Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Kaasatud ekspert: Urmas Merila
UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Hiljutine pandeemia tõi selgelt esile, kui ohtlikult kiiresti viirused siseruumides levivad. Mitte et see varem juba poleks piisknakkuste ja bakterite kohta teada olnud, aga me justkui ei pööranud sellele piisavalt tähelepanu.
 
Suures hulgas esinevad ja väga kiiresti paljunevad mikroorganismid on silmale märkamatud ja hakkavad eriti kergesti külge nõrgenenud immuunsüsteemiga inimestele nagu allergikud, vanurid, väikelapsed ja teised. Keegi ei soovi pidevalt haige olla. Samuti ei taha tööandja, et töötajad sageli haiguslehel on.
 
Õnneks me teame nüüd, kui oluline on siseruumide puhas õhk. Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid), mis sobivad kasutamiseks nii kontorites, tööstushoonetes, erinevates avalikes ruumides kui kodus. Eriti oluline on selliste seadmete kasutamine kõrge kasutuskoormusega ruumides nagu riietusruumid, konverentsiruumid ja vastuvõtualad.
 
Professionaalsete UV-C õhupuhastusseadmete tootmise ja müügiga tegeleva ettevõtte UFTEC projektijuht/partneri Urmas Merila sõnul oleks UV-C seadmetega olnud võimalik isegi COVID-19 haiguse mõju vähendada, kui oleks varem nende laialdastest võimalustest rohkem teatud.

Mis on UV- lambid ja kuidas need toimivad?

Õhupuhastusseadmetes kasutatavad UV-lambid toodavad UV-C valguskiirgust, mis on tuntud oma desinfitseerivate omaduste poolest. Teisisõnu on UV-C elektromagnetiline valguskiirgus, mis suudab kahjustada mikroorganismide DNA-d või need täielikult hävitada. Ega tavainimene UV-C kiirgusest palju ei teagi. UV-A ja UV-B valguskiirgus on meile palju tuttavamad, sest suvel kuuma ilmaga hoiatatakse meid tugeva päikesekiirguse eest, mis võib nahale kahjulik olla.
 
UV-lampe desinfitseerimise eesmärgil maailmas kasutatud juba pea 80 aastat. Õige lainepikkusega UV-C valguskiirgus suudab hävitada baktereid, viiruseid ja pärmi- ja seeneeoseid inimest kahjustamata. UV-C õhupuhastusseadmetes kasutatakse lahtist tüüpi UV-kiiriteid lainepikkusega 253,7 nm (UV-C), mis desinfitseerivad mitte ainult õhu ja vee, vaid ka suletud ruumide pinnad. See vähendab praktiliselt kõigi tuntud mikroorganismide kontsentratsiooni õhus ja pindadel.

Kus võiks UV-C seadet kasutada?

UV-C seade on mõeldud õhu, vee ja pindade puhastamiseks, seega sobib see igale poole, kus on seda vaja. Näiteks kodukasutuses võiks seade olla enam kasutatavates ruumides nagu köök ja elutuba. Eriti just viiruste perioodil, et tagada kaitse gripi ja nohu vastu. Isegi, kui keegi pereliikmetest mingi viirusega koju tuleb, hävivad bakterid kiiresti ega saa paljunema hakata.
 
Samuti toimivad UV-C seadmed tõhusalt erinevates üritusasutustes nagu kinod ja teatrid, koolides, lasteaedades ja vanadekodudes. Paljud Eesti vanadekodud on juba endale sellised seadmed soetanud, et haigestumise riski viiruste hooajal vähendada.
 
Miks mitte katta selliste seadmetega kogu büroohoone? Näiteks üks panga kontor Eestis katsetas juba UFTECi seadmeid kõigis oma ruumides ning vähendas seeläbi töötajate haigestumise riski, mis omakorda suurendas töö efektiivsust.

Kas UV-C õhupuhastusseadmed on ohutud?

Ultraviolettkiirgus ise on inimestele ohtlik, kuid õhupuhastusseadmetes kasutatav UV-C kiirgus ei puutu otseselt inimestega kokku. UFTEC seadmed on läbinud bioohutuse testimise Eesti Bioohutuse Laboris ja on inimestele täiesti ohutud.

Kas UV-C seadmetest saadav kasu kaalub üles tehtud kahju?

Alati tasub teada, et UV-C puhastus eemaldab kõik õhus olevad mikroorganismid, samuti ka kasulikud bakterid. Linna tingimustes asuvates avalikes ruumides ja büroodes õnneks või kahjuks väga palju kasulikke baktereid ei olegi. Maapiirkondades aga pole õhu puhastamine otseselt vajalik ega ka mõistlik, sest loodusest siseneb õhku palju organismile kasulikku. Küll aga on seade omal kohal näiteks viiruste perioodil ja kevadel, kui UV-C puhastamine võib olla eluliselt vajalik allergikutele, vähendades oluliselt õhust õietolmu ja muid allergiatekitajaid.

UV-C õhupuhastusseadmete võimalused, tööpõhimõte ja hinnad

Nagu igasugune ruum ja seal viibivad inimesed on erinevad, saab UV-süsteeme luua vastavalt vajadustele, lähtudes objekti eripäradest, klientide soovidest ning lähteülesandest. UFTECi projektijuht/partner Urmas Merila sõnul on iga lahendus alati unikaalne. UV-C õhupuhastusseadmete planeerimine võiks alata juba ruumide projekteerimise algfaasis, et tagada vajadustest lähtuvalt optimaalne tulemus.

UV-C õhupuhastusseadmeid on erinevaid: seinale paigaldatavad, põrandal liikuvad või ventilatsiooni integreeritavad UV-C moodulid, avatud või kinnised. Seadmeid saab kohandada vastavalt klientide soovidele, sealhulgas materjali, värvi ja kuju osas. Paigaldus valitakse vastavalt konkreetse objekti võimalusele. Kõigil seadmetel on kindel eluiga ning tunnilugeja näitab täpselt, kui kaua seade on töötanud ja millal on vaja lambid välja vahetada.


 
UV-C seadmetes olevate ultraviolettlampide tööpõhimõte seisneb elektrilaengu saatmises läbi klaaskolvis oleva hõrendatud gaasi (sh elavhõbeda aurude), mille tulemusena hakkab gaas helendama ja vallandab kiirguse. Õhu ja pindade desinfitseerimine toimub tänu mikroorganismidele mõjuva bakteritsiidse UV-kiirguse toimele lainepikkusega 253,7 nm (UV-C). UV-C ultraviolettkiirgus on tõhusaim viis bakterite ja viiruste eemaldamiseks siseruumi õhust, mistõttu on kõik UFTECi õhku desinfitseerivad seadmed toodetud just selle tehnoloogia baasil. 

UV-C seademetes kasutatavate bakteritsiidsete UV-lampide väljatöötamise ja tootmisega tegeleb palju suuri lambitootjaid nagu Philips, Osram, Radium ja Sylvania. UFTECi seadmetes kasutatakse Philipsi tütarettevõtte toodangut.

UFTECi UV-C õhupuhastusseadmete hind sõltub objekti suurusest ja seadmete valikust, kuid üldiselt jääb seinale paigaldatava või kaasaskantava seadme hind vahemikku 350-500 eurot.  

Näide. Koduseade: 20 m2 põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruum, kokku 45 m3. Seade maksab 350-500 eurot.

Osoneerimine majavammi pidurdamiseks

UFTEC OÜ teostab ka osooni desinfitseerimist. Selleks kasutatakse professionaalseid osoonigeneraatoreid. Seadmed tekitavad lampide abil lühilaine ultraviolettkiirguse (UV-C) lainepikkusega 180–185 nm, mille tulemusena moodustub hapnikust osoon (Oz). See on võimas oksüdeerija, mis kahjustab patogeenset mikrofloorat.
 
Osoonigeneraatoreid kasutatakse peamiselt majavammi leviku pidurdamiseks vanades majades või suitsulõhna eemaldamiseks pärast põlengut, samuti tööstuslikes köögikubudes ja veepuhastuses. Kuna tegemist on ohtlike seadmetega, mis eeldavad kasutamisel rangete protseduurireeglite järgimist, siis eratarbijale müügiks neid ei pakuta.

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne)
UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks 

 

Logo - UFTEC OÜ UV-C ventilatsioonisüsteemid ja seadmed
Töökoja 4a, 10138 Tallinn, Harjumaa
+372 5628 8085

Pakume ventilatsiooni UV-moodulite paigaldamist, mis on mõeldud ruumide õhu ja pindade desinfitseerimiseks

33 m2 tüüpkorteri planeeringu muutmine avaraks ja helgeks

Kõnealuse korteri puhul sai sisekujundaja lähteülesandeks luua pisikesest 1-toalisest köögi ja elutoaga vana maja tüüpkorterist valge, helge, nutikalt organiseeritud ja näiliselt avar kodu, mille põhielementideks valge marmor ja kuldsed detailid.

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Home&You-s lai valiku korve ja ümbrispotte toataimedele

Kevad on sobiv aeg ümber istutada ja korrastada oma taimed. Home&You kodusisustuspoest leiad valiku korve ja ümbrispotte.

Ekspert selgitab: kuidas tunda ära läbimõeldud planeeringuga kodu

Bonava arhitekt Erko Leo selgitab, kuidas ära tunda hästi läbimõeldud planeeringuga kodu.

Kaasaegse klassika tasakaalus sümbioos monokroomses interjööris

Olles teadlik, et maja välisilme on kaasaegne, oli vaja leida viis, kuidas siduda eramu sisekujunduses kokku need kaks esmapilgul vastandlikku stiili – kaasaegsus ja klassika.

SleepCity on keskendunud premium klassi une- ja puhketoodete müügile

Uue magamistoasisustuse poe SleepCity eesmärk on pakkuda lahendusi, mis aitavad inimestel paremini magada ja seeläbi parandada nende elukvaliteeti.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

Ingrid Kuuli: Sisekujunduse konsultatsioonid veebi põhiselt

Vastused kõigile sisekujundust puudutavatele küsimustele saab kiirelt arutelu käigus.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

BLEUU lastetoa vaibad

BLEUU lastetoa vaibad on 100% orgaanilisest puuvillast, mis on GOTS sertifitseeritud. Vaipade kiupikkus on veidi alla 1cm, et nendesse ei ladestuks liigselt tolmu.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

SPC seinapaneelid: uudne lahendus kiireks ja vastupidavaks muutuseks sinu kodus

SPC seinapaneelide omaduste loetelu saab alustada niiskuskindlusega ning lõpetada soojus- ja heliisolatsiooni pakkumisega.

Sisustuse projektimüük – asendamatu mugavuslahendus suurprojektides

Olgu tegu siis kinnisvara näidiskorterite sisustamise, üürikorterite haldamisega seotud sisustamise, sisearhitekti suurprojektide, haridusasutuse mööbli planeerimise või hoopis kodu ja suvemaja sisustamisega. Sisustuse projektimüük võib olla hädavajalik mugavuslahendus

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

AXOR x Philippe Starck: kui innovatsioon kohtub disainiga, saab duši all käimisest eriline kogemus

AXOR ShowerCompositioni dušid, AXOR x Philippe Starck, dušipaneel, üladušš, õladušš, termostaatmoodul, käsidušš, tekstiilkattega dušivoolik

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Sisekujunduslik gurmee: šokolaadi, kohvi ja piima maagiline ühendus

Sisekujunduse maailm on nagu suur gurmeeõhtusöök - täis maitserikkaid nüansse ja peenekoelisi tekstuure, mis loovad unikaalse elamuse.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani

CBS-i Los Angelese telekanalil KCAL-9 näidati 24. veebruaril viieminutilist videot Eesti disainist ja jätkusuutlikest ettevõtetest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.

Uus SISEKUJUNDUSE KÄSIRAAMAT nüüd veebipõhiselt allalaetav

Sisekujundaja Heily Kaarna lõi Sisekujunduse käsiraamatu, kust leiad praktilisi juhiseid oma kodu kujundamiseks.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Kuidas panna kodune interjöör enda kasuks tööle? Sisearhitekt jagab ideid.

Kuidas aga tagada, et kodune keskkond oleks meeldiv ja kooskõlas meie olemusega? Kuidas luua jätkusuutlik ja kaasahaarav interjöör? Miks on oluline järgida ka trende?

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

2024 on rohelise Yang Puudraakoni aasta

Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Stockmann avas uuenenud koduosakonna

Kuudepikkuse põhjaliku planeerimise järel on Stockmanni 4. korruse koduosakond täielikult uuendatud ning siit võib leida laia valiku sisustus-, sisekujundus- ja elustiilitooteid.

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides luua ruumi positiivset energiat ja head aurat.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

Lucano kokkupandaval treppredelil saab olla mitu funktsiooni

Lucano treppredel on disainitud asjade kasutamise lihtsustamiseks ning interjööri osaks. Kui Sa selle parasjagu ei roni, saad seda kasutada teistmoodi.

RAVAKi Designbloki installatsioon käsitles metsa peateemat omal moel

Ravaki uus segistite kollektsioon Espirit kasvas välja heitveetorudest tehtud kännu seest.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Valgustite trendid aastal 2024

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada.

Trendivärv interjööris: koobaltsinine

Sisustustrendide maailm on mõnusalt kirju – seda ka värvitoonide osas. Värvidest on jätkuvalt moes pastelsed toonid, kuid palju on esindatud ka julgemaid värve.

Laadige oma telefoni vaid USB-pistikupesast

Vajadus tasuta USB-pistikute arvu järele kasvab pidevalt ning veelgi olulisem on nende lihtne kättesaadavus.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Kõrgekvaliteetne sadulsepatöö annab disainile viimase lihvi

Transinterior paistab silma oma oskuslikult viimistletud sadulsepatööga, mis hõlmab pehme mööbli polsterdamist, nahatamist ja katteriide paigaldamist.

Spetsialist selgitab, mida teha, et elektroonika või auto laadimine ei põhjustaks tulekahju

Telefonide või muude väikeste elektroonikaseadmete ohutumaks laadimiseks soovitab ekspert paigaldada USB-pistikupesad.

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube