Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Inspiratsiooni arhitektuuriajaloo reisihuvilisele!
Colosseum on suurim amfiteater Roomas. Colosseum mahutab 50 000 pealtvaatajat. Sellega oli ta antiikajal maailma suuruselt kolmas staadion Circus Maximuse ja Konstantinoopoli hipodroomi järel ning suurim nendest, mis polnud mõeldud võiduajamisteks.
Colosseum on suurim amfiteater Roomas. Colosseum mahutab 50 000 pealtvaatajat. Sellega oli ta antiikajal maailma suuruselt kolmas staadion Circus Maximuse ja Konstantinoopoli hipodroomi järel ning suurim nendest, mis polnud mõeldud võiduajamisteks.

Rooma linn, tuntud oma aegumatu ilu ja ajaloolise väärtuse poolest, on nagu elav monument, inimkonna ajalugu. Rooma. mis on  legendi kohaselt asutatud 753 eKr, kasvas kiiresti, muutudes poliitiliseks, kultuuriliseks ja kunstiliseks keskuseks. Selle geograafiline asukoht Vahemere ääres soodustas kaubandust ja kultuurilide segunemist, mille tulemusena kujunes välja unikaalne tsivilisatsioon. Rooma vabariik ja hilisem keisririik mõjutasid olulisel määral Lääne õigussüsteemi ja valitsemist, samas selle kunst ja arhitektuur, nagu Colosseum ja Panteon, on jäänud selle ajatuks pärandiks. Rooma ajalugu ja kultuur on jätnud sügava jälje maailma pärandisse, olles eeskujuks ja inspiratsiooniallikaks läbi aegade.

Rooma arhitektuuri ajalugu ja areng

Panteon (ladina keeles Pantheon, pärineb kreekakeelsest sõnast Πάνθειον 'kõigi jumalate tempel') on ainus täielikult säilinud Vana-Rooma ehitis.
Panteon (ladina keeles Pantheon, pärineb kreekakeelsest sõnast Πάνθειον 'kõigi jumalate tempel') on ainus täielikult säilinud Vana-Rooma ehitis.

Vana-Rooma arhitektuur ei ole üksnes impeeriumi võimu ja rikkuse sümbol, vaid ka peegeldus selle kultuurilisest ja tehnoloogilisest arengust. Alates vabariigi perioodist kuni keisririigi lõpuni näeme, kuidas arhitektuur kujunes ja arenes vastavalt Rooma ühiskonna vajadustele ja maitsele.

Vabariigi perioodi arhitektuur

Arhitektuuriline stiil Rooma vabariigi perioodil peegeldas praktilisust ja funktsionaalsust. Enamik hooneid sellel ajal oli ehitatud kasutades saadaval olevaid ja vastupidavaid materjale nagu kivi ja tellis. Need materjalid tagasid ehitiste pikaajalise vastupidavuse ja funktsionaalsuse, mis oli oluline Rooma kiiresti areneva ühiskonna jaoks. Nende hoonete arhitektuuriline lihtsus ei vähendanud nende tähtsust või kasutusvõimalusi. Tüüpiline näide sellisest arhitektuurist on Rooma foorum. See oli oluline avalik ruum, mis oli Rooma sotsiaalse ja poliitilise elu keskus. Foorumis toimusid mitte ainult olulised poliitilised koosolekud, vaid see oli ka kaubanduse ja sotsiaalse suhtluse peamine koht. Foorumi arhitektuur ja selle kasutamine peegeldavad Rooma ühiskonna väärtusi ja prioriteete, rõhutades avalikku elu ja ühiskondlikku osalust.

Keisririigi arhitektuur

Arhitektuuri areng Rooma keisririigi perioodil kujutas endast olulist pöördepunkti, mis tõi kaasa ulatuslikke ja märkimisväärseid muutusi. Selles ajajärgus ehitati mitmeid monumentaalseid ja silmapaistvaid hooneid, mis tänaseni paeluvad nii ajaloolaste kui arhitektuurisõprade tähelepanu. Üks eredamaid näiteid on Colosseum, mis on ülemaailmselt tuntud kui üks muljetavaldavamaid arhitektuuri saavutusi. Selle hiiglaslik areen, mis oli ehitatud võimaldama kümnete tuhandete pealtvaatajate majutamist, on märkimisväärne oma mastaapsuse ja keerukuse poolest. Eestis elavatele inimestele on Rooma arhitektuuri imetlemine tehtud lihtsaks tänu otsestele ja kiiretele Tallinn Rooma lend, pakkudes mugavat võimalust kogeda selle ajaloolise linna arhitektuurilist hiilgust isiklikult. Colosseumi ehitus peegeldab Rooma inseneride ja arhitektide võimet kavandada ja ellu viia grandioosseid projekte, mis olid mitte ainult funktsionaalsed, vaid ka esteetiliselt muljetavaldavad. Keisririigi perioodi arhitektuuriline stiil, mida esindab Colosseum, demonstreerib Rooma ambitsioone ja tehnilist pädevust, luues struktuure, mis ületasid tollaseid ehitustehnoloogia piire ja jäävad tänaseni inimkonna ajaloo üheks suurimaks saavutuseks arhitektuuris.

Arhitektuurilised uuendused ja tehnoloogia

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu ja mõjutab siiani kaasaegset ehitust.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn
Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Betooni kasutamine

Betooni kasutamine Rooma arhitektuuris oli revolutsiooniline samm, mis märkimisväärselt laiendas ehitusvõimalusi. See uuenduslik materjal muutis ehituskunsti, võimaldades ehitajatel ja inseneridel rajada seninägematult suuri ja kompleksseid konstruktsioone. Betooni peamine eelis seisnes selle vastupidavuses ja paindlikkuses, mis võimaldas rajada laiaulatuslikke võlvkaari, suuri kupleid ning tugevaid ja vastupidavaid seinu. Rooma arhitektide kätte usaldatud betoon avas ukse uutele arhitektuurilistele võimalustele, võimaldades neil kujundada konstruktsioone, mis olid varem mõeldamatud. Nende innovaatiliste tehnikate kasutamine ei piirdunud ainult avalike hoonetega, vaid laienes ka tsiviilehitistele, tuues kaasa uue ehituskunsti ajastu. Tänu betooni kasutuselevõtule sai võimalikuks luua keerulisi ja massiivseid struktuure, mis olid mitte ainult funktsionaalsed, vaid ka esteetiliselt muljetavaldavad, jättes jälje, mis kestab tänaseni.

Võlvkaarte ja kuplite kasutamine

Rooma võlvkaared ja kuplid, olles arhitektuuriliselt kaunid, pakkusid ka praktilisi eeliseid, võimaldades luua avaraid interjööre, mis ei vajanud traditsioonilisi toetavaid sambaid. See võimaldas Rooma arhitektidel kujundada interjööre, mis olid mitte ainult avarad ja avatud, vaid ka esteetiliselt nauditavad. Näiteks Panteon Roomas on silmapaistev näide, kuidas neid arhitektuurilisi elemente kasutati maksimaalse mõju saavutamiseks. Panteon on kuulus oma hiiglasliku betoonkupli poolest, mis on kujundatud selliselt, et luua muljetavaldav ruumiline kogemus, samal ajal minimeerides sammaste kasutamist. Selle arhitektuuriline lähenemine mitte ainult ei suurendanud ehitise esteetilist väärtust, vaid pakkus ka tõhusamat ruumikasutust, näidates Rooma arhitektide oskust ühendada ilu praktilisusega. Panteoni disain on jätkuvalt eeskujuks, kuidas arhitektuur võib ületada lihtsalt praktilisi vajadusi, pakkudes samal ajal kaunilt kujundatud ja inspireerivat ruumi.

Rooma arhitektuuri mõju

Rooma arhitektuuri mõju ulatub kaugemale antiikajast, mõjutades arhitektuuri kogu Euroopas ja mujal maailmas. Paljud Rooma arhitektuuri elemendid on integreeritud hilisematesse stiilidesse ja koolkondadesse.

St. Ivo alla Sapienza on katoliku kirik Roomas. Aastatel 1642–1660 arhitekt Francesco Borromini ehitatud kirikut peetakse laialdaselt Rooma barokkstiili meistriteoseks.
St. Ivo alla Sapienza on katoliku kirik Roomas. Aastatel 1642–1660 arhitekt Francesco Borromini ehitatud kirikut peetakse laialdaselt Rooma barokkstiili meistriteoseks.

