Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

2024 on Yang Puudraakoni aasta

FENG SHUI | 2024. AASTA ENERGIAD
Kaasatud ekspert: Siret Seeder Janno Seeder
2024 on Yang Puudraakoni aasta

2024. aasta on Yang Puudraakoni (topelt-draakoni) aasta. Draakon, selle aasta sümbol, on legendaarne olend, kes on tuntud oma võimsa jõu, silmapaistva tarkuse ja sügava üllameelsuse poolest. Hiina kultuuris sümboliseerib Draakon keisrilikku valitsemist, olles yangi ehk meheliku printsiibi esindaja. Draakon valitseb aastat kindla ja isaliku käega, ilma järeleandmisi tegemata. Draakon toob kaasa suuri võimalusi, kuid need, kes ei suuda Draakoni tempoga kaasa minna, jäävad maha.

Aasta 2024 märgib Hiina feng shui ajastu suure ajatsükli (180 aastat) viimast etappi, mis kestab kuni 2044. aastani. Seetõttu mõjutab Puudraakoni aastat mitte ainult Draakoni enda energia, vaid ka Hiina ajaarvamise üheksanda tsükli võimsad jõud. Selle tulemusena on Puudraakoni aasta erakordne, tuues kaasa nii suuri võimalusi kui ka hirmutavaid ohte. Selle aasta kõige olulisem tegelane ei ole Draakon, vaid inimene ise.

Draakon liigutab oma võimsat saba üle maailma, puhastades teed ja lammutades tõkkeid, avades inimkonnale võimaluse uueks loomiseks „puhastatud maal“. Maailma uue alguse loomine on inimese ülesanne, kes järgib oma teed. Draakon on vaid energia aktiviseerija ja muutuste esilekutsuja. Nüüd sõltub inimkonnast, kuidas oma ülesannetega toime tulla. Me peame õppima vastutama oma sõnade ja tegude eest, kuna see on TEGUDE aasta.

Draakoniaasta kiirenevad energiad ei jäta aega rahulikuks õppimiseks. Nüüd tuleb nähtavale, kes mida ja kui palju on õppinud või kas üldse midagi on omandanud. Need, kes on õpitut hästi omandanud, saavad sel aastal hästi hakkama. Kuid need, kes viimase kahe aastakümne jooksul on aega raisanud ja õppimist vaid simuleerinud, satuvad suure surve alla, kuna vead võivad olla kallid. Draakoniaasta lisainfo ja abikaardid

Kodu energiate tasakaalustamise abivahendid - bagua 8 tsooni teooria

Kodu energiate liikumise tasakaalustamiseks tasub alustada 8 tsooni teooriast ehk bagua tsoonidest, mille kohaselt on sinu koduses interjööris 8 erinevat tsooni, mis nö peegeldavad suhteliselt täpselt 8 olulist eluvaldkonda. Näiteks, kui suhtetsoonis asub üleüldine segadus, vana kola või muu selline, on sageli sarnane olukord ka suhetes inimese ümber.

Bagua tsoonide kaart näitab, millistes tsoonides, milline energia liigub ning kuidas neid tsoone enda ja pere toetuseks tööle panna ning jõudu juurde anda. Lihtsalt võtad kaardi ette, jaotad oma koduaia 8 sektoriks ning ülejäänud märksõnad on juba kaardil kirjas.

Näide:

Bagua plaan asetatakse maja või korteri põhjaplaani peale. Uks (sisenemine) altpoolt. Antud juhul jääb ruudu alla ka osa terrassist ja ukseesisest. Fotol majaosa esimese korruse plaan (Stuudio88) ja bagua plaan (Seeder Konsultatsioonid)
Bagua plaan asetatakse maja või korteri põhjaplaani peale. Uks (sisenemine) altpoolt. Antud juhul jääb ruudu alla ka osa terrassist ja ukseesisest. Fotol majaosa esimese korruse plaan (Stuudio88) ja bagua plaan (Seeder Konsultatsioonid)

Puudraakoniaasta seisud

Number 1 bagua ala on Karjääri ja valikute tsoon. Sel aastal on see bagua ala heas, soodsas energias. Draakoniaastal toimub siitkaudu olulise valdkonna - suhete energia parendamine, tasakaalustamine, aktiveerimine. Kui aga kodu on abikaardiga kaitstud, siis selles kodus suhted paranevad, rahaenergia voolab ning üldine heaolu kasvab. Abikaart KELLUKE

Number 2 bagua ala on Suhete tsoon. Sel aastal on see bagua ala heas, soodsas energias. See bagua ala kannab endas sel aastal tervise ja pikaealisuse energiat. Siit kaudu saab mõjutada ennast ja lähiringi, et muuta oma eluviis terviklikumaks ja tervislikumaks. Abikaart LÕPUTU ARENG

Number 3. bagua ala on Mineviku ja perekonna tsoon. Sel aastal on see bagua ala soodsas energias. Selle tsooni kaudu saab anda tõuke tuleviku energiale. Abikaart LOOTUS

Number 4 bagua ala on Raha ja rahulolu tsoon. Sel aastal on see bagua ala soodsas energias. Võib olla aasta esimesel poolel on selle ala energia nõrk, kuid see kasvab perioodi muutudes. Seetõttu on soovitab sel aastal seda ala toetada, sest võimalused, mis siin peidus on, on võimsad. Abikaart TASAKAALU BUDA

Keskuse ehk tasakaalupunkti (number 5) energia on sel aastal ebasoodne ja mõjutab eelkõige meesalget  muutes ta elus toimuvatele muutustele vastuvõtlikumaks. Kuna tegemist on Keskuse ehk tasakaalupunktiga, siis on oht mõjutada kogu perekonda. Selle bagua tsooni ala tasub hoida kontrolli all, sest ebakõla viib rahulolematuseni, majanduslanguseni, pankrotini. Abikaart TULILIND

Number 6 on bagua alas Abistajate ja reiside tsoon. Sel aastal on see bagua ala ebasoodsas energias. Selles bagua alas aktiveerub sel aastal haiguste täht. Haiguste täht ei mõjuta ainult füüsilist tervist, see mõjutab ka vaimset tervist ja inimeste emotsioone ja käitumist. Abikaart KUAN YIN

Number 7 bagua ala on Tuleviku ja laste tsooni. Sel aastal on see bagua ala ebasoodsas energias.  Sellel alal on kalduvus tekitada probleeme suhtlemisel inmestega, kohtuvaidlusi, kuulujuttude levimist, kadestajate ilmumist ja sõltuvustega tegelemist. Abikaart MÜNDI JÕUD

Number 8 bagua ala Teadmiste ja õppimise tsoon. Sel aastal on see bagua ala soodsas energias ja seotud eelkõige ametialase tegevusega, karjääriredelil ülespoole liikumisega, ameti vahetamisega või uue töökoha otsimise ja leidmisega. Kui aga selles bagua alas asub kodu peauks ja/või magamistuba (eelkõige voodi asukoht), siis võib see põhjustada üksindust, probleeme seadusega, vaimset ülepinget. Tugevamalt mõjutab see meest. Sellisel juhul tuleb seda ala kindlasti kaitsta ja kasutada abikaarti. Abikaart DRAAKONKILPKONN

Number 9 bagua ala on Maine ja oma Mina tsoon. Sel aastal on see bagua ala ebasoodsas energias, mis on seotud pettustega, valeinfo jagamisega, kuulujuttudega, autoriõiguste vargustega, reetmisega, inimeste vaheliste vääritimõistmisega ja sellest tulenevate konfliktidega. Sel aastal on oluline rääkida ausalt, leppida kokku konkreetselt ja tegutseda üksmeelselt. Abikaart VALVEDRAAKON

Kui soovid aasta energiatega ennast põhjalikult kurssi viia

.....siis soovitame lugeda raamatut: EDU VÕTMED DRAAKONIAASTAL

Raamatus seletatakse lahti …

  •     5 stiihiat, nende olemus ja kasutamine;
  •     yin/yang tasakaal;
  •     12 loomamärgi eripära;
  •     60 täiesti erilist 12 loomamärgi ja 5 stiihia kombinatsiooni.

Lisaks leiab siit vastused küsimustele …

  •     Missugused on puudraakoni aasta energiad?
  •     Milline on puudraakoni aasta mõju erinevatele loomamärkidele?
  •     Mida on meil oodata raha, karjääri, suhete ja tervise vallas?
  •     Kuidas ennast kaitsta ja samas oma soove tegevuste, aga ka kodu kaudu aktiveerida?

Iga olukorda on võimalik muuta tasakaalustamise teel. Seega tuleb draakoniaastat kõigepealt tundma õppida, seejärel teha kindlaks isiklikud ohud ja võimalused ning siis võtta kasutusele just need edu võtmed, mis aitavad puudraakoni aasta õnnelikuks teha.

A: Siret ja Janno Seeder

 

 

Home&You: inspiratsiooni algavaks kevadhooajaks

Home&You kodusisustuspoe valikusse on saabunud uued heledad ja õrnad toonid.

Ekspert selgitab: sisearhitekti kasutamine – kulu või kokkuhoid?

Sisearhitekt on ekspert, kelles on ühendatud nii spetsiifilised tehnilised teadmised kui ka loovus. Nii suudab ta näha terviklikku pilti tehnosüsteemidest ruumipaigutuse ja värvilahendusteni.

Margit Meikar: Hoolikalt valitud tapeet teeb kodud hubasemaks ja elu rõõmsamaks

Erinevatesse interjööridesse saab anda värvi ja meeleolu, kasutades tapeeti ühel või kahel aktsentseinal, kogu ruumis või uue trendina laes.

Stockmann avas uuenenud koduosakonna

Kuudepikkuse põhjaliku planeerimise järel on Stockmanni 4. korruse koduosakond täielikult uuendatud ning siit võib leida laia valiku sisustus-, sisekujundus- ja elustiilitooteid.

Tapeeditrendid 2024

Tapeetide trendisuunad 2024. aastal on väga mitmepalgelised. Mustrit ja tekstuuri, mis muudab kodud kodusemaks, hubasemaks ja olemise üleüldiselt rõõmsamaks, on moes.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab ülevaadet 2024. aasta sisustustrendidest

Sisearhitekt Ingrid Kuuli sõnul on 2024. aasta peamine sisekujundustrend loodust imiteerides luua ruumi positiivset energiat ja head aurat.

Vana rooma arhitektuur: rikka ajalooga linn

Rooma arhitektid ja insenerid olid tuntud oma uuenduslikkuse poolest, eriti seoses ehitusmaterjalide ja -tehnikatega. Nende panus arhitektuuri on hindamatu!

Lucano kokkupandaval treppredelil saab olla mitu funktsiooni

Lucano treppredel on disainitud asjade kasutamise lihtsustamiseks ning interjööri osaks. Kui Sa selle parasjagu ei roni, saad seda kasutada teistmoodi.

Palazzol uus e-pood! Sisustusdisaini asjatundjate koostatud valik!

Palazzo Interiorsi e-mööblipood esindab tipptasemel funktsionaalset disaini, mis on hoolikalt valitud sobitumaks Eesti inimeste maitse-eelistustega.

Pantone aasta värv 2024 on mahe virsikukarva toon "Peach Fuzz"

Pantone aasta värv 2024 on õrnust ja sametisust peegeldav toon, mis väljendab soovi leida hetki hingetõmbeks, loovuseks ja inimlikuks ühenduseks.

Valgustite trendid aastal 2024

2024. aasta toob kaasa uued tuuled sisekujunduses, mis omakorda mõjutab seda, kuidas ruume valgustada.

Trendivärv interjööris: koobaltsinine

Sisustustrendide maailm on mõnusalt kirju – seda ka värvitoonide osas. Värvidest on jätkuvalt moes pastelsed toonid, kuid palju on esindatud ka julgemaid värve.

2023. aasta arhitektuuripreemiate laureaadid

Reedel, 8. detsembril jagati Lillepaviljonis pidulikul auhinnatseremoonial aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Ra Suni erilahendustega pehme mööbel – neile, kes ei lepi keskpärasega

Ra Sun ei ole siiski spetsialiseerunud mitte ainult uue pehme mööbli valmistamisele, vaid renoveerib ka vana. Samuti on valikus standardmööblilahendused.

Kõrgekvaliteetne sadulsepatöö annab disainile viimase lihvi

Transinterior paistab silma oma oskuslikult viimistletud sadulsepatööga, mis hõlmab pehme mööbli polsterdamist, nahatamist ja katteriide paigaldamist.

Lindström vahetab välja kõik klientide porivaibad

Avalike asutuste sissepääsude ees asendatakse mustust püüdvad porivaibad uue tehnoloogiaga valmistatud keskkonnasäästlike vaipadega.

Väikese eramu planeerimine kui ruutmeetreid on vähe ja avarus oluline

Eramu sisustamisel aitas ruumipuudust aitas köögis asjade mahutamisel ja söögiala loomisel lahendada köögisaar. Elutoa osas aga nutikas kamina ja tv-sein.

Uus standard laste- ja magamistoa sisutuses: pehmed ja kumerad vormid

Wall Design eristub teistest Eesti pehmete paneelide tootjatest võimekuse poolest valmistada paneele igasuguse kujuga, alates kolmnurkadest kuni pilvedeni.

Texstudio esitleb 2024. aasta trende peegeldavaid kangaid ja tapeete

Tikkurila 2024. aasta värvipaletist inspireerituna on Texstudio kokku kogunud tooted, mis kajastavad 2024. aasta värvi-, tapeedi- ja tekstiilitrende ja pakuvad inspiratsiooni.

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul eeldab iga sisekujundusprojekt lugu ehk kontseptsiooni. Lugu seob inimesed ja interjööri.

Tikkurila aasta värv 2024 - sisetunde järgi loodud kollektsioon

Aasta värv 2024 „Nude in Nizza“ on soojustkiirgav virsikutoon, mis väljendab armastust, lahkust ja mängulisust. Vaata inspireerivat pildigaleriid aasta värvidega kujundatud korterist.

Kodu remondieelne kontroll - koostame remonditööde nimistu ja eelarve

Planeerid kodus remonditöid? Siis sattusid lugema just õiget artiklit! Ehituskaitse Büroo pakub uue teenusena kodu remondieelset kontrolli.

Põhjamaine lihtsus: Elegantne tekstuuride mäng uuseramu interjööris

Noore pere kodu looduskaunis kohas Lõuna-Eestis, kus erilise tähelepanu all oli meeleolu loovate valgustuslahenduste väljatöötamine.

Iittala Ultima Thule 55: Iittala tähistab ikoonilist kollektsiooni uute vaasidega

Legendaarse Ultima Thule 55. aastapäeva tähistamiseks tõi Iittala oma püsikollektsiooni Ultima Thule vaasid.

Galerii: M Stuudio uus kujundus jutustab tegevuse lugu

M Stuudio meigisalong on hea näide, kuidas detailidele keskendumisega saab luua interjööri, mis ei ole ainult funktsionaalne ja kaunis, vaid räägib ka oma loo.

Kas teadsid, et pead ka enda telerit küberrünnaku eest kaitsma?

Esimese asjana soovitab Pennar teha ära põhilised küberhügieenivõtted enda koduse wifi võrguga.

Videolugu: Kaunis katusekorter Rocca Towersi hoones

Valmis Palazzo Interiorsi mitmeaastane sisekujundusprojekt- luksuslik katusekorter Rocca Toweri kvartali kõrghoones.

Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Lubi marmoriino suurepärane taluvus nii kõrge temperatuuri kui ka niiskuse suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude, soemüüride ja korstnajalgade viimistluseks.

Lase sügis esikusse

ELKE Mööblist leiab erinevaid väiksemaid ja suuremaid esikusse sobivaid lahendusi.

LED siinivalgustid kodus: suurepärased üld- ja fookusvalguseks

LED siinivalgustid on suurepärased fookusvalguseks, et rõhutada konkreetseid kunstiteoseid ja arhitektuurseid detaile. Neid on 3 tüüpi valgusomadustega.

Galerii: Interjöör loftilike elementide ja “apelsini meeleoluga”

Tallinnas asuva värskelt valminud väikese kahetoalise korteri sisustamise protsess Wax Designi sisekujundaja Tatiana Bobchinskaya jaoks polnud päris tavaline.

Galerii: Home&You talvised interjööri soovitus

Home&You valikusse jõudsid äsja uued sisustuskollektsioonid, tuues kaasa värsket inspiratsiooni ja võimaluse kodu uuendamiseks.

Puitkäsitöö firmakingitusena: tooted, kus kokku saavad naturaalne ilu ja kasutusmugavus

Puitkäsitöö firmakingitusena sobib nii neile, kes väärtustavad traditsioone, kui ka sellele, kes hindab kaasaegsemat elustiili.

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada interjööri avarust. Väga hea lahenduse pimedamas ja kitsamas toas!

Tudengikorteri sisustamise säästunipid

Ära möbleeri üle. Kõige kindlam viis näidata väikest ruumi veel väiksema, kitsama ja pimedamana, on kuhjata see asjadest üle. Mida vähem on asju, seda parem.

Tervise ja meeleolu seos: madratsite ja voodikatete roll magamistoas

Nii teie madrats kui voodipesu koos toatemperatuuriga loovad keskkonna, mis mõjutab teie puhkuse kvaliteeti ja üldist heaolu.

Lapse toa sisustamisel on oluline arvestada tema mustri- ja toonieelistusi

Lastetoa tapeedid, värvid ja mustrid vali lähtuvalt lapse loomusest.

Delabie BINOPTIC-Black Magic: elektroonilised kontaktivabad segistid

BINOPTIC seeria elektroonilised kontaktivabad segistid paistavad silma oma stiilse matt musta viimistlusega. 100% must kroom tagab, et segistid ei kaota oma esinduslikkust isegi intensiivse kasutuse korral.

Puidust seinapaneelid MELLOW: pika elueaga ja lihtne paigaldada

Siseruumidesse mõeldud puidust seinapaneelid (ribipaneelid) on valmistatud kvaliteetsest männipuidust, millele on spetsiaalse töötluse abil antud eriti hea vastupidavus.

Laps alustab kooliteed: kuhu paigutada õppimisnurk?

Koolilapse toa sisustamisel on oluline mööbli paigutus, see mõjutab kui privaatselt ja turvaliselt laps end õppimisnurgas tunneb. Oluline on ka piisavalt hea valgus.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ja sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

Tere tulemast Top Grade Silki! Mulberry siidist voodipesu, ööriided...

Oleme uus bränd, mis pakub luksuslikku 100% naturaalsest Mulberry siidist voodipesu, padjapüüre, siidimaske, juuksekumme.

7 aktuaalset sisustustrendi: merevaigu klaas, reljeefklaasiga kapid...

Kummutid, vitriinid ja seinakapid on sel suvel saanud endale reljeefsest klaasist uksed. Värvitoonidest on järjest suurenev trend kõikvõimalikes varjundites punane.

Põranda- ja laualambid kui pilgupüüdjad

Nõuanne kodu valgustamiseks. Lisaks üldisele lae- ja seinavalgusele pakuvad kodukujunduses põnevaid võimalusi põranda- ja laualambid.

Üliõhuke Deco kivispoon - unikaalne viis pindade katmiseks

Kivispooniga saab katta betooni, keraamikat, metalli, vineeri, MDFi, PLPd ja ka kumeraid pindasid. Kasutatakse mööbli, seinte, aga ka välisfassaadide puhul.

Lastetubade kujundamise stiilid ja trendid

Lapsed on kahtlemata kõige julgemad sisekujundajad. Nad teavad, kuidas muuta ruum rõõmsaks. Laste jaoks ei eksisteeri ühtegi sellist värvikombinatsiooni, mis ei sobiks kokku.

Damixa grafiithalli pinnaviimistlusega segistid ja vannitoaaksessuaarid

Taani tootja Damixa on loonud uue grafiithalli pinnaviimistluse, mis pakub unikaalset ja stiilset välimust.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Kas valge on uus must? AXOR One vannitoa tooted mattvalges kuues

AXOR One kollektsiooni dušše, segisteid ja termostaate saab suurepäraselt täiendada mattvalgete AXOR Universal Circular vannitoatarvikutega.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Kavalad nipid, mida kasutada väiksema köögi sisustamisel

Moodne lahendus on lisaköögitasapinna tekitamine kappide sisse väljatõmmatava lisatöötasapinna näol.

Sisearhitekt Heldi Rebane: Ruumi tuleb õppida kogema!

Me tajume ruume oma meelte kaudu ja see mõjutab tervet meie elu, kõike mida me teeme ja ütleme.

Kuidas värskendada aastaid tagasi kujundatud luksuskorter?

Kerge interjööri värskenduskuur professionaalse sisearhitekti abiga toob koju uue hingamise ja annab võimaluse uueks alguseks. Muutusi ei tohiks karta.

Rippvalgusti Croissant - 4Roomi uudistoode 2023

4Roomi Croissanti rippvalgustite suured mõõtmed teevad neist sobiva valiku avaratesse ja kõrgete lagedega ruumides, kus vajatakse efektset ja unikaalset aktsenti.

U&K Interiors - suurepärane valik eriilmelise ruumi sisustamiseks!

Sisustussalongi valikust leiab nii luksuslikku modernset kui sooja Prantsuse maamaja elemente, aga ka klassikat ja küllusliku Hollywood glami disainistiili.

Erilahendustega polsterseinad, voodid ja diivanid - nagu rätsepaülikond

Pehme mööbli erilahendustele spetsialiseerunud ettevõtte Pikk Pink meistri Kalmer Alliku sõnul on eriti aktuaalsed on tema igapäevatöös diivanite erilahendused ja reprod (koopiad) ning polsterseinad ja voodid.

CRANE kui sotsiaalne perfektsionism

Radis Furniture riiul CRANE, on enamat kui lihtsalt mööbliese - see on sümbioos materjalivalikust ja läbimõeldud disainist.

Galerii: Kevadiselt värske ja ajatult moodne perekodu

Stuudio 88 sisearhitekt Ljudmilla Funika-Müüri loodud kaunis sisearhitektuurne lahendus. Lisaks nõuanded ja nipid ise sisustajale!

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Küünlajääkide taaskasutus: mida ja kuidas kasutada?

Põlenud küünla jäägid pole just esimene asi, mis tuleb taaskasutusele mõeldes pähe.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube