FIN
RUS
ENG
EST
Inkodu - Sisustus Ehitus Aed
Interior design, interior decoration
Building
Gardens
Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK

Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK


2019-11-22

Kuigi me seda ei teadvusta, on värvidel meie elule suur mõju. Värvid mõjutavad nii meie sisemaailma kui otsuseid. Sõltuvalt eluperioodist vajame enda ümber erinevaid toone, seega värvid ka peegeldavad seda, kes me päriselt oleme, millises arenguetapis ja kuhu poole liigume. Julged ja erksamad toonid annavad energiat, soodustavad loovust, aktiivsust ja tähelepanu, õrnalt heledad ja matid seevastu aga muudavad ümbruse rahulikumaks ja neutraalsemaks, aidates taastuda ja endasse tagasi pöörduda. Vaimselt hästi tasakaalus inimesed julgevad end ümbritseda ka tumedamate toonidega. Kui näiteks tööl on lärmakas keskkond ja kiire tempo, vajame kodus rahu, mida võimendavad just mahedad toonid. Samuti aitavad värvid maandada rohkem kui ühe lapsega kodude intensiivset õhkkonda või hoopis ergutada, kuidas kellelgi vaja.

Värvitrendid peegeldavad ühiskonna üldist seisundit

Näiteks aastatel 2007-2009 kui oli üldine madalseis, vajati enda ümber rohkem heledamaid ja julgeid toone, et meeleolu tõsta. Hiljem on värvid aina mahedamaks muutunud, sest ka ühiskonna üldine seisund on stabiilsem. Eelmise aasta trendivärvid koos põhitooniga Spiced Honey kutsusid rohkem valgust sisse laskma ja rohkem ennast maailmale avama, omasid tervendavat mõju.
Trendivärvide mõte on aidata inimestel kergemini ühiskonnas toimuvate muutustega kaasa minna ja kohaneda.Värvitrendid ei ole mõeldud ainult kodudesse, vaid leiavad rakendust ka kontorites ning erinevates värvi- ja pinnakattetööstuse valdkondades, kus kasutatakse värvide trendiuuringuid täies ulatuses (nt tarbeelektroonika, auto- ja lennutööstus). Ühtne värvi- ja trendisuundumuse arendamise protsess aitab puit- ja pulbervärviettevõtetel edukalt uusi tooteid turule tuua. Kõik asjad muutuvad koos.

2020. aasta trendivärv on rahulik KOIDIK ehk Tranquil Dawn

Akzo Nobel/Sadolin poolt järgmise aasta trendivärviks kuulutatud rahulik KOIDIK ehk Tranquil Dawn on inspireeritud hommikutaeva rahulikkusest. See helerohelise, sinise ja halli vahelduvate varjunditega õrn toon on kui udune hommik läbi 4 aastaaja. Nagu hommikune taevaski, muutub värv vastavalt sellele, millised toonid teda ümbritsevad. Ülemaailmsetest ekspertidest koosnev tiim usub siiralt, et just see on õige värv, mis viib meid üle kümnendi läve. Pehmete ja rahulike toonidega koos liigume oma arengus hoopis uuele tasemele, kus avanevad uksed täiesti uude mõtlemisdimensiooni. Kõige tähtsamale kohale tõusevad inimlikud omadused ja inimlikumat puudutust tahame anda ka kodule. Mida märkamatum on värv, seda paremini mõjub see tervikule.

Olenevalt sellest, millised on inimesed, millises eluetapis ning milliseid mõjutusi nad vajavad, pakutakse välja põhitooniga sobivad trendivärvipaletid nii koju kui kontorisse. Igaüks leiab paleti, mis teda ennast, tema olemust ja püüdlusi kõige paremini iseloomustab, on see siis hoolivuse, mängulisuse, tähenduslikkuse või loovuse palett.Trendipalett nr 1
Hoolivuse palett rõhutab, et hooliksime rohkem.

Õrn ja õhuline palett sobib suurepäraselt selleks, et luua ideaalne koht elu pärisväärtuste esiletoomiseks, milleks on kvaliteetaeg lähedastega, iseendaga, looduse, oma kodu ja kõigega selle ümber.

Tehnoloogia ja virtuaalelu on peamised väärtused tagaplaanile surunud. Lapsed ei näegi enam vajadust koos olemiseks, kirju internet on nad täiesti endale saanud. Tähtis on fookus tagasi keerata ja avastada uuesti pärismaailm. Paleti toonivalik peegeldab uduse kevadhommiku värve, mis sujuvalt üksteiseks üle lähevad. Maalähedasemad toonid maandavad ja rahustavad. Õhulised pastelsed toonid loovad hooliva keskkonna ja suunavad meid iga päev parem inimene olema ning positiivseid suhteid looma. Olenevalt ettevõtte tegevusalast sobib palett hästi ka kontorisse, kus soovitakse tekitada head ja rahulikku töökeskkonda.

Trendipalett nr 2
Mängulisuse pakett suunab üles otsima oma sisemise lapse

Kas keegi veel mäletab, mis tähendab päriselus mängulisus? Oleme harjunud, et mängud on arvutis ja seal on meie jaoks kõik justkui ette planeeritud. Paketi värvid aitavad meelde tuletada ja taaselustada sisemist loovust. Kujutlusvõime, mida kunagi lapsepõlves nii hästi kasutada oskasime, ei ole tegelikult kuhugi kadunud ning leida endas üles sisemine laps ja mängima lasta ei ole mingi patt. Kõik on võimalik. Valitud värvid julgustavad meid olema avatud ja vastuvõtlikumad, seiklushimu on pigem positiivne ja edasiviiv omadus. Mõõdukas kogus kergemeelsust aitab muredest kergemini üle olla ja tasakaalu leida. Toonide jõuline ja noorusest pakatav elujõud on inspireeritud kirkast suvepäevast. Lastetuba on kindlasti selline koht, kus võiks julgemalt loomingulisust esile kutsuda. Soomes on erksate värvide mõju testitud näiteks ühes toredas koolis, kus tõestati ära, kuidas mõtlemist ja avatud olemist soodustavad värvilahendused andsid traditsiooniliselt kuivale süsteemile täiesti uue elujõu.

Trendipalett nr 3
Tähenduse otsimise palett julgustab välja astuma üldisest pealiskaudsusest.

Pidevalt kiirustades leiame vaevalt aega kõigega pealiskaudselt tegelemiseks. See väljendub nii meie suhtumises kui suhetes üldiselt. Oleme täiesti unustanud pöörata tähelepanu sellele, kes me üldse oleme ja miks me siia maailma tulime? Kindlasti mitte selleks, et kõigest olulisest ummisjalu mööda kihutada. Aeg on jälle aru saada, et tehisintellekt ei asenda kunagi pärisinimest. Me ei taha ju elada hingetus maailmas? See minimalistlik palett aitab luua ruumi, kus rahulikult koos oma inimestega olla. Ruumi mõttes võiks siin paralleele tuua isegi kloostri või kabeli vaga interjööriga, karge hallikas ja lihtne õhkkond annab võimaluse pöörata pilk sisemusse. Tagasihoidlik, aga samas peenelt nüansirohke palett kannab endas karge talvepäeva selget silmapiiri. Lihtsus on tänapäeval luksus, mida paljud endale lubada ei saa. Rahu on see, mida lihtsus pakub. See on turvaline ja rahulik kodu, kuhu peitu pugeda, lohutust leida, mõtiskleda, iseendaga olla ja oma sisemised väärtused uuesti üles leida. Koos puiduga mõjub hallide palett väga soojalt ja õdusalt. Trendipalett nr 4
Loovuse palett aitab uuesti avastada loomingulisuse.

Kõik me peaksime olema suutelised looma oma elust muinasjutu. Tänapäeva muinasjutt tähendab igaühe jaoks oma loo jutustamist, mis kirjutatakse kokku minevikust õppimise ja uue lähenemise põhjal. Nagu teame, on iga mees ise oma õnne sepp ja omatehtud asjade üle tunneme alati kõige suuremat rõõmu, vahet pole, kui hästi või halvasti need välja kukuvad.

Loovusega ei saa kaasaegses maailmas kahjuks väga kiidelda, suurem osa elust on automatiseeritud ja pea kõiki asja saab lihtsa vaevaga poest osta või tellida. Ise ei peagi justkui enam midagi oskama, ei oska paljud naised süüa teha ega mehed lihtsamaidki kodutöid. Aga nii unustame varsti ära, mis inimeseks olemine üldse tähendab. Erinevalt tehisintellektist suudame me mõelda, tunda, ennast väljendada ja oma kätega luua, see on alati olnud inimeseks olemise kõige suurem trump. Paleti rikkalik värvigamma on inspireeritud sooja sügispäeva värvidest, kuhu kuuluvad jõulised loodusvärvid nagu metsaroheline ja ooker, kõrvuti samuti looduslike ja mahedamate varjunditega ning nende keskel aastavärv. Sellises kodus on aukohal vanad väärikad materjalid nagu puit, nahk ja keraamika, aga seda kõike kaasaegses võtmes maalitud lillede, printmustriga puuvilla ja käsitööna valminud rätikutega. Natuke eklektiline atmosfäär pakub võimalust jälle digimaailma kõrval päriselu näha, tunda tõelisi tundeid ja luua lähedasi suhteid. See on kõik see, mis kunagi tundus nii elementaarne ja mille ilmselt seepärast ka unustanud oleme. On aeg taaselustada kõik, mida varem oskasime, et oleksime kõik koos õnnelikumad nii oma kodus kui maailmas üldiselt.
2020. aasta trendivärvide inspiratsioonikataloogi koos värvikoodidega leiad siitA: Inkodu.ee (K. Viksne; J. Rohtsalu)
Inspiratsioon ja fotod: Akzo Nobel Baltics AS, Colour Futures - Sadolin Aasta Värv 2020 seminar 11/2019 (Värvitrende esitles sisearhitekt Lilia Kristianson)

www.akzonobel.com
www.varvimaailm.ee


Pilt1-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt1-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt2-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt2-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt3-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt3-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt4-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt4-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt5-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt5-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt6-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt6-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt7-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt7-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt8-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt8-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt9-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt9-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt10-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt10-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt11-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt11-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt12-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt12-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt13-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt13-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt14-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt14-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt15-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt15-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt16-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt16-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt17-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt17-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt18-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt18-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt19-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt19-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt20-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt20-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt21-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt21-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt22-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt22-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt23-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt23-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt24-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt24-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt25-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt25-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt26-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt26-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt27-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt27-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt28-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt28-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt29-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt29-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt30-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt30-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt31-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt31-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt32-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt32-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt33-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt33-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt34-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt34-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt35-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt35-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt36-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt36-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt37-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt37-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt38-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt38-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt39-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt39-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt40-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt40-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt41-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt41-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt42-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt42-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt43-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt43-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt44-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt44-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt45-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt45-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt46-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt46-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt47-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt47-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt48-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt48-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt49-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt49-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt50-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt50-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt51-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK
Pilt51-Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK

Jaga Facebookis

fb button

Artiklid:

CULTI Milano ruumiaroomid sobivad just tänasesse päeva

2020-02-17
Lõhnad aitavad meil meeli rahustada ja kaunimaid mälestusi meeles pidada. Aeg ja Ruum sisustussalongi valikust leiab kvaliteetsed CULTI Milano ruumiaroomid, mis sobivad just tänasesse päeva - kevadiselt värsked, kerged, eksklusiivsed. Lihtne viis koduse olustiku muutmiseks personaalselt meeldejäävaks! ----------------------------------------------- Culti Milano is the creation that was within the eclectic thoughts of Alessandro Agrati, when in 1988 he started a personal crusade with the evolution of revolutionizing the way of enjoying spaces and o

Tekstiilimess Heimtextil andis hea ülevaate hetke trendidest

2020-02-12
Jaanuari algul toimus Frankfurdi messikeskuses rahvusvaheline kodutekstiilide ja seinakatete mess Heimtextil, kohal oli 2952 ettevõtet 65 riigist. Erialamess annab hea ülevaate turu hetkeseisu ja trendide kohta. Huvitav on jälgida globaalsete ettevõtete arengut, kes on oma kõrgeimate kvaliteedistandarditega suunanäitajad, pealegi osalevad nad järjekindlalt igal aastal. Lisaks ettevõtete väljapanekutele sai messil kuulata huvitavaid loenguid oma ala tipptegijatelt ja tutvuda uusimate materjalidega, kirjeldab sisearhitekt Triinu Luming. P&o

Legendaarne ARSi kunstilinnak läbis täieliku uuenduskuuri

2020-02-07
Eile avati ARS Kunstilinnaku (Pärnu mnt 154, Tallinn) uus keskus - multifunktsionaalne projektiruum, Galerii 125, keraamikakeskus, tarbekunstigalerii ning inspiratsiooni- ja koolituskeskkond Stuudio 53 ja Stuudio 98. Eesti Kunstnike Liidule kuuluv ARS Kunstilinnak on suurim kunstiloomekeskus Eestis, kus täna tegutseb enam kui sada kunstnikku, disainerit ja loovettevõtet. Projekti Avatud ARS raames EASi toel toimunud ulatuslike rekonstrueerimistööde tulemusena on legendaarse kunstikombinaadi peahoone muutunud oluliselt kasutajasõbralikumaks nii loojate kui k

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik

2020-02-05
Sisustussalong MUSTER on teinud viimastel aastatel läbi suure muutuse, tuues tootevalikusse üha enam moodsat kodusisustust. Trenditeadlik klient leiab siit kindlasti midagi sobivat oma koju. Samas ei ole unustanud ka neid kliente, kes otsivad midagi ajatud ja elegantset.         Endiselt pidevas liikumises ja muutuses olev salong on oma läbimõeldud väljapanekutega heaks teenäitajaks. Väljapanekutega tegelevad kujundajad lähtuvad just põhimõttest, et külastajaid inspireerida pidevalt uute i

RBM Noor - disainitud armastuseks esimesest silmapilgust

2020-02-03
RBM Noor kollektsioon pakub mitmekülgse värvivalikuga toole, mida saab hõlpsasti sobitada iga keskkonnaga - RBM Noor toolid toovad igasse ruumi elu.   RBM Noor toolid on klassikalised, tugeva Skandinaavia identiteedi ja ergonoomilisusega. Toolid on toodetud keskkonnasõbralikest materjalidest ja need sobituvad suurepäraselt nii koosoleku-, konverentsi- kui ka teistesse avalikesse ruumidesse, lisades ehk muidu nii asjalikesse õhkkondadesse rõõmu ja erksust. RBM tooted loovad kutsuva ja positiivse meeleolu, hea energia oma uue ja inspire

Tumedates toonides korter: kodukonkursi Rahva Lemmik

2020-01-30
23-aastase ajalooga kodukonkursi Aasta Kodu rahvažürii valis oma lemmikuks Merike ja Priit Toomsalu julgelt tumedates toonides kujundatud ridamajakorteri Tartus. Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul osales Aasta Kodu rahvažüriis üle 6000 hääletaja. „Neid paelus perekond Toomsalu kodus musta kapiraamistusega köök-söögiala. Samuti sooja puidu kasutamine. Võib öelda, et praegu on hinnatud väga minimalistlikud, väheste asjade ja puhta joonega kodud.“ Aasta Kodu žürii liige, K-rauta sisekujunda

Sisustusmood 2020 aastal: Lase fantaasial lennata!

2020-01-27
Pantone Aasta Värv on sinine Paljud prognoositavad trendid ei pruugi läbi lüüa sarnaselt, aga mine tea. Eesti on pikka aega kasutatud sisekujunduses palju halli, aga värvitootja Pantone pakub selleks aastaks välja hoopis klassikalise sinise. Pehmema joonega mööbel Kaua on olnud moes lineaarse terava joonega mööbliesemed, aga nüüd on aeg teha hubasemale pehmema joonega mööblile ruumi! Inspiratsiooni võib võtta 1970-ndate aastate geomeetriast ja glamuurist. Foto: Diivan Wenecja Maaläh

Kuidas luua koju helget vahemere stiili?

2020-01-24
Suvi on põhjamaalase jaoks kui muinasjutt. Soe päikesepaiste täidab meid piiritu rõõmuga, me otsime välja plätud ja kummirõngad ning jookseme randa. Mured kaovad ja maailm näib nii värviline! Ning siis tuleb november… Tuul rebib mantlihõlma ja külma sügisvihma tibutab lakkamatult. Just sellise ilmaga taban end mõttelt, miks me küll oma kodudes nii väga halle toone armastame. Kas õues pole juba piisavalt hall? Jagame lihtsaid soovitusi, kuidas tuua koju vahemere stiili – et suvi kesta

5 head ideed: Kuidas kodu hubasemaks muuta?

2020-01-23
Kuidas oma korterit hubasemaks muuta ning rohkem kodutunnet tekitada? See on küsimus, millele oleme isegi vastust otsinud. Olles oma kodudes ka erinevaid variante katsetanud, valisime välja viis lemmikut, mis iga korteri korrapealt hubasemaks muudavad- olenemata ruutmeetritest ning asukohast. Loe põhjalikumalt edasi siit A: Maigi Olmer, Stencilit Fotod: Stencilti blogi • puitpõranda uuendamine • mööbel kui osa arhitektuurist • seinte dekoreerimine tellisega • sisustuspildid seina • elav tuli

Mediclinics föönid - juuste efektiivne ja töökindel kuivatus

2020-01-23
Mediclinics föönid on mõeldud nii avalikesse suure kasutuskoormusega hoonetesse kui ka individuaalseks kasutuseks. Mediclinics föönid on vastupidavad, töökindlad ja disainitud töötamaks nii suure kui ka väga suure kasutuskoormusega kohtades, näiteks spordi- rajatistes, ujulates, laste mänguruumides, kämpingutes jne. Sellised föönid on ohutud ja vandalismikindlad, et suure kasutuskoormuse juures tagada nende tõrgeteta töö. Individuaalkasutuseks mõeldud föönid on vaiksed, või

Kas eelistada klikk-süsteemiga või maha liimitavat laudparketti?

2020-01-23
Laudparkett kui toode on juba iseenesest kvaliteedimärk, rääkimata siis veel selle ilust, soojusest jala all ning loodussõbralikkusest. Aga millise tehnoloogiaga paigaldatavat laudparketti eelistada, klikk-süsteemiga või liimitavat? Millised on ühe või teise plussid ja miinused? Millega laudparketi valimisel peaks arvestama? Oma mõtteid jagab meiega pikalt laudparketi tootmise ja paigadamisega tegelenud ettevõtte Saare Põrand OÜ (kaubamärk Woodengold) eestvedaja Madis Sinimets. Ujuvpaigaldus ehk klikk-süs

Taimelamp - vajalik abivahend meie kliimas

2020-01-22
Ajal kui päevad on lühikesed ja päikesevalgust napib, on hea taimedele anda lisavalgust taimevalgustiga. Valgusallikas neis valgustites kiirgab, erinevalt tavalisest valgustist, fotosünteesiks sobivat valgust. Selle mõjul kasvavad taimed rikkalikumalt ning on elujõulisemad. Taimevalgusti abil saab kasvatada ürte, salati- ja maitsetaimi ning lilli aastaringselt. Samuti on valgusti väga hea idude kasvatamiseks, sest need tärkavad vaid paari päevaga. Ka on enne istutushooaja algust  mõistlik istikud  ette kasvatada, sest ta

Tikkurila Aasta värv 2020 on õrn-kollane toon Lemonade H300

2020-01-21
Kui elu pakub sidruneid, tee neist limonaadi! Eesti värvitootja Tikkurila AS Aasta Värv ja kollektsioon on loodud sooviga inspireerida kodu sisustajaid, lihtsustada toonide valimist pakkudes välja just hetkel moes olevaid värvitoone ja lahendusi ning olla üheks suunanäitajaks värvimaailmas. Aasta värv H300 Lemonade on toon, mis kannab endas positiivsust ja optimismi. Selle aasta värv ja värvikollektsioon julgustab meid avastama elu helget poolt. Tikkurila H300 Lemonade on jätk kollaste toonide trendile nii rõivamoes kui s

Tapeeditrendid 2020

2020-01-21
Ka sel aastal on moes julged värvi- ja mustrimängud! 2020.a armastatuim trendisuund on kokkuvõtvalt selline: klassikaline luksus koos boheemlasliku identiteediga unustamata seejuures looduse puudutust. Loodusest inspireeritud komfort – mugavus ja heaolu, mille esiletooduimaks materjaliks on puit, eelistatuimaks dekooriks elustaimed ja taimemustrid, millele lisavad sära metallivarjundid – kuld-, hõbe- ja pronksitoonid. Eelneva aasta uustulnukas lõheroosa ja sügavad kalliskivitoonid tulid, et jääda ka 2020. aastal disainerite

DSK Furniture – suunanäitaja eritellimusmööbli valdkonnas

2020-01-14
Olgu plaanis uue mööbli tellimine iseseisvalt või koos sisekujundajaga, algab kõik ikkagi ideede kogumisest. Üks võimalus on sisustusajakirjadest või Pinterestist pilte otsida, teisalt on vägagi nutikas vaadata erinevate Eesti eritellimusmööbli tootjate tehtud tööde galeriidesse, sest just nemad on need, kes puutuvad iga päev kokku uute sisekujundusprojektide, kaasaegsemate lahenduste ja võimalustega. Tavaliselt leidub kodulehtedel lisaks kvaliteetsetele fotodele ka muud olulist infot. 13 aastat eritellimusm&ou

Roti aasta on ettevalmistamise, planeerimise ja eesmärkide seadmise aasta

2020-01-13
25. jaanuaril algab aga VALGE METALL ROTI aasta ja siin on Roti energia tänu Metalli elemendi tugevale sekkumisele mõnevõrra muutunud. Metallrott on ülimalt emotsionaalne, nutikas kõrgseltskonna liige ja teab, kuidas süsteemi edasiliikumiseks ära kasutada. Metallrott võib oma arvamust esitades paindumatu ja vankumatu olla. Provotseerival Rotil on terav keel ning ta on võimeline vastase verbaalselt purustama. Samas ka iseendale purustusi kaela tõmmata. Tegemist on tugevate rahaliste instinktidega varustatud Rotiga, kes teab kuidas ja

LG uus nutiaiandusseade kolib aiamaa õuest tuppa

2020-01-10
Elektroonikafirma LG avalikustab tehnikamessil CES 2020 oma esimese nutiaiandusseadme. Revolutsioonilises riiul-tüüpi nutiaianduskapis kasvavad tänu arenenud valguse, temperatuuri ja vee seadetele, mugavatele seemnepakkidele ja monitooringurakendusele maitsvad ja toitainerikkad kodused köögiviljad kasvõi linnakorteris. LG uus tubane aiamaa on loodud kõigile, kes tahavad täpselt teada, mis nende toidus on, kust see pärineb ning selle üle võimalikult palju ise otsustada. Uuenduslikus nutikas aianduskapis valmivad värsked ü

ARRITAL CUCINE - teerajaja köögimööbli disainis

2020-01-09
Tänapäeva tellijale on seatud keeruline ülesanne, sest turul pakutav köögimööbli valik on väga lai. Arritali ei peaks valima inimene, kes otsib endale köögikappe. See mööbel sobib kodudesse, kus köök ei ole lihtsalt funktsionaalne toidu valmistamise koht. Köök on koht, kus avanevad meeled, sünnib suhtlus ja algab elu ise. Ilmselt suudab iga inimene meenutada hetke minevikust, kus jäime äkitselt seisma millegi nii kauni ja täiusliku ees, et see võttis lausa hinge kinni. “Minul ju

Nutikodu lahendusele mõtle juba maja projekteerimise algjärgus!

2020-01-08
Maailm muutub iga päevaga aina nutikamaks ja ka nutikodu lahendused ei ole kellelegi enam suur uudis. Natuke selgitamist vajab veel vaid see, kuidas ja kui palju saab kodus asju automatiseerida ja kaugjuhtida. Kaugjuhtida saab peaaegu kõiki elektroonikaseadmeid: kütet, valgusteid, uksi ja väravaid, valvesüsteeme, pesumasinat, kuivatit, telerit ja muusikasüsteemi, kohvimasinat, muruniidukit jne. Ainus tingimus on, et valitud seadmed peavad olema kaugjuhtimise võimalusega. Ilmselt väga vanadelt kodumasinatelt me seda eeldada ei saa. Aga alustuseks tule

Armastatud Eesti disainmööbli bränd KAISSU avas salongi Tallinnas

2020-01-07
Magamis- ja lastetubade sisustust loov eestimaine kaubamärk KAISSU avas Tallinna südalinnas salongi, kus vaatamiseks-proovimiseks väljas pakutav tootevalik mööblist tekstiilideni. Aadressil Liivalaia 40 asuvas salongis ollakse koos ühisel pinnal juba seal varasemast resideerunud Sunoreki, Tanki ja Aet Pieli esindustega. "Kui kardinalahenduste pakkuja Sunorek pöördus meie poole ettepanekuga kolida nende juures vabanenud pinnale, siis see mõte hakkas meile õige pea meeldima. Kliendid leidsid meid kenasti üles ka senisest asukohas