Renessanss ja Barokk

Renessanssi ja baroki perioodid olid sügavalt mõjutatud Rooma arhitektuuri stiilist ja esteetikast, mida iseloomustasid võlvkaared, kolonnid ja klassikaliste proportsioonide kasutamine. Neis ajastutes pöörduti tagasi antiikse Rooma kunsti ja arhitektuuri ideaalide poole, mida peeti harmoonia ja ilu etaloniks. Renessanss, mis algas 14. sajandil Itaalias, tõi esile uuenenud huvi klassikalise antiikaja vastu, püüdes taaselustada ja integreerida Rooma arhitektuuri elemente nagu sümmeetria, geomeetrilised kujundid ja perspektiivi kasutamine. Sellele järgnenud baroki ajastu, mis algas 17. sajandil, arendas edasi neid klassikalisi elemente, lisades neile aga veelgi rohkem dramaatilisust ja emotsionaalsust. Barokkarhitektuuris võib näha veelgi keerukamaid võlvkaari ja kolonne, samuti suurejoonelisi ja ekstravagantseid kaunistusi, mis kõik olid inspireeritud Rooma arhitektuurist. Mõlemad stiilid - renessanss ja barokk - kasutasid Rooma arhitektuuri elemente, kohandades neid vastavalt oma ajastu vajadustele ja esteetilistele eelistustele, luues seeläbi uusi arhitektuurivorme, mis jäid truuks klassikalisele ilule, kuid lisasid sellele kaasaegse puudutuse. Rooma arhitektuuri mõju ulatub kaugemale antiikajast, pakkudes inspiratsiooni nii renessansi kui ka baroki arhitektidele, kes kujundasid kirikuid, paleesid ja avalikke hooneid, andes edasi klassikalise arhitektuuri pärandit.

Kaasaegne mõju

Rooma arhitektuuri mõju kaasaegsele arhitektuurile on märkimisväärne ja jätkuvalt tuntav. Antiikse Rooma disaini põhimõtted, nagu tasakaal, sümmeetria ja geomeetrilised vormid, on olnud allikaks, millest paljud tänapäeva arhitektid on ammutanud inspiratsiooni. Need ajaloolised elemendid on kaasaegses arhitektuuris tihti kohandatud ja taasinterpreteeritud, et luua ruume, mis peegeldavad nii mineviku pärandit kui ka tänapäeva innovatsiooni. Kaasaegsed arhitektid on leidnud viise, kuidas integreerida Rooma arhitektuuri klassikalisi elemente, nagu kaared ja sambad, kaasaegsetesse disainidesse, luues seeläbi ainulaadse sümbioosi ajaloolisest elegantsist ja modernsest minimalismist. Lisaks esteetilistele aspektidele on Rooma arhitektuuri mõju näha ka konstruktsioonide ja materjalide valikus. Kaasaegsed ehitusmeetodid ja materjalid võimaldavad arhitektidel laiendada Rooma arhitektuuri põhimõtteid uutesse suundadesse, luues hooneid, mis on mitte ainult visuaalselt atraktiivsed, vaid ka funktsionaalsed ja jätkusuutlikud. Selline ajaloolise ja kaasaegse arhitektuuri ühendamine on võimaldanud luua hooneid ja ruume, mis räägivad lugu inimkonna pidevast arengust ja kultuuridevahelisest dialoogist.

Vana-Rooma arhitektuur: ajalugu ületav pärand

Rooma Peetri kirik ehk Püha Peetruse basiilika (itaalia keeles Basilica di San Pietro in Vaticano) on Vatikanis asuv hilisrenessansi stiilis katoliiklik kirikuhoone.
Rooma Peetri kirik ehk Püha Peetruse basiilika (itaalia keeles Basilica di San Pietro in Vaticano) on Vatikanis asuv hilisrenessansi stiilis katoliiklik kirikuhoone.

 
Vana-Rooma arhitektuuril on oluline roll, mis ulatub kaugemale kui pelgalt ajalooliste varemed. See on sügav ja rikkalik pärand, mis kõneleb lugusid inimkonna leidlikkusest, uuenduslikkusest ja ambitsioonidest. Elav ja dünaamiline, see on kujundanud maailma arhitektuuri alustalasid, pakkudes inspiratsiooni ja juhiseid paljudele järgnevatele põlvkondadele. Selle muutuv ja arenev olemus peegeldab meie kultuuri evolutsiooni ja edasipüüdlikkust, jättes jälje, mis resoneerib läbi aegade.

Inspiratsiooni arhitektuuri- ja kunstiajaloo reisihuvilistele!

 

Elamuarendusettevõtte juht: ehitussektori tööohutuskultuuri kujundavad suured tellijad

Tööohutuskultuur ei teki trahvide, kontrolli ja mõõdikutega, vaid pikaajalise selgitustöö ning kaasamisega, milles suured arendajad peavad eeskuju näitama.

Kui palju on mõistlik maksta kodulaenu omafinantseeringut?

Eluaseme ostuga kaasnevad lisaks omafinantseeringule ka ühekordsed kulutused nagu lepingutasu, notaritasud ja riigilõiv, investeeringud sisustusele.

Puitfassaad ja terrassid korda! Pinotex lahendused Karl Bilderi esindustes väga hea hinnaga!

Pinotexi terrassiõlid, puidukaitse ja fassaadivärvid on kuni 31. augustini märkimisväärse allahindlusega. Lisaks ei pea nende toodete toonimise eest maksma.

Suvekodu romantika tapeedimustrites | Tapeedistuudio valik -10% kuni 31.08!

Romantilise hõnguga kodu juurde sobivad ideaalselt  aasa- ja heinamaa-mustrid, umbrohuteemalised ja botaanilise mustriga tapeedid.

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Ekspert selgitab: mida eestlased oma koduhoovi puhul ihalevad

Ihaletakse seda, et saaks oma lapse turvaliselt koduuksest välja mängima saata, õues omaette lõõgastuda, aga ka sõprade või naabritega grillida ning vahest aiatöö kallal nokitseda.

Jalka EM on alanud: kuidas kodune telekas spordisündmuseks valmis panna?

Esimese asjana tasub läbi mõelda teleri asetus ruumis. Kuna õhtud on meil valged ja päike paistab õues rohkelt, siis võiks teler ideaalis asetseda kohas kus päike ei paista aknast otse teleriekraanile.

Elitis | Tapeedid, mis loovad ruumilise illusiooni ja suhtlevad vaatajaga

Eksklusiivsed Elitise tapeedid on struktuursed ja ruumilised ning valmistatud looduslähedastest ja loodust imiteerivatest materjalidest nagu pilliroog, puit või paber.

Tenax Panel avas Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse

Põhjamaade üks suurimaid ehituspaneelide tootjaid ja Läti üks suurimaid ehitusmaterjalide eksportijaid Tenax Panel avas neljapäeval Lätis Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse.

Uus lamekatuse standard toob kaasa rangemad nõuded

Uus lamekatuste standard esitab senisest selgemad nõuded aurutõkkele ja soojustusele ning käsitleb põhjalikult bituumen-, plast- ja kummirullmaterjalist katuseid, samuti vedelplastikust, pööratud, käidavaid, liiklusega koormatud ning haljas- ehk rohekatuseid.

Biopuhastid: tõhus ja loodussõbralik viis reovee puhastamiseks ja ärajuhtimiseks

Kodusesse majapidamisse täisautomaatse biopuhtiku paigaldamine ja tulemused. Köögikraani all on 62 L vedeliku mahuti, mis töötab 24/7. veekulu ca 6-7 m3 kuus. Süsteemi maksumus kokku ca 850 € + km.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Vana kasekilpidest puitparketti tasub renoveerida

Amello juhi Rauno Ollema sõnul peaks vanast ja väärikast kasekilpidest parketist loobuma alles siis, kui see tõesti liiga kulunud või katki on.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Eritellimusköök täidab sinu unistused! Kutsu disainer enda juurde koju

Eritellimusel köögimööbel valmib täpselt vastavalt iga kliendi elustiilile ja soovidele.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Fabricor stuudio elegantne kardinadisain Kuressaare butiikmajutuses

Õhulise ja helge disainikeelega interjööris kohtub uudne disain väärika ajalooga, kõneledes endisaegsete aadliperede heast maitsest, jõukusest, uhkusest ning pühendumisest.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Citadele uuring: kolmandik inimestest ei saa endale tänavu koduremonti lubada

Pikalt kestnud kõrge inflatsioon ja ebakindel aeg majanduses on selgelt pausile pannud paljude inimeste ehitus- ja remondiplaanid.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

AXOR x Philippe Starck: kui innovatsioon kohtub disainiga, saab duši all käimisest eriline kogemus

AXOR ShowerCompositioni dušid, AXOR x Philippe Starck, dušipaneel, üladušš, õladušš, termostaatmoodul, käsidušš, tekstiilkattega dušivoolik

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Läbipaistvus on moes – väga vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani

CBS-i Los Angelese telekanalil KCAL-9 näidati 24. veebruaril viieminutilist videot Eesti disainist ja jätkusuutlikest ettevõtetest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.

Uus SISEKUJUNDUSE KÄSIRAAMAT nüüd veebipõhiselt allalaetav

Sisekujundaja Heily Kaarna lõi Sisekujunduse käsiraamatu, kust leiad praktilisi juhiseid oma kodu kujundamiseks.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Uued Eesti katusestandardid

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit tegeleb oma eriala standardite väljatöötamisega. Oleme Koostöös Eesti Standardikeskusega on nad loonud enamikele katusematerjalidele ja -tüüpidele 7 katuseehituse standardit.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides tuua ruumi juurde positiivset energiat ja head aurat. Sel aastal on moes peamiselt soojad Maa värvid.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube