Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

2022-04-28
Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Iga aiaomanik teab, et aias on alati midagi teha ja see on täiesti normaalne, et mingi aja tagant tekib soov seal midagi ka ümber teha.

Üks hea võimalus kiireteks ümberkorraldusteks on konteinerhaljastus, näiteks ajutiste kompositsioonide loomiseks tähtpäevade puhul või miks mitte aia erinevate osade ühendamiseks. Konteinerhaljastuseks sobivad hästi Kiili betooni vastupidavad ning kaunid betoonist lillekastid ja -nõud, millega saab luua ka erinevaid tasandeid või lisada näiteks ilu juurde juba olemasolevatesse peenardesse, terrassile või rõdule.
 
Kiili Betoon OÜ on enamasti tuntud kui betoonist väikeelementide ja trepikatteplaatide tootja, kuid lisaks sellele on väga suur ka nende aiatoodete valik, alustades müüri- ja sillutuskividest ning lõpetades lillekonteinerite, aiaposti mütside ja dekoratiivsete aiaskulptuuridega.

Konteinerhaljastus ja tarbeaed on aktuaalne nii linnaruumis kui koduaedades

Taimede ja betooni kooslus sobib ühtviisi hästi nii koduhoovi kui kivisele linnatänavale. Kiili Betooni müügijuht Alliki Krubergi sõnul peab betoon õige hoolduse korral muutlike ilmastikutingimustega kaua vastu ega mädane aastatega. Samuti ei lähe betoonist lillekonteiner suuremate tuulehoogudega ümber. Vaaside vorme on Kiili Betooni valikus erinevaid - erikujulisi, ümaraid, kandilisi, madalaid ja kõrgemaid, erineva pinnaviimistlusega ning mitmetes toonides.Veelgi omanäolisema haljastuse saab, kui kombineerida betoonist lillekonteinereid erineva suuruse, värvi ja pinnaviimistlusega kerade, plaatide ja aiaskulptuuridega. Üllatus missugune, kui roheliste taimelehtede vahelt vaatab vastu vahva loomake. Aksessuaaridena saab vaadelda ka prügikaste ja postkasti.


 
Taimekonteinereid võib leidlikult kasutada nii maalähedasemates aedades kui modernsete istutusalade loomiseks. Lisaks standardtoodetele on võimalik tellida ka erimõõdus monteeritavaid vaase koos paigalduse ja transpordiga.
 
Eritellimuseks sobib hästi monteeritav vaas 10.26, mida toodetakse sobivas suuruses detailidena. Kaasas on vaasil vajalikud poldid ja mutrid, et kerge vaevaga see õige koha peal kokku panna.
 
Maitsetaimedele sobivad hästi erinevad konteinerpotid, aga selleks on olemas ka toode 10.50, mis on suuremas mõõdus betoonpiire kasutamiseks peenrapiirdena. Toode sobitub hästi modernsesse ja betoonist eramutega aedadesse istutusalade killustiku vahele.
 
Peenrapiirdeid ja tuleasemeääri on Kiili Betooni valikus palju klassikalisest stiilist kuni modernseni välja, erinevate raadiustega, osad ringina paigutatavad, osad nagu Lego-klotsid. Näiteks äärekivid 18.-21 sobivad hästi nii peenrapiirdeks, tuleaseme ääre tegemiseks kui puu ümber ringi kujundamiseks.

Betoonplaadid ning erinevad kivid sillutise, aiateede, terrassi ja müüri katmiseks

Omaette tootegrupi moodustavad erineva kuju, suuruse, värvi ja tekstuuriga betoonplaadid, mida saab kasutada nii majaesise sillutise, aia kõnniteede, peenrapiirde, müürikatte, maja sokli, soojuspumba aluse või terrassipõranda ehitamiseks. Samuti on olemas kivid, mis on mõeldud kasutamiseks peenarde ja killustiku sees. Valik on väga suur, võimaldades ka täna nii populaarset erilist toontoonis tekstuuride mängu ja muid üleminekud.
 
Kiili Betooni müügijuht Alliki Kruberg soovitab alati üle küsida, kas valikust silma jäänud kivid ka plaanitavasse kasutuskohta sobivad. Kividel on nimelt erinevad vastupidavusastmed ja võimalused, faasiga ja ilma ning sellest sõltub kasutusotstarve.
 
