Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Uut diivanit valides ei tasu piirduda vaid hinna ja mõõtude sobivusega

Istme sügavuse muutmise võimalusega ehk relax-funktsiooniga diivan.

Diivanit valides on nüansse, millele tähelepanu pöörata rohkem kui esialgu tundub. Uue diivani valimine algab üldjuhul mõõtude ja hinna järgi, kuid vaid sellega ei tohiks otsuse tegemine piirduda.

Diivanit valides on oluline jälgida ka selle mugavust, kasutatud materjale ja välimust. Kuidas siis leida omale õige diivan? Nõu annab Mobecor mööblipoodide disainer-konsultant.

Diivani pehmus

Mobecori disainer-konsultandi sõnul on klientide soovid ja arusaam diivani pehmusest täiesti erinev. Mõni soovib väga pehmet, teine samal ajal jälle pigem jäigemat diivanit.

Üldjuhul on lahtikäivad ehk magamisfunktsiooniga diivanid jäigemad kui tavalised diivanid. Pehmus sõltub enamasti avanemismehhanismi tehnoloogiast ehk sellest kuidas diivan on tehtud. Kõige levinumad on raamatuks avanev diivan (tavaline lehtdiivan) ning nn delfiinmehhanism nurgadiivanitel.

Osad mööblitootjad võimaldavad valida erineva istme pehmuse. Vastavalt on diivani sisu siis kas poroloonist või on poroloonile lisaks ka vedrusid või on kasutatud korraga nii vedrusid, porolooni kui sulgi (seda viimast siis diivani puhul, mis ei käi lahti).

Diivani kattematerjal

Diivani kattematerjal on väga oluline. Tänapäeval on nii kattekanga, sh naha ja kunstnaha kui ka nende värvitoonide valik väga lai. Valikut jagub igale maitsele ja eelistusele.

Diivanikanga valikul on oluline jälgida ka selle hooldatavust – kas seda on lihtne teha? Koera- ja kassiomanikele on tähtis ka kattematerjali vastupidavus lemmikloomale, väikelastega peredele aga materjali veekindlus ja plekke hülgavad omadused. Veel lugemist: Kuidas saada diivanikangas plekivabaks?

Diivani välimus

Kodudes on üha enam robottolmuimejaid ja seetõttu ostetakse palju diivaneid, millel on kõrgemad jalad. Kõrgemate jalgade puhul on lisaks lihtsamale koristamisele (olgu siis robot- või tavalise tolmuimejaga) suureks plussiks ka see, et diivani alumine äär ei määrdu. Madalate jalgadega diivanite puhul kipub see ajapikku nii juhtuma. Kui diivan on kvaliteetse ja hea kangaga (easycare), siis on muidugi võimalik see lihtsa vaevaga puhtaks saada.

Avatud ruumi puhul, kus ainus võimalus diivani paigutamiseks on eluruumi keskele, on soovitav eelistada samuti alt avatud ehk jalgadega, aga ka madalama seljatoega heledamat või interjööri toonidega kokku harmoneeruva välimusega diivanit. Nii ei poolita diivan ruumi ära ning see sobitub sujuvalt ümbrusega. Kerge ja õhuline lahendus! Veel lugemist: Avatud köök-elutoa sisustamine

Avatud planeeringuga köök-elutubade puhul, kus jääb näha ka diivani tagumine külg, on oluline jälgida sedagi, et diivan on kaetud ka tagantpoolt sama kangaga ning on kenasti viimistletud.

Ruumi kokkuhoiu mõttes on praktilisem valida pigem nurgadiivan, kui diivanist ja tugitooli(de)st koosnev komplekt. Veel lugemist: Kuidas valida nurgadiivanit?

Diivanijalgade puhul on üha sagedamini kasutusel puit ning valida saab mitmete toonide vahel. Mõned mööblitootjad pakuvad ka jala kõrguse valikut, näiteks kolme eri kõrgust.

Diivani funktsionaalsus

Sageli soovitakse diivanit kasutada ka igapäevaselt magamiseks või külalistevoodina, mistõttu peab diivan lahti käima. Oluliseks peetakse ka pesukasti olemasolu ning seda eriti siis kui tegemist on väiksema korteriga. Pesukast on vajalik nii voodiriiete või -pesu jaoks, aga ka lihtsalt panipaigana.

Osadel diivanitel ja nurgadiivanitel on olemas moodne ja nutikas nn relax-funktsionaalsus ja sealjuures ka pesukast/panipaik, aga voodiks sellised mudelid lahti ei käi. Relax-funktsioon on elektriline – nupule vajutades liigub diivani istumisosa ettepoole ja muutub nii laiemaks. See sobib näiteks pikemale inimesele istme mugavamaks muutmiseks või nö lebotamiseks. Istumisosa maksimaalselt ette liigutades sobib see laius ka ühele inimesele magamiseks.

Relax-funktsiooniga diivan – nupule vajutades liigub diivani istumisosa ettepoole ja muutub nii laiemaks.
Relax-funktsiooniga diivan – nupule vajutades liigub diivani istumisosa ettepoole ja muutub nii laiemaks.

Paljudel diivanitel on võimalik istme sügavust muuta ka seljatoe osalise etteliigutamisega. Iga istumisosa seljatuge saab ettepoole tõmmata eraldi. Nii näiteks võib 3-kohalisel diivanil ettepoole tõmmata kas kõik kolm või vaid ühe või kaks seljatuge – nii kuidas mugavam on.

Diivaneid ja nurgadiivaneid on saada ka reguleeritavate peatugedega. Need saab siis kas täiesti alla lasta, poole peale liigutada või päris sirgu lükata, et oleks justkui kõrge seljatoega diivan. Peatugede reguleerimise võimalus on samuti igal istekohal eraldi.

Diivani mugavus

Pealtnäha ideaalsena tunduv diivan võib istudes osutuda vägagi ebamugavaks. Oma rolli mängivad siin nii istumisosa pehmus kui ka istumissügavus ja selja toetatavus. Pikematele inimestele sobivad sügavama istumisosaga diivanid, mis aga võivad lühematele inimestele väga ebamugavaks osutuda, kuna nende jalad ei pruugi maha ulatuda kui selg on vastu seljatuge või kui jalad maha toetada, siis jääb jällegi seljatugi liiga kaugele.

Seljatoe kõrgus on tihtipeale maitse asi. Mobecori disainer-konsultandi arvates on mugavuse mõttes kindlasti parem kõrgema seljatoega diivan, kus päevasest väsimusest lõõgastuda – selga ja pead toetada, aga disaini mõttes valitakse siiski palju just madalama seljatoega diivaneid.

Diivani kvaliteet

Kõigele eeltoodule lisaks ei ole mitte vähem tähtis diivani kvaliteet. Kuigi alati ei tähenda kõige kallim diivan samal ajal ka kõige paremat, siis odava diivani puhul võib järeldada, et kuskilt on materjali pealt kokku hoitud. Näiteks kas on diivani karkass kehvema kvaliteediga või sisu või hoopiski kangas.

Praegu valmistatakse diivani karkasse põhiliselt kase- või pöögivineerist või täispuidust. Madalama hinna saamiseks kasutatakse aga puitlaastplaati (saepuruplaati), mis ei ole kindlasti sama kvaliteediga kui eelmainitud materjalid ning ka diivani eluiga võib sellest kordades väheneda.

Vedrustusena kasutatakse diivanites kõige enam sik-sak ehk lainevedrustust, vahel ka bonell- või pocket- ehk pakitud vedrusüsteemi. Odavate diivanite puhul kasutatakse aga kummirihmasid või üldse mitte midagi, mis tähendab, et karkass on kaetud vaid porolooniga.

Mobecori disainer-konsultant julgustab kõiki, kel diivani valimine ees, ka nende mööblipoodidesse kohapeale tulema, et valikuga tutvuda. Diivanit on vaja katsuda, tunnetada, sellel istuda, vaid nii leiab just selle õige.

Mobecor pakub suurt valikut hoolega valitud tootjate diivaneid, mis tagab, et neil on kõrge materjalide ja konstruktsioonide kvaliteet ning erinevad nutikad funktsioonid. Seda kõike aga mõistliku hinnaga. Sest teadagi - nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid visioone otsitavast diivanist. Kuid nõuded, mida diivanit valides jälgida, on õnneks siiski universaalsed.  

A: A: Inkodu.ee (M. Jakobson; J. R)
Uut diivanit valides ei tasu piirduda vaid hinna ja mõõtude sobivusega

Logo - MOBECOR OÜ MÖÖBLIPOED üle Eesti
Pikk 15b, 65604 Võru, Võrumaa
+372 506 8385

Mobecor mööblipood Võrus, Tartus, Jõgeval ja e-pood. Moodulköögid, moodul elutoamööbel, diivanid, lastetoamööbel.

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

SleepCity on keskendunud premium klassi une- ja puhketoodete müügile

Uue magamistoasisustuse poe SleepCity eesmärk on pakkuda lahendusi, mis aitavad inimestel paremini magada ja seeläbi parandada nende elukvaliteeti.

Minimalistlik metall-puitmööbel

Ruumi ja mööbli kujundamisega tegeleme juba üle 30 aasta, pakkudes samas ka sisustuse valmistamist ja paigaldamist terviklahendusena.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

Kvaliteetdiivan eritellimusel Eesti tootjalt Atto Collection

Eesti tootja Atto Collection valmistab käsitööna kvaliteetset pehmet mööblit (diivani, tugitoolid, tumbad, järid, voodid).

AXOR x Philippe Starck: kui innovatsioon kohtub disainiga, saab duši all käimisest eriline kogemus

AXOR ShowerCompositioni dušid, AXOR x Philippe Starck, dušipaneel, üladušš, õladušš, termostaatmoodul, käsidušš, tekstiilkattega dušivoolik

AXOR x Philippe Starck: kauakestvad elegantsed valamud ja vannid

Tänu elegantsele disainile toovad maailmakuulsa looja Philippe Starcki disainitud AXOR Suite-i valamud ja vannid isikupära iga vannitoa interjööri.

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani

CBS-i Los Angelese telekanalil KCAL-9 näidati 24. veebruaril viieminutilist videot Eesti disainist ja jätkusuutlikest ettevõtetest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

6.-10. veebruaril toimus Stockholmis põneva katselavana interjöörimess eelkõige ka uutele ideedele - see on kokkuvõttes ka uhtiv Skandinaavia sisustussündmus.

Uus SISEKUJUNDUSE KÄSIRAAMAT nüüd veebipõhiselt allalaetav

Sisekujundaja Heily Kaarna lõi Sisekujunduse käsiraamatu, kust leiad praktilisi juhiseid oma kodu kujundamiseks.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Hüvasti plekid! Kuidas hoida asjad alati nagu uued

Nano tekstiili- ja nahakaitsevahend pakub lahendust, mis muudab sinu esemed vett- ja mustust hülgavaks, tagades nende kauakestva ilu ja puhtuse.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Stockmann avas uuenenud koduosakonna

Kuudepikkuse põhjaliku planeerimise järel on Stockmanni 4. korruse koduosakond täielikult uuendatud ning siit võib leida laia valiku sisustus-, sisekujundus- ja elustiilitooteid.

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides luua ruumi positiivset energiat ja head aurat.

Palazzol uus e-pood! Sisustusdisaini asjatundjate koostatud valik!

Palazzo Interiorsi e-mööblipood esindab tipptasemel funktsionaalset disaini, mis on hoolikalt valitud sobitumaks Eesti inimeste maitse-eelistustega.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Valgustite trendid aastal 2024

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada.

Trendivärv interjööris: koobaltsinine

Sisustustrendide maailm on mõnusalt kirju – seda ka värvitoonide osas. Värvidest on jätkuvalt moes pastelsed toonid, kuid palju on esindatud ka julgemaid värve.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Lihtsam jäätmete sorteerimine – uus prügisüsteem Blanco Select II

Blanco Selecti prügisüsteemid on läbinud uuenduskuuri. Ämbrid on uuendatud veelgi funktsionaalsemaks ja lihtsamini paigaldatavaks kui varem.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Kõrgekvaliteetne sadulsepatöö annab disainile viimase lihvi

Transinterior paistab silma oma oskuslikult viimistletud sadulsepatööga, mis hõlmab pehme mööbli polsterdamist, nahatamist ja katteriide paigaldamist.

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Radis Furniture riiulid GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Nutikad riiulilahendused kodukontori töönurga eraldamiseks ja töölaua sisseseadmiseks, näiteks elutuppa.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Iittala Ultima Thule 55: Iittala tähistab ikoonilist kollektsiooni uute vaasidega

Legendaarse Ultima Thule 55. aastapäeva tähistamiseks tõi Iittala oma püsikollektsiooni Ultima Thule vaasid.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Kas teadsid, et pead ka enda telerit küberrünnaku eest kaitsma?

Esimese asjana soovitab Pennar teha ära põhilised küberhügieenivõtted enda koduse wifi võrguga.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Kontoritool RH Logic: loodud edendama aktiivset istumist

RH Logic on tippklassi kontoritool, mis on loodud toetama ergonoomilist kehahoiakut ja edendama aktiivset istumist, aidates sellega suurendada tööjõudlust.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Lase sügis esikusse

ELKE Mööblist leiab erinevaid väiksemaid ja suuremaid esikusse sobivaid lahendusi.

Riiete ja jalanõude uputus esikus?

Kes meist poleks tundnud tunnet, et koos algava sügisega tekib esikusse ka jalanõude uputus?

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada interjööri avarust. Väga hea lahenduse pimedamas ja kitsamas toas!

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ja sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Lastetubade kujundamise stiilid ja trendid

Lapsed on kahtlemata kõige julgemad sisekujundajad. Nad teavad, kuidas muuta ruum rõõmsaks. Laste jaoks ei eksisteeri ühtegi sellist värvikombinatsiooni, mis ei sobiks kokku.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube