.

Palkmaja katuse pannakse otse palgile

Palkmaja katus otse palgil on kõige püsivam ja tuulekindlam lahendus, kinnitab Aigar. Katuse puhul ei panda prussi vahele, vaid otse ümarpalgi külge kinni. Otsakelpasid ei ole soovitav palgist üles laduda. See teeb lahenduse mõttetult keerukaks.
 
Kui mingil põhjusel on nii tehtud, et katusekelbad tulevad palgist otse välja katuseni, tuleb harja venituspalk panna, mis on lisatöö. Lõpuks peale veel ka ujuvad sarikad. See on tõesti üks võimalus katust ehitada, aga tuulepidavus jääb kehvem.

Näiteks mõnel freespalkmaja tootjal on katuse sarikad valesti peale pandud ja otsakelbad jäävad lahti. Nii vajuvad nurgad katuse sarika alt ära. Tegelikult peaks peal olema liikuvad sarikad ja lahendus toimiks, aga kõik seda ei tea. Mõne millimeetri ulatuses jääb palkhoone katus nagunii mängima ja see peabki nii olema.
 
Kõiki selliseid nüansse on vaja teada, kui palkmaja tellima hakata. Kõige parem soovitus vastupidava ja kvaliteetse palkmaja saamiseks on kasutada kogenud spetsialisti abi. Pupsi käsitöö palkmajad valmivad kiiresti: 1 kuu palgi osa jaoks ja 1-1,5 kuud sisetöödele, kui kõik plaanipäraselt sujub.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne)
Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

 

Seotud ettevõte:
Logo - PUPSI AZ OÜ käsitöö palkmajad, saunamajad
Pupsi talu, 71404 Kabila, Suure-Jaani vald, Viljandimaa
+372 516 7406

Pupsi AZ OÜ missioon on väärtustada Eesti traditsiooniliste käsitööd palkmajade ehitust. Tegeleme palkmajade valmistamise ja renoveerimisega.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

2023. aastal toimub Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Galerii: Muljeid sisustusmessilt INTERJÖÖR 2023

Eks meis kõigis ole peidus väikene sisekujundaja, aga on hetki, kui tunned, et ideedest ja mõtetest jääb vajaka. Hädast aitab välja 21. – 23. aprillil toimuv sisustusmess.

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu Järvekülas

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Tartu Ülikooli Kliinikumi uus hoone - meditsiini ja ehitustehnoloogiliste lahenduste tippsaavutus

Selline kriitilise tähtsusega objekt nagu Tartu Ülikooli Kliinikumi ehitusprojekt on kahtlemata suur väljakutse iga ehitaja jaoks. Tehnilised lahendused peavad olema tipptasemel ja erinõuded kehtivad ka kõikidele kasutatavatele materjalidele.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaarest moodul terrassilauad on väga vastupidavad, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, lihtne paigaldus, mõistlik hind. Puitlaudise hind on 105-115 eur/m2.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele, lubade taotlemine oluliselt kiirem.

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Tartu Karl Bilder esinduses uus 1500 m2 puiduladu nüüd avatud

Karl Bilder esinduses on avatud uus 1500 m2 puiduladu. Lai valik puitmaterjali: sae- ja höövelmaterjal, puitlaast ja puitkiud plaadid, liimpuit, terrassilauad jpm.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

Olemas on 2 tüüpi veepumpasid: tavaline veepump ehk veeautomaat ja puurkaevupump. Kuidas valida veepumpa? Pumba võiks alata pumba graafikuga tutvumisest.

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Unidrain seab vannitoa renntrappidele uue standardi

Unidrain renntrapp (duširenn) teeb ehitamise lihtsamaks, parandab ka ehituse kvaliteeti ja ka väljanägemist!

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Uued dušikabiinid ja -uksed Nexty. Minimalism sobib igasse vannituppa!

Ravaki Nexty seeria dušinurgad ja dušiuksed on varustatud minimalistliku metallprofiili ja 6 mm paksuse karastatud klaasiga.

Plaanid osta renoveeritud korteri? Ehitusvead annavad märku ajaga!

Kui renoveeritud korteri puhul mõni süsteem on ülekäte lahendatud, näiteks sansõlm, kipub küsitavaid lahendusi esinema ka mujal korteris. 7 aastat on aeg, mil oluliste varjatud puuduste ilmnemisel vastutab müüja!

CAMO LEVER - abimees terrassi paigaldajale

CAMO LEVER sirgendab ja lukustab terrassilauad paigale. CAMO PRO-NB terrassilaudade naeluti peidab kruvid.

6 nõuannet, mis aitavad leida oma unistuste rõdu

Paljude koduostjate soovide nimekirjas on rõdu, millel saaks pere ja sõprade õues olemist nautida.

ESSVE Edgefast - 5 korda kiirem terrassilaudade paigaldamise meetod!

Uus süsteem terrassilaudade paigaldamiseks.Terrassilauad fikseeritakse peidetult. Kinnitusjäljed ei jää terrassi pinnal nähtavale ega teki teravaid puidukilde.

Gaasikatla väljavahetamine ja hübriidlahenduste võimalused

Gaasikatla väljavahetamine, täpsemalt hüübriid küttelahenduse loomine õhk-vesi soojuspumba lisamisega, maksab 200 m² eramaja puhul ca 8000 €.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Korter paneelmajas. Milliste probleemidega tuleb arvestada?

Kinnisvara ostueelse kontrolli teenus aitab need nii järelturukorteri kui uusarenduse korteri puhul tuvastada.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Sauna viimistlemine õli ja vahaga: looduslik vs tööstuslik

Amello puiduõli sobib hästi sauna leiliruumi viimistlemiseks. Linaõli ei kaitse ainult pealispinda, vaid imendub puitu põhjalikult sisse ja teeb selle oluliseks tihedamaks.

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad - hea kvaliteet ja hind!

LADU6 väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad on kõrge kvaliteedi ja hea soojapidavuse ning sealuures ka väga hea hinnaga. Puitukse hind alates 199 €.

Nõuanded ruumi akustika probleemide lahendamiseks kangastega

Ruumi akustika parandamine. Tüüpviga on see, et ei tehta vahet heli neeldumisel ja heli isoleerimisel. Kajavad ruumid vajavad heli neelavaid materjale.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

ALUTHERMO tagasipeegelduv soojustusmaterjal aitab energiat kokku hoida

Aluthermo Quattro ekstraõhuke (10 mm) isolatsioonimaterjal sobid ideaalselt valatava põranda, seina, lae ja katuse soojustustöödeks. U = 0,175w/m2 K. Parim hind Eestis - Metalplast!

Et katus kestaks: 5 ohumärki, mida tähele panna

Katuse tervist mõjutavad talvel ühed ja suvel teised tegurid. Lisaks külmale ja soojale mõjuvad katustele veel päike, tuul, sademed, inimtegevus ja mitmed muudki tegurid.

Suvemaja Võsul - harmoonia loob keskkonnaga arvestamine

Sisekujundaja Ulvi Raudsiku ülesandeks oli maja sisearhitektuurse lahenduse välisega kokku sidumine. Omapärane puitfassaad sobib rannaküla olustikuga.

Bauroc videopodcasti 8-osaline sari: kivimaja ehitamine

Tasub kuulata kui kivimaja ehitamine on teemakorras. Esimese osa teemaks olid päris uue kodu erinevad valikud, teises projekteerimisega ja ehitusloa taotlemisega seotud teemad.

Sauna puitpindade hooldamine: kuidas ja millega õige seda õigesti teha?

Uue sauna ehitamisel on oluline puitpindu kaitsta juba enne esimest kasutamist ning hooldades kasutada õiget pesuvahendit!

Betoonist trepikatteplaadid - libisemiskindel ja vastupidav lahendus!

Kuidas trepimademeplaate paigaldada? Uue trepi ehitus ja olemasoleva trepi renoveerimine. Betoonist trepiplaadi valimine.

Puidust dekoratiivpaneelid Emotion Walls

Puidust dekoratiivplaate saab tellida kas viimistletuna (õlitatult, peitsitult ,lakitult) või viimistlemata kujul. Materjali valikus ainult kõrgeima kvaliteediga väärispuit: tamm, pähkel, kirss, pöök, saar, vaher.

Ahju ja kamina viimistlemine: kuidas ja millega seda teha?

Ahju ja kamina viimistlemiseks sobivad hästi looduslikud savi ja lubja baasil viimistlusmaterjalid. Tadelakt on täiesti kuumakindel ja praktiliselt hooldusvaba.

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Woodmood – unikaalsed põrandalauad ja seinalauad

Sisevoodrilaud Dragon on põnevalt reljeefse ja põletatud pinna taolise efektiga ja Arktik põrandalauad loomulikult kulunud välimuse ja dekoratiivse puidumustriga.

Kuidas valida kodu, mis on täna valmis vaid paberil?

Kaardista enda vajadused. Kui suurt kodu sul vaja on ja mitu tuba oleks optimaalne? Selgita välja oma võimalused.

Lamekatuse ehitus: kas valida bituumen- või plastrullmaterjal?

Bituumenrullmaterjal on lamekatusel vastupidavam ootamatutele kahjustustele ja seda on lihtne parandada. Kõndimiseks on parem plastrullmaterjal. Murukatuse valimine!

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube