Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Maja vundamendi tüübid ja valimine

2021-01-06
Maja vundamendi tüübid ja valimine

Vundament on maja alus, millest sõltub hoone edaspidine vastupidavus, ehituse üldine kvaliteet ja turvalisus. See on nö ühendus maapinna ja hoone vahel, mille ülesanne on stabiliseerida vundamendile toetuv hoone nii, et ei üleujutused, tormid, maa nihkumine ega mõni muu loodusnähtus hoone terviklikkust aja jooksul ei kahjustaks.

Vundament kas tagab turvalise kodu aastakümneteks või ei taga ning see sõltub paljuski vundamendi tüübi õigest valikust.

Meil Eestis ei pea küll arvestama ohtliku maavärina ega tsunamiga, aga pinnas ise võib samuti korralikuks väljakutseks osutuda, sest nii kivi, liiv, savi kui ka soine pind nõuavad vastupidava vundamendi loomisel põhjalikke eelteadmisi. Loomulikult on olemas spetsialistid, keda saab kaasata, aga alati tasub enne vastavate tööde tellimist ka ise veidi asjast midagi teada.

Juba üle 25 aasta puitmajade ehitusega tegelenud ettevõtte Palmatin OÜ juht Marko Valleri sõnul on vundamendi juures kõige olulisem valida konkreetsele pinnasele ja ehitatavale hoonele vastav vundament. Odavama hinna poliitika selle asjaga kokku ei sobi, sest sobimatu vundamendi tõttu tekkivate probleemide tagajärjed on enamasti vägagi kulukad ning esineb ka juhtumeid, kus neid polegi hiljem enam võimalik parandada.

Pinnase uuringud

Õige vundamendi tüübi valikuks teostatakse esimese asjana pinnaseuuring. Tavaliselt tegelevad sellega geouuringute firmad, kes puurimise tulemusena teevad kindlaks, millistest kihtidest koosneb maapind, kuhu soovitakse maja ehitama hakata.

Siit selgubki, milliseid vundamendi tüüpe üldse kaaluda, sest oluline on ka, millist hoonet vundament peab kandma hakkama, millisest materjalist, mitme kordset jne. Selle kõige alusel koostatakse ehitusloa taotlemiseks vajalik vundamendi mahamärkimise joonis.

Vundamendi mahamärkimine

Maja vundamendi joonistega käivad kaasas ka vundamendi teostusjoonised. Vundamendi mahamärkimise teostab seaduse kohaselt geodeet, kes märgib joonisele ka õiged kalded, kõrgused jms. Selle käigus on mõistlik joonisele kohe märkida ka trassid, parkla ja lisahooned jmt, et kõik kaevetööd korraga tehtud saaks.

Peale vundamendi mahamärkimist alustatakse vundamendi tasandustöödega. Tavaliselt ulatub vundament maapinnast umbes 30-40 cm kõrguselt välja, aga kõik sõltub konkreetsest krundist. Näiteks ühe krundi lõikes, kui pinnas on kaldega, ei pea olema kõik hooned sama kõrguse peal, aga võivad. Sellest sõltub, kas tehakse üldine pinna ühtlustamine või hakkavad hooned erinevatel kõrgustel paiknema.

Vundamendi tüübid

Vundamendi tüübi valimine sõltub pinnasest ja tulevase hoone koormusest. 1- ja 5-kordne maja on väga erineva raskusega ja loomulikult annab suure erinevuse ka materjal, millest maja ehitatakse. Puitkonstruktsioon on oluliselt kergem kui betoon ja vundamendi valikul tuleb sellega kindlasti arvestada. Oleme ju kuulnud majade vajumisest ja pikki pragudest kuni katuseni välja. Palkmaja ja puitmaja eelis on see, et need peidavad praod ära, aga loodist välja vajumisest pole pääsu, kui vundament ise peaks vajuma. Seega on väga tähtis valida õige vundamendi tüüp.

Lintvundament

Lintvundament oli vanasti kõige levinum vundamendi tüüp üldse. See tähendab, et kandvate seinte alla laotakse vundamendimüür. Ülejäänud põranda osa on soojustatud ja sinna peale valatakse betoonplaat. Lintvundamendil on mitmeid eeliseid. Esiteks on sellel väga hea kandmisvõime, sobides ka väga massiivsete ehitiste kandmiseks, ning ka taskukohane hind.

Keldri ehitamiseks on lintvundament pea ainuke lahendus, kus peale käsitsi valuvormidega valatud taldmiku saab ülejäänud vundamendimüüri laduda müüritisena. Lisaks saab lintvundamendi viia allapoole külmumissügavust, mis tähendab, et sel juhul pole vaja lisasoojustusele mõelda. Aga täpselt vastupidine on olukord siis, kui lintvundament asetseb külmumispiirist pealpool.

Plusse ilma miinusteta ei saa. Kuigi lintvundament on kokkuvõttes odavam, eeldab see üsnagi töömahukaid kaevetöid. Samas aga pole vaja tellida suuri tõstemasinaid. Ebaühtlase pinnase puhul tasuks see vundamendi tüüp välistada, kuna ebakorrapärane vajumine on lintvundamendi vaenlane.  

Plaatvundament

Plaatvundament eeldab korralikku aluspinnast ja killustikupatja. Kasutatakse peamiselt väiksemate eramute puhul. Kergekaalulised moodulid võimaldavad kiiret ja võrdlemisi soodsat vundamendi rajamist. Väga hea valik tugeva kivise pinnase puhul ja eriti levinud ranniku aladel. Kui paekiht on maapinnale väga lähedal, on mõistlik teha madal plaatvundament, mis soojustatakse perimeetris horisontaalselt. Kuna paekiht on üldiselt tugev ja püsiv, ei pea vundamendiga väga sügavale minema, pealegi on kivi kaevamine väga kallis töö.

Plaatvundament on hea valik ka ebaühtlase savise pinnase juures. Plaat tekitab ise suurema kandva pinna, millel koormus ühtlaselt jaguneb ja kannab kogu maja. See on tänapäeval kõige levinum, kiirem ja hinna poolest mõistlikum lahendus, aga nõuab ka eeskujulikku soojustust.

Postvundament

Postvundament on hea valik siis, kui on vaja maja kandavad osad sügavale maapõue viia. Näiteks savise pinnase puhul, kus kandev pinnasekiht on sügaval maa sees. Kergemate ehitiste puhul, nagu suvilad ja aiamajad, võib sellistes tingimustes sobida ka plaatvundament, aga kindlasti mitte massiivsete hoonete kandmiseks.

Kruvivundament

Kruvivundament on hea valik kohtadesse, kuhu ei ole suurte kaevemasinatega võimalik ligi pääseda, näiteks suvila või väiksema maja ehitamiseks metsa sisse. Kruvivundamendi puhul on oluline teada, et kruvi keermestatud osa keeratakse kandvasse pinnasesse, ükskõik kui sügaval see peaks asetsema. Kui maapind on näiteks turbane, tuleb valida pikem kruvi, mis keeratakse läbi turbapinnase sobiva sügavuseni. Kruvid jäetakse tavaliselt umbes 30 cm kõrgusele pinnasest. Kruvide külge kinnitatakse puidust soojustatud alusraam, mis jääb pinnasest veidi kõrgemale ja kaitseb hoonet maapinnast tuleva niiskuse eest.

Eestis on näiteks Nõva kandis mõned suvilad selliselt ehitatud. Kruvivundament on hea lahendus ka muude lihtsamate kergehitiste puhul nagu terrassid, lehtlad, kasvuhooned, puukuurid, auto varjualused jne.

Puitmaja vundament

Puitmaja on selline pretensioonitu ehitis, mida sobib ehitada kõigi vundamentide peale. Puitmaja vaieldamatu eelis on kerge kaal, millega seoses on väike ka tema looduslik jalajälg.

Kelder kui oluline lisaväärtus

Kelder loob hea võimaluse nii küttesüsteemidele kui torustikule ligi pääsemiseks ning annab majapidamises ruumi juurde panipaigana. Keldri ehitamine eeldab aga sobivat pinnast. Põhja-Eesti rannikualale on iseloomulik üsnagi maapinna lähedal asuv paekiht, millest läbi kaevamine on kulukas. Kui see töö aga siiski ette võtta, tuleb kindlasti hoolitseda ka korraliku hüdroisolatsiooni eest ja teha koormusarvutused, et maja seal peal ikka korralikult püsima jääks.

Radooni pht

Ehituse puhul Eestis ei saa mööda minna ka radooni teemast, mis on meie pinnases asuv looduslik kiirgusallikas ja inimesele üsnagi ohtlik, sest radoonirikka õhu sisse hingamisel suureneb kopsuvähki haigestumise risk. Kõige radoonirikkamad piirkonnad on Põhja-Eesti, Lääne-Virumaa ja Tartumaa, aga seda leidub ka teistes piirkondades. Kiirguse võimalikkus tuleb kindlasti enne ehitust kindaks teha, sest sellisel juhul on vaja ehituse käigus paigaldada vundamendile ja keldrile radoonitõkked. Plaatvundamendi puhul näiteks kasutatakse radoonitõkkekilet, mida pärast vundamendi valmimist pole võimalik enam lisada.  

Vundamendi hind

Vundamendi ruutmeetri hind sõltub valitud vundamendi tüübist, selleks vaja minevatest materjalidest ja kogustest, mille tingivad omakorda vundamendi tulevane koormus, transpordi sõbralik-mittesõbralik asukoht ja ehituse keerukus pinnasesse rajamise sügavusest ja tüübist lähtuvalt.

Vundament peab olema 100% kooskõlas pinnase ja tulevase hoone tingimustega ja on täpselt sama olulise kaaluga nagu maja ise. Üks teiseta ei püsi ja mõlemad on väga olulised investeeringud, kindlustades koos tulevase hoone ohutuse, vastupidavuse ja jätkusuutlikkuse.

Palkmajade tootja Palmatin kasutab oma projektides kindlaid vundamenditöödele spetsialiseerunud partnereid, kes teostavad kõik vajalikud arvutused ja vundamendi ehitustööd koos vajaliku dokumentatsiooniga, mis on vajalik kasutusloa taotlemiseks. Ettevõte ise keskendub puitmajade tootmisele ja paigaldusele. Iga valminud majaga on kaasas ka põhjalik maja hooldusjuhend koos vajaliku infoga, kust mingid detailid on tellitud, et hiljem ei peaks kuskilt otsima hakkama, kui midagi väljavahetamist või parandamist vajab.

A: Inkodu.ee (K. Viksne; J. R)
Vundamendi tüübid ja valimine

 

Kasutusloa dokumentatsiooni tegemine peab algama ehituse algjärgus

Kasutusloa taotlemiseks on vaja esitada mitmeid dokumente, millest osad on väga spetsiifiliselt seotud geodeesia ehk maa mõõdistamise valdkonnaga.

Korduma kippuvad vead palkmaja renoveerimisel

Palkmaja renoveerimine. Esimene tüüpviga, mis vundamendiga seoses tehakse, on palkhoone betoonpõranda maakivi vundamendiga kokku valamine.

Saunamaja ehitamine - lähtu vajadusest mitte ehitusloa taotlusnormist

Nii suure kui väikese saunamaja puhul on vajalik esitada samasugune dokumentatsioon (ehitusluba vs ehitusteatis). Saunamaja joonis on oluline!

Et katus kestaks: 5 ohumärki, mida tähele panna

Katuse tervist mõjutavad talvel ühed ja suvel teised tegurid. Lisaks külmale ja soojale mõjuvad katustele veel päike, tuul, sademed, inimtegevus ja mitmed muudki tegurid.

Bauroc videopodcasti 8-osaline sari: kivimaja ehitamine

Tasub kuulata kui kivimaja ehitamine on teemakorras. Esimese osa teemaks olid päris uue kodu erinevad valikud, teises projekteerimisega ja ehitusloa taotlemisega seotud teemad.

Sauna puitpindade hooldamine: kuidas ja millega õige seda õigesti teha?

Uue sauna ehitamisel on oluline puitpindu kaitsta juba enne esimest kasutamist ning hooldades kasutada õiget pesuvahendit!

Betoonist trepikatteplaadid - libisemiskindel ja vastupidav lahendus!

Kuidas trepimademeplaate paigaldada? Uue trepi ehitus ja olemasoleva trepi renoveerimine. Betoonist trepiplaadi valimine.

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Puitfassaadi ja -aia värvimine viimistlusseadmega on kiire ja mugav

Wagner viimistlusseadmetega on suure pinna, puitaed ja puitfassaad, värvimine tunduvalt kiirem ja mugavam kui pintsliga.

Kuidas valida soojaveeboilerit?

Soovitame eelistada kaitstud ehk kinnise küttekehaga soojaveeboilerit, mis on vertikaalselt paigutatav. Veeboileri märgis A++ ei ole kõige olulisem näitaja!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Kuidas valida kodu, mis on täna valmis vaid paberil?

Kaardista enda vajadused. Kui suurt kodu sul vaja on ja mitu tuba oleks optimaalne? Selgita välja oma võimalused.

Tornimäe silmapaistaim pilvelõhkuja Skyon avati uhke peoga

95m kõrguses hoone ligi 900 värvilist eri kuju ja suurusega klaaspaneeli annavad nii interjöörile kui eksterjöörile iseäraliku väljanägemise.

Lamekatuse ehitus: kas valida bituumen- või plastrullmaterjal?

Bituumenrullmaterjal on lamekatusel vastupidavam ootamatutele kahjustustele ja seda on lihtne parandada. Kõndimiseks on parem plastrullmaterjal.

Korteri sanitaarremont: tähendus, planeerimine ja maksumus

Korteri sanitaarremont on iluvigade parandus, mis sisaldab seinte ümberviimistlemist, värvimist, tapeetimist, põrandakattematerjali uuendamist, uste vahetust, sanruumi heakorratöid.

Uuring: koduostja eelistab uusarendust või renoveeritud korras kodu

Planeerimisjärgus korterit ostes peaks esmalt selgeks tegema pisemadki detailid – kas hoonel on ehitusluba, milline saab olema maja ümbritsev taristu või kuidas on plaanitud maja ümbrus viie aasta pärast.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Klaasitud terrass annab väljas olemise aega juurde

Klaasitud terrass on hädavajalik mugavuslahendus meie kliimas. Gampre terrassiklaasid ja varikatus on väga vastupidav ja kaunis lahendus.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Uued krohvisegud ja krohvisegude koguste kalkulaator

Bauroc tõi turule KROHVISÜSTEEMi, mis sisaldab nii sise- kui ka välisviimistluseks sobivaid krohvisegusid. Tootekoguste hindamiseks on olemas kalkulaator.

Saunaahju ehk saunakerise valimine: mis näitajad on olulised?

Puuküttega saunaahju peamine eesmärk on saavutada soovitud temperatuur võimalikult kiiresti ja et soojus oleks meeldivalt mahe.

Korteri remondi maksumus ja remondi eelarve koostamine

4-toalise 90 m² korteri remondi maksumus on ca 350€/m². Tööde kestus on 11-12 nädalat. Korteri renoveerimise hind sõltub tehtavate tööde mahust ja keerukusest.

Pundunud puitparkett - probleemi põhjused ja lahendused

Praod puitparketis. Kõikide nende põhjuste taga on enamasti õhuniiskus ja temperatuur.

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Sauna ehitamine korterisse. Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele saab sauna ehitada peaaegu igasse ruumi, ka korteri vannituppa.

Handies tõi turule lahenduse ettevõtetele, kuidas eraisikutelt teenuseid osta

Ettevõtetel on võimalus leida soodsalt ja kiirelt universaalne abimees - koristaja, elektrik, torumees, köögimasinate hooldustehnik jm. Tegija on võimalik leida vaid 2 minutiga.

Kompostiv käimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv kuivkäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Puitpõranda õlitamine: tüüpvead ja nipid

Puitparketi viimistlemisel õliga on kõige olulisem reegel üleliigse õlikiht eemaldamine. Kui õliga liialdada, siis jääb põrand naksuma.

Kuidas sisustustrendides teadlikult orienteeruda?

Vajame enda ümber keskkonda, mis toetaks meie unikaalsust. See ongi 2021. aastal sisekujunduse suurim trend!

Põhuplaat - vastupidav ja suure müratakistusega ehitusmaterjal

Põhuplaat on ökoloogiline ehitusmaterjal, mis on ennekõike tuntutud soojapidavuse ja soojusregulatsiooni poolest.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Kas plastkatus on hea valik meie kliimas?

Kvaliteetne, kerge, kauakestev, sambla tekkimise vaba, ei kolise vihma ja tuule käes, lihtne paigaldada. Garantii 30 aastat!

Font Barcelona lülitid ja pistikupesad - ajatu disainiklassika

Font Barcelona disainib ja toodab lüliteid ja pistikupesasid, mis ühendavad endas ajatut ilu ja uusimaid tehnoloogiaid.

Tulekustutussüsteem BONPET kustutab tule ise varajases staadiumis

BONPET tulekustutussüsteem on võimeline ära hoidma tulekahju varases arenguetapis. Ampullid paigaldatakse otse võimalike süüteallikate asukohtadesse.

Bauroc seintesse ja lakke kinnitamine on kerge ja lihtne

Kasutama peab õigeid, poorbetooni jaoks ette nähtud kinnitusvahendeid ja vältida tuleb ülekeeramist.

Bauroc veebipoes saadaval kogu plokkide, plaatide ja tööriistade valik

Veebipoe kaudu on võimalik osta kõiki bauroc tooteid: plokid, vaheseinaplaadid, liimikelgud, käsifrees, alumiiniumvardad jpm

Bauroc kivimaja ei vaja lisasoojustust ja sobib ka allergikutele

Kahe noore unistuste lugu: soovisime, et meie kodu oleks otsekui kindlus, tugev ja püsiv.

Kodu ehitamise lugu

Ühe pere pikaaegsed unistused said teoks ja valmis viilkatuse ning paksude seintega bauroc kivimaja.

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Põhjamaa kargusest troopilisele Bali saarele

Igati rohepealinna vääriline kontseptsioon! Tähelepanu on pööratud töötajate loovust tõstvatele ruumilahendustele. „Olgu selleks sise- ja välisruumi vahelist piiri nihutav suur rõdudega siseaatrium, neljameetrine kosk või interaktiivne mets.

Saunumi keriste unikaalne tehnoloogia ühtlustab kuuma ja külma õhuvoolu

Saunumi elektrikerise tehnoloogia ühtlustab kuuma ja külma õhuvoolu, segades kõrge CO2 tasemega õhku hapnikurikkama õhuga. See laseb saunas korralikult higistada ja häirimatult hingata.

EASY aknapalede lahendusega ei tundu akende vahetus enam tülikas

Akende vahetus võib tundub tülikas, sest nõuab lisaks akende vahetusele ka aknapalede uuendamist jms. Haapsalu uksetehasel on lahendus - puidust aknapalede süsteem.

Kivikatus – millest alustada?

Tüüpiliselt arvatakse kivikatus olevat hea valik, ent eeldatakse, et see on kindlasti kallis. Kardetakse ka kivide rasket kaalu ja mõeldakse, et paigaldus on kulukas.

Modernse arhitektuuriga kivimaja - valgusküllane kodu lapsepõlvemaal

Maja ehitus kestis natuke üle poole aasta, suure osa sellest võtsid sisetööd. Esimese korruse müürid kerkisid kõigest 1 nädalaga.

Musta värvi sauna leiliruum? Aga miks mitte!

Tumedat tooni sauna leiliruum on ainulaadne ning selles on teatud autoriteet ja maitsekus. Aktsenti saab luua teist tooni aksessuaaridega.

3 põhjust, miks lamekatus võib vajada remonti või renoveerimist

Lamekatuse remont. Vajaduse põhjusteks on sageli katuskatte füüsilised vigastused, kehv hüdroisolatsioon ja katuse alasoojustus.

Uus ajastu tuntud ärilinnakus! Ülemiste City avas oma esimesed kodud

81 üürikorteriga 13-korruseline modernne elamu on eelkõige mõeldud linnaku ettevõtetele oma talentide lühi- ja pikaajaliseks majutamiseks.

Milline trepp valida? STAIR24 teeb mõõtmise ja paigalduse lihtsaks

Trepi valimise ja mõõtmise õpetus! Soovituslik astme sügavus on 250mm ja tõus 180-190mm ning trepi laius 850-900mm.

Täpne GPS mõõdistamine aitab vältida krundi piiridega seotud probleeme

Täpne GPS mõõdistamine on oluline nii majade ehituses, metsa või maa ostu-müügi tehingute korral, samuti trasside, teede, sildade ja raudteede ehituses.

Kuivkäimla Separett Villa 9000 - ideaalne veevaba lahendus suvekodusse

Kompostiv kuivkäimla Villa on uriini eraldav käimla, mis pakub tualetilahendust ka seal, kus selle omamine võib tavaolukorras olla keeruline.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Laineprofiiliga läbipaistvad katteplaadid kergkatuse ehituseks

Kui otsite valgust läbilaskvaid materjale katusealuse ehituseks, lehtlale seina tegemiseks vms? Gutta laineprofiiliga läbipaistvad katteplaadid on hea valik.

Kuidas tagada aia puitehitiste kõdunemise ja värvi koorumise kaitse?

Kui läheb aiaehitiste renoveerimiseks, siis esmalt puhastatakse pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ja siis kaetakse puidukaitsega.

Revonial energiasäästlikud võlvhooned: koobassaun, maakelder, suveköök

Revonia energiasäästlikud võlvhooned peavad vastu sajandi ja vajavad minimaalselt hooldust.

Tööstuslikult immutatud puit - parim valik välitingimustes ehitamiseks

Puitmaterjalide eluiga pikeneb tööstusliku immutamisega 3-5 korda.

Terrassi vundamendi ehitus Fibo plokkidest ja aluspinna ettevalmistus

Terrassi vundamendi tegemiseks on erinevaid lahendusi, aga üks lihtsam viis on ehitada vundament Fibo plokkidest.

Terrassi ehitamise õpetus

Terrassi ehitamine - vundamendi ehitus, terrassilaudade valimine, laudade vahe määramine, kinnitamine ja muud nõuanded.

Hoone voodrilaua valimine: Puit, kiudtsement või PVC?

Hoone voodrilaua valimisel on oluline paigalduse lihtsus, maksumus, üldine välimus, hooldus, vastupidavus ja tulekindlus. Fassaadikate peab olema vastupidav!

Kas teadsid, et töörõivad võivad edasi kanda haigustekitajaid?

Esimene samm viiruste leviku takistamiseks on töötajate varustamine sobivate tööriiete ja isikukaitsevahenditega.

bauroc SOLID kergplokid on kõige tugevamad kergplokid Eesti turul

Uued bauroc SOLID ehitusplokid survetugevusega 7MPa (7 N/mm²) on Eesti turul saadaolevatest kergplokkidest kõige tugevamatega.

Miks on hea HIDE-A-HOSE tagasitõmmatava voolikuga kesktolmuimeja süsteem?

HIDE-A-HOSE on seina sisse peidetud kesktolmuimeja voolikusüsteem, voolikut ei pea ühest tõmbepesast teise viima. Voolik on tõmbepesast väljatõmmatav ja läheb peale kasutamist sinna ise tagasi.

Miks eelistada kiudtsement fassaadi?

Kiudtsement välisvoodrilaud-fassaadimaterjal on täiesti hooldusvaba, kuni 70 aastase elueaga ja ka pleekimatu värviga. Lisaks klass A tulekindlusega.

Infrapunaküte – puust ja punaseks!

Parim viis infrapunakütet endale ette kujutada on see, kui asetad end varju ja siis astuda varjust päikese kätte.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube