Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Terrassi ehitamine: olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

EKSPERDI NÕUANNE
Terrassi ehituse maksumus on keskmiselt 100€ m² kohta ja hooldus maksab keskmiselt 20€ m² kohta.
Terrassi ehituse maksumus on keskmiselt 100€ m² kohta ja hooldus maksab keskmiselt 20€ m² kohta.

Terrass on oluline detail nii maja kui ka aia mõttes, andes mõlemale juurde lisaväärtuse. Kindlasti on palju osavaid meistrimehi, kes iga kell endale ise kauni terrassi ehitavad, aga kui terrassi ehitamine ikkagi igapäevatöö ei ole, tasuks enne katsetama hakkamist ennast teemaga korralikult kurssi viia. Nüansse ilusa ja kauakestva tulemuse saamiseks on üsnagi palju.  

Nagu iga asja puhul, on terrassi ehitamiseks esiteks vaja teadmisi, kuidas seda ehitada, teiseks õigeid tööriistu ja kolmandaks piisavalt aega. Kui kõik see kokku arvestada, jõuab nii mõnigi järeldusele, et lihtsam on selleks kaasata hoopis professionaalne partner, kes tuleb ja terrassi valmis teeb, räägib kogenud terrassiehitaja Kaspar Aruvee Remondifirma.ee-st.
 
Olles oma elus piisavalt terrasse ehitanud, toob Kaspar Aruvee välja olulisemad tegurid, millele terrassi ehitust alustades kindlasti tähelepanu peaks pöörama:

Kõik algab alati plaanist

Enne ükskõik mille rajama hakkamist tehakse kõigepealt plaan. Parem oleks, kui terrassi plaan ka kohe põhjalikumalt läbi mõelda, et mitte hiljem asju ümber tegema hakata. Alati on võimalik ju tööd ka mitmesse etappi planeerida, kui mingil põhjusel pole võimalik kõike kohe teostada. Näiteks terrass kohe ning varikatus ja piirded järgmisel aastal.
 
Korrektne plaan aitab õigesti ideest teostuseni jõuda, eksimusi vältida ja materjalikulu arvestada. Kõige ideaalsem oleks muidugi 3D mudel, mis võimaldab ennast reaalselt ka kõige ümbritseva keskel tunnetada. Selleks võib kasutada näiteks tasuta planeerimise programmi SketchUp Free. Ka 2D ehk tavaline joonis ajab asja ära, kui mõõtkava ja proportsioonid üksteise suhtes õiged on. Veel lugemist: Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

Asukoha valik - määrava tähtsusega otsus

Terrassi planeerimine algab asukoha valikust. See tundub küll elementaarne, aga ometi juhtub tihti, et asukoht on valitud suvaline. Mis mõte on terrassil, mida ei kasutata või kus ei ole mugav olla? Miks seda siis üldse teha?
 
Asukoha valikul lähtutakse mitmetest teguritest. Jälgitakse päikese liikumist, tuulte suunda, terrassi varjavaid puid, positsiooni majaga, vaadet aknast terrassile ja terrassilt edasi jne. Päikese eest täielikult varjatud kohta või naabri akna alla pole terrassi mõtet ehitada.
 
Oluline otsustamise koht on, kas terrass saab olema maja osa või hoopis eraldi laudispind hoovis, kus on aiamööbel, grill ja lõkkease. Kas seintega või seinteta? Kogemuse pealt on Kasparil lihtne öelda, et keset lagedat platsi tuulte ja päikese käes asuv terrass leiab vähe kasutust, sest ükspäev on külm ja siis jälle palav. Inimene tahab ikka, et mugav ja mõnus olla oleks, muidu läheb tuppa ära.
 
Ka vana terrassi uuendamiseks tasub kõik nüansid uuesti üle kaaluda, sest võibolla saab midagi paremaks teha.

Maja vundamendiga arvestamine

Kui räägime majaga ühildatavast terrassist, saab määravaks tavaliselt vundamendi kõrgus. Sellest lähtuvalt on võimalik otsustada, kas terrass on toa laiendus ja ühildub tasapinnas maja vundamendi ja põrandaga või hoopis õueala osa ning otseselt maja vundamendi kõrgusega kokku ei puutu.

Kui terrass on planeeritud õueala osana, tuleks majast terrassile astumiseks ehitada aste. Vastupidisel juhul, kui terrass on maja osa, on vaja treppi õuealalt terrassile astumiseks. Värskenduskuuri läbinud rõduterrass @Remondifirma.ee
Kui terrass on planeeritud õueala osana, tuleks majast terrassile astumiseks ehitada aste. Vastupidisel juhul, kui terrass on maja osa, on vaja treppi õuealalt terrassile astumiseks. Värskenduskuuri läbinud rõduterrass @Remondifirma.ee

 
Valik sõltub see suures osas ka pere vajadustest, kumb on mugavam ja parem. Väikelastega peredes on oluline kindlasti arvestada ka terrassipiiretega.
 
Terrassi ehituse vundamendi tüüpe on erinevaid. Valikul peaks lähtuma oma võimalustest, pinnasest ja maja tüübist ehk kuidas on võimalik vundamenti kõige paremini majaga ühildada. Kivine pinnas on vundamendiks keeruline, tavaliselt siis postvundament ei sobi ja valima peaks hoopis plaatvundamendi.

Loe lisaks:
Vundamendi tüübid ja valimine
Terrassi vundamendi ehitus Fibo plokkidest
Terrassi ehitamine ebatasasele pinnale

Stiil ja proportsioonid kooskõlas ümbrusega

Terrass peab oma proportsioonidelt, stiililt ja toonilt kindlasti sobituma ka teiste aias asuvate rajatistega. Näiteks valge ja helehalli puitlaudisega maja juurde termotöödeldud tumepruun laudis lihtsalt ei sobi. Maitsekam oleks kasutada siis juba rohekat, mis aja jooksul nagunii hallikaks muutub või naturaalset puitu (nt Siberi lehis), mida otseselt ei viimistleta ja pikapeale ise helehalliks läheb.
 
Kui suur peaks terrass olema? Suuruse arvestamisel oluline lähtuda enda ja pere vajadustest. Mida suurem, seda uhkem muidugi, aga kui sinna ikka midagi peale pole panna, siis tühi terrass ka midagi juurde ei anna, aga hooldust nõuab ikkagi.  
 
Tavaliselt arvestatakse nii, et kindlasti peaks terrassile mahtuma laud ja toolid. Mööbli osas peaks mõtlema, kui mitme inimesega arvestada. Samuti võiks lisaks mööblile jääda terrassi ääreni vähemalt meeter vaba ruumi, et liikuma mahuks. Pigem olgu ruumi natuke rohkem kui vähem.  
 
Meie siin Eestis ei oska terrasse veel nii põhjalikult kasutada nagu põhjanaabrid soomlased. Kui vaadata elamumessi näiteid, siis praktiliselt kogu elu ongi majadest terassile kolinud ja need on kohati suuremad kui maja ise. Tegelikult on terrasse võimalik väga vingeid teha, erinevate tsoonide ja kõrgustega, söömiseks, puhkamiseks, ujumiseks, päevitamiseks, milleks aga vaja. Sellisel juhul on osa terrassist katuse all, osa klaasitud seintega ja osa päikese käes. Meil on sinnani veel pikk maa minna.
 
Terrassilaudade valimisel peaks lähtuma ka maja ja piirdeaiaga sobivast puidust. Viimistluseks on olemas erinevad toonid. Ka terrassi piirete puhul võiks vaadata teisi rajatisi, kui need on vertikaal- või horisontaallipiga, siis ka piirde puhul peaks sama kasutama. Nii moodustab kõik aias ühtse harmoonilise terviku.

Varikatus

Kui on plaan terrassile ka varikatus peale ehitada, tuleb sellega arvestada juba terrassi vundamendi ehitusel. Postvundamendi kandevõime peab olema vastavalt arvestatud, et konstruktsioon ikka katust ka kanda jõuaks. Varikatuse ise saab hiljem ehitada, aga alus peab olema õige.  
 
Varikatuse kinnitused ja katusekalde kõrgus on samuti olulised märksõnad, millega planeerimisel arvestada. Ikka alati varuga katuse poole.
 
Kui terrass näiteks vundamendi kõrguse järgi planeerida, peab jälgima, kas varikatuse jaoks üldse piisavalt kõrgust jääb. Kaspar Aruvee mäletab olukordi, kus majaga sunniviisiliselt sobima pandud varikatus on lõpuks nii madal, et pea on laes kinni. Selline tulemus ei tee kedagi õnnelikuks ja kui hiljem keegi terrassi kasutada ei taha, pole sel tegelikult ju ka mõtet.
 
Selleks tehaksegi enne ehitust korralik plaan, et mitte ennast taolisesse olukorda panna ja leitakse kitsaskohtadele lahendused juba enne ehitust.

Materjali valimine

Materjalide valik terrassi ehitamiseks on väga lai. Valiku peaks langetama oma võimalustest ning terrassi asukohast ja eesmärgist lähtuvalt. Kõige levinum, soodsam ja üldse mitte kehv valik on tavaline rihveldatud (soontega) termotöödeldud männi- ja kuuselaud, mida on rohelist või pruuni värvi. Terrassilaua optimaalne laius on kuni 12 cm, laiem laud kipub oluliselt mängima ja kaarduma. Laudade vastupidavus on otseses seoses hooldusega, see kehtib tegelikult kõigi puitude puhul. Mida laiem rihveldus, seda ilusam, arvab Kaspar.
 
Veel lugemist: Millisest puuliigist terrassilaud valida ja millise töötlusega?
 
Ilma viimistluseta sobib Eesti puitudest terrassile kõige paremini Siberi lehis. See on hästi vaigune puu, mis peaaegu ei vajagi hooldust. Küll aga igale naturaalsele puidule kohaselt võib see olenevalt piirkonnast hakata mängima, millest lähtuvalt võivad laua sisse tekkida praod.  Mida paksem on laua sügavus, seda väiksem mängimine. Kindlasti tasub meelde jäta, et sellise puidu puhul tohib kasutada ainult roostevabu kruve.
 
Üks valik terrassi ehituseks on ka puitplastkomposiit, mille suur eelis on see, et plast ei mädane. Põhimõtteliselt igavene terrass eeldab ka vastavat karkassi, mis peaks olema alumiiniumist või samuti puitplastist. Vastasel korral ei jää tulemus püsiv ja naelad tulevad lahti.
 
Miinusena võiks välja tuua selle, et puitplastlauad lähevad olenemata toonist päiksega kuumaks. Samuti ei kannata plastmass grilliplekke. Need imenduvad sisse ja ei tule hiljem välja. Aitab ainult laua vahetus.  
 
Puitplast sobib hästi kohtadesse, kus on suur määrdumisoht, näiteks palju pori või avaliku restorani alale. Hea lahendus ka kohtadesse, kus on ülioluline tuleohutusnõuetega vastavus.

Meistrite nipid - tasub teda!

Laua sooned (rihveldus) pannakse alati allapoole. Need tagavad tuulutuse aluskonstruktsiooni ja laudade vahel. Mõlemapoolse rihveldusega pole vahet.

Ideaalne oleks paigaldada laud nii, et puu kaar jääks allapoole, muidu kipub laud kaarduma ja väljapoole pressima.
 
Lauad paigaldatakse aluskonstruktsioonile optimaalselt 0,5 cm vahega, et tagada puidu loomulik nn mängimise ruum, mis on tingitud niiskuse muutustest. See kehtib igasuguse töötlusega puidu kohta.
 
Kui terrassilaudade toon valida pruun, tasuks enamasti rohelise immutusega aluskonstruktsiooni prussid ka enne laudade paigaldust pruuni immutusega üle teha, et tulemus ühtlane jääks.
 
Paigaldusel soovitatakse eelistada roostevabasid kruve ja alati paigaldada pigem külgedelt diagonaali. Veel lugemist: Elukutselisele terrassi paigaldajale mõeldud naeluti

Terrassilaudade pannakse üldiselt pikisuunas valgusega ehk vertikaali. Näiteks astudes maja terrassiuksest terrassile, kus avaneb kohe vaade hoovile ja valguse suunale, võiks lauad paigaldada vertikaali.

Hooldus

Kes arvab, et terrass hooldust ja puhastust ei vaja, selle terrass väga pikalt ei kesta. Puidu immutus kaob paari aastaga ja kui seda ei uuendata, siis see lihtsalt mädaneb läbi. Hooldatud terrass kestab pikalt ning see kehtib kõigi termotöödeldud ja naturaalsete laudade puhul.
 
Terrassilaudade vahele ei tohiks pikemaks ajaks jätta mingisugust mustust, mulda, puude lehti, seeni ega toidupuru. Kui terrassi puhastada, pesta ja paari aasta tagant sõltuvalt puidust üle viimistleda, kestab terrass kaua. Proovida tasuks ka näiteks korda aastas survepesuriga üle pesta, tulemus on üsnagi üllatav ja halli pealispinna alt võib taaskord imeilus puit nähtavale tulla.

Video: Naturaalsest lehisest terrassilaudade pinnale on 1,5 aastaga tekkinud hall kiht, mis on survepesuriga kergesti eemaldatav.

PS! Esimesel aastal termotöödeldud puitu toonida ja viimistleda pole võimalik, enne peab puit kuivama.
Veel lugemist: Kuidas tagada puidust terrassilaude kõdunemise ja värvi koorumise kaitse
 

Terrassi ehituse ja hoolduse maksumus

Terrassi ehituse maksumus Remondifirma.ee teenusena on keskmiselt 100€ m² kohta. See sisaldab materjali, milleks on enamasti 12 cm lai immutatud männi- või kuuselaud, ja ehitust vundamendist kuni lõpliku valmimiseni. Väikeste terrasside ehitus on natuke kallim ja suuremate odavam.
 
Terrassi hooldus maksab keskmiselt 20€ m² kohta. Hind sisaldab pesu ja materjali viimistlust, kusjuures viimistlusvahendite valik on väga lai.

Saada päring siit

Galerii: tehtud tööd enne ja pärast

Remondifirma.ee  - usaldusväärne partner terrassi ehituses

Remondifirma.ee terrassiehituse kogemus ja teadmised on laialdased. Tehtud on kõike, 0-st üles ehitatud, taastatud, korrastatud, hooldatud ja seda nii rõdudel, eramutes kui restoranide välialadel.

Ettevõtte eesmärk on pakkuda seda, mida inimesel kõige rohkem vaja on. Seepärast aidatakse kliendil alati leida kõige paremad lahendused nii terrassi suuruse, asukoha kui materjalide valikul. Ainult nii ehitatakse terrasse, mida saab aastaid nautida ja kasutada.
 
Kõik tööd on lepinguga kaitstud, millega antakse kliendile kindlus, et kõiki riigi poolt ehitusele pandud nõudmisi järgitakse ja ettevõte vastutab oma töö eest.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu: K. Viksne)
Terrassi ehitamine: olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Seotud ettevõte:

Remondifirma.ee teostab kõiki siseviimistlus-, remont-, paigaldus- ja avariitöid. Kui jääd kodus, suvilas või kontoris mõne tööga hätta, helista meile!

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

Näited vigadest, mida aiaplaani 3D mudeldamine aitab vältida!

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaarest moodul terrassilauad on väga vastupidavad, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, lihtne paigaldus, mõistlik hind. Puitlaudise hind on 105-115 eur/m2.

CAMO LEVER - abimees terrassi paigaldajale

CAMO LEVER sirgendab ja lukustab terrassilauad paigale. CAMO PRO-NB terrassilaudade naeluti peidab kruvid.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Kuidas tagada piirdeaia, terrassi  ja aiamaja kõdunemise ning värvi koorumise kaitse?

Kui alustad terrassi, piirdaia või aiamaja renoveerimist, siis esmalt puhasta pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ning siis kata puidukaitsega HOLZ Bio.

Millisest puuliigist terrassilaud valida ja millise töötlusega?

Puitterrassi ehitamise lihtsaimaks võimaluseks on kasutada süvaimmutatud puitmaterjale kui aga immutatud puitu ei soovi kasutada, siis tasub panna Siberi lehisest terrassilauad.

Muruhooldus uuel tasemel - Stiga autonoomne kaablivaba robotniiduk

2023. kevadel tuli müüki täiesti uus Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Kodu koristamise vahendid ja pisiparanduste tõhusad ning nutikad lahendused

Põhjalik ülevaade vahendidest, mis on koduses majapidamises hädavajalikud. Zep Eesti valikust leiab tõhusad lahendused rasva, katlakivi, õli, hallituse, rooste, jää eemaldamiseks. Samuti vahendid küttesüsteemi puhastuseks ja pisiremondi teostamiseks.

Galerii: Muljeid sisustusmessilt INTERJÖÖR 2023

Eks meis kõigis ole peidus väikene sisekujundaja, aga on hetki, kui tunned, et ideedest ja mõtetest jääb vajaka. Hädast aitab välja 21. – 23. aprillil toimuv sisustusmess.

Tallinna linn kutsub osa võtma Tallinna aiakujunduse võistlusest "Linn ja loodus käsikäes"

Aiakunsti au sees hoidmisega rõhutame Tallinna kaunist ja looduslikku poolt veelgi ning saame seda rikastada.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

5 põhjust, miks sügisel püsikuid ja kõrrelisi mitte maha lõigata

Osasid püsikuid ja kõrrelisi ei tohi sügisel maha lõigata, sest see mõjutab nende talvekindlust. Need on krüsanteemid, monardad, heleeniumid, hiina siidpöörised.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Väikese vannitoa sisekujundus: kuidas planeerida ja viimistleda?

Nõuandeid väikese vannitoa remondiprotsessi nõustamisel jagab Espaki sisekujundaja. Tegemist oli 3,8 m² suuruse vannitoa remondiga vanas majas.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Külmumiskindlad aiakraanid FM Mattsson, MORA ja FROSTLINE

Meil on pakkuda külmumiskindel aiakraan soojale ja külmale veele. Saate autot pesta, basseini täita või kausutada aiadušši soovitud temperatuuriga.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Müürikivide abil luuakse aias sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi. Kaldega pinnase planeerimisel on müürikivid asendamatud.

Plaanid osta renoveeritud korteri? Ehitusvead annavad märku ajaga!

Kui renoveeritud korteri puhul mõni süsteem on ülekäte lahendatud, näiteks sansõlm, kipub küsitavaid lahendusi esinema ka mujal korteris. 7 aastat on aeg, mil oluliste varjatud puuduste ilmnemisel vastutab müüja!

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

ESSVE Edgefast - 5 korda kiirem terrassilaudade paigaldamise meetod!

Uus süsteem terrassilaudade paigaldamiseks.Terrassilauad fikseeritakse peidetult. Kinnitusjäljed ei jää terrassi pinnal nähtavale ega teki teravaid puidukilde.

Gaasikatla väljavahetamine ja hübriidlahenduste võimalused

Gaasikatla väljavahetamine, täpsemalt hüübriid küttelahenduse loomine õhk-vesi soojuspumba lisamisega, maksab 200 m² eramaja puhul ca 8000 €.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Korter paneelmajas. Milliste probleemidega tuleb arvestada?

Kinnisvara ostueelse kontrolli teenus aitab need nii järelturukorteri kui uusarenduse korteri puhul tuvastada.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Niiskus- ja kulumiskindlad Sadolin Easy Care ja Ambiance värvid

EasyCare Kitchen&Bathroom on matt seina-ja laevärv, mis on rasvaplekkide, niiskuse ja hallituse kindel. Revolutsiooniline mustust hülgava tehnoloogia.

Nõuanded ruumi akustika probleemide lahendamiseks kangastega

Ruumi akustika parandamine. Tüüpviga on see, et ei tehta vahet heli neeldumisel ja heli isoleerimisel. Kajavad ruumid vajavad heli neelavaid materjale.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

KÜSI NÕU: ahjud, kaminad, pliidi, korstnad

Siin saab küsida tasuta nõu pottsepalt ja korstnapühkijalt kõikvõimalike ahjusid, kaminaid, pliite ja korstnaid puudutavate teemadega kohta.

Betoonist trepikatteplaadid - libisemiskindel ja vastupidav lahendus!

Kuidas trepimademeplaate paigaldada? Uue trepi ehitus ja olemasoleva trepi renoveerimine. Betoonist trepiplaadi valimine.

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Tapeedi paigaldamine: õiged töövõtted ja nipid

Tapeedi paigaldamise õpetus. Tapeeditav sein peab olema puhas ja ühtlane, tapeedipaan loodis ja seina ühenduskohad tapeedi värvi värvitud.

Põranda värvimine šablooniga – isikupärane ja vastupidav

Šablooniga värvimine. Sobivad nii puit-, laminaat-, betoon- kui kivipõrandad ja keraamilised plaadid.

Lamekatuse ehitus: kas valida bituumen- või plastrullmaterjal?

Bituumenrullmaterjal on lamekatusel vastupidavam ootamatutele kahjustustele ja seda on lihtne parandada. Kõndimiseks on parem plastrullmaterjal. Murukatuse valimine!

Korteri sanitaarremont: tähendus, planeerimine ja maksumus

Korteri sanitaarremont on iluvigade parandus, mis sisaldab seinte ümberviimistlemist, värvimist, tapeetimist, põrandakattematerjali uuendamist, uste vahetust, sanruumi heakorratöid.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Klaasitud terrass annab väljas olemise aega juurde

Klaasitud terrass on hädavajalik mugavuslahendus meie kliimas. Gampre terrassiklaasid ja varikatus on väga vastupidav ja kaunis lahendus.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, saunamajale või juubeliks?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Modernse koduaia püsilillepeenar: õpetus, näidisplaan, taimede nimekiri ja kogused

Modernse aia kujundamine. Püsilillepeenra rajamise õpetus koos istutusplaani ja taimede nimekirja ning kogustega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Korteri remondi maksumus ja remondi eelarve koostamine

4-toalise 90 m² korteri remondi maksumus on umbes 350€/m². Kestus on 11-12 nädalat. Korteri renoveerimise hind sõltub tehtavate tööde mahust.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Aia kujundamine! Okas- või elupuuheki istutamine ja selle ette taimepeenra rajamine. Heki õige kõrguse ja taimede valimine.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Kasutusloa dokumentatsiooni tegemine peab algama ehituse algjärgus

Kasutusloa taotlemiseks on vaja esitada mitmeid dokumente, millest osad on väga spetsiifiliselt seotud geodeesia ehk maa mõõdistamise valdkonnaga.

Puitparketi valimine - tasub teada!

Paljud parketid tunduvad esmapilgul sarnased. Siis tuleb aga mängu nende kvaliteedi ja hinna suhe, mille puhul on määrav puidukihi paksus, vineeri kvaliteet...

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Looduskivide valimine: Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Puitpõranda õlitamine: tüüpvead ja nipid

Puitparketi viimistlemisel õliga on kõige olulisem reegel üleliigse õlikiht eemaldamine. Kui õliga liialdada, siis jääb põrand naksuma.

Korduma kippuvad vead palkmaja renoveerimisel

Palkmaja renoveerimine. Esimene tüüpviga, mis vundamendiga seoses tehakse, on palkhoone betoonpõranda maakivi vundamendiga kokku valamine.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube