Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Bio-köögiviljamullaga külvad mahedalt

Bio-köögiviljamullaga külvad mahedalt

Külvimullast sõltub nii seemnete idanemine kui taimede edasine käekäik. Ettevõttes Aiaabi professionaalset aiandusnõu pakkuv spetsialist Maris Paalvelt julgeb külvamiseks ja köögiviljade kasvatamiseks soovitada Matogardi Bio-köögiviljamulda. „Oma kogemusest võin öelda, et ma jäin mullaga väga rahule ja naabrid olid vaimustuses,“ rääkis ta. „Suvel muutus meie taimekastide ümbrus näitusesaaliks.“

Paalvelt tõdes, et paljudes muldades jääb toitaineid vajaka. „Bio-köögiviljamuld oli toitaineterikas ja pealegi külvad mahedalt. Toitainetest jätkus terveks kasvuperioodiks,“ märkis ta. Aedniku sõnutsi räägib Matogardi mulla kasuks mitmed teisedki argumendid. Näiteks looduslikkus ja mulla struktuur, mis hoolitseb selle eest, et taime juur saaks piisavalt õhku. „Taime kvaliteet algab mullast.“

Spetsialist andis hea soovituse: pärast seda, kui muld on oma funktsiooni täitnud, võiks kasutada seda täitemullana. Nii jõuab hea umbrohuvaba muld mujalegi aeda.

Köögivilja taimed istutuspottides
Köögivilja taimed istutuspottides


Kui rääkida Matogardist, siis tegemist on Eesti ettevõttega, kes on üle 20 aasta valmistanud erinevaid mullasegusid. Oma eripäraks peab see Tori lähedal tegutsev ettevõte komposti, mis on valmistatud hobusesõnnikust. Teised kohalikud mullatootjad seda ei paku.

Kuna hobusesõnnik ei pärine intensiivsest põllumajandusest ning Matogard järgib Bio-köögiviljamulla tootmisel Euroopa liidu määrusi, siis võib seda kasutada mahetootmises. Kompost toodetakse põhuallapanuga sõnnikust ja on veterinaarameti kontrollitud.

Matogardi tegevjuht ja aednik Mart Ruumet märkis, et kompostis ei ole kõik toitained taimele sobivas vahekorras, seetõttu tasakaalustatakse väetistega toitainete sisaldus kasvumuldades. „Bio-köögiviljamulla puhul orgaaniliste väetistega nagu karvajahu, sarvelaast ja kondijahu,“ ütles ta.

Bio-Köögiviljamulla koostis tagab taimele toitained kogu kasvuperioodiks. Suure toitainete vajadusega kurgi ja tomati puhul on viljade moodustamise ajal toitainete vajadus suurem, siis võivad taimed vajada lisaväetamist.

Mõned põhjused, mis teevad Bio-Komposti tähtsaks:

  • on looduslik väetis;
  • suurendab mulla bioloogilist aktiivsust ja mikrobioloogilist kooslust;
  • kiirendab taime juurte arengut;
  • parandab mulla omadusi, suurendab mulla viljakust;
  • toitained on taimedele kergemini omastatavad ning väheneb toitainete kastmis- ja sadeveega väljauhtumine;
  • hobusesõnnikust valmistatud kompost on taimedele parima bioenergeetilise väärtusega;
  • suurendab taimede haiguskindlust ja stressitaluvust.

A: Inkodu.ee

Bio-köögiviljamullaga külvad mahedalt!

 

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google