Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Pehmö - isikupärased polsterdusega pingid ja järid

2021-10-12
Pehmö - isikupärased polsterdusega pingid ja järid

Iga kodu on unikaalne ja just täpselt selline nagu selles kodus elavad inimesed. Unikaalsus väljendub enamasti isikupärastes ja iseloomuga esemetes, mis ootamatult esile kerkivad.

Kodumaise tootja Pehmö minimalistliku disainiga ja nööppolsterdusega pingid ja järid on just sellised tooted, mis kodule iseloomu annavad. Esmapilgul lihtsalt pingi või järina tunduv mööbliese on vägagi mitmekülgselt kasutatav: pilkupüüdev pink, lauake, riiul ja panipaik samaaegselt, sobides nii esikusse, elu- kui magamistuppa.

Polsterdusega pingid esikusse, elu- ja magamistuppa

Meie tüüpilised esikud, eriti väiksemate korterite omad, on kinnise garderoobikapiga tühjad ruumid, kust liigutakse kiiresti edasi. Ometi on seal nii otsene kui kaudne vajadus pingi järele kas jalanõude jalga panemiseks, koti toetamiseks või miks mitte lihtsalt hetkeks maha istumiseks.

Pehmö polsterdusega pingid sobivad selleks ideaalselt. Pilkupüüdev ja mugav pink saab samal ajal olla ka jalatsiriiul või panipaik. Järjest enam on kodusid, kus kaunis pingilahendus planeeritakse avatud osana kapiniši sisse. Siinkohal on oluline märkida, et kui on soov pink kapi- või seinanišši paigutada, tuleb arvestada ka liistudega, mis võtavad raami ruumi vähemaks.
 
Pehmö pingid ja järid sobivad hästi ka magamistuppa, kus neid saab kasutada istumiskoha, panipaiga või öökapina. Pikem järi voodipeatsis on vägagi praktiline, sest sellele saab ära paigutada nii hetkel loetavad raamatud, sussid, pleedid kui voodikatte. Lisaks aitab voodi peatsisse asetatud järgi une ajal voodis magaja energiat rahustada, kui uskuda energiate liikumise teooriasse, luues lisaturvatunnet.
 
Peagi on Pehmö tootevalikusse tulemas terve magamistoa sari, mis koosneb voodipeatsist, tumbast ja pingist. Tegemist on kanga tootmisjääkidest tehtud nn keskkonnasäästliku seeriaga.

Lai pink sobib sama hästi ka elutuppa diivanilauaks. Tooteid saab tellida kas polsterduse või siis puitplaadiga, mõlemad on head ning oma plusside-miinustega.

Viimistlus vastavalt soovile: nööp- või silepolsterdus

Pehmö eestvedaja ja disainer Mairi Liivak tõdeb, et nööppolster kas meeldib või mitte. See on täiesti subjektiivne ja sõltub alati ka kasutuskohast. Kõiki Pehmö raame on võimalik kombineerida nii nööppolstri, silepolstri kui puitplaadiga. Puitplaadi valikus on kasest, tammest või saarest plaadid, mis on viimistletud Osmo õlivahadega.

Kangamaterjalidest on praegu jätkuvalt väga popp samet, mida eelistatakse tema praktilisuse pärast. Tänapäeva samet on imetoode, kergesti hooldatav ja ilus. Heledaid toone ei tasuks kindlasti karta, sest tumedama pealt paistavad plekid, ebemed ja isegi kulumine rohkem välja.

Positiivsust ja särtsu saab luua rõõmsate kangastega. Enim levinud valikud on tumeroheline, vanaroosa ja pastelsed toonid, aga palju tellitakse ka julgeid erksaid toone, eriti just viimasel ajal.

Pehmö on pereettevõte, kus kvaliteedile järeleandmisi ei tehta

2017. aastal loodud Eesti mööblibränd Pehmö on tuntud oma omanäoliste värviliste ja pehmete metallraamil pinkide poolest. Kõik tooted valmivad otsast lõpuni käsitööna Pärnus. Isegi raamide keevitus ja materjalid kangaste sisse tehakse ise, midagi ei tellita Hiinast, sest ainult nii on võimalik lõpuni kvaliteedi eest vastutada. Polstrid on kvaliteetsest poroloonist ja kahes kihis, et ikka tõeliselt mugav istuda oleks.
 
Pehmö eestvedaja ja disainer Mairi Liivak on erialalt mööbli restauraator. Pärast Tartu Kõrgema Kunstikooli lõpetamist algas põnev elu restaureerimise maailmas, kus ühinesid töö ja hobi. Alati viib üks asi teiseni ja inimene on püsivalt õnnelik ainult siis, kui saab pidevalt areneda. Nii juhtus ka siin, et keegi lihtsalt tellis restaureerimistöö käigus metallraamil pehme nööppolsterdusega pingi ja Pehmö saigi kogemata alguse. Tänaseks on tootevalik mitmekülgne, valikus on järid, pingid, jalanõude riiulid, abilauad, mütsiriiulid, nagi, nööppolstriga tumbad ja voodipeats, aga mõtted juba liiguvad järgmiste toodete loomise poole.  

 

 

 

 

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube