Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Oluline köögimööbli stiili valimisel: sise- ja välisruumi kooskõla

EKSPERDI NÕUANNE
Sisekujundus - Sisustusdisain OÜ. Eritellimusmööbel - DSK Furniture. Foto - Kirill Masing Photography

Kui räägime köögi stiili valimisest, siis on kaks tavalist tegurit, millest valikut alustatakse - isiklik maitse ja trendid. See ei ole vale, kuid maitse kujuneb enamasti välja meie mineviku keskkonna ja harjumuste tulemusel ning vahel on vaja, et luua midagi uut ja vanast mustrist välja astuda, teistmoodi mõelda. Valikud sõltuvad ju ikkagi valija teadlikkusest.

Seetõttu kutsusime nõu andma pikaajalise kogemusega köögitootja DSK Furniture disainerid, kes aitab välja tuua veel teisigi olulisi tegureid, millest võiks köögi stiili valimist alustada. Kõigest lähemalt allpool!

1. Asukoht ja hoone arhitektuur. Sise- ja välisruumi kooskõla

Alati tuleb arvestada kodu asukoha ja arhitektuuri ehk välisruumi ja seda ümbritseva keskkonnaga. Kas su kodu asub linnas, maal metsas, uuselamurajoonis linna ääres? On see maja, ridaelamu, korter? Milline on hoone arhitektuur ja värv? Kui oled sellise koha omale elamiseks valinud, siis tõenäoliselt meeldib sulle ka selle arhitektuur, aga isegi kui ei meeldi, tasub köögimööbli ja muu sisustuse valikul sellega mingil määral arvestada.

Ajas kestva ja alati moodsa lahenduse saab kui hoone sisemus ja välimus on omavahel kooskõlas ehk üks tervik. Nii on palju lihtsam kindla peale õige tulemus saada. Maja välisilme võib anda ka olulisi vihjeid köögimööbli stiili, värvi ja materjalide valiku osas.

Näiteks elades vanas maamajas või ajaloolise miljööga linnapiirkonnas võiks sisustuse valimisel eelistada just maalähedasemaid toone ja materjale, nagu näiteks täispuitu ning pigem maakodu, klassikalist või romantilist skandinaavia stiili.

Uue moodsas stiilis elamurajooni eramajja või nn magalarajooni korterisse sobib aga pigem modernselt minimalistlik või kaasaegses moodsas skandinaavia stiilis mööbel.

Kui sisustada modernne maja maamaja stiilis, ei saa sellest kunagi tervikut - maja kõneleb siis üht ja sisustus teist. Elanikud tunnevad tõenäoliselt seda lõpuks ise ka.

Sisekujundajate kogemuste põhjal aitab sellisel juhul ikka ainult sisemise ja välise tasakaalustamine. Kui valida hoonele vastav sisekujundus, lähevad asjad nagu iseenesest paika.

2. Olemasolev interjöör ja isiklik maitse

Köögi stiili valimisel dikteerib palju ka kodune interjöör. Kui seda veel ei ole, on asi lihtsam. Kui aga muud ruumid on valmis, siis tuleb köögimööbli valimisel sellega kindlasti ka arvestada.

Köögimööbel on väga oluline osa kodust ning peaks olema osa sisekujunduse tervikust. Selle detailid, stiil või värv võiks olla kuidagi korratud teistes ruumides.

Mõtle oma kasutatavale värvipaletile ning ühenda köögimööbel seina ja põranda värvidega. Või näiteks kui põrandal on tammeparkett, siis tasub pilk suunata ka tammepuidust detailidega mööblile.

Samuti tuleks jälgida, et metallist detailid nagu ukselingid, segistid, mööbliuste käepidemed, mööbli- ja valgustite detailid sobiks kogu elamises omavahel kokku nii tooni kui stiili poolest.

Ära sega omavahel liiga erinevaid stiile. Kui ülejäänud kodus on kasutusel enamasti antiikmööbel, siis ei tundu modernses skandinaavia stiilis köök just kõige sobivam lahendus. Samuti võib häirima hakata liiga palju erinevaid puidutoone.

Mõtle läbi oma kodu terviklahendus, et luua organiseeritud ja terviklik sisekujundus.

3. Trendid

Oma osa valiku tegemisel on trendidel. Trendid aitavad köögimööbli materjalide ja värvide ajakohasust määratleda ning tunnetada ka seda, kus punktis ise oma eluga oled, kas need kõnetavad sind. Oma elamu arhitektuuri ja interjööriga arvestades ning trende jälgides ei saa sisekujunduse loomisel väga eksida.

Üks püsivaid köögimööbli trende, mis jätkub ka sel aastal, on jätkusuutlike ja keskkonnasõbralike materjalide eelistamine. Näiteks on populaarne kasutada naturaalse puidu viimistlust ja taaskasutatud materjale, kuna soovitakse tooteid, millel on minimaalne keskkonnamõju ning mis loovad koju rahuliku ja harmoonilise keskkonna.

Nii mööbli puhul kui ka laiemalt interjööris on populaarsed ümaramad vormid. Trendikad on reljeefsed 3D pinnad, mis on esindatud nii seinapaneelidena, kui mööbli fassaadidel ning erinevad tekstuurid, seda nii patjadel, diivanikangastel kui ka tapeetide ja paneelide valikul. See on üks lihtsamaid viise, mille kaudu tuua ruumi juurde soojust, hubasust ja muuta seda visuaalselt põnevamaks.

Kui valdavalt on moes olnud pigem naturaalsed ja neutraalsed külmemad toonid, siis uued trendid toovad tubadesse rohkem soojust ja värvi – nendeks on rikkalikult küllastunud sooja alatooniga punased, pruunid ja rohelised toonid, aga vastukaaluks ka õrn helesinine, päikseline kollane ja roosakas-lillad varjundid.

Köökides on populaarsed ka avatud seinariiulid ja klaasvitriinid, aga ka erivärvilised kõrged avatud riiulimoodulid, mida on võimalik varustada valgustite ja sahtlitega ning mis rikastavad köögi väljanägemist.

Köögisaared on samuti jätkuvalt väga populaarsed ning variante kuidas neid kombineerida lisandub pidevalt. Tasapindu saab teha eri kõrgustel ning ka nii, et saare osa saab liigutada.

Üha enam toimub köökides modernse ja traditsioonilise ühildamine. Inimestele meeldib minimalistlik puhas joon ja käepidemevaba disain, kuid samas tahetakse, et oleks ka hubane nagu maakodus. Seda pakub aga traditsiooniline kandilise raamiga köögimööbel. Niisiis võetaksegi kandilise raamiga uksed ja tehakse need ilma käepidemeteta. Või siis kombineeritakse traditsioonilised kapid modernse tööpinna ja taustaga. Maakodu soojust ja hubasust annavad edasi ka looduslikud materjalid – puit ja looduskivi, mida leiab nüüd igas stiilis köökides.

Kuna kodudes tehakse taas rohkem ise süüa ja seetõttu ostetakse ka uusi erilisemaid kodumasinaid, siis alalise koha leiavad nad pigem kapis kui tööpinna peal. Köögi tööpind peab olema puhas, et seda oleks mugav kiirelt koristada ja puhastada.


 
Trendid tulevad ja lähevad, aga tõeliselt hästi välja mõeldud tooted ja põhisuunad ei lähe kunagi moest. Püsivalt trendikas kodu on ühtne funktsionaalne ja läbimõeldud tervik ilma juhuslike detailideta. Kõige suurem viga, mida sisustamisel teha saab, on uitmõtte või soodushinna ajel mööbli- või ehituspoest millegi ostmine. Sedasi saavad omavahel kokku seosetud ja sobimatud detailid, mis mõne aja pärast tüütama hakkavad.

Sisustamine on protsess, milleks tuleb aega võtta, et kõik täpselt läbi mõelda ja õiged asjad välja valida. Ainult nii saab aastakümneid kestva lahenduse. Kes natukenegi kahtleb, kas ta ikka oskab seda kõike ise paika panna ja välja mõelda, võiks kindlasti pöörduda kasvõi konsultatsiooni mõttes sisekujundaja poole.

Küsi julgelt nõu DSK Furniture disaineritelt, sest koostöös sünnivad parimad lahendused! Materjalide ja furnituuride valik on ajas pidevalt muutuv. Kui stiil on selge, siis on lihtsam ka materjal valida! Veel lugemist: Milliseid materjale ja värve köögimööbli valimisel eelistada?

Fotod: @Kirill Masing Photography; DSK Furniture
A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; M. Jakobson)

 

Logo - DSK FURNITURE - eritellimus köögimööbel ja muu mööbel
Pärnu mnt 160F, II k, Tallinn, Harjumaa
+372 5823 0663

Eritellimusel köögimööbel, garderoobid, vannitoamööbel, büroosisustus ja muu eritellimusmööbel. Köögimööbel Tallinnas ja Tartus!

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Jõulutrendid on inspireeritud seenemetsast ja roosamannast

Jõulutrendide loojad oleksid justkui juba ammu teadnud, et sel sügisel tuleb Eestis erakordselt hea seenesaak. Igatahes olid trendid enne meie seenerallit paigas...

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Radis Furniture: GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Nutikad riiulilahendused kodukontori töönurga eraldamiseks ja töölaua sisseseadmiseks, näiteks elutuppa.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete!

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Võimalusterohke disainiga Blanco köögivalamud ja akna ette paigaldatavad segistid

Blanco köögivalamu juurde kuuluvad erinevad lisatarvikud nagu puuviljakauss, puuviljakorv, lõikelaud, nurgakauss, ülarelsid, nõrutuskorv, nõrutusrest, põhjasõela kate, jpm.

Gardesti keskuse jõuluaed on avatud!

Gardestist leiab sel aastal 8 erinevat jõulukollektsiooni, väga laia valiku jõulutulesid ja üle 80 000 erineva jõuludekoratsiooni nii koju kui aeda.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne toon-toonis tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Iittala Ultima Thule 55: Iittala tähistab ikoonilist kollektsiooni uute vaasidega

Legendaarse Ultima Thule 55. aastapäeva tähistamiseks tõi Iittala oma püsikollektsiooni Ultima Thule vaasid.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Kas teadsid, et pead ka enda telerit küberrünnaku eest kaitsma?

Esimese asjana soovitab Pennar teha ära põhilised küberhügieenivõtted enda koduse wifi võrguga.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Kontoritool RH Logic: loodud edendama aktiivset istumist

RH Logic on tippklassi kontoritool, mis on loodud toetama ergonoomilist kehahoiakut ja edendama aktiivset istumist, aidates sellega suurendada tööjõudlust.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Aastapreemiate nominendid 2023: Eesti Arhitektide Liit, Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital

Selgunud on Eesti Arhitektide Liitu, Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali 2023. aasta aastapreemiate nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial 8. detsembril 2023.

Lase sügis esikusse

ELKE Mööblist leiab erinevaid väiksemaid ja suuremaid esikusse sobivaid lahendusi.

Riiete ja jalanõude uputus esikus?

Kes meist poleks tundnud tunnet, et koos algava sügisega tekib esikusse ka jalanõude uputus?

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Galerii: Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Kuidas täisautomaatsed kohvimasinad töötavad?

Täisautomaatsed kohvimasinad vajavad enanamsti ainult põhikoostisosade lisamist: kohvioad, vesi ja mõnikord ka piim ning saate nautida uskumatut barista-stiilis kohvi, millal iganes soovite.

Galerii: Home&You sügis-talvised interjööri soovitus

Home&You valikusse jõudsid äsja uued sisustuskollektsioonid, tuues kaasa värsket inspiratsiooni ja võimaluse kodu uuendamiseks.

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada interjööri avarust. Väga hea lahenduse pimedamas ja kitsamas toas!

Kuidas kodus toitu kauem värskena hoida?

Lihatooted, sh kala ning köögi- ja puuviljad tuleks külmikus kindlasti eraldi hoida. Liha asetada alumisele riiulile, kus on säilitamiseks piisavalt jahe ning köögi- ja puuviljad hoida eraldi sahtlis.

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Lapse toa sisustamisel on oluline arvestada tema mustri- ja toonieelistusi

Lastetoa tapeedid, värvid ja mustrid vali lähtuvalt lapse loomusest.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ja sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Lastetubade kujundamise stiilid ja trendid

Lapsed on kahtlemata kõige julgemad sisekujundajad. Nad teavad, kuidas muuta ruum rõõmsaks. Laste jaoks ei eksisteeri ühtegi sellist värvikombinatsiooni, mis ei sobiks kokku.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Tänased moodulmajad lähtuvad kompaktsusest ja energiatõhususest

Iseehitamise asemel tasub pilk pöörata moodul- või elementmajade lahenduste poole, mis võimaldab olulist paindlikkust – alustada saab ühest moodulist.

Suvekodu romantika tapeedimustrites

Need kevad-suvisest värskusest, elujõust ja -rõõmust pakatavad tapeedimustrid ja -värvid aitavad lihtsalt sinu ruumi uueks muuta.

Kavalad nipid, mida kasutada väiksema köögi sisustamisel

Moodne lahendus on lisaköögitasapinna tekitamine kappide sisse väljatõmmatava lisatöötasapinna näol.

Sisearhitekti nõuanne: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Välidiivan MOOD ei vaja kaitset vihma ega liigse päikese eest

Oot-Oot Stuudio uue terrassimööbli MOOD vorm on minimalistlik, kuid hoolimata sellest on see siiski väga mõnus istumiskoht.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Erilahendustega polsterseinad, voodid ja diivanid - nagu rätsepaülikond

Pehme mööbli erilahendustele spetsialiseerunud ettevõtte Pikk Pink meistri Kalmer Alliku sõnul on eriti aktuaalsed on tema igapäevatöös diivanite erilahendused ja reprod (koopiad) ning polsterseinad ja voodid.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Uuendused küünalde maailmas: teeküünlad, mida saab kasutada ilma aluseta jm

Võhma Valgusevabriku uute erikujuliste teeküünalde all olevad spetsiaalsed nupukesed võimaldavad neid kasutada ilma eraldi aluseta.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

INTEGRAVAC - kompaktne mööbli sisse integreeritav kesktolmuimeja

INTEGRAVAC-i kesktolmuimeja saab integreerida mööbli sokli alla, kappi või majandusruumi seinale, mis muudab selle mugavaks ja lihtsaks lahenduseks kodu alati puhtana hoidmiseks.

Kujunda isikupärane köök tapeediga

Sirgjoonelisse modernse stiili ja avatud planeeringuga köök-söögituppa, mis enamasti on ka elutoa jätkuks, on parim valik suuremõõdulise mustriprindiga tapeet.

Villeroy & Bochi uus vannitoakollektsiooni Antao on inspireeritud kastepiisast

Villeroy & Bochi vannitoakollektsiooni loomisel sai disainistuudio kaschkasch inspiratsiooni hommikusest kastepiisast, mis seob nii valamut, vanni, mööblit, peegleid kui ka segisteid.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube