Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Vundamendi tüübid ja valimine

Kaasatud ekspert: Marko Valler
Vundamendi tüübid ja valimine

Vundament on maja alus, millest sõltub hoone edaspidine vastupidavus, ehituse üldine kvaliteet ja turvalisus. See on nö ühendus maapinna ja hoone vahel, mille ülesanne on stabiliseerida vundamendile toetuv hoone nii, et ei üleujutused, tormid, maa nihkumine ega mõni muu loodusnähtus hoone terviklikkust aja jooksul ei kahjustaks.

Vundament kas tagab turvalise kodu aastakümneteks või ei taga ning see sõltub paljuski vundamendi tüübi õigest valikust.

Meil Eestis ei pea küll arvestama ohtliku maavärina ega tsunamiga, aga pinnas ise võib samuti korralikuks väljakutseks osutuda, sest nii kivi, liiv, savi kui ka soine pind nõuavad vastupidava vundamendi loomisel põhjalikke eelteadmisi. Loomulikult on olemas spetsialistid, keda saab kaasata, aga alati tasub enne vastavate tööde tellimist ka ise veidi asjast midagi teada.

Juba üle 25 aasta puitmajade ehitusega tegelenud ettevõtte Palmatin OÜ juht Marko Valleri sõnul on vundamendi juures kõige olulisem valida konkreetsele pinnasele ja ehitatavale hoonele vastav vundament. Odavama hinna poliitika selle asjaga kokku ei sobi, sest sobimatu vundamendi tõttu tekkivate probleemide tagajärjed on enamasti vägagi kulukad ning esineb ka juhtumeid, kus neid polegi hiljem enam võimalik parandada.

Pinnase uuringud

Õige vundamendi tüübi valikuks teostatakse esimese asjana pinnaseuuring. Tavaliselt tegelevad sellega geouuringute firmad, kes puurimise tulemusena teevad kindlaks, millistest kihtidest koosneb maapind, kuhu soovitakse maja ehitama hakata.

Siit selgubki, milliseid vundamendi tüüpe üldse kaaluda, sest oluline on ka, millist hoonet vundament peab kandma hakkama, millisest materjalist, mitme kordset jne. Selle kõige alusel koostatakse ehitusloa taotlemiseks vajalik vundamendi mahamärkimise joonis.

Vundamendi mahamärkimine

Maja vundamendi joonistega käivad kaasas ka vundamendi teostusjoonised. Vundamendi mahamärkimise teostab seaduse kohaselt geodeet, kes märgib joonisele ka õiged kalded, kõrgused jms. Selle käigus on mõistlik joonisele kohe märkida ka trassid, parkla ja lisahooned jmt, et kõik kaevetööd korraga tehtud saaks.

Peale vundamendi mahamärkimist alustatakse vundamendi tasandustöödega. Tavaliselt ulatub vundament maapinnast umbes 30-40 cm kõrguselt välja, aga kõik sõltub konkreetsest krundist. Näiteks ühe krundi lõikes, kui pinnas on kaldega, ei pea olema kõik hooned sama kõrguse peal, aga võivad. Sellest sõltub, kas tehakse üldine pinna ühtlustamine või hakkavad hooned erinevatel kõrgustel paiknema.

Vundamendi tüübid

Vundamendi tüübi valimine sõltub pinnasest ja tulevase hoone koormusest. 1- ja 5-kordne maja on väga erineva raskusega ja loomulikult annab suure erinevuse ka materjal, millest maja ehitatakse. Puitkonstruktsioon on oluliselt kergem kui betoon ja vundamendi valikul tuleb sellega kindlasti arvestada. Oleme ju kuulnud majade vajumisest ja pikki pragudest kuni katuseni välja. Palkmaja ja puitmaja eelis on see, et need peidavad praod ära, aga loodist välja vajumisest pole pääsu, kui vundament ise peaks vajuma. Seega on väga tähtis valida õige vundamendi tüüp.

Lintvundament

Lintvundament oli vanasti kõige levinum vundamendi tüüp üldse. See tähendab, et kandvate seinte alla laotakse vundamendimüür. Ülejäänud põranda osa on soojustatud ja sinna peale valatakse betoonplaat. Lintvundamendil on mitmeid eeliseid. Esiteks on sellel väga hea kandmisvõime, sobides ka väga massiivsete ehitiste kandmiseks, ning ka taskukohane hind.

Keldri ehitamiseks on lintvundament pea ainuke lahendus, kus peale käsitsi valuvormidega valatud taldmiku saab ülejäänud vundamendimüüri laduda müüritisena. Lisaks saab lintvundamendi viia allapoole külmumissügavust, mis tähendab, et sel juhul pole vaja lisasoojustusele mõelda. Aga täpselt vastupidine on olukord siis, kui lintvundament asetseb külmumispiirist pealpool.

Plusse ilma miinusteta ei saa. Kuigi lintvundament on kokkuvõttes odavam, eeldab see üsnagi töömahukaid kaevetöid. Samas aga pole vaja tellida suuri tõstemasinaid. Ebaühtlase pinnase puhul tasuks see vundamendi tüüp välistada, kuna ebakorrapärane vajumine on lintvundamendi vaenlane.  

Plaatvundament

Plaatvundament eeldab korralikku aluspinnast ja killustikupatja. Kasutatakse peamiselt väiksemate eramute puhul. Kergekaalulised moodulid võimaldavad kiiret ja võrdlemisi soodsat vundamendi rajamist. Väga hea valik tugeva kivise pinnase puhul ja eriti levinud ranniku aladel. Kui paekiht on maapinnale väga lähedal, on mõistlik teha madal plaatvundament, mis soojustatakse perimeetris horisontaalselt. Kuna paekiht on üldiselt tugev ja püsiv, ei pea vundamendiga väga sügavale minema, pealegi on kivi kaevamine väga kallis töö.

Plaatvundament on hea valik ka ebaühtlase savise pinnase juures. Plaat tekitab ise suurema kandva pinna, millel koormus ühtlaselt jaguneb ja kannab kogu maja. See on tänapäeval kõige levinum, kiirem ja hinna poolest mõistlikum lahendus, aga nõuab ka eeskujulikku soojustust.

Postvundament

Postvundament on hea valik siis, kui on vaja maja kandavad osad sügavale maapõue viia. Näiteks savise pinnase puhul, kus kandev pinnasekiht on sügaval maa sees. Kergemate ehitiste puhul, nagu suvilad ja aiamajad, võib sellistes tingimustes sobida ka plaatvundament, aga kindlasti mitte massiivsete hoonete kandmiseks.

Kruvivundament

Kruvivundament on hea valik kohtadesse, kuhu ei ole suurte kaevemasinatega võimalik ligi pääseda, näiteks suvila või väiksema maja ehitamiseks metsa sisse. Kruvivundamendi puhul on oluline teada, et kruvi keermestatud osa keeratakse kandvasse pinnasesse, ükskõik kui sügaval see peaks asetsema. Kui maapind on näiteks turbane, tuleb valida pikem kruvi, mis keeratakse läbi turbapinnase sobiva sügavuseni. Kruvid jäetakse tavaliselt umbes 30 cm kõrgusele pinnasest. Kruvide külge kinnitatakse puidust soojustatud alusraam, mis jääb pinnasest veidi kõrgemale ja kaitseb hoonet maapinnast tuleva niiskuse eest.

Eestis on näiteks Nõva kandis mõned suvilad selliselt ehitatud. Kruvivundament on hea lahendus ka muude lihtsamate kergehitiste puhul nagu terrassid, lehtlad, kasvuhooned, puukuurid, auto varjualused jne.

Puitmaja vundament

Puitmaja on selline pretensioonitu ehitis, mida sobib ehitada kõigi vundamentide peale. Puitmaja vaieldamatu eelis on kerge kaal, millega seoses on väike ka tema looduslik jalajälg.

Kelder kui oluline lisaväärtus

Kelder loob hea võimaluse nii küttesüsteemidele kui torustikule ligi pääsemiseks ning annab majapidamises ruumi juurde panipaigana. Keldri ehitamine eeldab aga sobivat pinnast. Põhja-Eesti rannikualale on iseloomulik üsnagi maapinna lähedal asuv paekiht, millest läbi kaevamine on kulukas. Kui see töö aga siiski ette võtta, tuleb kindlasti hoolitseda ka korraliku hüdroisolatsiooni eest ja teha koormusarvutused, et maja seal peal ikka korralikult püsima jääks.

Radooni pht

Ehituse puhul Eestis ei saa mööda minna ka radooni teemast, mis on meie pinnases asuv looduslik kiirgusallikas ja inimesele üsnagi ohtlik, sest radoonirikka õhu sisse hingamisel suureneb kopsuvähki haigestumise risk. Kõige radoonirikkamad piirkonnad on Põhja-Eesti, Lääne-Virumaa ja Tartumaa, aga seda leidub ka teistes piirkondades. Kiirguse võimalikkus tuleb kindlasti enne ehitust kindaks teha, sest sellisel juhul on vaja ehituse käigus paigaldada vundamendile ja keldrile radoonitõkked. Plaatvundamendi puhul näiteks kasutatakse radoonitõkkekilet, mida pärast vundamendi valmimist pole võimalik enam lisada.  

Vundamendi hind

Vundamendi ruutmeetri hind sõltub valitud vundamendi tüübist, selleks vaja minevatest materjalidest ja kogustest, mille tingivad omakorda vundamendi tulevane koormus, transpordi sõbralik-mittesõbralik asukoht ja ehituse keerukus pinnasesse rajamise sügavusest ja tüübist lähtuvalt.

Vundament peab olema 100% kooskõlas pinnase ja tulevase hoone tingimustega ja on täpselt sama olulise kaaluga nagu maja ise. Üks teiseta ei püsi ja mõlemad on väga olulised investeeringud, kindlustades koos tulevase hoone ohutuse, vastupidavuse ja jätkusuutlikkuse.

Palkmajade tootja Palmatin kasutab oma projektides kindlaid vundamenditöödele spetsialiseerunud partnereid, kes teostavad kõik vajalikud arvutused ja vundamendi ehitustööd koos vajaliku dokumentatsiooniga, mis on vajalik kasutusloa taotlemiseks. Ettevõte ise keskendub puitmajade tootmisele ja paigaldusele. Iga valminud majaga on kaasas ka põhjalik maja hooldusjuhend koos vajaliku infoga, kust mingid detailid on tellitud, et hiljem ei peaks kuskilt otsima hakkama, kui midagi väljavahetamist või parandamist vajab.

A: Inkodu.ee
Vundamendi tüübid ja valimine

 

Eksperdid: elektriautode laadija rajamise kohustus ootab ka vanemaid hooneid

Elektriautode kasutamise soodustamiseks näeb seadus ette kohustuse paigaldada teatud hoonete juurde autode laadimiseks vajalik taristu.

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Remondifirma.ee pakub kindlustusabi teenust. Kliendi jaoks tähendab see kogu asjaajamise korraldamist alates kahjude hindamisest ja kindlustusfirmaga suhtlemisest kuni kahjude likvideerimiseni välja.

Eluhoone korras elektrisüsteem aitab ära hoida tõsiseid õnnetusi

Enamikku elektrist tingitud tulekahjudest saab ära hoida hoone elektripaigaldist õigeaegselt hooldades ja vajadusel uuendades.

Turvalisus on tehtud lihtsaks

Yale-i nutika koduturvalisuse ökosüsteemiga saate alustada ühest tootest ning liita sinna hiljem vajaduse korral juurde teisigi. Kõik seadmed on hallatavad ühes tasuta rakenduses.

Bonava müügijuht Lauri Laanoja: uute korterite turu nõudlust veab noorte perede soov parendada elamistingimusi

Aiandi 14 aadressile valmivad kaasaegse planeeringuga 1-4-toalised kodud, mis on suuruses 28,4-112,3 m2, neist suurimad läbi kahe korruse paiknevad katusekorterid.

UV-C õhupuhastusseade muudab siseruumi õhu viirustevabaks

Bakterite ja viiruste hävitamiseks siseruumides on suurepärane lahendus ultraviolett ehk UV-C õhupuhastusseadmed (UV-C lambid). Koduseade 20 m² põrandapinnaga ja lae kõrgusega 2,5 m ruumi maksab 350-500€.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Rahvusvaheline veepäev kutsub vett säästma

Puhas vesi on olemas üle 90% Eesti elanikest ja oleme ühisveevärgist pärineva vee tarbimise osas ühe elaniku kohta Euroopa riikide hulgas üks säästlikumaid.

"Mitte minu tagahoovis" mentaliteet pärsib innovatsiooni

Eesti ehitussektor on tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest uutele ideedele, tehnoloogiatele ja sektori üldisele arengule.

Isiklikust elektriauto laadimispunktist kortermajas on saamas uus normaalsus

Enefit ja Arco Vara pakuvad elektriauto omanikele võimalust oma isiklikul parkimiskohal Enefit Volti laadimisteenust kasutada.

Ruduse innovatsioon ja disain 2024: Opus müürisüsteem ja Lumo-Kartano tänavakivid

Opus müürisüsteem on nutikuse meistriteos, muutes müüri ehitamise lihtsamaks kui kunagi varem - peaaegu nagu mängides täiskasvanute LEGO-klotsidega. Lomo-Kartano sillutuskivide vuukides saab aga kasvatada erinevaid taimi.

Bonava alustab Pikaliiva Kaarmaja II etapi ehitusega

Tegemist on neljast majast koosneva hoone viimase etapiga. Pikaliiva Kaarmaja kaks viimast hoonet valmivad 2024. aasta lõpuks.

Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamist

Tallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja

Merko käivitas Eesti Rahva Muuseumi lähistel Erminurme elukvartali viienda etapi ehituse

Tartu linna ja valla piiril asuv Erminurme on hubane elukvartal, milles on tänaseks valminud üheksa kahe- kuni kolmekorruselist korterelamut.

Eriti soodsa hinnaga ROCLITE 200 ehitusplokid uuesti saadaval!

Bauroc toob sel hooajal uuesti turule eriti soodsa hinnaga ROCLITE ehitusplokid. ROCLITE 200 on klassikaline 200mm kergplokk, mis on mõeldud nii välis- kui siseseinte, nii kandvate kui mittekandvate seinte ehitamiseks.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

YIT uus maaküttega kortermaja lubab soodsamaid küttekulusid

Esimene maaküttega kortermaja valmib 2024. aasta augustis Keilas, Nurme tänaval, kus on müügile tulnud 18 1–4-toalist korterit.

Eesti projekteerimise tulevik: vabakutselisena edu saavutamine

Eesti projekteerimise sektoris on märgata olulist trendi: üha enam projekteerijaid otsib paindlikumat ja rahuldust pakkuvamat tööviisi, pöördudes vabakutselise töö poole.

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Ahju ehitus algab kolde tüübi valikust. Kõige efektiivsem ja keskkonnasäästlikum kolde tüüp hetkel tavakasutaja jaoks on pilukolle.

Merko alustab Rae vallas uue elukvartali ehitust

Merko Ehitus kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Jüri alevikus Õielehe elukvartali ehitust.

Ladu6 pakub kvaliteetset puidu immutusteenust

Puidu immutusteenuse hind sõltub töödeldava puidu kogusest, kuid keskmiselt on see umbes 7,50 €/m2 töötlemise eest, lisaks väljakutsumise tasud (0,40 €/km).

Väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad - hea kvaliteet ja hind!

LADU6 väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad on kõrge kvaliteedi ja hea soojapidavusega Puitukse hind al. 199€. Uudistoode - topeltuksed!

Tarnekriisis alanud Arco Vara arendus sai valmis kvartali jagu enne tähtaega

Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara ehituse peatöövõtuga tegelev tütarettevõtte Arco Tarc lõpetas Kodulahe kvartali Rannakalda arenduse projekti vaatamata muutlikule turuolukorrale ennetähtaegselt.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Miks valida vaheseinte ehitamiseks just bauroc element?

Bauroc ELEMENT vaheseinaplaadid on võrreldes alternatiivsete plokkidega oluliselt suuremate mõõtmetega, mis tagab märkimisväärselt kiirema seina ladumise ja kulu on vaid 4,17 tk/m².

Kivikatused pakuvad püsivat ilu ja suurepärast vastupidavust

Traditsiooniliselt kaetakse viilkatused keraamiliste kivide ja kiltkiviga, kuid nüüdseks on lisandunud ka betoonist ja kiudtsemendist katusekivid.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Profilpas duširuumi kaldeliistud: efektiivsed äravoolu kaldeserva tegemiseks

Profilpasi kaldeliist on disainitud selleks, et võimalikult lihtsate töövõtetega ja kuluefektiivselt luua puhas, esteetiline ja täpne äravoolu kaldeserv.

Mikrotsement – innovatsioon kaasaegses ehituses

Mikrotsementi saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui ka renoveerimisel, nii märgades kui ka kuivades ruumides.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

5 ideed nutikaks renoveerimiseks

Avatud planeering on kodu renoveerimisel ja disainimisel üks tõhusamaid ja populaarsemaid lähenemisviise.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Lisaks naturaalsele kuusepuidule on head ja Eesti kliimas end väga hästi tõestanud ka termotöödeldud puidust välisvoodrilauad.

E-sisustus ehitab eksootilisest puidust terrasse, mis kestavad aastakümneid

Eksootilisest puidust kvaliteetterrass - IPE. Vaata galeriid valminud terrassidest.

Päikesepaneelide isepuhastussüsteem tagab suurema tootluse

Nano vahenditega töödeldud päikesepaneelid pinnale ei kinnitu mustuseosakesed enam nii tugevalt ja suuremate vihmasadude korral puhastuvad praktiliselt ise, toimib päikesepaneelide isepuhastussüsteem.

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Uus-Veerennis alustas tööd uuenduslik lasteaed

Kalli-kalli Uus-Veerenni lasteaia majas on neli hoiurühma pere pisematele ja viis lasteaiarühma.

Innovatsioon suitsusauna ehituses. Hoiame traditsioonid au sees!

Innovatsiooniks suitsusaunade ehituses saab pidada väljast kütmise võimalust ja puhkemaja lahendust koos saunaga.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Bonava ehitab Uus-Mustamäele 44 uut korterit

Bonava Eesti alustas Uus-Mustamäe elurajoonis aadressile Aiandi 14 valmiva 44 korteriga B-energiaklassi maja ehitust.

Saunum Pro Experience kerised võimaldavad luua 5-ühes spaa lahenduse

Saunum Pro Experience on uuenduslik keris-saunakliimaseade, mis on mõeldud intensiivsema kasutusega leiliruumide jaoks. Kerisel on suur kivimaht ja patenteeritud õhusegamise süsteem.

2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Mis on seina sees? Ekspert selgitab

Kas oled kunagi naela seina lüües mõelnud, et mis seal teisel pool on ja ega puurides äkki mõnd olulist kommunikatsiooni ei taba?

Pelletiküte: mugavuse ja hinna suhe on liiga hea, et seda mitte kaaluda

Pelletikeskuse eesmärk on pakkuda optimaalset küttesüsteemi, mis suudaks pelletites peituvast energiast võimalikult palju ning võimalikult väikese vaevaga kätte saada.

Bauroci tuletõkkepaneelidel on esmaklassilised tulepüsivusnäitajad

bauroc poorbetoon on mittepõlev materjal, mis talub eriti hästi kõrge temperatuuri mõju mitmeid tunde. bauroc poorbetoon kuulub tuletundlikkusklassi A1.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023-2024 aastaks.

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha?

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Hoiusüsteem Smartlift - luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus

Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaarest moodul terrassilauad on väga vastupidavad, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, lihtne paigaldus, mõistlik hind. Puitlaudise hind on 105-115 eur/m2.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube