Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Derivco Eesti töötajasõbralik kontor Tallinnas

Kaardimängust inspireeritud motiivid

Rahvusvahelise kasiino- ja arvutimänge tootva suurettevõtte Derivco Eesti kontori näol on tegemist ühe töötajasõbraliku ja innovaatilise kontoriga Tallinnas. Suurt rolli mängib siin juba see, et tööruumid ise asuvad 2016 alguses valminud Eesti moodsaimas Explorer ärihoones, mis ehitati järgides maailma rangeimaid keskkonnasäästlikkuse nõudeid.

Moodsas kontoris on pinda 1600 m2, sisustuse terviklahendus valmis Ako In sisekujundajate käe all.

Ettevõtte enda nägemus oli inspireeriv, mänguline ja mugav koht töötamiseks. Piisavalt suureks inspiratsiooniallikaks kujunes sisearhitektidele firma tegevusvaldkond ja loomulikult töötajad, kes samuti igapäevaselt disainiga tegelevad. Sellest kontorist traditsioonilisi pintsaklipslasi ei leia, töö juures praktiliselt elatakse (suurem osa päevast), valitseb mõnus olemine.Töötajad liiguvad näiteks sokkides ja alati on laual suupisted kergeks kehakinnituseks. Hea töötulemuse saavutamiseks on kõige olulisem soodustada mõttelendu ja hoida meeleolu kõrgel.

Sisekujundajatele jäeti üsna vabad käed eesmärgini jõudmiseks, kõik julged piiridest välja ideed olid teretulnud. Kui ei ole rõhuvaid eelarvekammitsaid, läheb mõte vabalt lendama ja tulemus on kordades viljakam. See kõik andis võimaluse kasutada kuulsate firmade bränditooteid ja kvaliteetseid Eesti tipptegijate loometöid.

Kontori üldilme on hele ja helge, palju aknaid ja suur avarus. Läbivalt on kasutatud kärjemotiivi, mida on kõikjal väga erinevates vormides. Heledale üldtonaalsusele pakub konkurentsi  jõuline musta-punase kombo, mida omakorda püüavad mahendada looduslik sinine ja roheline, lisaks ka naturaalne puit. Erineva suurusega koosolekuruumid räägivad igaüks justkui oma lugu. Näiteks ruumis „Garden“ on kaunis taimesein ning maas muru meenutav vaip. Ruumis „Safari“ valitseb aga aafrika-temaatika ja ruumis „Play“ leiame ennast ootamatult hoopis kaardimängude ala ovaalse laua tagant nõu pidamas. Kaardimängust pärineb ka võibolla üks lahedam idee kogu kontseptsioonis: kasutada kaardipaki pilte tualettide ustel, millest hakkas hargnema juba suurem kaarditeema kogu kontoris. Kaardimängust pärinevad ka sinine ja punane värv, mis interjööris üsna suurt rolli mängivad.

Iga ruum on täiesti omanäoline. Põnevad valgustid leiti peamiselt Hektor Lightist, kuid on ka mõni Moooi. Pehme mööbel pärineb Sohvameistritelt, Softrendist ja Borgist. Moodsad ja eriti funktsionaalsed köögilahendused teostas IDEE4 Mööblikoda. Vaippkatetega aitas Floorin, keraamilised plaadid on Vivarecist ja kvaliteetsed uksed Aru Grupi kätetöö.

Mainimata ei saa jätta paljusid kõnekaid pisidetaile nagu valged koerakujud ootamatutes kohtades, erinevaid maailma aegu näitavad kellad koridori seinal ja lopsakad taimed igal pool. Lõpliku punkti panevad täiuslikule tulemusele alati pisiasjad, mis tegelikult loovadki atmosfääri. Erilist tähelepanu pöörati kontoris akustikale, mida peeti töötamise seisukohalt väga oluliseks.

Nüüd on Derivco Eestil mõnus kontor, kus töö tegemine käib justkui möödaminnes. Kes siis ei tahaks töötada kohas, kus olemas isegi mänguruumid, rääkimata mitmetest puhkenurkadest. Kontorist leiab isegi vanad head inglise telefoniputkad, et inimesed privaatselt helistada saaks.

Fotod: Katrin Uusoja
A: Inkodu.ee, 2016

UDDU & VELVET kontor Telliskivi Loomelinnakus

Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2017 üks nominendidest.

Telia büroohoone rajamisel lähtuti kõige uusimatest trendidest

Telia uus büroohoone üllatab igal sammul nii arhitektuuri, põneva sisekujunduse, kaasaegsete töötamisvõimaluste ja tehnoloogiliste lahendustega.

Playtech Estonia kontor Ülemiste Citys

Sisearhitektuurse lahenduse autoriks on KAMP Arhitektide arhitekt ja partner Jan Skolimowski.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube