Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Oluline köögimööbli stiili valimisel: sise- ja välisruumi kooskõla

EKSPERDI NÕUANNE
Sisekujundus - Sisustusdisain OÜ. Eritellimusmööbel - DSK Furniture. Foto - Kirill Masing Photography

Kui räägime köögi stiili valimisest, siis on kaks tavalist tegurit, millest valikut alustatakse - isiklik maitse ja trendid. See ei ole vale, kuid maitse kujuneb enamasti välja meie mineviku keskkonna ja harjumuste tulemusel ning vahel on vaja, et luua midagi uut ja vanast mustrist välja astuda, teistmoodi mõelda. Valikud sõltuvad ju ikkagi valija teadlikkusest.

Seetõttu kutsusime nõu andma pikaajalise kogemusega köögitootja DSK Furniture disainerid, kes aitab välja tuua veel teisigi olulisi tegureid, millest võiks köögi stiili valimist alustada. Kõigest lähemalt allpool!

1. Asukoht ja hoone arhitektuur. Sise- ja välisruumi kooskõla

Alati tuleb arvestada kodu asukoha ja arhitektuuri ehk välisruumi ja seda ümbritseva keskkonnaga. Kas su kodu asub linnas, maal metsas, uuselamurajoonis linna ääres? On see maja, ridaelamu, korter? Milline on hoone arhitektuur ja värv? Kui oled sellise koha omale elamiseks valinud, siis tõenäoliselt meeldib sulle ka selle arhitektuur, aga isegi kui ei meeldi, tasub köögimööbli ja muu sisustuse valikul sellega mingil määral arvestada.

Ajas kestva ja alati moodsa lahenduse saab kui hoone sisemus ja välimus on omavahel kooskõlas ehk üks tervik. Nii on palju lihtsam kindla peale õige tulemus saada. Maja välisilme võib anda ka olulisi vihjeid köögimööbli stiili, värvi ja materjalide valiku osas.

Näiteks elades vanas maamajas või ajaloolise miljööga linnapiirkonnas võiks sisustuse valimisel eelistada just maalähedasemaid toone ja materjale, nagu näiteks täispuitu ning pigem maakodu, klassikalist või romantilist skandinaavia stiili.

Uue moodsas stiilis elamurajooni eramajja või nn magalarajooni korterisse sobib aga pigem modernselt minimalistlik või kaasaegses moodsas skandinaavia stiilis mööbel.

Kui sisustada modernne maja maamaja stiilis, ei saa sellest kunagi tervikut - maja kõneleb siis üht ja sisustus teist. Elanikud tunnevad tõenäoliselt seda lõpuks ise ka.

Sisekujundajate kogemuste põhjal aitab sellisel juhul ikka ainult sisemise ja välise tasakaalustamine. Kui valida hoonele vastav sisekujundus, lähevad asjad nagu iseenesest paika.

2. Olemasolev interjöör ja isiklik maitse

Köögi stiili valimisel dikteerib palju ka kodune interjöör. Kui seda veel ei ole, on asi lihtsam. Kui aga muud ruumid on valmis, siis tuleb köögimööbli valimisel sellega kindlasti ka arvestada.

Köögimööbel on väga oluline osa kodust ning peaks olema osa sisekujunduse tervikust. Selle detailid, stiil või värv võiks olla kuidagi korratud teistes ruumides.

Mõtle oma kasutatavale värvipaletile ning ühenda köögimööbel seina ja põranda värvidega. Või näiteks kui põrandal on tammeparkett, siis tasub pilk suunata ka tammepuidust detailidega mööblile.

Samuti tuleks jälgida, et metallist detailid nagu ukselingid, segistid, mööbliuste käepidemed, mööbli- ja valgustite detailid sobiks kogu elamises omavahel kokku nii tooni kui stiili poolest.

Ära sega omavahel liiga erinevaid stiile. Kui ülejäänud kodus on kasutusel enamasti antiikmööbel, siis ei tundu modernses skandinaavia stiilis köök just kõige sobivam lahendus. Samuti võib häirima hakata liiga palju erinevaid puidutoone.

Mõtle läbi oma kodu terviklahendus, et luua organiseeritud ja terviklik sisekujundus.

3. Trendid

Oma osa valiku tegemisel on trendidel. Trendid aitavad köögimööbli materjalide ja värvide ajakohasust määratleda ning tunnetada ka seda, kus punktis ise oma eluga oled, kas need kõnetavad sind. Oma elamu arhitektuuri ja interjööriga arvestades ning trende jälgides ei saa sisekujunduse loomisel väga eksida.

Üks püsivaid köögimööbli trende, mis jätkub ka sel aastal, on jätkusuutlike ja keskkonnasõbralike materjalide eelistamine. Näiteks on populaarne kasutada naturaalse puidu viimistlust ja taaskasutatud materjale, kuna soovitakse tooteid, millel on minimaalne keskkonnamõju ning mis loovad koju rahuliku ja harmoonilise keskkonna.

Nii mööbli puhul kui ka laiemalt interjööris on populaarsed ümaramad vormid. Trendikad on reljeefsed 3D pinnad, mis on esindatud nii seinapaneelidena, kui mööbli fassaadidel ning erinevad tekstuurid, seda nii patjadel, diivanikangastel kui ka tapeetide ja paneelide valikul. See on üks lihtsamaid viise, mille kaudu tuua ruumi juurde soojust, hubasust ja muuta seda visuaalselt põnevamaks.

Kui valdavalt on moes olnud pigem naturaalsed ja neutraalsed külmemad toonid, siis uued trendid toovad tubadesse rohkem soojust ja värvi – nendeks on rikkalikult küllastunud sooja alatooniga punased, pruunid ja rohelised toonid, aga vastukaaluks ka õrn helesinine, päikseline kollane ja roosakas-lillad varjundid.

Köökides on populaarsed ka avatud seinariiulid ja klaasvitriinid, aga ka erivärvilised kõrged avatud riiulimoodulid, mida on võimalik varustada valgustite ja sahtlitega ning mis rikastavad köögi väljanägemist.

Köögisaared on samuti jätkuvalt väga populaarsed ning variante kuidas neid kombineerida lisandub pidevalt. Tasapindu saab teha eri kõrgustel ning ka nii, et saare osa saab liigutada.

Üha enam toimub köökides modernse ja traditsioonilise ühildamine. Inimestele meeldib minimalistlik puhas joon ja käepidemevaba disain, kuid samas tahetakse, et oleks ka hubane nagu maakodus. Seda pakub aga traditsiooniline kandilise raamiga köögimööbel. Niisiis võetaksegi kandilise raamiga uksed ja tehakse need ilma käepidemeteta. Või siis kombineeritakse traditsioonilised kapid modernse tööpinna ja taustaga. Maakodu soojust ja hubasust annavad edasi ka looduslikud materjalid – puit ja looduskivi, mida leiab nüüd igas stiilis köökides.

Kuna kodudes tehakse taas rohkem ise süüa ja seetõttu ostetakse ka uusi erilisemaid kodumasinaid, siis alalise koha leiavad nad pigem kapis kui tööpinna peal. Köögi tööpind peab olema puhas, et seda oleks mugav kiirelt koristada ja puhastada.


 
Trendid tulevad ja lähevad, aga tõeliselt hästi välja mõeldud tooted ja põhisuunad ei lähe kunagi moest. Püsivalt trendikas kodu on ühtne funktsionaalne ja läbimõeldud tervik ilma juhuslike detailideta. Kõige suurem viga, mida sisustamisel teha saab, on uitmõtte või soodushinna ajel mööbli- või ehituspoest millegi ostmine. Sedasi saavad omavahel kokku seosetud ja sobimatud detailid, mis mõne aja pärast tüütama hakkavad.

Sisustamine on protsess, milleks tuleb aega võtta, et kõik täpselt läbi mõelda ja õiged asjad välja valida. Ainult nii saab aastakümneid kestva lahenduse. Kes natukenegi kahtleb, kas ta ikka oskab seda kõike ise paika panna ja välja mõelda, võiks kindlasti pöörduda kasvõi konsultatsiooni mõttes sisekujundaja poole.

Küsi julgelt nõu DSK Furniture disaineritelt, sest koostöös sünnivad parimad lahendused! Materjalide ja furnituuride valik on ajas pidevalt muutuv. Kui stiil on selge, siis on lihtsam ka materjal valida! Veel lugemist: Milliseid materjale ja värve köögimööbli valimisel eelistada?

Fotod: @Kirill Masing Photography; DSK Furniture
A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; M. Jakobson)

 

Logo - DSK FURNITURE - eritellimus köögimööbel ja muu mööbel
Pärnu mnt 160F, II k, Tallinn, Harjumaa
+372 5823 0663

Eritellimusel köögimööbel, garderoobid, vannitoamööbel, büroosisustus ja muu eritellimusmööbel. Köögimööbel Tallinnas ja Tartus!

Sisekujundaja annab nõu: kuidas luua endale ideaalne kodukontor

Kodukontori sisustamise juures on palju varjatud nippe, kuidas seal veedetud aeg meeldivamaks teha.

Suvise välkremondi ABC

Väiksema viimistlusremondi või kuude kaupa tegemata koduste kõpitsemiste lõpetamise puhul on tööga alustamine pool võitu.

Logitechi Rally Bar Huddle - parim lahendus väikeste hübriidtöö koosolekuruumide jaoks

Logitech tõi välja uue kõik ühes videokonverentsi seadme Rally Bar Huddle väikestele koosolekuruumidele.

Miks on minu uuel puitparketil juba täkked ja käigurajad sisse kulunud?

Põrandakatete asjatundja sõnul on väga tavapärane, et ei osata valida põrandamaterjali, mis oleks inimeste reaalsete vajaduste ja elukorraldusega kooskõlas.

Kui palju on mõistlik maksta kodulaenu omafinantseeringut?

Eluaseme ostuga kaasnevad lisaks omafinantseeringule ka ühekordsed kulutused nagu lepingutasu, notaritasud ja riigilõiv, investeeringud sisustusele.

Siidimaali Laager Salevere Salumäe Loovkojas 2-11. august 2024

Kodade Loovkojas toimuvad ka sel aastal Siidimaalilaagrid, mille käigus Ilme Rätsep annab huvilistele baasteadmised kuumbatik siidimaalist ning juhendab iga osalejat siiditöö teostamisel.

 Aasta üllataja on Radise kappvoodi GRID

Radis Furniture GRID kollektsioon on täienenud kappvoodiga, millele lisaväärtuseks ustega riiul ja diivan.

Suvekodu romantika tapeedimustrites | Tapeedistuudio valik -10% kuni 31.08!

Romantilise hõnguga kodu juurde sobivad ideaalselt  aasa- ja heinamaa-mustrid, umbrohuteemalised ja botaanilise mustriga tapeedid.

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Elitis | Tapeedid, mis loovad ruumilise illusiooni ja suhtlevad vaatajaga

Eksklusiivsed Elitise tapeedid on struktuursed ja ruumilised ning valmistatud looduslähedastest ja loodust imiteerivatest materjalidest nagu pilliroog, puit või paber.

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks ning pakuvad võimalust loovalt kombineerida erineva mõõduga liiste.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Vahumöll Milano Fieras. RAVAK Itaalias.

Tuntud Tšehhi tootja RAVAK koostas Euroopa prestiižsema disainisündmuse Salone del Mobile esmaesitluseks põhjalikult läbimõeldud ja visuaalselt kütkestava väljapaneku.

Eritellimusköök täidab sinu unistused! Kutsu disainer enda juurde koju

Eritellimusel köögimööbel valmib täpselt vastavalt iga kliendi elustiilile ja soovidele.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Fabricor stuudio elegantne kardinadisain Kuressaare butiikmajutuses

Õhulise ja helge disainikeelega interjööris kohtub uudne disain väärika ajalooga, kõneledes endisaegsete aadliperede heast maitsest, jõukusest, uhkusest ning pühendumisest.

Kardinate hooldamine on lihtne, kui tead õigeid nippe

Kardinate hooldamine võib tunduda tüütu kohustus, kuid õigete meetodite abil on võimalik säilitada nende värske välimus.

Kuidas transportida televiisorit, pesumasinat ja külmikut nagu proff

Kindlasti tasub enne teleri lahti ühendamist teha foto teleri tagumisest küljest, et hiljem sujuks uues kodus teleri ühendamine hõlpsalt ja kiirelt.

Radis Furniture uus lisariiuliga diivanilaud NOBLE

Uue lisariiuliga kergelt ovaalse kujuga diivanilaud NOBLE on põnev kaaslane, mille ümber saab mõnusalt sisustamist edasi kasvatada.

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

SleepCity on keskendunud premium klassi une- ja puhketoodete müügile

Uue magamistoasisustuse poe SleepCity eesmärk on pakkuda lahendusi, mis aitavad inimestel paremini magada ja seeläbi parandada nende elukvaliteeti.

Minimalistlik metall-puitmööbel

Ruumi ja mööbli kujundamisega tegeleme juba üle 30 aasta, pakkudes samas ka sisustuse valmistamist ja paigaldamist terviklahendusena.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

Kvaliteetdiivan eritellimusel Eesti tootjalt Atto Collection

Eesti tootja Atto Collection valmistab käsitööna kvaliteetset pehmet mööblit (diivani, tugitoolid, tumbad, järid, voodid).

AXOR x Philippe Starck: kui innovatsioon kohtub disainiga, saab duši all käimisest eriline kogemus

AXOR ShowerCompositioni dušid, AXOR x Philippe Starck, dušipaneel, üladušš, õladušš, termostaatmoodul, käsidušš, tekstiilkattega dušivoolik

AXOR x Philippe Starck: kauakestvad elegantsed valamud ja vannid

Tänu elegantsele disainile toovad maailmakuulsa looja Philippe Starcki disainitud AXOR Suite-i valamud ja vannid isikupära iga vannitoa interjööri.

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani

CBS-i Los Angelese telekanalil KCAL-9 näidati 24. veebruaril viieminutilist videot Eesti disainist ja jätkusuutlikest ettevõtetest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

6.-10. veebruaril toimus Stockholmis põneva katselavana interjöörimess eelkõige ka uutele ideedele - see on kokkuvõttes ka uhtiv Skandinaavia sisustussündmus.

Uus SISEKUJUNDUSE KÄSIRAAMAT nüüd veebipõhiselt allalaetav

Sisekujundaja Heily Kaarna lõi Sisekujunduse käsiraamatu, kust leiad praktilisi juhiseid oma kodu kujundamiseks.

Parimad ahjunipid – kuidas valmistada pidupäeval parimad road?

Toidu ahju panemine, välja võtmine ja vajadusel vahepealne kontrollimine, liigutamine ja maitsestamise lihtsustamiseks soovitatakse paigaldada teleskooprööpad.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Stockmann avas uuenenud koduosakonna

Kuudepikkuse põhjaliku planeerimise järel on Stockmanni 4. korruse koduosakond täielikult uuendatud ning siit võib leida laia valiku sisustus-, sisekujundus- ja elustiilitooteid.

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides tuua ruumi juurde positiivset energiat ja head aurat. Sel aastal on moes peamiselt soojad Maa värvid.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

Lucano kokkupandaval treppredelil saab olla mitu funktsiooni

Lucano treppredel on disainitud asjade kasutamise lihtsustamiseks ning interjööri osaks. Kui Sa selle parasjagu ei roni, saad seda kasutada teistmoodi.

Palazzol uus e-pood! Sisustusdisaini asjatundjate koostatud valik!

Palazzo Interiorsi e-mööblipood esindab tipptasemel funktsionaalset disaini, mis on hoolikalt valitud sobitumaks Eesti inimeste maitse-eelistustega.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Valgustite trendid aastal 2024

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada.

Trendivärv interjööris: koobaltsinine

Sisustustrendide maailm on mõnusalt kirju – seda ka värvitoonide osas. Värvidest on jätkuvalt moes pastelsed toonid, kuid palju on esindatud ka julgemaid värve.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Lihtsam jäätmete sorteerimine – uus prügisüsteem Blanco Select II

Blanco Selecti prügisüsteemid on läbinud uuenduskuuri. Ämbrid on uuendatud veelgi funktsionaalsemaks ja lihtsamini paigaldatavaks kui varem.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Kõrgekvaliteetne sadulsepatöö annab disainile viimase lihvi

Transinterior paistab silma oma oskuslikult viimistletud sadulsepatööga, mis hõlmab pehme mööbli polsterdamist, nahatamist ja katteriide paigaldamist.

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Radis Furniture riiulid GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Nutikad riiulilahendused kodukontori töönurga eraldamiseks ja töölaua sisseseadmiseks, näiteks elutuppa.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube