Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

EKSPERDI NÕUANNE
Oleme harjunud, et välisvoodrilaud jookseb tavapäraselt hoonel horisontaalselt, siis moodne lähenemine on paigaldada need hoopis vertikaalselt.
Oleme harjunud, et välisvoodrilaud jookseb tavapäraselt hoonel horisontaalselt, siis moodne lähenemine on paigaldada need hoopis vertikaalselt.

Iga maja on kellelegi kodu. See on paik, mida soovitakse muuta kauniks, mugavaks ja hubaseks. Kuigi linnapilti ilmestavad enamjaolt krohvitud kiviseinad, siis järjest rohkem on sinna lisandunud ka puidust fassaade.

Selline “puidune” lähenemine on eriti levinud just maapiirkondades, kuhu linnakära nii naljalt enam ei kostu. Metsaserval asuv puidust välisvoodriga maja paistab kui ideaalne pelgupaik, otsekui muinasjutust ehk kodu, selle kõige ehedamas tähenduses.

Miks eelistada välisvoodrilaudu?

Puidul on kahtlemata omad võlud. Puit annab hoonele unikaalse välimuse ning lisab kodusoojust. Puidust välisvoodrilauad, mis on kombineeritud kivimaterjali või krohvseinaga, muudavad maja välimuse pehmemaks ning looduslikumaks.

Loomulikult on võimalus ka kogu maja katta ehedast puidust välisvoodrilaudisega ning muuta nii oma kodu eriti maa- ja looduslähedaseks. Siinkohal meenuvadki kohe Eesti saared, kus rootsi punase laudisega majad meenutavad justkui Astrid Lindgreni raamatutes kirjeldatud maailma.

Kui nüüd hoone välimus hetkeks kõrvale jätta, siis on välisvoodrilauad ka väga praktilised ja vastupidavad. Kui neid korralikult hooldada, kestab puit muutumatult kaunina aastakümneid.

Välisvoodrilaua materjalivalik

Välisvoodrilauad on toodetud erinevatest puitmaterjalidest, kuid kuusepuit on nendest jätkuvalt kõige eelistatuim. Nimelt on kuusepuit ühtlasema tihedusega ja tugevam kui männipuit, sest niiskusest tingitud suuruse mahumuutused on selles minimaalsed. Need head omadused aitavad aga omakorda kaasa kuusepuidust välisvoodrilaua- ja selle viimistluskihi pikaealisusele.

Termotöödeldud voodrilauad

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust voodrilauad. Termotöödeldud välisvoodrilauad on ilusad ja loodusliku välimusega, ent nende suureks eeliseks on parem vastupidavus ja stabiilsus. Termotöötluse käigus toimuvad puidus keemilised protsessid, mis muudavad puidu struktuuri ja omadusi.

Näiteks väheneb puidu niiskussisaldus, mis vähendab selle paisumist ja kokkutõmbumist keskkonna muutuste tõttu. Samuti väheneb puidus toitainesisaldus, mis muudab selle vähem atraktiivseks putukatele ja erinevatele mikroorganismidele. Seetõttu ei levi termotöödeldud puidus hallitus ega mädanik ning voodrilauad peavad vastu aastaid. Küll aga soovitame välitingimustes olevad voodrilauad katta UV-kaitset sisaldava naturaalse puiduõliga.


Pildid: Thermory

Kas valida silehööveldatud laud või saepinnaline laud?


Kõik sõltub sellest, kus kohas maja paikneb. Kuigi karedapinnaline ehk saepinnaline voodrilaud imab värvimise ajal endasse rohkem värvi, mis omakorda tagab värvikihi pikema eluea, on seina keeruline puhastada.

Silehöövellauast fassaadi on vastupidiselt aga oluliselt lihtsam puhtana hoida, kuid see vajab sagedamini värskendamist värvimise näol. Seega, kui maja asub kohas, kus on palju tolmu ja fassaad tihti määrdub, näiteks suuremate teede ääres, on mõistlik kasutada siledapinnalist laudist.

Kas eelistada töödeldud- või töötlemata välisvoodrilauda?

Olgugi, et isetegemise rõõm on tore asi, siis tegelikult on fassaadilaudade värvimine päris suur töö ning ajakulukas ettevõtmine. Rääkimata voodrilaudade värvimistöö kvaliteedist, kui võrrelda neid tööstuslikult viimistletud välisvoodrilaudadega. Ole sa nii hoolikas kui tahad, siis tehase kvaliteeti koduaias laudu värvides sa paraku ei saa.

Nimelt toimub tööstuslik värvimine siseruumis, kus on selleks tegevuseks tolmuvaba, ühtlase temperatuuri- ja õhuniiskusega keskkond. Kogu puidu töötlemisprotsess toimub tootja poolt ettenähtud juhiste ja normide järgi ning tänu sellele on lõpptoode kvaliteetne ja vastupidav. Värvimisel kasutatakse Teknose tippkvaliteetseid värve ning tootja annab tööstuslikult värvitud välisvoodrilaudadele kuni 10 aastase garantii.

Ainukene mõttekoht on siis muidugi puidu kogus. Tööstusliku värvimise puhul on majanduslikult mõistlik nii värvitoonimise kui masinate häälestamise mõistes minimaalselt 100m2 puidu värvimist ühe värvitooniga. Väiksema koguse puhul läheb värvimise hind juba oluliselt kallimaks.

Lisaks pinnatekstuurile on oluline jälgida ka voodrilaua paksust, sest mida paksem on voodrilaud, seda väiksemad on niiskusest tingitud mahumuutused. Ehk siis lihtsamalt öelduna, mida paksem on voodrilaud, seda stabiilsem ja kauakestvam on maja välisfassaad. Põhjamaiste standardite järgi peaks välisvoodrilaua minimaalne paksus olema vähemalt 21 mm.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas

Mood muutub ja ilu on loomulikult vaatajate silmis. Kuigi tuleb tõdeda, et maja fassaadide trendid aastal 2023 on päris põnevad ja mitmekesised. Esimese kiire näitena võib tuua, et kui oleme harjunud, et välisvoodrilaud jookseb tavapäraselt hoonel horisontaalselt, siis moodne lähenemine on paigaldada need hoopis vertikaalselt.

Kaasaegse hoone fassaadil kombineeritakse omavahel mitmeid erinevaid materjale nagu puitu, klaasi, metalli ja kivi. See kõik muudab maja välimuse stiilseks ja modernseks, ent samas on märgata fassaadil ka pisut looduslähedust sooja puidu näol.

Ja siinkohal on üha enam maja fassaadide puhul esile toodud ka keskkonnasõbralikkust, sest üha enam inimesi otsib jätkusuutlikumaid ja rohelisi lahendusi oma kodu ehitamiseks ja kaunistamiseks.

Kontrastsed ja maalähedased värvitoonid

Värvitoonide maailm on samuti põnev, sest sel aastal on populaarsed kontrastsed värvitoonid. Kui musta ja valge kombinatsioon enam naljalt kulmu kergitama ei pane, siis julgem majaomanik võib oma maja mürkroheliseks, veinipunaseks või hoopis siniseks võõbata.

Kui selline lähenemine tundub ühe Eesti inimese jaoks aga “liiga palju”, siis võib vabalt minna ka Põhjamaist teed ning jääda truuks naturaalsetele ja maalähedastele värvitoonidele. Kerged hallid, pruunid ning vaevu aimatavad rohekad toonid on samuti trendikad.

Veel on tõusuteel erinevad metallivärvi toonid, mis muudavad hoone ilme väga modernseks ja šikiks. Tõsi küll, et need on mõeldud pigem aktsendi andmiseks. Ka tumedad värvitoonid pole fassaadide moelavadelt kuhugi kadunud, sest hetkel löövad jätkuvalt laineid tumedamates rohelistes toonides majad, mida ehivad mustad aknaraamid.

Ja on nende trendidega nagu on, sest need tulevad ja lähevad, siis tegelikult peaksid sa oma kodule valima just sellist tooni fassaadi mis sulle meeldib. Olgugi, et potisinine maja võib vau-efekti tekitada, siis mõtle hoolikalt järgi, et kas see on ikka sinule?

Kodu on koht, mis peab pakkuma meelerahu ja lõõgastust ning kui oled Põhjamaiselt konservatiivne, siis tasub eelista jätkuvalt maalähedasi ja heledaid toone, mis muudavad meele rahulikuks ning koduõue helgeks.

Logo - PUUMARKET AS puit- ja ehitusmaterjalid
Väike-Männiku 11, 11216 Tallinn, Harjumaa
+372 655 9232

Puumarketil on kogemusi ehitusmaterjalide turul juba 1991. aastast. Selle aja jooksul oleme kasvanud Eesti suurimaks puitmaterjalide valikut pakkuvaks kaupluste ketiks. Lisaks saab ka kõik muu ehituseks vajaliku.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks

Dekoratiivklotsid muudavad ukse- ja põrandaliistude paigaldamise lihtsaks ning pakuvad võimalust loovalt kombineerida erineva mõõduga liiste.

Puidust seinapaneelid Mellow ja Whisper: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) Mellow on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus ja Whisper paneelil on lisaks helisummutavad omadused.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Puidust piirdeaia viimistlemine värvi koorumise ja kõdunemise kindlaks

Puidust piirdeaeda on püsiva tulemuse saavutamiseks kindlasti vaja enne värvimist õigete vahenditega immutada.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Citadele uuring: kolmandik inimestest ei saa endale tänavu koduremonti lubada

Pikalt kestnud kõrge inflatsioon ja ebakindel aeg majanduses on selgelt pausile pannud paljude inimeste ehitus- ja remondiplaanid.

Merkol valmis Kristiines Tihase arendusprojekt

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud lõpetas Kristiines kahest hooneosast koosneva viiekorruselise elu- ja ärihoone ehituse.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Vastutuskindlustuse suurus peaks kasvama iga korrusega

Olgu tegemist veeõnnetuse, tulekahju või tormituules kukkuvate puudega, vastutuskindlustuse juhtumid on enamasti seotud kahju põhjustamisega naabrile.

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube