Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Miks vesi peab puhas olema?

Miks vesi peab puhas olema?

Inimese keha nõuab normaalseks ainevahetuseks iga päev keskmiselt 1,5–2 liitrit värsket vett, lisaks selle, mida me saame toiduga. Vesi on inimorganismile kõige loomupärasem jook. Aga hästi mõjub vaid puhas vesi.

Mida me tegelikult teame oma kodus tarbitavast veest? Enamus meist isegi ei mõtle selle peale! Tänapäevani on paljudes majapidamistes oma kaevud või puurkaevud. Kaevude olukord üldjoontes pole aga eriti kiita, eriti erakaevud, sest enamasti pole elanikud lasknud oma kaevu vett analüüsida (või on seda teinud ainult kaevu rajamisel) ja keegi ei tea, milline on vee konsistents tegelikult. Kvaliteet võib halveneda märkamatult. Piisab näiteks lähikonnas juhtunud liiklusõnnetusest, intensiivse põllumajandusega piirkonnast või kemikaalipudeli ümberminemisest, ega keegi ju ei uuri oma kaevu vett igal aastal.

Samuti ei ole hea juua ka plastpudelis vett. Poes sooja käes seisvad plastpudelid eritavad vette erinevaid kahjulikke aineid. Mõtleme nüüd, kui palju ostetakse lastele erinevaid plastpudelis jooke (limonaad, Coca-Cola jm)! Samuti leiame pudelitelt kirja „Puhas joogivesi.“ Just nimelt puhas vesi on kõige soodsam keskkond bakterite paljunemiseks. Ka veepudelis peaks olema mingid säilitusained, näiteks CO2. Järelikult mulliga vesi on isegi kindlam valik kui ilma mullita. Ja kui nüüd mõtlema hakata, siis selle peale ei tule ju keegi, et vesi läheb tegelikult avatud pudelis kiiresti halvaks. Ikka ostame autosse pudeli vett, et oleks käepärast võtta ja joome seda siis mitu nädalat.

Kõige levinum probleem veega Eestis on kare vesi. Karedust ei normeerita, kuna see ei ole tervisele kahjulik kuni neerud korras. Teame, et kodus põhjustab see peamiselt probleeme kodumasinatele, tekib tülikas katlakivi. Oluline fakt on, et pehme veega kuluks pesu pesemisele näiteks 2 korda vähem pesuvahendit. Kareda vee ja pesuvahendi koosmõju tulemusena jäävad pindadele (keraamilised plaadid, toidunõud, santehnika) kerged plekid. Keegi ei mõtle aga sellele, et samasugune tulemus jääb ka meie nahale ja juustele. Kestendust ja sügelemist püüame leevendada kreemidega, millest pikas perspektiivis pole aga väga palju kasu, sest kahjustada saab nahka kaitsev rasukiht ja ummistuvad naha poorid. Liiga kõrge rauasisaldus jällegi võib pikaaegsel tarbimisel põhjustada maksahaigusi, suureneb risk haigestuda südameinfarkti, diabeeti, tekitab kõrvalekaldeid normaalsest verepildist ning muudab juuksed tuhmiks. Majapidamises rikub ära kahhelkivi, emaili ja sanitaarseadmed ja muudab pesu kollaseks. Ühe inimese suust, kes autot kodus filtreerimata rauarohke veega pesi, pärineb päris markantne lugu. Nimelt avastas ta ühel hetkel, et auto erinevad keredetailid on värvi muutnud. Remonditöökojas selgus, et tegemist on pöördumatute kahjustustega ning auto tuleb üle värvida. Hoiduma peaks ka liigse fluoriidi eest. Teaduslikult ei ole seda veel kinnitatud, kuid arvatakse, et fluoriid mõjutab meie kahe ajupoolkera vahel asuvat käbinääret, mille mittetäielik talitus võib kaasa tuua rohkelt probleeme nii keha kui vaimuga. Lisaks jätab fluoriid hammastele laigud, soodustab seedetrakti vaevusi, sapikivide tekkimist ja veresoonkonna haigusi.  Või võtame näiteks klooriühendid, millel lausa vähki tekitav mõju. Kokkuvõtteks sisaldab kraanivesi erinevaid mehhaanilisi saasteaineid, soolasid, raskemetalle, orgaanilisi ühendeid, radionukleiide, baktereid, kloori ja klooriühendeid. Arvestatav terviserisk tekib ebapuhta vee pideval tarvitamisel. Paljud soovimatud ained suudame veest vähemalt 5-minutilise keetmisega eemaldada, aga osad bakterid, viirused, tsüstid, soolad, raud, kaadium, elavhõbe ja nitraadid kuuma ei karda. Need võivad muutuda vett keetes lausa mürgisemaks.

Ja nüüd kõige olulisem: Kas teadsid, et iga duši all käimisega imendub 200ml vett kehasse ehk 10 minutiga klaasitäis! Siit järeldus, et kodune vesi peaks ikkagi puhas olema, sest tarbime seda nagunii, isegi kui ei joo. Soovitaks silmad-kõrvad kodus lahti hoida ja jälgida kodumasinaid, pesu, pindasid ja muud, kui ikkagi on märgata mingeid sadestusi, värvimuutusi või halba lõhna, siis tasuks uurida, kas kraanist tulev vesi on ikka hea vesi.

Vee järelpuhastamine – see on tsiviliseeritud moel elukvaliteedi parandmine. See annab kindlama tunde.Kõigi kindlama tunde saab ikkagi vaid vett filtreerides. Veefiltreid on väga erinevaid, alustades kannufiltritest, lõpetades kogu maja veefiltreerimissüsteemiga. Keskmised filtrid on lihtsasti paigaldatavad ja mahuvad ilusti kraanikausi alla. Vee filtreerimisse võiks suhtuda nagu kodu kindlustamisse või autoalarmi, teeme seda ju ka igaks juhuks, kui midagi peaks juhtuma. Kvaliteet võib halveneda märkamatult.
Kui vesi on külm, selge, lõhnatu ja maitseta, siis peab enamik inimesi selle kvaliteeti heaks. Tavaliselt nii ongi..
Kui vett tarbitakse pidevalt, siis ei pruugita selle omaduste aeglast halvenemist tähelegi panna. Vett tasub kontrollida ka siis, kui perre on sündimas beebi, kaalumisel on kinnisvaratehing või kui lähipiirkonnas esineb tegevust, mis võib mõjutada vee kvaliteeti. Parem ikkagi karta, kui kahetseda. Vee filtreerimine on kaasaegne viis juua puhast vett!

Loodetavasti said vastu, miks vesi peab puhas olema!

Fotod ja materjalid: Aquaphor
Autor: Inkodu.ee 2014
 

Seotud ettevõte:
Logo - AQUAPHOR veefiltrid, filterkannud, veepuhastusseadmed
Narva mnt 53, 10154 Tallinn, Harjumaa
+372 600 2255

Aquaphor on juhtiv veepuhastusseadmete tootja ja valdkonna tehnoloogialiider maailmas. Premium klassi filtrisüsteemid, veefiltrid, filterkannud.

Kvaliteetsed terrassiõlid ja fassaadivärvid eriti hea hinnaga!

Tavaliselt on fassaadivärvi hind ligikaudu kuni 140 eurot purgi kohta koos toonimisega. Kuid Karl Bilderi kampaania ajal on selle värvi hind koos toonisega vaid 96 eurot.

Puumarketi terrassimaterjalide valik ja võimalused

Puumarketi valikus on erinevate profiilide ja pikkustega immutatud okaspuidust, naturaalsest lehisest, termotöödeldud ja hooldusvaba komposiitmaterjalist terrassilauad.

Merko rajab Sõpruse puiestee ja Tihase tänava nurgale äripindadega eluhoone

Kristiine linnaosas aadressile Sõpruse pst 26//28 rajatavas Tihase arendusprojektis valmib kahest viiekorruselisest hooneosast koosnev elu- ja ärihoone, mis saab koduks 46-le perele ja kolmele väikeärile.

Tahad uut kodu osta, aga ei tea, kust alustada või millele tähelepanu pöörata?

Kui sa pole päris kindel, millist kodu soetama asud ning kas see asub uuemas või vanemas majas, siis küsi pankadelt ka seda infot, kas neil on ehitise vanusest tulenevalt erinevad laenutingimused.

2023. aastal toimub Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Tartu Ülikooli Kliinikumi uus hoone - meditsiini ja ehitustehnoloogiliste lahenduste tippsaavutus

Selline kriitilise tähtsusega objekt nagu Tartu Ülikooli Kliinikumi ehitusprojekt on kahtlemata suur väljakutse iga ehitaja jaoks. Tehnilised lahendused peavad olema tipptasemel ja erinõuded kehtivad ka kõikidele kasutatavatele materjalidele.

Ehituseksperdi nõuanne: Lamekatuse remont ja renoveerimine

Eestis ehitatakse ja renoveeritakse ca 1 miljon ruutmeetrit lamekatust aastas. Parematel aastatel on see number ilmselt märgatavalt suurem.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Ostad uut kodu, kuid eelmise müük venib? Bonava tõi turule turvalise koduostu lahenduse

Bonava Eesti pakub oma koduostjatele turvatunnet, et meelepärane kodu ei jääks ostmata, kui elus peaks ette tulema ootamatusi.

Milline jahutus- ja küttesüsteem tagab kontoripinnal olulise energiasäästu?

Maaküttelahendusena on kasutusel vertikaalsed suletud energiapuurkaevud vundamendi põhja all. Selliseid auke lubatakse puurida ka tiheasustusega aladele, lubade taotlemine oluliselt kiirem.

Geopoliitiline olukord loob eeldused ehitustööstuse ettevõtetele jätkusuutlikumaks muutumiseks

Jätkusuutlikkuse seisukohalt saab kõige täielikuma pildi sellest, kui palju CO2 emissioone hoonete ehitamise tulemusena tekib, viies läbi kõigi protsesside ja ressursside analüüsi.

Tartu Karl Bilder esinduses uus 1500 m2 puiduladu nüüd avatud

Karl Bilder esinduses on avatud uus 1500 m2 puiduladu. Lai valik puitmaterjali: sae- ja höövelmaterjal, puitlaast ja puitkiud plaadid, liimpuit, terrassilauad jpm.

Fassaad: Kiudtsement- vs puitvoodrilaud, kumb on odavam?

Kui mõni aasta oli kiudtsementvoodrilaud palju kallim kui puidu voodrilaud, siis tänavu seda enam teha ei saa. Hetkel on kiudtsementvoodrilaua m2 hind al. 31,95 €/m2 ja samaväärse puitvoodrilaua m2 hind keskmiselt 33 €/m2.

Uuring: kodu kehva planeeringu üle kurdab iga kolmas eestimaalane

YIT müügijuhi sõnul tahetakse kõige sagedamini muuta korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.

Päikesepaneelide paigaldamine katusele

Käesolev artikkel keskendub lamekatusele. Lamekatusele saab päiksepaneele paigaldada sisuliselt kogu katuse pinnale.

Palkmaja suuri ehitusvigu ei andesta! Energiatõhus ja niiskuskindel palkmaja

Energiatõhusa ja niiskuskindla käistöö palkmaja ehitamine ja hooldamine. Mida silmas pidada ja kontrollida?

Kas kodu uues majas on energiasäästlikum?

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk liginullenergia hoone. Oluliselt rekonstrueeritavad hooned aga peavad saavutama C-klassi.

Elektri hind sunnib ka sauna ehituseks ökonoomsemaid lahendusi leidma

Kõige rohkem energiat kasutab hea saunakogemuse võimaldamiseks keris, seepärast tuleks alustada selle õigest valikust. Eelistada tasub äpiga juhitavat.

Bauroci valikus uued Silroc silikaatplokid ja -tellised

Silroc silikaatplokkide peamine kasutuskoht on hoonete välisseinad ja helikindlad vaheseinad. Tänu plokkide suurele tihedusele on seina heliisolatsiooninäitajad esmaklassilised.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Läbipaistvus on moes – vastupidava laineprofiiliga katuse- ja seinalahendused

RENOLIT ONDEX läbipaistvad katuseplaadid ja seinaplaadid on unikaalsed - materjal ei pragune, on täiesti põlemis- ja löögikindel ning peab vastu isegi ülitugevale rahesajule.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Müürikivide abil luuakse aias sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi. Kaldega pinnase planeerimisel on müürikivid asendamatud.

Plaanid osta renoveeritud korteri? Ehitusvead annavad märku ajaga!

Kui renoveeritud korteri puhul mõni süsteem on ülekäte lahendatud, näiteks sansõlm, kipub küsitavaid lahendusi esinema ka mujal korteris. 7 aastat on aeg, mil oluliste varjatud puuduste ilmnemisel vastutab müüja!

6 nõuannet, mis aitavad leida oma unistuste rõdu

Paljude koduostjate soovide nimekirjas on rõdu, millel saaks pere ja sõprade õues olemist nautida.

Innovaatiline filtrisüsteemiga joogipudel - hea nii sulle ja keskkonnale

AQUAPHOR City joogipudeli muudab uudseks selle korgi all olev filter, mis eemaldab kraaniveest mitmesuguseid kahjulikke kõrvalaineid.

Gaasikatla väljavahetamine ja hübriidlahenduste võimalused

Gaasikatla väljavahetamine, täpsemalt hüübriid küttelahenduse loomine õhk-vesi soojuspumba lisamisega, maksab 200 m² eramaja puhul ca 8000 €.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Korter paneelmajas. Milliste probleemidega tuleb arvestada?

Kinnisvara ostueelse kontrolli teenus aitab need nii järelturukorteri kui uusarenduse korteri puhul tuvastada.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Uue põlvkonna filterkannul J. SHMIDT 500 on nutikas elektrooniline puhastussüsteem

Maailma esimene nutifilter, mis on pea sama võimas, kui valamualaune filtersüsteem! See ei lisa puhastamiseks ühtegi keemilist ainet! Sobib hästi beebitoitude valmistamiseks ja allergikutele.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Sauna ehitamine korteri vannituppa

Tänu kaasaegsetele tehnoloogilistele võimalustele ja materjalidele on sauna ehitamine võimalik peaaegu igasse ruumi ja kohta, ka väikese korteri vannituppa.

ALUTHERMO tagasipeegelduv soojustusmaterjal aitab energiat kokku hoida

Aluthermo Quattro ekstraõhuke (10 mm) isolatsioonimaterjal sobid ideaalselt valatava põranda, seina, lae ja katuse soojustustöödeks. U = 0,175w/m2 K. Parim hind Eestis - Metalplast!

Et katus kestaks: 5 ohumärki, mida tähele panna

Katuse tervist mõjutavad talvel ühed ja suvel teised tegurid. Lisaks külmale ja soojale mõjuvad katustele veel päike, tuul, sademed, inimtegevus ja mitmed muudki tegurid.

Bauroc videopodcasti 8-osaline sari: kivimaja ehitamine

Tasub kuulata kui kivimaja ehitamine on teemakorras. Esimese osa teemaks olid päris uue kodu erinevad valikud, teises projekteerimisega ja ehitusloa taotlemisega seotud teemad.

Sauna puitpindade hooldamine: kuidas ja millega õige seda õigesti teha?

Uue sauna ehitamisel on oluline puitpindu kaitsta juba enne esimest kasutamist ning hooldades kasutada õiget pesuvahendit!

Betoonist trepikatteplaadid - libisemiskindel ja vastupidav lahendus!

Kuidas trepimademeplaate paigaldada? Uue trepi ehitus ja olemasoleva trepi renoveerimine. Betoonist trepiplaadi valimine.

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Kuidas valida soojaveeboilerit?

Soovitame eelistada kaitstud ehk kinnise küttekehaga soojaveeboilerit, mis on vertikaalselt paigutatav. Veeboileri märgis A++ ei ole kõige olulisem näitaja!

Ahju ja kamina viimistlemine: kuidas ja millega seda teha?

Ahju ja kamina viimistlemiseks sobivad hästi looduslikud savi ja lubja baasil viimistlusmaterjalid. Tadelakt on täiesti kuumakindel ja praktiliselt hooldusvaba.

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Kuidas valida kodu, mis on täna valmis vaid paberil?

Kaardista enda vajadused. Kui suurt kodu sul vaja on ja mitu tuba oleks optimaalne? Selgita välja oma võimalused.

Lamekatuse ehitus: kas valida bituumen- või plastrullmaterjal?

Bituumenrullmaterjal on lamekatusel vastupidavam ootamatutele kahjustustele ja seda on lihtne parandada. Kõndimiseks on parem plastrullmaterjal. Murukatuse valimine!

Korteri sanitaarremont: tähendus, planeerimine ja maksumus

Korteri sanitaarremont on iluvigade parandus, mis sisaldab seinte ümberviimistlemist, värvimist, tapeetimist, põrandakattematerjali uuendamist, uste vahetust, sanruumi heakorratöid.

Klaasitud terrass annab väljas olemise aega juurde

Klaasitud terrass on hädavajalik mugavuslahendus meie kliimas. Gampre terrassiklaasid ja varikatus on väga vastupidav ja kaunis lahendus.

Bauroc krohvisegud ja koguste kalkulaator

Bauroc tõi turule KROHVISÜSTEEMi, mis sisaldab nii sise- kui ka välisviimistluseks sobivaid krohvisegusid. Tootekoguste hindamiseks on olemas kalkulaator.

Korteri remondi maksumus ja remondi eelarve koostamine

4-toalise 90 m² korteri remondi maksumus on umbes 350€/m². Kestus on 11-12 nädalat. Korteri renoveerimise hind sõltub tehtavate tööde mahust.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Kasutusloa dokumentatsiooni tegemine peab algama ehituse algjärgus

Kasutusloa taotlemiseks on vaja esitada mitmeid dokumente, millest osad on väga spetsiifiliselt seotud geodeesia ehk maa mõõdistamise valdkonnaga.

Looduskivide valimine: Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Puitpõranda õlitamine: tüüpvead ja nipid

Puitparketi viimistlemisel õliga on kõige olulisem reegel üleliigse õlikiht eemaldamine. Kui õliga liialdada, siis jääb põrand naksuma.

Korduma kippuvad vead palkmaja renoveerimisel

Palkmaja renoveerimine. Esimene tüüpviga, mis vundamendiga seoses tehakse, on palkhoone betoonpõranda maakivi vundamendiga kokku valamine.

Kas plastkatus on hea valik meie kliimas?

Plastkatus on kvaliteetne, kerge, kauakestev, samblavaba, ei kolise vihma ja tuule käes, lihtne paigaldada. Garantii 30 aastat.

Bauroc seintesse ja lakke kinnitamine on lihtne

Kasutama peab õigeid, poorbetooni jaoks ette nähtud kinnitusvahendeid ja vältida tuleb ülekeeramist.

Vundamendi tüübid ja valimine

Püsiva ja vastupidava maja ehitus algab õigest vundamendi valikust. Tüübid - lintvundament, plaatvundament, postvundament, kruvivundament.

Bauroc kivimaja ei vaja lisasoojustust ja sobib ka allergikutele

Kahe noore unistuste lugu: soovisime, et meie kodu oleks otsekui kindlus, tugev ja püsiv.

Kivikatus – millest alustada?

Tüüpiliselt arvatakse kivikatus olevat hea valik, ent eeldatakse, et see on kindlasti kallis. Kardetakse ka kivide rasket kaalu ja mõeldakse, et paigaldus on kulukas.

3 põhjust, miks lamekatus võib vajada remonti või renoveerimist

Lamekatuse remont. Vajaduse põhjusteks on sageli katuskatte füüsilised vigastused, kehv hüdroisolatsioon ja katuse alasoojustus.

Saunamaja ehitamine - lähtu vajadusest mitte ehitusloa taotlusnormist

Nii suure kui väikese saunamaja puhul on vajalik esitada samasugune dokumentatsioon (ehitusluba vs ehitusteatis). Saunamaja joonis on oluline!

Milline trepp valida? STAIR24 teeb mõõtmise ja paigalduse lihtsaks

Trepi valimise ja mõõtmise õpetus! Soovituslik astme sügavus on 250mm ja tõus 180-190mm ning trepi laius 850-900mm.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube