Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Inspiratsiooni arhitektuuriajaloo reisihuvilisele!
Colosseum on suurim amfiteater Roomas. Colosseum mahutab 50 000 pealtvaatajat. Sellega oli ta antiikajal maailma suuruselt kolmas staadion Circus Maximuse ja Konstantinoopoli hipodroomi järel ning suurim nendest, mis polnud mõeldud võiduajamisteks.
Colosseum on suurim amfiteater Roomas. Colosseum mahutab 50 000 pealtvaatajat. Sellega oli ta antiikajal maailma suuruselt kolmas staadion Circus Maximuse ja Konstantinoopoli hipodroomi järel ning suurim nendest, mis polnud mõeldud võiduajamisteks.

Rooma linn, tuntud oma aegumatu ilu ja ajaloolise väärtuse poolest, on nagu elav monument, inimkonna ajalugu. Rooma. mis on  legendi kohaselt asutatud 753 eKr, kasvas kiiresti, muutudes poliitiliseks, kultuuriliseks ja kunstiliseks keskuseks. Selle geograafiline asukoht Vahemere ääres soodustas kaubandust ja kultuurilide segunemist, mille tulemusena kujunes välja unikaalne tsivilisatsioon. Rooma vabariik ja hilisem keisririik mõjutasid olulisel määral Lääne õigussüsteemi ja valitsemist, samas selle kunst ja arhitektuur, nagu Colosseum ja Panteon, on jäänud selle ajatuks pärandiks. Rooma ajalugu ja kultuur on jätnud sügava jälje maailma pärandisse, olles eeskujuks ja inspiratsiooniallikaks läbi aegade.

Rooma arhitektuuri ajalugu ja areng

Panteon (ladina keeles Pantheon, pärineb kreekakeelsest sõnast Πάνθειον 'kõigi jumalate tempel') on ainus täielikult säilinud Vana-Rooma ehitis.
Panteon (ladina keeles Pantheon, pärineb kreekakeelsest sõnast Πάνθειον 'kõigi jumalate tempel') on ainus täielikult säilinud Vana-Rooma ehitis.

Vana-Rooma arhitektuur ei ole üksnes impeeriumi võimu ja rikkuse sümbol, vaid ka peegeldus selle kultuurilisest ja tehnoloogilisest arengust. Alates vabariigi perioodist kuni keisririigi lõpuni näeme, kuidas arhitektuur kujunes ja arenes vastavalt Rooma ühiskonna vajadustele ja maitsele.

Vabariigi perioodi arhitektuur

Arhitektuuriline stiil Rooma vabariigi perioodil peegeldas praktilisust ja funktsionaalsust. Enamik hooneid sellel ajal oli ehitatud kasutades saadaval olevaid ja vastupidavaid materjale nagu kivi ja tellis. Need materjalid tagasid ehitiste pikaajalise vastupidavuse ja funktsionaalsuse, mis oli oluline Rooma kiiresti areneva ühiskonna jaoks. Nende hoonete arhitektuuriline lihtsus ei vähendanud nende tähtsust või kasutusvõimalusi. Tüüpiline näide sellisest arhitektuurist on Rooma foorum. See oli oluline avalik ruum, mis oli Rooma sotsiaalse ja poliitilise elu keskus. Foorumis toimusid mitte ainult olulised poliitilised koosolekud, vaid see oli ka kaubanduse ja sotsiaalse suhtluse peamine koht. Foorumi arhitektuur ja selle kasutamine peegeldavad Rooma ühiskonna väärtusi ja prioriteete, rõhutades avalikku elu ja ühiskondlikku osalust.

Keisririigi arhitektuur

Arhitektuuri areng Rooma keisririigi perioodil kujutas endast olulist pöördepunkti, mis tõi kaasa ulatuslikke ja märkimisväärseid muutusi. Selles ajajärgus ehitati mitmeid monumentaalseid ja silmapaistvaid hooneid, mis tänaseni paeluvad nii ajaloolaste kui arhitektuurisõprade tähelepanu. Üks eredamaid näiteid on Colosseum, mis on ülemaailmselt tuntud kui üks muljetavaldavamaid arhitektuuri saavutusi. Selle hiiglaslik areen, mis oli ehitatud võimaldama kümnete tuhandete pealtvaatajate majutamist, on märkimisväärne oma mastaapsuse ja keerukuse poolest. Eestis elavatele inimestele on Rooma arhitektuuri imetlemine tehtud lihtsaks tänu otsestele ja kiiretele Tallinn Rooma lend, pakkudes mugavat võimalust kogeda selle ajaloolise linna arhitektuurilist hiilgust isiklikult. Colosseumi ehitus peegeldab Rooma inseneride ja arhitektide võimet kavandada ja ellu viia grandioosseid projekte, mis olid mitte ainult funktsionaalsed, vaid ka esteetiliselt muljetavaldavad. Keisririigi perioodi arhitektuuriline stiil, mida esindab Colosseum, demonstreerib Rooma ambitsioone ja tehnilist pädevust, luues struktuure, mis ületasid tollaseid ehitustehnoloogia piire ja jäävad tänaseni inimkonna ajaloo üheks suurimaks saavutuseks arhitektuuris.

Arhitektuurilised uuendused ja tehnoloogia

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu ja mõjutab siiani kaasaegset ehitust.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn
Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Betooni kasutamine

Betooni kasutamine Rooma arhitektuuris oli revolutsiooniline samm, mis märkimisväärselt laiendas ehitusvõimalusi. See uuenduslik materjal muutis ehituskunsti, võimaldades ehitajatel ja inseneridel rajada seninägematult suuri ja kompleksseid konstruktsioone. Betooni peamine eelis seisnes selle vastupidavuses ja paindlikkuses, mis võimaldas rajada laiaulatuslikke võlvkaari, suuri kupleid ning tugevaid ja vastupidavaid seinu. Rooma arhitektide kätte usaldatud betoon avas ukse uutele arhitektuurilistele võimalustele, võimaldades neil kujundada konstruktsioone, mis olid varem mõeldamatud. Nende innovaatiliste tehnikate kasutamine ei piirdunud ainult avalike hoonetega, vaid laienes ka tsiviilehitistele, tuues kaasa uue ehituskunsti ajastu. Tänu betooni kasutuselevõtule sai võimalikuks luua keerulisi ja massiivseid struktuure, mis olid mitte ainult funktsionaalsed, vaid ka esteetiliselt muljetavaldavad, jättes jälje, mis kestab tänaseni.

Võlvkaarte ja kuplite kasutamine

Rooma võlvkaared ja kuplid, olles arhitektuuriliselt kaunid, pakkusid ka praktilisi eeliseid, võimaldades luua avaraid interjööre, mis ei vajanud traditsioonilisi toetavaid sambaid. See võimaldas Rooma arhitektidel kujundada interjööre, mis olid mitte ainult avarad ja avatud, vaid ka esteetiliselt nauditavad. Näiteks Panteon Roomas on silmapaistev näide, kuidas neid arhitektuurilisi elemente kasutati maksimaalse mõju saavutamiseks. Panteon on kuulus oma hiiglasliku betoonkupli poolest, mis on kujundatud selliselt, et luua muljetavaldav ruumiline kogemus, samal ajal minimeerides sammaste kasutamist. Selle arhitektuuriline lähenemine mitte ainult ei suurendanud ehitise esteetilist väärtust, vaid pakkus ka tõhusamat ruumikasutust, näidates Rooma arhitektide oskust ühendada ilu praktilisusega. Panteoni disain on jätkuvalt eeskujuks, kuidas arhitektuur võib ületada lihtsalt praktilisi vajadusi, pakkudes samal ajal kaunilt kujundatud ja inspireerivat ruumi.

Rooma arhitektuuri mõju

Rooma arhitektuuri mõju ulatub kaugemale antiikajast, mõjutades arhitektuuri kogu Euroopas ja mujal maailmas. Paljud Rooma arhitektuuri elemendid on integreeritud hilisematesse stiilidesse ja koolkondadesse.

St. Ivo alla Sapienza on katoliku kirik Roomas. Aastatel 1642–1660 arhitekt Francesco Borromini ehitatud kirikut peetakse laialdaselt Rooma barokkstiili meistriteoseks.
St. Ivo alla Sapienza on katoliku kirik Roomas. Aastatel 1642–1660 arhitekt Francesco Borromini ehitatud kirikut peetakse laialdaselt Rooma barokkstiili meistriteoseks.

Renessanss ja Barokk

Renessanssi ja baroki perioodid olid sügavalt mõjutatud Rooma arhitektuuri stiilist ja esteetikast, mida iseloomustasid võlvkaared, kolonnid ja klassikaliste proportsioonide kasutamine. Neis ajastutes pöörduti tagasi antiikse Rooma kunsti ja arhitektuuri ideaalide poole, mida peeti harmoonia ja ilu etaloniks. Renessanss, mis algas 14. sajandil Itaalias, tõi esile uuenenud huvi klassikalise antiikaja vastu, püüdes taaselustada ja integreerida Rooma arhitektuuri elemente nagu sümmeetria, geomeetrilised kujundid ja perspektiivi kasutamine. Sellele järgnenud baroki ajastu, mis algas 17. sajandil, arendas edasi neid klassikalisi elemente, lisades neile aga veelgi rohkem dramaatilisust ja emotsionaalsust. Barokkarhitektuuris võib näha veelgi keerukamaid võlvkaari ja kolonne, samuti suurejoonelisi ja ekstravagantseid kaunistusi, mis kõik olid inspireeritud Rooma arhitektuurist. Mõlemad stiilid - renessanss ja barokk - kasutasid Rooma arhitektuuri elemente, kohandades neid vastavalt oma ajastu vajadustele ja esteetilistele eelistustele, luues seeläbi uusi arhitektuurivorme, mis jäid truuks klassikalisele ilule, kuid lisasid sellele kaasaegse puudutuse. Rooma arhitektuuri mõju ulatub kaugemale antiikajast, pakkudes inspiratsiooni nii renessansi kui ka baroki arhitektidele, kes kujundasid kirikuid, paleesid ja avalikke hooneid, andes edasi klassikalise arhitektuuri pärandit.

Kaasaegne mõju

Rooma arhitektuuri mõju kaasaegsele arhitektuurile on märkimisväärne ja jätkuvalt tuntav. Antiikse Rooma disaini põhimõtted, nagu tasakaal, sümmeetria ja geomeetrilised vormid, on olnud allikaks, millest paljud tänapäeva arhitektid on ammutanud inspiratsiooni. Need ajaloolised elemendid on kaasaegses arhitektuuris tihti kohandatud ja taasinterpreteeritud, et luua ruume, mis peegeldavad nii mineviku pärandit kui ka tänapäeva innovatsiooni. Kaasaegsed arhitektid on leidnud viise, kuidas integreerida Rooma arhitektuuri klassikalisi elemente, nagu kaared ja sambad, kaasaegsetesse disainidesse, luues seeläbi ainulaadse sümbioosi ajaloolisest elegantsist ja modernsest minimalismist. Lisaks esteetilistele aspektidele on Rooma arhitektuuri mõju näha ka konstruktsioonide ja materjalide valikus. Kaasaegsed ehitusmeetodid ja materjalid võimaldavad arhitektidel laiendada Rooma arhitektuuri põhimõtteid uutesse suundadesse, luues hooneid, mis on mitte ainult visuaalselt atraktiivsed, vaid ka funktsionaalsed ja jätkusuutlikud. Selline ajaloolise ja kaasaegse arhitektuuri ühendamine on võimaldanud luua hooneid ja ruume, mis räägivad lugu inimkonna pidevast arengust ja kultuuridevahelisest dialoogist.

Vana-Rooma arhitektuur: ajalugu ületav pärand

Rooma Peetri kirik ehk Püha Peetruse basiilika (itaalia keeles Basilica di San Pietro in Vaticano) on Vatikanis asuv hilisrenessansi stiilis katoliiklik kirikuhoone.
Rooma Peetri kirik ehk Püha Peetruse basiilika (itaalia keeles Basilica di San Pietro in Vaticano) on Vatikanis asuv hilisrenessansi stiilis katoliiklik kirikuhoone.

 
Vana-Rooma arhitektuuril on oluline roll, mis ulatub kaugemale kui pelgalt ajalooliste varemed. See on sügav ja rikkalik pärand, mis kõneleb lugusid inimkonna leidlikkusest, uuenduslikkusest ja ambitsioonidest. Elav ja dünaamiline, see on kujundanud maailma arhitektuuri alustalasid, pakkudes inspiratsiooni ja juhiseid paljudele järgnevatele põlvkondadele. Selle muutuv ja arenev olemus peegeldab meie kultuuri evolutsiooni ja edasipüüdlikkust, jättes jälje, mis resoneerib läbi aegade.

Inspiratsiooni arhitektuuri- ja kunstiajaloo reisihuvilistele!

 

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Arco Vara aastakasum kujunes oodatust oluliselt kõrgemaks

Eriti tulemuslik oli Arco Vara jaoks just eelmise aasta viimane kvartal, kus arendaja tütarettevõttel Arco Tarcil õnnestus ennetähtaegselt lõpetada oma esimene objekt, Kodulahe kvartali Rannakalda etapp.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

2024 on Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Bauroc kivimajade ehitamise koolitus

Koolituse sisu hõlmab bauroc toodete tutvustust koduehitamiseks ning koduehituse erinevaid etappe Jämerä kivimajade näitel. Üle Eesti 25.01-14.03.2024.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides luua ruumi positiivset energiat ja head aurat.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Valgustite trendid aastal 2024

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada.

Trendivärv interjööris: koobaltsinine

Sisustustrendide maailm on mõnusalt kirju – seda ka värvitoonide osas. Värvidest on jätkuvalt moes pastelsed toonid, kuid palju on esindatud ka julgemaid värve.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Kõrgekvaliteetne sadulsepatöö annab disainile viimase lihvi

Transinterior paistab silma oma oskuslikult viimistletud sadulsepatööga, mis hõlmab pehme mööbli polsterdamist, nahatamist ja katteriide paigaldamist.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Merko Lahekalda kvartalis algas uute korterite müük

Merko jätkab Kadrioru ja Pirita vahel Maarjamäe looduskaunil kõrgendikul Lahekalda elukvartali ehitamist. Järgmisena valmib Paekalda 21 eluhoone, mille 54 korterit on nüüd müügis.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Helsingis avatakse jaanuaris Soome esimene Radisson RED hotell

Radisson RED Helsinki avatakse modernistlikus uushoones, mille projekteeris kuulus Soome arhitektuurifirma Anttinen Oiva Arkkitehdit.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Galerii: Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Kavalad nipid, mida kasutada väiksema köögi sisustamisel

Moodne lahendus on lisaköögitasapinna tekitamine kappide sisse väljatõmmatava lisatöötasapinna näol.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Sisearhitekt Heldi Rebane: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube