Kuidas olla sisustust valides hooliv enda ja ümbritseva suhtes?

Maailmas toimuvate ärevate sündmuste ja meie kliimas seni harvade ilmamuutuste taustal on üha olulisem kodus olemise aeg. See on pannud järjest enam ihkama enda ümber kas kestva disainiga või naturaalsest materjalist esemeid. Räägime, kuidas interjööri teadlikult valitud sisustustekstiilide abil olla hooliv nii iseenda kui ka ümbritseva keskkonna vastu.
Ülemaailmne kliimakriis ja liigtarbimisest tulenevad mõjutused on seotud kõigi eluvaldkondadega ning varem või hiljem mõjutavad need iga üksikisiku elukvaliteeti. Seetõttu on oluline pöörata üha rohkem tähelepanu keskkonnateadlikule lähenemisele ka interjööri- ja kodukujunduses.
Kui alustad ruumi või kodu sisustamist, enne lõputuna näivate valikute ja pakkumiste maailma sukeldumist, võta hetk ja mõtle, kas sisustuselemendid, millega end kodus ümbritsed, lisavad sinu ellu ja ümbritsevale keskkonnale väärtust.
Kas need on teadlikud, läbimõeldud valikud ja kas need teenivad sind ausalt ning kaunistavad interjööri ka aastate pärast või on pigem kiired, keskkonda reostavad lahendused. Kas neis valikutes on kestvat väärtust nii sisus kui vormis?
Miks on oluline investeerida kestvatesse valikutesse?
Teadlikke ja jätkusuutlikke tarbimisvalikuid tehes astume me iga tehtud sammuga keskkonnasäästlikuma elukeskkonna suunas. Nii anname me panuse väärtusahelasse, millest tulenevate mõjude osalised me ise oleme. Seda nii otseses kui kaudses plaanis, sest panustatud ressursid annavad meile nii inimese kui elu- ja töökeskkondade tasandil täiesti uue tähenduse.
Tänu selle väärtusahela mõistmisele ja kestvatele valikutele enda kodu kujundamisel, panustame me lisaks iseenda ja ümbritseva keskkonna väärindamisele ka jätkusuutlikku tulevikku.
Kiirtarbimisele suunatud ühiskonnas on sarnaselt moemaailmaga ka interjööridesse toodetud massiliselt esemed mööblist, aksessuaaridest kuni sisustustekstiilideni välja, mis tänu kehvale kvaliteedile ei ole pika kasutuseaga ja kiirendavad uue tarbimisahela protsesse ning maailma reostava prügi teket.
Lisaks muudab masstoodangu tarbimine meie elukeskkonnad kiretult ühesuguseks, ei toeta meie loovust, ega isikupära.
Tõsi, hea disain, kestvad ja naturaalsed materjalid ning käsitöö maksavad enamasti kõrgemat hinda, ent panustatud ressursid on teadlik investeering aastateks, mitte kiireks tarbimiseks.
5 nõuannet, kuidas koju sisustustekstiile valides olla hooliv enda ja ümbritseva suhtes:
1. Võtke aega valiku tegemiseks ja viige end eelnevalt kurssi, mida ostate, millest see on valmistatud ja kuidas;
2. Koguge eelnevalt ideid ning koos tekstiilistuudioga muutke sisustamine loomeprotsessiks, mis inspireerib ja annab teie kodule tõelise kodu tunde;
3. Valides eetiliselt toodetud, naturaalsed kangad mõjutad tarbijana otseselt keskkonnale jäetud jalajälge;
4. Kvaliteetsest ja kestvast kangast valmistatud kardinad või rulood mitte ainult ei lisa teie kodule väärtust ja isikupära, vaid neid saab kohandada, et need sobiksid hiljem taaskasutuseks, nt maakoju;
5. Kasutage professionaalse kardinastuudio ekspertnõu, et tulemus oleks võimalikult ajas kestev ja teie soovide ning interjööriga sobituv.
Tekstiilibränd FILIPPO UECHER järgib täiel määral eetilist tootmisahelat
Fabricori kardina- ja tekstiilistuudio on pühendunud jätkusuutliku interjööri pakkumisele. Erilist tähelepanu pöörame erinevas hinnaklassis olevatele naturaalsete kangaste kollektsioonidele.
Uudsena on valikus Itaalia kvaliteetkangaste bränd FILIPPO UECHER, mille naturaalsed sisustuskangad on valmistatud 100% Euroopas, järgides täiel määral eetilist tootmisahelat.
Brändi valikus esindatud naturaalsed linased kangad on sertifitseeritud Oeko Tex® standardi 100 järgi ja on seetõttu inimeste tervisele kahjutud. Alapaka lõngadest valmistatud pehmete, kvaliteetsete ja kestvate kangaste toormaterjal on tarnitud säästvatest taludest ning kangaks töödeldud Itaalia käsitöömeistrite käe all.
A: Marika Tani, Kadri Kuht; Fabricori kardina- ja tekstiilistuudio
Kuidas olla sisustust valides hooliv enda ja ümbritseva suhtes?