Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Kaasatud ekspert: Aarne Sulev Evelin Donner
Rooste viimistlusega postvalgusti
Rooste viimistlusega postvalgusti

Kevad ei lase ennast enam kaua oodata ja praegu on parim aeg, et hakata mõtlema, kuidas valgustada aed ning õueala. Allpool annab Light24 spetsialist nõu (väikese juhendi), mida valgustite paigaldamisel silmas pidada ja millistest etappidest võiks koosneda välisvalgustuse planeerimine.

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan

Kui sul on olemas enda krundi asendiplaan, siis on väga lihtne märkida sellele erinevad tsoonid. Paljud maastikuarhitektid alustavad välisvalgustuse planeerimist samuti kinnistu visandamisega, märkides sellele valgustite asukohad. Kui asendiplaan puudub, siis piisab ühest jalutuskäigust paberi ja pliiatsiga – mida detailsem ja täpsem on joonistatud plaan, seda suuremaks abiks on see hiljem juba toiteliinide ja muude tehniliste aspektide kavandamisel.

Kuidas planeerida välisvalgustust? Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan.
Kuidas planeerida välisvalgustust? Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan.

Pane paika trafo asukoht

Madalpingetrafo (välisvalgustite toiteallikas) võiks paikneda majale võimalikult lähedal, varjatud kohas – peenra taga, kliimaseadme juures vms. Samas peaks see olema ka piisavalt lähedal esimestele valgustitele. Suuremal kinnistul ühest trafost ei piisa. Iga trafo jaoks on vajalik teha eraldi visand, millele märkida konkreetse trafo juurde kuuluvad välisvalgustid.

Määra välisvalgustite paiknemine kinnistul

Enne paigaldamist märgi maastikul välisvalgustite ligikaudne asukoht. Selleks võib kasutada mistahes pulki või vardaid, mida on võimalik maasse torgata. Seejärel märgi need ka oma visandile, pane kirja valgustite tüübid ning nende kinnitusviis (maa sisse kaevatav, betoonalusel vms).

Kinnistul liikudes tee ka ligikaudsed mõõtmised, et oleks teada valgustite vaheline vahemaa ning kaugus trafost. 

Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem

Välisvalgustitele toite andmiseks on mitmeid võimalusi, valik sõltub suurel määral sellest, millist tüüpi valgusallikad on sinu valgustitel. Üldistatult saab välja tuua 4 erinevat toiteviisi:

Keti meetod

See meetod ühendab kõik välisvalgustid ühe ketina, esimene valgusti on ühendatud trafoga. Keti meetodi puuduseks on, et voolu pinge väheneb vahemaa kasvades. See tähendab näiteks seda, et esimese valgustini jõuab 12 volti, samas viimase valgusti pinge võib olla ainult 9 volti.

Keti lahendus sobib LED valgusallikatele, mis ei ole pingeanomaaliatele nii tundlikud. Kasuta keti meetodit, kui valgustid ei ole rühmitatud ja neid saab hõlpsasti ketti ühendada.

Keti meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
Keti meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

T-meetod

T-meetod sarnaneb keti meetodile, ainult selle erinevusega, et trafo ühendatakse keti keskele. Üldine pingekadu trafost viimase valgustini on sel juhul väiksem keti meetodil.

T-meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
T-meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

Südamiku meetod

Trafo asub keskel ja sellest hargnevad kaablid viivad iga valgustini eraldi. See on parim meetod hõõglampidele, kuna tagab võrdse pinge kõigis välisvalgustites.

Südamiku meetod ei ole aga LED-idele parim valik, kuna kaablit kulub rohkem, kui eespool mainitud meetodite puhul. See lahendus sobib eelkõige juhul, kui valgustid paiknevad gruppidena väiksemal pindalal.

Südamiku meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
Südamiku meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

Kombineeritud meetod

Kombineeritud meetod on sobivaim meetod enamiku LED-süsteemide jaoks, kuna siin on koos erinevate meetodite positiivsed omadused - säästlik kaabli kasutus, vähem ühendusi ning kiirem ja lihtsam paigaldus. Kuigi see võib tunduda esmapilgul keerulisemana, on see tegelikult lihtne lähenemine.

LED-valgustussüsteemid annavad suurema paindlikkuse – lai pingevahemik ja madal võimsus – need muudavad energiakao minimaalseks ja vähendavad muret kasutatava meetodi pärast.

Kombineeritud meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24
Kombineeritud meetod - toitesüsteem - välisvalgustid - Light24

Välisvalgustite paigaldamiseks vajalikud lisaseadmed

Madalpinge transformaator. See on süsteemi toiteallikaks. Ideaalis paigaldatakse see maja lähedal olevale alusele või otse konstruktsiooni külge – trafo põhi peab jääma maapinnast vähemalt 30 cm kõrgusele.

Teise võimalusena võib trafo asuda majas sees – tavaliselt keldris või garaažis. Juhtmete viimise läbi seinte võiks teostada kutseline elektrik. Kui aga soovid välisvalgustuse paigalduse ise teostada, siis võiks eelistada õues paiknevat trafot.

Valgusallikad. Valgusallikad saavad toite trafost. Valgusallikas võib olla kas sisseehitatud LED-moodul või vahetatav valgusallikas. Vahetatavate valgusallikate puhul võib kasutada nii LED- ja halogeenlampe. Halogeenide puhul tuleb jälgida pinge jaotumist nagu ülal kirjeldatud.

Kaabel. Kaabel ühendab trafo valgusallikatega. Oluline on valida kaabel, mis oma tehniliste näitajate poolest sobib välitingimustesse.

Konnektorid. Kaablite omavahel ühendamiseks ning jagamiseks tuleb kindlasti kasutada IP68 kaitseklassiga konnektoreid.

PS! Õuevalgustite puhul on oluline jälgida IP ja IK markeeringuid – mida suuremad numbrid, seda parem kaitse. IP tähistab niiskuse ja tolmu kaitset ning IK vastupanu mehaanilisele jõule. Markeeringute tähenduse kohta saab lugeda siit: Kuidas lugeda valgusite tähiseid

Nõuandeid, ...

kuidas välisvalgustite paigaldamisel optimaalseim tulemus saavutada

1. Selgita välja, millised on loodava valguslahenduse peamised ülesanded. Konkreetne eesmärk (näiteks valgustada sissesõiduteed) sobib hästi, et kujundada ühe piiratud ala valguslahendus, kuid kasulik oleks kohe laiemalt mõelda. Hästi planeeritud välisvalgustus saab lahendada mitmeid probleeme sinu kinnistul:

  • Ohutus. Õigesti valgustatud õueala vähendab väiksemaid komistamisi ja kukkumisi. - Turvalisus. Paha peal väljas olevad inimesed väldivad valgustatud õuealasid.
  • Silmailu. Kasuta valgust, et tuua esile maastiku või aiataimede loomulik ilu, pane valgus ja varjud enda aia jaoks tööle.
  • Elustiil. Laienda oma eluruum maja seintest väljapoole ja valgusta piirkonnad, kus armastate perega aega veeta.  
  • Säästlikkus. Eelista LED valgusallikaid, kuna need on energiasäästlikud ning kestavad kaua.

2. Jaota oma välisvalgustite paigutus tsoonideks. Näiteks esimesed valgustid trafost kuni  10 meetri raadiuses, järgmised kuni 15m raadiuses jne. Eesmärk on, et kõik ühe trafoga ühendatud valgustid oleksid trafost umbes samal kaugusel, et pingelangus, mis juhtmetes paratamatult tekib, oleks kõikide jaoks sama suur. Mida madalam on valgustite võimsus, seda rohkem on võimalik valgusteid ühte vooluringi paigaldada. Siiski ei tasu neid ühte ahelasse liiga palju panna, et võimalike rikete korral oleks lihtsam probleemi allikas tuvastada.

3. Arvuta trafoni jõudmiseks vajalik kaabli mõõt ja pikkus. Mida lühem vahemaa, seda peenema ristlõikega võib kaabel olla. Süsteemidel, millel pole vaja väga pikka kaablit (kuni 50m), võib tavaliselt kasutada 3*1,5mm  kaablit. Pikemate vahemaade korral kasuta pingelanguse vältimiseks suuremat kaablisoone ristlõiget.

4. Vali õige trafo. Arvutage oma süsteemi koguvõimsus, liites kokku kõik valgusallikate võimsused. See on sinu välisvalgustite tarbitav võimsus. Seejärel vali madalpingetrafo, mille võimsus on suurem kui tarbitud võimsus; nüüd korruta valitud trafo võimsus 0,8ga - seda põhjusel, et soovituslik on hoida vähemalt 20-protsendilist puhvrit.

Kuigi välisvalgutuse planeerimine on jõukohane ettevõtmine, on Light24 spetsialistid hea meelega valmis abistama välisvalgustite ja lisaseadmete valikul.

Nüansse, millega arvestada on omajagu – milline peaks olema valgustite võimsus, kõrgus ja kaldenurk, et need valgustaksid piisavalt, kuid ei tekitaks üleliigset valgusmüra.

Välisvalgustite valimisel tuleb meeles pidada, kus paiknevad teie aknad. Valesti valitud ja paigutatud valgusti võib hakata ebamugavalt tuppa paistma. Ka naabrite heaolu ei tohiks unustada.

Light24 e-poest leiad suures valikus erinevat tüüpi välisvalgusteid – klassikalised pargivalgustid, minimalistlikud postvalgustid ja pollarid, prožektorid puuvõrade esiletoomiseks, maa sisse torgatavad punktvalgustid madalamatele taimekooslustele jne.

Loe ka: Välisvalgustuse erinevad valikuvõimalused

A: Inkodu.ee

 

Logo - Valgustikaubamaja LIGHT24 epood ja projektimüük
Pärnu mnt 146, 11317 Tallinn, Harjumaa
+372 518 4133

Light24 on õige valik kõigile, kelle päevakorras on valgustid ja lambid. Valikus on üle 100 000 erineva valgusti ja lambi. Parimad hinnad, kiired tarned.

Multši kasutamine tarbeaias

Multši kasutamine tarbeaias parandab mulla viljakust, kastmise vajadust ja ka köögiviljade ning taimede maitset. Kõige ideaalsem on lehtpuuhake.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

Näited vigadest, mida aiaplaani 3D mudeldamine aitab vältida!

Põhjamaade jaoks loodud õuevalgustid – Norlys

Õuevalgustite paigaldamine nõuab põhjalikku eeltööd ja detailset planeerimist aga selle kõige juures on peategelaseks siiski valgustid.

Light + Building valgustite mess: innovatsioon tehnoloogias ja mitmekesised disainitrendid

Innovatsiooni uuemad tuuled puudutavad peamiselt valgusallikaid ja nendega seotud kontrollereid, mis lubavad reguleerida valguse võimsust, intensiivsust, värvitemperatuuri jm.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Valguse värvitemperatuur on inimese kehale suure mõjuga

Valgustemperatuuri mõõdetakse Kelvinites. Mida kõrgem on selle näitaja number, seda erksama ja külmema valgusega tegu on.

Sisustushooaeg avatakse sisustusmessiga Interjöör 2024!

19.-21. aprillil toimub Eesti Näituste messikeskuses juba 25. sisustusmess Interjöör ja Disainilaat.

GOAT G1 robotniiduk - erakordselt nutikas ja kaablivaba abimees

Intelligentsuselt ei jää GOAT G1 robotniiduk alla ühelegi kodurobotile - positsioneerib väga täpselt, tuvastab takistusi, niidab süsteemselt, laeb nutikalt, ei vaja piirdekaablit.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Innovatiivsed välikraanid ja-dušid, mis trotsivad külmakraade: Frostline

Frostline-i välikraanid ja-dušid on loodud Põhjamaade kliima jaoks ning neid saab kasutada mitmel erineval otstarbel, alates koduaiast ja puhkealadest kuni spordiväljakute ja tööstuslike rajatisteni.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

Miks valida markiis oma suvekodu või maja terrassile?

Markiis on suurepärane lahendus, mis pakub terrassil päikesevarju ja privaatsust ning pikendab terrassihooaega.

Nõuandla messil Interjöör 2024: sisekujundus, aiakujundus, feng shui

Tasuta nõuandla ja seminarid on hea võimalus saada abi professionaalidelt sisekujunduse, aiakujunduse ja feng shui valdkonnas.

Aiatööd algavad - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Kas teadsid, et mullal ja mullal on vahe sees?

Õige koostisega mulda kasutades pakud oma taimedele justkui kindlustus. Võti peitub mullasegu humiinhapete sisalduses.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Biolani minikasvuhoone lihtsustab istikute ettekasvatamist

Kurgi, kõrvitsa ja suhkrumaisi seemikute kasvuperiood on vaid 3–4 nädalat, seega tuleks avamaale istutatavate istikute ettekasvatamist alustada alles mai alguses.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

 Inspiratsiooni peaaegu hooldusvaba aia rajamiseks

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Mere puudutus“ on hea näide peaaegu hooldusvabast aiast, kus argimured iga päev kasvõi hetkeks unustada ja lihtsalt looduse ilu nautida.

Inspiratsiooni koduaia rajamiseks: lopsakas ja pikalt õitsev lilleaas

Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 näidisaed „Harmonicum“ on hea näide koduaeda sobivast lilleaia tüüpi aiast. Näidisaed pälvis isegi 3 rahvusvahelist tunnustust.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Eksperiment: mida lapsed mänguväljakutel päriselt kasutavad

Selgus, et köitvaimad mänguväljakud on need, mis pakuvad võimalusi ühisteks tegevusteks ja mängudeks sõprade või vanematega ning kus on mõeldud ka täiskasvanute peale.

Linnaaia kujunduses on aktuaalsed kõrgpeenrad, söödavad taimed ja seened

Tornide väljakul toimunud Tallinna aiakunsti võistluse „Linn ja loodus käsikäes“ 2023 võiduaed „Söödav Summ“ on hea näide linnaaiast, mis sobiks hästi väikeste lastega peredele.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides luua ruumi positiivset energiat ja head aurat.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Valgustite trendid aastal 2024

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada.

Trendivärv interjööris: koobaltsinine

Sisustustrendide maailm on mõnusalt kirju – seda ka värvitoonide osas. Värvidest on jätkuvalt moes pastelsed toonid, kuid palju on esindatud ka julgemaid värve.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube