Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Vundamendi tüübid ja valimine

Vundamendi tüübid ja valimine

Vundament on maja alus, millest sõltub hoone edaspidine vastupidavus, ehituse üldine kvaliteet ja turvalisus. See on nö ühendus maapinna ja hoone vahel, mille ülesanne on stabiliseerida vundamendile toetuv hoone nii, et ei üleujutused, tormid, maa nihkumine ega mõni muu loodusnähtus hoone terviklikkust aja jooksul ei kahjustaks.

Vundament kas tagab turvalise kodu aastakümneteks või ei taga ning see sõltub paljuski vundamendi tüübi õigest valikust.

Meil Eestis ei pea küll arvestama ohtliku maavärina ega tsunamiga, aga pinnas ise võib samuti korralikuks väljakutseks osutuda, sest nii kivi, liiv, savi kui ka soine pind nõuavad vastupidava vundamendi loomisel põhjalikke eelteadmisi. Loomulikult on olemas spetsialistid, keda saab kaasata, aga alati tasub enne vastavate tööde tellimist ka ise veidi asjast midagi teada.

Juba üle 25 aasta puitmajade ehitusega tegelenud ettevõtte Palmatin OÜ juht Marko Valleri sõnul on vundamendi juures kõige olulisem valida konkreetsele pinnasele ja ehitatavale hoonele vastav vundament. Odavama hinna poliitika selle asjaga kokku ei sobi, sest sobimatu vundamendi tõttu tekkivate probleemide tagajärjed on enamasti vägagi kulukad ning esineb ka juhtumeid, kus neid polegi hiljem enam võimalik parandada.

Pinnase uuringud

Õige vundamendi tüübi valikuks teostatakse esimese asjana pinnaseuuring. Tavaliselt tegelevad sellega geouuringute firmad, kes puurimise tulemusena teevad kindlaks, millistest kihtidest koosneb maapind, kuhu soovitakse maja ehitama hakata.

Siit selgubki, milliseid vundamendi tüüpe üldse kaaluda, sest oluline on ka, millist hoonet vundament peab kandma hakkama, millisest materjalist, mitme kordset jne. Selle kõige alusel koostatakse ehitusloa taotlemiseks vajalik vundamendi mahamärkimise joonis.

Vundamendi mahamärkimine

Maja vundamendi joonistega käivad kaasas ka vundamendi teostusjoonised. Vundamendi mahamärkimise teostab seaduse kohaselt geodeet, kes märgib joonisele ka õiged kalded, kõrgused jms. Selle käigus on mõistlik joonisele kohe märkida ka trassid, parkla ja lisahooned jmt, et kõik kaevetööd korraga tehtud saaks.

Peale vundamendi mahamärkimist alustatakse vundamendi tasandustöödega. Tavaliselt ulatub vundament maapinnast umbes 30-40 cm kõrguselt välja, aga kõik sõltub konkreetsest krundist. Näiteks ühe krundi lõikes, kui pinnas on kaldega, ei pea olema kõik hooned sama kõrguse peal, aga võivad. Sellest sõltub, kas tehakse üldine pinna ühtlustamine või hakkavad hooned erinevatel kõrgustel paiknema.

Vundamendi tüübid

Vundamendi tüübi valimine sõltub pinnasest ja tulevase hoone koormusest. 1- ja 5-kordne maja on väga erineva raskusega ja loomulikult annab suure erinevuse ka materjal, millest maja ehitatakse. Puitkonstruktsioon on oluliselt kergem kui betoon ja vundamendi valikul tuleb sellega kindlasti arvestada. Oleme ju kuulnud majade vajumisest ja pikki pragudest kuni katuseni välja. Palkmaja ja puitmaja eelis on see, et need peidavad praod ära, aga loodist välja vajumisest pole pääsu, kui vundament ise peaks vajuma. Seega on väga tähtis valida õige vundamendi tüüp.

Lintvundament

Lintvundament oli vanasti kõige levinum vundamendi tüüp üldse. See tähendab, et kandvate seinte alla laotakse vundamendimüür. Ülejäänud põranda osa on soojustatud ja sinna peale valatakse betoonplaat. Lintvundamendil on mitmeid eeliseid. Esiteks on sellel väga hea kandmisvõime, sobides ka väga massiivsete ehitiste kandmiseks, ning ka taskukohane hind.

Keldri ehitamiseks on lintvundament pea ainuke lahendus, kus peale käsitsi valuvormidega valatud taldmiku saab ülejäänud vundamendimüüri laduda müüritisena. Lisaks saab lintvundamendi viia allapoole külmumissügavust, mis tähendab, et sel juhul pole vaja lisasoojustusele mõelda. Aga täpselt vastupidine on olukord siis, kui lintvundament asetseb külmumispiirist pealpool.

Plusse ilma miinusteta ei saa. Kuigi lintvundament on kokkuvõttes odavam, eeldab see üsnagi töömahukaid kaevetöid. Samas aga pole vaja tellida suuri tõstemasinaid. Ebaühtlase pinnase puhul tasuks see vundamendi tüüp välistada, kuna ebakorrapärane vajumine on lintvundamendi vaenlane.  

Plaatvundament

Plaatvundament eeldab korralikku aluspinnast ja killustikupatja. Kasutatakse peamiselt väiksemate eramute puhul. Kergekaalulised moodulid võimaldavad kiiret ja võrdlemisi soodsat vundamendi rajamist. Väga hea valik tugeva kivise pinnase puhul ja eriti levinud ranniku aladel. Kui paekiht on maapinnale väga lähedal, on mõistlik teha madal plaatvundament, mis soojustatakse perimeetris horisontaalselt. Kuna paekiht on üldiselt tugev ja püsiv, ei pea vundamendiga väga sügavale minema, pealegi on kivi kaevamine väga kallis töö.

Plaatvundament on hea valik ka ebaühtlase savise pinnase juures. Plaat tekitab ise suurema kandva pinna, millel koormus ühtlaselt jaguneb ja kannab kogu maja. See on tänapäeval kõige levinum, kiirem ja hinna poolest mõistlikum lahendus, aga nõuab ka eeskujulikku soojustust.

Postvundament

Postvundament on hea valik siis, kui on vaja maja kandavad osad sügavale maapõue viia. Näiteks savise pinnase puhul, kus kandev pinnasekiht on sügaval maa sees. Kergemate ehitiste puhul, nagu suvilad ja aiamajad, võib sellistes tingimustes sobida ka plaatvundament, aga kindlasti mitte massiivsete hoonete kandmiseks.

Kruvivundament

Kruvivundament on hea valik kohtadesse, kuhu ei ole suurte kaevemasinatega võimalik ligi pääseda, näiteks suvila või väiksema maja ehitamiseks metsa sisse. Kruvivundamendi puhul on oluline teada, et kruvi keermestatud osa keeratakse kandvasse pinnasesse, ükskõik kui sügaval see peaks asetsema. Kui maapind on näiteks turbane, tuleb valida pikem kruvi, mis keeratakse läbi turbapinnase sobiva sügavuseni. Kruvid jäetakse tavaliselt umbes 30 cm kõrgusele pinnasest. Kruvide külge kinnitatakse puidust soojustatud alusraam, mis jääb pinnasest veidi kõrgemale ja kaitseb hoonet maapinnast tuleva niiskuse eest.

Eestis on näiteks Nõva kandis mõned suvilad selliselt ehitatud. Kruvivundament on hea lahendus ka muude lihtsamate kergehitiste puhul nagu terrassid, lehtlad, kasvuhooned, puukuurid, auto varjualused jne.

Puitmaja vundament

Puitmaja on selline pretensioonitu ehitis, mida sobib ehitada kõigi vundamentide peale. Puitmaja vaieldamatu eelis on kerge kaal, millega seoses on väike ka tema looduslik jalajälg.

Kelder kui oluline lisaväärtus

Kelder loob hea võimaluse nii küttesüsteemidele kui torustikule ligi pääsemiseks ning annab majapidamises ruumi juurde panipaigana. Keldri ehitamine eeldab aga sobivat pinnast. Põhja-Eesti rannikualale on iseloomulik üsnagi maapinna lähedal asuv paekiht, millest läbi kaevamine on kulukas. Kui see töö aga siiski ette võtta, tuleb kindlasti hoolitseda ka korraliku hüdroisolatsiooni eest ja teha koormusarvutused, et maja seal peal ikka korralikult püsima jääks.

Radooni pht

Ehituse puhul Eestis ei saa mööda minna ka radooni teemast, mis on meie pinnases asuv looduslik kiirgusallikas ja inimesele üsnagi ohtlik, sest radoonirikka õhu sisse hingamisel suureneb kopsuvähki haigestumise risk. Kõige radoonirikkamad piirkonnad on Põhja-Eesti, Lääne-Virumaa ja Tartumaa, aga seda leidub ka teistes piirkondades. Kiirguse võimalikkus tuleb kindlasti enne ehitust kindaks teha, sest sellisel juhul on vaja ehituse käigus paigaldada vundamendile ja keldrile radoonitõkked. Plaatvundamendi puhul näiteks kasutatakse radoonitõkkekilet, mida pärast vundamendi valmimist pole võimalik enam lisada.  

Vundamendi hind

Vundamendi ruutmeetri hind sõltub valitud vundamendi tüübist, selleks vaja minevatest materjalidest ja kogustest, mille tingivad omakorda vundamendi tulevane koormus, transpordi sõbralik-mittesõbralik asukoht ja ehituse keerukus pinnasesse rajamise sügavusest ja tüübist lähtuvalt.

Vundament peab olema 100% kooskõlas pinnase ja tulevase hoone tingimustega ja on täpselt sama olulise kaaluga nagu maja ise. Üks teiseta ei püsi ja mõlemad on väga olulised investeeringud, kindlustades koos tulevase hoone ohutuse, vastupidavuse ja jätkusuutlikkuse.

Palkmajade tootja Palmatin kasutab oma projektides kindlaid vundamenditöödele spetsialiseerunud partnereid, kes teostavad kõik vajalikud arvutused ja vundamendi ehitustööd koos vajaliku dokumentatsiooniga, mis on vajalik kasutusloa taotlemiseks. Ettevõte ise keskendub puitmajade tootmisele ja paigaldusele. Iga valminud majaga on kaasas ka põhjalik maja hooldusjuhend koos vajaliku infoga, kust mingid detailid on tellitud, et hiljem ei peaks kuskilt otsima hakkama, kui midagi väljavahetamist või parandamist vajab.

A: Inkodu.ee
Vundamendi tüübid ja valimine

 

Seotud ettevõte:
Logo puudub - PALMATIN OÜ
Tammi tee 40b, 76906 Tabasalu, Harku vald, Harjumaa
+372 605 4895

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

2023. aastal toimub Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Galerii: Muljeid sisustusmessilt INTERJÖÖR 2023

Eks meis kõigis ole peidus väikene sisekujundaja, aga on hetki, kui tunned, et ideedest ja mõtetest jääb vajaka. Hädast aitab välja 21. – 23. aprillil toimuv sisustusmess.

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu Järvekülas

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Tartu Ülikooli Kliinikumi uus hoone - meditsiini ja ehitustehnoloogiliste lahenduste tippsaavutus

Selline kriitilise tähtsusega objekt nagu Tartu Ülikooli Kliinikumi ehitusprojekt on kahtlemata suur väljakutse iga ehitaja jaoks. Tehnilised lahendused peavad olema tipptasemel ja erinõuded kehtivad ka kõikidele kasutatavatele materjalidele.

Kesktolmuimeja süsteem on taas tegemas võidukäiku, aga nüüd koos robotiga

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem? Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaarest moodul terrassilauad on väga vastupidavad, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, lihtne paigaldus, mõistlik hind. Puitlaudise hind on 105-115 eur/m2.

Pea iga teine kinnisvaraostja usub, et soetab kodu kogu eluks

YIT Eesti värske uuringu kohaselt loodavad eestimaalased kinnisvara ostes, et uus elupind jääb neid terveks eluks teenima – tervelt 45% vastanutest.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele, lubade taotlemine oluliselt kiirem.

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Tartu Karl Bilder esinduses uus 1500 m2 puiduladu nüüd avatud

Karl Bilder esinduses on avatud uus 1500 m2 puiduladu. Lai valik puitmaterjali: sae- ja höövelmaterjal, puitlaast ja puitkiud plaadid, liimpuit, terrassilauad jpm.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Tavaline veepump või puurkaevupump: kumba eelistada ja miks?

Olemas on 2 tüüpi veepumpasid: tavaline veepump ehk veeautomaat ja puurkaevupump. Kuidas valida veepumpa? Pumba võiks alata pumba graafikuga tutvumisest.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Unidrain seab vannitoa renntrappidele uue standardi

Unidrain renntrapp (duširenn) teeb ehitamise lihtsamaks, parandab ka ehituse kvaliteeti ja ka väljanägemist!

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Müürikivide abil luuakse aias sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi. Kaldega pinnase planeerimisel on müürikivid asendamatud.

Uued dušikabiinid ja -uksed Nexty. Minimalism sobib igasse vannituppa!

Ravaki Nexty seeria dušinurgad ja dušiuksed on varustatud minimalistliku metallprofiili ja 6 mm paksuse karastatud klaasiga.

Plaanid osta renoveeritud korteri? Ehitusvead annavad märku ajaga!

Kui renoveeritud korteri puhul mõni süsteem on ülekäte lahendatud, näiteks sansõlm, kipub küsitavaid lahendusi esinema ka mujal korteris. 7 aastat on aeg, mil oluliste varjatud puuduste ilmnemisel vastutab müüja!

CAMO LEVER - abimees terrassi paigaldajale

CAMO LEVER sirgendab ja lukustab terrassilauad paigale. CAMO PRO-NB terrassilaudade naeluti peidab kruvid.

6 nõuannet, mis aitavad leida oma unistuste rõdu

Paljude koduostjate soovide nimekirjas on rõdu, millel saaks pere ja sõprade õues olemist nautida.

ESSVE Edgefast - 5 korda kiirem terrassilaudade paigaldamise meetod!

Uus süsteem terrassilaudade paigaldamiseks.Terrassilauad fikseeritakse peidetult. Kinnitusjäljed ei jää terrassi pinnal nähtavale ega teki teravaid puidukilde.

Gaasikatla väljavahetamine ja hübriidlahenduste võimalused

Gaasikatla väljavahetamine, täpsemalt hüübriid küttelahenduse loomine õhk-vesi soojuspumba lisamisega, maksab 200 m² eramaja puhul ca 8000 €.

Kuni 60 m2 palksaun-elumaja ehitamine ja tüüpvead

Palkmaja palgi suuruse ja materjali valimine, palkseinte soojustamine, katuse ehitamine. Palksauna siseviimistlustööd.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Korter paneelmajas. Milliste probleemidega tuleb arvestada?

Kinnisvara ostueelse kontrolli teenus aitab need nii järelturukorteri kui uusarenduse korteri puhul tuvastada.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Sauna viimistlemine õli ja vahaga: looduslik vs tööstuslik

Amello puiduõli sobib hästi sauna leiliruumi viimistlemiseks. Linaõli ei kaitse ainult pealispinda, vaid imendub puitu põhjalikult sisse ja teeb selle oluliseks tihedamaks.

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad - hea kvaliteet ja hind!

LADU6 väikemaja puidust välisuksed ja puitaknad on kõrge kvaliteedi ja hea soojapidavuse ning sealuures ka väga hea hinnaga. Puitukse hind alates 199 €.

Nõuanded ruumi akustika probleemide lahendamiseks kangastega

Ruumi akustika parandamine. Tüüpviga on see, et ei tehta vahet heli neeldumisel ja heli isoleerimisel. Kajavad ruumid vajavad heli neelavaid materjale.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

ALUTHERMO tagasipeegelduv soojustusmaterjal aitab energiat kokku hoida

Aluthermo Quattro ekstraõhuke (10 mm) isolatsioonimaterjal sobid ideaalselt valatava põranda, seina, lae ja katuse soojustustöödeks. U = 0,175w/m2 K. Parim hind Eestis - Metalplast!

Et katus kestaks: 5 ohumärki, mida tähele panna

Katuse tervist mõjutavad talvel ühed ja suvel teised tegurid. Lisaks külmale ja soojale mõjuvad katustele veel päike, tuul, sademed, inimtegevus ja mitmed muudki tegurid.

Suvemaja Võsul - harmoonia loob keskkonnaga arvestamine

Sisekujundaja Ulvi Raudsiku ülesandeks oli maja sisearhitektuurse lahenduse välisega kokku sidumine. Omapärane puitfassaad sobib rannaküla olustikuga.

Bauroc videopodcasti 8-osaline sari: kivimaja ehitamine

Tasub kuulata kui kivimaja ehitamine on teemakorras. Esimese osa teemaks olid päris uue kodu erinevad valikud, teises projekteerimisega ja ehitusloa taotlemisega seotud teemad.

Sauna puitpindade hooldamine: kuidas ja millega õige seda õigesti teha?

Uue sauna ehitamisel on oluline puitpindu kaitsta juba enne esimest kasutamist ning hooldades kasutada õiget pesuvahendit!

Betoonist trepikatteplaadid - libisemiskindel ja vastupidav lahendus!

Kuidas trepimademeplaate paigaldada? Uue trepi ehitus ja olemasoleva trepi renoveerimine. Betoonist trepiplaadi valimine.

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Kuidas valida soojaveeboilerit?

Soovitame eelistada kaitstud ehk kinnise küttekehaga soojaveeboilerit, mis on vertikaalselt paigutatav. Veeboileri märgis A++ ei ole kõige olulisem näitaja!

Ahju ja kamina viimistlemine: kuidas ja millega seda teha?

Ahju ja kamina viimistlemiseks sobivad hästi looduslikud savi ja lubja baasil viimistlusmaterjalid. Tadelakt on täiesti kuumakindel ja praktiliselt hooldusvaba.

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube