Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Juhtimiscoaching aitab väikeettevõtte juhil oma töötajat paremini mõista

Juhtimiscoaching aitab väikeettevõtte juhil oma töötajat paremini mõista

Tihti arvatakse ekslikult, et coaching on õpetamine, et keegi tuleb ja ütleb, kuidas on õige. Tegelikult on asi õpetamisest väga kaugel. Personaalne coach ei õpeta, arvusta ega kaeva minevikuprobleemides. Pigem on ta edu treener, kes aitab keskenduda arengule ja paremale tulevikule.

Juhtimiscoaching aitab saada paremaks ja edukamaks juhiks, mis tähendab täielikku eneseteadlikkust ning võimet panna asjad õiges suunas liikuma.

Juhtimiscoach Viire Täksi sõnul puutuvad hetkel valitsevast muutlikust olukorrast tingituna keskmise suurusega ja väikeettevõtete juhid kõige rohkem kokku personali töökorralduse muutuste ja sellega seotud arusaamatustega. Juhtidel on keeruline aru saada, mida töötajad tahavad ja kuidas üldse oleks kõige efektiivsem jäädavalt muutunud oludes tegutseda.
 
Lahenduskeskse personaalse juhtimiscoachingu käigus leitakse üles konkreetsed kitsaskohad ning leitakse lahendused, kuidas ühise meeskonnana edukalt edasi liikuda.

Milleks mulle personaalne coaching, oskan ise ka mõelda!

Tavapärane juhi reaktsioon personaalse coachingu teemat soovitades on peaaegu alati rida küsimusi: Milleks maksta kellelegi, kes lihtsalt küsimusi esitab? Mille järgi ma tulemust mõõdan?

Kuidas ma tean, et see töötab?

Lahenduskeskne personaalne coaching on spetsiifiline inimpsüühika eripäradega arvestav süsteem, mis koosneb küsimustest, erinevatest mõttemängudest ja visualiseerimise tehnikatest. Iseendale on seda keeruline teha.

Inimesed oskavad hästi ratsionaalselt mõelda, aga mitte visualiseerida. Aju ise aga mõtleb hoopis piltides ja pole väga vahet, kas mingi olukord on päris või ettekujutus. Keemilised protsessid on mõlemal juhul sarnased. Seetõttu on visualiseerimisharjutuste abil võimalik esiteks oma aju õpetada efektiivsemalt töötama ning tuua välja ka sügavale peidetud teemad.

Me ei mõtle selle peale, aga tegutseme iga päev justkui autopiloodil. Oleme oma tavapäraste asjadega nii ülekoormatud, et pole isegi mõelnud, mida me päriselt tahame ja kuhu teel oleme. Pigem teame hästi, mida me ei taha, aga see teadmine ei vii edasi. Kui pole aega mõtestada oma tegevusi ja teha plaane, tegutseme justkui koguaeg minevikus, reageerides sellele, mis praegu toimub. Me ei loo ega juhi ise mitte midagi, kustutades vaid tulekahjusid.

Personaalne coaching aitab luua selguse, mõtestada eesmärgid ja panna paika sammud sinna jõudmiseks. Kõik vastused on peidus inimese enda sees, coach aitab need vaid üles leida ja selgeks teha.
 
Juhtimiscoachingu käigus tulevad kõige sagedamini välja 4 põhilist teemat, millest saavad alguse enamus probleemidest ettevõttes:

Ebamäärasus eesmärkide seadmisel

Kui süveneda personaliga seotud probleemidesse, siis väga tihti koorub sealt välja tõsiasi, et puudub sihikindel juhtimine. Juht ei tea ise ka, millised on ettevõtte kui organisatsiooni arengu eesmärgid ja kuhu soovitakse jõuda. Selle avastuseni jõutakse endalegi üllatuseks alles coachingu sessiooni käigus.

Töötajatel on tõesti väga raske täita juhi eesmärke, kes ise ka täpselt ei tea, kuhu minna tahab.

Usaldamatus

Tihti ei usalda juhid oma töötajaid. Eriti jõuliselt on see teema esile kerkinud just viimastel aastatel, mil paljud on pidanud olude sunnil või vabast tahtest kaugtööle jääma. Süvenedes teemasse, jõuame järeldusele, et probleemi alge peitub juhis endas: Miks tal on sellised töötajad, keda ei saa usaldada? Kuidas seda muuta?

Coachi ülesanne on sõbralikult nügida mõtlema teemadele, mis on ebamugavad ja millega ei tahaks tegeleda. Lõpuks tuleb ikka kõigele otsa vaadata ja võibolla ka vaatenurka veidi ümber seada. Kõik ei pruugi lõppkokkuvõttes alati minna ka nii nagu soovitakse, aga vähemalt hakkavad asjad liikuma enda poolt valitud suunas.

Ebapiisav juhtimise kogemus

Erandlik pole olukord, kus ettevõtte juht on välja kasvanud spetsialistist. Edutades saadakse sageli automaatselt ka alluvad, kelle juhendamisega pole varem kokku puututud. Nagu iga teinegi amet, eeldab inimeste edukas juhtimine teadmisi ja kõrgel tasemel sotsiaalseid oskusi.

Enamus inimsuhetes ettetulevatest probleemidest on tegelikult kommunikatsioonihäired, mis on alguse saanud möödarääkimistest ja vääriti mõistmistest. Sageli puudub väikeettevõtte meeskonnas ka personalitöötaja, kes saaks vajadusel abiks olla.

Levinud konflikti allikas töökohtades on põlvkondade vaheline erinevus, millega lihtsalt ei osata arvestada. Vanem generatsioon näiteks töötab iseseisvalt ega vaja oluliselt põhjendusi ja suunamist.

Noored aga tahavad aru saada töö väärtusest, milleks midagi tehakse ja mis sellest muutub. Töö peab nende jaoks olema mõtestatud ja sellele kuluv aeg mõistlik, et motivatsioon püsiks.

Kunagi varem ei ole olnud olukorda, kus tööturul on korraga 5 põlvkonda töötajaid koos oma erinevate ootuste ja vajadustega. See on oluline ajastu märk, millega peab kohanema!

Motiveerimine on puudulik

Üks suurimaid vigu, mida juht tänapäeval teha saab, on alahinnata motiveerimise mõju töötulemustele. Arvatakse, et see on esiteks liiga kulukas ja ei tööta nagunii. Aga kui kalliks läheb ilma motiveerimata?

Suurema osa ettevõtete põhiline väärtus ja vara ongi töötajad, masinate osakaal on üsna väike. Kui lihtne on head spetsialisti asemele leida? Kui palju maksab aeg, mis kulub aina uute töötajate välja koolitamisele, mille arvelt ettevõte ei saa täistuuridel töötada?

Siin tuleb kasuks teadmine, et kõik inimesed vajavad tagasisidet ja usaldust, soovivad kuhugi kuuluda ja olla oodatud. Selles see kuldvõtmeke sageli peitubki.

Motiveerimine ei ole ainult üks rahasumma pangakontol. Väga suur osa motivatsiooni hoidmisel peitub väikestes asjades. Igapäevane viisakus näiteks, ka positiivne tagasiside ja kiitused ning hea ja sõbralik suhtumine on täiesti tasuta. Turvaline ja sõbralik õhkkond on tihti see, miks töökohta nii lihtsalt ei vahetata.

Väga oluline osa on ka rolliselgusel. Inimene peab teadma ja aru saama, kuidas ta suuremasse pilti sobitub, milline on konkreetselt tema panus ja ülesanded ning kuidas need ettevõtte üldisi eesmärke toetavad.

Coachingu käigus saadakse tihti üllatusena teada, et raha kui motivaator on kõigest hügieenifaktor, mille mõju on lühiajaline. Sageli aga ainult sellega piirdutaksegi.

Need ja paljud teised probleemid tulevad tihti nähtavale alles kõrvalseisja pilgu kaasabil, sest ise kõige sees olles enam põhjuseid ei näe. Tihti kaasneb iga probleemiga ka emotsionaalne seotus, mis teeb kõik veel kordades hullemaks kui asi tegelikult on. Kõrvalise abi kaasamine ei ole kuidagi viisi märk saamatusest, vaid pigem teadlik ja täiskasvanulik lähenemine parema tuleviku saavutamiseks.

A: Jane Rohtsalu kogemuslugu-mõtisklused coaching olemuse ja vajalikkuse teemal juhtimiscoach Viire Täksiga.
 

 

Milleks rentida igapäevaselt kontoripinda? Viige kontor koduhoovi.

Ösel Select Office annab Teile võimaluse soetada oma isiklik kontor või ka büroo (valmismaja). Ösel Select Office kontorimooduli hinnad algavad 1700 eur/m2.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Saage tuttavaks Tiina Aaviku ja tema disainitud uusima CRANE riiuliga

See on kodukontor/riiul, mis lausa sulandub sinu interjööri või elutuppa. Kui sa seda mingil hetkel kodukontorina ei kasuta, saad laiemaid tööpindasid kasutada millegi muu jaoks.

Välidiivan MOOD ei vaja kaitset vihma ega liigse päikese eest

Oot-Oot Stuudio uue terrassimööbli MOOD vorm on minimalistlik, kuid hoolimata sellest on see siiski väga mõnus istumiskoht.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Luksuliku kodu kohustuslik mugavuslahendus - hoiusüsteem Smartlift

Kes oleks varem uskunud, et enam ei pea mitte keldrisse minema, vaid kelder tuleb ise maa peale? Uudne Smartlift hoiusüsteem on kompaktne versioon maakelder-veinikedrist.

Radise riiulikollektsiooni uus hästi peidetud juveel - riiul STEP

STEP riiulid pakuvad piisavalt ruumi, et mahutada raamatuid ja kaustu, mis teeb neist ideaalse kaaslase nii kontorisse kui ka kodukabinetti.

6 olulisemat sisustustrendi 2023. aastal

2023. aastal pannakse sisustuses veel enam rõhku sellele, kuidas kodu inimest tundma paneb, kuidas see muudab teda õnnelikumaks, tervislikumaks ja produktiivsemaks.

Kirjutuslaud VISTA võimaldab istumise ühe nupuvajutusega vahetada seismise vastu

Reguleeritava kõrgusega kirjutuslaud Vista võimaldab sobiva kõrguse valida sentimeetri täpsusega ning salvestada selle ka mällu.

Veesein-kaskaadkosk: uudne ja atraktiivne ruumiliigendaja

Veesein-ruumiliigendaja on nutikas neli-ühes-lahendus, mis lisaks interjööri ilmestamisele ning ruumi eraldamisele aitab ka õhku puhastada ja niisutada.

Palazzo Interiors tõi Ruukki Pärnu kontori uude ajastusse

Palazzo sisekujundajad said ülesandeks luua kogu Pärnu Ruukki kontoripinnale täiesti uus sisekujunduse kontseptsioon.

Mööblidisaini hübriidid on abiks kaugtööle

Uus ruumisäästlik mööblilahendus kodukontorisse - Radis Furniture pööratava lauaga kummut FOLDY.

Professionaalne tehnika mängib töökeskkonnas olulist rolli

Logitech on loonud kasutajale väga mugava ruumilahenduse, millega saab videokõnesid teha nii, et kasutaja ei pea koosolekule oma arvutit kaasa võtma.

Videoõpetus: Kuidas valida töötooli?

Soovitusi jagab sisekujundaja Heily Kaarna. Reguleeri töötooli kõrgus. Jalad peavad olema korralikult maas...

Unikaalsed vineermööbli sarjad MAZE, LOXI ja ROMB

Disainer Vitold Heer lõi Eesti vineermööblitootjale Radis unikaalse MAZE mööblisarja, mis sobib elutuppa, stuudiosse, tööruumi või lastetuppa.

Nutikad ja paindlikud väikese kodukontori mööblilahendused

Minimalistliku disainiga stiilne riiul, kummut või kirjutuslauad sobib nii kodukontorisse kui ka koolilapse tuppa. Mööbel on valmistatud naturaalsest kasevineerist.

Logitech ja Microsoft Teams ühendasid jõud hübriidtöö lahenduste pakkumiseks

Rally Bar ja Rally Bar Mini saab kasutada Teams Room lahendusega ja Windowsiga arvutis (sh Delli, HP, Inteli, Lenovo ). Teams Room töötab ka Androidil, otse süsteemides Rally Bar ja Rally Bar Mini.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik!

Mustri valikust leiab tapeedid, mööbli, valgustid, vaibad, kodutekstiilid, valimiskardinad, aksessuaarid ja aiamööbli.

Kuidas valida nurgadiivanit?

Nurgadiivani kõige olulisemaks tugevuseks on selle suurus. U-kujuline diivan asetab inimesed istuma nii, et kõik saavad mugavalt omavahel suhelda.

LEA - spetsiaalne töötool naistele

Naised ja mehed võtavad istumisel täiesti erinevaid poose, saavutamaks mugavat asendit.

Lohko puhke- ja kõneruum on hädavajalik lisalahendus igale büroole

Taiga Concepti vaikne ruum on mõeldud keskendumiseks, mediteerimiseks ja privaatseteks telefonivestlusteks. Sobib hästi avatud planeeringuga büroodesse.

Piljardilaud ja söögilaud ühes tükis - Fusiontables

Belgia firma Saluc pakub lauakontseptsiooni Fusiontables, kus moodsa disainiga piljardilaud ja söögilaud on koos ühes lauas.

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Põhjamaa kargusest troopilisele Bali saarele

Igati rohepealinna vääriline ärihoone (Alma Tomingas) kontseptsioon. Tähelepanu on pööratud töötajate loovust tõstvatele ruumilahendustele. „Olgu selleks sise- ja välisruumi vahelist piiri nihutav suur rõdudega siseaatrium, neljameetrine kosk või interaktiivne mets.

Videokoosoleku kiiret ja mugavat ülesseadmist võimaldab ClickShare

Ruumi paigaldataks eraldi kaamera, mikrofon ja ekraan, mida juhitakse ühe keskse seadme abil, mis pannakse LCD ekraani taha. Laual on ainult juhtnupud.

TrilloPro - pretensioonitu disainiga pöördtool, mis on oma lihtsuses täiuslik

Tegemist on töötooliga, mis loodi mõeldes tänapäevaste kontorite ja koostööruumide kasutajatele, kes vahetavad sageli oma töökohta ja -asendit.

Kuvar kodukontorisse – milline sobib tööks ja milline mängimiseks?

Töö jaoks monitori valides tuleb mõelda sellele, kui palju see laual ruumi võtab või kas inimesel on mingi kindel tegevus, mille jaoks monitor hästi sobima peab.

Forescolor MDF plaat mööbli valmistamiseks

Forescolor MDF plaat sobib ideaalselt sisustuselementide, vaheseinte ja mööbli valmistamiseks. Seda on lihtne lõigata ja viimistleda.

Kodukontori sisustamine: 7 ideed

Vali kodus koht, kus on võimalik eralduda ja töötegemisele keskenduda. Heaks võimaluseks on Paiguta töölaud seina vastu, et kodused toimetamised selja taha jääksid.

Sisekujundaja Victoria Rüütel annab nõu kodukontoris töötamiseks

Proovi leida võimalus luua ruumis visuaalne eraldatus. Keera laud nii, et oled seljaga muule “toimuvale” või leia eraldamiseks mõni riiul või voldikuks.

Miks tasub kontori sisekujundusse investeerida?

Kontorisse tulles saavad kliendid ettevõtte kohta palju teada, kui vaatavad, missugune see välja näeb. Kui tööruumi sisustus on kaootiline, võib jääda mulje, et kliendi vajaduste ega ootustega ei suudeta arvestada.

Vineermööbli tootja RADIS paneb rõhku uuendustele ja säästlikkusele

Kogu Radise vineer on E0 ehk emissioonivaba, vastab CARB2 sertifikaadile.

Ellie Pro töötooli juurde saab valida sobiva kuju ja värviga toolijalad

Ellie Pro kontoritoolide seeria on kergesti individuaalsetele vajadustele kohandatav.

Büroo kergvaheseinte süsteem EXCEL REYEM

Mendali OÜ valikust leiab töökohtade kiire ja efektiivse lahenduse, teisaldatava seinasüsteemi Excel Reyem tootegrupi näol.

Smarter Surfaces – nutikad seinapinnad kodus ja kontoris

Smarter Surfaces seinavärvid aitavad luua seintele ja mööblile praktilised marker- ja magnettahvlid ning projektorseinad.

Millele pöörata tähelepanu büroo koostöötamise ruume sisustades?

Koostöötamise ehk coworking alade sisekujundus ei piirdu kontoris ainult arhitektuuri ja mööbliga.

Tänapäeva Chesterfieldi diivanilt enam tõusta ei taha!

Kumerate käetugedega, sügavate nööpidega ja käsitsi paigaldatud neetidega Chesterfield diivan on Inglise ikoon, mida austatakse ja hinnatakse üle maailma.

Kuidas rakendada kodus feng shuid inimese 2 põhivajaduse täitmiseks?

Feng shui. Inimene vajab 2 põhivajaduse täitmiseks ehk rahul ja tasakaalus olemiseks: tunda ennast turvaliselt ja omada kontrolli ümbritseva üle.

NOMON - ekstravagantne seinakell interjööri täiustamiseks

Tuntud Hispaania kellade tootja Nomon on muutnud lihtsa ajanäitaja tõeliseks kunstiteoseks. Ajanäitamise funktsioon on Nomoni laua- ja seinakelladel justkui lisaväärtus.

Valgetahvlivärviga seinad - eriti hinnatud lahendus kontorites ja lastetubades

Valgetahvlivärviga saab muuta mistahes sileda pinna praktiliseks tahvlipinnaks. Läbipaistev tapeedivärv lubab tapeedile kirjutada.

Kodukontori valgustamine

Kodustes tingimustes sujub töö kõige paremini siis, kui kontori jaoks on olemas omaette ruum. Tavalised koduvalgustid kontoriruumi ei sobi.

Eelista värsket kraanivett ka kontoris

Vesi on elus ja seismisel tekib sinna elu juurde. Sellest tulebki soovitus kasutada ainult värsket vett.

Telia büroohoone rajamisel lähtuti kõige uusimatest trendidest

Telia uus büroohoone üllatab igal sammul nii arhitektuuri, põneva sisekujunduse, kaasaegsete töötamisvõimaluste ja tehnoloogiliste lahendustega.

Õige planeering on kõige alus – notaribüroo Toomemäe nõlval

Notaribüroo töö on spetsiifiline, kus mingid alad ei tohi omavahel kattuda. Toimivad rajad tuli kõigepealt välja mõelda, et töötajate toitlustus- ja puhkealad paigutuksid loogilises suhtes teiste tööruumidega.

Ugandi Resto interjööris kajastub nii ajalugu, rahvustraditsioonid kui sport

Ugandi Restos on lisaks heale toidule ühtmoodi au sees nii ajalugu, rahvustraditsioonid kui sport.

Galerii: Maanteeameti teenindussaali sisekujundus

Kogu kujunduse märksõnadeks on valgusfoori värvid, liiklusmärgi sinine toon, põrandal ülekäigu sebra ja valitsusasutuste visuaalse identiteedi kujundusstiilist rukkilille motiiv.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube