Ugandi Resto interjööris kajastub nii ajalugu, rahvustraditsioonid kui sport
Millest sa ikka alustad, kui vaja kajastada ajalugu ja ümbruskonda, eks ikka kaardist. Seega katab esimese korruse seinu vana Eesti kaarti jäljendav tapeet, kus kunagine Kagu-Eesti muinasmaakond Ugandi ilusti näha. 1711. aastal ilmunud Liivimaa kaart leiti Eesti Rahvusraamatukogu arhiivist. Tapeet on ühendatud altpoolt puitpaneelidega, mis on hetkel väga moekas ja aktuaalne lahendus, kaitstes lisaks ilusale välimusele ka seina.
Leti peal hakkavad kohe silma kipsist Itaalia brändi Karman käsitöövalgustid, mis veidi kirikukelli meenutavad. Kui aknast välja vaadata, paistab sealt ka päriselt Otepää kirik.
Baarileti esipinna kujundus on aga inspireeritud Otepää kihelkonna rahvaseeliku kirivöö mustrist. Saali kaunid eridisainvalgustid (laes) ja uksed valmistas sisekujundajate jooniste järgi Avi puidutöökoda. Puidust mööbel, baarilett ja puitpiirded on eritellimustöö Facita mööblimeistritelt.
Kuna Otepää ümbruses on rohkesti pähklipuid, kajastub see loomulikult ka restorani interjööris. Nimelt asub saali keskel justkui pähklipuu, mille oksad vahvasti üle lae jooksevad.
RM Stuudio valikust leitud uhke pähklipuust dekoratiivsein annab hea hulga elevust juurde. Ruumi eraldav kaunijooneline trepp koos käsipuuga on Ars Metallitöö meistrite laitmatu töö.
Ükski detail ei ole ruumis juhuslik. Esimese korruse saali vaibalt leiame Otepää rahvariideseeliku mustri. Muster on pärit ühelt konkreetselt Pühajärvelt Sulendu talust leitud seelikult, mis aastast 1907 Eesti Rahva Muuseumile kuulub.
Teise korruse nn liputoa vaip on aga hoopis Eesti lipu värvides. Mõlemad vaibad telliti eritellimustööna Ege Carpetist. Riigilipp seostub Otepääga väga lähedalt.
Sealtsamast aknast paistvas kirikus toimus kunagi esimene Eesti lipu pühitsemine, tseremoonia pilte eksponeeritakse suurelt ka liputoa seintel.
Saali keskel on koht, kus saab lähemalt tutvuda ümbruskonna ajalooliste materjalidega. Liputoa efektne laevalgusti sümboliseerib lumehelbeid, viidates ühtlasi Eesti kõige lumisemale piirkonnale.
Kui pehmest mööblist ja tekstiilidest rääkida, siis alumise korruse kompositsiooni sobilikud diivanid valmistasid sisekujundaja jooniste järgi Sohvameistrid, toolid pärinevad Elke Mööblist ning ülemise korruse tugitoolid on Borgi kätetöö. Õiged kardinad valmistas restoranile Signe Kallson Sisustusplussist.
Sama tähelepanuväärsed nagu teisedki ruumid on toidukoha tualettruumid. Nendesse leiti huvitav villalõngamustriga keraamiline plaat, mis hästi teemaga haakub. Põrandad kaeti moodsate kuusnurk-mustriliste plaatidega. Kõik keraamilised plaadid nii wc-sse kui saali põrandale leiti Plaadipunktist.
Restorani eri kohtadest leiame efektsed taimeseinad. Kuna vaja oli ca 200 kunsttaimepotti, osteti sõna otseses mõttes üks Soome Ikea tühjaks ja toodi teisest veel juurdegi. Metallikonstruktsioonid lillepottide tarbeks kujundas sisekujundaja ise.
Kuna Otepää on lisaks kõigele eelnevale ka tugev spordipiirkond, hoitakse seda teemat restoranis hoolega au sees.
Esimese korruse saalis on näiteks terve üks sein pühendatud kohalikele talispordisangaritele. Lisaks on veel karikate nurk, kus eksponeeritakse olulisemate sündmuste nagu autoralli, jalgpalli ja talispordialade karikaid.
Kõige tipuks on täiesti ootamatult teise korruse laes kõrvuti lumehelbevalgustitega päris suusad, mis leiti Otepää kandist ja värviti eksponeerimiseks üle.
Nii sai kogu lahendus lõpuks punkti, mille tulemusena on Ugandi Restos täna lisaks heale toidule ühtmoodi au sees nii ajalugu, rahvustraditsioonid kui sport.
Autor: Inkodu.ee, 2016