Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Inspiratsiooni arhitektuuriajaloo reisihuvilisele!
Colosseum on suurim amfiteater Roomas. Colosseum mahutab 50 000 pealtvaatajat. Sellega oli ta antiikajal maailma suuruselt kolmas staadion Circus Maximuse ja Konstantinoopoli hipodroomi järel ning suurim nendest, mis polnud mõeldud võiduajamisteks.
Colosseum on suurim amfiteater Roomas. Colosseum mahutab 50 000 pealtvaatajat. Sellega oli ta antiikajal maailma suuruselt kolmas staadion Circus Maximuse ja Konstantinoopoli hipodroomi järel ning suurim nendest, mis polnud mõeldud võiduajamisteks.

Rooma linn, tuntud oma aegumatu ilu ja ajaloolise väärtuse poolest, on nagu elav monument, inimkonna ajalugu. Rooma. mis on  legendi kohaselt asutatud 753 eKr, kasvas kiiresti, muutudes poliitiliseks, kultuuriliseks ja kunstiliseks keskuseks. Selle geograafiline asukoht Vahemere ääres soodustas kaubandust ja kultuurilide segunemist, mille tulemusena kujunes välja unikaalne tsivilisatsioon. Rooma vabariik ja hilisem keisririik mõjutasid olulisel määral Lääne õigussüsteemi ja valitsemist, samas selle kunst ja arhitektuur, nagu Colosseum ja Panteon, on jäänud selle ajatuks pärandiks. Rooma ajalugu ja kultuur on jätnud sügava jälje maailma pärandisse, olles eeskujuks ja inspiratsiooniallikaks läbi aegade.

Rooma arhitektuuri ajalugu ja areng

Panteon (ladina keeles Pantheon, pärineb kreekakeelsest sõnast Πάνθειον 'kõigi jumalate tempel') on ainus täielikult säilinud Vana-Rooma ehitis.
Panteon (ladina keeles Pantheon, pärineb kreekakeelsest sõnast Πάνθειον 'kõigi jumalate tempel') on ainus täielikult säilinud Vana-Rooma ehitis.

Vana-Rooma arhitektuur ei ole üksnes impeeriumi võimu ja rikkuse sümbol, vaid ka peegeldus selle kultuurilisest ja tehnoloogilisest arengust. Alates vabariigi perioodist kuni keisririigi lõpuni näeme, kuidas arhitektuur kujunes ja arenes vastavalt Rooma ühiskonna vajadustele ja maitsele.

Vabariigi perioodi arhitektuur

Arhitektuuriline stiil Rooma vabariigi perioodil peegeldas praktilisust ja funktsionaalsust. Enamik hooneid sellel ajal oli ehitatud kasutades saadaval olevaid ja vastupidavaid materjale nagu kivi ja tellis. Need materjalid tagasid ehitiste pikaajalise vastupidavuse ja funktsionaalsuse, mis oli oluline Rooma kiiresti areneva ühiskonna jaoks. Nende hoonete arhitektuuriline lihtsus ei vähendanud nende tähtsust või kasutusvõimalusi. Tüüpiline näide sellisest arhitektuurist on Rooma foorum. See oli oluline avalik ruum, mis oli Rooma sotsiaalse ja poliitilise elu keskus. Foorumis toimusid mitte ainult olulised poliitilised koosolekud, vaid see oli ka kaubanduse ja sotsiaalse suhtluse peamine koht. Foorumi arhitektuur ja selle kasutamine peegeldavad Rooma ühiskonna väärtusi ja prioriteete, rõhutades avalikku elu ja ühiskondlikku osalust.

Keisririigi arhitektuur

Arhitektuuri areng Rooma keisririigi perioodil kujutas endast olulist pöördepunkti, mis tõi kaasa ulatuslikke ja märkimisväärseid muutusi. Selles ajajärgus ehitati mitmeid monumentaalseid ja silmapaistvaid hooneid, mis tänaseni paeluvad nii ajaloolaste kui arhitektuurisõprade tähelepanu. Üks eredamaid näiteid on Colosseum, mis on ülemaailmselt tuntud kui üks muljetavaldavamaid arhitektuuri saavutusi. Selle hiiglaslik areen, mis oli ehitatud võimaldama kümnete tuhandete pealtvaatajate majutamist, on märkimisväärne oma mastaapsuse ja keerukuse poolest. Eestis elavatele inimestele on Rooma arhitektuuri imetlemine tehtud lihtsaks tänu otsestele ja kiiretele Tallinn Rooma lend, pakkudes mugavat võimalust kogeda selle ajaloolise linna arhitektuurilist hiilgust isiklikult. Colosseumi ehitus peegeldab Rooma inseneride ja arhitektide võimet kavandada ja ellu viia grandioosseid projekte, mis olid mitte ainult funktsionaalsed, vaid ka esteetiliselt muljetavaldavad. Keisririigi perioodi arhitektuuriline stiil, mida esindab Colosseum, demonstreerib Rooma ambitsioone ja tehnilist pädevust, luues struktuure, mis ületasid tollaseid ehitustehnoloogia piire ja jäävad tänaseni inimkonna ajaloo üheks suurimaks saavutuseks arhitektuuris.

Arhitektuurilised uuendused ja tehnoloogia

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu ja mõjutab siiani kaasaegset ehitust.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn
Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Betooni kasutamine

Betooni kasutamine Rooma arhitektuuris oli revolutsiooniline samm, mis märkimisväärselt laiendas ehitusvõimalusi. See uuenduslik materjal muutis ehituskunsti, võimaldades ehitajatel ja inseneridel rajada seninägematult suuri ja kompleksseid konstruktsioone. Betooni peamine eelis seisnes selle vastupidavuses ja paindlikkuses, mis võimaldas rajada laiaulatuslikke võlvkaari, suuri kupleid ning tugevaid ja vastupidavaid seinu. Rooma arhitektide kätte usaldatud betoon avas ukse uutele arhitektuurilistele võimalustele, võimaldades neil kujundada konstruktsioone, mis olid varem mõeldamatud. Nende innovaatiliste tehnikate kasutamine ei piirdunud ainult avalike hoonetega, vaid laienes ka tsiviilehitistele, tuues kaasa uue ehituskunsti ajastu. Tänu betooni kasutuselevõtule sai võimalikuks luua keerulisi ja massiivseid struktuure, mis olid mitte ainult funktsionaalsed, vaid ka esteetiliselt muljetavaldavad, jättes jälje, mis kestab tänaseni.

Võlvkaarte ja kuplite kasutamine

Rooma võlvkaared ja kuplid, olles arhitektuuriliselt kaunid, pakkusid ka praktilisi eeliseid, võimaldades luua avaraid interjööre, mis ei vajanud traditsioonilisi toetavaid sambaid. See võimaldas Rooma arhitektidel kujundada interjööre, mis olid mitte ainult avarad ja avatud, vaid ka esteetiliselt nauditavad. Näiteks Panteon Roomas on silmapaistev näide, kuidas neid arhitektuurilisi elemente kasutati maksimaalse mõju saavutamiseks. Panteon on kuulus oma hiiglasliku betoonkupli poolest, mis on kujundatud selliselt, et luua muljetavaldav ruumiline kogemus, samal ajal minimeerides sammaste kasutamist. Selle arhitektuuriline lähenemine mitte ainult ei suurendanud ehitise esteetilist väärtust, vaid pakkus ka tõhusamat ruumikasutust, näidates Rooma arhitektide oskust ühendada ilu praktilisusega. Panteoni disain on jätkuvalt eeskujuks, kuidas arhitektuur võib ületada lihtsalt praktilisi vajadusi, pakkudes samal ajal kaunilt kujundatud ja inspireerivat ruumi.

Rooma arhitektuuri mõju

Rooma arhitektuuri mõju ulatub kaugemale antiikajast, mõjutades arhitektuuri kogu Euroopas ja mujal maailmas. Paljud Rooma arhitektuuri elemendid on integreeritud hilisematesse stiilidesse ja koolkondadesse.

St. Ivo alla Sapienza on katoliku kirik Roomas. Aastatel 1642–1660 arhitekt Francesco Borromini ehitatud kirikut peetakse laialdaselt Rooma barokkstiili meistriteoseks.
St. Ivo alla Sapienza on katoliku kirik Roomas. Aastatel 1642–1660 arhitekt Francesco Borromini ehitatud kirikut peetakse laialdaselt Rooma barokkstiili meistriteoseks.

Renessanss ja Barokk

Renessanssi ja baroki perioodid olid sügavalt mõjutatud Rooma arhitektuuri stiilist ja esteetikast, mida iseloomustasid võlvkaared, kolonnid ja klassikaliste proportsioonide kasutamine. Neis ajastutes pöörduti tagasi antiikse Rooma kunsti ja arhitektuuri ideaalide poole, mida peeti harmoonia ja ilu etaloniks. Renessanss, mis algas 14. sajandil Itaalias, tõi esile uuenenud huvi klassikalise antiikaja vastu, püüdes taaselustada ja integreerida Rooma arhitektuuri elemente nagu sümmeetria, geomeetrilised kujundid ja perspektiivi kasutamine. Sellele järgnenud baroki ajastu, mis algas 17. sajandil, arendas edasi neid klassikalisi elemente, lisades neile aga veelgi rohkem dramaatilisust ja emotsionaalsust. Barokkarhitektuuris võib näha veelgi keerukamaid võlvkaari ja kolonne, samuti suurejoonelisi ja ekstravagantseid kaunistusi, mis kõik olid inspireeritud Rooma arhitektuurist. Mõlemad stiilid - renessanss ja barokk - kasutasid Rooma arhitektuuri elemente, kohandades neid vastavalt oma ajastu vajadustele ja esteetilistele eelistustele, luues seeläbi uusi arhitektuurivorme, mis jäid truuks klassikalisele ilule, kuid lisasid sellele kaasaegse puudutuse. Rooma arhitektuuri mõju ulatub kaugemale antiikajast, pakkudes inspiratsiooni nii renessansi kui ka baroki arhitektidele, kes kujundasid kirikuid, paleesid ja avalikke hooneid, andes edasi klassikalise arhitektuuri pärandit.

Kaasaegne mõju

Rooma arhitektuuri mõju kaasaegsele arhitektuurile on märkimisväärne ja jätkuvalt tuntav. Antiikse Rooma disaini põhimõtted, nagu tasakaal, sümmeetria ja geomeetrilised vormid, on olnud allikaks, millest paljud tänapäeva arhitektid on ammutanud inspiratsiooni. Need ajaloolised elemendid on kaasaegses arhitektuuris tihti kohandatud ja taasinterpreteeritud, et luua ruume, mis peegeldavad nii mineviku pärandit kui ka tänapäeva innovatsiooni. Kaasaegsed arhitektid on leidnud viise, kuidas integreerida Rooma arhitektuuri klassikalisi elemente, nagu kaared ja sambad, kaasaegsetesse disainidesse, luues seeläbi ainulaadse sümbioosi ajaloolisest elegantsist ja modernsest minimalismist. Lisaks esteetilistele aspektidele on Rooma arhitektuuri mõju näha ka konstruktsioonide ja materjalide valikus. Kaasaegsed ehitusmeetodid ja materjalid võimaldavad arhitektidel laiendada Rooma arhitektuuri põhimõtteid uutesse suundadesse, luues hooneid, mis on mitte ainult visuaalselt atraktiivsed, vaid ka funktsionaalsed ja jätkusuutlikud. Selline ajaloolise ja kaasaegse arhitektuuri ühendamine on võimaldanud luua hooneid ja ruume, mis räägivad lugu inimkonna pidevast arengust ja kultuuridevahelisest dialoogist.

Vana-Rooma arhitektuur: ajalugu ületav pärand

Rooma Peetri kirik ehk Püha Peetruse basiilika (itaalia keeles Basilica di San Pietro in Vaticano) on Vatikanis asuv hilisrenessansi stiilis katoliiklik kirikuhoone.
Rooma Peetri kirik ehk Püha Peetruse basiilika (itaalia keeles Basilica di San Pietro in Vaticano) on Vatikanis asuv hilisrenessansi stiilis katoliiklik kirikuhoone.

 
Vana-Rooma arhitektuuril on oluline roll, mis ulatub kaugemale kui pelgalt ajalooliste varemed. See on sügav ja rikkalik pärand, mis kõneleb lugusid inimkonna leidlikkusest, uuenduslikkusest ja ambitsioonidest. Elav ja dünaamiline, see on kujundanud maailma arhitektuuri alustalasid, pakkudes inspiratsiooni ja juhiseid paljudele järgnevatele põlvkondadele. Selle muutuv ja arenev olemus peegeldab meie kultuuri evolutsiooni ja edasipüüdlikkust, jättes jälje, mis resoneerib läbi aegade.

Inspiratsiooni arhitektuuri- ja kunstiajaloo reisihuvilistele!

 

Kuidas kujuneb kaugkütte hind?

Hinnanguliselt tarbib ligikaudu 60% Eesti elanikest kaugkütet ning igal aastal kipub korduma küsimus – kuidas kujuneb kaugkütte hind ja miks see on piirkonniti nii erinev.

Ekspert avaldab: kokkuhoid elektri- ja küttekuludelt võib kasu asemel kahju tuua

Soodsaim keskkond hallituse tekkimiseks või võimendumiseks on kehv soojustus ja piisava õhuringluse puudumine.

Vilniuses kinnisvaraturg aktiivseim, Riias ruutmeetrid kõige kättesaadavamad

Riia on Tallinnast umbes kolmandiku võrra suurem, kuid uute korterite müüginäitajad jäävad tänavu Tallinnaga samasse suurusjärku.

Vaid iga kümnes inimene tunneb, et elab oma unistuste kodus

Mida kallimat kodu inimesed ostavad, seda rohkem lähtuvad nad Eva-Liisa Tamme kinnitusel oma otsingutes sellest, milline on nende vaimusilmas ideaalkodu.

Viimistletud sisevoodrilaud annab kodule hinge

Kõige värskemad tooted Woodmood sarjas on põhjamaise stiili ja loodusest inspireeritud toonidega viimistletud sisevoodri- ja laelauad, mis loovad sooja ja õdusa atmosfääri.

Elektrumi kiir- ja ülikiirlaadijad jõuavad Büroomaailma kaupluste juurde

Elektrum Drive on seadnud eesmärgiks rajada 2030. aastaks Eestisse üle 1000 elektriautode laadija, mis tagavad klientidele mugava ja kiire ligipääsu laadimisteenustele.

Sadolin Aasta Värv 2025 kätkeb endas positiivsust ja elurõõmu

Rahvusvahelised disainieksperdid valisid Sadolin Aasta Värviks 2025 päikselise ja sooja True JoyTM, mis on kantud soovist täita kodud hea tuju, loovuse ja mitmekesisusega.

Eksperdid: Eestlased värvivad fassaade erksamalt ja katsetavad puidu paigaldust uutmoodi

nüüd värvitakse maju järjest enam veinipunaseks või tumesiniseks ja eriti moes on mürk- või tumeroheline värv, mida kombineeritakse koos mustade aknaraamidega.

Kuidas välismaalasena Eestis kodu osta

Eestis pole mittekodanikele kehtestatud kinnisvara omandamisel suuri piirangud ning korteri ostmise kulg ja tingimused on kodanikele ja välismaalastele sarnased.

Peida prügikast prügikuuri! Praktilised ja moodsad prügikasti ümbrised

Ühe- ja kahekohalised prügikasti ümbrised on pealt laetavad, puudub vajadus eraldi prügikonteinerit välja tõmmata. Raamid on kinnitatavad maa külge.

Parketi alusmatt mõjutab otseselt parketi eluiga ja kütteefektiivsust

Parketi alusmati valimisel tasub teada, et survetaluvus (kPa) mõjutab parketi vastupidavust ja eluiga kõige otsesemas mõttes.

Bonava Eesti tegevjuht Taavi Soorm: ilma tööõnnetusteta loodud kodud kvaliteedimärgiseks

Eestis juhtub aastas üle 3000 tööõnnetuse ehk iga päev keskmiselt kaheksa õnnetust. Näiteks lõigatakse tööinspektsiooni juhi sõnul tööõnnetuse tagajärjel igal aastal ära umbes 700 sõrme.

Abiks koduostjale – mida tähele panna elektrisüsteemi puhul?

Uut kodu otsides kalkuleeritakse ostuhinna kõrval sageli laenu- või remondikulusid, aga tähelepanuta jääb maja või korteri elektrisüsteem.

Automüüja: elektriautode ostjate teadlikkus kodustest laadimisvõimalustest peaks olema parem

Topauto teenindusjuht Dan Mustjatse ja Terminal Oili juhatuse liige Alan Vaht annavad nõu, kuidas ja millist elektriauto laadijat endale koju valida.

Mida peaks uue kodu ostmisel silmas pidama?

Arco Tarci juht Lauri Männiste jagab nõuandeid, missugustele ehituskvaliteedi nüanssidele tuleks uue kodu ostmisel tähelepanu pöörata.

Käesoleva aasta tormikahjud kihutavad rekordikursil

2024. aasta tõotab purustada senised tormikahjude rekordid – juba praeguseks on tormikahjusid võrreldes eelmise aasta sama perioodiga registreeritud 43% rohkem.

Kodu kauniks: üllatavad viisid sisustamiseks

Kasuta oma ilurutiini kuuluvaid vahendeid (parfüümipudelid) kavalalt ära ning anna tühjadele pakenditele prügimäereisi asemel uus elu.

Kinnisvara seadustamine - millised on peamised probleemid?

Kinnisvara seadustamine ei puuduta ainult koduomanikke vaid võib tekitada ebamugavaid olukordi ka investoritele, kellel on rohkem kui üks korter.

Sisekujundaja annab nõu: kuidas luua endale ideaalne kodukontor

Kodukontori sisustamise juures on palju varjatud nippe, kuidas seal veedetud aeg meeldivamaks teha.

Logitechi Rally Bar Huddle - parim lahendus väikeste hübriidtöö koosolekuruumide jaoks

Logitech tõi välja uue kõik ühes videokonverentsi seadme Rally Bar Huddle väikestele koosolekuruumidele.

Miks on minu uuel puitparketil juba täkked ja käigurajad sisse kulunud?

Põrandakatete asjatundja sõnul on väga tavapärane, et ei osata valida põrandamaterjali, mis oleks inimeste reaalsete vajaduste ja elukorraldusega kooskõlas.

Elamuarendusettevõtte juht: ehitussektori tööohutuskultuuri kujundavad suured tellijad

Tööohutuskultuur ei teki trahvide, kontrolli ja mõõdikutega, vaid pikaajalise selgitustöö ning kaasamisega, milles suured arendajad peavad eeskuju näitama.

Kui palju on mõistlik maksta kodulaenu omafinantseeringut?

Eluaseme ostuga kaasnevad lisaks omafinantseeringule ka ühekordsed kulutused nagu lepingutasu, notaritasud ja riigilõiv, investeeringud sisustusele.

10 nippi, mida liimpuitkilpidest mööblipaneelide valikul arvestada

Stragendo esindaja jagab meiega kasulikke näpunäiteid, kuidas ja mille järgi liimpuittooteid valida.

Ekspert selgitab: mida eestlased oma koduhoovi puhul ihalevad

Ihaletakse seda, et saaks oma lapse turvaliselt koduuksest välja mängima saata, õues omaette lõõgastuda, aga ka sõprade või naabritega grillida ning vahest aiatöö kallal nokitseda.

Elitis | Tapeedid, mis loovad ruumilise illusiooni ja suhtlevad vaatajaga

Eksklusiivsed Elitise tapeedid on struktuursed ja ruumilised ning valmistatud looduslähedastest ja loodust imiteerivatest materjalidest nagu pilliroog, puit või paber.

Tenax Panel avas Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse

Põhjamaade üks suurimaid ehituspaneelide tootjaid ja Läti üks suurimaid ehitusmaterjalide eksportijaid Tenax Panel avas neljapäeval Lätis Dobeles uue sandwich-paneelide tootmisüksuse.

Uus lamekatuse standard toob kaasa rangemad nõuded

Uus lamekatuste standard esitab senisest selgemad nõuded aurutõkkele ja soojustusele ning käsitleb põhjalikult bituumen-, plast- ja kummirullmaterjalist katuseid, samuti vedelplastikust, pööratud, käidavaid, liiklusega koormatud ning haljas- ehk rohekatuseid.

Biopuhastid: tõhus ja loodussõbralik viis reovee puhastamiseks ja ärajuhtimiseks

Kodusesse majapidamisse täisautomaatse biopuhtiku paigaldamine ja tulemused. Köögikraani all on 62 L vedeliku mahuti, mis töötab 24/7. veekulu ca 6-7 m3 kuus. Süsteemi maksumus kokku ca 850 € + km.

Kiltkivist katuse-, fassaadi- ja müürikattekivid

Juba aastasadu on kiltkivi kui looduslik materjal olnud kasutusel kogu maailmas. Kiltkivist katusekivid ja fassaadikivid on arhitektuuri lahutamatuks osaks nii renoveerimisel kui uue ehitamisel.

Vana kasekilpidest puitparketti tasub renoveerida

Amello juhi Rauno Ollema sõnul peaks vanast ja väärikast kasekilpidest parketist loobuma alles siis, kui see tõesti liiga kulunud või katki on.

Turule jõudsid uued madala keskkonnamõjuga ehitusplokid

bauroc GREEN on uus toode bauroci nomenklatuuris, mille GWP on ainult 50 kg CO₂e/m³.

Palkmaja maakivist vundamenti ei tohi uue betoonpõrandaga kokku valada

Kogenud palkmajade renoveerija Aigar Zahkna sõnul on vana palkmaja vundamendi renoveerimisel üks levinumaid probleeme maakivist vundamendi kokku valamine uue betoonpõrandaga. Seda ei tohi teha.

Eritellimusköök täidab sinu unistused! Kutsu disainer enda juurde koju

Eritellimusel köögimööbel valmib täpselt vastavalt iga kliendi elustiilile ja soovidele.

Päikesekaitsekile ja nutikile – tõhus kaitse liigse kuumuse eest ja privaatsuse tagamiseks

Nutikile materjali hind on 170-180 €/m² ja paigaldus väiksemal objektil 35 €/h. Päikesekaitsekilede paigaldus maksab ca 30-35 €/m² materjali kohta (isekleepuv kile 90 €/m² kohta) + paigaldus umbes 30 €/m² kohta, sõltuvalt objektist.

Fabricor stuudio elegantne kardinadisain Kuressaare butiikmajutuses

Õhulise ja helge disainikeelega interjööris kohtub uudne disain väärika ajalooga, kõneledes endisaegsete aadliperede heast maitsest, jõukusest, uhkusest ning pühendumisest.

Kipsivalu – asendamatu vahelaele põrandakütte paigaldamisel ja põranda tasandamiseks

Välimuselt sarnaneb kipsivalu põranda tulemus betoonpõrandaga. Kipsivalus on sideaineks kips, betoonis tsement. Ideaalne vahelagedele põrandakütte paigaldamisel.

Citadele uuring: kolmandik inimestest ei saa endale tänavu koduremonti lubada

Pikalt kestnud kõrge inflatsioon ja ebakindel aeg majanduses on selgelt pausile pannud paljude inimeste ehitus- ja remondiplaanid.

Mida silmas pidada kevadiste betoonitööde puhul?

Oluline on olla valvas ja võtta kasutusele ennetavaid meetmeid, et vältida värskelt valatud betoonisegu külmakahjustusi.

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

AXOR x Philippe Starck: kui innovatsioon kohtub disainiga, saab duši all käimisest eriline kogemus

AXOR ShowerCompositioni dušid, AXOR x Philippe Starck, dušipaneel, üladušš, õladušš, termostaatmoodul, käsidušš, tekstiilkattega dušivoolik

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube