Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Siidist voodipesu säästab näonahka ja juukseid

2020-09-20
Siidist voodipesu säästab näonahka ja juukseid

Inimene veedab magades poole oma elust ja kvaliteetne uni on sealjuures väga oluline. Palju on räägitud, kui tähtis on korralik madrats, aga täpselt sama palju tähelepanu nõuab ka voodipesu, millega selle mugava madratsi katame.

Voodipesu materjale on erinevaid. Valida saab nii sünteetiliste kui looduslike seast, kallimaid ja taskukohasemaid. Nagu kõigi teiste asjadega, kehtib ka siin reegel, kes tahab endale pakkuda parimat, peab rohkem panustama.

Siid - suurepäraste omadustega materjal


Voodipesumaailma vaieldamatu tipptase on siid ja seda nii ilu, mugavuse kui tervise seisukohalt vaadatuna. Siidist voodipesu loob jaheda vahelduse kuumadeks suveöödeks, hoides õiget kehatemperatuuri. Lisaks on siid üks vähestest materjalidest, mis aitab leevendada kuumahoogusid, olgu need põhjustatud siis beebiootusest või hoopis ealistest iseärasustest.

Samuti on siid hüpoallergilise toimega, peletades eemale nii tolmulestad kui hallitusseente alged, sobides seetõttu eriti hästi ka allergikutele. See õhuke, libe ja staatilise elektri vaba materjal aitab tänu oma nahasõbralikele omadustele siluda isegi kortse ning hoida juukseid magamise ajal pusade vabana, seda kinnitavad ka juuksurid.

Ilma igasuguste liialdusteta võib siidi pidada tema suurepäraste omaduste ja ilu poolest tekstiilide kuningannaks. Siid tähendab emotsiooni lubada endale ainult parimat, seepärast on see ka hea kingitus armsale inimesele tähtpäevaks või noorpaarile pulmadeks.

50% kogu maailma siidist tuleb Hiinast, kus seda toodavad erilised siidiussid, seega näitab Hiina päritolu siidi juures kvaliteeti. Kodutekstiilide ja mööblipoe Textelle OÜ valikus olevad Hiina päritolu siiditooted on Tallinna Tehnikakõrgkoolis testitud, tegemist on kvaliteetse originaalsiidiga. Textelle valikus on erivärvi voodipesukomplektid (tekikott ja padjapüür), lisaks siiditekid ja padjad ning siidist ööriided.

Siiditoodete hooldus

Siidist voodipesu vajab erihooldust, kui räägime 100% naturaalsest siidist. Voodipesu puhul on vajalik käsipesu või pesemine käsipesu režiimil, kasutades selleks õrna pesu jaoks mõeldud pesuvahendeid. Kindlasti ei sobi siidile pesukuivatis ja otsese päikesevalguse käes kuivatamine. Triikida võiks seda õrna materjali veidi niiskelt keskmisel temperatuuril.
Siidist tekke ja patju ei ole vaja väga hooldada, me ei pese ju ka teistest materjalidest tekke ja patju. Puhastamiseks on kõige parem viis kloppimine värske õhu käes.

Legendaarne moelooja Oscar de la Renta on öelnud: "Siid on kehale nagu teemant käele!" Tema juba teadis, mis oluline on ja oma hinda igati väärt.

Siid hoiab temperatuuri, säästab näonahka ja juukseid!

A: Inkodu.ee


 

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google