Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Originaalne muster põrandale liist- või mosaiikparketiga

Originaalne muster põrandale liist- või mosaiikparketiga

Liistparkett

Liistparkett on täis- või väärispuidust valmistatud põrandamaterjal, mis koosneb tavaliselt ühesuguse pikkusega väiksema mõõdulistest täispuidust lippidest või liistudest.

Tegemist on väga kvaliteetse ja vastupidava (toote eluiga on 75-105 aastat) parketiga, mida on kerge töödelda/viimistleda (õli või lakiga) ning see sobib hästi ka põrandaküttele.

Parketi ühtlane paksus ja  täpsed mõõdud loovad head eeldused erinevate mustrite tegemiseks. Mustrite ladumise viise on palju. Seda saab laduda näiteks kalasabamustrisse, inglise- või plokkmustrisse jpm.

Parketti sobib kasutada nii avalikes kohtades kui ka loomulikult kodus. Peamiselt leiabki liistparkett kasutamist eramutes, villades, mõisates kui ka koolides ja kontorites, kus on oluline põranda vastupidavus pikkadeks aastateks ja loomulikult ka selle efektne välimus.

Liistparketi põhivalik on: tamme, saar. Eksklusiivsem on termosaare liistparkett!

Kalasaba liistparkett
Kalasaba liistparkett

Mosaiikparkett

Mosaiikparkett on täispuidust väikestest lippidest kokku laotud parkett. Parketi lipid on kinnitatud võrgule, mis teeb paigalduse eriti mugavamaks. Mosaiikparkett on soodsaim võimalus soetada 100% väärispuidust naturaalne põrand, mis kestab kaua.

Vaatamata oma õhukesele paksusele on see väga vastupidav, kuna selle lipid ei ole ühendatud punni ja soonega ning seetõttu on seda võimalik mitmeid kordi lihvida.Toote eluiga ulatub 75-120 aastani.

Mosaiikparkett
Mosaiikparkett

Miks valida mosaiikparkett?

  • suur valik erinevaid puiduliike, sorte ja mustreid
  • sobib hästi põrandaküttele
  • õhuke, kuid võimalik korduvalt lihvida
  • tugev ja vastupidav
  • soodsa hinnaga
  • võimalik valida meelepärane viimistlusviis
Mosaiikparketti toodetakse peamiselt tammest ning saarest, kuid eritellimusel saab seda ka termosaartest, termotammest, suitsutammest, aurutammest, aurusaarest, auruakaatsiast, vaherist jpm.

Mosaiikparketi mustrite ladumise viise on mitmeid: kuubimuster, inglise-, paralleel- ja kalasabamuster jpm. Lisaks on võimalik teha topeltmustreid (nt topelt inglise muster või topelt kalasabamuster jt.) Omapäraste lahenduste saamiseks on võimalik ka erinevaid mosaiikparketi mustreid ja puiduliike kombineerida.

Mosaiik ja kalasaba mosaiik.
Mosaiik ja kalasaba mosaiik.A: Hansa Floor OÜ
(Originaalne muster põrandale liist- või mosaiikparketiga, 2015)

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google