Toode 1.7 sobib näiteks hästi müürikatteplaadiks. Seda saab tellida ka faasidega vastavalt kasutuskohale. Müürid on kõigil väga individuaalsete mõõtudega, mistõttu on see väga populaarne valik.
 
Tooted 1.1 ning 1.2. kõnniteeplaadid (sillutusplaadid) on minev kaup, sest sobivad hästi ka õhk-vesi soojuspumba aluse katmiseks. Toodet 1.2 pannakse ka palju maja sokli äärde.

Kivid killustikuala sees – aktuaalne teema

Aiakujunduses on juba mõnda aega väga aktuaalne toon-toonis erinevate tekstuuridega mängimine. Selleks sobib hästi Kiili Betooni üks menukas vibrobetoonist plaat, toode 1.17, mida kasutatakse nii killustiku kui muru sees, enamasti kas halli, musta või valget tooni.

Tooted 1.11 ja 1.12 on on ring- ja jätkuplaadid, millest saab moodustada ka lilleõisi ja muid erinevaid kujundeid.
 
Valikus on ka jalajälje kujulised kõnniteeplaadid, mida kasutatakse palju laste mängualadel, aga miks mitte ka teerajana saunamaja juurde.

Kivide paigaldamine

  • Kivide paigaldamine algab piiride ja kõrguse paika panemisest.
  • Seejärel kaevatakse pinnas lahti umbes 20 cm sügavuselt.
  • Ala täidetakse killustiku, liiva või tuhaga, millest kõrguses arvestatakse maha kivi paksus.
  • Pind silutakse. Sõltuvalt maa-ala suurusest võib vaja minna ka spetsiaalset vibreerimismasinat, millega täide kinni tambitakse.
  • Koduaeda sobib hästi näiteks 40 mm paksune kõnniteeplaat tingimusel, et autod selle peal ei sõida. Sellisel juhul jäetakse täites varu umbes 3 cm. 

Müürikatteplaadid ja aiaposti mütsid

Müürikatteplaate toodab Kiili Betoon erimõõdus, erineva struktuuri ja värviga, sealjuures ka efektsest lihvitud betoonist (terrazzo). Võimaluste valik on lai. Näiteks toodet 13.4 saab tellida jooksva meetriga.
 
Üks võimalus müür katta on lamedate plaatidega või siis teine võimalus on valmistada müürikatteplaadid vormi sees, mille tulemusel läheb plaat keskelt püramiidjaks. Selle kujuga saab toota plaate standardlaiuses 220-600 mm ning pikkus on muudetav vastavalt kuni 2800 mm.

Struktuurilt saab püramiidjas müürikatteplaat olla kas silebetoon või siis krobeline pesubetoon.


 
Omaette tooteseeria on aiaposti mütsid, mida on valikus nii standardmõõdus kui ka täpselt selliseid nagu vaja. Suur valik on ruudukujulisi püramiidjaid postimütse: seeria 13 kas pesubetoon või vibrobetoon viimistlusega.
 
Postimütsi alla on võimalik freesida ka veesooned, et vihmavesi ei hakkaks mööda posti alla jooksma.

Kivid päikesevarju raskusena

Meie kliimas, kus tuult on omajagu, vajavad päiksevarjud lisatoestust. Selleks on valikus erinevate mõõtude, raskuste ja paksustega niiöelda murtud nurgaga plaadid, mis paigutatakse päikesevarju jalale nelja nurka.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu: K. Viksne)
Aiakujunduses aktuaalne – konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ning müüride ja peenarde lahendused

 

Betoonist trepikatteplaadid - libisemiskindel ja vastupidav lahendus!

Kuidas trepimademeplaate paigaldada? Uue trepi ehitus ja olemasoleva trepi renoveerimine. Betoonist trepiplaadi valimine.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Põnevad diagonaalid modernses aiakujunduses

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Aiakujundaja annab nõu, kuidas teha ridaelamu tüüpaiast pilgupüüdja

Uute ridaelamute ja paarismajade aedu ääristavad sageli standardsed piirdeaiad või elupuuhekid. Sellist lahendust saab ilmestada erinevate taimekooslustega.

Ilus koduaed on maja pikendus - kasutage selle võimalusi

Kui juba krunt osta, võiks läbi mõelda aiaplaani, see on ju elukeskkonna laiendus. Aed võimaldab teha neid asju, mida me tavaliselt soojamaa puhkuselt ootame.

Peagi algab Soome elamumess Naantalis

Sel aastal toimub Elamumess toimub 15.07 - 14.08.2022 Naantalis kaunil kaljusel Luonnonmaa saarel, mis asub otse Muumisaare kõrval.

Täispuhutav bassein ja teised ägedad aialahendused

Täispuhutav bassein, mugav aiamööbel ja mitmed teised lihtsad lahendused toovad suviselt mõnusa äraolemise koju kätte.

Kuidas valida interjööri stiiliga sobivad lülitid ja pistikupesad?

Nõuandeid, kuidas lüliteid ja pistikupesasid valida ja miks eelistada tuntud tootjate kvaliteettooteid, jagab Silmani Elektri turundusjuht Kaire Amelin.

Viis trendi alanud välihooajaks

Taimed muudavad rõdud ja terrassid elavamaks. Moes on erinevates suurustes, materjalides ja stiilides lillepottide ning taimekastide kombineerimine.

Ära kuluta oma vähest vaba aega taimede ise kastmiseks

Terrazzo Drip on Claberi tilkkastmissüsteemi stardikomplekt sobib ideaalselt kuni 50 taime kastmiseks nii kasvuhoones, terrassil kui ka avamaal.

CAMO LEVER - abimees terrassi paigaldajale

CAMO LEVER sirgendab ja lukustab terrassilauad paigale. CAMO PRO-NB terrassilaudade naeluti peidab kruvid.

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

ESSVE Edgefast - 5 korda kiirem terrassilaudade paigaldamise meetod!

Uus süsteem terrassilaudade paigaldamiseks.Terrassilauad fikseeritakse peidetult. Kinnitusjäljed ei jää terrassi pinnal nähtavale ega teki teravaid puidukilde.

Keraamiliste plaatide värvimine: 12 lihtsat sammu

Keraamiliste plaatide värvimine on teema, mis kodu kujundamisel järjest populaarsust kogub. See on lihtne ja taskukohane viis põrand või seinad stiilseks muuta.

FABRICOR: Lihtsad nipid kuidas kujundada tekstiilidega imeline terrass

Saadaval on innovaatilised hooldusvabad ja niiskuskindlad kangad, mida saab kasutada nii terrassil kui sisetingimustes.

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus-murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Sadolin Easy Care ja Ambiance värvid - ülim kulumiskindlus ja plekikaitse!

EasyCare Kitchen&Bathroom on niiskuskindel matt seina-ja laevärv, mis on rasvaplekkide, niiskuse ja hallituse kindel. Revolutsiooniline mustust hülgavale tehnoloogial!

ALUTHERMO tagasipeegelduv soojustusmaterjal aitab energiat kokku hoida

Aluthermo Quattro ekstraõhuke (10 mm) isolatsioonimaterjal sobid ideaalselt valatava põranda, seina, lae ja katuse soojustustöödeks. U = 0,175w/m2 K. Parim hind Eestis - Metalplast!

Peidetud raamiga seinasisene lükanduks Ermetika

Peidetud raamiga seinasisesel lükanduksel pole näha ei lenge ega ka liiste, ainult seinaga samas viimistluses vormistatud ava.

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Kuidas valida soojaveeboilerit?

Soovitame eelistada kaitstud ehk kinnise küttekehaga soojaveeboilerit, mis on vertikaalselt paigutatav. Veeboileri märgis A++ ei ole kõige olulisem näitaja!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Woodmood – unikaalsed põrandalauad ja seinalauad

Sisevoodrilaud Dragon on põnevalt reljeefse ja põletatud pinna taolise efektiga ja Arktik põrandalauad loomulikult kulunud välimuse ja dekoratiivse puidumustriga.

GoldenTile keraamilised plaadid – kvaliteet mõistliku hinnaga!

GoldenTile keraamilised plaadid pakuvad tõelist valikuvabadust interjööri kujundamiseks. Plaadipood.

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

Lõikelaiuse vaatamine on akuga muruniiduki valimisel oluline kaalutlus, kuna selle suurus sõltub sellest, kui hästi see teie aiaga töötab.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Väikese aia plaan! Heki ette koosluse rajamine - heki õige kõrguse ja taimede valimine jpm.

Fiskarsi uued istutustööriistad säästavad seljavalust

Xact ergonoomilist lillesibulate istutit kasutatakse püstiasendis, mis tähendab, et see hoiab selja- ja põlvevalu aednikust eemal.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Uued krohvisegud ja krohvisegude koguste kalkulaator

Bauroc tõi turule KROHVISÜSTEEMi, mis sisaldab nii sise- kui ka välisviimistluseks sobivaid krohvisegusid. Tootekoguste hindamiseks on olemas kalkulaator.

Modernse aia püsilillepeenar: õpetus, näidisplaan, taimede nimekiri ja kogused

Modernse aia kujundamine. Püsilillepeenra rajamise õpetus koos istutusplaani ja taimede nimekirja ning kogustega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Pundunud puitparkett - probleemi põhjused ja lahendused

Praod puitparketis. Kõikide nende põhjuste taga on enamasti õhuniiskus ja temperatuur.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas saada muru samblavabaks?

Sambla tõrjeks tuleb likvideerida tema tekkepõhjused. Ainult väljakraapimine sambla levikut ei piira. Kui põhjust ei likvideerita, ilmub sammal kohe tagasi.

Kasutusloa dokumentatsiooni tegemine peab algama ehituse algjärgus

Kasutusloa taotlemiseks on vaja esitada mitmeid dokumente, millest osad on väga spetsiifiliselt seotud geodeesia ehk maa mõõdistamise valdkonnaga.

Puitparketi valimine - tasub teada!

Paljud parketid tunduvad esmapilgul sarnased. Siis tuleb aga mängu nende kvaliteedi ja hinna suhe, mille puhul on määrav puidukihi paksus, vineeri kvaliteet...

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv välikäimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv välikäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kuivkäimla kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Aia- ja terrassimööbli hooldamise ABC

Kuidas hooldata välimööblit vastavalt materjalile? Puidust, metallist, tiikpuust, plastikust ja pehme mööbel.

Ukseluku vahetamine ja valimine: Mida silmas pidada?

Kui tänane on kodu ukselukk korras ja soov on tõsta kodu turvalisust, tasub kaaluda turvaluku paigaldamist või uue ostmisel kaaluda võtmekaardiga lukustust.

Milliseid lisavidinaid on vaja nutika kasvuhoone ehitamiseks?

Nutikas kasvuhoone on tõeline aednik teie koduhoovis. Te ei pea oma kallist aega igapäevaste ülesannete täitmiseks kulutama, kõik on automatiseeritud.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Kas plastkatus on hea valik meie kliimas?

Kvaliteetne, kerge, kauakestev, sambla tekkimise vaba, ei kolise vihma ja tuule käes, lihtne paigaldada. Garantii 30 aastat!

Font Barcelona lülitid ja pistikupesad - ajatu disainiklassika

Font Barcelona disainib ja toodab lüliteid ja pistikupesasid, mis ühendavad endas ajatut ilu ja uusimaid tehnoloogiaid.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Bauroc veebipoes saadaval kogu plokkide, plaatide ja tööriistade valik

Veebipoe kaudu on võimalik osta kõiki bauroc tooteid: plokid, vaheseinaplaadid, liimikelgud, käsifrees, alumiiniumvardad jpm

EASY aknapalede lahendusega ei tundu akende vahetus enam tülikas

Akende vahetus võib tundub tülikas, sest nõuab lisaks akende vahetusele ka aknapalede uuendamist jms. Haapsalu uksetehasel on lahendus - puidust aknapalede süsteem.

Sõelaga küttesüsteemi kuulventiil IMPEL - kellele ja miks?

Küttesüsteem sisaldab paratamatult mustuseosakesi ja aja jooksul neid vaid lisandub. Ventiili kasutamine tagab saasteainete tõhusa kinnipidamise.

Musta värvi sauna leiliruum? Aga miks mitte!

Tumedat tooni sauna leiliruum on ainulaadne ning selles on teatud autoriteet ja maitsekus. Aktsenti saab luua teist tooni aksessuaaridega.

Puidust aknad: kellele ja miks?

Puit- või puitalumiiniumaken sobib igat tüübi hoonele. Lai profiilide, värvi- ja viimistluste valik. Energiasäästlik. Klarvindueri puitakna UV väärtuseks on kuni 0,7.

5 püsilillepeenra näidisplaani: Kuidas tagada püsiv õitemeri?

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on püsilillepeenra plaani parim koostamise ja kohendamise aeg just peale suvist õitsemisaega ja enne külmade tulekut.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab muljeid Soome elamumessilt Tuusulas 2020

Märksõnad - musta värvi puit ja aksessuaarid, klaasvaheseinad, kivi imitatsioonid, avarad terrassid, kaunid iluaiad ja välimassaaživannid.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube