Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Lamekatuse ehitus: kas valida bituumen- või plastrullmaterjal?

Kaasatud ekspert: Rein Kala
Lamekatuse ehitus: kas valida bituumen- või plastrullmaterjal?

Katusest sõltub väga palju hoone üdine väljanägemine ja vastupidavus, seepärast on oluline see teema enda jaoks põhjalikult läbi mõelda.

Üsna palju mõjutab katuse valikut ka maja arhitektuur, ehituspiirkonnas ette antud nõuded ja loomulikult katuse konstruktsioon ise. Lamekatuse ehituseks vajaminev katusekonstruktsioon ei pea olema nii tugev kui näiteks kivikatusel, see omakorda suurendab tunduvalt selle kasutusvõimalusi.

Lamekatus on populaarne valik nii eramajadel, saunamajadel, grillmajadel kui ka suurtel tööstushoonetel.

Kuigi enamasti tellitakse lamekatuse ehitustööd professionaalidelt, on täiesti võimalik sellega ka ise hakkama saada, kui ennast selle spetsiifikaga kurssi viia. Teemat aitab lahti mõtestada suure kogemusega lamekatuste ehitaja Rein Kala Evari Ehitus OÜ-st.

Lamekatuse olemus ja eripärad

Lamekatus on on oma olemuselt katus, mille kalle on klassikaliselt suhtega 1:10 või väiksem. See on ainus katus, mille saab ehitada nii madala kaldega. Lamekatuse ehituseks kasutatakse spetsiaalseid lamekatuse paigaldamise tehnoloogiaid ja materjale. Sama tehnoloogiat kasutatakse ka teise kaldega katuste puhul, nt kumera katusega kaarhallide puhul.

Lamekatused kannatavad ka seisvat vett, millega näiteks kivikatused hakkama ei saa. See sõltub aga juba muudest teguritest, kui palju vett lamekatus suudab kanda, sõltub juba muudest teguritest

Vee äravoolu järgi jaotatakse lamekatused kaheks: välimise äravooluga, kus rennid ja äravoolutorud on fassaadilt näha ja sisemise äravooluga, kus katuse kõige madalamatest punktidest suunatakse vesi äravoolutoru abil hoone sisse.

Lamekatuse materjali tüübid: mille alusel valida?

Lamekatuse materjale on kahte tüüpi: PVC ehk plastrullmaterjal ja bituumenrullmaterjalid SBS ja APP. Valik sõltub mitmetest asjaoludest ja kumbki pole teisest parem. Evari Ehituse esindaja ise eelistab rohkem bituumenrullmaterjali, aga kinnitab, et üldiselt on see pigem maitse asi ja sõltub palju ka konkreetsest objektist.

Näiteks käidava rõduterrass-katuse puhul on plastrullmaterjal oma vastupidavuse poolest parem valik, aga paljude tuulutusavadega tehniliselt keerukale katusele, mille peal ei käida, sobib rohkem bituumenrullmaterjal.

Suures plaanis on tegemist kahe täiesti erineva materjaliga, mis mõlemad sobivad lamekatuse katmiseks.

PVC ehk plastrullmaterjal

Plastrullmaterjali paigaldatakse 1 kihina, kas 1,2 mm, 1,6 mm või 2 mm paksusena. Materjali paksus sõltub reaalsest kasutuskoormusest. Katusele, kus inimene ei käi, on 1,2 mm paksune materjalikiht standardile vastav, aga katuseterassile sobib koormust arvestades kindlasti paremini 2 mm paksune kiht.
 
Reaalsus on see, et kõige õhem materjal vastab küll standardile, aga erinevad loodustegurid, mõned suuremad linnud ja isegi ilutulestikurakett suudavad õhemaid kihte kahjustada. Seega paksem PVC ja bituumenmaterjal on selles osas vastupidavamad. Eks need otsused sõltuvad alati ka rahakotist, aga üldiselt ei ole katus see koht, kus kokku hoida.

Paigalduse õpetus:

Bituumenrullmaterjal ehk SBS ja APP

Bituumenrullmaterjal paigaldatakse 2 kihina ja selle puhul on standardnormid paigas: 4 kg m2 esimene ehk aluskiht ja 5 kg m2 teine ehk pealiskiht. Bituumenmaterjali kilo paksus sõltub täiteainetest.

Bituumenmaterjale on kahte tüüpi: SBS ja APP. Rullmaterjali kvaliteet sõltub sellest, milliseid täiteaineid ja modifikaatoreid kasutatakse.

Evari Ehitus kasutab Rein Kala sõnul põhiliselt SBS materjale, sest need on veidi pehmemad ja elastsemad ning sobivad meie kliimasse paremini. APP on rohkem kuumema kliima materjal, mis on Lõuna piirkondades väga levinud. Kvaliteedi poolest on need võrdsed.

Bituumeni 4 kg/m2 aluskihti ja 5 kg/m2 pealiskihti kokku tähendab tavaliselt ca 7-8 mm paksust katusematerjali kihti. See materjal on mõeldud katuse tõhusaks hüdroisolatsiooniks ja katmiseks ilmastiku eest, aga mitte kõndimiseks, seega katuseterrassile ei sobi.

Vaata paigalduse õpetust siit:
 

Kumb siis, kas PVC või SBS?

Paigaldusviiside puhul erinevust pole, mõlemat sobib paigaldada nii risti kui pikkupidi ja tehnikad on vastavalt standardile.
 
Bituumenrullmaterjal (SBS) on veidi vastupidavam igasugustele ootamatutele kahjustustele ja seda on lihtne parandada, paik peale ja korras. Terrassikatusel ehk kõndimiseks on parem 2 mm paksune plastrullmaterjal (PVC), sest bituumenrullmaterjal pole koormuskasutuse jaoks mõeldud.

Erinevus on paigalduse tööriistades ja soetusmaksumuses. Bituumenrullmaterjal puhul kasutatakse paigaldusel lahtist tuld ja gaasipõletit, mis tuleohtlikes kohtades välistab selle materjali kasutamise.

Plastrulli materjali puhul lõigatakse rull nn rätsepakääridega sobivaks ja pannakse lihtsalt kuuma auruga paika. Suhteliselt puhas töö.


 
Kui parandamisest rääkida, siis bituumenirullmaterjali puhul kleebitakse uus paan peale ja asi korras, aga plastrullmaterjaliga see nii lihtsalt ei käi.
 
Valikul on oluline ka katuse suurus. Näiteks suured 10 000 m2 katused, kus on palju korstnaid ja vee äraviike vähe, on mõistlik katta plastrullmaterjaliga, sest see käib väga kiiresti ja nii hoiab omakorda kõvasti kokku ka töötunde. Kui üks rull, mis on 2 m lai ja 20 m pikk, maha rullida, on 40 m2 juba paigas.

Bituumenrullmaterjaliga kattes oleks see väga suur ja mahukas ettevõtmine. Seega selliste suurte pindade puhul on kindlasti igas mõttes õigem kasutada plastrullmaterjali. Väikese pinna puhul aga, kus on palju läbiviike, läheb bituumeniga kiiremini ja lihtsamalt.
 
Kui paigaldamisest rääkida, siis bituumenrullmaterjal (SBS) on tavalisele meistrimehele jõukohasem materjal. Samuti on bituumenirullmaterjali paigaldamise tööriistad soodsamate hindadega: gaasipõleti, käärid jms.

Plastrullmaterjali paigaldusvahendite soetusmaksumus on kordades kallim, aga alati on võimalus need ka rentida. Vaja läheb automaatvuugikeevitajat, kuumaõhufööni ja kääre.

Lamekatuse aurutõke ehk -isolatsioon on väga oluline

Enamus ajast aastas on ruumis niiskust rohkem kui väljas. Aga niiskus tahab alati välja saada ehk nivelleeruda. Niiskusel ei ole vahet, kust kaudu, seega igalt poolt, kust saab: läbi ukse, akna, põranda või katuse. Seepärast on katuse kaitseks väga oluline aurutõke, eriti just lamekatuse puhul.

Kui ruumis sees on +20 ja väljas -20, siis keskel on 0. Isegi kaste täpp ei tohiks jääda seest tuleva niiskuse mõjusfääri. Kui paneme majale katusekatte peale, tekib majale selga nn kilejope ja niiskus proovib sealt välja saada. Selleks, et soojustus märjaks ei läheks, kasutatakse sisepinna lähedal aurutõket. Loe lisaks lamekatuse aurutõkke kohta siit

Lame-murukatused

Lamekatuse alla kuuluvad ka murukatused. Nende aluskonstruktsioon on aga veidi teistsugune, see tähendab, et tehakse nn pööratud katus.

Mis on tavalise ja pööratud lamekatuse vahe?

Tavalisel lamekatusel on soojustuse kiht all ja hüdroisolatsioon ehk vettpidav kiht peal. Pööratud lamekatusel on täpselt vastupidi. Seda kasutatakse enamasti murukatuste puhul, kuna nii on tehniliselt kindlam. Kui midagi juhtub, on tavalist lamekatust raskem parandada kui pööratud katust. Loe lisaks pööratud katuse kohta siit

Milline murukatuse tüüp valida?

Murukatuse tüüpe on mitmeid: murukatus, mätaskatus ja intensiiv-murukatus. Valik sõltub sellest, millist taimestikku seal kasutada. Mõned tagasihoidlikumad taimed nõuavad vähem hoolt ja teised pilkupüüdvamad veidi rohkem. Valida tuleks taimestik, millele konkreetsed kasvutingimused sobivad.
 
Tavalist murukatust ei niideta ja ka taimed on seal vastavad. Mätaskatust niidetakse.

Alljärgneval kahel esimesel fotol on näha Otepää Tehvandi hotellil kaunis vertikaalkaldega mätaskatus.

Kui taimestik mängu tuleb, ei saa mööda minna ka kastmisteemast. Oleneb katusest, aga tavalise mitteniidetava murukatuse taimestik on tavaliselt nii valitud, et ei kasva suureks ja on ka väga vastupidav kuivusele.

Kui murukatus asub näiteks kuskil kõrge ärihoone vahekatusel büroopindadest allpool, siis ei peagi see olema kalde all ja suudab ka ise niiskust hoida.

Aknast paistev värviliste taimedega katus on väga ilus vaatepilt, palju ilusam kui paljas rullmaterjal vms, aga selle loomine on üsnagi kulukas.

Meil Eesti ei ole see võimalus väga laialdaselt kasutust leidnud, küll aga mujal maailmas. Kõrge suurlinna melus annavad rohelised laigud katustel palju juurde. Loe lisaks murukatuste kohta siit

A: Inkodu.ee
(Jane Rohtsalu; Kätlin Viksne)

 

Logo - EVARI EHITUS OÜ kaasaegsed lamekatused
Kassisilma 4, 61708 Räni alevik, Kambja vald, Tartumaa
+372 738 0927

Lamekatuse ehitus optimaalse aja ja hinnaga! Lisaks hüdroisolatsiooni ja vundamendi soojustustööd ning plekkprofiilide ja fassaadikatete paigaldus.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

3 põhjust, miks lamekatus võib vajada remonti või renoveerimist

Lamekatuse remont. Vajaduse põhjusteks on sageli katuskatte füüsilised vigastused, kehv hüdroisolatsioon ja katuse alasoojustus.

Katust kontrolli nii kevadel kui sügisel

Katuse kontrollimine . Üle tuleb vaadata ja hooldada käigurajad, katuseaknad ja -luugid, turvapollarid, läbiviigud, parapetid, räästad ja varikatused.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube