Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX HR laineprofiil katuseplaadid

Tihti tuleb ette, et majapidamisse oleks hädasti juurde vaja mõnd katusealust, olgu selleks siis ukseesine kergkatus, rõdu- või lehtla katus või hoopis varjualune garaaži ette ja terrassile. Kergkatuse materjalide valikul eelistatakse täna enamasti läbipaistvaid ja vastupidavaid materjale, näiteks laineprofiiliga katuseplaadid.
 
Üle 20 aasta ehitusmaterjalide turul tegutseva Metalplasti eestvedaja Jaak Terase sõnul tasub igal juhul investeerida kvaliteeti. Kuigi turul on saadaval palju üsnagi sarnase välimusega materjale, peitub erinevus alati tehnoloogilises kvaliteedis, mida on võimalik hinnata vastupidavuse järgi.
 
Valgust läbilaskvad laineprofiiliga PVC katuse- ja seinaplaadid RENOLIT ONDEX liigituvad vastupidavuse näitajate poolest nn Premium klassi. Kellel RENOLIT ONDEX kogemus olemas, ei osta enam üldiselt midagi muud ja soovitab seda ka sõbrale.

RENOLIT ONDEX materjal on teiste omataoliste hulgas nö lipulaev. Unikaalne tootmistehnoloogia tagab kõrge kvaliteedi ja sellega seoses ka äärmiselt pika vastupidavuse. Materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule. Ja tegemist ei ole ainult ilusa jutuga, mida tõestab materjalile antav tootjapoolne 10-aastane garantii.


 
Sünteetiliste polümeeride klassi kuuluvast polüvinüülkloriid (PVC) hart-plastmaterjalist siledaid ja profiilplaate RENOLIT ONDEX võib kasutada mittekandvate sisevaheseinte, välisseinte ning välisseina- ja katuseplaatidena kasvuhoonete, talveaedade, lehtlate, kasvuhoonete, erinevate varjualuste ja rõdude rajamisel, kui need ei pea kindlustama ehitatava objekti püsivust. Samuti sobib materjal alternatiivina teistele kattematerjalidele, sest tooted on korrosioonikindlad, vastupidavad kuni 40 mm teraga rahesajule ja kemikaalidele ning kauakestvad.
 
Siledad ja profiilplaadid on valmistatud biaksiaalse ehk 2-teljelise venitusega. Saadaval on plaadid paksusega 0,80-1,20 mm, mille maht 1300-1470 kg/m2. Plaatide tulekahju klassifikatsioon on M1, klass 1, B 1, B s1 d0 (BS476-7.osa, Euroklassid). See tähendab, et materjal ei sütti, vaid sulab ja tilgub mittepõlevana maha. Kuni 400 kraadise kuumuseni ei eraldu ka toksilisi gaase. BS476-le vastavate materjalide kasutamine ehituses annab täiendava kindlustunde hoone üldisele ohutusele. PVC plaadid säilitavad vormipüsivuse temperatuurini 70C, mis on oluline teada hoiustamisel ja paigaldamisel.
 
Kõik erinevate klasside PVC-plaadid on ühelt küljelt kaetud UV-kiirte tõkkekihiga, mida tähistab vastav markeering (pressitud tähis või märkkleebis). Tõkkekihti on soovi korral võimalik tellida ka plaadi mõlemale küljele.
 
Kuna PVC plaadid on head soojusisolaatorid, sobib neid seinte ja katuste katmisel kasutada koos sama profiiliga alumiiniumist, terasest või muust materjalist profiilplaatidega. Saadaval on erinevad PVC materjalist profiilosad ja süsteemitarvikud erinevate konstruktsioonisõlmede valmistamiseks.

Laineprofiiliga PVC plaadid jagunevad erinevatesse klassidesse:

Klassi RENOLIT ONDEX SUPER HR kuuluvad valgus- ja ehitusplaadid saavad valmistajatehase 10-aastase garantii vastupidavuse suhtes raheteradele läbimõõduga kuni 40 mm, samuti korrosiooni-, ilmastiku- ja UV-kiirguskindluse suhtes. Nad on läbikukkumiskindlad ka 20 aasta pärast.

Plaatide paksus on 1,20 mm. Löögikindlus ja killumurruta töödeldavus püsivad temperatuurini -40C. Plaatide tõmbe/löögitugevus on kuni 1200KJ/m2.

RENOLIT ONDEX SUPER HR tooted on üle 30 aasta kuulunud väga kõrgelt hinnatud ja kauakestvate ehitusmaterjalide hulka. Enim kasutatakse materjali põllumajanduses ja tööstusehituses.

RENOLIT ONDEX HR katuse- ja seinaplaadid
RENOLIT ONDEX HR katuse- ja seinaplaadid

 
Klassi RENOLIT ONDEX SOLLUX kuuluvad valgus- ja ehitusplaadid saavad tootjalt samuti 10-aastase garantii vastupidavuses raheteradele kuni 20 mm ning korrosiooni-, ilmastiku- ja UV-kiirguskindluse suhtes. Plaatide paksus on ca 1,00 mm, löögikindlad temperatuurini -20 C, st töötlemisel killustusmurdu ei teki. Tõmbe- ja löögitugevus on kuni 900 KJ/m2.

RENOLIT ONDEX SOLLUX katuse- ja seinaplaadid
RENOLIT ONDEX SOLLUX katuse- ja seinaplaadid

Nii HR kui Sollux materjalid on saadaval tellimisel.

Erakliendi laineprofiiliga katuseplaatidel on 10-aastane garantii

Eraklientide jaoks on huvipakkuvaim klass RENOLIT ONDEX ECOLUX. See on ainulaadne ehitusmaterjal (laineprofiiliga seina- ja katuseplaadid), mis sobib hästi kasvuhoonete, varikatuste, terrassikatete, lehtlate, tuulekaitseseinte ja rõdupiirete valmistamiseks. Plaat on õhem, ca 0,80 mm, aga vaatamata sellele peab vastu raheteradele kuni 20 mm ja isegi spordipalli löökidele. Kannatab ära ka soolase kliima ja kemikaalid. Tootja annab materjalile 10-aastase garantii keemilise püsivuse, korrosiooni, ilmastiku ja UV-kiirguskindluse suhtes ning 3-aastase garantii löögikindluse suhtes temperatuuril kuni -20 C. Plaatide tõmbe- ja löögitugevus on kuni 700 KJ/m2.

RENOLIT ONDEX ECOLUX läbipaistvad laineprofiiliga terrassikatuse plaadid
RENOLIT ONDEX ECOLUX läbipaistvad laineprofiiliga terrassikatuse plaadid

Enamus seina- ja katuseplaate on saadaval laokaubana.

Kasvuhoone plaadid ei sammaldu ega meelita ligi baktereid

Omaette klassi moodustab RENOLIT ONDEX BIO2 - spetsiaalsed kasvuhoone plaadid. Materjal ei hallita ega sammaldu, ei meelita ligi baktereid ega termiite, on korrosioonikindel, "külmalt" painutatav kumerate pindade ehitamiseks ega lase läbi pikalainelist infrapunakiirgust, tagades samal ajal fotosünteesiks vajaliku valguse läbilaskvuse ca 80...83%.

RENOLIT ONDEX BIO2 laineprofiiliga kasvuhooneplaadid
RENOLIT ONDEX BIO2 laineprofiiliga kasvuhooneplaadid

 
RENOLIT ONDEX profiilplaatidest ehitiste kvaliteedi ja vastupidavuse tagab õige paigaldus. Tähelepanelik tuleb olla materjalide transpordil, ladustamisel, lakkimisel, värvimisel ja puhastamisel. Järgides kõiki vajalikke nõudeid ja norme, valmistab RENOLIT ONDEX profiilide kasutamine rõõmu ja need teenivad kaua. Täpsed töötlemis- ja paigaldusjuhised ehk nn "10 käsku" leiab  kodulehelt: www.metalplast.ee.

Videod tulekindlus ja paigalduse kohta:

 
 
 
Kataloogid: Sollux laineprofiilplaadid ja Ecolux laineprofiilplaadid
 
Lisainfo tiidete kohta Eesti edasimüüja kodulehel: www.metalplast.ee

Kataloogid: Sollux laineprofiilplaadid ja Ecolux laineprofiilplaadid

A: Inkodu.ee (K. V; J R); Metalplast
Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

 

Seotud ettevõte:

Peegelduv isolatsioonimaterjal Aluthermo sobib valatavatele põrandatele, seintele ja katusele. Lisaks valikus sandwich paneelid, laineprofiilid Ondex ja kasvuhoonekarkass ning -plaadid.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Lamekatuse ehitus: kas valida bituumen- või plastrullmaterjal?

Bituumenrullmaterjal on lamekatusel vastupidavam ootamatutele kahjustustele ja seda on lihtne parandada. Kõndimiseks on parem plastrullmaterjal. Murukatuse valimine!

Klaasitud terrass annab väljas olemise aega juurde

Klaasitud terrass on hädavajalik mugavuslahendus meie kliimas. Gampre terrassiklaasid ja varikatus on väga vastupidav ja kaunis lahendus.

Kas plastkatus on hea valik meie kliimas?

Plastkatus on kvaliteetne, kerge, kauakestev, samblavaba, ei kolise vihma ja tuule käes, lihtne paigaldada. Garantii 30 aastat.

Laineprofiiliga läbipaistvad katteplaadid kergkatuse ehituseks

Kui otsite valgust läbilaskvaid materjale katusealuse ehituseks, lehtlale seina tegemiseks vms? Gutta laineprofiiliga läbipaistvad katteplaadid on hea valik.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Merko Lahekalda kvartalis algas uute korterite müük

Merko jätkab Kadrioru ja Pirita vahel Maarjamäe looduskaunil kõrgendikul Lahekalda elukvartali ehitamist. Järgmisena valmib Paekalda 21 eluhoone, mille 54 korterit on nüüd müügis.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Helsingis avatakse jaanuaris Soome esimene Radisson RED hotell

Radisson RED Helsinki avatakse modernistlikus uushoones, mille projekteeris kuulus Soome arhitektuurifirma Anttinen Oiva Arkkitehdit.

Arco Vara prognoosib aasta kasumiks ligi 3 miljonit eurot

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara jätkas kolmandas kvartalis oma ehitus- ja müügitegevust vastavalt planeeritule ning ootab käesoleval aastal 18,2 miljoni eurost müügitulu ja 2,7 miljoni eurost kasumit.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Aastapreemiate nominendid 2023: Eesti Arhitektide Liit, Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital

Selgunud on Eesti Arhitektide Liitu, Eesti Sisearhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali 2023. aasta aastapreemiate nominendid. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial 8. detsembril 2023.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteeterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Tänased moodulmajad lähtuvad kompaktsusest ja energiatõhususest

Iseehitamise asemel tasub pilk pöörata moodul- või elementmajade lahenduste poole, mis võimaldab olulist paindlikkust – alustada saab ühest moodulist.

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad!

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Muruhooldus uuel tasemel - Stiga autonoomne kaablivaba robotniiduk

2023. kevadel tuli müüki täiesti uus Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Välidiivan MOOD ei vaja kaitset vihma ega liigse päikese eest

Oot-Oot Stuudio uue terrassimööbli MOOD vorm on minimalistlik, kuid hoolimata sellest on see siiski väga mõnus istumiskoht.

Miks on markiis must-have toode sinu majas või suvekodus?

See lihtsalt hooldatav varikatus (markiis) kaitseb sind heitliku ilma eest ja nii ei pea kauaoodatud koosviibimine õdusal terrassil edasi lükkuma.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

Näited vigadest, mida aiaplaani 3D mudeldamine aitab vältida!

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Amello tööpinna õli ehk nn Danish Oil: hinnatud toode hobirestauraatorite seas

Parim viimistlusõli puitpinna kaitseks sisetingimustes! Amello tööpinna õli, nagu ka Danish Oil, sisaldab värnitsat, tungõli, tärpentiini ja looduslikku vaiku.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Halb ilm ei riku sinu pidulikke plaane

Välitingimustes ja vihmas toimuvaid üritusi saab päästa presendi, telkide või katetega, kui ilm pole liiga külm. Need peotelgid on erakordselt kvaliteetsed!

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Lehisepuidust saab tugeva ja ilmastikukindla terrassi, fassaadi ja piirdeaia

Lehist peetakse üheks vastupidavaimaks puuliigiks, kuna ta on looduslikult ehk töötlemata kujul sama vastupidav kui sügavimmutatud materjal.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga siiski duši all käimist nautida?

Tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga duši all käimist siiski nautida? Need lihtsad muudatused vannitoas mõjuvad hästi nii keskkonnale kui ka rahakotile

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Timbermore tammepuidust siseuksed: kvaliteetne ja vastupidav lahendus

Timbermore tammepuidust siseuksed on saadaval mitmekülgse disainide ja värvi valikuga.

Sadolini 2023. aasta värv on Wild Wonder - loodusest inspireeritud särav toon

Sadolin Aasta Värv 2023 Wild WonderTM on loodusest inspireeritud särav toon, mis aitab meil loodusega ühenduses olla ja end oma kodus paremini tunda.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

Saadaval on 2 tüüpi: tavaline veepump (veeautomaat) ja puurkaevupump. Kuidas valida veepumpa? Alusta pumba graafikuga tutvumisest.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Mitmefunktsioonilised laeliistud: standardliist, valgustusliist, kardinapuuliist

Universaalseid laeliiste (dekoorliiste) saab kinnitada seina kolmel erineval moel: standardliistuna, valgustusliistuna (kinnitus seina külge) või kardinapuuliistuna (kinnitus lae külge).

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube