Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Universaalne aiadisain "Tühjuse võlu"

Universaalne aiadisain "Tühjuse võlu"

Tallinna Lillefestivali raames hakkas silma maastikukujundaja Maali Roometi loodud aiakujundus, kus aia tühjuse võlu on ühildatud disaini, lihtsuse ja praktilisusega.
Luues universaalset aeda on komponeeritud minimaalsete elementidega, luues inimesele võimaluse puhkamiseks, silmailuks ning erinevate pindade mänglemise jälgimiseks.

Kujunduse olemus peitub madalate pindade kontrastis kõrguse elemendiga. Vertikaalselt mänglevate puude vahel tekib tühi õhuruum, mis muudab horisontaalse pinnakatte massi ruumiliseks. Tühjus peab aias olema pingestatud ja taskaalus maastiku elemendiga. Komineerides vaid mõne materjaliga on võimalik luua väga erinevaid ruume. Universaalse disaini võlu seisneb õige suhte leidmises materjalide vahel. Aiadisainis on oluline ka aiafaktor, taimefaktuuride muutumine aias, samuti vaade nii päeval kui ka öösel.Pildil: harilik toomingas Colorata, looduskivid, graniitkillustik, petuuniad, valgustid.

Haljastusse on toodud neli elementi: kivi kui külm faktuurne pind, lehtpuud kui mänglev ning kõrgusse kontrasti loov element; taimmaterjal kui kasvav ja liikuv mass ning valgus kui soojus ja faktuure esile toov tehniline element.


Allikas: Tallinna Lillefestival 2015

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google