Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kaasatud ekspert: Lauri Laprik
Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Ilmselt ei ole eestlaste saunalembust kunagi võimalik välja juurida, see oli ja jääb alatiseks, aga keeruline olukord energiaturul sunnib ka siin ökonoomsemaid lahendusi leidma. Kaasaegsemaid lahendusi otsivad nii saunatajad kui ka saunaehitajad.

Saunamaailma müügijuht Lauri Laprik soovitab teemale läheneda teadlikult ja kaaluda oma valikuid just pikemast perspektiivist lähtudes.  

Energia kokkuhoid kerise efektiivsuse arvelt

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada just kerisest ja selle õigest valikust.

Kaasaegsed sauna äpilahendused (nt HUUMi või Saunumi äpp) võimaldavad reguleerida nii kütmist, ventilatsiooni kui valgust ja seda kõike kaugjuhtimise teel. Seda on võimalik panna jälgima ka muutuvaid energiaturu hindasid. Automaatika abil leitakse optimaalne kütmise viis ja välditakse liigset energia tarbimist. Keskkonnasäästlik mõtlemine on nagunii au sees ja mitte ainult hindade tõusu pärast.

Ka õige planeering ja sisustuse valik on kokkuhoid

Enamus inimesi puutub saunaehitusega kokku ainult kord või paar elu jooksul, seega on täiesti arusaadav, et ei olda kursis selle spetsiifilise ruumi ehitustingimustega.

Sauna leiliruum on tavaliselt väike ruum, mis peab aga võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on sealjuures iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.

Saunalava ehitus algab enamasti põhjalikust projektist ja kubatuuri arvutustest, milles peab arvestama nii ventilatsiooni tüübi kui elektrivõrguga. Seda ei ole iseenesest väga keeruline teha, aga nõuab siiski eelteadmisi. Seepärast julgustab Lauri alati spetsialistidelt nõu küsima, et hilisemat kulukat vigade parandust ennetada. Saunamaailmas on näiteks kohapealne konsultatsioon täiesti tasuta.  

Et võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.
Et võimaldama mõnusalt lõõgastavat saunaelamust ja oluline on iga detail alates planeeringust kuni õige sisustuseni välja.

Saunaehituse tüüpvead, mida vältida:

Valgustus. Saun ei ole tavaline ruum ja valgustuse puhul peab sellega arvestama. Üsna tavaline on, et valgustid paigutatakse lakke või siis kasutatakse vale IP klassi valgusteid või saunaruumile mittevastava valgussoojusega (kelvin) valgusteid. Lisaks peab arvestama, et kõik materjalid selles ruumis peavad vastu pidama kuumusele.

Sauna leiliruumi jaoks on olemas küll spetsiaalsed valgustid, aga peab siiski teadma, et paigaldada tasuks need kas seina või lava alla, sest lakke koguneb lihtsalt liiga palju kuumust. Lakke sobivad ainult spetsiaalsed klaasfiiber optika valguslahendused. Spetsialistiga tasub nõu pidada.

Sauna leiliruumi jaoks on olemas spetsiaalsed valgustid, aga arvestama peab, et need paigaldatakse kas seina või lava alla.
Sauna leiliruumi jaoks on olemas spetsiaalsed valgustid, aga arvestama peab, et need paigaldatakse kas seina või lava alla.

Ka valguse soojusspektriga eksitakse. Näiteks kui kasutada saunas ainult külma valgusega (alates 4000 kelvinit) LED-ribasid, muudab see ruumi külmemaks ja kõledaks. Sellises valguses ei suuda inimene lõõgastuda. Seega on oluline, et kasutataks sooja spektriga valgust (3000 kelvinit), mis õrnalt puidu vahelt kumades loob hetkega mõnusalt hubase tunde.

Muudetava valgusspektriga LED-lahendus.
Muudetava valgusspektriga LED-lahendus.

Muusika. Muusika kasutamine leiliruumis aitab meeleolu loomisele kaasa. Teadma peab kindlasti aga seda, et kõlareid ei tohiks lakke paigutada, vaid pigem lava alla, et kuumus neile liiga ei teeks.

Kerise ohutuskaugus. Iga kerisega tuleb kaasa kasutusjuhend, kus on väga täpselt kirjas konkreetse kerise ohutuskaugus seinast ja istumisalast. Paraku tuleb ette olukordi, kus juhendit pole korrektselt täidetud. Spetsialistid sellistes asjadega tavaliselt ei eksi.

Kerise kubatuur. Tihti ei osata valida ruumi mõõtmetele vastavat kerist, valitakse see kas liiga suure või siis hoopis liiga madala võimusega. Kumbki ei õigusta ennast.

Kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.
Kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.

Liiga käre kuumus. Kui tegemist pole just elu ja surma peale kuumuse kannatamises võistlevate meestega, ei ole hingamisteid ja nahka põletav kuumus kellegi jaoks meeldiv. Liiga käreda kuumuse põhjustab enamasti kas ebapiisav ventilatsioon või vale kerise valik. Ka kerisekivide kogus mängib olulist rolli leili pehmuse loomises.

Ebapiisav soojustus. Leiliruum eeldab väga head soojustust. Vastasel korral ei suuda ruumi mõõtudele vastav keris seda piisavalt kütta.

Viimistlus. Kunagi ei tasu unustada, et kõigi tegevuste juures, mis on mõeldud lõõgastuseks, on väga oluline atmosfäär.

Kui näiteks väike leiliruum liiga tumedaks viimistleda, mõjub see hoopis rusuvalt, sest tume teeb ruumi kitsamaks ja mured tunduvad peale sauna veelgi suuremad. Kindla peale minek on leiliruumis heledad seinad. Kes soovib väga eristuda, siis teist tooni lavalauad on juba ka piisav.  

Leiliruumi ei ole soovitav liiga tumedaks viimistleda, sest võib see mõjuda liiga rusuvalt.
Leiliruumi ei ole soovitav liiga tumedaks viimistleda, sest võib see mõjuda liiga rusuvalt.

Puitu ei viimistleta kaitseainetega üle. Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks, mida sealt enam paraku eemaldada ei saa.

Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks.
Leiliruumi puit vajab kindlasti viimistlust, et higi ja mustus voodrilaudade sisse ei imenduks.

Soola kasutamine leiliruumis. Himaalaja soola kasutamine saunas on levinud, aga seda tuleks teha õigesti. Soola ei visata mitte kerisele, vaid pannakse kerise lähedale veenõusse vaikselt aurustuma. Teine võimalus on soola nahale määrida. Kerisele viskamine rikub lihtsalt kerist, mitte ei toimi tervistavalt.  

Alkohol ja saun ei sobi kokku. See ei ole nüüd küll otseselt ehituskuludega seotud, aga tervise säästmise kohalt ülioluline. Saunasõbral tasub teada, et pikaaegne alkohoolsete jookide saunas tarbimine mõjub lõpuks tervisele laastavalt. Teadlikkus sellest kasvab aasta aastalt.

Saun on mõnus koht pere ja sõpradega koos olemiseks ja vestlemiseks, kus tarbitakse pigem vett või lahjat mahla. Saunas higistame välja suure koguse vett ning keha vajab seda ka puhtal kujul tagasi. Alkohol aga hoopis kurnab keha ja hägustab mõistust ning inimene ei saa enam aru, mis on kehale hea ja kus kuumus läheb üle piiri.

Sauna ehitamine usalda spetsialistide kätte

Miks eelistada saunamaailma spetsialiste?

Saunamaailm on Eesti saunakultuuri suurtoetaja ja eestvedaja aastast 1998, hoolitsedes selle eest, et saunaehituse tase tõuseks ning saunafännide arv jätkuvalt kasvaks.

Kus on fanaatikud ja kogemus, seal tuntakse asja ning oma kogemust jagatakse kõigile soovijatele hea meelega kauplustes kohapeal (tasuta). Põhjalikuma projekti soovi korral pakutakse võimalust ka 3D visualiseerimiseks (tasuline teenus).

Saunamaailma spetsialistid ehitavad saunu ja spaasid üle maailma: Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Horvaatias, Prantsusmaal jm. Täisteenus hõlmab kõike, alates saunaprojektide konsultatsioonist ja disainlahendustest kuni seadmete paigalduseni välja. Selleks on neil ette näidata ka vastavad litsentsid: EEP00760 – projekteerimine, EEH001731 – ehitamine ja 002076  – küttesüsteemi paigaldus. Selle kõigega käib kaasas ka garantii.

Tehtud tööd:

A: Inkodu.ee (K. Viksne; J. Rohtsalu)
Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Logo - SAUNAMAAILM saunaehitus, saunatarvikud
Lubiliiva 12, 11216 Tallinn, Harjumaa
+372 614 0310

Saunade projekteerimine ja ehitus, saunatarvikute ja keriste müük, saunaküla saunade rent.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele.

Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

Palkmaja palgi suuruse ja materjali valimine, palkseinte soojustamine, katuse ehitamine. Palksauna siseviimistlustööd.

Kerise valimine väikesauna: Miks eelistada elektrikerist CORE?

Kummutame müüdi, et elektrikerise leil on terav ja kuiv. Leili kvaliteedi määrab kerisekivide kogus, tüüp ja kuju.

Puuküttega saunaahju-saunakerise valimine: millised näitajad on olulised?

Miks on hea Skameti puuküttega saunaahi? Kerise peamine eesmärk on saavutada soovitud temperatuur võimalikult kiiresti ja et soojus oleks meeldivalt mahe.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

Saunamaja ehitamine - lähtu vajadusest mitte ehitusloa taotlusnormist

Nii suure kui väikese saunamaja puhul on vajalik esitada samasugune dokumentatsioon (ehitusluba vs ehitusteatis). Saunamaja joonis on oluline!

Jalka EM on kohe siin: kuidas kodune telekas spordisündmuseks valmis panna?

Esimese asjana tasub läbi mõelda teleri asetus ruumis. Kuna õhtud on meil valged ja päike paistab õues rohkelt, siis võiks teler ideaalis asetseda kohas kus päike ei paista aknast otse teleriekraanile.

Elitis | Tapeedid, mis loovad ruumilise illusiooni ja suhtlevad vaatajaga

Eksklusiivsed Elitise tapeedid on struktuursed ja ruumilised ning valmistatud looduslähedastest ja loodust imiteerivatest materjalidest nagu pilliroog, puit või paber.

Tenax Panel avas Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse

Põhjamaade üks suurimaid ehituspaneelide tootjaid ja Läti üks suurimaid ehitusmaterjalide eksportijaid Tenax Panel avas neljapäeval Lätis Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse.

Uus lamekatuse standard toob kaasa rangemad nõuded

Uus lamekatuste standard esitab senisest selgemad nõuded aurutõkkele ja soojustusele ning käsitleb põhjalikult bituumen-, plast- ja kummirullmaterjalist katuseid, samuti vedelplastikust, pööratud, käidavaid, liiklusega koormatud ning haljas- ehk rohekatuseid.

Biopuhastid: tõhus ja loodussõbralik viis reovee puhastamiseks ja ärajuhtimiseks

Kodusesse majapidamisse täisautomaatse biopuhtiku paigaldamine ja tulemused. Köögikraani all on 62 L vedeliku mahuti, mis töötab 24/7. veekulu ca 6-7 m3 kuus. Süsteemi maksumus kokku ca 850 € + km.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Vana kasekilpidest puitparketti tasub renoveerida

Amello juhi Rauno Ollema sõnul peaks vanast ja väärikast kasekilpidest parketist loobuma alles siis, kui see tõesti liiga kulunud või katki on.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks ning pakuvad võimalust loovalt kombineerida erineva mõõduga liiste.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Vahumöll Milano Fieras. RAVAK Itaalias.

Tuntud Tšehhi tootja RAVAK koostas Euroopa prestiižsema disainisündmuse Salone del Mobile esmaesitluseks põhjalikult läbimõeldud ja visuaalselt kütkestava väljapaneku.

Eritellimusköök täidab sinu unistused! Kutsu disainer enda juurde koju

Eritellimusel köögimööbel valmib täpselt vastavalt iga kliendi elustiilile ja soovidele.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Fabricor stuudio elegantne kardinadisain Kuressaare butiikmajutuses

Õhulise ja helge disainikeelega interjööris kohtub uudne disain väärika ajalooga, kõneledes endisaegsete aadliperede heast maitsest, jõukusest, uhkusest ning pühendumisest.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Citadele uuring: kolmandik inimestest ei saa endale tänavu koduremonti lubada

Pikalt kestnud kõrge inflatsioon ja ebakindel aeg majanduses on selgelt pausile pannud paljude inimeste ehitus- ja remondiplaanid.

Kardinate hooldamine on lihtne, kui tead õigeid nippe

Kardinate hooldamine võib tunduda tüütu kohustus, kuid õigete meetodite abil on võimalik säilitada nende värske välimus.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

Kuidas transportida televiisorit, pesumasinat ja külmikut nagu proff

Kindlasti tasub enne teleri lahti ühendamist teha foto teleri tagumisest küljest, et hiljem sujuks uues kodus teleri ühendamine hõlpsalt ja kiirelt.

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

SleepCity on keskendunud premium klassi une- ja puhketoodete müügile

Uue magamistoasisustuse poe SleepCity eesmärk on pakkuda lahendusi, mis aitavad inimestel paremini magada ja seeläbi parandada nende elukvaliteeti.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

AXOR x Philippe Starck: kui innovatsioon kohtub disainiga, saab duši all käimisest eriline kogemus

AXOR ShowerCompositioni dušid, AXOR x Philippe Starck, dušipaneel, üladušš, õladušš, termostaatmoodul, käsidušš, tekstiilkattega dušivoolik

AXOR x Philippe Starck: kauakestvad elegantsed valamud ja vannid

Tänu elegantsele disainile toovad maailmakuulsa looja Philippe Starcki disainitud AXOR Suite-i valamud ja vannid isikupära iga vannitoa interjööri.

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani

CBS-i Los Angelese telekanalil KCAL-9 näidati 24. veebruaril viieminutilist videot Eesti disainist ja jätkusuutlikest ettevõtetest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

6.-10. veebruaril toimus Stockholmis põneva katselavana interjöörimess eelkõige ka uutele ideedele - see on kokkuvõttes ka uhtiv Skandinaavia sisustussündmus.

Uus SISEKUJUNDUSE KÄSIRAAMAT nüüd veebipõhiselt allalaetav

Sisekujundaja Heily Kaarna lõi Sisekujunduse käsiraamatu, kust leiad praktilisi juhiseid oma kodu kujundamiseks.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Stockmann avas uuenenud koduosakonna

Kuudepikkuse põhjaliku planeerimise järel on Stockmanni 4. korruse koduosakond täielikult uuendatud ning siit võib leida laia valiku sisustus-, sisekujundus- ja elustiilitooteid.

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube